Strony

wtorek, 7 września 2021

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, pani, profesor, sor, rektor, mistrz, wykładowca, belfer - a wy jak zwracacie/zwracaliście się do swoich nauczycieli ? (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 967

Dziś mamy 7 września 2021 rok. HALO HALO jest tu ktoś ? Witam Was na blogu z jednodniowym opóźnieniem - co było jego powodem tego dowiecie że w dalszej części gadżetowego postu 👌👋👊 Po tytule dzisiejszego 967 wpisu można wywnioskować że będą na nim poruszane tematy o tematyce szkolnej. Dlatego biorę dziennik szkolny i sprawdzamy obecność: administrator bloga OBECNY, czytelnicy bloga OBECNI, paczki kurierskie OBECNE, gwiazdy na blogu OBECNE inne przesyłki również OBECNE - wszyscy są więc odpalamy 💣ląd i robimy wielkie BUM 💥 A tak na chwilę prze gadżetami zapraszam was do zapoznania się z nowym streszczeniem mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"....
 
Anastazja odkrywa, że nocujący u niej Sebastian zniknął z jej pieniędzmi. Alarmuje Olka i wspólnie z księdzem szukają chłopaka. Dochodzi do wypadku - Olek bardzo czule zajmuje się Anastazją. Aż w końcu dziewczyna… pozwala się księdzu pocałować! Rodzice Kingi dają Ignasiowi do zrozumienia, że tata nie będzie miał już dla niego czasu _ zajęty nową żoną i być może nowym dzieckiem. Proponują wnuczkowi przeprowadzkę do nich! Kiedy Michał się o tym dowiaduje, wściekły jedzie rozprawić się z teściami! Igor obserwuje, jak Sławek przesłuchuje nazistów. W końcu Starzak, sąsiad Maria, przyznaje się do tego, że zamordował kuzyna Eli! Tymczasem ona wspólnie z Holczykiem podejrzewają, że prokurator Bromski _ który nienawidzi gejów _ kierował sprawcami zabójstwa. Holczyk przynosi Elżbiecie sensacyjne zdjęcia urzędnika i… próbuje ją pocałować!

Czytaj więcej na https://swiatseriali.interia.pl/odcinki/seriale/na-wspolnej-385/news-na-wspolnej,nId,5252841,eId,182602#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaig
Na samym progu nowego tygodnia Łukasz otrzymuje kolejną garść przesyłek od bardzo miłych nadawców - w tym również co nieco od gwiazd. Chłopak jest zaskoczony przychylnością do swojej prośby niektórych nadawców od których myślał, że nie uda się nic otrzymać. W niedziele natomiast chłopak wybiera się na piknik wojskowy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Na imprezie z zaciekawieniem ogląda z bliska między innymi: czołgi Leopardy, samobieżne moździerze Rak, transportery Rosomak i wiele innych (zdjęcia po lewej stronie). W poniedziałek Łukasz wybiera się na Narodowe Czytanie "Moralności pani Dulskiej" z udziałem aktorki Barbary Wypych. W czasie tego wydarzenia chłopak odbywa miłe spotkanie z aktorką (zdjęcia po prawej stronie). Kolejnego dnia gadżeciarz stęskniony za czytelnikami bloga postanawia w szybkim tempie rozpocząć nowy gadżetowy wpis. O kurde co tu się dzieje między początkiem posta a kliknięciu w guzik OPUBLIKUJ 😦😧😦
 

Belfer - polski serial telewizyjny, emitowany przez Canal+ Polska od 2 października 2016 roku. Autorami scenariusza są Jakub Żulczyk i Monika Powalisz, a reżyserem całej pierwszej serii - Łukasz Palkowski. Reżyserami drugiego sezonu zostali: Krzysztof Łukaszewicz i Maciej Bochniak, zaś scenariusz napisali: Monika Powalisz, Jakub Żulczyk i Bartłomiej Ignaciuk. Okres zdjęciowy pierwszej serii rozpoczął się w lipcu 2015. Zdjęcia do serialu kręcono w Chełmnie, Chełmży (rynek), Kwidzynie (m.in. Szkoła Podstawowa nr 5), Warszawie (m.in. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus), Wilanowie, Kampinoskim Parku Narodowym i nad Jeziorem Zegrzyńskim. Zdjęcia drugiej serii nakręcono we Wrocławiu i w Warszawie, pomiędzy 4 kwietnia 2017, a lipcem 2017.
 

