Strony

poniedziałek, 18 listopada 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, J-23 znowu nadaje 🕵️‍♂️📡 i chyba wiem gdzie dokładnie ma swoją siedzibę ⛺️😲 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1143

Dziś mamy 18 listopada 2024r. Halo 👋 Halo ✌ z tej strony melduje się Wasz ulubiony pozytywnie zakręcony bloger na punkcie gadżetów 👨 Co dzisiaj mi powiecie kochani 😍 ? U mnie jak zawsze nudy nie ma. Trochę pracy przede mną w postaci prezentacji nowych przesyłek i paczek 💪 Mogę Wam zdradzić tak w sekrecie (ale nie mówcie nikomu 🤐), że w ostatnim tygodniu otrzymałem SUPER paczkę z pewnym tajemniczym wyzwaniem😮 Co to za paczka i co to za wyzwanie tego dowiecie się za tydzień PALCE U RĄK BOLĄ...

I tradycyjnie jak co poniedziałek mam dla was nowe foty z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Skoro dziś mamy grupę autografów o agencie J-23 to pomyślałem sobie, że zdjęcia pod osłoną nocy będą odpowiednie. A tak naprawdę byłem ciekawy jak soczewka aparatu mojego Galaxy A55 5G poradzi sobie pod osłoną nocy i oto są efekty.


Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć - polski film w reżyserii Patryka Vegi z 2012 roku. Jest sequelem serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie (1967-1968). Równolegle z filmem powstał 5-odcinkowy serial, będący rozszerzeniem kinowej produkcji. W roku 2010 przystąpiono do pracy nad produkcją filmu fabularnego, w którym głównymi postaciami mieli być serialowi Hans Kloss i Hermann Brunner z rolami aktorskimi Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza. Tworzenie scenariusza rozpoczęli Andrzej Szypulski (zmarł w styczniu 2011) i Zbigniew Safjan (zmarł w grudniu 2011) - pierwotni scenarzyści serialu Stawka większa niż życie, jednak ostatecznymi scenarzystami został Władysław Pasikowski i Przemysław Woś. Film wyreżyserował Patryk Vega. Produkcja filmu pierwotnie miała rozpocząć się jesienią 2010, jednak została wstrzymana ze względu na przeszkody formalne (m.in. w postaci braku posiadania praw do nazwisk Kloss i Brunner). Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w połowie kwietnia 2011, a zakończyły w 2012 r. Akcja filmu rozgrywa się w latach siedemdziesiątych w Polsce, Hiszpanii, Berlinie Zachodnim i NRD oraz w 1945 roku w oblężonym Królewcu. W marcu 1945 roku wycofujący się Niemcy wywożą z Królewca Bursztynową Komnatę, która znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Okazja do jej odnalezienia pojawia się w 1975 roku, gdy na pogrzeb Otto Skorzeny’ego w Madrycie przybywa prawdziwy Hans Kloss. Emerytowani naziści za radą Hermanna Brunnera postanawiają wysłać Klossa do Polski, aby spotkał się z siedzącym w polskim więzieniu byłym gauleiterem Prus Wschodnich Erichem Kochem, który kierował wywozem Bursztynowej Komnaty. Komnatą interesuje się również polski wywiad, który włącza do gry Stanisława Kolickiego - dawnego agenta J-23. Zarówno on, jak i Brunner byli w 1945 roku w Królewcu i mają swoje stare rachunki do wyrównania.


A z obsady aktorskiej filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" posiadam autografy od:
Patryk Vega (reżyser filmu), Tomasz Kot (młody Hans Kloss), Ś.P. Emil Karewicz (Hermann Brunner), Piotr Adamczyk (młody Hermann Brunner), Daniel Olbrychski (Oberführer Gunther Werner), Jerzy Bończak (Gauleiter Erich Koch), Janusz Chabior (kapitan Socha), Piotr Głowacki (major Czubak), Wojciech Mecwaldowski (Obersturmbannführer Ringle), Marta Żmuda Trzebiatowska (Elsa Krause), Adam Woronowicz (Standartenführer Lau), Tomasz Sobczak (oficer w szpitalu), Anna Iberszer (prezenterka TV),


PS: "Schowaj tę pukawkę durniu, póki jeszcze mam ochotę z tobą rozmawiać" 😯😱 Skoro zrobiło się tak groźnie to może warto naprawdę skomentować ten wpis, aby nie mieć problemów - co wy na to ?


