Strony

poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Poniedziałkowe - 9 kopert/przesyłek, podwójne urodziny (4-te i 100-tne) oraz nowa garść gadżetów - wpis numer 794

Dziś mamy 29 kwietnia 2019 rok. Witajcie ponownie na moim blogu Gadżety na dobry dzień 😎 Jak tu się nie cieszyć z: coraz ciepłej aury za oknem, ze zbliżającego się weekendu majowego oraz z nowych kopert/przesyłek do zaprezentowania na mojej stronie 😊 W dzisiejszym poście słowo przesyłka zmieniamy na prezent, ponieważ dwa dni temu w sobotę mój blog świętował swoje czwarte urodziny od momentu swojego powstania 😀😃😀 

Czego możecie mi życzyć z tej okazji hmm... na pewno dużo nowych przesyłek, paczek, listów z autografami, współprac reklamowych, nowych widzów i przyjaciół - DZIĘKUJE BARDZO 😘


Jeżeli chodzi o gadżety to tak jak już wspominałem przez ostatnie dni otrzymałem łącznie od mojego listonosza aż 9 nowych przesyłek. Również lista pozytywów została uzupełniona o kolejne nowe pozycje: 2 firmowe, autograf 2 urzędowe oraz przesyła od przyjaciółki bloga + dwie wiadomości o treści "proszę przypomnieć się za...". Ostatnie dni ubiegłego tygodnia to także wysyłka nowych listów z prośbą o podpisanie zdjęcia do gwiazd (niestety już po podwyżce za znaczki pocztowej na Poczcie 😣😠😞).

OBCHODY 100-LECIA:
Również w ubiegłą sobotę (27 kwietnia) Parafia Katedralna w Siedlcach obchodziła swój Jubileusz 100-lecia istnienia. Równo wiek temu 27 kwietnia 1919 roku biskup Henryk Przeździecki erygował w mieście drugą parafię zaraz po parafii świętego Stanisława, nadając jej tytuł Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczystości rozpoczęły się w samo południe od mszy świętej pod przewodnictwem Gościa z Watykanu - Kardynała Stanisława Ryłko, Biskupów Siedleckich, księży pochodzących z parafii oraz dotychczasowych Proboszczów i Wikariuszów posługujących na przestrzeni lat w katedrze siedleckiej. W czasie mszy świętej jubileuszowej odbyły się także obrzęd błogosławieństwa odrestaurowanych organów Dominika Biernackiego, które dzięki wysiłkom hojnym Parafia i Darczyńców oraz Pracowni Organmistrzowskiej Michała Klepackiego na nowo zagrały w tym dniu po kilkunastu letniej przerwie. W dalszej części uroczystości odbyła się wspólna agapa. Na zakończenie tego ważnego dnia dla Parafii Katedralnej odbył się koncert "Dextera Domini", podczas którego uczestnicy wydarzenia usłyszeli pod dyrekcją ks. Michała Szulika Chór Katedralny im. ks. Alfreda Hoffmana, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach i Scholę Katedralną GAUDETE, przy podwójnym akompaniamencie: zagrały bowiem organy górne (odrestaurowane) oraz dolne (w prezbiterium).

!!! A OTO MOJA FOTO I VIDEO RELACJA !!!


FILMY:
1 i 2)Koncert scholi Wniebogłosy, 3)Krojenie pierwszej porcji tortu jubileuszowego przez księdza Proboszcza, 4)Koncert "Dextera Domini".


I w tych urodzinowych klimatach bierzemy się za prezentacje nowych przesyłek na blogu
3,2,1 START...

PS: Będzie mi bardzo miło z każdego Waszego nowego komentarza na blogu i lajka na fanpage'u - pozdrawiam 😉


Pierwszy urodzinowy prezent pochodzi od Starostwa Powiatowego w Rawiczu - powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Rawicz. Jest to najmniejszy pod względem powierzchni powiat w województwie. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, gminy wiejskie: Pakosław i miasta: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz.


