poniedziałek, 25 października 2021

Poniedziałkowe - 11 przesyłek/paczek, zostałem selekcjonerem piłkarskim i ogłaszam kadrę na wielki gadżetowy mecz piłki nożnej (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 974

Dziś jest 25 października 2021 rok. Witam wszystkich moich ulubionych fanów, przyjaciół i czytelników bloga "Gadżety na dobry dzień" 👋👊 Tak sobie dziś siedzę, siedzę, myślę, myślę i mam 💥 super pomysł na nowe grupy autografów i na kolejny gadżetowy wpis na mojej stronce - myślę że Wam się spodoba 😉👏 A tak na rozgrzewkę zapraszam Was do zapoznania się z kolejnym streszczeniem mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"...

Choć Łukasz prowadzi bloga "Gadżety na dobry dzień", to w tym tygodniu staje przed trudnym zadaniem. Postanawia zorganizować wielki gadżetowy mecz piłki nożnej. Z tego też powodu musi wybrać zawodników, którzy wybiegną w poniedziałek przed flash-e paparazzi nowego gadżetowego wpis na blogu. Patrząc na listę paczek do opisania postanawia wyłonić jedenaście przesyłkowych kandydatów zgodnie z ilością piłkarzy na boisku. Co z tego wyniknie i czy Łukasz podjął dobre decyzje w kompletowaniu gadżetowej kadry piłkarskiej tego dowiecie się po zapoznaniu się z 974 postem na blogu o tematyce sportowej...

Piłka nożna - gra zespołowa, najpopularniejsza dyscyplina sportowa z około 4 miliardami fanów na całym świecie utrudniających grę przeciwnikowi. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika za pomocą nóg, głowy lub innych części ciała (klatka piersiowa) z wyjątkiem rąk; rozgrywana na trawiastym boisku o wymiarach 45-90 m×90-120 m; w turniejach rangi mistrzostw świata lub poszczególnych kontynentów boiska nie powinny być większe niż 110×75 m i nie mniejsze niż 100×64 m (najczęściej 105×68); o zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych bramek (goli) - wstrzeleń piłki (obwód 68-70 cm, masa 410-450 g) do bramki (szer. 7,32 m, wys. 2,44 m); zasadniczy czas gry 2×45 minut; w meczach, w których musi zostać wyłoniony zwycięzca (m.in. mecze pucharowe), sędzia przedłuża czas gry o dogrywkę trwającą 15 min (jeżeli po tym czasie wynik będzie rozstrzygnięty - tzw. srebrny gol) lub 2×15 min bądź do zdobycia gola przez jedną z drużyn - tzw. złota bramka); gdy dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, o wyniku decydują rzuty karne, strzelane przez 5 wybranych zawodników każdej drużyny (w wypadku remisu strzelane aż do skutku). Najstarsze wzmianki o zabawach i grach przedmiotami przypominającymi dzisiejszą piłkę lub przedstawiające je ryciny i rysunki pochodzą z terenów Chin (220-206 p.n.e.), starożytnej Japonii, Grecji i Rzymu; legiony Juliusza Cezara, które podbiły Brytanię w I w. p.n.e., pozostawiły tam znaną w Rzymie grę, zw. harpastum; miała ona cechy wspólne z dzisiejszą piłkę nożną i rugby. W średniowieczu w różne odmiany gry w piłkę grano m.in. w Anglii, Francji i Włoszech.
 