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Ecoflow.
Ecoflow - to popularna marka zajmująca się projektowaniem oraz tworzeniem przenośnych urządzeń zasilających na całym świecie. Stacje zasilania, wydajne baterie, ekologiczne produkty do ładowania czy urządzenia działające na energię słoneczną to tylko przykłady z szerokiego asortymentu, który znajdziesz w naszym sklepie. Wysoka jakość produktów oraz innowacyjne rozwiązania zdecydowanie przyczyniły się do pozycji i sukcesu firmy. EcoFlow Polska to lokalny oddział globalnej marki EcoFlow, która znajduję się na polskim rynku. Dostarcza nowoczesne urządzenia zasilające, które znajdują szerokie zastosowanie rekreacyjnie oraz komercyjnie. Wydajne, wygodne w użytkowaniu i niezawodne ładowarki wprowadziły innowacyjne rozwiązanie w naszym kraju. Ciekawa oferta z pewnością zadowoli nie jednego użytkownika. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia: strony internetowej, oficjalnego sklepu, fanpage'a oraz grupy na Facebook-u.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- SUPER poduszka, która po rozsunięciu suwaka staje się dużym kocem (w sam raz na jesienne dni 😉),
- kubek termiczny,
- zestaw naklejek,
- trzy smyczki,
- trzy długopisy,

Druga przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Tomasz Sobczak - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, reżyser teatralny. W 1994 roku zadebiutował w przedstawieniu Hansa Christiana Andersena Królowa Śniegu w podwójnej roli Kaczeńca i Diabła na profesjonalnej scenie w Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, z którym był związany do 2000 roku kiedy zdał pomyślnie egzamin eksternistyczny aktorski. Występował także w teatrach: im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (1999-2004), Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu (2000-2001), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2002), Grupa Artystyczna Ad Spectotores we Wrocławiu (2004) i Łaźnia Nowa w Krakowie (2006-2007). Po gościnnym występie w telenoweli TVP1 Plebania (2001), trafił na duży ekran w gorzkiej komedii Marka Koterskiego Dzień świra (2002) oraz niezależnym filmie sensacyjnym Konrada Niewolskiego D.I.L. (2002) z udziałem Jana Machulskiego. Następnie można go było oglądać w serialach: TVP2 Egzamin z życia (2007) w roli prezesa fundacji, która niesie pomoc rodzinom porwanym w Iraku i jest zamieszany w ciemne interesy, TVP1 Glina (2007, 2008) jako szef gangu narkotykowego, który traci jednak ludzi i w wyniku przestępczych porachunków władza zaczyna wymykać mu się z rąk oraz TVN 39 i pół (2008) w roli perkusisty, ojca nastoletniej Marty, dziewczyny Patryka (Alan Andersz). Brał udział w 9 edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie zajął 11 miejsce, odpadając w 2 odcinku. Jego partnerką była Katarzyna Krupa. W serialu TV4 Gabinet nr 5 (2019) grał aroganckiego, ironicznego i bezczelnego lekarza Adama Domańskiego. W 2020 dołączył do obsady serialu M jak miłość jako Jacek Kotowski, pierwszy ukochany Marii Rogowskiej (Małgorzata Pieńkowska). Użycza głosu ulubionym bohaterom młodzieżowej serii książek Zwiadowcy oraz Drużyna pióra Johna Flanagana, czytając je dla audioteka.pl.


Anna Iberszer - polska reżyserka dźwięku, aktorka i tancerka. W 2000 r. ukończyła studia na wydziale reżyserii dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w 2004 r. Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich, a w roku 2008 zdała aktorski egzamin eksternistyczny. Jej dziadkiem był Tadeusz Markowicz, żołnierz w armii generała Andersa, który walczył we Włoszech. Jej babką była Angela Gasperini, która urodziła się w Wenecji. Dziadkowie mieszkali w Strzyżowie i mieli dwie córki. Występuje w Teatrze Narodowym, Teatrze „Polonia” i Teatrze Syrena. Tańczy flamenco i tango argentyńskie. Jej mężem jest Tomasz Drabek, który jest m.in. członkiem zespołu kabaretu Pożar w Burdelu.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Tomasza Sobczaka i Anny Iberszer,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Artura.
A w trzeciej przesyłce było:
- pamiątkowa moneta z wizerunkiem piłkarza Legii Miroslava Radovića,
- dwie przypinki PIN Legii Warszawa - 6617 i 6618 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Eric Clapton - brytyjski muzyk rockowy i bluesowy, gitarzysta, kompozytor, wokalista. Członek wielu zespołów rockowych i jeden z najbardziej znanych symboli muzyki rockowej. W roku 2003 pojawił się na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”, w 2011 zaś na miejscu 2. W 2000 roku został wprowadzony jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Erica Claptona,