Ten region Polski zaprasza swoich turystów do odwiedzenia:
- Kapliczka z 1881 roku, ufundowana przez Maryannę Kaźmierską (Chojno),
- Neorenesansowy pałac na fundamentach zamkowych  (Golejewko),
- Zabytkowy Kościół neobarokowy pod wezwaniem Wszystkich Świętych (Golejewko),
- Zabytkowy klasztor Zakonu Braci Mniejszych kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża (Karolinki),
- Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Mikołaja (Miejska Górka),
- Wiatrak koźlak z 1696 r. (Miejska Górka),
- Zabytkowy ratusz miejski (Miejska Górka),
- Zabytkowy Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Walentego - styl neogotyk (Pakosław),
- Zabytkowy pałac klasycystyczny w Pakosławiu z 1791 roku (Pakosław),
- Kapliczki i figury przydrożne (Potrzebowo),
- Pałac z ok. 1840 r. (Potrzebowo),
- Dwór z poł. XIX w. /1930 (Tarchalin),
- Kapliczki i figury przydrożne (Tarchalin),
- Dwór z drugiej ćw. XIX w. (Wydawy),
- Park Dworski (Wydawy),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszym prezencie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2481 w kolekcji !!!


Chciałbym podziękować pracownikowi urzędu za miły kontakt oraz przesyłkę z PIN-em, który nie będę ukrywał, że było mi ciężko go zdobyć 😊

Drugi urodzinowy prezent jest od Urzędu Miasta w Wyśmierzycach - miasto w województwie mazowieckim, powiat białobrzeski, położone w Dolinie Białobrzeskiej. Leży na prawym brzegu Pilicy. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Wyśmierzyce oraz rzymskokatolicckiej należą do parafii św. Teresy z Ávili. Miasto zostało założone w 1338 roku. Było miastem duchownym.
W latach 1973–2017 (pomijając rok 1993 kiedy miastem stało się zaludniające się Borne Sulinowo) Wyśmierzyce były najmniejszym pod względem ludności miastem Polski; 31 grudnia 2014 liczyły 921 mieszkańców, a rok później 924 osoby. Status najmniejszego miasta Polski utraciły 1 stycznia 2018, kiedy to status miasta odzyskała Wiślica w województwie świętokrzyskim z 503 mieszkańcami, wypierając Wyśmierzyce o 45%  (Natomiast od 1 stycznia 2019 roku najmniejszym miastem w Polsce jest Opatowiec liczący 330 mieszkańców). Lokalny ośrodek rolniczo-usługowy. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 48 (Tomaszów Mazowiecki – Kock).


Odwiedzając miasto Wyśmierzyce nie zapominajcie aby odwiedzić:
1) Wyśmierzyce najmniejsze miasto w Polsce ( ok. 1000 mieszkańców) o bardzo bogatej ponad 650-letniej historii. Posiada zabytkowy układ urbanistyczny z kwadratowym rynkiem oraz charakterystyczną małomiasteczkową drewnianą zabudową z XIX i XX w.,
2) Wyśmierzyce - Kościół parafialny z drugiej połowy XIX w. oraz nagrobki z XVIII - XX w. na cmentarzu przykościelnym i parafialnym,
3) Kostrzyn - drewniany kościół i dzwonnica z początku XX w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

WYŚMIERZYCE najpiękniejsze miasto w Polsce
W drugim przezencie znalazłem:
- książka "Parafia rzymskokatolicka w Wyśmierzycach",
- list,
- przypinka PIN z herbem przypięta na wizytówce - kolejna 2482 w kolekcji !!!


Trzeci urodzinowy prezent pochodzi od Urzędu Gminy Dębno - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat brzeski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Znajduje się około 8 km na wschód od Brzeska, ok. 20 km na zachód od Tarnowa i ok. 60 km. na wschód od Krakowa jadąc drogą krajową numer 94. Siedzibą gminy jest Wola Dębińska.

 
Przepiękne i rzadkie zabytki architektury, widowiskowe imprezy plenerowe z udziałem tysięcy ludzi oraz uśmiechnięci i życzyli ludzie podejmujący gości w gospodarstwach agroturystycznych oferujących co roku nowe atrakcje – to trzy główne powody, dla których warto odwiedzać Gminę Dębno. Zamek w Dębnie, jedna z nielicznych tak dobrze zachowanych budowli tego typu w kraju, przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Już sam w sobie wart jest fatygi, a przecież także jego wnętrza kryją eksponaty, jakich na co dzień nie ogląda nikt. Tuż obok uwagę zwraca gotycka świątynia. Jej walory dostrzegło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowując prace renowacyjne. 

