Strony

poniedziałek, 18 listopada 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, J-23 znowu nadaje 🕵️‍♂️📡 i chyba wiem gdzie dokładnie ma swoją siedzibę ⛺️😲 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1143

Dziś mamy 18 listopada 2024r. Halo 👋 Halo ✌ z tej strony melduje się Wasz ulubiony pozytywnie zakręcony bloger na punkcie gadżetów 👨 Co dzisiaj mi powiecie kochani 😍 ? U mnie jak zawsze nudy nie ma. Trochę pracy przede mną w postaci prezentacji nowych przesyłek i paczek 💪 Mogę Wam zdradzić tak w sekrecie (ale nie mówcie nikomu 🤐), że w ostatnim tygodniu otrzymałem SUPER paczkę z pewnym tajemniczym wyzwaniem😮 Co to za paczka i co to za wyzwanie tego dowiecie się za tydzień PALCE U RĄK BOLĄ...

I tradycyjnie jak co poniedziałek mam dla was nowe foty z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Skoro dziś mamy grupę autografów o agencie J-23 to pomyślałem sobie, że zdjęcia pod osłoną nocy będą odpowiednie. A tak naprawdę byłem ciekawy jak soczewka aparatu mojego Galaxy A55 5G poradzi sobie pod osłoną nocy i oto są efekty.


Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć - polski film w reżyserii Patryka Vegi z 2012 roku. Jest sequelem serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie (1967-1968). Równolegle z filmem powstał 5-odcinkowy serial, będący rozszerzeniem kinowej produkcji. W roku 2010 przystąpiono do pracy nad produkcją filmu fabularnego, w którym głównymi postaciami mieli być serialowi Hans Kloss i Hermann Brunner z rolami aktorskimi Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza. Tworzenie scenariusza rozpoczęli Andrzej Szypulski (zmarł w styczniu 2011) i Zbigniew Safjan (zmarł w grudniu 2011) - pierwotni scenarzyści serialu Stawka większa niż życie, jednak ostatecznymi scenarzystami został Władysław Pasikowski i Przemysław Woś. Film wyreżyserował Patryk Vega. Produkcja filmu pierwotnie miała rozpocząć się jesienią 2010, jednak została wstrzymana ze względu na przeszkody formalne (m.in. w postaci braku posiadania praw do nazwisk Kloss i Brunner). Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w połowie kwietnia 2011, a zakończyły w 2012 r. Akcja filmu rozgrywa się w latach siedemdziesiątych w Polsce, Hiszpanii, Berlinie Zachodnim i NRD oraz w 1945 roku w oblężonym Królewcu. W marcu 1945 roku wycofujący się Niemcy wywożą z Królewca Bursztynową Komnatę, która znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Okazja do jej odnalezienia pojawia się w 1975 roku, gdy na pogrzeb Otto Skorzeny’ego w Madrycie przybywa prawdziwy Hans Kloss. Emerytowani naziści za radą Hermanna Brunnera postanawiają wysłać Klossa do Polski, aby spotkał się z siedzącym w polskim więzieniu byłym gauleiterem Prus Wschodnich Erichem Kochem, który kierował wywozem Bursztynowej Komnaty. Komnatą interesuje się również polski wywiad, który włącza do gry Stanisława Kolickiego - dawnego agenta J-23. Zarówno on, jak i Brunner byli w 1945 roku w Królewcu i mają swoje stare rachunki do wyrównania.


A z obsady aktorskiej filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" posiadam autografy od:
Patryk Vega (reżyser filmu), Tomasz Kot (młody Hans Kloss), Ś.P. Emil Karewicz (Hermann Brunner), Piotr Adamczyk (młody Hermann Brunner), Daniel Olbrychski (Oberführer Gunther Werner), Jerzy Bończak (Gauleiter Erich Koch), Janusz Chabior (kapitan Socha), Piotr Głowacki (major Czubak), Wojciech Mecwaldowski (Obersturmbannführer Ringle), Marta Żmuda Trzebiatowska (Elsa Krause), Adam Woronowicz (Standartenführer Lau), Tomasz Sobczak (oficer w szpitalu), Anna Iberszer (prezenterka TV),


PS: "Schowaj tę pukawkę durniu, póki jeszcze mam ochotę z tobą rozmawiać" 😯😱 Skoro zrobiło się tak groźnie to może warto naprawdę skomentować ten wpis, aby nie mieć problemów - co wy na to ?


