Strony

poniedziałek, 28 października 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, no i po co te popisy 🤷‍♂️ nie można się normalnie zachowywać ? 👮‍♂️ NO I MANDAT SIĘ NALEŻY 😭 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1140

Dziś jest 28 października 2024r. Witam Państwa Bardzo Serdecznie obecnych na premierze 1140 gadżetowego wpisu w historii bloga 👊 Trochę dzisiaj będzie oficjalnie, ponieważ mamy spotkanie z "Drogówką" - popisywał się człowiek popisywał (bo przecież nie można było normalnie) i dostałem srogi mandat 😱😭 Oczywiście, żartuje sobie 😂😂 obecnie na policji mam czystą kartotekę (nawet jeżeli chodzi o mandaty) i niech tak zostanie 😉 Chciałem tylko nawiązać do dzisiejszej grupy autografów, która już za chwilkę... 😯

Nowy tydzień to dobra chwila, aby przedstawić Wam nowe zdjęcia z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Tym razem będzie ich tylko cztery (te po lewej) o tematyce jesiennej oraz jako BONUS cztery historyczne (te po prawej). Mam tu na myśli stary budynek tak zwanej "Chemii" w Siedlcach, który w ostatnim czasie/dniach został wyburzony. Budynek sentymentalny jak dla mnie, ponieważ za dzieciaka pamiętam jak chodziło się tam z kolegami ze szkoły do sklepu po słodycze, do fryzjera (pozdrawiam Panią Wioletkę), do apteki czy do sklepu z farbami (dlatego nazwa chemia) w czasie jakiś remontów w domu. W ostatnich latach funkcjonowania budynek ten pozostawał zaniedbany (dużo lokali stało się pustych) dlatego był dobrym kąskiem dla dewelopera, aby ten w jego miejsce pobudował nowe osiedle mieszkaniowe. Od razu mówię, że nie mam nic przeciwko nowym blokom w tym miejscu. Tylko mam sentyment do miejsca, gdzie za młodych lat chodziło się a teraz zostało wyburzone.


Drogówka - polski film fabularny z 2013 w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 18 lutego i trwały do 20 kwietnia 2012. Zostały poprzedzone, zgodnie z założeniami reżysera i operatora, próbami rejestrowanymi w całości telefonem komórkowym. Za plenery posłużyły m.in.: warszawska Praga, Wilanów i lotnisko na Bemowie. Film został dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 2,8 mln złotych. Początkowo był anonsowany pod tytułem 7 dni. Kryminał polityczny, utrzymany w charakterze filmu sensacyjnego, w którym główne role odgrywa siedmiu policjantów, „siedem grzechów głównych” i „siedem dni”. Główny bohater zagrany przez Bartłomieja Topę, podejrzany o przestępstwo, aby przeżyć musi udowodnić, że jest niewinny. Film zawiera również wątek korupcji, która zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w Brukseli.


A z obsady aktorskiej filmu "Drogówka" posiadam autografy od:
Bartłomiej Topa (sierżant sztabowy Ryszard Król), Arkadiusz Jakubik (sierżant sztabowy Bogdan Petrycki), Eryk Lubos (sierżant sztabowy Marek Banaś), Jacek Braciak (starszy posterunkowy Jerzy Trybus), Marcin Dorociński (sierżant sztabowy Krzysztof Lisowski), Marian Dziędziel (Gołąb), Agata Kulesza (Jadzia), Maciej Stuhr (Zaręba), Adam Woronowicz (prokurator Czech), Aleksandra Domańska (Lena), Andrzej Grabowski (Musiał), Henryk Gołębiewski (kierowca malucha),


PS: Mam nadzieje, że tak jak ja z drogówką nigdy nie mieliście nic do czynienia 👮‍♂️Kiedyś dawno dawno temu jak chodziłem do podstawówki to chodziliśmy na wycieczkę zwiedzać komendę policji. 


