poniedziałek, 30 maja 2022

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, za swoje przekręty gadżetowe 😲😬 zmuszony jestem ukrywać się w "Leśniczówce" 🤫🤭 (w tym wizyta kuriera i odbiór paczki w paczkomacie) - wpis numer 1008

Dziś jest 30 maja 2022r. HALO HALO 👋 tutaj serwery gadżetowe od nadmiaru przesyłek się palą 💥 liczę także że podobnie to się ma do ilości fanów 💓💪 Ludzie, rodzina, znajomi przestrzegali mnie przed tym, mówili Łukasz nie rób tego, że to szybko się skończy. Namawiali mnie do dobrego, ale nie posłuchałem i nagle wszystko się wydało (aż musiałem ukrywać się z tego powodu u znajomych w leśniczówce 😬😬 Mowa tu oczywiście o 1008-ym gadżetowym postem na blogu oraz o tajemniczej liczbie 4700 😁😂 

Leśniczówka - polski serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1 od 2 marca 2018. Serial promowany był singlem „Dom dobrych drzew” Edyty Górniak, wydanym 6 marca 2018 nakładem Universal Music Polska. Serial skupia się na losach rodziny Katarzyny Ruszczyc i Krzysztofa Majewskiego, którzy po tragicznej śmierci Antoniego, leśniczego i ojca Katarzyny, przeprowadzają się do malowniczej miejscowości Leśniczówka. Katarzyna wraz z odziedziczeniem domu przejmuje rodzinne i lokalne tajemnice zawarte w rodzinnych pamiętnikach. Osią fabuły są także interesy rodziny Karczów, którzy są najbogatszymi mieszkańcami Leśniczówki.


Z obsady aktorskiej serialu "Leśniczówka" posiadam autografy od:
Jolanta Fraszyńska (Katarzyna Ruszczyc), Marek Bukowski (Krzysztof Majewski), Henryk Talar (Bogdan Karcz), Przemysław Bluszcz (Janusz Karcz), Iwona Cichosz (Maryna Ruszczyc), Krzysztof Globisz (Piotr Melech), Weronika Książkiewicz (Lidia Banach), Aleksandra Szwed (Patrycja Blechacz), Anna Seniuk (Czesława Ździebłowska), Krystyna Tkacz (Krystyna, babcia Bena), Maria Pawłowska (Ewa Płoska), Milena Suszyńska (Edyta Pełka), Sambor Czarnota (Konrad Lesiński), Michał Czarnecki (Paweł Melech),


BUM WALNĘŁO:
No i mamy to 💣😬💥 Tak jak zapowiadałem tydzień temu miło mi przed Państwem przedstawić dwie najnowsze tablice w kolekcji przypinek PIN, które noszą numery kolejno 48 i 49 ✌ A jakby się ktoś Was pytał ile ten Łukasz ma w sumie przypinek PIN to powiedzcie że aż 4758 sztuk 😃😎😵😬😜😏😆😲 Oto i one...


A tak wygląda cała kolekcja w tradycyjnej wspólnej grafice (kurde już coraz ciężej zmieścić jej wszystkie na jednym zdjęciu):


PS: Tak jak mówi polskie przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach" 😊😉 Dlatego też nie może zabraknąć tych szczegółów od Was w postaci nowych komentarzy na blogu 👍👊👎


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Łukowa Tobacco Company Sp.z. o.o.
Łukowa Tobacco Company Sp.z. o.o.to polska, niezależna, prywatna firma rodzinna z długoletnią tradycją w uprawie, skupie i przetwórstwie tytoniu. Specjalizuje się w produkcji tytoniu do fajki wodnej. Produkty firmy mają bardzo niski udział żyły oraz charakteryzują się wysoką absorpcją melasy, co jest niezwykle istotne dla odbiorców i producentów shishy. Dzięki najwyższej jakości tytoniu oraz niezmiennemu charakterowi oferowanych produktów Łukowa Tobacco jest dziś wiodącym przetwórcą oraz dystrybutorem tytoniu FCV. Po więcej informacji na temat produktów i firmy Łukowa Tobacco zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- koszulka polo L,
- trzy notesy,
- trzy zapalniczki,
- trzy długopisy,
- dwie smyczki,
- osiem krówek,


!!! Chciałbym z tego miejsca podziękować jednej miłej Pani za pozytywną odpowiedz na moją gadżetową prośbę i paczkę 😃😉 !!!

