środa, 31 sierpnia 2016

Środowe - 2 przesyłki/paczki urzędowo, firmowa + wizyta Pocztexu

Dziś mamy 31.08.2016r. wszystko co dobre szybko się kończy i właśnie dziś mija nam ostatni dzień wakacji 2016r. Już jutro dzieci i młodzież wrócą do szkół. W lepszej sytuacji są studenci bo to oni zaczynają swój rok akademicki dopiero za miesiąc. Mam nadzieje że słoneczna pogoda utrzyma się jeszcze przez jakiś czas i jesienna aura nie dopadnie nas tak szybko.

Wczoraj wieczorem wprowadziłem kilka zmian na blogu, najważniejsza i chyba najbardziej widoczną zmianą (co nie da się ukryć) jest nowe logo - które mam nadzieje że przypadnie Wam do gustu. Miałem też taki pomysł aby do loga bloga dodać też tekst który znajduje się poniżej, lecz mam takie wrażenie jakby tekst zlewał się z tłem i był słabo widoczny a zresztą zobaczcie sami:


Udało mi się też wczoraj uporać ze wszystkim problemami które pojawiły się w związku moją krótką przygodą ze zmianą szablonu na blogu. Oczywiście logo to nie jedyna zmiana jaką chciałbym wprowadzić, cały czas przeglądam strony internetowe o tematyce blogerowej i jeżeli coś mi (gadżet, rozwiązanie itp.) przypadnie do gustu to oczywiście je wprowadzę na bloga jako nowość.

Jeżeli chodzi o gadżety to po wysłaniu jak zawsze kilku próśb dziś wyjątkowo spadła na mnie "lawina negatywów" choć uchował się jeden pozytyw oraz wygrana w konkursie. Dziś też przypomniałem się do kilku moich starszych czasowo pozytywów co po paru minutach otrzymałem informacje że: "moja przesyłka w tym tygodniu zostanie wysłana" i "z powodu wielu obowiązków wysyłka przesyłki może się trochę opóźnić" - to nic poczekamy. Dziś miałem odwiedziny Listonosza z jedną przesyłką i około godziny 13:50 Pocztexu z paczką.

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i już czas najwyższy aby podzielić się z Wami moimi dwoma przesyłkami...


Pierwsza przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach - Miasto w województwie mazowieckim, powiat przasnyski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chorzele, nad Orzycem. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego. Były miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 57 Bartoszyce – Pułtusk oraz drogi wojewódzkie 614 do Myszyńca i 616 do Ciechanowa. 25 km na północ od miasta zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy w Szymanach.

W mieście warto zobaczyć między innymi:
- Kościół Trójcy Przenajświętszej z 1878-1930,
- Niedziałający, drewniany wiatrak z XIX wieku,
- Pomnik Tadeusza Kościuszki,
- Cmentarz żydowski z XIX wieku, zdewastowany podczas okupacji niemieckiej,


Gmina ma i tereny górzyste, i nizinne, piaszczyste wyniesienia i rzeczne doliny pełne rzadkich gatunków ptaków. Z jednej strony czekają na przybyłych Góry Dębowe – najwyższe wzniesienia na Mazowszu właściwym, z kulminacją 236 m n.p.m. (Góra Dębowa). Z drugiej znajduje się tajemnicza, nieodkryta jeszcze przez turystów rzeka Omulew, uznawana za jedną z ostatnich dzikich rzek północnego Mazowsza. Wizyta w gminie Chorzele może być pouczającą lekcją historii, przede wszystkim historii pogranicza – tu bowiem przez 600 lat ciągnęła się granica między terenami pruskimi i mazowieckimi; do dziś znaleźć tu można ślady kultury szlacheckiej, kwitnącej tu jeszcze przed 70 laty... Z bliskimi terenami mazurskimi gmina Chorzele nie może się równać pod względem liczby atrakcji turystycznych. Każdy jednak, kto chce uciec od zgiełkliwych plaż nad jeziorami, wsłuchać się w dźwięk ciszy, przerywany szumem borów sosnowych i dąbrów, znaleźć chwilę wytchnienia z wędką w ręku nad brzegiem rzeki czy stawu, zwolnić tempo życia, choćby przez dwa dni weekendowe – znajdzie u nas to wszystko naraz. Do nas jest bliżej niż na Mazury, łatwo też tutaj dotrzeć: miasto Chorzele leży 130 km od Warszawy; łatwo tu dojechać trasą nr 57 (Pułtusk – Bartoszyce) lub trasą nr 7 do Płońska, i dalej do Ciechanowa (trasa nr 50), Gruduska i Chorzel (droga wojewódzka nr 616). Jeśli zatem ktoś potrzebuje chwili spokoju, gmina Chorzele stoi przed nim otworem. Walory turystyczne doceniło ok. 600 letników ze stolicy, którzy mają swoje działki rekreacyjne m.in. w Mącicach, Starej Wsi, Zdziwóju Starym czy Wólce Zdziwójskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- długopis,
- ołówek,
- smycz,
- przypinka,
- list,


Druga i ostatnia na dziś paczka Pocztex jest od pewnego hotelu.
W drugiej i ostatniej paczce było:
- torba z materiału,
- super parasolka, 
- pendrive 8 GB,
- kubek,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

wtorek, 30 sierpnia 2016

Wtorkowa - 1 paczka kurierska + prezentacja nowego loga Bloga

Dziś jest 30.08.2016r. pogoda za oknem dopisuje i nie ma co siedzieć w domu, trzeba korzystać z ostatnich dni lata. Wczoraj wieczorem próbowałem swoich sił w zmianie szablonu bloga na nowy i z tego powodu że jestem w tym temacie początkujący zamiast nowego szablonu zrobił mi się spory bałagan na blogu - ale nie martwcie się udało mi się wszystko opanować. Zamiast nowego szablonu będę w najbliższym czasie zmieniał ten co teraz mam obecnie oraz planuje też zmienić rozmieszczenie gadżetów na blogu.