Do naszej polskiej piłkarskiej kadry należą teraz:
Paulo Sousa (trener), Wojciech Szczęsny (bramkarz), Jan Bednarek (obrońca), Thiago Cionek (obrońca), Kamil Glik (obrońca), Grzegorz Krychowiak (pomocnik), Karol Linetty (pomocnik), Piotr Zieliński (pomocnik), Robert Lewandowski (napastnik), Krzysztof Piątek (napastnik),


Do naszej polskiej piłkarskiej kadry należeli kiedyś:
Jan Tomaszewski (bramkarz), Zbigniew Boniek (pomocnik), Antoni Piechniczek (pomocnik), Włodzimierz Lubański (napastnik), Grzegorz Lato (napastnik), Andrzej Strejlau (napastnik),


PS: Zapraszam Was do strzelanie rzutów karnych w postaci komentowania moich nowych postów na blogu 💪 Ja obiecuje będę bronił bramki i odpisywał na każdy Wasz komentarz 💥


Pierwszym powołanym zawodnikiem jest paczka kurierska od pewnej firmy z branży meblowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z materiału,
- puzzle,
- pendrive 16 GB,
- gruby zestaw karteczek,
- 8 długopisów (w tym trzy z metrówką),
 

Drugim
powołanym zawodnikiem jest paczka pocztex od pewnej polskiej instytucji.
W drugiej paczce pocztex było można znaleźć:
- torba papierowa,
- duża teczka,
- kubek,
- dwa małe notesy,
- trzy ołowki,
- dwa długopisy,
- smyczka,
- list,
 

Trzecim powołanym zawodnikiem jest przesyłka od przyjaciółki bloga Veroniki.
Karol Linetty - jest zawodnikiem Lecha Poznań. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Zazwyczaj ma więcej zadań defensywnych, choć czasami wystawiany był też na "dziesiątce". Urodził się w Żninie, ale karierę rozpoczynał w Sokole Damasławek. Śmiało można jednak powiedzieć, że jest wychowankiem Lecha Poznań, bo to jego młodzieżowych drużyn trafił już w wieku 11 lat. W Ekstraklasie zadebiutował w listopadzie 2012 roku mając 17 lat. Od razu pokazał, że ma niesamowity talent i otrzymywał coraz więcej szans gry od pierwszej minuty. W reprezentacji Polski zadebiutował w styczniu 2014 roku w spotkaniu z Norwegią.
 

Jan Tomaszewski - polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza, reprezentant Polski, trener, polityk, działacz piłkarski i publicysta sportowy. Poseł na Sejm VII kadencji. Uważany za jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Reprezentował barwy Śląska Wrocław, Gwardii Wrocław, Legii Warszawa, ŁKS-u Łódź, Beerschot VAC oraz Hércules CF. W latach 1999-2012 członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Z reprezentacją Polski dwukrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata (1974 - 3. miejsce, 1978) oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu (srebrny medal). Po zakończeniu kariery występuje w meczach pokazowych i charytatywnych.
 
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcie z autografami od: Karola Linetty i Jana Tomaszewskiego,
 

Czwartym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od przyjaciółki bloga Natalii.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- sześć przypinek PIN (w tym jedna na śrubie) - od 4352 do 4357 w kolekcji !!!
 

Piątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnego nadawcy.
Krzysztof Kiersznowski - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wystąpił w filmach takich jak Vabank (1981), Wakacje z Madonną (1983), Vabank II, czyli riposta (1984), Kiler (1997), Kiler-ów 2-óch (1999), Cześć Tereska (2001) i Statyści (2006), Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos (2011), a także w serialach: Samo życie, Twarzą w twarz, Barwy szczęścia i Blondynka. Charakterystyczny aktor filmowy i teatralny, absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej szkoły filmowej. Na scenie zadebiutował 26 marca 1977 roku na deskach teatru "Ochota" w Warszawie. W ciągu swojej kariery Kiersznowski kolejno współpracował ze wspomnianym już teatrem "Ochota", później "Studio", następnie "Polskim" w Bydgoszczy i ponownie "Ochota w Warszawie. Bardzo wiele zawdzięcza Juliuszowi Machulskiemu, który pokazał, iż Kiersznowski jest doskonałym aktorem komediowym obsadzając go najpierw w dwóch częściach "Vabanku" a później dwóch częściach "Kilera". Krzysztof Kiersznowski jest jednak artystą wszechstronnym. Doskonale sprawdza się w rolach komediowych, jak i dramatycznych, a nawet sensacyjnych, czego przykładem jest jego kreacja w obrazie "Demony wojny wg Goi" Władysława Pasikowskiego.
 