Piąta przesyłka a właściwie jest to relacja z pewnego wydarzenia, które odbyło się kilka dni temu w Siedlcach. Mam tu na myśli święto Mościbrody Akademii MKP Pogoń Siedlce, które odbyło się 13 listopada w Galerii Siedlce. Podczas imprezy można było spotkać się z pierwszym składem Pogoni Siedlce. Na zakończenie wszyscy zebrani czekał wielki okolicznościowy tort. Zapraszam do obejrzenia mojej foto relacji z tego wydarzenia.


Podczas imprezy udało mi się otrzymać nowe karty z autografami piłkarzy oraz zakupić przypinkę PIN (6619 w kolekcji) oraz smyczkę Pogoni Siedlce:


A tak prezentuje się moja grupa gadżetów związana z naszą siedlecką drużyną piłkarką. Oprócz nowych kart mam też kilka starych oraz autografy piłkarzy na kartkach:


Szósta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- biuletyn,
- trzy foldery informacyjne,
- smyczka,
- długopis,
- pocztówka,
- opaska odblaskowa,
- trzy przypinki PIN (dwa z nich to duble) - 6620 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski - miasto w województwie lubelskim, powiat bialski, nad Krzną. Miasto jest także siedzibą wiejskiej gminy Międzyrzec Podlaski. Miasto prywatne uzyskało prawo magdeburskie przed 1447 rokiem, położone było w ziemi mielnickiej - województwo podlaskie. Prawa miejskie do 1918 roku. Miasto sąsiaduje z gminami: Drelów oraz Międzyrzec Podlaski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bialskopodlaskiego.


W Międzyrzecu Podlaskim turystów na pewno zainteresują:
* Rynek Starego Miasta (plac Jana Pawła II) wyznaczony w XV w., z charakterystycznymi przejściami z łukami, 
* Kościół św. Mikołaja (1477), 
* Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 
* Kościół św. Józefa,
* Plebania kościoła św. Mikołaja z 1818 r.,
* Zespół dawnej poczty konnej z 1823 r.,
* Dawna szkoła parafialna z 1852 r.,
* Dworzec kolejowy z 1867 r.,
* Szpital miejski z lat 1846-1850, 
* Pałac Potockich z XVIII w., 
* Cmentarz katolicki (kaplica św. Rocha, nagrobki z XVIII, XIX i XX wieku), 
* Cmentarz żydowski tzw. kirkut (najstarsza macewa pochodzi z 1706 roku),
* Pomnik poległych w 1918 r. na rynku,
* Podwyższenie z kamieni ku czci pomordowanych Żydów na rynku; w czerwcu 2005 zostało zlikwidowane w związku z przebudową rynku,
* Kapliczki z XVIII i XIX w.,
* Uroczysko Baran (tzw. Mały Katyń koło wsi Kąkolewnica Północna),
* Pomnik zwycięskiej bitwy pod Międzyrzecem Podlaskim w czasie powstania listopadowego z 29 sierpnia 1831,
* Pomnik Żydów międzyrzeckich na cmentarzu żydowskim,
* Kamień Żydów międzyrzeckich na pl. Jana Pawła,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- mały notes,
- przypinka PIN z herbem - 6621 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Łukowicy - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Łukowica.


