DO KINA:
Tak ja już wspominałem na fanpage'u wczoraj nie było wpisu na blogu, ponieważ byłem w pewnym miejscu - mowa tu o kinie na filmie "Listy do M3". Choć ta produkcja miała swoją premierę 10 listopada 2017 to jedno z kin obecne w Siedlcach (nie będę robił reklamy) ma taką opcję aby zapoznać się z polską sztuką filmową ponownie po swojej premierze.
Na prawdę bardzo fajny film - polecam 😀 Opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny
dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o
potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły
świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Jest także kontynuacją poprzednich swoich części.
Miło mi ogłosić że od czwartku 24 lipca blog "Gadżety na dobry dzień" możecie także śledzić za pomocą serwisu społecznościowego jaki jest Instagram (link znajdziecie po kliknięciu w logo poniżej). Jest to kolejna platforma zaraz po: Google Plus, Facebook-u, YouTube i Twitter-ze - dzięki której mogę się z Wami lepiej kontaktować oraz prezentować Wam moje gadżetowe i nie tylko zdobycze 😀😉😊😎
Już w tą niedziele 29 lipca na terenie Galerii Siedlce odbędzie się po raz piąty spotkanie z żywą lekcją historii podczas Pikniku Historycznego pod tytułem: ”Polskie Drogi Do Niepodległości”. Podczas pikniku historyczno-edukacyjny przedstawione zostaną polskie organizacje młodzieżowe z okresu 1900-1918, biorące udział w walkach o niepodległość i kształt granic Polski. Niezwykle interesująco zapowiadają dwie rekonstrukcje wydarzeń (na odcinku ul. Wojskowej). O godz. 15.00 odbędzie się inscenizacja „Wycofywanie się oddziałów pruskich, Siedlce 1918”, a o godz. 16.00 „Walka o granice wschodnie, Przemyśl 1918”.
OK tyle na dziś moim informacji 😀 najwyższy czas przejść do głównego punktu bloga
3,2,1 LECIMY...
PS: Pokażcie w nowych komentarzach oraz lajkach na fanpage'u jak podobają się Wam moje dzisiejsze przesyłki 😉
Pierwsza koperta pochodzi od Aleksandry Radwan.
Aleksandra Radwan - polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, radiowa i dubbingowa. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie (2008). W czasach licealnych była aktorką w lubelskim Teatrze Panopticum. W roku 2014 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reprezentowała Polskę na międzynarodowych festiwalach teatralnych: ITSelF Festival (Polska), Festival Bańska Bystrica (Słowacja), International Festival European Regions (Czechy). Jest także laureatką nagród takich jak: 2011–2013: Stypendium Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie dla Najlepszych Studentów, 2013: stypendium Funduszu Stypendialnego „Na rzecz młodych talentów 2013”, 2013: nagroda „Młody Talent 2013” czy 2014: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej.
A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Aleksandry Radwan,
- miły list - DZIĘKUJE😊
!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 3 miesiące i 18 dni,
Szczegóły: Oryginał,Druga przesyłka jest od duetu projektantów mody Paprocki&Brzozowski.
Paprocki&Brzozowski - polscy projektanci mody, gdzie od 2000 roku tworzący swoją wspólną markę. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są absolwentami Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003 roku, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik „Elle”. Projektanci mają też na swoim koncie m.in. nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali „Moda i Sztuka” we Wrocławiu. W 2008 roku duet otrzymał Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu „Elle”. Również w 2008 roku projektanci podjęli współpracę z polską marką odzieżową Reserved, dla której zaprojektowali kolekcję wiosna/lato 2008. Następnie stworzyli kolekcję jesień/zima 2008 dla marki Ochnik. W 2012 roku stworzyli kostiumy do spektaklu tanecznego Windows Izadory Weiss z muzyką Leszka Możdżera w Operze Bałtyckiej. Od 2010 roku projektanci tworzą również linię basic – „Plants by Paprocki & Brzozowski”, dostępną w butiku online oraz w kilkunastu butikach partnerskich w Polsce. Obaj są jurorami konkursów poświęconych modzie, m.in. OFF Fashion w Kielcach, Mazda Design oraz Hush Selected. Prowadzą warsztaty na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. 8 września 2015 roku duet zaprezentował swoją kolekcję wiosna/lato 2016 w nowojorskim New Museum w Soho, podczas imprezy Polish-American Fashion Foundation. Kreacje duetu noszą osobowości medialne w Polsce, m.in.: Kinga Rusin, Joanna Krupa, Joanna Koroniewska, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Edyta Zając, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Kora, Monika Olejnik, Edyta Herbuś, Paulina Krupińska oraz Maja Sablewska.
W drugiej przesyłce znalazłem:
- 3 pocztówki z autografami od duetu modowego Paprocki&Brzozowski,
!!! Dziękuje bardzo za trzy pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Trzecia przesyłka pochodzi od Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy.
Kocmyrzów-Luborzyca - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat krakowski. Gminę Kocmyrzów-Luborzyca utworzono 1 stycznia 1973, z siedzibą gminnej rady narodowej w Kocmyrzowie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie krakowskim. Obecnie siedzibą gminy jest miejscowość Luborzyca. Na terenie gminy od 1976 działa (pierwotnie jako Gminny Ośrodek Kultury) Centrum Kultury i Promocji w Baranówce. Centrum organizuje szereg imprez o charakterze kulturalnym, wśród nich m.in. organizowane cyklicznie (niektóre od kilkunastu lat) „Gminny Konkurs Potraw Regionalnych”, „Dożynki Gminne” oraz „Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca”, i posiada filie w postaci Domu im. Batalionów Chłopskich w Marszowicach i Domu Ludowego w Zastowie.
Gmina ta zaprasza do odwiedzenia następujących miejsc:
- Dwór w Baranówce,
- Kościół św. Mikołaja w Czulicach,
- Zespół dworski w Czulicach,
- Kościół św. Wawrzyńca w Goszczy,
- Cmentarz parafialny i wojenny w Goszczy,
- Zespół dworski w Goszczy,
- Zespół dworski w Goszycach,
- Zespół dworsko parkowy w Goszycach,
- Zespół dworski w Kocmyrzowie,
- Zespół dworski w Krzysztoforzycach,
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysiołku Luborzyckim,
- Zespół dworski w Łuczycach,
- Kaplica św. Otylii i św. Łucji w Wilkowie,
- Zespół dworski w Wilkowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w trzeciej przesyłce było:
- tomik z wierszami "Artyści Gminy Kocmyrzów-Luborzyca" Józefy Kalemby,
- 5 pocztówek,
- 2 ulotki,
- smyczka,
- długopis,
Czwarta przesyłka jest od pewnego norweskiego miasta.
W czwartej przesyłce było:
- historia miasta przedstawiona w liście (w języku norweskim),
- przypinka (PIN) kolejna 2242 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego nadawcy.
A w piątej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 2243 w kolekcji !!!
Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego zagranicznego nadawcy.
W szóstej i ostatniej przesyłce znajdziemy:
- folder informacyjny,
- 4 balony,
- smyczka,
- przypinka (PIN) kolejna 2244 w kolekcji !!!
To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...