Dobra reputacja organizowanego w Dębnie w trzecią niedzielę września Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Złoty Warkocz Tarłówny jest już powszechnie znana. Walki rycerstwa z całej Europy, pojedynki łuczników i bitwę z udziałem piechoty oglądają co roku tysiące przyjezdnych. W lipcu smakoszy regionalnych potraw podejmuje Porąbka Uszewska przygotowująca w pierwszą niedzielę tego miesiąca Biesiadę Agroturystyczną. Raj dla podniebienia urządzają tam mistrzynie sztuki kulinarnej nie tylko z terenu gminy. Po oryginalnej uczcie warto odpocząć kilka dni w jednym z licznych gospodarstw agroturystycznych. Spragnieni domowej atmosfery i ludzkiej życzliwości znajdą tutaj to, o czym marzyli.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzecim prezencie było:
- folder reklamowy,
- zakładka do książki,
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem,


Czwarty urodzinowy prezent jest od Urzędu Gminy Mieleszyn - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Mieleszyn.


W Gminie Mieleszyn z zabytków warto odwiedzić:
- Głaz narzutowy w Sokolnikach,
- Kościół w Sokolnikach,
- Dęby w Mielnie,
- Kościół w Łopiennie,
- Pałac w Mielnie,
- Dwór w Przysiecie,
- Dwór w Popowie - Ignacewie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartym prezencie było:
- folder reklamowy,
- długopis,
- breloczek,


Piąty urodzinowy prezent pochodzi od Urzędu Gminy Ozorków - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat zgierski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Siedzibą organów gminy jest miasto Ozorków.


W Gminie Ozorków odwiedzających na pewno zainteresuje:
* Wiatrak koźlak w Solcy Wielkiej - drewniany zabytkowy wiatrak z połowy XVIII wieku. Do 1910 r. stał na polach Borszyna jako własność folwarku w Tkaczewie. W 1911 r. został przeniesiony do Solcy Wielkiej. W okresie II wojny światowej był nieczynny. W latach 1945-1949 działał ponownie. Obecnie wiatrak stanowi własność prywatną. Właściciele w dużym stopniu przyczynili się do przywrócenia mu dawnego wyglądu. Od 2010 r. został poddany generalnej renowacji, 
* Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała i świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej - kościół drewniany, jednonawowy z końca XVI w. z dobudowaną murowaną kaplicę z ok. 1660r., której fundatorem był Stanisław Warszycki herbu Abdank. W 1886r. świątynia została gruntownie odnowiona. Ołtarz główny barokowy z  ażurowymi wnękami. Nasada ołtarza rozbudowana w górę, a w samym środku Matka Boska, przypominająca zwykłą dziewczynę z tutejszej wsi, dlatego mieszkańcy nazywają ją Matką Boską Modlińską. Na ścianie południowej znajduje się renesansowy, przyścienny nagrobek Macieja Warszyckiego, z leżącą postacią rycerza w zbroi naturalnej wielkości. 
* Kościół pod wezwaniem Opieki św. Józefa w Leśmierzu - budowę kościoła rozpoczął w 1897r. Władysław Boetticher - zarządca, a potem również jeden z akcjonariuszy cukrowni w Leśmierzu. Wzniesiono go w stylu neogotyckim. Nad niewielką murowaną z czerwonej cegły bryłą góruje wieża, usytuowana nad głównymi drzwiami. Jednonawowy kościół imponuje pięknym, dębowym ołtarzem głównym, a oryginalnością ołtarza jest wyrzeźbiona w drewnie figura świętego Józefa naturalnej wielkości, po bokach której czuwają aniołowie.
* Cmentarz w Modlnej - powstał około 1800 r. Ma nietypowy kształt trójkąta, otoczonego zabytkowym parkanem z 1886 r. Dwie żelazne bramy umieszczone są na bokach przy drodze, a główne wejście na wierzchołku trójkąta. Podczas wojny pełnił funkcję muru obronnego. Na cmentarzu znajduje się kaplica pw. św. Marcina z 1886 r., a także groby z XIX i pocz. XX w. uwiecznione ponad stuletnimi nagrobkami, niektóre z nich pochodzą ze starego, przykościelnego cmentarza. Na obrzeżach zlokalizowana jest obszerna, dobrze utrzymana przez młodzież szkolną kwatera wojskowa z mogiłami żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939 r. Góruje nad nią pomnik Bohaterów Września, którego projektantem i wykonawcą był znany rzeźbiarz Zenon Sieradzki.
* Cmentarz w Solcy Wielkiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątym prezencie znalazłem:
- kalendarz na ścianę,
- kalendarz książkowy,
- folder reklamowy,
- mapa,
- opaska odblaskowa,
- długopis,