Druga MEGA paczka InPost odebrana z paczkomatu jest od przyjaciela bloga Roberta.
W drugiej MEGA paczce InPost było można znaleźć:
- 50 różnych przypinek PIN - od 4707 do 4756 w kolekcji !!!


!!! Jeszcze kilka takich paczek jak ta i będziemy witać PIN-a numer 5000 w kolekcji - obecnie do tej liczny brakuje aż 244 wpinek 😮😉 !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Przemysław Bluszczpolski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Wychowywał się w Radomsku, gdzie ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na podjęcie decyzji o zawodzie aktora miały wpływ warsztaty teatralne w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, gdzie w kolejnych latach został pracownikiem. Pierwsze poważne myśli o aktorstwie pojawiły się w trakcie przygotowań do konkursów recytatorskich w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Pierwsze poważne myśli o aktorstwie pojawiły się w trakcie przygotowań do konkursów recytatorskich w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Zanim trafił do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, przeszedł długą drogę: filologia polska w Częstochowie, potem studium kulturalno-oświatowe w Kaliszu, natępnie Uniwersytet Ludowy pod Strzelcami Opolskimi (kierunek teatralny), aż w końcu PWST i wydział lalkarski. Na czwartym roku skorzystał w propozycji swojego profesora i zagrał w "Jak wam się podoba" Szekspira, na deskach teatru w Legnicy. Po zagraniu w dwóch kolejnych sztukach ("Zły" wg. Tyrmanda; "Don Kichot") pozostał tam na stałe. Aktor dramatyczny, z wykształcenia lalkarz (nie wyklucza, że jeszcze wróci do lalek), zajmuje się też reżyserią.


Krystyna Tkacz - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka. Absolwentka liceum muzycznego i szkoły baletowej przy Operze Wrocławskiej, następnie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1972). Jedna z solistek „Mszy Polskiej” Hadriana Filipa Tabęckiego do słów ks. Jana Twardowskiego. Jest bohaterką książki Odnaleźć dobro autorstwa Marzanny Graff-Oszczepalińskiej. Aktorka ma na swoim muzycznym koncie cztery płyty: Śpiewający aktorzy (1988), W drodze pod wiatr. Złota kolekcja (2003), Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky’ego (2010) oraz Koncerty w Trójce vol. 3. Nie jesteś sama. Piosenki Agnieszki Osieckiej (2013). W 2013 została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Przemysława Bluszcza i Krystyny Tkacz,


Czwarta przesyłka okazała się być moimi zakupami kupionymi na Allegro.
W czwartej zakupowej przesyłce był:
- klaser/album na monety,


!!! Zawsze wszystkie swoje otrzymane/zebrane monety trzymałem w pudełeczku. A że w ostatnim czasie zaczynało ich przybywać postanowiłem w końcu zrobić z nimi porządek. Dlatego też zainwestowałem w taki oto mały klaser/album - teraz czeka na wieczorna randka z ich fajnym ułożeniem !!!

Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Małgorzaty Kulik.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- dziewięć zdjęć/pocztówek/kartek z autografami od: Damiana Holeckiego (muzyka), Małgorzaty Kosińskiej (rajdowiec), Teresy Werner (muzyka), Mateusza Grędzińskiego (muzyka), Jakuba Strzeleckiego (aktor), Łukasza Szczepanika (muzyka), Nicka Rhysa (aktor), Juliana Summera (muzyk) i Rihanny (muzyka),


!!! Dziękuje Gosia za taką urozmaiconą grupę autografów - pozdrawiam !!!

Szósta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- duża teczka,
- notes,
- smyczka,
- dwa długopisy,


Siódma przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Pszczynie - powiat w Polsce (województwo śląskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Pszczyna. Historycznie leży na terenie Ziemi Pszczyńskiej na Górnym Śląsku. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Pszczyna, gminy wiejskie: Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec i miasta: Pszczyna.


