Strony

wtorek, 2 listopada 2021

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, śpieszmy się kochać ludzi i bliskich tak szybko odchodzą - 2 listopada Dzień Zaduszny 😥 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 975

Dziś mamy 2 listopada (Dzień Zaduszny) HALO HALO 👋 Jak zawsze na dobre rozpoczęcie nowego tygodnia melduje się Wasz ulubiony bloger z nową partią gadżetowych skarbów 😃😮😛😏 Kurcze jestem dziś od rana zdenerwowany, ponieważ po raz enty dzwonią do mnie z super ofertą na panele fotowoltaiczne 💥 - wy też tak macie ? Mówię, proszę, błagam, że nie jestem zainteresowany tą super ofertą a telefon dalej dzwoni. Dziś trochę podenerwowany, ale kulturalnie poprosiłem Panią o wykasowanie mojego numeru tel. w ich systemu, Pani obiecała, że już nie będą do mnie dzwonić - zobaczymy na ile to pomoże 😤😤  Zmieniając temat na ten gadżetowy ? Na pewno mamy dziś paczkę od kuriera, coś przesyłkowego od listonosza oraz jak zawsze kolejne streszczenie mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"... NO TO GO 💪👱

Bloger Łukasz tworzy dla fanów bloga nową grupę autografów. Będzie to zbiór podpisów szczególny z racji na święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Z gadżetowych spraw chłopak otrzymuje super paczkę kurierską. W międzyczasie odwiedza także redakcję dwóch programów informacyjnych - co z tego wyniknie, czy zostanie on dziennikarzem ZOBACZYMY 😮 ? Ciekawie zapowiada się również przesyłka z tajemniczą monetą - sprawdź 😉😊 Podczas tradycyjnej wyprawy po Polsce, Łukasz trafia na dwie miłe Panie - pracownice urzędów, które wspomagają przypinkową kolekcję chłopaka i nie tylko 😍👩 W ostatnich dniach chłopak udaje się także na krótki wypad nad Siedlecki Zalew, na którym dochodzi od niespodziewanych foto wydarzeń 😬 - poniżej prezentuje dwie z nich, wszystkie 10-sięć do obejrzenia na moim Instagramie.


Dzień Zaduszny - w Kościołach łacińskich obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. Zaduszki zbiegają się zazwyczaj z ludowymi uroczystościami ku czci zmarłych, wywodzącymi się z wierzeń pogańskich lub obrzędowości przedchrześcijańskiej. W doktrynie Kościoła katolickiego Dzień Zaduszny jest wyrazem przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej. W Kościołach wschodnich podobne obchody odbywają się kilkukrotnie w ciągu roku, przede wszystkim w okresie Wielkanocy.
 

Przez ostatni rok (1.11.2020-1.11.2021) odeszli od nas:
Katarzyna Łaniewska (zm. 7 grudnia 2020r.), Ryszard Kotys (zm. 27 stycznia 2021r.), Krzysztof Kowalewski (zm. 6 lutego 2021r.), Krzysztof Krawczyk (zm. 5 kwietnia 2021r.), Bronisław Cieślak (zm. 2 maja 2021r.), Jerzy Janeczek (zm. 11 lipca 2021r.), Wiesław Gołas (zm. 9 września 2021r.), Krystyna Kołodziejczyk (zm. 13 września 2021r.), Paweł Nowisz (zm. 15 października 2021r.), Krzysztof Kiersznowski (zm. 24 października 2021r.),


PS: Jak zawsze zachęcam Was do aktywnego komentowania moich nowych postów na: blogu, Facebook'u, Twitterze czy Instagramie - z góry wielkie dzięki 😉👌😊


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy PIT-Radwar S.A. 
PIT-Radwar S.A. - spółka akcyjna, której działalność zamyka się w obszarze radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów obrony przeciwlotniczej oraz systemów wspomagania dowodzenia i kierowania ogniem. PIT-RADWAR S.A. jest sukcesorem kilkudziesięcioletniego doświadczenia Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji, CNPEP RADWAR S.A. oraz PPPE „DOLAM” S.A. W 2010 roku Przemysłowy Instytut Telekomunikacji S.A., CNPEP RADWAR S.A. oraz PPPE „DOLAM” S.A. utworzyły grupę produktową pod nazwą Dywizja Elektronika. Kilkanaście miesięcy później, pod koniec 2011 roku firmy zostały skonsolidowane pod nazwą Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji S.A. 5 marca 2012 roku spółka zmieniła nazwę na Bumar Elektronika S.A. 30 czerwca 2014 r. na mocy postanowienia Sądu Rejonowego nazwa Bumar Elektronika S.A. została zmieniona na PIT-RADWAR S.A. Od 2014 r. spółka wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