Szósty urodzinowy prezent jest od pewnego norweskiego miasta.
W szóstym prezencie było:
- długopis,
- list,
- przypinka PIN - kolejna 2483 w kolekcji !!!


Siódmy urodzinowy prezent pochodzi od pewnego niemieckiego miasta.
A w siódmym prezencie była:
- przypinka PIN - kolejna 2484 w kolekcji !!!


Ósmy urodzinowy prezent jest od pewnej firmy z branży nieruchomości.
W ósmym prezencie było:
- folder reklamowy,
- 2 papierowe torby,
- metalowy breloczek w kształcie domu,
- długopis,


Dziewiąta i ostatnia na dziś urodzinowy prezent pochodzi od pewnej firmy z branży uzdrowiskowej.
A w dziewiątym i ostatniej prezencie znalazłem:
- 5 magnesów na lodówkę,
- 4 breloczki,


Dziękuje bardzo pracownikowi tej firmy z przesyłkę i miły kontakt 😊

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

czwartek, 25 kwietnia 2019

Współpraca reklamowa z hurtownią Kemiś - wpis numer 793


Dziś jest 25 kwietnia 2019 rok. Witam Was serdecznie w moim kolejnym już 793 gadżetowym spotkaniu z Wami 😀 Dziś w odróżnieniu od ostatniego postu mam dla Was pewną super współpracę reklamową do zaprezentowania 😊 Mowa tu o dużej paczce kurierskiej od hurtowni Kemiś, którą otrzymałem wczoraj. Naprawdę po otwarciu dość dużego pudełka zawartość jej bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła 😏 Chyba mogę śmiało uznać przesyłkę za prezent na zbliżające się IV urodziny mojego bloga "Gadżety na dobry dzień", które odbędą się 27 kwietnia. W sekrecie mogę Wam również zdradzić, że poza tą paczką na swoją "5 minut na blogu" oczekuje także 5 nowych kopert - więcej o tym już wkrótce..

!!! ZAPRASZAM NA MÓJ NOWY WPIS !!!

Hurtownia Kemiś - producent gadżetów i prezentów. W swojej ofercie ma pełną gamę: gadżetów, prezentów, upominków, gier, zabawek, gadżetów na imprezy, prezenty urodzinowe, miłosne czy erotyczne gadżety. Hurtownia Kemiś posiada bardzo szeroką i niespotykaną ofertę. Na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie interesującego.


Zapraszam także do odwiedzenia stron:
1) Gadżety miłosne, erotyczne, walentynkowe,
2) Gadżety imprezowe i urodzinowe,
3) Rozkosznegry.pl,

W ramach współpracy w dość dużej paczce otrzymałem:
- motor z motocyklistą wykonany z metalu,
- szklany karabin na napoje wyskokowe,
- 2 skarbonki zamykane na kluczyk,
- ramka na zdjęcie z wodą i paskiem w środku,
- masażer do głowy,
- pojemnik z materiału,
- małe wazoniki w kształcie probówek 
- gra w karty erotyczna "Ukryte pragnienia",
- śmieszna gumowa świnka,
- 3 pocztówki,
- 2 buttony,
- przypinka PIN Nowoczesnej. - kolejna 2483 w kolekcji !!!