Turyści na terenach Powiatu Pszczyńskiego powinni odwiedzić te miejsca:
* Muzeum Zamkowe,
* Park Pszczyński, 
* Stajnie Książęce w Pszczynie,
* Muzeum Prasy Śląskiej,
* Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej,
* Sakralna architektura drewniana,
* Zameczek Myśliwski Promnice,
* Książęca Bażantarnia,
* Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój,
* Gospodarstwo szkółkarskie Kapias,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- notes,
- smyczka,
- magnes na lodówkę,
- notes z gumką,
- zakładka do książki,
- długopis,
- ładny breloczek w kształcie roweru,
- drewniana linijka,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 4757 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Jarosław - miasto w Polsce, w województwie podkarpackim, siedziba powiatu jarosławskiego oraz gminy wiejskiej Jarosław, położone nad Sanem, na pograniczu dwóch krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Podgórza Rzeszowskiego. W średniowieczu miasto na styku wschodniej Małopolski i Rusi Halickiej.


Spytacie się mnie co warto zobaczyć w tym mieście - służę pomocą:
* Układ urbanistyczny najstarszej części miasta,
* Kamienica Attavantich - Centrum Kultury i Promocji,
* Renesansowa Brama Krakowska i mury obronne wraz z fosą,
* Zabudowa rynku, w szczególności renesansowa Kamienica Orsettich z podcieniami i misterną attyką,
* Ratusz Jarosławski,
* Dawny Gmach Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Jarosławiu - obecnie Miejski Ośrodek Kultury,
* Budynek Stowarzyszenia Jad Charuzim w Jarosławiu,
* Miejska Wiata Targowa w Jarosławiu - wybudowana na wzór wrocławskiej na początku XX w.,
* Pałac w Pełkiniach (na granicy z miastem),
* Mały Rynek,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- książeczka z obrazkiem Bł. o. Michała Czartoryskiego,
- dwie ulotki,
- mapa miasta,
- długopis,
- naklejka,
- zestaw małych kredeczek,


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Brójce - gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim. W latach 1975-1998 gmina położona była w ówczesnym województwie łódzkim. Siedziba gminy znajduje się w Brójcach (do 1925 w Woli Rakowej).


Ciekawym miejscem, przyciągającym wielu turystów jest tutaj zalew na rzece Miazga w Kotlinach. Turyści mogą tutaj nie tylko wypoczywać, ale i aktywnie spędzać czas wolny. Będąc na terenie gminy warto zobaczyć również kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Brójcach czy też zespół dworski w Giemzowie. Przez tereny gminy przechodzą także dwa konne szlaki turystyczne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 4758 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego muzycznego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- po dwie płyty CD od zespołów: Camasutra, Capitan Folk i Toksański,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎

poniedziałek, 23 maja 2022

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, bardzo miłe spotkanie z pięknymi Paniami o blond włosach 👱‍♀️, które kochają zwierzęta 🐤🐇🐏🐴(w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1008

Dziś mamy 23 maja 2022r. Witam Was tradycyjnie jak co poniedziałek na moim blogu 😉 Tradycyjnie przedstawię Wam 10-ięć nowych przesyłek i paczek, które same się rwą, aby opublikować je na moim blogu 😃😄 Spytacie się mnie, dlaczego tak dziś oficjalnie/tradycyjnie ? A może dlatego, że chyba może się znudzić jak w koło te 10 i 10 przesyłek 😝 Ale to jest fajne w tym interesie, że każda koperta/pudełko skrywa coś innego i te emocje przy otwieraniu każdej z nich 😍😮😊

Z nowości blogerowych miło mi ogłosić, że "Gadżety na dobry dzień" wkraczają w świat Tik Tok-a 😮 Oczywiście nie nastawiam się, że będę wrzucał nowe filmiki codziennie i że po kilku tygodnia będę królem Tik Tok-a NIE 😀 Na razie "raczkuje" w tej kwestii 😉 Link macie po kliknięciu w logo poniżej - będzie mi bardzo miło, gdy będziecie mnie obserwować 😍


Blondynka - polski serial obyczajowy w reżyserii Mirosława Gronowskiego, emitowany od 7 marca do 6 czerwca 2010 i ponownie od 1 września 2013 do 12 marca 2021 na antenie TVP1. Serial odniósł sukces komercyjny i zdobył dużą liczbę widzów, co skłoniło TVP1 do zamówienia drugiej serii, która miała być realizowana wiosną 2011, jednakże podjęto dopiero dwa lata później, wiosną 2013. W 2014 roku w tytułowej roli Julię Pietruchę zastąpiła Joanna Moro, w 2016 roku - Natalia Rybicka, a w 2019 roku - Marta Żmuda Trzebiatowska. Zdjęcia do serialu powstawały m.in. w Białymstoku i Supraślu. Tytułowa bohaterka Sylwia Kubus jest lekarką weterynarii, po konflikcie ze współpracownikami wyjeżdża z Warszawy, gdyż nie chce dalej uczestniczyć w świecie kłamstw, oszustw, intryg itp. Przeprowadza się do Majaków, jednak szybko spostrzega, że to miejsce niczym nie różni się od tego, z którego przybyła. Bohaterka postanawia zmienić wieś na lepszą.