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy D-R-O Sp.z.o.o.
D-R-O Sp.z.o.o. - jest jedną z wiodących firm zajmujących się importem, eksportem oraz dystrybucją urządzeń elektroniki użytkowej, akcesoriów GSM oraz urządzeń outdoor/indoor i akcesoriów do nich. Działa zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Firma dostarcza towar bezpośrednio do POS. Zaopatruje także współpracujące działalności E-commerce. Dzięki posiadaniu własnego dużego magazynu oferuje w działalności dilerom sprzedaży e-commerce usługę dropshipingu. Dzięki szerokiej sieci dostawców i partnerskich relacji biznesowych firma może zapewnić klientom różnorodny wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych, spełniających najwyższe standardy jakości. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz etui, ładowarki, słuchawek, czy innych akcesoriów oferta jest zróżnicowana i dopasowana do różnorodnych preferencji i potrzeb użytkowników.” „Idealne akcesoria do urządzeń mobilnych - dystrybucja na miarę Twoich potrzeb!” Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz profilu LinkedIn’a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- butelka Dafi z filtrem,
- kubek,
- kalendarz książkowy na 2025r. (na pewno się przyda na moje zapiski),
- dwa ładne długopisy w etui,


!!! Dziękuje bardzo za paczkę oraz bardzo miły kontakt - pozdrawiam firmę D-R-O 👋👋 !!!

Druga przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Liber (Marcin Piotrowski) - piosenkarz rapowy i autor tekstów przyszedł na świat 10 lipca 1981 r. w Obornikach. Był związany z zespołem „Ascetoholix” i projektem „Rio Boss”. Współpracował z kilkoma polskimi piosenkarzami i zespołami, między innymi z Sylwią Grzeszczak, z którą obecnie tworzy małżeństwo. Od 2004 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Działalność artystyczną rozpoczął w 1999 roku w zespole „Ascetoholix”, którego był współzałożycielem. Początkowo wraz z zespołem występował podczas lokalnych koncertów. Nagrywali pierwsze, nielegalne płyty. Na szczęście lokalna sława umożliwiła nawiązanie współpracy z wytwórnią muzyczną „Camey Studio”. Dzięki niej w październiku 2001 roku ukazał się pierwszy oficjalny album Ascetoholix pt. „A”. W marcu 2003 roku ukazał się kolejny album zespołu - „Apogeum”. Na płycie znalazł się m.in. utwór "Suczki". Kompozycja, do której powstał również teledysk przysporzyła zespołowi ogólnopolskiej popularności. 1 marca 2004 roku ukazał się pierwszy album solowy Libera zatytułowany „Bógmacher”. Dokładnie dwa lata później ukazała się trzecia oficjalna płyta „Ascetoholix” („Adsum”). Również w 2006 roku Liber wraz z Kubą Mańkowskim i Sylwią Grzeszczak założył projekt pod nazwą Rio Boss. Jedyny utwór formacji zatytułowany "Roberto" ukazał się pod koniec roku na kompilacji różnych wykonawców „Rap Eskadra 5 - Zima 2007”. Był to więc projekt bardzo krótkotrwały. 18 czerwca 2007 roku do sprzedaży trafił album Libera nagrany we współpracy z Doniem, „Moderato”. Płyta spotkała się z komercyjnym niepowodzeniem, nie została ujęta w zestawieniu OLiS. Jednakże pewną popularność zyskała pochodząca z płyty piosenka - "Dzień dobry Polsko". W ramach promocji do utworu został zrealizowany także teledysk. Następnie raper podjął współpracę z piosenkarką i aktorką „Agnieszką Włodarczyk, pisząc pięć tekstów na Jej debiutancki album. 21 listopada 2008 roku , ukazał się kolejny album „Ona i on” nagrany we współpracy z piosenkarką Sylwią Grzeszczak. W pewnym sensie tytuł proroczy – dziś są małżeństwem. Materiał był promowany teledyskami do utworów "Nowe szanse", "Co z nami będzie" i "Mijamy się". 6 marca 2009 roku ukazała się kompilacja nagrań Libera „Wczoraj i dziś”. Wydawnictwo stanowiło podsumowanie działalności artystycznej rapera. Do albumu została dołączona także płyta DVD zawierającą teledyski. W 2011 roku ukazał się pierwszy album Sylwii Grzeszczak „Sen o przyszłości”, gdzie autorem słów sześciu piosenek był właśnie Liber. W międzyczasie raper opuścił „Ascetoholix”.. 22 maja 2012 roku nakładem ukazał się minialbum rapera „Mania futbolu”. Wydawnictwo było promowane teledyskami do utworów "Czyste szaleństwo" i "Pola karnego lis". Pod koniec roku Liber wziął udział w programie „Bitwa na głosy”, gdzie zajął III miejsce.


