NA WIOSENNIE:
Weekend upłyną mi pod znakiem porządków wiosennych na działce. W czasie chwili odpoczynku postanowiłem chwycić za aparat i uchwycić kilka widoczków budzącej się wiosny. A oto i one - dajcie znać jak Wa się podobają:
Drugą część wiosennych zdjęci dodam do końca dnia na swojego Instagrama
😏 OBSERWUJCIE 😉
ZASYPANY PRZYPINKAMI:
Jak do tego doszło nie wiem ? 😮 Ale w ostatnich dniach moja kolekcja przypinek PIN dobiła właśnie do wpinki o numerze 2900 !!! To chyba najszybsza setka, jaką pamiętam w historii mojego 5-cio letniego kolekcjonowania (w nie cały miesiąc). Patrząc na historię tzw. setek to mamieliśmy kilka takich szybkich "przypływów wpinek" oto i one: (PIN 800 10 czerwca 2016r. - PIN 900 6 lipca 2016r.), (PIN 900 6 lipca 2016r. - PIN 1000 20 lipca 2016r.), (PIN 1000 20 lipca 2016r. - PIN 1100 9 sierpnia 2016r.), (PIN 1800 19 grudnia 2017r. - PIN 1900 i 2000 20 grudnia 2017r.), (PIN 1900 i 2000 20 grudnia 2017r. - PIN 2100 13 stycznia 2018r.) i teraz (PIN 2800 10 lutego 2020r. - PIN 2900 28 lutego 2020r.). Warto też wspomnieć, że w tej setce miałem bardzo dużo wymian z innymi kolekcjonerami - pozdrawiam ich wszystkich 😊 Zawsze aktualne zdjęcie wpinek oraz innych rzeczy, którym mam na wymianę znajdziecie w zakładce -> NA WYMIANĘ
Stan kolekcji przypinek PIN na dzień 9 marca 2020r. to 2908 wpinek:
Nie ma co się obijać - czas na wspólne otwieranie nowych przesyłek i paczek.
3,2,1 JEDZIEMY...
PS: Wszystkie obecne osoby na moim blogu są bardzo gorąco proszeni o skomentowanie mojego nowego wpisu - z góry wielkie dzięki 😎😏
Pierwsza duża paczka kurierska pochodzi od pewnej firmy z branży multimedialnej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- kalendarz na ścianę,
- torba z materiału,
- folder reklamowy,
- coś na telefon do przyklejenia na tylną część smartfona (macie jakieś pomysły co to takiego),
- 2 długopisy,
Druga koperta jest od przyjaciela bloga Roberta.
Kuba Wojewódzki - polski dziennikarz muzyczny, telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, satyryk, felietonista, celebryta, showman i perkusista. Związany z telewizją TVN i tygodnikiem „Polityka”. W latach 80. był członkiem zespołu System oraz New Dada, perkusistą kapeli Klatu. W roku 1993 pełnił funkcję dyrektora Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Zajmował się również realizacją teledysków oraz projektowaniem okładek, znanych muzyków. Prowadził różnego rodzaju programy telewizyjne ("Halo-Gramy", "Rokendroler", "Plastik") oraz radiowe. Na swoim koncie ma również niewielkie role w serialach ("Samo życie" oraz "Miodowe lata"). Największą popularność zdobył dzięki programowi "Idol". Jako surowy i kontrowersyjny juror przez jednych był lubiany, przez innych krytykowany. Po zakończeniu "Idola", na antenie telewizji Polsat, prowadził swój program talk-show zatytułowany "Kuba Wojewódzki". W czerwcu 2006 roku rozstał się z Polsatem i przeniósł do konkurencyjnej stacji TVN, gdzie kontynuuje emisję swojego programu. W roku 2005 został nominowany do nagrody Telekamery w kategorii Rozrywka. W tym samym roku otrzymał nagrodę "Świra nad świrami" w plebiscycie "Świry 2005". W roku 2010 rozpoczął przygodę z teatrem 6.piętro w Warszawie - jako odtwórca głównej roli w spektaklu "Zagraj to jeszcze raz, Sam", inscenizacji komedii Woody'ego Allena.
W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Kuby Wojewódzkiego,
Trzecia przesyłka drogą elektroniczną otrzymałem od Krzysztofa Roguckiego.
Krzysztof Rogucki - aktor teatralny, telewizyjny i głosowy. Absolwent wydziału aktorskiego na PWSFTViT w Łodzi (2017).
A w trzeciej wiadomości było:
- nadrukowane zdjęcie z autografem Krzysztofa Roguckiego,
Anna Borowska - polska judoczka. Zawodniczka klubów: KS Polonia Rybnik (2008-2016), KS „Kejza Team” Row Rybnik (od 2016). Mistrzyni Europy juniorek 2014. Złota (2016: Kazań) oraz srebrna (2017: Warszawa) medalistka mistrzostw Europy w turnieju drużynowym. Złota medalistka zawodów Grand Prix w Taszkiencie w 2017. Zwyciężczyni zawodów o Puchar Świata (2017: Praga, Casablanca) i Europy (2016: Sarajewo). Wicemistrzyni Polski 2015 oraz trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski (2012, 2014, 2017). Występuje w kategorii do 57 kg.
