Poniedziałek to też dobra okazja na zaprezentowanie Wam nowych zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Z racji, że mamy okres przedświąteczny to od dzisiaj aż do świąt w każdym gadżetowym poście będę Wam prezentował zdjęcia ozdób świątecznych z mojego miasta Siedlec. Trochę tych zdjęć mam w pionie i poziomie więc myślę, że będzie ciekawie co tydzień 😉😊
O mnie się nie martw - polski serial obyczajowo/komediowy w reżyserii Michała Rogalskiego i Anny Kazejak, emitowany na antenie TVP 2 od 5 września 2014 do 4 stycznia 2021. Serial opowiada o perypetiach grupy ludzi, których poznajemy z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi, o nie! Jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy, nie ma wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga ma za to świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i ostry język. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w świecie, w którym rządzą pozory, nie da się żyć szczęśliwie. Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań, trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie nawzajem potrzebni. Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszubę (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jako wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku…
A z obsady aktorskiej serialu "O mnie się nie martw" posiadam autografy od:
Stefan Pawłowski (Marcin Kaszuba), Paweł Domagała (Krzysztof Małecki, były mąż Igi), Katarzyna Ankudowicz (Marta Piątek, sekretarka w kancelarii Zarzyckiego), Joanna Kulig (Iga Małecka), Hanna Śleszyńska (pani Irena, sąsiadka Igi), Aleksandra Domańska (Joanna Zarzycka), Marcin Korcz (mecenas Paweł Radecki), Krzysztof Stelmaszyk (Marek Kaszuba, ojciec Marcina), Aleksandra Adamska (Sylwia Małecka), Wojciech Solarz (Wojtek, przyjaciel Krzysztofa), Karol Dziuba (Tomek Podhalski), Andrzej Zieliński (Wiktor Zarzycki, szef Marcina), Lesław Żurek (barman Adam Madejski), Katarzyna Zielińska (mecenas Laura Curyło), Kamil Kula (Igor), Jan Wieczorkowski (Łukasz Drzewiecki), Jakub Wesołowski (doktor Kuba Jurkowski), Przemysław Cypryański (pilot Mariusz Rybicki), Marta Żmuda Trzebiatowska (dziennikarka Monika Kuczyńska),
ZDAJRZAJĄ SIE I TAKIE:
Okres przedświąteczny to dobry czas na porządki i poukładaniu sobie co nieco w kolekcjach. Mam tu na myśli na przykład zdjęcie skarpetek, jakie przez ostatnie miesiące udało się znaleźć w przesyłkach i paczek - trochę ich było. Sam kiedyś zawsze kupowałem sobie skarpety jednolite, ale chyba teraz przerzucę się na te ze wzorami - a wam, które się bardziej podobają ?
PS: Jak widać każda forma gadżetów jest fajna - nawet takie skarpetki. Dajcie znać w komentarzach jak podoba się Wam mój nowy gadżetowy wpis na👍czy na👎. Z góry dziękuje za każdą opinię 😍😘
Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży usługowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- ładnie zapakowany zestaw karteczek w etui,
- trzy lampki rowerowe,
- smyczka,
- pięć długopisów,
- metrówka,
Druga paczka kurierska należy do pewnej firmy z branży producentów pokryć dachowych.
W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- trzy smyczki,
- długopis,
Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Leon Charewicz - polski aktor teatralny i filmowy. Urodził się w małej, nieistniejącej już miejscowości Michale na Białorusi. W 1957 roku razem z matką repatriował się do Polski. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1974). Debiutował w teatrze 12 listopada 1974. Występował na scenach Teatru Nowego w Łodzi (1974-1979), Teatru Polskiego w Warszawie (1979-1994), Teatru Dramatycznego w Warszawie (1994-1997), od 1997 jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie.