 Z obsady aktorskiej serialu "Belfer" posiadam autografy od:
Maciej Stuhr (nauczyciel Paweł Zawadzki), Piotr Głowacki (Rafał Papiński), Aleksandra Popławska (Ewa Walewska), Józef Pawłowski (Maciej Dąbrowa), Magdalena Cielecka (Katarzyna Molenda), Krzysztof Pieczyński (Lesław Dobrzański), Grzegorz Damięcki (Grzegorz Molenda), Katarzyna Dąbrowska (Marta Mirska), Sebastian Fabijański (Adrian Kuś), Katarzyna Sawczuk (Joanna Walewska), Michalina Łabacz (Magda Reiss), Zofia Wichłacz (Karolina Gontarska), Aleksandra Konieczna (Maria Zaborska), Philippe Tłokiński (komisarz Orzechowski), Aleksandra Domańska (oficer CBŚ Dorota)
 

PS: Dzwonek szkolny dzwoni, czas zacząć lekcję, jak pracę domową zadaje fanom bloga skomentowanie nowego gadżetowego postu - za tydzień będę sprawdzał kto zadaną pracę wykonał 😉


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Bee Light.
Bee Light - zespół fachowców w dziedzinie oświetlenia profesjonalnego, ludzie którzy są niesamowicie oddani swojej pasji do kreowania rozwiązań oświetleniowych. Pszczoły symbolizują  naszych pracowników, którzy są ekspertami z niesamowicie długim kilkunastoletnim doświadczeniem. Pracowitość, niezwykła staranność, wielkie ambicje, ciągła chęć doskonalenia się i rozwoju to cechy, które nas wyróżniają. Jako grupa specjalistów w branży oświetleniowej, naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej obsługi oraz porady dotyczącej doboru odpowiedniego rozwiązania, które nie tylko spełni, ale też przewyższy oczekiwania. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- ładny żółty kubeczek,
- notes,
- długopis,
- zestaw karteczek samoprzylepnych,
- pendrive 16 GB,
- gumowy antystresowy kask,
 

Druga paczka kurierska pochodzi od pewnej firmy z branży budowlanej.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- kubek niespodzianka (po zalaniu wrzątkiem zmienia swój kolor),
- dwie smyczki,
 

Trzecia przesyłka jest od pewnego nadawcy.
Karolina Bacia - polska aktorka filmowa i teatralna oraz aktorka dubbingowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2017. Od 2002 użycza swojego głosu w dubbingu, a rok później zadebiutowała jako aktorka w serialu Na Wspólnej. W 2016 miał miejsce jej debiut teatralny na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie - odegrała rolę Diany w Fantazym. Występuje również na antenie Radiowej Dwójki oraz Radiowej Trójki w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia.
 

Bartłomiej Kotschedoff - polski aktor. Urodził się w Stargardzie, przez pewien czas mieszkał we Włoszech. Po zdaniu matury zdał egzaminy wstępne i został przyjęty do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2014, po ośmiu latach nauki, ukończył studia aktorskie. Na małym ekranie zadebiutował rolą w serialu Majka w 2009, a na wielkim ekranie zadebiutował w 2016 w filmie Historia Roja, nagranym w latach 2009-2010. W realizowanej w latach 2015-2016 superprodukcji TVP, serialu fabularnym Bodo, wystąpił w roli Adolfa Dymszy, jednego z najpopularniejszych polskich aktorów okresu dwudziestolecia międzywojennego. Był współautorem scenariusza do filmu fabularnego Atak paniki (2017) (reż. Paweł Maślona), który otrzymał pozytywne recenzje krytyków. Na scenie teatralnej zadebiutował w 2010 w teatrze szkolnym PWST w Krakowie. W 2013 otrzymał nagrodę za rolę Heinera w spektaklu „Pływalnia” na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W marcu 2018 był gościem Kuby Wojewódzkiego w talk-show stacji TVN Kuba Wojewódzki.
 