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Ecoflow.
Ecoflow - to popularna marka zajmująca się projektowaniem oraz tworzeniem przenośnych urządzeń zasilających na całym świecie. Stacje zasilania, wydajne baterie, ekologiczne produkty do ładowania czy urządzenia działające na energię słoneczną to tylko przykłady z szerokiego asortymentu, który znajdziesz w naszym sklepie. Wysoka jakość produktów oraz innowacyjne rozwiązania zdecydowanie przyczyniły się do pozycji i sukcesu firmy. EcoFlow Polska to lokalny oddział globalnej marki EcoFlow, która znajduję się na polskim rynku. Dostarcza nowoczesne urządzenia zasilające, które znajdują szerokie zastosowanie rekreacyjnie oraz komercyjnie. Wydajne, wygodne w użytkowaniu i niezawodne ładowarki wprowadziły innowacyjne rozwiązanie w naszym kraju. Ciekawa oferta z pewnością zadowoli nie jednego użytkownika. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia: strony internetowej, oficjalnego sklepu, fanpage'a oraz grupy na Facebook-u.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- SUPER poduszka, która po rozsunięciu suwaka staje się dużym kocem (w sam raz na jesienne dni 😉),
- kubek termiczny,
- zestaw naklejek,
- trzy smyczki,
- trzy długopisy,

Druga przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Tomasz Sobczak - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, reżyser teatralny. W 1994 roku zadebiutował w przedstawieniu Hansa Christiana Andersena Królowa Śniegu w podwójnej roli Kaczeńca i Diabła na profesjonalnej scenie w Centrum Sztuki przy Teatrze Dramatycznym w Legnicy, z którym był związany do 2000 roku kiedy zdał pomyślnie egzamin eksternistyczny aktorski. Występował także w teatrach: im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (1999-2004), Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu (2000-2001), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2002), Grupa Artystyczna Ad Spectotores we Wrocławiu (2004) i Łaźnia Nowa w Krakowie (2006-2007). Po gościnnym występie w telenoweli TVP1 Plebania (2001), trafił na duży ekran w gorzkiej komedii Marka Koterskiego Dzień świra (2002) oraz niezależnym filmie sensacyjnym Konrada Niewolskiego D.I.L. (2002) z udziałem Jana Machulskiego. Następnie można go było oglądać w serialach: TVP2 Egzamin z życia (2007) w roli prezesa fundacji, która niesie pomoc rodzinom porwanym w Iraku i jest zamieszany w ciemne interesy, TVP1 Glina (2007, 2008) jako szef gangu narkotykowego, który traci jednak ludzi i w wyniku przestępczych porachunków władza zaczyna wymykać mu się z rąk oraz TVN 39 i pół (2008) w roli perkusisty, ojca nastoletniej Marty, dziewczyny Patryka (Alan Andersz). Brał udział w 9 edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie zajął 11 miejsce, odpadając w 2 odcinku. Jego partnerką była Katarzyna Krupa. W serialu TV4 Gabinet nr 5 (2019) grał aroganckiego, ironicznego i bezczelnego lekarza Adama Domańskiego. W 2020 dołączył do obsady serialu M jak miłość jako Jacek Kotowski, pierwszy ukochany Marii Rogowskiej (Małgorzata Pieńkowska). Użycza głosu ulubionym bohaterom młodzieżowej serii książek Zwiadowcy oraz Drużyna pióra Johna Flanagana, czytając je dla audioteka.pl.


Anna Iberszer - polska reżyserka dźwięku, aktorka i tancerka. W 2000 r. ukończyła studia na wydziale reżyserii dźwięku Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w 2004 r. Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich, a w roku 2008 zdała aktorski egzamin eksternistyczny. Jej dziadkiem był Tadeusz Markowicz, żołnierz w armii generała Andersa, który walczył we Włoszech. Jej babką była Angela Gasperini, która urodziła się w Wenecji. Dziadkowie mieszkali w Strzyżowie i mieli dwie córki. Występuje w Teatrze Narodowym, Teatrze „Polonia” i Teatrze Syrena. Tańczy flamenco i tango argentyńskie. Jej mężem jest Tomasz Drabek, który jest m.in. członkiem zespołu kabaretu Pożar w Burdelu.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Tomasza Sobczaka i Anny Iberszer,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Artura.
A w trzeciej przesyłce było:
- pamiątkowa moneta z wizerunkiem piłkarza Legii Miroslava Radovića,
- dwie przypinki PIN Legii Warszawa - 6617 i 6618 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Eric Clapton - brytyjski muzyk rockowy i bluesowy, gitarzysta, kompozytor, wokalista. Członek wielu zespołów rockowych i jeden z najbardziej znanych symboli muzyki rockowej. W roku 2003 pojawił się na 4. miejscu listy 100 największych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”, w 2011 zaś na miejscu 2. W 2000 roku został wprowadzony jako artysta solowy do Rock and Roll Hall of Fame.


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Erica Claptona,


Piąta przesyłka a właściwie jest to relacja z pewnego wydarzenia, które odbyło się kilka dni temu w Siedlcach. Mam tu na myśli święto Mościbrody Akademii MKP Pogoń Siedlce, które odbyło się 13 listopada w Galerii Siedlce. Podczas imprezy można było spotkać się z pierwszym składem Pogoni Siedlce. Na zakończenie wszyscy zebrani czekał wielki okolicznościowy tort. Zapraszam do obejrzenia mojej foto relacji z tego wydarzenia.