W czwartej kopercie była:
- pocztówka z autografem od Anny Borowskiej,
Piąta przesyłka okazała się być wymianą od przyjacielem bloga Danielem, z którym kilka dni temu wymieniliśmy się swoimi okazami w kolekcji.
A w piątej przesyłce z wymiany znalazłem:
- 6 przypinek PIN (w tym 3 to duble) - 2904, 2905, 2906 w kolekcji !!!
- 6 buttonów,
!!! Dzięki Daniel za naszą kolejną udaną wymianę - mam nadzieje że i moja przesyłka tobie przypadła do gustu 😉 !!!
Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim - powiat w Polsce, w północnej części województwa mazowieckiego, nad rzeką Orzyc. Utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Maków Mazowiecki. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Maków Mazowiecki, gminy miejsko-wiejskie: Różan, gminy wiejskie: Czerwonka, Karniewo, Krasnosielc, Młynarze, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Sypniewo, Szelków i miasta: Maków Mazowiecki, Różan.
Do zabytków na terenie Powiatu Makowskiego należy zaliczyć:
- Kościół w Makowie parafia Świętego Józefa,
- Kościół w Krasnosielcu,
- Kościół w Krzyżewach,
- Kościół w Drążdżewie,
- Kolejka wąskotorowa,
- Wiatrak w Maminie,
- Spichlerz w Łukowie,
- Grodzisko wczesnośredniowieczne,
- Dwórki: w Ciepielewie, w Jaciążku, w Karniewie, w Magnuszewie, w Suchym, w Szczukach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W szóstej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 2907 w kolekcji !!!
Siódma przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Pszczynie - powiat w Polsce (województwo śląskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Pszczyna. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Pszczyna, gminy wiejskie: Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec i miasta: Pszczyna.
W Powiecie Pszczyńskim turysta powinien odwiedzić następujące miejsca:
- Muzeum Zamkowe,
- Park Pszczyński,
- Pszczyński rynek,
- Stajnie Książęce w Pszczynie,
- Muzeum Prasy Śląskiej,
- Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej,
- Sakralna architektura drewniana,
- Pałacyk Myśliwski w Promnicach,
- Książęca Bażantarnia,
- Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój,
- Gospodarstwo szkółkarskie Kapias,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- gazeta pszczyńska,
- folder reklamowy,
- składana mapa,
- zakładka do książki,
- magnes na lodówkę,
- wizytówka bagażowa,
- smyczka,
- żeton sklepowy,
- mały notes,
- długopis,
Ósma przesyłka jest od Urzędu Miasta w Solcu Kujawskim - miasto w centralnej części Kujaw i województwa kujawsko-pomorskiego, powiat bydgoski, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Solec Kujawski. Leży na lewym brzegu Wisły w odległości 20 km od Bydgoszczy (zachód) i 35 km od Torunia (wschód). Tereny położone na południe od miasta porasta jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce - Puszcza Bydgoska. Miasto na pograniczu Kujaw i Pomorza. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego. W pobliżu miasta znajduje się uruchomione 4 września 1999 r. Radiowe Centrum Nadawcze z nadajnikiem o mocy 1000 kW i dwoma masztami radiowymi o wysokości 330 i 289 m, które emitują 1 Program Polskiego Radia. Miasto królewskie lokowane w 1325 roku położone było w XVI wieku w województwie inowrocławskim.
Spytacie się co w Solcu Kujawskim warto zobaczyć - służę pomocą:
- Kościół świętego Stanisława,
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- Budynek ratusza,
- Kamienica przy ulicy 23 Stycznia 13 - obecnie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim,
- Pomnik pamięci walczących o wolność,
- Pomnik Jana Pawła II,
- XIX-wieczne budynki stacji kolejowej,
- Pozostałości osadnictwa olęderskiego na terenach wsi Otorowo i Przyłubie,
- Ośrodek Sportu i Rekreacji,
- Park Wodny „Wisła”,
- Radiowe Centrum Nadawcze,
- Obszar chronionego krajobrazu Wydm Kotliny Toruńskiej i pomniki przyrody - m.in. okazałe topole oraz inne elementy krajobrazu nadwiślańskiego,
- Cmentarz menonicko-ewangelicki w Przyłubiu,
- JuraPark Solec, w którym można obejrzeć modele około 100 dinozaurów naturalnej wielkości; na jego terenie znajduje się Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha oraz plac zabaw dla dzieci,
- Muzeum Solca imieniem księcia Przemysła - muzeum regionalne, ekspozycja stała dotyczy historii Solca Kujawskiego i okolic od okresu prehistorycznego aż po wiek XX,-
- Pomnik Strzelca Kurkowego ze strzelbą na czarny proch w dłoniach, wykonany z brązu przez rzeźbiarza Zbigniewa Dolskiego z Gąsawy i odsłonięty 25 maja 2019 przy ul. Sportowej w Parku Miejskim, w pobliżu dawnej strzelnicy z 1903, rozbudowanej w 1925; upamiętnia on działalność Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, funkcjonującego w l. 1920-1939 i od 2006.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było:
- ulotka,
- 2 pocztówki,
- list,
- długopis,
- 3 przypinki PIN (w tym dwie powędrują na wymianę a jedna zasili moją kolekcję) - 2908 w kolekcji !!!
Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży elektrycznej.
A w dziewiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- ładny breloczek,
- długopis,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).