Także wczoraj wieczorem otrzymałem 2 nowe pozytywy w tym jeden o którym zapomniałem a miałem się przypomnieć. Dziś również też pojawiło się kilka pozytywnych odpowiedzi ale jeszcze nie sprawdzałem dokładnie mojej skrzynki mail. Jeżeli chodzi o gadżety to dziś miałem tylko odwiedziny kuriera z paczką.

Dziś chciałbym Wam zaprezentować nowe logo Bloga "Gadżety na dobry dzień" które pojawi się mam nadzieje że już wkrótce, mam nadzieje że Wam przypadnie do gustu:


W sobotę i w niedziele w Siedlcach odbędzie się impreza targowa na którą czekam cały rok, mowa o XIII Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym połączonych z Dniami Siedlec. Oto cały plan imprezy:


Myślę że nie ma co dalej się rozpisywać i czas najwyższy opisać dzisiejszą jedną paczkę...

Pierwsza i ostatnia na dziś paczka kurierska jest od firmy Auto50 (ul.Kopanina 91, 60-105 Poznań) http://www.auto50.pl/ i https://www.facebook.com/auto50/ - Samochody z Gwarancją z Polskich Sieci Dealerskich.

A w pierwszej i ostatniej paczce było:
- 8 breloczków,
- 2 gumowe naklejki,
- 2 wizytówki,
- 2 smyczki,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Poniedziałkowe - 7 przesyłek/paczek, firmowo, autografowo, przesyłka PIN-owa, urzędowo, muzealna + odwiedziny Pocztexu

Dziś mamy 29.08.2016r. co dobre szybko się kończy i dziś mamy ostatni poniedziałek wakacji 2016r. A już od czwartku dzieci i młodzież usłyszą pierwszy dzwonek Roku Szkolnego 2016/2017 i przed nimi 10 miesięcy nauki i pracy - pewnie nie możecie się doczekać HEHEHE. 

Tak sobie ostatnio coraz częściej myślę nad przebudową Bloga (tematyka zostaje) ale na przykład zmieniłbym: szablon na bardziej nowoczesny, na nowo rozmieścił widzety itp. Tylko w tych sprawach jestem początkujący i boje się gdzieś wpakować na minę, ale myślę że sobie poradzę. Może Wy macie jakieś pomysły co chcielibyście na Blogu a co pasowałoby zmienić - jestem otwarty na wszystkie wasze sugestie.

Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to dziś z rana odwiedził mnie Pocztex z paczką a około godziny 13:00 nie mogło zabraknąć w poniedziałek mojego listonosza, który wrócił po urlopie i przyniósł mi 6 przesyłek - czyli razem 7. Co do pozytywów to dziś otrzymałem ich 3 oraz informacje a właściwie prośbę o: "podanie numeru telefonu dla wysyłki kurierskiej".

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i zaczynam prezentacje dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

Pierwsza paczka kurierska od firmy z pewnej branży.
A w pierwszej paczce było:
- kubek,
- długopis,


Druga koperta jest od ATM Grupy S.A.
"Policjantki i Policjanci" - serial paradokumentalny produkcji ATM Grupa, emitowany na antenie TV4. W pierwszych dwóch seriach opowiadała historię czworga, a od serii trzeciej sześciorga głównych bohaterów – policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Akcja serialu toczy się głównie na patrolach ulic Wrocławia, a także przy interwencjach. Premiera serialu miała miejsce 29 września 2014 roku. Drugi sezon paradokumentu rozpoczął pełnometrażowy film pt. Pokój 112 – Policjantki i policjanci, obejrzany przez ponad milion widzów. Ostatni odcinek drugiej serii wyemitowano 11 maja 2015 roku. Trzecia seria serialu wystartowała 31 sierpnia 2015 roku.. Trzeci sezon rozpoczął pełnometrażowy film pt. Wierna jak pies. Policjantki i policjanci, który stacja wyemitowała 29 sierpnia 2015 roku. Dnia 15 października 2015 roku oficjalnie zakończono zdjęcia do trzeciego sezonu. Zdjęcia do czwartej transzy serialu rozpoczęły się 1 grudnia 2015 roku, a premierowy czwarty sezon wystartował 2 marca 2016 roku. Od 5 września wystartuje 5 sezon.

W drugiej kopercie była:
- długo wyczekiwana pocztówka z autografami aktorów serialu "Policjantki i Policjanci" trochę mnie rozbawiła dedykacja na odwrocie "dla Roksany" ale widocznie przez pomyłkę dostałem autograf dla Roksany a ona pewnie dla mnie - to nic zdarza się nie gniewam się ;-)


Trzecia SUPER przesyłka od bardzo miłego nadawcy.
A w trzeciej przesyłce było:
- 16 przypinek (PIN) w tym 2 idą na wymianę "duble" - kolejne od 1157 do 1170 w kolekcji !!!



!!! Miłemu nadawcy dziękuje bardzo za SUPER przesyłkę i pozdrawiam !!!