Łukowica to duża i ludna wieś, słynąca ze wspaniałych sadów jabłoniowych i śliwowych. Wieś istniała już w 1326 r., była niegdyś własnością rycerską należącą do rodu Jastrzębców, a później Sędzimirów. W XVI i XVII w. ośrodek działalność arian. Spędził tu kilka lat dzieciństwa znakomity polski historyk - Ludwik Kubala (1838- 1918). Zabytkowy kościół parafialny, drewniany, z XVI w., zbudowany na zrąb wieża konstrukcji słupowej. Na ścianie wschodniej prezbiterium Ogrojec z posągami z XVII – XIX w, Przy wejściu do kruchty cenne malowidło z XVIII w., ołtarz główny z końca XVII w., dwa boczne z wieku XVIII. Chrzcielnica kamienna z 12693 r., trzy konfesjonały rokokowe, organy w tym samym stylu. Na wieży dzwon z 1752 r. Jadąc do Limanowej autobusem, w miejscowości Świdnik miniemy stojący w otoczeniu starych drzew zabytkowy dworek z XVIII w. z charakterystycznymi alkierzami usytuowanymi na rogach budynku zasadniczego . Jest to jeden z najciekawszych zachowanych obiektów tego typu na ziemiach Polskich. Trasa w większości wiedzie doliną rzeki Słomki - dopływu Dunajca. W dolinie tej rzeki położona jest m.in. wieś Przyszowa. Neogotycki kościół z początku XX w., wewnątrz, w ołtarzu bocznym, cenna gotycka figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem (XIV w.) zwana Madonną z Przyszowej. Tuż za Przyszową przysiółek Berdychów - miejsce urodzenia znakomitego polskiego malarza, teoretyka sztuki i poety - Tytusa Czyżewskiego ( 1880-1945).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- gazeta "Łukosfera",
- dwa foldery przyrodnicze,
- mapa,
- dwa buttony,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć
- trzy przypinki PIN - 6622, 6623 i 6624 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- duża moneta pamiątkowa z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II,
- bardzo ładny zegarek na rękę,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

wtorek, 12 listopada 2024

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, niespodziewane pożegnania i powroty podczas pisania "Listu do M 🎅" (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1142

Dziś jest 12 listopada 2024r. Witam wszystkich obecnym jak co tydzień na premierze nowego gadżetowego wpisu na blogu 👋👌👍 Od razu mówię, że dziś tu czy tam mogę się pomylić pisząc "poniedziałkowe" zamiast "wtorkowe" - z racji, że wczorajszy dzień był wolny i się wszystko przesunęło o jedną dobę 😁😃 Tak czy tak odpalamy "gadżetową maszynę" i najwyższy czas wziąć się do blogerowej pracy - a materiału na dziś mamy dużo 😯

Pon... to znaczy wtorek to też dobra chwila, żeby zaprezentować Wam oprócz gadżetów nowe fotki z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Tym razem mam zdjęcia o tematyce patriotycznej z racji na wczorajsze Święta Niepodległości. Po lewej stronie mamy: udekorowane tereny przy Miejskiej Bibliotece a po prawej kilka budynków w mieście w barwach biało czerwonych: Urząd Miasta, Kościół Świętego Stanisława czy Miejski Ośrodek Kultury. Dajcie znać jak Wam się podobają nowe zdjęcia...


Listy do M. Pożegnania i powroty - polska komedia romantyczna z 2024 roku, której reżyserem jest Łukasz Jaworski. Stanowi kontynuację poprzednich filmów z tej samej serii z lat wcześniejszych. Premiera filmu odbyła się 7 listopada 2024 roku. Ale w Święta wszystko jest możliwe! Mel (Karolak) ambitnie rozwija własną firmę Mikołajową. Jako poważny biznesmen i odpowiedzialny mężczyzna stawia sobie za cel zorganizowanie uroczystej kolacji wigilijnej. Szybko jednak okazuje się, że to zadanie go przerasta. Dodatkowo, w swoim młodszym pracowniku Grześku (Pietruczuk), dostrzega odbicie dawnego siebie - młodego chłopaka, który popełnia te same błędy. Mel postanawia przerwać ten zgubny wzorzec i zrobić wszystko, by uchronić Grześka przed kolejnymi pochopnymi decyzjami! Karina (Dygant) i Szczepan (Adamczyk) pragną wreszcie spędzić spokojne, normalne święta - bez kłótni, bez stresu i nieoczekiwanych niespodzianek. Jednak los ma wobec nich inne plany... Gdy nagle pęka rura i zalewa im mieszkanie, do ich domu trafia Lucek. Oczywiście, nie sam, lecz w towarzystwie kolejnej "ofiary", Japończyka Józka. Widząc, co się szykuje, Szczepan postanawia działać. Tymczasem Wojciech (Malajkat), wracający z Londynu, gdzie odwiedzał swoją córkę, ma własne plany na wigilijny wieczór. Wszystko wydaje się pod kontrolą, aż na jego drodze pojawia się Ewa (Walach) - tajemnicza kobieta, która leci do Warszawy, by zobaczyć się z ukochanym poznanym przez Internet. To przypadkowe spotkanie nie tylko zmieni ich spojrzenie na własne życie, ale także może być początkiem niezwykłej relacji. A Mikołaj (Stuhr)? Ten z kolei spaceruje po mieście, spotykając starych i nowych znajomych, podczas gdy w domu czeka na niego rodzina, a przede wszystkim mały Ignaś. Chłopiec, z niecierpliwością wypatrując pierwszej gwiazdki i wymarzonego prezentu, wplątuje się w sytuację, która zmusi go do działania, by ocalić ducha Świąt.Przeplatające się losy bohaterów tworzą ciepłą, pełną humoru i wzruszeń opowieść o magii Bożego Narodzenia. Tutaj nic nie jest oczywiste, a świąteczne niespodzianki potrafią wywrócić życie do góry nogami.