Aleksandra Maciąg - to polska aktorka, modelka i autorka książek. Urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie. Karierę modelki rozpoczęła w 1989 roku. Została wtedy laureatką konkursu dla początkujących modelek, organizowanego przez prestiżową nowojorską agencję. Następnie podpisała kontrakt z agencją Wilhelmina i zaczęła pojawiać się na pokazach kolekcji największych zagranicznych projektantów i marek. Prezentowała stroje, między innymi, od Karla Lagerfelda, Laury Biagiotti, Pierre'a Cardina czy Escady. Pracowała w największych stolicach mody - w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie czy Berlinie. W 1992 roku wróciła do Polski i w kraju kontynuowała swoją działalność w branży modelingowej. Cztery lata później, po kilku wyjazdach za granicę, zdecydowała o zakończeniu pracy modelki dla zagranicznych agencji. Nie zrezygnowała jednak z pracy w rodzimym kraju. Do dziś, od czasu do czasu, prezentuje kolekcje polskich projektantów mody i pojawia się gościnnie na wybiegach najlepszych z nich. W latach 2002-2005 pracowała na stanowisku dyrektora artystycznego przedsiębiorstwa Vistula. W 1996 roku postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka, nagrywając płytę Marakesz 5:30, który promowała singlami Zatrzymaj czas i tytułowym Marakesz 5:30. Gościnnie wystąpiła na scenie z zespołem De Mono. W drugiej połowie lat 90. modelka zaczęła swoją przygodę z telewizją - prowadziła wówczas program Siedem pokus na antenie stacji RTL 7, w którym przeprowadzała wywiady ze znanymi osobistościami ze świata kultury. Później prowadziła program Metamorfozy Fashion Café w telewizji Polsat Café i współprowadziła program Mała Czarna w TV4. Gwiazda często i chętnie udziela się w akcjach i kampaniach społecznych i charytatywnych. Szczególnie wspiera organizacje wspomagające światową walkę z głodem oraz fundacje uświadamiającym Polkom edukację przedporodową. W roku 2008 została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ. Maciąg jest wegetarianką i aktywnie promuje ten sposób odżywiania. Wielokrotnie podkreślała, że stara się żyć w pełni świadomie i w zgodnie z naturą. W uzyskiwaniu spokoju ducha i radości pomaga jej joga i medytacja. Porady, jak żyć, by czerpać z życia najwięcej przyjemności opisała w kilku książkach, między innymi, w takich tytułach jak: Uroda zaczyna się w kuchni, Smak szczęścia, Smak miłości, Smak świąt, Pełnia życia, Smak życia, Smak zdrowia, Rozmaryn i róże, Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie. Publikacje te poruszają kwestie zdrowego odżywiania i codziennego życia.
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Leona Charewicza i Agnieszki Maciąg,
Czwarta przesyłka należy do przyjaciela blog Rafała.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- trzy medale,
- szesnaście różnych przypinek PIN (w tym pięć to duble) - od 6643 do 6654 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Konrada.
Justyna Majkowska - polska piosenkarka i pedagożka. W latach 2001-2003 wokalistka zespołu Ich Troje, od 2003 artystka solowa. Urodziła się 17 lipca 1977 w Zduńskiej Woli. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ma dwie starsze siostry, Ewelinę i Magdę. W dzieciństwie śpiewała w chórze kościelnym, a w okresie licealnym była solistką chóru prowadzonego przez Andrzeja Woźniaka. W tym okresie zdobyła swoje pierwsze nagrody muzyczne, m.in. na Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach. Była wokalistką zespołu Erato, z którym brała udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki nieobojętnej, śpiewając utwory poetyckie z własnymi tekstami bądź tekstami poetów z klubu literackiego „Topola”. W 1995 zaśpiewała chórki do kilku piosenek z przedstawienia Wielki testament, nad którym pracowali m.in. Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski. Równocześnie zaczęła studia na kierunku pedagogika i edukacja elementarna na Uniwersytecie Opolskim. Od marca 2001 do maja 2003 była wokalistką zespołu Ich Troje. Razem nagrali dwie płyty: Ad. 4 (2001) i Po piąte... a niech gadają (2002), za których wysoką sprzedaż w Polsce odebrali certyfikaty diamentowej płyty. 2 kwietnia 2004, nakładem wytwórni płytowej Fonografika, wydała pierwszą solową płytę pt. Nie czekam na cud z zespołem Erato. Na początku 2006 roku, na zaproszenie Michała Wiśniewskiego, wspólnie z grupą uczciła przypadające 10-lecie istnienia zespołu, m.in. poprzez występ na Eurowizji 2006 oraz udział w trasie koncertowej Ich Troje + One Dwie. Ubiegała się również o mandat radnej Zduńskiej Woli w wyborach samorządowych. Jest ambasadorką zduńskowolskiej Fundacji AMI, pomagającej dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami. W 2009 była doradcą prezydenta miasta Sieradza ds. Festiwalu Open Hair i pomogła w przygotowaniu imprezy upamiętniającej 100-lecie krótkiej kobiecej fryzury i postaci Antoniego Cierplikowskiego, fryzjera światowej sławy, który urodził się w Sieradzu. Latem 2010 dała szereg koncertów charytatywnych, wspierając chore dzieci z okolic swojej rodzinnej miejscowości. 