Z obsady aktorskiej serialu "Blondynka" posiadam autografy od:
Julia Pietrucha, Joanna Moro, Natalia Rybicka, Marta Żmuda Trzebiatowska (Sylwia Kubus), Ś.P. Krzysztof Kiersznowski (Cezary Kozyra "Pula Hula"), Andrzej Grabowski (wójt Traczyk), Hanna Śleszyńska (Auguścikowa), Marta Ścisłowicz (Majka, przyjaciółka Sylwii), Magdalena Schejbal (Jagna, przyjaciółka Sylwii), Olaf Lubaszenko (Ksiądz Andrzej Błażejczyk), Katarzyna Ankudowicz (Elwira Auguścik), Marian Dziędziel (Władysław Partyka), Jakub Przebindowski (Adam Stec), Sławomir Zapała (Paweł), Lech Dyblik (Staruch), Krystian Wieczorek (Andrzej Błażejczyk),


PS: U mnie na blogu wstęp zawsze będzie darmowy. Niech tym biletem będzie od Was nowy komentarz pod tym postem - na wszystkie odpiszę OBIECUJE 😊


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży rolniczej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- miarka,
- pięć notesów,
- cztery torby z materiału,
- smyczka,
- kubek,
- dwa zestawy kredek,


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Marta Ścisłowiczpolska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. W 2007 ukończyła studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W latach 2007-2012 występowała na deskach Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach i Teatrem Starym w Krakowie. Jest związana z Piotrem Żurawskim.


Ignacy Gogolewskipolski aktor teatralny i filmowy, reżyser, scenarzysta. Maturę uzyskał w Otwocku i w 1949 rozpoczął studia na wydziale teatralnym w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, gdzie w 1953 zdał egzamin dyplomowy. Debiutował rolą Demetriusza w przedstawieniu PWST Sen nocy letniej Williama Szekspira, w reżyserii Jana Kreczmara (premiera 26 stycznia 1953). Pierwszą rolą w zawodowym teatrze był Sekretarz w Lalce Bolesława Prusa w reż. Bronisława Dąbrowskiego (Teatr Polski w Warszawie, 1 stycznia 1954), jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu rola Gustawa w Dziadach Adama Mickiewicza w reż. Aleksandra Bardiniego. Z warszawską sceną związany był do 1959, a później także w latach 1975-1980 i 1992-2000. Był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie (1959-1962 i 1968-1971) i Teatru Współczesnego w Warszawie (1965-1968). Był dyrektorem Teatru Śląskiego w Katowicach (1971-1974), Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1980-1985) i Teatru Rozmaitości w Warszawie (1985-1989). Po pożarze tego ostatniego teatru w 1989, Gogolewski na dłuższy czas wycofał się z aktywnego życia zawodowego. W ostatnim czasie był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Członek Rady Krajowej PRON w 1983 roku, członek Narodowej Rady Kultury w 1986 roku, w latach 2005-2006 był prezesem ZASP-u. W 1992 ukazała się książka Ignacego Gogolewskiego Wszyscy jesteśmy aktorami. Składają się na nią wspomnienia aktora oraz refleksje na temat pracy zawodowej. W 2008 opublikowano wywiad-rzekę Od Gustawa-Konrada do... Antka Boryny, będący swoistą autobiografią filmową i teatralną Gogolewskiego. Książka ujawnia również sporo faktów z życia prywatnego aktora. Rozmowy przeprowadziła Jolanta Ciosek. Ignacy Gogolewski bywa czasem określany mianem jednego z ostatnich mistrzów starej szkoły aktorskiej, opierającej się na szacunku dla słowa, dbałości o frazę muzyczną tekstu, uwzględnianiu rytmu prozy i poezji oraz właściwym operowaniu głosem. Początkowo w szkole teatralnej mówił typową gwarą warszawską, co było rzekomo powodem żartów ze strony kolegów. W 2020 ogłosił zakończenie kariery aktorskiej.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Marty Ścisłowicz i Ignacego Gogolewskiego,


Niestety 15 maja 2022r. Pan Ignacy zmarł 😥😭 Tego samego dnia odszedł od nas także inny wybitny aktor Jerzy Trela 😥😭 Panie Ignacy, Panie Jerzy do zobaczenia tam na górze 😨😰


Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Jacka, z którym to kilka tygodni temu wyminęliśmy się swoimi PIN-ami z kolekcji po raz drugi.
A w trzeciej przesyłce było:
- trzynaście przypinek PIN z herbami i nie tylko - 4688 do 4701 w kolekcji !!!