A w trzecie przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami od: Karoliny Baci i Bartłomieja Kotschedoffa,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Anny.
Ani Mru Mru - polski kabaret z Lublina. Od 2001 tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Kabaret ten powstał we wrześniu 1999. Michał i Marcin, mimo że noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni. Kabaret powstał we wrześniu 1999 r. W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej klubu HADES w Lublinie. 15 stycznia 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie kabaretu Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako „Trio Dyszona”. W czerwcu 2000 roku kabaret opuścił Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce został przyjęty dźwiękowiec Waldemar Wilkołek. W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy został dostrzeżony podczas ogólnopolskiego festiwalu (był to III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich „Wyjście z cienia” w Gdańsku), co zaczęło owocować nagrodami podczas tego i następnych festiwali. W grudniu 2001 roku kabaret opuściła Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Marcin Wójcik i Michał Wójcik występowali również w improwizowanym serialu pt. „Spadkobiercy”.
 

W czwartej przesyłce było:
- wspólne zdjęcie z autografami członków kabaretu Ani Mru Mru: Marcina Wójcika, Michała Wójcika i Waldemara Wilkołka,
 

Piąta osobista przesyłka jest od przyjaciela bloga Karola, z którym to kilka dni temu wymieniłem się swoimi PIN-owymi okazami z kolekcji. Karol mieszka niedaleko mnie i co jakiś czas umawiamy się na wymianę gdzieś na mieście.
A w piątej osobistej przesyłce było:
- 6 przypinek z herbami - od 4271 do 4276 w kolekcji !!!
 

!!! Dzięki Karol za naszą kolejną wymianę - czekam na kolejne 😉 !!!
 
Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Olkuszu - powiat w Polsce w województwie małopolskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Olkusz. Powiat położony w północno-zachodniej jego części, w obrębie trzech makroregionów geograficznych: Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Miechowskiej. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Bukowno, gminy miejsko-wiejskie: Olkusz, Wolbrom, gminy wiejskie: Bolesław, Klucze, Trzyciąż i miasta: Bukowno, Olkusz, Wolbrom.
 

W północnej i wschodniej części powiatu olkuskiego, na terenach, które oparły się industrializacji, znajdują się przestrzenie nieskażonej przyrody. Piękne krajobrazy, pofałdowany teren, duże zalesienie sprawiają, że olkuską ziemię chętnie odwiedzają turyści. Wiele tu zwierzyny łownej: dziki, sarny i zające oraz pojedyncze łosie spotkać niezbyt trudno. W rzekach i jeziorkach żyje wiele gatunków ryb, w tym rzadki pstrąg potokowy. Równie bogata jest jurajska szata roślinna. Ponad 35 procent powiatu olkuskiego zajmują lasy, głównie iglaste. Ponadto zachowała się, w okolicach Pazurka i Gorenic, buczyna karpacka oraz brzoza ojcowska. 
 
Ze względu na szereg walorów środowiska przyrodniczego część powiatu została objęta ochroną w formie parków krajobrazowych. Na terenie powiatu zostały utworzone następujące parki:
* Park Krajobrazowy Orlich Gniazd,
* Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie,
* Dłubniański Park Krajobrazowy,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej dużej przesyłce znalazłem:
- portmonetka,
- 2 zestawy pocztówek
- notes,
- paski samoprzylepne do zaznaczania,
- notes na lodówkę,
- lupa z podświetleniem,
- mały pojemniczek na leki,
- ładny pendrive 16 GB,
- 3 eko długopisy,
 

Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Opocznie - miasto w województwie łódzkim, powiat opoczyński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Opoczno. Położone nad rzeką Drzewiczką, na krańcu Wyżyny Przedborskiej, historycznie w Małopolsce a dokładnie w Ziemi Radomskiej. Stare Opoczno i Nowe Opoczno były miastami królewskimi Korony Królestwa Polskiego. Miasto królewskie w powiecie opoczyńskim województwa sandomierskiego w drugiej połowie XVI wieku. Opoczno znajduje się w czołówce rankingu polskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.
 

W Opocznie warto zobaczyć następujące miejsca:
* Śródmieście miasta,
* Zespół kościoła parafialnego pod wezwaniem świętego Bartłomieja, ul. Kościelna 2: kościół, 1365, 1939, dzwonnica, pierwsza połowa XIX, plebania, 1622, 
* Zamek, obecnie muzeum, pl. Zamkowy 1, połowa XIV w., XVII w.,
* Zespół dworski „starostwo”, ul. Parkowa / Kolberga, XVII-XIX w., dwór, oranżeria, spichrz (lamus), dwa czworaki, park,
* Dom „Esterki” (obecnie Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna), ul. Kościuszki 15, 1500, 
* Nowy cmentarz żydowski w Opocznie - data jego powstania pozostaje nieznana, znajduje się on przy ulicy Limanowskiego 23. Wskutek dewastacji - najpewniej z okresu II wojny światowej – do naszych czasów nie zachowały się żadne nagrobki,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 4277 w kolekcji !!!
 