Firma:
Hurtownia Kemiś
Adres:
ul. Batorego 4,
05-400 Otwock
Kontakt: telefon/mail:
tel. 22 788 19 68,
tel kom. 693 215 046,

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Hurtowni Kemiś za tak super paczkę oraz chęć nawiązania z moim blogiem "Gadżety na dobry dzień" współpracy reklamowe 😀

To już wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

wtorek, 23 kwietnia 2019

Wtorkowe - 7 przesyłek, po świąteczne otwieranie zaległych przesyłek - wpis numer 792

Dziś jest 23 kwietnia 2019 rok. Witam Was serdecznie i przesyłam ciepłe pozdrowienia z wiecznych dziś Siedlec 😊 Święta, święta i po świętach 😃 a ja zgodnie z naszą umową mam dla Was do zaprezentowania 7 zaległych przesyłek z Wielkiego Czwartku i Piątku 😀 Wspólnie odwiedzimy dziś: kolekcjonerskie klimaty, odpakujemy nagrodę, odwiedzimy regiony Polski i zagranicy oraz wpadniemy na chwilę do pewnej firmy - zapowiada się ciekawie 😎 Poświąteczny wtorek rozpoczął mi się od kilku nowych pozytywów (jeszcze nie sprawdzałem dokładnie) + wygrana w konkursie.

ŚWIĄTECZNY SPACER:
Aby trochę odetchnąć od tych wszystkich świątecznych smakołyków postanowiłem po południu w niedziele wybrać się na świąteczny spacer. W związku z tym mam dla Was kilka fajnych wiosennych zdjęć z Parku Aleksandra w Siedlcach - szkoda, tylko że szybko z parku wygoniła mnie deszczowa aura 😒


I tym turystycznym akcentem zapraszam Was na prezentacje moich nowych przesyłek.
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Liczę na górę nowych komentarzy od Was i lajków na fanpage'u - z góry dziękuje 😏


Pierwsza SUPER przesyłka pochodzi od kolekcjonera Piotra Furtaka, z którym kilka dni temu wymieniliśmy się swoimi PIN-owymi okazami.
A w pierwszej SUPER przesyłce znalazłem:
- 12 przypinek PIN z herbami: powiatów, miast i gmin polskich - kolejne od 2464 do 2476 w kolekcji !!!


 !!! Dziękuje Piotr za naszą kolejną już wymianę 😀 Mam nadzieje, że moja przesyłka również Ci się podoba !!!

Druga przesyłka na właściwie nagroda jest od firmy Cykoria S.A.
Cykoria S.A. - jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw i mieszanek przyprawowych a także suszu cykorii korzeniowej.


W drugiej nagrodowej przesyłce była:
- galaretka malinowa do przetestowania,
- list,


Trzecia koperta pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie - miasto Polskie, w województwie świętokrzyskim, powiat kielecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Bodzentyn.
Prawa miejskie w latach 1355–1870 i ponownie od 1994. Miasto rządowe Królestwa Kongresowego, położone było w 1827 roku w powiecie szydłowieckim, obwodzie opoczyńskim województwa sandomierskiego. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa kieleckiego. Był własnością biskupów krakowskich. Miejscowość jest siedzibą parafii św. Stanisława Męczennika. W strukturze kościoła rzymskokatolickiego parafia należy do metropolii krakowskiej, diecezji kieleckiej, dekanatu bodzentyńskiego. Jest ośrodkiem usługowym i krajoznawczym. Położony w Górach Świętokrzyskich, u stóp Pasma Klonowskiego, nad Psarką (dorzecze Kamiennej). Znajduje się tu siedziba dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W mieście działa Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna. Bodzentyn jest lokalnym węzłem drogowym. Krzyżują się tu drogi wojewódzkie nr 751 i 752. Przez miasto przepływa niewielka rzeka Psarka, dopływ Świśliny.