Podczas imprezy udało mi się otrzymać nowe karty z autografami piłkarzy oraz zakupić przypinkę PIN (6619 w kolekcji) oraz smyczkę Pogoni Siedlce:


A tak prezentuje się moja grupa gadżetów związana z naszą siedlecką drużyną piłkarką. Oprócz nowych kart mam też kilka starych oraz autografy piłkarzy na kartkach:


Szósta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- biuletyn,
- trzy foldery informacyjne,
- smyczka,
- długopis,
- pocztówka,
- opaska odblaskowa,
- trzy przypinki PIN (dwa z nich to duble) - 6620 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski - miasto w województwie lubelskim, powiat bialski, nad Krzną. Miasto jest także siedzibą wiejskiej gminy Międzyrzec Podlaski. Miasto prywatne uzyskało prawo magdeburskie przed 1447 rokiem, położone było w ziemi mielnickiej - województwo podlaskie. Prawa miejskie do 1918 roku. Miasto sąsiaduje z gminami: Drelów oraz Międzyrzec Podlaski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bialskopodlaskiego.


W Międzyrzecu Podlaskim turystów na pewno zainteresują:
* Rynek Starego Miasta (plac Jana Pawła II) wyznaczony w XV w., z charakterystycznymi przejściami z łukami, 
* Kościół św. Mikołaja (1477), 
* Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 
* Kościół św. Józefa,
* Plebania kościoła św. Mikołaja z 1818 r.,
* Zespół dawnej poczty konnej z 1823 r.,
* Dawna szkoła parafialna z 1852 r.,
* Dworzec kolejowy z 1867 r.,
* Szpital miejski z lat 1846-1850, 
* Pałac Potockich z XVIII w., 
* Cmentarz katolicki (kaplica św. Rocha, nagrobki z XVIII, XIX i XX wieku), 
* Cmentarz żydowski tzw. kirkut (najstarsza macewa pochodzi z 1706 roku),
* Pomnik poległych w 1918 r. na rynku,
* Podwyższenie z kamieni ku czci pomordowanych Żydów na rynku; w czerwcu 2005 zostało zlikwidowane w związku z przebudową rynku,
* Kapliczki z XVIII i XIX w.,
* Uroczysko Baran (tzw. Mały Katyń koło wsi Kąkolewnica Północna),
* Pomnik zwycięskiej bitwy pod Międzyrzecem Podlaskim w czasie powstania listopadowego z 29 sierpnia 1831,
* Pomnik Żydów międzyrzeckich na cmentarzu żydowskim,
* Kamień Żydów międzyrzeckich na pl. Jana Pawła,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- mały notes,
- przypinka PIN z herbem - 6621 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Łukowicy - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Łukowica.


Łukowica to duża i ludna wieś, słynąca ze wspaniałych sadów jabłoniowych i śliwowych. Wieś istniała już w 1326 r., była niegdyś własnością rycerską należącą do rodu Jastrzębców, a później Sędzimirów. W XVI i XVII w. ośrodek działalność arian. Spędził tu kilka lat dzieciństwa znakomity polski historyk - Ludwik Kubala (1838- 1918). Zabytkowy kościół parafialny, drewniany, z XVI w., zbudowany na zrąb wieża konstrukcji słupowej. Na ścianie wschodniej prezbiterium Ogrojec z posągami z XVII – XIX w, Przy wejściu do kruchty cenne malowidło z XVIII w., ołtarz główny z końca XVII w., dwa boczne z wieku XVIII. Chrzcielnica kamienna z 12693 r., trzy konfesjonały rokokowe, organy w tym samym stylu. Na wieży dzwon z 1752 r. Jadąc do Limanowej autobusem, w miejscowości Świdnik miniemy stojący w otoczeniu starych drzew zabytkowy dworek z XVIII w. z charakterystycznymi alkierzami usytuowanymi na rogach budynku zasadniczego . Jest to jeden z najciekawszych zachowanych obiektów tego typu na ziemiach Polskich. Trasa w większości wiedzie doliną rzeki Słomki - dopływu Dunajca. W dolinie tej rzeki położona jest m.in. wieś Przyszowa. Neogotycki kościół z początku XX w., wewnątrz, w ołtarzu bocznym, cenna gotycka figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem (XIV w.) zwana Madonną z Przyszowej. Tuż za Przyszową przysiółek Berdychów - miejsce urodzenia znakomitego polskiego malarza, teoretyka sztuki i poety - Tytusa Czyżewskiego ( 1880-1945).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- gazeta "Łukosfera",
- dwa foldery przyrodnicze,
- mapa,
- dwa buttony,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć
- trzy przypinki PIN - 6622, 6623 i 6624 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- duża moneta pamiątkowa z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II,
- bardzo ładny zegarek na rękę,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

2 komentarze: