Święta, święta i po świętach 🎄 Najwyższy czas wspólnie otworzyć prezenty 🎁 jakie zostawił dla mnie Święty Mikołaj - tylko jak on do mnie wszedł skoro mieszkam w bloku i nie mam komina 🤔 Teraz przed nami czeka niezapomniana sylwestrowa noc - wiadomo jaki sylwek taki i cały rok 😉 Wybieracie się na jakieś bale, domówki u znajomych, duże imprezy sylwestrowe jak np. w Zakopanym czy w Chorzowie, kreacje już gotowe ? Ja na sylwester wybieram się w pewne miejsce... a gdzie zdradzę to już w nowym gadżetowym wpisie 2 stycznia 😲
U Pana Boga za miedzą - polski film fabularny z 2009 w reżyserii Jacka Bromskiego, trzecia część tetralogii filmowej mieszczącej również U Pana Boga za piecem i U Pana Boga w ogródku i U Pana Boga w Królowym Moście. Plenery: Królowy Most, Supraśl, Tykocin, Sokółka, Gdynia. W Królowym Moście czas biegnie wolniej. Wyznaczają go pory roku i kolejne święta. Czasami tylko naturalny rytm, nad którym czuwa ksiądz proboszcz, zaburzają niespodziewane wypadki. Tym razem do Królowego Mostu wraca Staś Niemotko po dwudziestu latach spędzonych na emigracji, na komendzie policji pojawia się przysłana z komendy głównej doświadczona policjantka Marina, a burmistrz i lokalny biznesmen przygotowują się do kolejnych wyborów. Jednak tym razem nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. "Kolejna część przygód idyllicznego miasteczka Królowy Most, tym razem okraszona gangsterskimi wątkami...".
Z obsady aktorskiej filmu "U Pana Boga za miedzą" posiadam autografy od:
Jacek Bromski (reżyser filmu), Krzysztof Dzierma (ksiądz Antoni, proboszcz w Królowym Moście), Andrzej Zaborski (Henryk Wołkołycki, komendant policji w Królowym Moście), Emilian Kamiński (Jerzy Bocian), Jan Wieczorkowski (Witek Naliwajko),
PS: Wiem, wiem rozpisuje się a prezenty świąteczne czekają 😌 W takim razie ja szukam swojego nożyka do otwierania a wy w tym czasie zostawiacie nowy komentarz pod tym postem - możemy się tak umówić ?
Pierwszy prezent świąteczny kurierski jest od firmy Calc Group Sp.z.o.o.
Calc Group Sp.z.o.o. - to polski producent nawozów wapniowych. Dzięki zaawansowanym technologiom firma oferuje najwyższą jakość i wydajność produktów. Z pasją i zaangażowaniem tworzy dla swoich klientów sprawdzone nawozy, potrzebne dla prawidłowego rozwoju i wzrostu roślin. Nieprzerwanie troszczy się o ciągłe ulepszanie i prawidłowe proporcje produktów. Nowoczesny zakład produkcyjny, który powstał w 2017r. Daje duże możliwości produkcyjne i magazynowania. Jedne z wielu ważnych cech, które chwalą sobie klienci firmy to: wysoka jakość produktów, duże możliwości produkcyjne oraz zaawansowane technologie produkcji i magazynowania. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w pierwszym prezencie świątecznym kurierskim znalazłem:
- dwa kalendarz potrójne,
- kubek,
- koszulka XL,
- życzenia świąteczne - DZIĘKUJE 😘
- czapka z daszkiem,
- mały notes,
- breloczek,
- długopis,
- pięć ulotek,
- dwa ołówki,
!!! Dziękuje bardzo firmie za paczkę z gadżetami, szybką pozytywną odpowiedz na moją prośbę oraz miły kontakt !!!
Drugi prezent świąteczny znaleziony pod moją choinką dla mnie od Świętego Mikołaja.
W drugim prezencie świątecznym od Mikołaja było można znaleźć:
- golarka do zarostu Philips OneBlade (z etui i trzema nakładkami w zestawie),
Chyba w tym roku Święty Mikołaj 🎅 trafił w punkt z prezentem co mi się na pewno przyda. A Wy drogie Panie 👸 jakich wolicie Panów 🤴 ogolonych 🧑 czy z zarostem 🧔 - piszcie w komentarzach.
Trzeci prezent świąteczny jest od przyjaciela bloga Daniela.