Mezo (Jacek Mejer) - rapem zajmuje się od połowy lat 90-tych, nagrywając płyty pod szyldem Lajner. Wielki sukces odniósł w roku 2003 wydając płytę pt. „Mezokracja”,sprzedaną dotychczas w ponad 20 tyś. egzemplarzy. Zdobył popularność takimi utworami jak: „Żeby Nie Było”, „Mezokracja” czy „Aniele”. Wcześniej aktywnie działał w wielkopolskim undergroundzie wydając trzy nielegale (Demo - 1999, Mezo - 2000, Słowem – 2001). Teksty Meza są mocno techniczne, skoncentrowane jednak na przekazie (jestem diabłem, uprawiam czarną magię). Pisze zarówno zaangażowane społecznie utwory, kawałki w stylu braggadocio (jestem lepszy od ciebie) jak i refleksyjne i motywacyjne numery. Ulubionymi wykonawcami Meza są głównie wykonawcy tzw. Złotej Ery hip-hopu lat 1986-89** tacy jak: Rakim, Masta Ace, Big Daddy Kane czy Will Smith. Mezo pojawiał się gościnnie na wielu płytach innych znanych raperów m.in. Owala/Emcedwa (Pełen Pokus, Rapteatr), Dużego Pe (Nasze Życie), Ascetoholix (Szkoła, Suczki), Libera (Kolejny Szczyt), Slums Attack ( I moje miasto złą sławą owiane). Prowadził też audycję hiphopopwą ,,Bless Da Mic” nadawaną na całą Wielkopolskę w radiu RMF FM. Do pracy nad nową płytą Mezo zaprosił zaprzyjaźnionego producenta Tabba. Ich wspólna płyta Mezo/Tabb jako Lajner pt. „Wyjście z bloków” pojawiła się na rynku 28 lutego 2005 roku. Zaproszeni goście to: Owal/Emcedwa, Pan Duże Pe, Liber, Aro, Dj Spox, a także wokalistki: Kasia Wilk i Ania Karwan. Poza działalnością artystyczną studiuje politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się socjologią, historią, filozofią. Hobby to sport, głównie piłka nożna (były piłkarz Lecha Poznań w zespołach juniorskich) i tenis. Za swój duży wyczyn uważa ukończenie poznańskiego maratonu w roku 2002 z czasem 3godz. 54min (2 razy dłużej niż inni) Wersja 34, edytowany przez juolki90 w dniu 25 stycznia.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Libera (Marcina Piotrowskiego) i Mezo (Jacka Mejera),


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Katarzyny.
A w trzeciej przesyłce było:
- duża maskotka pluszowa,
- dwie naszywki,
- spinki do koszuli,
- czternaście różnych przypinek PIN (w tym dwie na igle a jeden to dubel) - od 6589 do 6601 w kolekcji !!!


!!! I takim sposobem moi Drodzy widzowie, fani i czytelnicy dobiliśmy wspólnie do przypinki numer 6600 😊😎 W związku z tym za tydzień przedstawię Wam jak wyglądają dwie najnowsze PINowe tablice !!!


Czwarta przesyłka jest od dziewczyn z zespołu Modelki.
Zespół Modelki - polski zespół muzyczny składający się z trzech wokalistek: Urszuli Kowalskiej, Agnieszki Nowakowskiej i Zuzanny Fijak. Modelki to polski girlsband powstały z inicjatywy Antony’ego Esci, Vłodarskiego oraz Urszuli Kowalskiej, zwyciężczyni programu Mali giganci. Celem projektu było stworzenie grupy rapowej składającej się z trzech wokalistek. Po kilku miesiącach do zespołu dołączyła Agnieszka Nowakowska, wokalistka i finalistka The Voice Kids, która znała Urszulę przed rozpoczęciem projektu. Następnie, w lutym 2023 roku, dołączyła Zuzanna Fijak, lekkoatletka, która amatorsko nagrywała rapowe utwory na YouTube i covery na TikToku. Debiutancki singel zespołu zatytułowany „Modelki” nie zdobył certyfikacji ani nie trafił na żadną listę przebojów. Przez długi czas Modelki wydawały utwory, które nie zyskiwały szczególnego uznania. W 2023 roku jedynie utwór „On Me” osiągnął 36. miejsce w streamingu, jednak 19 czerwca 2024 roku singel ten zdobył status złotej płyty, następnie - platynowej. W 2024 roku zespół wydał singel „Chyba że z Tobą”, który zdobył 1. miejsce na liście sprzedaży OLiS, 29. miejsce na liście AirPlay oraz uzyskał status podwójnie diamentowej płyty.