A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Krzysztofa Kiersznowskiego,
 

!!! Niestety Pan Krzysztof wczoraj zmarł w wieku 70 lat 😟 Będzie nam Pana bardzo brakować - do zobaczenia tam na górze 😢😭 !!!

Szósty powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Starostwa Powiatowego w Kozienicach - powiat w Polsce (w południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kozienice. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Kozienice, gminy wiejskie: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Sieciechów i miasta: Kozienice.
 

Powiat Kozienicki ma bogatą historię i kulturę, ciekawe tradycje oraz wspaniałe walory krajobrazowo-przyrodnicze, które zapewnia Puszcza Kozienicka i Stromiecka. Sąsiedztwo aglomeracji warszawskiej, korzystne położenie komunikacyjne i infrastruktura, stwarzają dobre warunki dla inwestorów i turystów. Obszar powiatu kozienickiego bogaty jest w unikalne walory przyrodnicze. Najważniejszym z nich jest Kozienicki Park Krajobrazowy, którego 7010 ha część powierzchni znajduje się w granicach powiatu kozienickiego. W celu ochrony przed zniszczeniem oraz stworzenia warunków dla rozwoju turystyki i wypoczynku wokół parku utworzono otulinę.. Najcenniejsze elementy przyrody znajdują się na terenie rezerwatów, chronią one przed zniszczeniem i wyginięciem rzadkie okazy fauny i flory. Uzupełnieniem wielkoobszarowych form ochrony przyrody są użytki ekologiczne, przeważnie o charakterze śródleśnych bagien lub łąk oraz pomniki przyrody żywej. 
 
W systemie europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 na terenie powiatu oraz w jego sąsiedztwie są obszary o wysokich wartościach przyrodniczych, Puszcza Kozienicka oraz Dolina Środkowej Wisły. Kozienicki Park Krajobrazowy z urozmaiconym krajobrazem, kompleksami leśnymi i wodami, licznymi zespołami przyrodniczo - krajobrazowymi zapewnia znakomite warunki do rozwoju turystyki i rekreacji. Możliwości dla rozwoju turystyki i wypoczynku stwarza także bezcenna przyrodniczo dolina Wisły i Pilicy, i tereny przyległe do rzeki Radomki przepływającej przez gminy Głowaczów, Kozienice i Magnuszew. Na terenie powiatu kozienickiego można korzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych oraz licznych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych. Niezwykle urozmaicony region o bogatej historii i tradycji zaprasza miłośników jeździectwa do Stadniny Koni, która rozpoczęła działalność w 1924 roku, jako jedna z trzech stadnin państwowych w Polsce.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- notes,
- składana mapa,
- wizytownik,
- żeton sklepowy,
- przypinka PIN z herbem - 4358 w kolekcji !!!
 

Siódmym
powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu - miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Historycznie na Dolnym Śląsku. Siedziba powiatu wałbrzyskiego i główne miasto aglomeracji wałbrzyskiej. Dawna siedziba władz województwa wałbrzyskiego.
 