Czwarta koperta jest od Powiatu Grudziądzkiego - Powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Grudziądz. Największym miastem w powiecie jest Łasin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Łasin, Radzyń Chełmiński, gminy wiejskie: Gruta, Rogóźno, Świecie nad Osą, Gmina Grudziądz, miasta: Łasin, Radzyń Chełmiński.

Powiat Grudziądzki i jego walory turystyczno/przyrodnicze:
W Grudziądzu rozpoczyna swój bieg pięć znakowanych szlaków turystycznych, które przebiegają przez najciekawsze fragmenty powiatu. Szlak czerwony wiedzie przez Nową Wieś, Wielki Wełcz, rezerwat "Jamy" do Gardei. Jego druga odnoga prowadzi z Grudziądza przez Radzyń Chełmiński do Ryńska. Szlak żółty prowadzi przez Rogóźno-Zamek, do jeziora Kudznia, kolejny zielony łączy Świecie nad Osą, Mełno i Radzyń Chełmiński. Ostatnia trasa oznaczona kolorem niebieskim prowadzi skrajem Wysoczyzny Chełmińskiej przez Mnirelk, Goplin i Klamry. Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu są pozostałości średniowiecznych zamków krzyżackich w Radzyniu Chełmińskim, Rogóźnie i Pokrzywnie. Najsławniejsza z warowni w Radzyniu Chełmińskim posiada klasę międzynarodową w skali oszacowania wartości zabytków. Do naszych czasów zachowało się południowe skrzydło zamku z kaplicą i dwoma narożnymi kwadratowymi wieżami, część przyziemia a także przedzamcze w formie trapezu. Z udostępnionych do zwiedzania wież zamkowych turyści mogą podziwiać panoramę rozciągająca się na miasteczko i okolice. Z położonego na wyniosłym wzgórzu zamku w Rogóźnie pozostało czworoboczna wieża z bramą wjazdową, resztki murów, fragmenty przedzamcza oraz budynki gospodarcze z przełomu XVIII i XIX wieku. W Pokrzywnie obejrzeć można część zamkowych murów oraz trój kondygnacyjny spichlerz na przedzamczu.

Teren powiatu grudziądzkiego oferuje wiele atrakcji turystom również dzięki bogactwu form morfologicznych i osobliwościom przyrody. Spragnieni wypoczynku nad wodą, mogą zażywać kąpieli w licznych jeziorach, spośród których najlepiej zagospodarowane są: j. Łasińskie, j. Kuchnia, j. Nogat. Pasjonaci żeglarstwa i sportów wodnych znajdą dogodne warunki nad j. Łasińskim. Jeziora i rzeki powiatu są ponadto znakomitymi miejscami do wędkowania. Amatorzy wycieczek pieszych i rowerowych mogą podziwiać nieskażoną przyrodę na terenach rezerwatów przyrody: "Jamy", "Dolina Osy" i "Rogóźno Zamek". Największym jest rezerwat "Dolina Osy" zajmujący 665,11 ha. Utworzony został w 1994 r. dla ochrony unikatowego krajobrazu wijącej się między stromymi zboczami rzeki. Rezerwat leśny "Jamy" o powierzchni 106,11 ha (utworzony w 1967 r.) chroni fragmenty buczyny pomorskiej oraz zbiorowiska grądowe.

W czwartej kopercie było:
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 1171 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Brzesku - Miasto w Polsce, w województwie małopolskim, powiat brzeski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Brzesko, położone na Podgórzu Wiśnickim, nad rzeką Uszwicą. W Brzesku znajduje się znany Browar Okocim, założony przez Jana Ewangelistę Goetza w 1845 r. Przemysł metalowy, paszowy. Neobarokowy kompleks pałacowo-parkowy Goetzów z XIX w. oraz kościół pw. św. Jakuba z XIV w. Zabytkowe cmentarze: wojenne z czasów I wojny światowej (nr 275, 276, 277) i cmentarz wyznania mojżeszowego z ok. trzystoma nagrobkami. W 1904 r. Brzesko nawiedził pożar, który zniszczył znaczną część zabudowy miasta.

W Brzesku warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Kościół Św. Jakuba Apostoła - zabytkowa piękna część kościoła od strony Rynku pochodzi z połowy XV wieku. Obecna neogotycka bryła to efekt przebudowy z XIX i XX wieku, wnętrze starszej części świątyni z cegły i kamienia zdobią neogotyckie ołtarze i ambona wykonane w Tyrolu, kościół jest otynkowany, z ostrołukowymi oknami ze szkarpami,
- Pałac Goetzów, ul. Götza-Okocimskiego 6 - przepiękny, odnowiony neobarokowo-neorokokowy pałac przemysłowca Jana II Albina Goetza-Okocimskiego z lat 1898-1900. Obecnie mieści sie tu Hotel,
- Browar Okocim, ul. Browarna 14 - ciekawy zabytek przemysłowy wspaniale wkomponowany w krajobraz, budowany od 1845 roku aż po lata 30-te XX wieku. Browar założył piwowar Jan Ewangelista Goetz, początkowo niewielki browar stał się z czasem jednym z największych zakładów piwowarskich w Austro-Węgrzech, a później w całej Europie,
- Ratusz w Brzesku, ul. Kościuszki - piętrowa, ceglana budowla z wieżą pochodzi z 1909 roku, obok gotyckiego kościoła św. Jakuba to jeden z najstarszych i najbardziej okazałych obiektów zabytkowych w Brzesku. Obecnie mieści się tu Miejski Ośrodek Kultury,
- Cmentarz żydowski w Brzesku, ul. Czarnowiejska/Gen. Okulickiego - najstarszy, XIX-wieczny zabytek po brzeskich Żydach, kirkut znajduje się około 0,5 km na północ od Rynku,

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce było:
- przewodnik po gminie Brzesko,
- bardzo ładna przypinka (PIN) kolejna 1172 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od Urzędu Gminy w Mykanowia - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat częstochowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Mykanów.