W czwartej przesyłce znalazłem:
- debiutancka płyta zespołu Modelki "Sukcesy i Błędy" z autografami dziewczyn,
- zestaw naklejek,


!!! Zespół Modelki był jedną z gwiazd Dożynek Gminy Siedlce 2024r. Byłem na tym koncercie - ale był OGIEŃ na scenie 💪


Piąta przesyłka należy do Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.
Michał Walerian Pierończyk - polski samorządowiec, prezydent Rudy Śląskiej od 2022. Z wykształcenia magister prawa. Ukończył Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. W latach 2006-2010 radny Rady Miasta Ruda Śląska, a od grudnia 2010 roku do czerwca 2022 roku wiceprezydent Rudy Śląskiej. Został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Ruda Śląska w przedterminowych wyborach zarządzonych po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic. W pierwszej turze wyborów otrzymał 11 590 głosów 36,42%. W drugiej turze wyborów zwyciężył z Krzysztofem Mejerem, uzyskując 18 446 głosów, czyli 72,69%. Frekwencja w drugim głosowaniu wyniosła 25,12%. Z sukcesem ubiegał się o ponowny wybór na prezydenta Rudy Śląskiej. W pierwszej turze wyborów otrzymał 19 312 głosów, czyli 46,92%. W drugiej turze zmierzył się z Markiem Wesołym (PiS). Uzyskał 22 512 głosów (70,45%). W drugim głosowaniu frekwencja wyniosła 32,26%.


A w piątej przesyłce była:
- pocztówka z podpisem Pana Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka,


!!! Panie Prezydencie dziękuje bardzo za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i przesłanie pocztówki z Pana podpisem - pozdrawiam 👋👍👌 !!!

Szósta SUPER przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej SUPER przesyłce było można znaleźć:
- duża teczka,
- dwanaście ładnych pocztówek,
- zestaw znaczków,
- dwa breloczki,
- długopis,
- super pendrive 16 GB w formie skrzynki na listy,


Bardzo lubię takie nietypowe pendrive. Jak widać kilka ich już mam. A wam, który najbardziej się podoba - dajcie znać w komentarzach 👉


Siódma przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - jednostka podziału administracyjnego w południowej części centralnej Polski. Województwo obejmuje obszar 11 710,50 km² i zamieszkuje je około 1,2 mln osób. Jest jednym z 16 województw utworzonych w 1999 roku. W przybliżeniu obejmuje większą część obszaru dawnego województwa kieleckiego, część tarnobrzeskiego (powiaty opatowski, sandomierski i staszowski) oraz skrawki radomskiego, piotrkowskiego i częstochowskiego.


Cały region położony jest w lewostronnej części dorzecza Wisły. Województwo Świętokrzyskie to region bardzo atrakcyjny. Na turystów czeka tu nieskazitelnie czyste powietrze, niebo pełne ptactwa, ogromne połacie lasów będące schronieniem licznych gatunków zwierząt, wijące się rzeki i strumienie, pola i łąki, góry i doliny usłane licznymi szlakami turystycznymi, zarówno pieszymi, jak i rowerowymi, wiodącymi przez przepiękne zakątki województwa. Odważniejsi mogą latać, jeździć na nartach czy ścigać się na torze wyścigowym.

Województwo Świętokrzyskie to jednak nie tylko rozrywki dla ciała, ale przede wszystkim balsam dla duszy. Historia przeplata się z legendą, wspaniałe zabytki architektury, kultury i pomniki przyrody przybliżą nam zamierzchłe czasy, przedstawią nam region sprzed setek lat. Kościoły, zamki, pałace, kapliczki, muzea, to wszystko czeka na Państwa w każdym zakątku świętokrzyskiej ziemi. Niektóre licznie odwiedzają turyści, inne mało uczęszczane, troszkę zapomniane, urzekają swym niedocenionym, dziewiczym pięknem, czekając na ponowne odkrycie. Będąc w Świętokrzyskiem nie można się nudzić dzięki odbywającym się tutaj regularnie wydarzeniom kulturalnym, a przede wszystkim dzięki ludziom, którzy przygotowali dla Państwa doskonałą bazę noclegową, wyśmienite restauracje i słodkie kawiarenki.