Na terenach miasta Wałbrzycha warto odwiedzić między innymi:
* Zamek Książ - jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem.
* Stado Ogierów Książ - to kompleks obiektów, które powstały po przeprowadzonej przed I wojną światową przebudowie wcześniejszych (z pierwszej połowy XIX w.) zabudowań folwarku gospodarczego. Szczególnie interesujące są: powozownia oraz kryta ujeżdżalnia o pow. 800 m² zbudowana w całości z drewna modrzewiowego, którą zalicza się do najpiękniejszych w Europie.
* Palmiarnia - najstarsza w Polsce, zbudowana w latach 1911-1914 roku przez Jana Henryka XV Hochberga właściciela Zamku Książ i Pszczyny, który w ten oryginalny sposób trwale obdarował kwiatami swoją piękną angielską żonę Marię Teresę of Pleas zwaną „Daisy” czyli „Stokrotka”.
* Wałbrzyski rynek - to miejsce, gdzie w przeszłości odbywały się cotygodniowe targi.
W pierwszej połowie XVIII wieku pośrodku placu rynkowego stała drewniana budowla ratusza, a dookoła znajdowały się budki handlowe i kamienice z podcieniami.
* Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia - to otwarty 9 listopada 2014 roku nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Zakończenie eksploatacji wałbrzyskich pokładów węgla dało początek procesowi poszukiwania nowej treści dla postindustrialnej przestrzeni, stanowiącej niegdyś serce robotniczego Wałbrzycha.
* Pałac Albertich - został zbudowany w latach 1801-1803 na planie litery U w stylu klasycystycznym według projektu L.Niederräckera (ucznia C.G Langhansa) jako pałacyk zamożnego mieszczanina. Jest obiektem trzy skrzydłowym z otwartym dziedzińcem obramowanym dwoma skrzydłami bocznymi,
* Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej - zbudowany w 1305 r., gruntownie przebudowany w stylu barokowym ok. 1720 r. - dawny kościół grzebalny. Według legendy jest to miejsce dające początek leśnej osadzie, z której powstał Wałbrzych. 
* Neogotycki katolicki kościół pod wezwaniem Aniołów Stróżów - zbudowany w latach 1899-1904 na miejscu renesansowego kościółka z 1438 r.,
* Klasycystyczny kościół ewangelicki - zbudowany w latach 1785-88 wg projektu architekta J.G. Langhansa, twórcy berlińskiej Bramy Brandenbuskiej,
* Dawny pałac rodu Czettritz'ów - zbudowany w latach 1604-1628, obecnie siedziba Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder turystyczny,
- przypinka PIN z herbem - 4359 w kolekcji !!!
 

!!! Chciałbym bardzo podziękować pewnemu pracownikowi urzędu za pomoc w uzyskaniu przypinki z herbem miasta do mojej kolekcji oraz miły kontakt !!!

Ósmym
powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Gminy Ochotnica Dolna - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat nowotarski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Ochotnica Dolna. 
 

Spośród grupy obiektów architektury sakralnej najcenniejszym zabytkiem jest Kościół Parafialny Znalezienia Krzyża Świętego z 1816 r. w Ochotnicy Dolnej. Na uwagę zasługują także najcenniejsze, zabytkowe kaplice, tj. kaplica z 1770r. znajdująca się w pobliżu kościoła oraz przydrożna kapliczka z początku XVIII w. położona u ujścia Potoku Skrodne (oś. Kapłony). Na terenie Ochotnicy można zobaczyć także liczne zabytki architektury świeckiej. Należą do nich niektóre domy i budynki. Architekturę wsi urozmaicają również zabytkowe spichlerzyki, piwnice i studnie, z których część powstała jeszcze pod koniec XIXw.

Atrakcyjność turystyczną gminy Ochotnica Dolna podnoszą duże powierzchnie lasów, a zwłaszcza silne zróżnicowanie gatunkowe ich biocenoz. Tutejsze lasy są również idealnym terenem dla miłośników grzybobrań, którzy tłumnie zjeżdżają tu podczas jesiennych weekendów. Ochotnica może bowiem zaoferować całą gamę jadalnych gatunków grzybów, począwszy od najbardziej cenionych i poszukiwanych borowików szlachetnych, poprzez: podgrzybki, kozaki, kanie, maślaki, kurki, po opieńki miodowe i inne rzadziej spotykane gatunki.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- informator turystyczny z mapą,
 

Dziewiątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Gminy Smętowo Graniczne - kociewska gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat starogardzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 12 sołectw: Bobrowiec, Frąca, Kamionka, Kopytkowo, Kościelna Jania, Lalkowy, Leśna Jania, Luchowo, Rynkówka, Smętowo Graniczne, Smętówko, Stara Jania. Siedziba gminy to Smętowo Graniczne.
 