W Gminie Mykanów warto odwiedzić między innymi:
- Kapliczka Świętego Antoniego Padewskiego - Borowno,
- Kościół św. Wawrzyńca - Borowno - Zabytkowy kościół z 1845 roku. Przebudowany w 1901 r. Stoi na lekkim wzniesieniu w samym środku wsi. Posiada dwie wieże niedawno odnowione. W środku znajduje się XVII-wieczny obraz Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem,
- Grób Edwarda Reszke - Borowno,
- Droga pomiędzy lipami - Borowno - Gruntowa droga łącząca wsie Zdrowa i Borowno. To co w niej niezwykłego to lipy posadzone po obu stronach drogi. Latem tworzą piękną aleję, którą miło pospacerować,
-  Późnobarokowy pałac - Borowno - Pałac powstał pod koniec XVIII wieku. Zamieszkiwały go między innymi rodziny Karpińskich i Michalskich. Często bywali tutaj także światowej sławy śpiewacy operowi Jan i Edward Reszke, których siostra wyszła za mąż za ówczesnego właściciela majątku Adama Michalskiego. W 1940 roku pałac został częściowo zamieniony na młyn,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce była:
- mapa gminy Mykanów,


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka od pewnego muzeum.
W siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- 10 bardzo ładnych pocztówek,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 1173 w kolekcji !!!


I na koniec tradycyjnie już informacja o ile przez ten słoneczny i ciepły poniedziałek wzrosła moja kolekcja przypinek (PIN). Łącznie dziś do kolekcji wpinek dołączam aż 17 PIN-ów, które prezentują się tak:


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

piątek, 26 sierpnia 2016

Piątkowe - 7 przesyłek/paczek, firmowo, szkolne w tym Pocztex i Kurier

Dziś mamy 26.08.2016r. słońce na zakończenie wakacji zaczęło nasz coraz bardziej rozpieszczać a ja dziś otrzymałem same SUPER przesyłki i paczki - ale wszystko po kolei !!!

Z rana jak pewnie się domyślacie wysłałem kilka maili z prośbami o gadżety co potem przyniosły mi: 1 pozytyw oraz 2 odpowiedzi typu: "proszę przypomnieć się w poniedziałek" i "przekażemy prośbę dalej do działu marketingu" - jestem ciekawy co z tego wyniknie dalej, ale jestem dobrej myśli. Co do przesyłek/paczek to około godziny 12:15 odwiedził mnie Pocztex z paczką (trochę się uśmiałem ponieważ parę chwil wcześniej otrzymałem od tej firmy informacje że paczka została wysłana w dniu wczorajszym a tu za chwilę Pocztex dzwoni z nią HEHEHE), chwilkę po Pocztexie o 12:30 do moich drzwi zadzwonił Kurier z dużą paczką dla mnie. Trochę później o 13:15 do moich drzwi zastukał listonosz na zastępstwie, którym miał dla mnie dziś 5 przesyłek (niektóre z nich nawet spore). Łącznie SUPER przesyłek i paczek dziś przy piątku otrzymałem 7 z których się naprawdę cieszę. DZIĘKUJE BARDZO NADAWCOM DZISIEJSZYCH PRZESYŁEK i PACZEK.

Otrzymane dziś przesyłki/paczki co prawda odchudziły moją listę pozytywów ale mam nadzieje że są jeszcze super i bardzo miłe: Urzędy, Instytucje, Szkoły, Firmy które nie raz zaskoczą mnie swoimi przesyłkami i paczkami.

 Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i trzeba zacząć prezentacje dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 LECIMY...

PS: Pokażcie że jesteście !!! Zachęcam do zostawiania komentarzy pod dzisiejszym jaki i innych wpisami na Blogu - DZIĘKI

Pierwsza paczka Pocztex jest od firmy Atlantis Deweloper (ul.Szymona Koszyka 27, 45-750 Opole - Biuro Sprzedaży Dewelopera).
Atlantis Deweloper to firma deweloperska, która wzbudziła uznanie na opolskim rynku.
Wszelkie działania podejmowane przez firmę w obszarze inwestycji mieszkaniowych mają na celu zagwarantowanie komfortu i bezpieczeństwa klientom oraz zapewnienia im pełnej satysfakcji. Atrakcyjne ceny, dobre lokalizacje oraz gwarancja wysokiego standardu w każdym metrze to dla najważniejsze priorytety. Firma dba o każdy szczegół, wybiera innowacyjne rozwiązania i materiały najwyższej jakości. Dlatego też z powodzeniem realizuje kolejne projekty. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać za pośrednictwem strony internetowej oraz na fanpage'u firmy.


A w pierwszej paczce było:
- bardzo ładny album o mieście skąd pochodzi firma,
- notesy: 2 duże, 2 średnie i 2 małe,
- 2 maty przeciw słoneczne na tylne szyby samochodu,
- opaska odblaskowa,
- 10 długopisów,
- 5 balonów,
- 2 ulotki,


!!! DZIĘKUJE PANI KAROLINIE ZA SUPER PACZKĘ ORAZ ZA MIŁY KONTAKT !!!

