Strony

poniedziałek, 27 listopada 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, ⛔️ Jest: ogień 🔥, są dymy 💨, lecą iskry 🎆 chyba zaraz przyjadą 👩‍🚒"Strażacy"👨‍🚒 z pomocą 🤷‍♂️ (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 1089

Dziś jest 27 listopada 2023r. Witam wszystkich fanów bloga "Gadżety na dobry dzień" 👋👊👌 Cieszę się, że co poniedziałek i nie tylko w tym dniu odwiedzacie moją stronkę - znów statystyki bloga biją rekordy 😍😘 DZIĘKUJE Ale my tu gadu-gadu a syrena 📢 wyje i najwyższy czas wyjechać z koszar i ugasić ten ogień w tym 1089 wpisie na blogu... trzy straże już jedzie tylko czy są z nami strażacy ?


Strażacypolski serial obyczajowo-sensacyjny wyreżyserowany przez Macieja Dejczera emitowany od 28 lutego 2015 do 7 maja 2016 na antenie TVP 1. Serial opisuje perypetie aspiranta Adama Wojnara (Maciej Zakościelny), który pracuje w jednostce zawodowej straży pożarnej w Warszawie. Podczas jednej z akcji mężczyzna działa wbrew rozkazom szefa, starszego kapitana Boryckiego (Jakub Wesołowski). Współpracownik Adama, Wojtek Lewicki (Maciej Mikołajczyk), zostaje ranny, a przełożeni oskarżają Wojnara o porzucenie kolegi oraz niesubordynację i wysyłają na przymusowy urlop. Proponują, aby poprowadził szkolenia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Życie młodszego kapitana Wojnara staje na głowie, a na dodatek jego narzeczona, Kamila (Weronika Rosati), wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Na prowincji mężczyzna poznaje prezesa OSP Witolda Michalaka (Olaf Lubaszenko), radiowca jednostki Darka (Michał Żurawski) oraz naczelniczkę ochotników, samotną matkę Magdę Konarską (Marta Ścisłowicz).


A z obsady aktorskiej serialu "Strażacy" posiadam autografy od:
Maciej Zakościelny (aspirant Adam Wojnar), Weronika Rosati (Kamila Miłek), Marta Ścisłowicz (Magda Konarska), Jakub Wesołowski (kapitan Rafał Borycki), Olaf Lubaszenko (Witold Michalak, prezes OSP), Jacek Lenartowicz (brygadier Jerzy Kosmala), Mateusz Janicki (Radek Kosik), Michał Żurawski (Dariusz "Dario" Rudnik), Mateusz Banasiuk (Staszek "Młody"/Dawid Zawadzki), Michał Czernecki (Kazik Gruszka), Sebastian Fabijański (Maciek Zajda),


SZEŚĆ TYSI JEST🔥:
No i w końcu mamy to 💪 bariera szóstego tysiączka została pobita 🤯 Łącznie na dzień dzisiejszy z tym gadżetowym postem na blogu moja kolekcja liczy aż 6037 metalowych znaczków - z pewnych źródeł wiem, że ta liczba nie ogląda się za siebie i cały czas licznik idzie do przodu 😮 A tak prezentują się dwie ostatnie PIN-owe tablicy o numerze 62 i 63

Jeżeli macie gdzieś takie przypinki lub jest jeszcze jakiś urząd/instytucja/firma, które/który chciałbym/chciałaby mi tak znaczek powierzyć na cele mojej kolekcji. W takim przypadku zapraszam do kontaktu mailowego: lukasz.stanczuk24@interia.pl


A tak właśnie prezentuje się cała moja PIN-owa kolekcję na jednej wspólnej fotografami - trochę tu tłoczno 😯😮😯:


PS: Gorąco w te zimne dni zachęcam wszystkich do aktywnego komentowania moich nowych postów na blogu 😊 Na wszystkie obiecuje, że odpowiem - pozdrowionka 🙌💪😀


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów basenów.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- dwa katalogi produktów,
- piłka plażowa,
- dwa długopisy,