14 listopada 2011 nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions wydała drugi solowy album pt. Zakochana od jutra, za który została nominowana do nagrody European Independent Album of the Year. W 2012 premierę miał album pt. …by starczyło czasu na miłość, z tekstami ks. Marka Chrzanowskiego, na której Majkowska wykonała kilka utworów. W 2016 nagrała utwór „Krzyk” w duecie z Michałem Wiśniewskim, pochodzący z jego solowego albumu pt. Nierdzewny. 24 czerwca 2016 była gościem koncertu z okazji 20-lecia zespołu Ich Troje, który odbył się w Katowicach. 8 września 2018 roku wzięła udział w jubileuszu 30 lat na scenie Michała Wiśniewskiego. Równolegle z działalnością artystyczną pracuje w szkole specjalnej, w której zajmuje się terapią dzieci z autyzmem.
A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Justyny Majkowskiej,
Szósta przesyłka jest od przyjaciela bloga Michała.
Karol Nawrocki - historyk, działacz społeczny, popularyzator i obrońca polskiej historii. W latach 2017-2021 był dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jednak najdłuższy czas w swojej pracy był związany z Instytutem Pamięci Narodowej. Jest jednym z bardziej aktywnych popularyzatorów polskiej historii i jej obrońcą, co sprawia, że środowiska patriotyczne i tradycjonalistyczne widzą w nim świetnego kandydata w wyborach prezydenckich 2025r. Urodził się 3 marca 1983 roku w Gdańsku. Ma żonę Martę oraz jej ojcem trójki dzieci: dwóch synów i córki. W rodzinnym mieście kształcił się oraz ukończył studia jako absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2013 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, a dziesięć lat później ukończył studia podyplomowe International MBA in Strategy, Programme and Project Management na Politechnice Gdańskiej. Od stycznia 2009 roku zatrudniony w Instytucie Pamięci Narodowej, a w latach 2014-2017 pełnił funkcję naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku i koordynował prace naukowo-edukacyjne tamtejszego oddziału tej instytucji. Od kwietnia 2017 roku był dyrektorem gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Był członkiem Rady Dyplomacji Historycznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych RP. Współpracował z TVP3 Gdańsk jako ekspert programów historycznych: "W świetle prawdy" oraz "Wojna i Pamięć". Wchodził również w skład Rad Programowych: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy nad Bzurą, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Od 2020 roku prowadził na antenie Radia Gdańsk cykl audycji "Historia Nieoczywista". Jestem autorem i redaktorem siedmiu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski. Jest zaangażowany w opowiadanie za granicą prawdy o polskim doświadczeniu II wojny światowej. Był pełnomocnikiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. organizacji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w ramach których w Polsce i na całym świecie odbyło się kilkaset wydarzeń, angażujących łącznie ponad trzydzieści trzy miliony odbiorców. Od 1 czerwca 2021 roku pełnił funkcję zastępcy prezesa IPN, a 23 lipca 2021 roku objął stanowisko prezesa IPN, na które kilka tygodni wcześniej został wybrany przez Sejm. Jako społecznik w 2013 roku był jednym z głównych inicjatorów i współorganizatorów powstania w Gdańsku alei imienia Żołnierzy Wyklętych. W 2015 roku doprowadził do nazwania jednej z głównych ulic terenów byłej Stoczni Gdańskiej imieniem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Był również członkiem Komitetu Budowy pomnika Danuty Siedzikówny "Inki:, który został odsłonięty w Gdańsku 30 sierpnia 2015 roku. Wśród licznych odznak i wyróżnień, które otrzymał warto wymienić: Srebrny Krzyż Zasługi (2021) - za zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski, Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości (2019), Medal "Pro Patria" - a szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej (2018), Odznakę Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą (2023), Odznakę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej "Za zasługi dla Armii Krajowej" (2018) oraz Srebrną statuetkę BohaterON im. Powstańców Warszawskich - w kategorii osoba publiczna (2019).