 
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- super szklana ozdoba w etui stacji radiolokacyjnej SOŁA,
- komin,
- długopis,
- smyczka,
- breloczek,
- zaślepka na kamerkę internetową,
 

Druga przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Bogdan Rymanowski - polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. W latach 80. działał w Federacji Młodzieży Walczącej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Kraków (1990) jako reporter. Potem pracował w RMF FM (1990-1997, 2001-2002), gdzie prowadził różne kilkugodzinne pasma, m.in. Radio Muzyka Fakty. W tym czasie współpracował także z TVP1 w okresie prezesury Wiesława Walendziaka (w latach 1994-1996 prowadził Puls dnia). W Telewizji Wisła prowadził Fakty. Później pracował, kolejno: w TVN (w okresie 1997-2001 prowadził czwartkową, wcześniej także piątkową Kropkę nad i oraz Fakty południe), Radiu Plus (w latach 1998-2001 prowadził audycje Twarzą w twarz oraz W samo południe), TV Puls (2001, szef i prowadzący programu informacyjnego Wydarzenia) i TVN24 (2001-2018). We wrześniu 2003 został prezenterem weekendowych wydań Faktów TVN (na zmianę z Marcinem Pawłowskim), po zwolnieniu Tomasza Lisa od stycznia 2004 prowadził wydania w ciągu tygodnia (od września 2004 na zmianę z Justyną Pochanke). Fakty w TVN po raz ostatni poprowadził 3 marca 2006. W latach 2001-2010 był jednym z prowadzących w TVN24 magazyn publicystyczny 24 godziny. Od 23 kwietnia 2006 do 17 czerwca 2018 prowadził niedzielny program Kawa na ławę, emitowany na antenach TVN (do czerwca 2010) i TVN24. Od 18 stycznia 2010 do 2 lutego 2012 prowadził także wieczorny program TVN24 Rozmowa Rymanowskiego, a od 13 lutego 2012 do 30 maja 2018 program Jeden na jeden, nadawany w ramach Poranka TVN24. Od października 2018 prowadzi Wydarzenia emitowane na antenach Polsatu i Polsat News, a także jest jednym z prowadzących emitowanego po nich programu publicystycznego Gość Wydarzeń. Od 23 maja 2021 prowadzi także niedzielny program Śniadanie Rymanowskiego, emitowany na antenie Polsatu News i na portalu Interia.
 

Piotr Kraśko - polski teatrolog, dziennikarz i prezenter telewizyjny. W latach 1991-2016 dziennikarz Telewizji Polskiej; korespondent TVP w Brukseli (2003), Rzymie (2004-2005) oraz Waszyngtonie (2005-2008), w latach 2012-2016 szef redakcji Wiadomości TVP1. W latach 2015-2020 związany z radiem Tok FM. Od 2016 dziennikarz TVN; współprowadzący Dzień Dobry TVN (2016-2020), prowadzący programu Fakty o świecie (2016-2020), od 2020 prowadzący Faktów. Dwukrotny laureat Wiktorów w kategorii prezenter telewizyjny (2008, 2013), a także Telekamery w kategorii prezenter informacji (2021).
 
W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami od: Bogdana Rymanowskiego i Piotra Kraśki,
 

Trzecia przesyłka jest od pewnej polskiej wyższej szkoły.
A w trzeciej przesyłce było:
- pendrive 2 GB,
- pięć magnesów na lodówkę,
- pięć naklejek,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Kuby Rupniewskiego, z którym to kilka tygodni temu wymieniliśmy się autografami.
Marta Bryła - jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filii we Wrocławiu (2021). Największą popularność przyniosła jej rola królowej Aldony Anny Giedyminówny w serialu historycznym Korona królów.
 

W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Marty Bryły,
 

!!! Dzięki Kuba za naszą wymianę - pozytywną dla dwóch stron 😉👍 POZDRAWIAM !!!
 