Ósma
przesyłka pochodzi od Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy w Świeradowie - Zdrój.
Świeradów - Zdrój - górska miejscowość wypoczynkowa położona dość wysoko (pomiędzy 450-710 metrem n.p.m.), w obniżeniu między Kamienickim Grzbietem i Wysokim Grzbietem. Świeradów Zdrój leży nieopodal granicy z Czechami i Niemcami, w otoczeniu miast: Jelenia Góra, Gryfów Śląski, Lubań, Zgorzelec, Szklarska Poręba. Ze Świeradowa blisko także do czeskiego Liberca bądź Görlitz w Niemczech.
 

Świeradów Zdrój - to także miejscowość uzdrowiskowa, świeradowskie wody zdrojowe z dodatkiem radonu oddziaływają na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe,wzmacniają tkankę nerwową i gruczoły wewnątrzwydzielnicze. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego. Dawny budynek kuracyjny - Dom Źródlany z XVIII-tego wieku spalił się i na jego położeniu, pod koniec XIX-tego stulecia zbudowano Dom Zdrojowy - który możemy podziwiać do dziś. Najatrakcyjniejsza jest unikatowa Hala Spacerowa - to długa na 80 m przeszkolona, zadaszona hala, o konstrukcji z modrzewia, dekoracyjnie zdobiona, z niedużą sceną, odbywa się na niej wiele występów. W tej hali jest źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe). W sąsiedztwie Domu Zdrojowego jest, pochodzący z tego samego czasu Park Zdrojowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- niezbędnik turysty,
- 3 ulotki,
- naklejka,
 

Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Rutki - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat zambrowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łomżyńskim. Siedziba gminy to Rutki-Kossaki.
 
 
W obrębie gminy Rutki znajdują się tereny o wybitnych walorach turystycznych i wypoczynkowych. Dolina Narwi to doskonały rejon do uprawiania turystyki i sportów wodnych. Narew jest jednym z piękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Na terenie gminy został wyznaczony obszar Natura 2000 Bagno Wizna (PLB200005) obejmujący powierzchnię 8010,90 ha. W ramach tej ochrony znajduje się Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków „Ostoja Biebrzańska” (PLB 200006) oraz Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk. Otulina Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi obejmuje częściowo Gminę Rutki. W 1967r. na terenie naszej gminy zostały utworzone 2 rezerwaty przyrody: „Bagno Wizna I” chroniący fragment torfowiska niskiego w dolinie Narwi, ze stanowiskami rzadkich roślin oraz „Bagno Wizna II” powołany w celu ochrony torfowiska wysokiego ze stanowiskami rzadkich roślin.
 
Gmina Rutki leży w sąsiedztwie cennego obiektu przyrodniczego, jakim jest unikatowy na skalę europejską Biebrzański Park Narodowy stanowi jedyny w tej części kontynentu naturalny obszar bagienny. Tak duży i unikatowy naturalny kompleks torfowisk położony nad malowniczą rzeką posiada nadzwyczajne walory krajobrazowe, inspirujące nie tylko artystów, fotografików, malarzy, ale również spragnionych wrażeń turystów. Stanowi on ostoję wielu rzadkich gatunków fauny i flory. Od wieków zamieszkują tu wydry, borsuki, lisy, jenoty, wilki, łasice, gronostaje. Bagna Biebrzańskie to przede wszystkim jednak królestwo ptaków - żyje ich tu przeszło 200 gatunków. Przez teren gminy wytyczony został szlak rowerowy łączący się ze szlakami rowerowymi w gminie Wizna, Zawady i Piątnica, zapewniając połączenie tras turystycznych z położonym w najbliższym sąsiedztwie Biebrzańskim Parkiem Narodowym i Łomżyńskimi Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- magnes na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 4278 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- notes,
- list,
- metalowa zakładka,
- dwa ołówki,
- przypinka PIN - 4279 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).