W szóstej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z podpisem Karola Nawrockiego,
- zdjęcie z podpisem Karola Nawrockiego,
Tak się fajnie złożyło, że właśnie jutro Karol Nawrocki jako obywatelski kandydat na urząd Prezydent RP będzie miał swoje spotkanie w moich Siedlcach (Centrum Kultury i Sztuki /ul. Bpa. Świrskiego 31 - 18:00 godz.). A wy na kogo planujecie zagłosować w najbliższych wyborach prezydenckich w maju ?
Siódma przesyłka należy do Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko - miasto w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kłecko.
Gmina Kłecko jest szczególnie atrakcyjna turystycznie głównie pod względem walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz architektonicznych. Na jej terenie znajduje się Lednicki Park Krajobrazowy, będący „perłą” gminy, a także jeden z piękniejszych w Wielkopolsce zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie zwany „Wersalem powiatu gnieźnieńskiego”. Na uwagę zasługuje późnogotycki kościół parafialny w Kłecku pw. św. Jerzego i św. Jadwigi z XVI ołtarzem manierystycznym autorstwa poznańskiego artysty Mateusza Kossiora - sygnowany przez autora. Przez Kłecko przebiega Szlak Piastowski z Gniezna do Wągrowca, Szlak Kłeckich Świątyń oraz Szlak Legend i Mitów. We wsi Gorzuchowo w 1761 roku decyzją sądu kiszkowskiego dokonano jednego z ostatnich w Polsce wyroku w procesie o czary. Na terenie gminy znajdują się gospodarstwa agroturystyczne, pola biwakowe oraz strzeżone kąpielisko.
Gmina stawia na rozwój mieszkańców oraz wspiera organizacje pozarządowe działające na terenie gminy - przeznaczając rocznie ok. 300 tys. zł na realizację zadań w zakresie pożytku publicznego. Jednym z priorytetów władz gminy jest ochrona środowiska i inwestycje mające na celu podniesienie jakości powietrza oraz czystości zbiorników wodnych. Wysoka jakość oświaty w doskonale wyposażonych obiektach, oraz rozwój usług społecznych dla najmłodszych dzieci w żłobkach oraz dla osób starszych w placówkach senioralnych, to kolejny ważny punkt w polityce władz samorządowych. Gmina Kłecko posiada także atrakcyjne tereny pod zabudowę jednorodzinną w bliskości głównych ciągów komunikacyjnych. Obecnie trwają prace nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kłecko - dzięki którym gmina zyska nowe tereny pod inwestycje oraz rozwój odnawialnych źródeł energii.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- folder informacyjny,
- dwie ulotki,
- przypinka PIN z herbem - 6655 w kolekcji !!!
Fajnie się złożyło, ponieważ jest to już przypinka PIN z nowym herbem, który został zmieniony 1 marca 2024 roku. Poprzedni herb wyglądał ta a nowy ta:
Ósma przesyłka jest od Urzędu Miasta Orzysz - miasto w Polsce, położone w województwie warmińsko-mazurskim, powiat piski, nad rzeką Orzyszą, między jeziorami Sajno i Orzysz. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Orzysz. W latach 1975-1998 miasto należało administracyjnie do województwa suwalskiego. Orzysz leży na Mazurach, na obszarze historycznej Jaćwieży.
W mieście Orzysz warto zobaczyć następujące miejsca:
* Jezioro Orzysz - to malowniczy akwen o powierzchni ponad 1000 hektarów, na którym można uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo lub po prostu podziwiać piękno przyrody. Na jeziorze znajdują się wyspy, m.in. Róża Wiatrów i Wyspa Miłości. Na brzegu jeziora można skorzystać z plaży miejskiej lub przystani żeglarskiej,
* Muzeum Michała Kajki - to obiekt poświęcony życiu i twórczości tego znanego poety i działacza mazurskiego, autora "Pieśni Mazurskich". Muzeum mieści się we wsi Ogródek, niedaleko Orzysza, w starym budynku, który był wybudowany i przez pół wieku zamieszkiwany przez poetę. W muzeum można zobaczyć pamiątki związane z Kajką, jego rękopisy, fotografie, meble i przedmioty codziennego użytku,
* Muzeum Wojska - to nowo otwarte muzeum, które prezentuje historię wojskowości na terenie Orzysza i okolic. W muzeum można zobaczyć eksponaty z różnych epok, od epoki kamienia i brązu, przez wojnę polsko-bolszewicką 1920 roku, II wojnę światową, aż po czasy współczesne. Są tu m.in. modele samolotów, pojazdów, uzbrojenia i umundurowania,
* Cmentarz wojenny z I wojny światowej - to pięknie utrzymany cmentarz przy drodze Orzysz - Ełk. Składa się z części niemieckiej i alianckiej. W części alianckiej pochowani są żołnierze rosyjscy i francuscy oraz jeden żołnierz brytyjski. W części niemieckiej znajdują się groby żołnierzy niemieckich i austro-węgierskich. Na cmentarzu znajduje się również pomnik upamiętniający internowanych w Orzyszu obywateli polskich w 1920 roku,
* Zabytki architektury - w Orzyszu można podziwiać kilka ciekawych budowli z różnych epok. Do najstarszych należy kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1913 roku, który jest przykładem eklektycznej architektury sakralnej. Innym kościołem wartym uwagi jest kościół garnizonowy pw. św. Kazimierza Królewicza z 1936 roku, który ma charakterystyczną wieżę z czerwonej cegły. Warto też zobaczyć kolejową wieżę ciśnień z 1900 roku oraz dworzec kolejowy z początku XX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce znalazłem:
- mapa,
- ulotka,
- latarka,
- magnes na lodówkę,
- dwie opaski silikonowe,
- ołówek,
- nożyk,
- dwie przypinki PIN z herbem (jedna zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 6656 w kolekcji !!!
Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- dwie takie same przypinki PIN z herbem (jedna idzie do kolegów na wymianę a druga wędruje do kolekcji) - 6657 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być nagrodą z konkursu od Wydawnictwa Muzycznego Green Star Music.
Zespół Extazy - polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Zespół powstał w 2009 roku. Liderem i wokalistą zespołu od początku istnienia jest Kamil Chludziński. Wcześniej członkowie zespołu działalność muzyczną wydawali pod nazwą Matrix. Grupa zadebiutowała w 2009 roku, singlem „Smakować będę cię”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Buzi to za malo”, „Dziewczyno idealna”, „Nektar z banana” oraz notowane: „Balujemy dziś w domu” i „Jesteś moją wyśnioną”. Teledyski do utworów „Tylko moja dziewczyna”, „Po uszy zakochany” oraz „Kocham twoje oczy” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Extazy na portalu YouTube w sumie ponad sto dwadzieścia milionów razy (stan na wrzesień 2020).
W dziesiątej ostatniej przesyłce, która okazała się być nagrodą znalazłem:
- singel "Dałem Tobie" od zespołu Extazy,
!!! Szkoda tylko, że na singlu nie ma autografu od zespołu Extazy 😦 Akurat brakuje mi podpisu Kamila w mojej disco kolekcji !!!
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