Co warto zobaczyć w tej gminie ?
* Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy - powstało w wyniku przebudowy dawnej kuźni.
Na wyremontowanym terenie znajdują się eksponaty stanowiące zabytki kultury regionu Kociewia, głównie stare maszyny, obrazy i urządzenia. Większa część eksponatów znajdujących się w centrum pochodzi od mieszkańców, którzy wyrazili chęć przekazania pamiątek rodzinnych na potrzeby wyposażenia miejscowego „muzeum”. W sezonie wiosenno - letnim na terenie centrum odbywa się wiele imprez plenerowych, głównie o charakterze regionalnym,
* Centrum Historyczno - Edukacyjne we Frący - obiekt poświęcony działaniom kształtującym wiedzę historyczną. Jedno z pomieszczeń centrum przeznaczono na salę historyczno - wystawową, w której zgromadzono eksponaty, dokumenty i książki dotyczące historii Gminy Smętowo Graniczne. Obiekt otacza wspaniała roślinność, a na terenie parku znajdują się 3 stawy,
* Pałac w Rynkówce - w obecnym kształcie pochodzi z końca XIX wieku, a wzniesiony został w miejscu dawnego, XIV-wiecznego zamku obronnego. Dzisiejsza budowla zawiera w sobie relikty dawnego zamku, takie jak gotyckie piwnice, oraz część parteru, zachował się również układ fos. Okolice obiektu porasta piękny starodrzew z licznymi pomnikami przyrody (kasztanowce, lipy drobnolistne, sosna wejmutka, graby, buki, platany),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- mapa,
- przypinka PIN z herbem - 4360 w kolekcji !!!
 

Dziesiątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- przypinka PIN - 4361 w kolekcji !!!
 

Jedenastym
i ostatnim powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w jedenastej i ostatnie przesyłce znalazłem:
- wachlarz,
- notes,
- etui na dokumenty,
- breloczek gumowy,
- odblask (nie ma go na zdjęciu), 
- sześć balonów,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

poniedziałek, 18 października 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, dreszczowo-sensacyjne sceny podczas tworzenia nowego gadżetowego wpisu na blogu (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 973

Dziś mamy 18 października 2021 rok. (Dzień Listonosza i Doręczycieli Przesyłek Pocztowych) Witam Państwa na premierze internetowej nowego 973 gadżetowego wpisu na blogu 😎 Przyznajcie się kto jest fanem serialu "Wataha" ? Pytam się dlatego, że o tej produkcji będzie dziś głośno tutaj 😲 W takim razie bierzemy zimny napój (może być nawet taki z %), jakieś chipsy lub pop-corn, siadamy wygodnie w fotelu i rozpoczynamy nasze gadżetowe spotkanie po raz 973-ci 💥💣💥 W czasie reklam przed serialem "Wataha" zachęcam Was do zapoznania się z nowym streszczeniem kolejnego odcinka mojego mini serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"...

W poniedziałek o poranku dochodzi do awarii w domu gadżeciarza. Sytuacja jest nie ciekawa, o mały włos dzisiejszy post na blogu chłopak musiałby przenieść na jutro. Na szczęście jak to się mówi z dużej chmury mały deszcz, chłopakowi udaje się ustawić wszystko na dobre tory - obecnie jest dobrze, wszyscy są zdrowi 😉😳 Jako że dziś jest dzień Pana Listonosza i wszystkich doręczycieli przesyłek pocztowych Łukasz składa wszystkich pracownikom Poczty Polskiej wszystkiej najlepszego - bo jak wiadomo bez nich nie byłoby bloga "Gadżety na dobry dzień" - pozdrawiam mojego listonosza Pana Jerzego 😀 Gadżeciarz pamięta jak w młodych latach czasami był pod opieką starszej sąsiadki, która to wyczekiwała razem z nim Pana Listonosza i na swoją emeryturę 😁 - teraz przeszło to na niego, tylko nie emerytura, tylko oczekiwanie na nowe listy i przesyłki 😂