Druga SUPER paczka kurierska od firmy St. Majewski z którą parę dni temu nawiązałem chęć współpracy.

Fabryka Ołówków „St. Majewski” powstała w 1889 roku w Pruszkowie i od tego czasu działa nieprzerwanie od 125 lat. Od początku istnienia firmy pracownicy dokładają wszelkich starań, by oferowane produkty wyróżniały się wysoką jakością wykonania oraz bogatym i wyszukanym wzornictwem. St. Majewski to największy producent i dystrybutor artykułów szkolnych na polskim rynku. Oferuje klientom ponad 1000 różnych wyrobów, w tym – produkowane od blisko wieku kredki „Bambino”, ołówki (szkolne, rysunkowe, stolarskie), tekstylia szkolne (plecaki, tornistry, torby na ramię, piórniki, worki na obuwie), a także artykuły papiernicze „Unipap” (zeszyty, bruliony, bloki, teczki, papiery kolorowe). Firma sukcesywnie rozwija się i rozszerza swój zakres działalności. Jest też licencjobiorcą największych polskich i światowych marek. Od lat firma St. Majewski współpracuje między innymi z: The Walt Disney Company, Mattel, Hasbro, CD Project, Viacom oraz EOne. W celu wsparcia dystrybutorów produktów została rozwinięta szeroką działalność marketingową, którą obejmuje: reklamę w mass mediach, sponsoring, promocje czy też projektowanie dedykowanych linii wzorniczych. St. Majewski stale ubogaca gamę oferowanych artykułów, by zaspokoić potrzeby i oczekiwania klientów. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej oraz na fanpage'u firmy.


W drugiej SUPER paczce kurierskiej znalazłem:
- extra zegar na ścianę (pierwszy w mojej kolekcji),
- składana parasolka (na pewno przyda się na jesienne deszczowe dni),
- kubek,
- mały zestaw kredek bambino,


!!! DZIĘKUJE BARDZO FIRMIE ST. MAJEWSKI ZA NAWIĄZANIE CHĘCI WSPÓŁPRACY ORAZ ZA SUPER PACZKĘ !!!


Trzecia przesyłka jest od Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium https://www.pedagogium.pl/ i https://www.facebook.com/Pedagogium/

Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium jest to profesjonalne kształcenie specjalistów w zakresie pracy profilaktycznej, resocjalizacyjnej, przedszkolnej, socjalnej, w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz wdrażanie w życie naukowe, edukacyjne i społeczne naszego kraju idei twórczej resocjalizacji. Polega ona na metodycznym rozpoznawaniu i rozwijaniu potencjałów oraz talentów tkwiących w osobach nieprzystosowanych społecznie, osobach wykluczanych społecznie i kulturowo, oraz innych jednostkach nie potrafiących samodzielnie rozwiązywać swoich problemów egzystencjalnych, w celu stymulowania ich przemiany tożsamościowej, umożliwiającej im adekwatne społecznie funkcjonowanie. Pedagogium jest jedyną w Polsce szkołą wyższą samodzielnie zajmującą się powyższą problematyką (w innych uczelniach publicznych i niepublicznych istnieją wydziały, instytuty, zakłady, katedry i inne komórki organizacyjne prowadzące kształcenie w tym zakresie). Żadna jednak w Polsce uczelnia nie wdraża w życie dydaktyczne, naukowe, oraz do praktyki pedagogicznej wspomnianej na wstępie koncepcji twórczej resocjalizacji. Uczelnia ściśle współdziała z powołaną przez nią Fundacją Pedagogiumktóra na co dzień prowadzi aktywną działalność edukacyjną, profilaktyczną i kulturalną.

A w trzeciej przesyłce było:
- plusowa maskotka szkoły,
- koszulka L,

Czwarta przesyłka od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W czwartej przesyłce było:
- malowanka dla dzieci,
- czyści do ekranu smartfona,
- breloczek,
- odblask,
- długopis,


Piąta przesyłka również od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w piątej przesyłce było:
- 3 katalogi samochodowe,
- super składany lejek,
- 3 zapachy samochodowe,
- smyczka,


Szósta przesyłka od firmy z branży rolniczej.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- zapalniczka samochodowa,
- pendrive 8 GB,
- 2 masywne otwieracze do butelek,
- 3 żetony do wózków sklepowych,
- 4 magnesy na lodówkę,
- 8 naklejek,
- 2 gumowe ołówki,


Siódma i ostatnia przesyłka na dziś od pewnego bardzo miłego banku.
A w siódmej i ostatniej przesyłce było:
- 2 kubki,
- 2 torby z materiału,
- 3 pluszowe maskotki,
- 2 notesy,
- zawieszana ulotka,
- 4 smyczki,
- 10 długopisów,
- 4 przypinki,
- 4 smyczki,


!!! Dziękuje bardzo pracownikom banku za super paczkę oraz za miły kontakt !!!

A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

czwartek, 25 sierpnia 2016

Czwartkowe - 9 przesyłek/paczek urzędowo i firmowo w tym Kurier

Dziś jest 25.08.2016r. Co tam u Was dobrego słychać ? Ja popijając tym razem sok z jabłek szampion ze wczorajszej współpracy biorę się za tworzenie nowego wpisu na Blogu. Słońce świeci, parę pozytywów wpadło więc nie jest najgorzej - ale o tym więcej już za chwilę !!!

Jak zawsze z rana wysłałem kilka maili z prośbami o gadżety co po paru minutach przyniosło mi jeden pozytyw z instytucji oraz informacje że dziś została wysłana do mnie paczka. Postanowiłem dzisiaj też popisać kilka próśb o autografy co przyniosło mi kolejny pozytyw na autograf  i informacja (w sumie 2). Jeżeli chodzi o przesyłki to dziś po południo pojawił się po południo pojawił się kurier z paczka oraz listonosz z 8 przesyłkami.

 !!! Zapraszam Was wszystkich do aktywnego komentowania moich wpisów - Z góry dziękuje !!!

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i zaczynam opisywać dzisiejsze zdobycze gadżetowe...

Pierwsza paczka kurierska jest od firmy z pewnej branży.
A w pierwszej paczce było:
- kamizelka odblaskowa,
- czapka z daszkiem,
- torba z materiału,
- kubek,
- 2 opaski odblaskowe,
- breloczek odblaskowy (nie ma go na zdjęciu),
- otwieracz do butelek,
- smyczka,
- długopis,


Druga przesyłka od Starostwa Powiatowego w Cieszynie - Powiat w Polsce (województwo śląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Cieszyn.
Położony jest w południowej części województwa śląskiego, przy granicy z Czechami i Słowacją. Powierzchnia powiatu wynosi 730,29 km², zamieszkuje go 177 124 mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 243 mieszkańców na 1 km² (2012). Wszystkie gminy powiatu należą do Euroregionu Śląsk Cieszyński, zarazem stanowiąc trzon tego euroregionu po polskiej stronie. W skład powiatu wchodzą: Gminy miejskie: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Gminy miejsko-wiejskie: Skoczów, Strumień, Gminy wiejskie: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Zebrzydowice.

W Powiecie Cieszyńskim warto zobaczyć i odwiedzić między innymi:
- Kończyce Małe najciekawszy jest "Cieszyński Wawel", czyli kończycki zamek zbudowany w XV w. w stylu gotyckim i rozbudowany w XVI w. w stylu renesansowym. Po zniszczeniach wojennych II wojny światowej wyremontowany w latach 1956-1957 i 1993-1995. Zachowały się dwa skrzydła z czworoboku, podcień arkadowy od strony dziedzińca. W zamku mieści się Izba Regionalna Wsi Cieszyńskiej oraz hotel i restauracja „Gościniec Zamkowy”. Duże znaczenie ma kościół pw. Narodzenia NMP z XVIII w. Wierni pielgrzymują tu do umieszczonego w głównym ołtarzu, pochodzącego z XV w. obrazu Matki Boskiej Kończyckiej, słynącego łaskami. 

Turystyka:
- Licznymi beskidzkimi szlakami turystycznymi latem wędruje wielu turystów górskich z całego kraju, którzy chętnie wyruszają na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), aby ze znajdującej się tam wieży widokowej podziwiać panoramę Śląska Cieszyńskiego, albo wędrują Doliną Białej Wisełki do malowniczych Kaskad Rodła, najpiękniejszych wodospadów w Beskidach. Wieża widokowa znajduje się także na wierzchołku Czantorii (995 m n.p.m.), na który kursuje kolejka linowa z Ustronia-Polany. Na Wielkim Stożku (979 m n.p.m.) i Równicy (885 m n.p.m.) działają schroniska PTTK.
- Zimą w powiecie działa 70 wyciągów narciarskich obsługujących 30 kilometrów tras, 10 kolejek linowych, m.in. na Czantorię w Ustroniu-Polanie oraz na Palenicę w Ustroniu-Jaszowcu. Mianem zimowej stolicy regionu może się poszczycić Wisła, która oferuje znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Pojeździć na nartach można także m.in. w Brennej i Istebnej.
- Istnieje też ponad 300 kilometrów tras rowerowych,
- Ponad 500 kilometrów szlaków turystycznych,
- Ponad 24 000 miejsc noclegowych,
- Liczne potrawy regionalne,