Emilian Kamiński - polski aktor i reżyser teatralny, filmowy, musicalowy i dubbingowy i wokalista. Założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica. Jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1975). Na scenie zadebiutował rolą Pawła w Pierwszym dniu wolności w reżyserii T. Łomnickiego w Teatrze na Woli. Aktor ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. Związany był z Teatrem Narodowym w Warszawie (1977-83) i Teatrem Ateneum (1983-1996), w którym zadebiutował jako reżyser spektaklem Słodkie miasto S. Poliakoffa. Występował także gościnnie w warszawskich teatrach: Komedia, Rozmaitości, Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (gdzie odniósł sukces jako Janosik w muzycznym przedstawieniu Ernesta Brylla Na szkle malowane w reżyserii Krystyny Jandy oraz zagrał w swojej autorskiej sztuce Romans w reżyserii Roberta Glińskiego), Muzycznym Roma, Studio Buffo (jako Pan Capuletti w głośnym musicalu Janusza Józefowicza Romeo i Julia). W stanie wojennym był jednym z współtwórców oraz wykonawców nieakceptowanego przez władze PRL Teatru Domowego. W Teatrze Kamienica występuje jako aktor (m.in. W obronie jaskiniowca, Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego, Apel Katyński, Wroniec, Testament cnotliwego rozpustnika, Romanse… Romanse…, I tak Cię kocham), jest także reżyserem i opiekunem artystycznym spektakli (Piękne Panie i Panowie, Ordonka z Kamienicy, Botox, Mleko, Testament cnotliwego rozpustnika, Apel Katyński, Romanse… Romanse…, I tak Cię kocham, Czarne serca, Porwanie Sabinek, ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia). Dorobek filmowy artysty to kilkadziesiąt ról znanych zarówno z dużego ekranu jak i z telewizji. Olbrzymią popularność przyniosła mu rola malarza Jerzego w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego Szaleństwa Panny Ewy (1985). W ostatnich latach sympatię publiczności przyniosła mu rola Bociana w komediach Jacka Bromskiego U Pana Boga w ogródku i U Pana Boga za miedzą. W Kolacji na cztery ręce po raz pierwszy wystąpił na deskach Teatru STU.
Andrzej Zaborski - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny. Obecnie mieszka w Białymstoku. Absolwent PWST w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
A w trzecim prezencie świątecznym były:
- dwa zdjęcia z autografami: Emiliana Kamińskiego i Andrzeja Zaborskiego,
Niestety wczoraj rano w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia odszedł Pan Emilian Kamiński - wielka strata dla całej branży aktorskiej i nie tylko 😢 😭
Czwarty prezent świąteczny pochodzi od przyjaciółki bloga Katarzyny.
W czwartym prezencie świątecznym znalazłem:
- dziesięć przypinek PIN o tematyce sportowej i nie tylko - od 5326 do 5335 w kolekcji !!!
Piąty prezent świąteczny jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Jacek Bromski - polski scenarzysta, reżyser, producent filmowy i działacz kultury. Urodził się w 1946 roku we Wrocławiu. W latach 1965-1970 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 1972-1974 - polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, zaś od 1974 do 1978 - reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1988 roku wraz z Juliuszem Machulskim oraz Jackiem Moczydłowskim założył Zespół Filmowy „Zebra” (obecnie: Studio Filmowe Zebra). Obecnie pełni w nim funkcję dyrektora literackiego. Scenarzysta, reżyser i producent filmowy. W jego dorobku znajdują się takie filmy jak Kuchnia Polska, To ja, złodziej, Zabij mnie glino, U Pana Boga za piecem, U Pana Boga w ogródku, Uwikłanie, Anatomia zła - nagradzane na festiwalach krajowych i zagranicznych. Od 1996 roku pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 2007 r. jest także prezesem organizacji World Cinema Alliance (Alliance Mondiale du Cinema). Założyciel działającej przy Stowarzyszeniu organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi - Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych. Stowarzyszenie w czasie jego kadencji podpisało umowy o współpracy i wzajemnej ochronie praw autorskich z kilkudziesięcioma organizacjami w Europie, Azji (m.in. w Chinach) i obu Amerykach. Kierował zakończonymi sukcesem akcjami środowiska filmowego na rzecz nowelizacji prawa autorskiego oraz ustawy o kinematografii, współorganizował Polski Instytut Sztuki Filmowej jako pierwszy Przewodniczący rady PISF (w latach 2005-2008). Funkcję tę pełni ponownie od 2014 roku. W październiku 2015 został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.