Góry Świętokrzyskie to najstarsze góry w Polsce, stanowią część Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Utworzono tutaj Świętokrzyski Park Narodowy. Ochroną objęto najwyższe pasmo Gór Świętokrzyskich - pasmo Łysogór, o dł. ok. 15 km z dwoma kulminacjami (Łysica - 614m. i Łysiec - 595m.). Na Łyścu wznosi się klasztor zwany Świętym Krzyżem, od którego wzięły nazwę całe góry. Łysogóry mają strome stoki i zalesiony grzbiet. W całym województwie świętokrzyskim odnajdziemy stanowiska skalne bogate w odkrycia archeologiczne z różnych okresów kształtowania się ziemi i początków bytowania człowieka w tym regionie. Góry Świętokrzyskie to nie tylko przepiękne lasy, wąwozy lessowe, rumowiska skalne ale również zamki, klasztory i co najważniejsze zabytki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. W Nowej Słupi co roku jest organizowana duża impreza kulturalna prezentująca okres historii tych ziem od czasów rzymskich.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- breloczek,
- trzy przypinki PIN (dwie z herbem województwa i miasta Sandomierza oraz jedna inna) - 6602, 6603 i 6604 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Stara Biała - gmina wiejska w Polsce położona w województwie mazowieckim, powiat płocki. W latach 1975-1998 gmina należała do województwa płockiego. Siedziba gminy to Biała.


Do zabytków tej gminy należą między innymi:
* Grodzisko słowiańskie z X wieku zwane Kosmatą Górą lub Szwedzkimi Okopami w Nowych Proboszczewicach,
* Zespół pałacowo-parkowy w Srebrnej - wspaniale odrestaurowany XIX - wieczny obiekt, aktualnie ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy ORLEN S.A.,
* Drewniany kościół p.w. św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie - wzmiankowany w 1395 roku, obecny kościół wystawiony w roku 1740, jeden z najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w powiecie płockim,
* Dwór w Nowych Proboszczewicach z 1906 r., położny w parku z początków XX w.,
* Miejsce pamięci narodowej w lasach brwileńskich upamiętniające miejsce egzekucji ponad trzystu mieszkańców Płocka i okolic, rozstrzelanych przez hitlerowców w styczniu 1940 roku oraz 16 i 17 stycznia 1945 roku,
* Kościół p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Starej Białej z 1879 roku - murowany, zbudowany w stylu noegotyckim, w kaplicy kościoła marmurowy ołtarz z 1938 roku i dziewięć figularnych witraży z 1937 roku,
* "Antoniówka" w Brwilnie - oryginalna piętrowa budowla drewniana położona na skarpie wiślanej, w parku wiejskim, w sąsiedztwie dużego kompleksu leśnego, której fundatorem był arcybiskup płocki Antoni Julian Nowowiejski, aktualnie Dom Opieki Społecznej,
* Kościół pw. Św. Floriana w Starych Proboszczewicach wzniesiony w latach 1868-1869. W pobliżu kościoła znajduje się dzwonnica z początku XX w. i budynek murowany, obecnie plebania, z 3 ćw. XIX w.,
* Zespół szkolno-parkowy w Nowym Trzepowie, d. Powiatowa Szkoła Rolnicza Żeńska uruchomiona w 1923 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- notes,
- żeton sklepowy,
- przypinka PIN z herbem - 6605 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- folder przyrodniczny,
- list,
- cztery takie same przypinki PIN z herbami (jedna zasila kolekcję a trzy wędrują do kolegów na wymianę) - 6606 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka, którą odebrałem osobiście. Jest to maskotka "Groszek Grześ i Grażynka" z Gangu Produkciaków otrzymana za zebrane wcześniej naklejki za zakupy w sklepie Biedronka. Jest to moja druga maskotka po "Papierze Pakosławie". Gdzieś czytałem w necie, że w pierwszej trójce najbardziej popularnych maskotek jest właśnie: 1) Papier Pakosław, 2) Groszek Grześ i Grażynka i 3) Malinka Malwinka.