Druga paczka kurierska pochodzi od kolejnej pewnej firmy z branży producenckiej.
W drugiej paczce było można znaleźć:
- przypinka PIN z logotypem firmy - 6016 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Tomasz Sekielski - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, prozaik, od lipca 2022 redaktor naczelny Newsweek Polska. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych Tylko nie mów nikomu (2019) i Zabawa w chowanego (2020), które poruszyły temat wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce i wywołały ogólnokrajową dyskusję, a także Korzenie zła (2023). Na przestrzeni lat Sekielski był związany z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Wraz z Andrzejem Morozowskim był współgospodarzem programu Teraz my! w TVN. W 2006 roku śledztwo dziennikarzy ujawniło rozmowy pomiędzy grupą polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i jedną z posłanek. Publikacja jego wyników doprowadziła do wybuchu tzw. afery taśmowej. Część komentatorów twierdziła, że nagrania są dowodem korupcji politycznej rządzącej partii. W 2018 Sekielski zapoczątkował własny kanał na YouTube. Za swoją pracę otrzymał szereg nagród, w tym Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2006, 2019), Grand Press (2006, 2014, 2019), Wiktora (2006, 2019), Telekamery (2007, 2008), MediaTory (2010, 2019) i Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy film dokumentalny (2020).


Andrzej Sołtysik - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter i były rzecznik prasowy telewizji TVN. Studiował filmoznawstwo. W 1990 podjął pracę jako reporter w dziale informacji radia RMF FM, później prowadził w rozgłośni swój pierwszy program o tematyce filmowej, Świat filmu według Andrzeja Sołtysika. Po pracy w radiu trafił do TVP Kraków, gdzie zajmował się magazynem filmowym Tylko dla orłów. Później był prezenterem programu Telepuzzle w telewizji Polsat. Jesienią 1997 trafił do TVN, nowo powstającej telewizji Mariusza Waltera, debiutując na wizji 9 października 1997, sześć dni po otwarciu stacji. Popularność przyniosło mu prowadzenie (wraz z Martyną Wojciechowską) drugiej i trzeciej edycji programu Big Brother. Był również gospodarzem programu Jak łyse konie w TVN i Multikino w TVN24. W latach 2002-2007 był rzecznikiem prasowym Grupy TVN. Od września 2007 do grudnia 2012 wraz z Kingą Rusin, a następnie Magdą Mołek prowadził weekendowe wydania programu Dzień dobry TVN, od września 2016 do czerwca 2023 razem z Anną Kalczyńską prowadził ten program w dni powszednie. Od października 2014 był gospodarzem programu TTV Bagaż osobisty. Od kwietnia 2015 prowadzi program TVN Fabuła Andrzej Sołtysik przedstawia. Od września 2017 prowadzi audycję As w kinie w Meloradiu.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Sołtysika,


Czwarta przesyłka jest od pewnego przyjaciela bloga.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- dziewięć przypinek PIN z herbami - od 6017 do 6025 w kolekcji !!!


!!! Wśród tych przypinek na pewno jest wiele herbów, których naprawdę ciężko było mi zdobyć do mojej kolekcji - dlatego dziękuje temu przyjacielowi bloga 😉 !!!

Piąta przesyłka należy do dziewczyn Marleny i Weroniki z Grupy Załoga.
Grupa Załoga - to duet sióstr, które wspólnie tworzą social media promujące kobiety funkcjonujące na gospodarstwach rolnych. Ich pasją jest rolnictwo, dlatego też w filmach postach, rolkach itd. można zobaczyć jak funkcjonuje gospodarstwo oraz jak radzą sobie z pracą na nim. Gospodarstwo zlokalizowane jest w gminie Miączyn, województwie lubelskim i prowadzą je wspólnie z rodzicami. Początki w Internecie rozpoczęły się od zwykłych prywatnych profili na Facebooku później na profilach Instagramowych i Snapchacie, jednak początkowo dane konta nie były ukierunkowane. Następnie dziewczyny stworzyły kanał na YouTube “Weronika&Marlena GR. Załoga” z którego pewnie większość osób ich zna - prowadzi go od marca 2018r. Wkrótce po tym powstał Fanpage na Facebooku a konta Instagramowe zaczęły się ukierunkowywać na styl rolniczy. Na samym końcu dziewczyny utworzyły konta na platformie TikTok, chociaż początkowo byłyśmy do niej nastawione bardzo sceptycznie.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- duży i bardzo ładny kalendarz na nowy 2024 rok, który od razu wędruje na ścianę,
- zdjęcie z autografami dziewczyn,


Szósta przesyłka pochodzi od Dominiki Klużniak.
Dominika Klużniak - polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. W 2003 ukończyła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i została aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od sezonu 2010/2011 jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Za tytułową rolę w Pippi Pończoszance otrzymała nagrodę Feliksa Warszawskiego i, przyznawaną przez redakcję miesięcznika „Teatr”, nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2007/2008. Została nagrodzona Feliksem Warszawskim również za występ w spektaklach: Obsługiwałem angielskiego króla i Sztuka bez tytułu. Ma dwie córki.


