Strony

piątek, 29 listopada 2019

Piątkowe - 7 przesyłek/paczek, spotkania z gwiazdami muzycznymi, wyprawa w kosmos, wycieczka zagraniczna oraz szukanie pracy (w tym wizyta Kuriera) - wpis numer 846

Dziś mamy 29 listopada 2019 rok. Witam Was na moim blogu w ostatnim listopadowym gadżetowym poście tego miesiąca. Ukłony dla wszystkich osób, które systematycznie odwiedzają moją stronę oraz dla tych, którzy są razem ze mną od niedawna 😍 Dziś tak jak już wspominałem w tytule wpisu spotkamy się łącznie z: pięcioma gwiazdami muzyki, wybierzemy się w kosmos, zobaczymy co udało mi się otrzymać z wymiany, następnie zabiorę Was na wycieczkę po zagranicy oraz poszukamy pracy dzięki pewnej firmie 😮😮😮

Dziś także mamy BLACK FRIDAY - czyli wielki szał przecen, zakupów i okazji. Pamiętajmy o tym, aby w tym szale kupować mądrze by potem nie żałować. A czy Wy należycie do osób, które lubią promocje ? Jestem ciekawy waszych odpowiedzi w komentarzach.


PIĄTEK Z CHWILĄ MUZYKI:
W ostatnich tygodniach, a nawet i dziś swoje premiery miały dwie fajne piosenki. W związku z tym chciałbym przedstawić Wam dwie nowe piosenki od zespołów: Lider "Wszystkie kwiaty na ziemi" i Boys "Nie ma gwiazd". A jak Wam się podobają ???


Muzyka nam gra, a my rozpoczynamy prezentacje nowych przesyłek/paczek na blogu.
3,2,1 GO...

PS: Pokażcie mi swoją obecność w postaci całej góry nowych komentarzy tutaj na blogu i na innych moich portalach społecznościowych 😉😊


Pierwsza zakupowa paczka kurierska jest od sklepu Rock House Entertainment.
Budka Suflera - polski zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Obecnie do zespołu należą: Robert Żarczyński - wokal (od 2019), Romuald Lipko - instrumenty klawiszowe, początkowo gitara basowa (od 1974), Tomasz Zeliszewski - perkusja (od 1975), Mieczysław Jurecki - gitara basowa, gitary (1981-2003, 2014 [gościnnie], od 2019), Dariusz Bafeltowski - gitara (od 2019) i Piotr Bogutyn - gitara (od 2019).

Małgorzata Ostrowska - polska piosenkarka rockowa. Zaczęła śpiewać w wieku 11 lat. Śpiewała wraz z grupą wokalną Vist (z Wandą Kwietniewską, Andrzejem Sobolewskim i Grzegorzem Stróżniakiem). Jest laureatką Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, gdzie w 1975 zdobyła główną nagrodę za interpretację piosenki „Słowiki” (oryginalnie „Соловьи”). W 1981 została wokalistką zespołu Lombard, w którym śpiewała przez kolejne dziesięć lat. Z zespołem zaprezentowała się m.in. na festiwalu w San Remo. W 1999 rozpoczęła karierę solową. W 2008 pojawiła się gościnnie na płycie KSU, a wcześniej nagrywała z takim wykonawcami jak: Lech Janerka, Dżem, Michał Urbaniak i Acid Drinkers. Z jazzową formacją Basspace nagrała płytę i koncertowała na Jazz Jamboree. Zagrała tytułową rolę w musicalu Pocałunek kobiety pająka, a w Teatrze Muzycznym w Gdyni kreowała postać Marii Magdaleny w spektaklu Jesus Christ Superstar. W filmie Podróże pana Kleksa pojawiła się jako królowa Aba, śpiewając „Meluzynę”. W 1999 otrzymała Bursztynowego Słowika za „całokształt działalności” na festiwalu w Sopocie, a w 2010 odcisnęła swoje dłonie w Alei Gwiazd w Opolu.