Przyroda:
- Na terenie powiatu cieszyńskiego zlokalizowane są dwa obiekty przyrody nieożywionej, które zostały wpisane do Katalogu obiektów geoturystycznych w Polsce wydanego na zamówienie Ministra Środowiska tj.: Kamieniołom warstw godulskich w Ustroniu-Poniwcu oraz Zlepieńce Malinowskie w Wiśle - Nowej Osadzie,
- Na terenie Nadleśnictwa Ustroń stwierdzono dotychczas występowanie 33 gatunków storczyków, co stanowi blisko 63% ogółu krajowych przedstawicieli tej rodziny i uznawane jest za unikat w skali Polski,
- Obecnie w skład obszarów i obiektów chronionych na terenie powiatu cieszyńskiego wchodzą: Fragment Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego wraz z otuliną, Rezerwaty przyrody (Czantoria, Kopce, Lasek Miejski nad Olzą, Lasek Miejski nad Puńcówką, Skarpa Wiślicka, Wisła, Zadni Gaj, Rotuz, Góra Tuł), Zespoły przyrodniczo-krajoznawcze: Dolina Górnej Wisły (NATURA 2000), Bluszcze na Górze Zamkowej, Lasek Miejski w Błogocicach, Kaplicówka, Obszary objęte ochroną Natura 2000: obszar Beskidu Śląskiego, Cieszyńskie Źródła Tufowe, Ostoja Goczałkowicka – Dolina Górnej Wisły, Użytki ekologiczne: Łąki na Kopcach, Łęg nad Puńcówką, Stanowiska dokumentacyjne: odkrywka cieszynitów, Pomniki przyrody,
- Na terenie samego Cieszyna i okolic zaobserwować można prawie 100 gatunków ptaków,
- Brenna słynie z kamieniołomów i jaskiń. Pozyskiwany tutaj materiał skalny wykorzystywany był m.in. przy budowie Stadionu Śląskiego. W okalających Brenną górach znajdują się przynajmniej 3 znane jaskinie: Salmopolska, na Trzech Kopcach i w Stołowie, jednak ich zwiedzanie jest możliwe tylko przez doświadczonych speleologów. Na mniej wymagających turystów czekają inne atrakcje, a wśród nich zabytki budownictwa ludowego,
- Góra Chełm (464 m n.p.m.) znajduje się na północ od Goleszowa i jest jednym z ulubionych miejsc wśród paralotniarzy odwiedzających te okolice. Tradycje lotniarskie zobowiązują – w okresie międzywojennym funkcjonowała tu szkoła szybowcowa. Z góry można podziwiać rozległe widoki na Pogórze Cieszyńskie,
- Przełęcz Kubalonka(761 m n. p. m.) oddziela pasmo Stożka i Czantorii od pasma Baraniej Góry. Miejsce słynące z nowoczesnych, znanych w całej Europie tras narciarstwa biegowego o standardzie FIS. Kompleks należy do Centralnego Ośrodka Sportu,
- Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego to najdłuższy szlak w polskich górach (519 km), oznakowany kolorem czerwonym. Przebiega przez Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce było:
- folder reklamowy "Cieszyńskie na weekend",
- ulotka,
- 2 zapachy samochodowe z bardzo ładnym zapachem,
- długopis,


Trzecia przesyłka od Urzędu Miejskiego w Augustowie -  Miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, siedziba powiatu augustowskiego i gminy wiejskiej Augustów.
Miasto królewskie starostwa augustowskiego w ziemi bielskiej województwa podlaskiego w 1795 roku. W latach 1975–1998 miasto należało do województwa suwalskiego.

Zabytkami miast Augustów są między innymi:
- Kanał Augustowski (1824-1839) – najważniejszy zabytek regionu, w 2007 uznany za pomnik historii, oryginalne są śluzy Przewięź i Swoboda (obie z lat 1826-1827), położone przy administracyjnych granicach miasta, śluza Augustów powstała w latach 1947-1948 obok pierwotnego obiektu,
- Układ urbanistyczny centrum miasta z XVI-XIX w. (częściowo),
- Stara Poczta (1829) – ul. Wybickiego 1, klasycystyczny kompleks dawnej poczty projektu Henryka Marconiego, obecnie szkoła muzyczna,
- Budynek Zarządu Portu (1829) – ul. 29 Listopada 5a (nazywanym błędnie dworkiem Prądzyńskiego), mieści się w nim Dział Historii Kanału Augustowskiego, wchodzący w skład Muzeum Ziemi Augustowskiej,
- Budynek Zarządu Wodnego (1903) – ul. 29 Listopada 5,
- Oficerski Yacht Club (1935) – al. Kardynała Wyszyńskiego 1, modernistyczny obiekt hotelowy nad Jeziorem Białym Augustowskim (w tym Biały Domek),
- Dom Turysty (1939) – ul. Sportowa 1, modernistyczny hotel na Białej Górze nad jeziorem Necko, zaprojektowany przez Macieja Nowickiego, współtwórcę gmachu ONZ w Nowym Jorku, obecnie Zajazd Turystyczny Hetman,
- Park miejski na Rynku Zygmunta Augusta,
- Kamienica przy Rynku Zygmunta Augusta 28 (1800-1801) – jeden z najstarszych w pełni zachowanych budynków w Augustowie (w grudniu 1812 roku nocował w niej Napoleon Bonaparte),
- Kilkanaście kamienic z przełomu XIX i XX w. przy Rynku Zygmunta Augusta, ul. 3 maja i ul. Wojska Polskiego (m.in Dom Turka, Halickiego, Rynek Zygmunta Augusta 8),
- Dworzec kolejowy na stacji Augustów (1897) w dzielnicy Lipowiec,
- Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa (1906-1911) – ul. 3 Maja, kościół w stylu eklektycznym,
- Kościół MB Częstochowskiej (koniec XIX w.) – ul. Kardynała Wyszyńskiego 2A, zbudowany jako cerkiew garnizonowa,
- Cmentarz parafialny w Augustowie (pocz. XIX w.) – ul. Zarzecze, najstarszy nagrobek pochodzi z 1839, na cmentarzu jest też kilka żeliwnych nagrobków z poł. XIX w., odlanych w Hucie Sztabińskiej,
- Kaplica Grobowa Truszkowskich (1832) – drewniana, położona na cmentarzu parafialnym,
- Cmentarz żołnierzy radzieckich z II wojny światowej – ul. Zarzecze, obok cmentarza parafialnego,
- Zespół sakralny w Studzienicznej w sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – w skład zespołu wchodzi m.in.: drewniany kościół MB Szkaplerznej (1847), murowana neorenesansowa kaplica Najświętszej Marii Panny (1872), Cmentarz parafialny w Studzienicznej (XIX w.),
- We wsi Jaminy (gm. Sztabin) znajduje się drewniany kościół z 1780, który do roku 1845 stał w Augustowie w miejscu obecnej Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej przesyłce było:
- mała torba z materiału,
- przewodnik " 20 Rzeczy, które warto zrobić w Augustowie",
- 2 małe i 1 duża pocztówka
- ulotka,
- długopis,


Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy w Baranowie - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat grodziski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie skierniewickim. Siedziba władz gminy to Baranów.