A z obsady aktorskiej filmu "Listy do M. Pożegnania i powroty" posiadam autografy od:
Maciej Stuhr (Mikołaj Konieczny), Piotr Adamczyk (Szczepan Lisiecki), Tomasz Karolak (Melchior "Mel Gibson"), Agnieszka Dygant (Karina Lisiecka), Wojciech Malajkat (Wojciech Kamiński), Janusz Chabior (Lucek Brzeski), Magdalena Walach (Ewa), Roma Gąsiorowska (Doris), Ina Sobala (Emilka),


Na tym filmie byłem w kinie w ubiegłą niedziele i ode mnie w skali od 0 do 10ci dostaje mocną 8mkę.

ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI:
Wczoraj w Siedlcach na 106 Rocznicę Odzyskania Niepodległości odbyła się Wielka Motoparada Niepodległości organizowana między innymi przez Stowarzyszenie miłośników techniki zabytkowej MTZ KORBA. Na wszystkich zebranych czekały między innymi: zabytkowe pojazdy, koncerty muzyczne czy ciepły posiłek. Kulminacyjnym punktem wydarzenia była Wielka Motoparda Niepodległości, która o godzinie 18:00 wyruszyła z Placu Sikorskiego w Siedlcach.

Poniżej prezentuje kilka zdjęć mojego autorstwa. Wszystkie możecie obejrzeć na fanpage'u bloga KLIKNIJ TUTAJ. Zapraszam też do zobaczenia jak wyglądała tegoroczna Wielka Motoparada Niepodległości na moim kanale YouTube KLINIJ TUTAJ.


PS: Dajcie znać w komentarzach, które autko/pojazd spodobał Wam się najbardziej i jak oceniacie mój nowy gadżetowy wpis na blogu - na wszystkie komentarze obiecuje, że odpowiem jak zawsze 
😘😍😉😋


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży rolniczej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- sześć długopisów,
- trzy torby z materiału,
- czapka z daszkiem,
- dwa notesy,
- komin,
- dwa kremy do rąk,


Druga przesyłka należy do przyjaciółki bloga Anny.
Beata Kawka - polska aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa, producent i reżyser dubbingu, właścicielka Film Factory Studio. Jest absolwentką I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 1991 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutowała w teatrze 24 października 1990 rolą Justyny we Fredraszkach wystawianej w Teatrze PWST na podstawie twórczości Aleksandra Fredry, w reżyserii Jana Englerta. W latach 1993-1998 była aktorką Teatru Nowego w Warszawie. Była również związana z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, Operą Bałtycką oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Wystąpiła w kilkunastu rolach teatralnych w spektaklach reżyserów, takich jak: Tadeusz Słobodzianek, Mariusz Benoit, Paweł Łysak, Adam Hanuszkiewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Piotr Grabowski. Na ekranie debiutowała w 1991 epizodyczną rolą w serialu Panny i wdowy. W latach 1999-2002 wcielała się w postać Anny Wolniak w serialu TVP2 Na dobre i na złe. W latach 2002-2010 odgrywała podwójną rolę sióstr-bliźniaczek Donaty i Tamary Leszczyńskich w serialu telewizji Polsat Samo życie. W latach 2011-2012 grała Janinę w serialu TVP2 Barwy szczęścia, a w latach 2011-2013 wcielała się w postać Marty Nowak w serialu Polsatu Pierwsza miłość. W 2007 została laureatką nagrody dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie za rolę Beaty w filmie Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy, którego była producentem. Jest jedną z bohaterek książki Optymistki Marzanny Graff-Oszczepalińskiej. W 2016 została kierownikiem artystycznym Teatru Miejskiego w Lesznie. 17 maja 2018 wymówiono jej umowę. W latach 2019-2020 była dziennikarką internetowej rozgłośni Halo.Radio.