Na terenach tej miejscowości turystów na pewno zainteresuje:
- Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa, gotycki z lat 1440–1452: Ołtarz z katedry na Wawelu z 1 poł. XVI w., Tryptyk bodzentyński z 1508,
- Kościół oraz dzwonnica z XVII w., przebudowana w 1848 r., cmentarz kościelny, ogrodzenie z bramą z XIX w. stanowią zespół wpisany do rejestru zabytków nieruchomych,
- Ruiny zamku biskupów krakowskich wzniesionego w XIV w. przez Floriana z Mokrska i przebudowanego w XIV w.,
- Kościół świętego Ducha z XVII w. Murowana budowla powstała na miejscu drewnianej świątyni z XV w. Do jej południowej ściany przylegał budynek szpitala. Kościół uległ zniszczeniu w czasie pożarów w 1619 oraz w 1917. Na początku XXI w. został odbudowany i 23 maja 2010 odbyło się poświęcenie świątyni. Przy kościele rosną lipy – pomniki przyrody,
- Zespół miejskiej zabudowy drewnianej w tym: Zagroda Czernikiewiczów z 1809 – oddział Muzeum Wsi Kieleckiej ze zbiorami etnograficznymi,
- Układ architektoniczny, typowy dla średniowiecznych miast, o regularnym planie z dwoma rynkami i pozostałościami dawnych obwarowań miejskich z XIV wieku,
- Kamienice i domy tzw. z przejezdnymi sieniami z XVIII i XIX w.,
- Cmentarz parafialny z symboliczną mogiłą powstańców styczniowych, ufundowaną w 1917 przez gminę oraz Koło Macierzy Szkolnej. Na cmentarzu znajduje się także zbiorowa mogiła i pomnik 39 osób rozstrzelanych 1 czerwca 1943,
- Pozostałości murów miejskich z II połowy XIV w.,
- Cmentarz wojenny z I wojny światowej przy ul. Suchedniowskiej,
- Cmentarz żydowski,
- Ośrodek sztuki ludowej (tkactwo),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2477 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Klucze - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat olkuski. Siedzibą gminy są Klucze. Od 1991 r. należy do Związku Gmin Jurajskich, a od 2002 do Małopolskiej Organizacji Turystycznej.


Jednym z punktów widokowych na Pustynię Błędowską czyli "Polską Saharę" jest w Kluczach Góra Jałowce (382 m n.p.m.), tzw. Czubatka, z której, prócz pięknego, niecodziennego krajobrazu podziwiać można poczynania paralotniarzy. Na szczycie Czubatki ponadto znajdują się ruiny punktu dowodzenia wojsk niemieckich z czasów II wojny światowej oraz wieża obserwacyjna, a na stokach odnajdziemy malownicze stawy - Czerwony i Zielony powstałe po zalaniu wyrobisk. Dla turystów powstały tu ławeczki, wiaty piknikowe, tablice informacyjne oraz barierki zabezpieczające punkt widokowy. Od 2018 roku w Kluczach dostępny jest także inny, wspaniały punkt widokowy na Pustynię Błędowską. To Róża Wiatrów - okazała drewniana konstrukcja, z której nie tylko podziwiasz odkryte piaski, ale i zejdziesz na nie. Platforma dostępna jest dla wózków. Powstały tu liczne ławki, zadaszenia i tabliczki informacyjne.

Również w okolicy spotkamy ciekawe atrakcje - ruiny zamku w Bydlinie, XVII-wieczny kościółek Św. Marka w Rodakach będący perełką architektury drewnianej w Małopolsce oraz Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Jaroszowcu. Dla speleologów interesujące z pewnością okażą się okoliczne jaskinie: Błotna, Lodowa, Pod Porzeczką, Mąciwody i Na Świniuszce. To wszystko sprawia, że Klucze przyciągają miłośników pieszych i rowerowych wypraw, na których czekają tu specjalnie przygotowane szlaki turystyczne, m.in. najpopularniejszy na Jurze czerwony Szlak Orlich Gniazd, obfitujące w osobliwości przyrody, zabytki architektury a nade wszystko nieodzowne jurajskie ostańce skalne, sterczące tu i ówdzie niczym białe olbrzymy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce znalazłem:
- opaska USB do ładowania telefonu,
- 2 magnesy na lodówkę,
- chusta,
- ulotka,
- pocztówka,
- smyczka,
- długopis,


Piąta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Zakrzew - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat radomski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Zakrzew.