!!! Jacek dziękuje bardzo za naszą drugą wymianę i pozdrawiam 😉😊😎 !!!

I tym właśnie sposobem moi drodzy Państwo kolekcja przypinek PIN przebiła kolejną barierę - mowa tu o 4700 okazów wpinkowych. Dlatego już za tydzień przedstawię Wam dwie najnowsze PIN-owe tablice - co to będzie jak przekroczymy 5000 😮😬😮   


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Macieja, z którym to kilka dni temu również się wymieniliśmy na swoje okazy z kolekcji autografów.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- cztery zdjęcia z autografami od: Dominika Bąka (aktor), Roberta Jarocińskiego (aktor) Zdzisława Kużniara (aktor) i Michała Winiarskiego (siatkarz),


!!! Maćkowi dziękuje bardzo za naszą wymianę 😉 A was zachęcam do zaobserwowania bardzo ciekawego i fajnego profilu Instagramowego Maćka -> LINK PO KLIKNIĘCIU W LOGO PONIŻEJ !!!


Piąta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji związanej z przyrodą.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- przewodnik turystyczny,
- drewniany magnes,
- drewniana linijka,
- ołówek,


Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Gołdapi - miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gołdap, na Mazurach. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. suwalskiego, a w latach 1999-2001 do powiatu olecko-gołdapskiego. Siedziba władz powiatu gołdapskiego od 1 stycznia 2002.


Na terenach tego miasta warto odwiedzić właśnie te miejsca:
* Konkatedra NMP Matki Kościoła (poewangelicka) z 1560 r., odbudowana po zniszczeniach wojennych w latach 80. XX wieku,
Kościół świętego Leona z 1894 roku,
* Dwie wieże ciśnień, w tym odremontowana wieża ciśnień z przełomu XIX i XX wieku,
* Magistrat z okresu międzywojennego,
* Zespół koszar wojskowych z lat 1906-1910, obejmujący m.in. dawne kasyno oficerskie, zbrojownię, stajnie, budynek straży pożarnej,
* Magazyn zbożowy z początku XX w.,
* Kamienice, wille i domy z XIX i XX w.,
* Stary cmentarz żydowski z początku XIX wieku,
* Nad zachodnim brzegiem jeziora Gołdap, opodal sanatorium „Wital”, zachowały się pozostałości zbudowanej w 1940 roku głównej kwatery wojennej dowództwa Luftwaffe o kryptonimie „Robinson”, współpracującej z kwaterą HermannaGöringa w Romintach (obecnie Krasnolesie)   w Puszczy Rominckiej. W czasie wojny znajdował się tu m.in. schron przeciwlotniczy, dwa schrony do pracy sztabowej ze stopami strunobetonowymi, 6 obiektów ceglanych oraz 3 duże zbiorniki przeciwpożarowe. Była tam także eksperymentalna hamownia silników odrzutowych. W nocy z 19 na 20 października 1944 roku, w obliczu nadciągającej Armii Czerwonej, na hasło „Johannisfeuer”, kompleks został zniszczony,
* W rejonie miasta są znajdowane zabytki archeologiczne,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- dwie mapy,
- pięć ulotek,
- przypinka PIN z herbem - 4702 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Luboń - miasto w Polsce, położone w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, nad rzeką Wartą, w jej Poznańskim Przełomie. Stosunkowo duża liczba mieszkańców w porównaniu do niewielkiej powierzchni 13,51 km², na której rozciąga się miasto sprawia, że Luboń znajduje się na liście stu najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Obecnie działa tu przemysł chemiczny - Luvena, budowlany oraz wiele innych podmiotów gospodarczych; dawniej występował również przemysł spożywczy i metalurgiczny.


W Lubaniu turystów zainteresują między innymi:
Szkoła (obecnie Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri) przy ul. Armii Poznań z początku XX wieku,
* Zespół zabudowy fabrycznej Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego, wybudowany w latach 1904-1908, 1926-1930,
* zespół fabryki chemicznej, obecnie Zakłady Chemiczne LUVENA S.A., wybudowany w latach 1909-1914,
* domy kolonii mieszkalnej dawnej fabryki chemicznej, wybudowane w latach 1909-1914. Zespół obejmuje bloki od 1 do 4 i dom przy ul. Armii Poznań 51,
* Teren obozu hitlerowskiego, obecnie Muzeum - Miejsce Pamięci Narodowej przy ul. Niezłomnych 2,
* Poewangelicki kościół parafialny pod wezwaniem świętej Barbary z plebanią, zbudowany w latach 1909-1912,
* Przyklasztorna Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa (z 1922 roku) Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP przy Placu E. Bojanowskiego 6, w której od 1930 roku znajduje się sarkofag Edmunda Bojanowskiego, po jego beatyfikacji w 1999 roku została ustanowiona Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- dwie pocztówki,
- przypinka PIN z herbem - 4703 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Batorz - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie janowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie tarnobrzeskim. Siedzibą władz gminy jest wieś Batorz.


Turysta w tym regionie polski powinien odwiedzić między innymi:
* Mogiła żołnierza czeskiego z 1915 r. (Batorz),
* Mogiła zbiorowa powstańców z 1863 r. (Batorz),
* Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika (Batorz),
* Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Aleksandrówka),
* Izba Regionalna w Batorzu (Batorz),
* Kościół Zesłania Ducha Świętego (Błażek),
* Kościół Dobrego Pasterza (Stawce),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- przypinka PIN z herbem - 4704 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Ustka - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. Siedziba gminy to Ustka.


Do najważniejszych miejscowości turystycznych leżących bezpośrednio nad morzem należą tętniące życiem Rowy ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, "dziewicza" jeszcze Dębina z jednymi z najpiękniejszych klifów, urocze, otoczone lasami Poddąbie i nie mniej malownicze Orzechowo i Przewłoka. Dużego znaczenia turystycznego nabierają też pobliskie Wytowno i Lędowo. Osoby zainteresowane wypoczynkiem w wiejskim zaciszu z dala od zgiełku i hałasu mogą odpocząć w gospodarstwach agroturystycznych w miejscowościach takich jak Bałamątek, Redwanki, Objazda, Charnowo, Niestkowo i Wodnica oraz Duninowo, Starkowo i Możdżanowo. Miłośnicy czynnego wypoczynku znajdą szlaki rowerowe, piesze i konne oraz szlak wodny rzeką Słupią i Łupawą.

Gospodarze Gminy Ustka jako jedni z pierwszych w Polsce urzeczywistnili oryginalny pomysł urządzenia szlaku rowerowego na starych nasypach kolejowych. Trasa ta między Rowami a Przewłoką liczy 20 km i została nazwana "Szlakiem Zwiniętych Torów". Stanowi ona odcinek  Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej R-10 liczącej ponad 3 tys. km. Tutaj dwa razy w roku organizowane są Ogólnopolskie Rajdy Rowerowe, a Poddąbie, w którym odbywa się zawsze finał, nazwane zostało "Rowerową letnią stolicą Polski". Wędkarstwo, zwłaszcza połów troci i łososi na Słupi staje się od paru lat wielką atrakcją tzw. turystyki wędkarskiej w Polsce. W sezonie wędkarskim ujście Słupi na odcinku Niestkowo - Charnowo - Zimowiska to najbardziej pożądane i oblegane łowisko łososia w Polsce. Łowiectwo, skupione w 5 lokalnych kołach oferuje też atrakcyjne odstrzały dla zaprzyjaźnionych kół. W rozwoju turystyki bardzo pomocna jest dobra infrastruktura. Główne funkcje gminy to zagospodarowanie turystyczne, czyli działalność inwestycyjna, mającą na celu stworzenie warunków do wypoczynku; rolnicze, czyli działalność, której celem jest produkcja żywności.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce była:
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem w etui - 4705 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo jednej Pani z urzędu za odszukanie przypinki do mojej kolekcji - pozdrawiam Ją serdecznie !!!

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- proporczyk z herbem,
- naklejka,
- przypinka PIN z herbem na igle - 4706 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