Ewelina Serafin - polska aktorka teatralna i filmowa. W 2000 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Kasi, dziewczyny Marka Mostowiaka (Kacper Kuszewski) w serialu TVP2 M jak miłość, w którym grała w latach 2000-2012. W latach 2001-2002 była aktorką w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 28 września 2007 uczestniczyła w pierwszej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie. Była żoną reżysera Andre de la Cruza.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Beaty Kawki i Eweliny Serafin,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Sebastiana.
A w trzeciej przesyłce było:
- dziesięć przypinek PIN (w tym osiem na igle, jedna na śrubie i jedna na motylku) - od 6604 do 6614 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Kacpra.
Agnieszka Dygant - polska aktorka. Dwukrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki. Ma młodszą o 17 lat siostrę, Natalię. Uczyła się w LVI Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Warszawie. W okresie nastoletnim śpiewała w punkowym zespole muzycznym Dekolt. 23 listopada 1997 miał miejsce jej debiut teatralny na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi. W 1998 ukończyła tamtejszą PWSFTviT i otrzymała nagrodę wojewody łódzkiego za rolę Julii w przedstawieniu Letnicy na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz zdobyła z zespołem Macieja Pawłowskiego drugą nagrodę za interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej „Sing-Sing” na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występowała w warszawskich teatrach: Powszechnym (1998-1999), Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (1999-2000), Komedia (2001-2002) i Kwadrat (2004) oraz w poznańskim Teatrze Polskim (2005). W 2000 zagrała w teledysku zespołu Myslovitz „Dla ciebie”. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki roli Marioli w serialu TVP2 Na dobre i na złe (2001–2009). Swoją pozycję ugruntowała rolami: „Czarnej” w serialu kryminalno-sensacyjnym Polsatu Fala zbrodni (2003-2008) i Franciszki Maj, głównej bohaterki sitcomu TVN Niania (2005-2009). W latach 2012-2015 grała Agatę Przybysz, tytułową bohaterkę serialu TVN Prawo Agaty. Jest znana również z ról filmowych w komedii romantycznej Tylko mnie kochaj (2006) i świątecznej serii Listy do M. (2011-2024). Kilkukrotnie współpracowała z Patrykiem Vegą przy jego filmach: Pitbull. Nowe porządki (2016), Botoks (2017), Kobiety mafii (2018) i Kobiety mafii 2 (2019). Za swoje role serialowe zdobyła dziewięć nominacji do Telekamer dla ulubionej aktorki, z czego dwa razy wygrała (2006 i 2008) i czterokrotnie zajęła drugie miejsce (2005, 2007, 2009, 2015). Dodatkowo w 2022 otrzymała nominację dla aktorki 25-lecia w jubileuszowej edycji plebiscytu. W 2007 została nagrodzona „Gwiazdą Uśmiechu” na 8. Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku oraz dwoma „Złotymi Podkowami” na Cieszyńskim Festiwalu Filmowym „Wakacyjne Kadry” za najlepszą rolę kobiecą w serialu komediowym (Niania) i najlepszą rolę kobiecą w serialu sensacyjnym (Fala zbrodni). Została również wyróżniona w plebiscycie Kobieta Roku Glamour 2007 w kategorii „Aktorka”. W 2018 otrzymała Diamentowy Klaps Filmowy na 11. festiwalu „Kino Letnie Sopot-Zakopane”. W 2007 reklamowała produkty marki „Garnier” firmy L’Oréal, a od 2013 regularnie występuje w spotach reklamowych sieci telefonii komórkowej Play. W 2020 została ambasadorką marki kosmetycznej Avon.