Wataha - polski serial kryminalno-dreszczowo-sensacyjny emitowany na antenie HBO Polska od 12 października 2014. Produkcja sensacyjna, której akcja dzieje się w Bieszczadach w środowisku strażników granicznych. W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek Straży Granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Akcja dzieje się w Bieszczadach - miejscu magicznym, ale i niebezpiecznym. Tytułowa wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, gdzie przemyca się ludzi, narkotyki, broń; dla pieniędzy, zysku, a czasem dla szansy na lepsze życie. Każdy ze strażników granicznych ślubuje stać na straży suwerenności i nienaruszalności granic państwa, dbać o jego interesy i bezpieczeństwo jego obywateli.


 Z obsady aktorskiej serialu "Wataha" posiadam autografy od:
Leszek Lichota (Wiktor Rebrow), Agnieszka Popławska (Iga Dobosz), Andrzej Zieliński (Konrad Markowski), Bartosz Topa (Adam "Grzywa" Grzywaczewski), Magdalena Popławska (Natalia Tatarkiewicz), Dagmara Bąk (Aga Małek), Marian Dziędziel (szeptun, miejscowy znachor), Grzegorz Damięcki (Krzysztof Halman), Weronika Humaj (Joanna Zięba), Matylda Damięcka (strażniczka Boczarska), Filip Gurłacz (Marcin Gauza), Robert Wabich (Waldek, technik policyjny), Laura Breszka (Fiduk), Borys Szyc (pułkownik Kuczer),


PS: Sprawa jest prosta 😏😬 Jeżeli podobają się Wam moje gadżetowe posty i to, co robię w tych internetach proszę zostaw po sobie jakiś ślad w postaci nowego komentarza pod postem - dziękuje 😘


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Niemann Polska.
Niemann Polska - to producent płyt meblowych w Polsce. Jej produkty trafiają do klientów zarówno w Polsce, ale też na: Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi oraz do Rosji. Silną orientacją na klienta wymagania jest ciągła obserwacja trendów na rynku, zarówno w zakresie produkcji, ale też designu. Niemann Polska dzięki zapewnieniu najwyższej jakości produkcji w połączeniu z atrakcyjnym wzornictwem są w stanie zagwarantować stabilną pozycje na rynku. Po więcej informacji na temat firm i ich produktów znajdziesz na stronie internetowej oraz fanpage'u.
 

 A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem: 
- dwie torby z materiału,
- solidny kubek na herbatę,
- długopis,
- gadżet 3 w 1: metrówka, otwieracz do butelek i latarka,
 

!!! Dziękuje firmie Niemann Polska za paczkę oraz bardzo miły kontakt !!!

Druga paczka pocztex okazała się być przesyłką zakupową, którą kilka dni temu zamówiłem w internecie.
W drugiej paczce pocztex zakupowej były:
-  dwie żarówki ledowe 4,5 W firmy Osram z dwoma pilotami (do wyłączania/włączania, zmieniania kolorów, rozjaśniania/przyciemniania żarówek),
 

Trzecia
przesyłka jest od pewnego nadawcy.
Leszek Lichota - polski aktor filmowy i teatralny. W 2002 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie i związał się zawodowo z Teatrem Polskim w Poznaniu. Debiutował w roli Nany Sirbanghy w „Hamlecie Wtórym” Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa. Znany jest przede wszystkim z roli w serialach TVN: Grzegorza Zięby w Na Wspólnej i Marka Dębskiego w Prawo Agaty. Związany jest z polską aktorką, Iloną Wrońską. Ma dwoje dzieci: córkę Nataszę (ur. 2006) i syna Kajetana (ur. 2008). Mieszka w Józefowie. Jest fanem i popularyzatorem gry w snookera. Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Snookerze, rozgrywanych w 15-16 grudnia 2007 w kaliskim klubie Rudi, był zawodnikiem warszawskiej drużyny „Smakosze” (w składzie: Arkadiusz Domański, Maksymilian Janicki, Janusz Strauch, Leszek Lichota), reprezentującej służewiecki klub Akademia Snookera. Zajęli 4. miejsce. W I Mistrzostwach Polski Biznesu, Artystów i Sportu w Snookerze w maju 2016 zajął 3. miejsce (najwyższe wśród aktorów), w 2018 zdobył w tych zawodach złoty medal.
 