Co prawda mam jeszcze kilka naklejek w apce Biedronki. Doradźcie mi czy zbierać dalej na nową maskotkę np. Malinkę Malwinkę, czy może ktoś by chciał naklejki ode mnie odkupić (bo przecież w każdym sklepie można wymienić te elektroniczne na te zwykle klejone) Jakby był ktoś chętny to piszcie śmiało lukasz.stanczuk24@interia.pl


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

poniedziałek, 21 października 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, kolejna dawka przygód księdza, komendanta oraz Bociana 🙋‍♀️ wprost z Królowego Mostu 🙆‍♂️ (w tym podwójna wizyta kuriera) - wpis numer 1139

Dziś mamy 21 października 2024r. Witam wszystkich 👋 i każdego z osobna 👌 Powiem Wam szczerze, że jestem dziś jakoś rozkojarzony (albo mi jakaś dziewczyna zawróci w głowie 😂) bo tworzę nowy wpis na blogu i nie mogę się jakoś skupić na tym co piszę 🤪🤯 ale to nic... Poniedziałek jest i musi być nowy gadżetowy wpis na blogu.

Tak jak zapowiadałem tydzień temu po wyprawie na grzyby dziś wracamy do zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Za oknami jesienna aura no i nie mogło jej zabraknąć również na zdjęciach. Poniższe fotografie prezentują park "Aleksandria" w jesiennych barwach oraz budynek urzędu miasta jak i inne spotkane po drogę ciekawe ujęcia. Dajcie znać jak Wam się podobają...


U Pana Boga w Królowym Moście - polski firmy, który swoją premierę kinową będzie miał 25 października 2024r. Reżyserem produkcji jest Jacek Bromski a za scenariusz odpowiadają również Jacek Bromski i Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Jest to kolejna cześć kultowego filmu "U Pana Boga za piecem" (1998), "U Pana Boga w ogródku" (2007), "U Pana Boga za miedzą" (2009) i "U Pana Boga w Królowym Moście (2023)". Nowa część opowiada o młodej archeolożce z Warszawy, która przybywa do Królowego Mostu, by przeprowadzić badania w lochach miejscowego kościoła. Proboszcz bez zgody biskupa umożliwia jej pracę w nieodkrytych dotąd podziemiach budowli. Dziewczyna znajduje historyczny dokument, według którego Królowy Most powinienbyć niepodległym państwem. Rozpoczyna się pełna zabawnych, nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów akcji walka, o odłączenie miasta od Polski i stworzenie samodzielnego kraju.


A z obsady aktorskiej filmu "U Pana Boga w Królowym Moście" posiadam autografy od:
Krzysztof Dzierma (ksiądz Antoni), Andrzej Zaborski (komendant Henryk Wołkołycki), Aleksandra Grabowska (Marta Lipowska), Karol Dziuba (Szymon Giedrojć), Mikołaj Grabowski (Nasiłko), Ś.P. Ś.P. Emilian Kamiński (burmistrz Jerzy Bocian), Wojciech Solarz (Marian Cielęcki), Małgorzata Sadowska (Halinka Bocian), Bartłomiej Firlet (wikary), Ewa Kolasińska (Spiryna), Sławomir Orzechowski (minister spraw wewnętrznych), Arkadiusz Smoleński (poseł Bródka), Olgierd Łukaszewicz (prezydent),


PS: Dajcie znać w komentarzu, którą część z serii filmów "U Pana Boga..." oglądaliście i jakie teksty z tych filmów pamiętacie. No to JA pojechał 🚗...


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Margomed Sp.z.o.o.
Margomed Sp.z.o.o. - to renomowany producent sprzętu medycznego, który od wielu dostarcza wysokiej jakości wyroby do placówek medycznych w całym kraju. Firma jest ceniona w branży za najwyższe standardy produkcji oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia, co podkreśla ich zaangażowanie w dostarczanie produktów spełniających najwyższe wymagania. Wszystkie produkty Margomed są starannie badane w firmowych laboratoriach - mikrobiologicznym, fizykochemicznym oraz biologicznym, co gwarantuje ich niezawodność i bezpieczeństwo. Proces produkcyjny odbywa się w nowoczesnej hali produkcyjnej, zlokalizowanej w Lublinie. Margomed dysponuje własnym działem badawczo-rozwojowym (R&D), biurem konstrukcyjnym, nowoczesną narzędziownią, linią sterylizacyjną oraz laboratorium mikrobiologicznym. W 2021 roku firma uruchomiła zautomatyzowany proces montażu innowacyjnych przyrządów do przetaczania płynów infuzyjnych, co świadczy o ich ciągłym dążeniu do innowacji i doskonalenia produktów. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej przesyłce kurierskiej znalazłem:
- torba z materiału,
- katalog produktów,
- ulotka,
- list,
- cztery pojemniki na mocz,
- strzykawki (dwie duże, trzy średnie i dwie małe),
- przedłużka do pompy infuzyjnych,
- mała apteczka pierwszej pomocy,
- zestaw krówek ładnie zapakowanych,
- dwa otwieracze do butelek,
- cztery długopisy,