W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Agnieszki Dygant,


Piąta przesyłka jest od Urzędu Miasta Leszno.
Łukasz Borowiak - polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji, w latach 2014–2024 prezydent Leszna. Jest synem Macieja i Barbary. Zawarł związek małżeński z Agnieszką, z którą ma dwóch synów: Tymoteusza i Igora. Ukończył studia z zakresu gospodarki przestrzennej na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pracował jako administrator nieruchomości w Miejskim Zakładzie Budynków Komunalnych w Lesznie i jako specjalista ds. zarządzania nieruchomościami. W 2009 został naczelnikiem wydziału w starostwie powiatowym. Współtworzył lokalne stowarzyszenie Działajmy dla Leszna. W 2007 został członkiem NSZZ „Solidarność” w Lesznie. Współautor publikacji 90 lat powiatu leszczyńskiego w odrodzonej Polsce (2010). Był członkiem Stronnictwo Konserwatywno-Ludowego, w 2006 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2006 i 2010 z listy tej partii był wybierany na radnego Leszna. Przewodniczył klubowi radnych PO. W wyborach w 2007 bez powodzenia kandydował do Sejmu w okręgu kaliskim, jednak w 2010 uzyskał mandat poselski w miejsce Jarosława Urbaniaka, który objął urząd prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Ślubowanie poselskie złożył 14 grudnia 2010. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 11 545 głosów. W latach 2015-2018 był członkiem zarządu Polskiego Związku Motorowego. W wyborach samorządowych w 2014 wystartował na prezydenta Leszna z ramienia konkurencyjnego wobec PO komitetu PL 18, za co został wykluczony z partii. 30 listopada 2014 został wybrany na włodarza miasta, pokonując w drugiej turze głosowania dotychczas zajmującego to stanowisko Tomasza Malepszego. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, wygrywając wybory w pierwszej turze. W 2023 związał się z Bezpartyjnymi Samorządowcami. W wyborach samorządowych w 2024 z ramienia lokalnego komitetu bezskutecznie ubiegał się o reelekcję - w pierwszej turze głosowania wybór na prezydenta uzyskał wówczas Grzegorz Rusiecki. Łukasz Borowiak został natomiast wybrany do rady miejskiej.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- list z podpisem ówczesnego Pana Prezydenta Miasta Leszno Łukasza Borowiaka,


Co prawda obecnie Prezydentem Leszna jest Pan Grzegorz Rusiecki to ten list otrzymałem jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi - długo u mnie musiał przeleżeć 😉

Szósta przesyłka pochodzi od pewnej Polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- gruby notes,
- smyczka,
- trzy długopisy,
- przypinka PIN z logotypem tej instytucji - 6615 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka należy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieszawie.
Miasto Nieszawa - miasto w Polsce, położone w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, na lewym brzegu Wisły w jej pradolinie, na krańcach Kujaw, w połowie drogi między Włocławkiem i Toruniem.


Do ciekawych zabytkowych miejsc w Nieszawie należą między innymi:
* Późnogotycki kościół św. Jadwigi z końca XV w. z barokowym wyposażeniem wnętrza z XVII-XVIII w. (stalle w prezbiterium, tron biskupi, ołtarze, chór muzyczny, ławki dla wiernych, ambona). Wewnątrz XVI-wieczne freski i monumentalne malowidła z 1629, na których królom, składającym pokłony Dzieciątka Jezus, nadano rysy Zygmunta III Wazy oraz Władysława IV,
* Zespół klasztoru franciszkanów z XVII w. z kościołem Św. Krzyża (Znalezienia Krzyża Św.)
klasycystyczny ratusz z 1821 r.,
* Plebania - miejsce urodzenia Stanisława Noakowskiego (w 1867) i dom przy ul. Mickiewicza 6 w którym mieszkał, obecnie muzeum jemu poświęcone,
* zabudowa miejska z lat 1822-1850 - domy drewniane i murowane, głównie przy pl. Kazimierza Jagiellończyka oraz ulicach 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza i Sienkiewicza,
* Kamienica Sobierajów z 1900 r. przy ul. Mickiewicza,
* Kopiec przy ul. Zjazd ku czci powstańców styczniowych z kapliczką,
* Przeprawa promowa przez Wisłę,

Poniżej prezentuje kilka widoczków z miasta Nieszawa:


SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- dwa kubki,
- zestaw pocztówek "Nieszawa na starej fotografii",
- trzy pocztówki,
- dwa magnesy na lodówkę,
- smyczka,
- dwa długopisy,
- przypinka PIN z herbem - 6616 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Bełchatów - gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim. Na gminę składa się 81 miejscowości skupionych w 41 sołectwach położonych wokół Bełchatowa, który stanowi odrębną gminę miejską.