W Zakrzewiu warto odwiedzić następujące miejsca:
* Jaszowice, park, 2 połowy XIX w. - z dawnego założenia parkowego zachowały się trzy aleje: dwie grabowe i jedna lipowa. Stanowiły istotne linie podziału parku. Starodrzew parku liczy ok 100- 130 lat. Przeważają stare dęby, graby, lipy i jesiony. 
* Zakrzew, park, połowy XIX w. - zlokalizowany jest na osi kościoła parafialnego p.w. św. Jana Chrzciciela, w stronę południowo zachodnią, ok. 150 m od drogi wojewódzkiej nr 740. Układ parku jest czytelny. Nie zachowała się zabudowa dworska. Znana jest jej dawna lokalizacja. Zachowały się aleje: grabowa i resztki lipowej, dwa stawy. Nie zachowała się aleja do kościoła. Do starodrzewu należą dęby, graby, lipy, kilka egzotów, w sumie ok. 30 gatunków drzew i krzewów. Park jest istotnym zbiorowiskiem ekologicznym i enklawą dla różnego rodzaju zwierząt. Wśród okolicznych pól wyróżnia się krajobrazowo. Właściciel parku jest prywatny,
* Milejowice, park, XIX w. - usytuowany jest ok. 400 m na północ od drogi wojewódzkiej 740. na osi głównej alei znajduje się dwór. Od bramy do dworu biegnie szpaler grabowy. Zachowały się resztki parku ze starodrzewem: dębami, jesionami, kasztanowcami i wierzbami. Droga dojazdowa do dworu jest obsadzona starymi kasztanowcami i jesionami. Większość terenu parku zajmują młodniki. w sumie rośnie w parku ok. 20 gatunków drzew i krzewów. Teren parku należy do właściciela prywatnego,
* Zakrzew, kościół parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela, XVII w. - pierwotny kościół był drewniany, fundowany w 1417 r. przez Andrzeja z Zakrzewa herbu Lewart. w XVi w. za (Jana Podlodowskiego) w rękach kalwińskich. Następny kościół również drewniany, zbudowany w 1612 r. Obecny wzniesiony w latach 1776- 79. Odnawiany m.in. w 1879 r. i w 1 poł. XX w. Barokowy, murowany, tynkowany, jednonawowy. Plan kościoła- prostokątny z zaokrąglonymi narożami w części prezbiterialnej i dodaną od północy do prezbiterium prostokątna zakrystia w 1924 r.,
* Zakrzew, dzwonnica przykościelna, 1900 r. - budynek dawnej dzwonnicy został wzniesiony w 1900 roku staraniem Ks. Kacpra Zielonki- ówczesnego Proboszcza, z okazji roku jubileuszowego. Zostały zawieszone dwa dzwony. Stylem nawiązuje do barokowej bryły pobliskiego kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. w 2004 roku zmieniono funkcję budynku, przeniesiono dzwony do nowej, stalowej dzwonnicy, a wewnątrz starej utworzono kaplicę przedpogrzebową. Budynek murowany z cegły, otynkowany. Konstrukcja dachu drewniana. Dach przykryty blachą płaską, ocynkowaną. Drzwi drewniane, dwuskrzydłowe (o dwóch skrzydłach zawieszonych na obu przeciwległych pionowych ramiakach ościeżnicy), płycinowe z naświetlem czteropolowym u góry. Okna witrażowe, wielopolowe w ramie stalowej. Rzut: Budynek na planie prostokąta (zbliżonym do kwadratu ) ze ściętymi narożami. Bryła: Budynek w formie wieży o wys. ok. 10 m, dwukondygnacyjny, przykryty dachem w typie francuskiego baroku,
* Cerekiew, kościół parafialny p.w. św. Stanisława Bpa, 1929 r. - pierwszy drewniany kościół parafialny istniał już w 1326 r. w 1 poł. XVi w. wzniesiono kościół murowany z fundacji Mikołaja Dzika wojskiego radomskiego. w XVIIi w. był zniszczony i ograbiony przez wojska szwedzkie. Do roku 1899 kościół na nowo został urządzony, odremontowany i przywrócony do kultu religijnego. Został rozebrany w 1928 r. Obecny kościół powstał w 1929 r. wg projektu Stefana Szyllera, staraniem ks. dr. Adama Popkiewicza. w roku 1945 ostrzał artyleryjski uszkodził wyniosłą i piękną wieżę kościoła oraz nawę boczną z witrażami. Ponownie po wojnie rozpoczęto odbudowę kościoła. Kościół jest murowany z cegły, eklektyczny (elementy neobaroku i renesansu oraz gotyku), orientowany, w typie bazyliki trójnawowej z transeptem,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątek kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2478 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
W szóstej przesyłce było:
- list,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - kolejna 2479 w kolekcji !!!

Siódma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży samochodowej.
A w siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- breloczek do kluczy,


Kolejny gadżetowy dzień nam mija a ja mogę śmiało do kolekcji przypinek PIN dołączyć aż 15 nowych wpinek 😊 Łącznie to już 2479 PIN-ów - jeszcze 21 i stuknie mam okrągła liczna 2500 😉


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...