Druga paczka kurierska należy do pewnej firmy z branży producentów AGD.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- duży kalendarz na ścianę,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciół bloga Dariusza i Daniela.
Małgorzata Sadowska - polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Przez lata związana z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Zagłębia. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1991). Współpracowała z m.in. K. Dejmkiem, A. Łapickim, J. Englertem, Z. Zapasiewiczem, M. Prusem, W. Malajkatem, M. Wojtyszką, J. Bromskim, W. Adamczykiem, A. Barańskim. Spektakl "Koń, Kobieta, Kanarek" R. Brzyka, w którym grała, otrzymał Nagrodę Główną - Laur Konrada na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje i okazał się najlepszym przedstawieniem Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski - Plebiscyt TVP Kultura. Wystąpiła także w filmach: "Dwa księżyce", "Poranek kojota", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą" jako Halinka Struzikowa-Bocian. Można ją było oglądać w serialach: "Barwy Szczęścia" jako Mariannę, "Pierwsza miłość" jako Aurelię, "Cisza nad rozlewiskiem" jako matkę Kuby, "Dziewczyny ze Lwowa" jako Elżbietę, czy w "Klan" jako Henrykę Kazuń. W Teatrze Kamienica występuje w spektaklach "Niespodzianka" oraz "Trzecia młodość Bociana". Obie sztuki wyreżyserował Emilian Kamiński.


Magdalena Kuta - polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1981). Początkowo pracowała w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze (1981-1982), następnie w Teatrze Polskim (1983-1985) i Powszechnym (1985-1991) w Warszawie. Od 1991 roku związana z zespołem teatru Szwedzka 2/4, który przekształcił się w Teatr Rozmaitości. Do jej najważniejszych ról w teatrze Szwedzka 2/4 należą: Marie w „Woyzecku” Georga Büchnera w reż. Wojciecha Maryańskiego (1993), Żona w „Weselu krwi” Gabriela Garcíi Lorci w reż. Krzysztofa Kelma (1990), Solange w „Pokojówkach” Jean Geneta w reż. Krzysztofa Kelma (1991), Pani w „Do Damaszku” Augusta Strindberga w reż. Marcina Jarnuszkiewicza (1994). Grała też w przedstawieniu „Ogień w głowie” Mariusa von Mayenburga w reż. Pawła Łysaka (1998) oraz w „Nocy Helvera” Ingmara Villqista w reż. autora w chorzowskim Teatrze Kriket (2000). Za rolę Matki w spektaklu „Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó otrzymała Nagrodę im. Jacka Woszczerowicza na 59. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Widzom dobrze znana z roli Leokadii z serialu "Ranczo".

A w trzeciej przesyłce było:
- dwa zdjęcia z autografami: Małgorzaty Sadowskiej i Magdaleny Kuty,


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Tomasza.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- zestaw przypinek: jedna na śrubie, jeden button, dziesięć na igle i dziewięć typu PIN (trzy to duble a dziewiętnaście z nich zasila kolekcję) - od 6567 do 6585 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka okazała się być moją mini relacją ze wczorajszego wydarzenia w moim regionie.
Alicja Majewska - polska piosenkarka popowa. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.


Włodzimierz Korcz - kompozytor, pianista i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, w której uczęszczał do klasy fortepianu Zbigniewa Szymonowicza. Autor muzyki filmowej, musicali, oratoriów, a przede wszystkim wielu polskich przebojów wykonywanych przez różnych artystów. Od wielu lat tworzy muzykę do utworów śpiewanych przez Alicję Majewską.