Gmin Baranów zaprasza do odwiedzenia między innymi:
- Kościół parafialny p. w. św. Józefa w Baranowie:
12 października 1912 r. została erygowana parafia. Jak podają źródła podobno w Baranowie ukazała się Matka Boska. W cudownym miejscu postawiono drewnianą kapliczkę z obrazem Matki Boskiej i św. Antoniego. Następnie obrazy te przeniesiono do kościoła w Kaskach. Tam za ich sprawą miały miejsce cudowne uzdrowienia. 20 grudnia 1917 r. kościelna komisja w Warszawie uznała za cudowne obrazy Matki Boskiej i św. Antoniego. W latach 1907-1920 wybudowano kościół wg projektu St. Grochowicza i Bronisława Czosnowskiego. Świątynia została poświęcona przez kardynała Kakowskiego w 1920 roku,
- Dwór i park dworski w Bożej Woli:
Pałacyk w Bożej Woli pochodzi z 1864. Wcześniej na terenie Bożej Woli znajdowała się inna posiadłość - drewniany dwór, który prawdopodobnie został odebrany właścicielom za udział w powstaniu styczniowym. Do 1909 właścicielem majątku była m.in. rodzina de Poths, następnie m.in. Czesław Tabor, fabrykant pochodzący z Czech, będący właścicielem m.in. fabryki zapałek w Błoniu. Pałacyk zbudowany jest na planie prostokąta z licznymi dobudówkami, otoczony kilkuhektarowym parkiem. Obecnie jest to teren prywatny. Ciekawostką jest to, iż na terenie pałacyku kręcone są niektóre sceny z serialu Klan,
- Pałac z parkiem w Cegłowie:
Zbudowany ok 1820 r. przez Piotra Piotr Łubieński założyciela cukrowni w Golach,
- Dwór w Kaskach:
Zbudowany na przełomie XVIII i XIX w. dla rodziny Szymanowskich herbu Ślepowron. Dwór jest parterową klasycystyczną siedzibą ziemiańską, którą wzniesiono z cegły w kształcie prostokąta. Głównym akcentem elewacji frontowej jest wejście ujęte dwiema parami kolumn toskańskich, dźwigających belkowanie i trójkątny fronton. Elewacja ogrodowa dworu jest nieco skromniejsza i wyróżnia się półkolistym ryzalitem, który poprzedza taras. Układ wnętrz jest dwutraktowy. Na osi dworu znajduje się sień, oraz salon na planach prostopadłych do siebie owali. Budynek posiada czterospadowy, kryty gontem dach, który został wyokrąglony nad ryzalitem ogrodowym. Park dworski nie zachował się do naszych czasów,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce znalazłem:
- mapa gminy,
- płyta DVD "Fetting Festiwal - Baranów",
- płyta CD "Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaskach",
- żeton do wózka w ładnym etui,
- przypinka (PIN) w ładnym etui,


Piąta przesyłka jest od Urzędu Gminy w Celestynowie - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat otwocki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedzibą gminy jest Celestynów.

W Gminie Celestynów warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Rezerwat Czarci Dół (Zabieżki),
- Rezerwat Szerokie Bagno (Zabieżki),
- Rezerwat Pogorzelski Mszar (Pogorzel),

- Rezerwat Bocianowskie Bagno (Dąbrówka),
- Rezerwat Celestynowski Grąd (Celestynów),
- Pałac Zamoyskich (Stara Wieś),
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Celestynów, Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3),
- Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (Zabieżki),
- Punkt oporu Dąbrowiecka Góra (Okoły),
- Willa przy św. Kazimierza 14 (Celestynów),
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 1156 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W szóstej przesyłce było:
- etui na dokumenty,
- breloczek,
- długopis,


Siódma przesyłka jest od sieci pewnego sklepu.
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- 3 smyczki,
- żeton do wózka,
- kalendarzyk,


Ósma przesyłka od firmy z branży maszyn budowlanych.
W ósmej przesyłce było:
- folder produktów,
- ołówek stolarski,
- zapach samochodowy,
- długopis,


Dziewiąta i ostatnia przesyłka jest od Portalu Rolnicy.pl
Portal Rolnicy.pl – jest to serwis o tematyce rolniczej dla osób którzy szukają informacji związanych z tą tematyką. W portalu internetowym znajdziemy między innymi: giełdę rolną z ofertami na przykład: maszyn rolniczych, nawozów, nieruchomości, odzieży, opakowań, pracy, produkcji roślinnej i zwierzęcej jak i wyposażenia. Jest też spis firm rolniczych, forum rolnicze gdzie osoby mogą podyskutować na tematy z innych użytkownikami oraz podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniem. Twórcy portalu nie zapomnieli także o wiadomościach rolniczych jak i terminarzu imprez i targów rolniczych. Portal Rolnicy.pl to kompleksowa baza danych na temat rolnictwa. Zapraszam też do lajkowania fanpage-u na Facebooku.

A w dziewiątej i ostatniej przesyłce był:
- potrójny kalendarz 2016r. na ścianę,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!