W szóstej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Dominiki Klużniak,


!!! Pani Dominiko dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Siódma przesyłka należy do Starostwa Powiatowego w Mońkach - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Mońki. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Goniądz, Knyszyn, Mońki, gminy wiejskie: Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne i miasta: Goniądz, Knyszyn, Mońki.


Powiat Moniecki leży u zbiegu Biebrzy i Narwi wśród bardzo cennych pod względem przyrodniczym i ekologicznym obszarów. Od zachodu znaczne połacie powiatu obejmuje Biebrzański Park Narodowy, część wschodnia wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, krańce południowe stanowią natomiast fragment Obszaru Chronionego Krajobrazu "Dolina Narwi" i stykają się z otuliną Narwiańskiego Parku Narodowego.
 
To kraina największych w Europie Środkowej bagien, lasu, czystego powietrza i unikatowej przyrody. Teren Powiatu zachwyca oryginalną formą i niepowtarzalną strukturą, przyciąga nie tylko biologów i badaczy, ale również turystów chcących nacieszyć oko żyjącym na wolności bobrem, łosiem, wilkiem czy batalionem. Oferując tradycyjną gościnność tutejszych mieszkańców zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju, powędrować ciekawymi szlakami przez bagienne bezdroża, zaobserwować niezwykłe zjawiska przyrodnicze oraz zapoznać się kulturą i historią naszego powiatu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Dołhobyczów - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat hrubieszowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zamojskim. Siedziba gminy to Dołhobyczów. W roku 2014 otwarto przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów.


Gmina Dołhobyczów znajduje się w południowo-wschodniej części województwa lubelskiego, a południowej powiatu hrubieszowskiego, przy granicy z Ukrainą. Położona jest na terenie Kotliny Hrubieszowskiej i Grzędy Sokalskiej, wchodzących w skład Wyżyny Zachodniowołyńskiej. Gmina, typowo rolnicza, zajmuje obszar ok. 21400 ha. Ze względu na walory przyrodnicze i historyczne tereny te można bez wahania nazwać "krainą żyznych czarnoziemów i urokliwych zabytkowych cerkwi". Pograniczne położenie zaowocowało bogatą historią tych okolic oraz licznymi interesującymi zabytkami. Zmienna była przynależność państwowa tego rejonu. Ziemie te przechodziły różne koleje losu, często były niszczone, jak choćby podczas dwóch wojen światowych. Mieszkali tu obok siebie Polacy, Rusini, Ukraińcy, Żydzi, Austriacy, a w wieku XVII nawet Tatarzy. Mieszały się kultury, języki, obyczaje. Funkcjonowały różne religie i wyznania. Wszystko to stało się obecnym bogactwem tych terenów. Zachwycić się, można również tutejszą przyrodą i krajobrazami. Z całą pewnością ten kto odwiedzi, gminę Dołhobyczów, pozna jej historię, zabytki i ciekawe zakątki, nie będzie żałował przyjazdu tutaj. Warto odkryć tę, mało jeszcze znaną, położoną na uboczu, spokojną, świetną dla wypoczynku, okolicę.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- pięć pocztówek (w tym jedna z pozdrowieniami) - DZIĘKUJE I TEŻ POZDRAWIAM 😘
- smyczka,
- eko-długopis,
- przypinka PIN z herbem - 6026 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN - 6027 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka należy do kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- duża teczka,
- dwie ulotki,
- mapa,
- list,
- przypinka PIN - 6028 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

poniedziałek, 20 listopada 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, narodowy sport Polaków 🏐 w wykonaniu pięknych Pań (w tym wizyta kuriera + odwiedziny paczkomatu InPost) - wpis numer 1088

Dziś mamy 20 listopada 2023r. Halo 🤗 Halo 🤩 czy jest jeszcze ktoś na tym blogu obecny ? Ja wiem, że jest to początek tygodnia a pogoda nie chce współpracować (za oknem zimno, szybko robi się ciemno) - samemu dziś było mi ciężko wyjść z ciepłego łóżka 🤨 Ale jak na coś się umawiamy (na poniedziałek z gadżetami) to jak można wszystkich widzów, przyjaciół, czytelników, odwiedzających oszukać 🤯😬 Dlatego już teraz odpalamy nowy gadżetowy wpis na blogu o numerze 1088...

Przed nowymi paczkami i przesyłkami zapraszam Was do obejrzenia moich nowych fotek z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko" - wiem, że to lubicie 😍 Tym razem ten Łukasz amator fotograf ma dla Was kilka zimowych kadrów jakie spotkał podczas wczorajszego spacerku na który wybrał się po niedzielnym obiadku. Dwie pieczenie na jednym ogniu mamy - są i nowe zdjęcia oraz co nieco kalorii się spali. 


Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet - narodowy zespół siatkarek, który reprezentuje Rzeczpospolitą Polską w meczach i turniejach międzynarodowych organizowanych przez FIVB i CEV. Zwyczajowo zwany również reprezentacją narodową, kadrą narodową lub drużyną narodową. Za organizację reprezentacji odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Dwukrotnie była wybierana najlepszą drużyną roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w 2003 i 2005. Koncepcja utworzenia narodowej reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet pojawiła się tuż po przystąpieniu Polskiego Związku Koszykówki, Siatkówki i Szczypiorniaka (bezpośredniego protoplasty PZPS) do FIVB, w kwietniu 1947. Po raz pierwszy powołano ją w lutym 1948, zaś na arenie międzynarodowej oficjalnie zadebiutowała 14 lutego 1948, pokonując 3:1 w warszawskiej sali sportowej YMCA siatkarską kadrę Czechosłowacji. Do lata 2005 roku reprezentacja rozegrała ponad 1300 spotkań. Od lat 40. do początku lat 70. XX w. żeńska reprezentacja Polski budowała pozycję polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej, regularnie stając na podium mistrzostw Europy (4 srebrne i 4 brązowe medale), mistrzostw świata (srebrny i 2 brązowe) oraz igrzysk olimpijskich (2 brązowe medale). W pierwszych dwudziestu latach (1948-1968) na 13 turniejów rangi mistrzowskiej, w których wystąpiły polskie siatkarki zdobyły 12 medali (tylko na MŚ 1960 zajęły 4 miejsce). Medale siatkarek z mistrzostw świata siatkarek w latach 1952, 1956 i 1962 są pierwszymi polskimi medalami MŚ w sportach zespołowych, również medale z Igrzysk Olimpijskich 1964 i 1968 są pierwszymi medalami olimpijskimi w Polsce w sportach zespołowych.


Jeżeli porównamy skład naszej siatkarskiej kadry kobiet oraz moją kolekcję autografów wygląda to następująco:
Stefano Lavarini (trener), Agnieszka Kąkolewska, Maria Stenzel, Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Justyna Łukasik, Monika Bociek, Joanna Wołosz, Monika Gałkowska,


PS: Jestem ciekawy, która z wymienionych wyżej polskich siatkarek jest Waszą ulubioną ? Koniecznie dajcie znać w komentarzach oraz jak oceniacie mój nowy gadżetowy pościk POZDROWIONKA 😉😍😎😘


Pierwsza paczka kurierska należy do pewnej firmy z branży chemicznej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- reklamówka,
- kubek,
- trzy małe notesy,
- dwa długopisy,


Druga duża paczka InPost wyjęta z paczkomatu pochodzi od pewnej firmy.
W drugiej dużej paczce InPost było można znaleźć:
- super model czołgu Leopard 2A4 do złożenia z klocków Cobi (864 elementy + 1 figurka),


A tak prezentuje się ten model czołgu po złożenia - całkiem niezły jestem w te klocki 😂😀 Dajcie znać czy chcecie więcej jakiś ciekawy modeli z kloców u mnie na blogu 😉


Trzecia przesyłka jest od przyjaciół Konrada i Sylwestra.
Małgorzata Glinka - polska siatkarka, 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku i jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie. W latach 90. XX wieku grała na pozycji środkowej bloku, a od 2000 roku występowała na pozycjach atakującej i przyjmującej. Córka Jacka i Barbary, ma starszą siostrę Dorotę. W 1997 roku ukończyła klasę sportową w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. 26 czerwca 2004 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach wyszła za mąż za włoskiego siatkarza Roberto Mogentale. Ma dwoje dzieci, córkę Michelle (ur. 2009) i syna Brunona (ur. 2018).


Łukasz Kadziewicz - polski siatkarz grający na pozycji środkowego. Członek reprezentacji Polski w piłce siatkowej, z którą zdobył wicemistrzostwo świata (2006), a także uczestniczył w Letnich Igrzyskach Olimpijskich (2004 i 2008) oraz w Lidze Światowej (2001, 2003, 2004, 2005 i 2007). Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za „wybitne osiągnięcia sportowe”. Studiował na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Małgorzaty Glinki i Łukasza Kadziewicza,


Czwarta super przesyłka należy do przyjaciela bloga Tomasza.
W czwartej super przesyłce znalazłem:
- tablica z przypinkami: siedem typu przypinka PIN (trzy z nich to duble), pięćdziesiąt siedem na igle (sześć z nich to duble) w sumie pięćdziesiąt pięć do kolekcji - od 5958 do 6013 w kolekcji !!!