A w piątym prezencie świątecznym znalazłem:
- zdjęcie z autografem Jacka Bromskiego,
Szósty prezent świąteczny pochodzi od pewnego polskiego nadleśnictwa.
W szóstym prezencie świątecznym było można znaleźć:
- ładna torba z materiału,
- torba na buty,
- trzy malowanki,
- dwie saszetki,
- drewniana linijka,
- smyczka,
- notes na lodówkę,
- drewniany magnes,
- cztery odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
- drewniany breloczek,
- trzy długopisy,
- ołówek,
Siódmy prezent świąteczny jest od Urzędu Miejskiego w Karlinie - miasto w północno-zachodniej Polsce, województwo zachodniopomorskie, powiat białogardzki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Karlino.
Karlino to niewielkie miasteczko, znane głównie z erupcji i gigantycznego pożaru ropy we wczesnych latach osiemdziesiątych XX wieku. Miasto ma jednak kilka atrakcji, które potencjalnie mogą zainteresować turystów z nadmorskich miejscowości. Również okolice Karlina obfitują w miejsca warte zobaczenia. W mieście zachowało się sporo zabytkowych budowli i budynków, między innymi:
* śródmieście miasta z licznymi budynkami z XIX i XX wieku,
* kościół parafialny z 1510 roku,
* pozostałości Zamku Biskupów Kamieńskich,
* spichlerz,
* park z XIX wieku,
* ratusz miejski,
Ciekawą atrakcją jest także Muzeum Ziemi Karlińskiej - niewielka placówka, prezentująca głównie eksponaty związane z historią okolic Karlina. A dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu jest na przykład ciekawa ścieżka prowadząca szlakami dawnej wąskotorówki i przebiega m.in. przez obszary rozlewisk i starorzeczy Parsęty.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmym prezencie świątecznym było:
- pamiątkowa moneta,
- smyczka,
- wiatraczek,
- dwie mapy,
- pięć ulotek,
- sześć wizytówek,
- ładny magnes na lodówkę,
A tak wygląda z bliska pamiątkowa moneta:
Ósmy prezent świąteczny pochodzi od Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie - miasto w województwie dolnośląskim, powiat trzebnicki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Żmigród, leży nad rzekami Baryczą i Sąsiecznicą.
Do zabytków na terenach tej miejscowości należą:
* ośrodek historyczny miasta,
* kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Trójcy, z 1599, 1723 - XVIII w.,
* kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki fil. pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki, ul. Rybacka 1, z lat 1854-1861,
* wieża mieszkalna - baszta, kamienna z 1560, 1642, zachowała się z dawnego założenia pozostałości zamku z XIV wieku,
* zespół pałacowy, z XVIII w., XIX w., ul. Parkowa,
* pałac Hatzfeldów, z lat 1656-1658, obecnie w ruinie,
* park,
* wieża ciśnień,
* nadbarycki park z cennym starodrzewem,
* figura świętego Jana Nepomucena,
* kapliczka,
* zabytkowe kamieniczki,
* kolumna Maryjna,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce była:
- pocztówka z pozdrowieniem - także pozdrawiam 👋
- pocztówka z pozdrowieniem - także pozdrawiam 👋
- przypinka PIN z herbem - 5336 w kolekcji !!!
Dziewiąty prezent świąteczny jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątym prezencie świątecznym znalazłem:
- duża pocztówka,
- dwie naklejki,
- przypinka PIN z herbem - 5337 w kolekcji !!!
Dziesiąty i ostatnia na dziś prezent świąteczny pochodzi od kolejnego zagranicznego regionu świata.
W dziewiątym i ostatnim prezencie świątecznym było można znaleźć:
- list,
- dwie przypinki PIN - 5338 i 5339 w kolekcji !!!
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis w nowym 2023 roku (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎
Gratulacje - to w sumie ciąg dalszy prezentów choinkowych. A długopis od Nadleśnictwa chyba znajdzie nowego właściciela?😉
OdpowiedzUsuńDziękuje za Twój nowy komentarz ;)
UsuńFantastyczne niespodzianki! :) Dodatkowe umilenie świąt.
OdpowiedzUsuńTak to prawda - dziękuje za nowy komentarz :)
UsuńŚwietne autografy! Bardzo podobają mi się też prezenty od nadleśnictwa. :)
OdpowiedzUsuńDziękuje bardzo i pozdrawiam :)
Usuńgratuluję zdobyczy :D
OdpowiedzUsuńDziękuje :D
Usuń