Anna Wyszkoni - polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996-2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała cztery albumy: Pan i Pani (2009), Życie jest w porządku (2012), Kolędy wielkie (2015) oraz Jestem tu nowa (2017). W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”.

A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- 3 duże zdjęcia z autografami: członków zespołu Budka Suflera, Małgorzaty Ostrowskiej i Anny Wyszkoni,


Druga koperta pochodzi od Mateusza.
Wiktoria "Viki" Gabor - polska piosenkarka i kompozytorka pochodzenia romskiego.
Finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019). Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Urodziła się w Niemczech. Po narodzinach zamieszkała z rodziną w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach ponownie przeniosła się do Polski i zamieszkała w Krakowie. Pod koniec 2018 wzięła udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu TVP2 The Voice Kids. W pierwszym etapie konkursu wykonała piosenkę Katy Perry „Roar” i zdobywszy uznanie wszystkich trenerów, przeszła do kolejnej części programu, wybierając drużynę Tomsona i Barona. Pomyślnie przeszła przez kolejne etapy eliminacyjne i zakwalifikowała się do odcinków na żywo. Dotarła do finału, który odbył się 23 lutego 2019. W finale programu zaprezentowała debiutancki singiel „Time” i zajęła 2. miejsce. 16 sierpnia 2019 wystąpiła z piosenką w koncercie Young Choice Awards w ramach 53. festiwalu sopockiego. Latem uczestniczyła w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, w którym wyłaniano reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pomyślnie przeszła przez pierwszy etap eliminacji, wygrywając odcinek z zespołem Blue Café, i awansowała do finału, który został rozegrany 29 września. Wykonała w nim m.in. utwór „Superhero”, w którym porusza temat ochrony środowiska, i zdobyła maksymalną liczbę 10 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów, zostając reprezentantką Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 organizowanym w Gliwicach, który również z tą samą piosenką 24 listopada wygrała w finale konkursu, zdobywając łącznie 278 punktów, w tym 166 pkt od widzów (1. miejsce) i 112 pkt od jury (2. miejsce).


W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem od Wiktorii "Viki" Gabor,


I tym właśnie sposobem udało mi się otrzymać podpisy od dwóch polskich laureatek 16 i 17 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci - Roksany Węgiel i Wiktorii Gabor.


Trzecia SUPER przesyłka jest od przyjaciela bloga Wojciecha - kolekcjonera przypinek PIN oraz autografów.
Mirosław Hermaszewski - lotnik i kosmonauta, generał brygady pilot Wojska Polskiego. Pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos.
Członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (1981-1983), komendant Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie (1987-1990), zastępca Dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej (1991-1992), szef bezpieczeństwa lotów WLiOP (1992-1995), od 1995 inspektor ds. Sił Powietrznych w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. W latach 1983-1989 prezes Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, w latach 1998-2000 przewodniczący Krajowej Rady Lotnictwa. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Kosmonautów i Astronautów Świata, członkiem Kapituły medalu Akademii Polskiego Sukcesu. Od 1979 roku członek Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk. Założyciel i aktywny członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczestników Lotów Kosmicznych.


A w trzeciej SUPER przesyłce znalazłem:
- małą pocztówkę z podpisem Mirosława Hermaszewskiego,
- 9 przypinek PIN z herbami i nie tylko - od 2710 do 2718 w kolekcji !!!


!!! Dzięki Wojciech za naszą pierwszą wymianę - mam nadzieje że moja przesyłka tobie się spodoba !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Pszczew - gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat międzyrzecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedziba gminy to Pszczew.