Wczoraj w Starym Opolu koło Siedlec odbyła się inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Siedlce. 👩‍🎓👨‍🎓 Na zakończenie tej uroczystości dla wszystkich studentów oraz zebranych gości wystąpiła Pani Alicja Majewska i Pan Włodzimierz Korcz. Po koncercie udało mi się spotkać z artystami i otrzymać autograf 😀



Szósta przesyłka jest od zespołu Urzędu Miejskiego w Tarnowie.
Jakub Kwaśny - absolwent III LO w Tarnowie, ukończył studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na tej uczelni uzyskał także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych (2006–2010), radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2010–2014), radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2014-2018), przewodniczący Komisji Rewizyjnej (2014 – 2015), przewodniczący Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji (2015-2024), Członek Rady Społecznej Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie (2011-2015), członek Rady Społecznej ZPS w Tarnowie, członek Komisji Mieszkaniowej TTBS w Tarnowie (od 2008), przewodniczący rady programowej Radia Kraków (2012–2017), przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej (2018-2024). Był zawodowo od 2009 roku w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Krakowie na stanowisku adiunkta. Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w latach 2021-2023. Prowadził wykłady i zajęcia również w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego, Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, a także dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Były członek Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Przewodniczący Rady Programowej Radia Kraków SA w latach 2012-2017. Członek Międzynarodowej Rady EM Normandie Business School w Paryżu. Samorządowiec od 2006 roku, aktywny członek organizacji społecznych i pozarządowych, W przeszłości przewodniczący tarnowskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od 2018 roku bezpartyjny, członek założyciel Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Członek Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” oraz stowarzyszenia Tarnowskie Inicjatywy Samorządowo-Obywatelskie. Odznaczony Tytułem „Przyjaciel Tarnowskiej Młodzieży”, a także zwycięzca plebiscytu na najlepszego wykładowcę - Mentorzy UEK, w kategorii Motywator. Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu. W 2024 roku wybrany na Prezydenta Miasta Tarnowa z ramienia KKW Koalicja Obywatelska z poparciem partii towarzyszących Koalicję 15 Października oraz Stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów.


W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z podpisem Pana Prezydenta Prezydenta Miasta Tarnowa Jakuba Kwaśnego,
- duża teczka,
- list,


!!! Panie Prezydencie chciałbym bardzo podziękować za pozytywną odpowiedz na moją prośbę i przesłanie zdjęcia z Pana podpisem - pozdrawiam !!!

Siódma przesyłka należy do Urzędu Gminy Jednorożcu - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat przasnyski. Siedziba gminy to Jednorożec.


Gmina położona jest na północnym Mazowszu, w północno-wschodniej części powiatu przasnyskiego. Przez teren gminy przebiega linia kolejowa nr 35 relacji Ostrołęka-Szczytno, w tej chwili poddawana pracom polegającym na jej ponownym uruchomieniu. Gmina posiada bezpośrednie powiązanie komunikacyjne z Warszawą, Olsztynem oraz większymi ośrodkami miejskimi w regionie: Przasnysz, Ostrołęka, Chorzele.

Gminę Jednorożec zamieszkuje do dziś głównie ludność kurpiowska. Jest to lud nawykły do wolności i zaprawiony w trudnych warunkach. Przez wieki głównym zajęciem "Puszczaków" było bartnictwo, łowiectwo uzupełnione o hodowlę bydła i uprawę nieurodzajnych piasków oraz wyroby krosen tkackich. Zabytki na terenie gminy są dobrze zachowane i zadbane, większość obiektów jest stale użytkowana. Są to głównie kościoły, dzwonnice, plebanie i powojenne cmentarze, a także liczne obiekty małej architektury: przydrożne krzyże, figurki i kapliczki.

Charakteryzuje się niskim stopniem zaludnienia i uprzemysłowienia oraz wysokim udziałem terenów biologicznie czynnych. Szczególnie atrakcyjna jest dolina rzeki Orzyc (centralna i północna część gminy) gdzie występują wydry, raki i bobry. Pola i lasy licznie zasiedla dzika zwierzyna. W dolinie rzeki Płodownicy (północno-wschodnia część gminy)  można obserwować gromadzące się stada ptaków wodno-błotnych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- dwa długopisy,
- dwie takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasila kolekcję a drugą wędruje na wymianę) - 6586 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Jerzmanowice-Przeginia - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat krakowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krakowskim.


Do zabytków na terenach tej gminy należą między innymi:
* Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Jerzmanowicach,
* Kaplica św. Jana Chrzciciela w Jerzmanowicach,
* Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Racławicach,
* Kościół św. Katarzyny w Sąspowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- trzy krówki,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 6587 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 6588 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka, którą odebrałem osobiście. Jest to maskotka "Papieru Pakosława" otrzymana za zebrane wcześniej naklejki za zakupy w sklepie Biedronka.


Myślę jeszcze o jednej maskotce, ale na nią brakuje mi jeszcze kilku naklejek. Jak już je zbiorę to Wam ją zaprezentuje.


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