Piąta przesyłka zakupowa okazała się być od Skarbnicy Narodowej Sp.z.o.o.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- pamiątkowa moneta z wizerunkiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
- pięć ulotek,
- album,
 

To nie pierwsza pamiątkowa moneta od Skarbnicy Narodowej. W swojej kolekcji posiadam także monety między innymi na pamiątkę: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Świętego Jana Pawła II, Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Bitwy Warszawskiej i teraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego:


Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Wejherowie - powiat w północnej Polsce, w województwie pomorskim, utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wejherowo. Jest najludniejszym powiatem ziemskim w województwie pomorskim. Biorąc pod uwagę całą Polskę, powiat zajmuje piątą lokatę wśród powiatów ziemskich pod względem ludności. Powiat w znacznej części jest zamieszkany przez ludność kaszubską. Dwujęzyczne nazwy miejscowości wprowadzono dotychczas w sześciu gminach powiatu - Linii, Luzinie, Szemudzie, gminie wiejskiej Wejherowo, miasto Wejherowo oraz miasto Reda. W dwóch gminach - Szemud i Linia - wprowadzono w 2010 język kaszubski jako język pomocniczy. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie (miasta): Wejherowo, Rumia, Reda i gminy wiejskie: Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo.
 

O walorach powiatu wejherowskiego stanowi nie tylko środowisko przyrodnicze, ale również bogactwo kulturowe i historyczne. Większość mieszkańców to Kaszubi, którzy pieczołowicie kultywują swoje tradycje i kulturę. Znakomite wyroby twórców ludowych - haft, rzeźba, ceramika artystyczna, rysunek na szkle, dzieła z rogów i bursztynu - są doskonałą pamiątką pobytu na Ziemi Kaszubskiej. W powiecie wejherowskim znajduje się wiele miejsc, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć duszę Kaszubów. Koniecznie trzeba wybrać się do Wejherowa, nazywanego duchową stolicą Kaszub. To właśnie tutaj znajduje się jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego Kaszubów. Kalwaria Wejherowska (XVII w.) to, wzorowane na jerozolimskiej drodze krzyżowej, kaszubskie sanktuarium Męki Pańskiej. Kalwaria składa się z 26 kaplic, będących zabytkowymi obiektami architektury wczesnobarokowej i manierystycznej.

Warto również odwiedzić Redę i Rumię - dwa miasta usytuowane obok Gdyni, które zlewają się, tworząc pozornie jeden organizm. Nie byłoby dziś 15-tysięcznej Redy, gdyby nie rzeka o tej samej nazwie. Od wieków była ona dla mieszkańców źródłem dobrobytu: młyny, tartaki, kuźnie, jazy, spławy drewna. W latach 80. nastąpiła rozbudowa miasta, by mogło stać się zapleczem mieszkaniowym dla pracowników elektrowni atomowej w Żarnowcu. Dzieje Rumi również sięgają zamierzchłych czasów. Podobnie jak Reda, położona jest nad rzeką o nazwie Zagórska Struga. Z historią miasta można zapoznać się, odwiedzając Dworek Kuscha, gdzie znajduje się ekspozycja Dzieje Rumi. Ciekawostką, którą warto obejrzeć, jest kolekcja kaktusów licząca ok. 220 tys. okazów. Miejscowości te, z racji swego położenia, to także doskonałe punkty wypadowe dla turystów zmierzających w kierunku półwyspu helskiego, Bałtyku czy Szwajcarii Kaszubskiej. Wśród wielu atrakcji turystycznych powiatu wejherowskiego na uwagę zasługuje także elektrownia szczytowo-pompowa nad Jeziorem Żarnowieckim w Czymanowie (gm. Gniewino) oraz pierwsza i największa elektrownia wiatrowa w kraju usytuowana w pobliskim Lisewie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- mapa powiatu,
- przypinka PIN z herbem - 4362 w kolekcji !!!
 

Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Gołańcz - miasto w województwie wielkopolskim, powiat wągrowiecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gołańcz. Gołańcz uzyskała lokację miejską w 1361 roku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa pilskiego.
 

Na terenach tego miasta warto odwiedzić następujące miejsca:
* Ruiny zamku z XIV-XV wieku,
* Gotycko-barokowy kościół i klasztor pobernardyński z XV-XVII wieku,
* Zabudowa z końca XIX i początku XX wieku na Rynku i pobliskich ulicach, 
* Dworzec kolejowy z 1907 roku, 
* Kościół parafialny świętego Wawrzyńca z lat 1931-1934 według projektu Stefana Cybichowskiego,
* Schrony bojowe Armii „Poznań” z 1939 roku,
* Pozostałość po dawnym cmentarzu żydowskim,
* Cmentarz ewangelicki z II połowy XIX w.,
* Pomnik świętego Wawrzyńca,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- przypinkę PIN z herbem + trzy dodatkowe przypinki PIN - od 4363 do 4366 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje bardzo za przesyłkę miłej Pani, z którą się kontaktowałem + BONUS w postaci trzech dodatkowych przypinek PIN z jej domowych zbiorów 😀😍😉 !!!