Gmina zaprasza do zapoznania się z jej najpiękniejszymi miejscami jakimi są: - Kościół św. Marii Magdaleny: stał już w XIII w. Spłonął w 1631 r. w czasie najazdu Szwedów.
Obecną świątynię wzniesiono w latach 1632-54 w stylu późnorenesansowym.
Z pierwotnego wystroju zachował się m.in. barokowy obraz "Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny" z połowy XVII w.,
- Barokowa plebania: zbudowana w XVIII w. znajduje się naprzeciw kościoła,
- Pałac: pochodzący z połowy XIX w. wybudowany na miejscu XVII wiecznego dworu biskupiego,
- Bożnica żydowska: pochodząca z połowy XIX w. znajduje się obok stacji paliw,
- Muzeum "Dom Szewca": muzeum otwarte w 1984 roku we wnętrzach odrestaurowanego domu mieszczańskiego z połowy XVIII w. Budynek kryty gontem, wielokrotnie przebudowywany. Wewnątrz wystawa dawnych pocztówek i zdjęć, pamiątki z historii Pszczewa oraz wykopaliska archeologiczne z okolic Pszczewa,
- Kapliczka św. Józefa z Dzieciątkiem: Jego opiece polecane są rodziny, małżonkowie, ojcowie i sieroty. Jest patronem ludzi pracy i odrębnie grup zawodowych: rzemieślników, drwali i cieśli. Od 1970 roku patron Kościoła. Kapliczkę z XVIII-wieczną figurką świętego postawił na rynku w 1896 roku wójt Pszczewa Wojciech Krupski,

- Kapliczka św. Jana Nepomucena: Patron mostów, przepraw, opiekun życia rodzinnego, orędownik dobrej spowiedzi, sławy i humoru. Według tradycji ludowej chronił pola i zasiewy przed powodzią i suszą. Proszono go również o obronę przed obmową, zniesławieniem i pomówieniem.
- Prywatna ekspozycja zbiorów pszczelarskich pani Ireny Bryszkowskiej: W prywatnej ekspozycji zbiorów pszczelarskich oryginalne stare ule wyplatane ze słomy jak i rzeźbione. Jest też wystawa starych narzędzi służących  pszczelarzom i bartnikom oraz wystawa szopek bożonarodzeniowych,
- Rezerwat przyrody Jeziora Gołyńskie: Chroniący fragment lasu wilgotnego ze stanowiskami rzadkich roślin torfowiskowych m.in. wełnianką alpejską,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

PSZCZEW pełen możliwości
W czwartej przesyłce było:
- 2 ulotki,
- przypinka PIN z herbem - 2719 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w piątej kopercie było:- przypinka PIN z herbem w plastikowym etui - 2720 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka pochodzi od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W szóstej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 2721 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży szkoleniowej.
A w siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 2 smyczki,
- długopis,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

7 komentarzy:

  1. Pan Hermaszewski zawsze podpisuje się tylko srebrnym markerem, tutaj nie wygląda to na kolor srebrny. Ten podpis jest podejrzany jak dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No i co z tego że nie jest podpisany srebrnym markerem - podpis jest oryginalny

      Usuń
  2. Cześć!
    Czasami do tematu o motoryzacji używam tej Twojej strony z tego powodu,że tamtą masz przepełnioną.
    Nie będę dużo pisać, bo wypada oszczędzać pole.
    Od razu zapytam czy w "czarny piątek" zrobiłeś jakieś zakupy modeli?
    Ja Ci powiem,że wczoraj przejrzałem 12 modeli, bo chciałem coś do kolekcji kupić,ale każdy model, który nielegalnie otworzyłem miał wady m.in. ubytki lakieru w drzwiach lub źle dopasowane uszczelki w słupkach lub porysowane przednie i tylne szyby.Inne duże wady to brud z kleju lub mazy na dachu i karoserii. Tak jak już kiedyś rozmawialiśmy,wykonanie modeli Welly spada na łeb.Ale też można dodać,że na koniec m-ca,jestem zadowolony z zakupu Mercedesa - dostawczaka"ryby" - jest dobrze zrobiony oraz czerwonej SHELBY Cobry 427 - z paskami białymi.
    Polecam Tobie dobry egzemplarz i sprawdź przy zakupie czy drzwiczki modelu nie haczą o szyby wykrzywione boczne.
    Model Shelby Cobra 427 z OLD TIMER'U - Polecam i pozdrawiam.
    Przemek


    OdpowiedzUsuń