WOW i tym właśnie sposobem stuknęła nam przypinka o zaszczytnym numerze 6000 😲 Niedawno świętowaliśmy 5900 PIN-a a tu już kolejna stówka nam się pojawiła 😍 Już za tydzień przedstawię Wam jak teraz wyglądają ostatnie tablice w mojej PIN-owej rodzince...


Piąta przesyłka należy do przyjaciela bloga Sebastiana.
A w piątej przesyłce było można znaleźć:
- dziesięć zdjęć/pocztówek z autografami trenera i polskich siatkarek: Stefano Lavarini (trener), 2x Marii Stenzel, Agnieszki Kąkolewskiej, Olivii Różański, Justyny Łukasiuk, Moniki Bociek, Magdaleny Stysiak, Joanny Wołosz i Moniki Gałkowskiej,


I oto właśnie teraz mogę się Wam pochwalić dwoma grupami z autografami od naszych polskich siatkarek i siatkarzy wraz z trenerami 🏐


Szósta przesyłka pochodzi od Poseł na Sejm RP Iwony Arent.
Iwona Arentpolska polityk i politolog, posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII, IX i X kadencji, delegatka do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Absolwentka politologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz studiów podyplomowych z rachunkowości, stosunków międzynarodowych i dyplomacji. W l. 90. pracowała w branży turystycznej, w l. 1999-2006 (do objęcia mandatu poselskiego) zatrudniona w olsztyńskim oddziale koncernu energetycznego Energa. Od 2001 r. w PiS, od 2007 r. jest wiceprezeską zarządu regionu olsztyńskiego PiS. W 2014 r. bez powodzenia ubiegała się o urząd prezydentki Olsztyna. Posłanka na Sejm od 2006 r. (V-X kad.). W Sejmie IX kadencji należała do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej (przewodnicząca), Komisji Ustawodawczej i Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.


W szóstej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem Pani Poseł RP Iwony Arent,


!!! Pani Poseł chciałbym Pani podziękować za pozytywną odpowiedz na moją prośbę i przesłanie zdjęcia z Pani podpisem do mojej kolekcji !!!

Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Ciechocinek - miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, powiat aleksandrowski na Kujawach.


Ciechocinek - największy, najpiękniejszy, najbardziej znany polski kurort nizinny, określany mianem „perły uzdrowisk”. Działalność medyczna prowadzona jest w mieście od ponad 175 lat. W 1836 r. z leczniczych właściwości solanki skorzystało 120 osób. W kolejnych latach przyjeżdżało tu coraz więcej kuracjuszy w celu poprawy stanu zdrowia. I tak jest do dziś… Naturalnymi bogactwami kurortu są złoża solanek, korzystne warunki klimatyczne, walory krajobrazowe oraz różnorodna szata roślinna. Ciechocińskie wody mineralne zawierają chlorek sodu, związki wapnia, magnezu, żelaza, wolnego siarkowodoru, jodu, bromu i innych mikroelementów, dzięki czemu posiadają szczególne właściwości lecznicze.

Atutem Ciechocinka jest jego nizinny klimat, odczuwany przez organizm człowieka łagodniej niż górski czy nadmorski. Unikalny, bogaty w ozon oraz cząsteczki jodu i bromu mikroklimat panuje w strefie okołotężniowej. W Ciechocinku na turystów czeka wiele atrakcji. Liczne hotele, pensjonaty i kwatery prywatne zaspokoją nawet najwyższe wymagania. Corocznie uzdrowisko zmienia się w miasto festiwali. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów, Festiwal Piosenki Młodzieży  Niepełnosprawnej, Festiwal Operowo-Operetkowy, Gala Polskich Tenorów, Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej czy Festiwal „Blues bez Barier” to tylko niektóre imprezy z bogatej oferty kalendarza imprez.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- mapa,
- dwie ulotki,
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem - 6014 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Jeziora Wielkie - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat mogileński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedziba gminy to Jeziora Wielkie.


Na terenie gminy warto odwiedzić na przykład:
* Drewniany kościół parafii pod wezwaniem św. Anny z 1760 roku w Kościeszkach,
* Drewniany spichrz w zespole dworskim z 1709 roku w Rzeszynku,
* Drewniany kościół parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła z 1786 roku w Siedlimowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6015 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- przypinka PIN - 6016 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej polskiej rozgłośni radiowej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- sześć buttonów,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