Na terenie gminy Bełchatów znajduje się kilka zabytkowych młynów wodnych. Nad Rakówką, w Księżym Młynie stoi murowano-drewniany młyn wodny, w którym zachowały się pozostałości zniszczonych urządzeń wodnych. Murowano-drewniany młyn z przełomu XIX i XX w. stoi w miejscowości Wyr, murowany z 1914 r. we wsi Zamoście, murowano - drewniany w Słoku z 1947 r. Stare drewniane chałupy z końca XIX i początku XX w. odnaleźć można do dziś m.in. w Kałdunach i Woli Mikorskiej.

Zbiorniki wodne Słok i Wawrzkowizna:
Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecić należy wypoczynek nad zbiornikami Słok i Wawrzkowizna, z rozwiniętą bazą hotelarsko-rekreacyjno-gastronomiczną. W rejonie osady Słok (14 km od Bełchatowa), w miejscu, gdzie już wcześniej znajdował się jaz piętrzący rzekę Widawkę dla istniejącego do dzisiaj młyna zbożowego, powstał w latach siedemdziesiątych XX w. sztuczny zbiornik retencyjny o powierzchni 75 hektarów. Nad brzegiem zbiornika znajduje się kompleks Ośrodka Wypoczynkowego Elektrowni „Bełchatów”. W skład ośrodka wchodzi luksusowy hotel „Wodnik” (www.hotel-wodnik.com.pl), murowane i drewniane domki kempingowe, pole namiotowe oraz kryty basen. Ośrodek stwarza wspaniałe warunki do rozwoju wszelkich form rekreacji, w tym różnych form turystyki aktywnej i sportów wodnych. Czas wolny można spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i żaglówkach - jest tu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Tereny leśne zasobne w grzyby, a także obecność licznych gatunków ryb w zbiorniku, tworzą świetne warunki dla rozwoju takich form rekreacji jak wycieczki do lasu i grzybobrania. Malownicze położenie zbiornika wśród lasów spowodowało, że „Słok” stał się jednym z atrakcyjniejszych terenów rekreacyjno-wypoczynkowych położonych w okolicach Bełchatowa.

Trasy rowerowe:
Malownicze krajobrazy rolniczych terenów gminy Bełchatów i kompleksy lasów (użytki rolne zajmują 53%, a leśne 35% powierzchni gminy), zbiorniki wodne (Słok, Wawrzkowizna, Jezioro Żółkin), dobry układ bocznych dróg o małym natężeniu ruchu pojazdów samochodowych to wspaniałe miejsce wycieczek rowerowych dających możliwość aktywnego i zdrowego wypoczynku. Istnieje odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej łączącej Bełchatów z ośrodkami turystycznymi Wawrzkowizną i Słokiem. Z miasta Bełchatów organizowane są wycieczki rowerowe przez stowarzyszenie: Załoga Rowerowa ZGRZYT Bełchatów (www.zrz.za.pl), których trasy przebiegają przez tereny powiatu bełchatowskiego, w tym przez gminę Bełchatów.

Zespoły pałacowe, dworskie, parki i obiekty sakralne:
Na terenie gminy Bełchatów znajduje się sporo interesujących obiektów zabytkowych. Należą do nich zespoły pałacowe i dworskie (Łękawa, Dobiecin, Dobrzelów), z reguły otoczone parkami i obiektami gospodarczymi, drewnianą (Postękalice) świątynie parafialną oraz liczne, z reguły zniszczone i dziś już nieużytkowane cmentarze ewangelickie (Kałduny, Kurnos-Borki, Myszaki, Zawady). Pasjonatom historii warto polecić praktycznie nieznane, przez co również rzadko odwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące pozostałość najstarszej zachowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego. Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami stoją jeszcze, nieliczne już dziś, drewniane i murowane młyny wodne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce był:
- pamiątkowy medal w etui,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 6617 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być osobiście zakupiona podczas Misji Świętych w jednym z siedleckich kościołów.
W dziesiątej i ostatniej osobistej przesyłce było:
- krzyżyk,
- dwie książki,
- magnes na lodówkę,
- długopis,


Jak widać coś z gadżetów można też otrzymać/zakupić w kościele. Kiedyś też podczas rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach zakupiłem pamiątkowy album ze zdjęciami 😀

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