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Miliczu - miasto w Polsce w północnej części województwa dolnośląskiego, leżące w powiecie milickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Milicz, nad rzeką Barycz. Historycznie leży na Dolnym Śląsku, na pograniczu z Wielkopolską. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wrocławskiego, obecnie jest jednym z miast aglomeracji wrocławskiej. Miasto leży przy drodze krajowej nr 15, przy linii kolejowej Wrocław - Jarocin, ok. 55 km od Wrocławia, 125 km od Poznania i ok. 45 km od Ostrowa Wielkopolskiego.
 

Spytacie się mnie co warto zobaczyć w Miliczu - służę pomocą: 
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Michała Archanioła, neorenesansowy z l. 1817-1821 - XIX wieku, z chrzcielnicą z 1561, 
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Anny, z l. 1807-1808 - XIX wieku; ośrodek kultu św. Anny, od 2001 istnieje tutaj trzecia, najmłodsza parafia, ul. Łowiecka 1,
* Kościół ewangelicki, jeden z sześciu tzw. „kościołów łaski”, obecnie rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli, szachulcowy, z 1709 - XVIII wieku,
* Ruiny zamku książąt oleśnickich z XIV wieku, przebudowany w XV w.,
* Zespół pałacowy, z drugiej połowy  XVIII w.: pałac klasycystyczny, z końca XVIII wieku, od 1963 Zespół Szkół Leśnych, park pałacowy; pierwszy na Śląsku park w stylu angielskim o powierzchni ok. 80 ha, powstał około 1800 r.,
* Dom, ul. Lwowska 22 (dawniej ul. Okrzei), z XVIII/XIX w.,
* Ruiny Czarnej Bramy w parku pałacowym,
* Grobowiec hrabiego Maltzana,
* Brama wjazdowa (dworska),
* Grodzisko Chmielnik, ślady osadnictwa z ok. 7000 lat p.n.e. z około 1815,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce znalazłem:
- dwie składane mapy,
- duża mapa,
- trzy małe foldery turystyczne,
- dwie pocztówki,
- dwie przypinki PIN - 4367 i 4368 w kolekcji !!!
 

!!! W tym miejscu także chciałbym podziękować jednej Pani za pomoc w zdobyciu przypinki z herbem Milicza do mojej kolekcji - pozdrawiam 👋😊
 
Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Sokołów Podlaski - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat sokołowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Siedziba gminy to Sokołów Podlaski. 
 

Obiekty zabytkowe na terenie gminy reprezentowane są przez budownictwo sakralne, zespoły dworsko-parkowe oraz w największym stopniu przez wiejskie budownictwo drewniane, którego przykłady znajdują się na terenie całej gminy. Do najciekawszych obiektów zabytkowych można zaliczyć:
 
* Zespół dworsko-parkowy w Bachorzy, założony w XVII w. Około 1850 r. został gruntownie przebudowany. Folwark Bachorza wchodził w skład majątku Repki, będącego jednym z większych majątków w tym regionie Podlasia. Park krajobrazowy z końca XIX w.,
 
* Kościół Parafialny pod wezwaniem świętego Wojciecha w Skibniewie-Podawcach - pierwszy kościół powstał w roku 1477, kolejny o konstrukcji zrębowej wzniesiony został w 1743 r., przebudowany w 1788. Ołtarz główny i ołtarze boczne są w stylu barokowym. W dzwonnicy murowanej z II połowy XIX w. znajduje się dzwon odlany w Gdańsku w 1717r. 
 
* Kościół Parafialny w Czerwonce pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela - wzniesiony w 1829 r. lub 1834 r., spalony w 1950 r. Obecny murowany kościół wybudowano w latach 1952-1958 z ciekawą neogotycką formą według projektu Stanisława Marzyńskiego. Obok kościoła znajduje się cmentarz parafialny, założony w II połowie XIX w., a najstarszy nagrobek pochodzi z 1881r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- pendrive 16 GB,
- list,
- przypinka PIN z logotypem gminy - 4369 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- album ze zdjęciami,
- naszywka,
- pocztówka,
- list,
- żeton sklepowy,
- button,
- dwie przypinki PIN - 4370 i 4371 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

5 komentarzy:

  1. Nareszcie masz autograf Marty Bryły. Pamiętam, że Ci na nim zależało. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te autografy po osobach, których już nie ma wśród nas są szczególnie cenne. Piękna pamiątka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda - pamiątka na całe życie :( A to nie wszystkie autografy od osób, których już nie ma z nami na tym świecie :(

      Usuń