Robert Wabich - polski aktor filmowy i teatralny. Wychował się w Gryficach, gdzie ukończył szkołę podstawową. Naukę kontynuował w kołobrzeskim LO im. M. Kopernika. W latach 1988-1990 uczył się w Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni. W 1994 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 1993 występuje w Teatrze Capitol w Warszawie. Ma na swoim koncie grę w wielu polskich filmach i serialach. 4 listopada 2016 zwyciężył w finale szóstej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Hanna Żudziewicz. Pasjonuje się wędkarstwem. W lipcu 2008 zwyciężył w Zawodach Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego o Puchar Augustowianki.
 
A w trzeciej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami od: Leszka Lichoty i Roberta Wabicha,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Wilfredo Leon - kubańsko-polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego. Były reprezentant Kuby w latach 2007-2012, wicemistrz świata 2010, a od 24 lipca 2019 reprezentant Polski. Od maja 2021 roku jest współwłaścicielem klubu Anioły UMK Toruń. Syn Wilfredo Leóna Hechavarría i Aliny Venero Boza, byłej siatkarki. W reprezentacji Kuby zadebiutował w wieku 14 lat w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk olimpijskich w Pekinie. Już w wieku 17 lat został wybrany na kapitana reprezentacji Kuby. W 2010 brał udział w letnich igrzyskach młodzieży w Singapurze, gdzie z reprezentacją narodową Kuby zdobył złoto. W roku 2012 zrezygnował z gry w reprezentacji Kuby po przegranych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zdecydował się na grę w klubie poza Kubą, a to oznaczało skreślenie go z listy reprezentantów kraju, gdyż taką zasadę stosują kubańskie federacje sportowe. Do Polski trafił za sprawą narzeczonej, Małgorzaty Gronkowskiej, którą poznał przez internet, gdy przeprowadzała z nim wywiad. Od 2013 zatrudniony w agencji sportowej Andrzeja Grzyba w Rzeszowie przebywał w Polsce na karcie stałego pobytu. W czerwcu 2015 para pobrała się (mają córkę), a 14 lipca 2015 Wilfredo León otrzymał polskie obywatelstwo. Grał wtedy w rosyjskim klubie, ale zakładał, że chce grać tylko w reprezentacji Polski i że w Polsce chce zamieszkać na stałe wraz z rodziną. Od 2014 i przez kolejne cztery lata był zawodnikiem Zenitu Kazań. W maju 2015 był zawodnikiem katarskiego klubu Ar-Rajjan, występując w turnieju o Puchar Emira Kataru. W maju 2016 zdobył Puchar Kataru, wraz z drużyną Ar-Rajjan. Od sezonu 2018/2019 występuje we włoskiej Serie A, w drużynie Sir Sicoma Colussi Perugia. Od 24 lipca 2019 Wilfredo León występuje w siatkarskiej reprezentacji Polski. Zgodę w tej sprawie wydała Kubańska Federacja Piłki Siatkowej. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) 24 lipca 2017 otrzymała zgodę Kubańczyków na zmianę macierzystej federacji siatkarza z kubańskiej na polską. 1 września potwierdzenie tej decyzji dostarczono do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 27 lipca 2019 Wilfredo León zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z reprezentacją Holandii, który reprezentacja Polski wygrała 3:0. W 2021 roku został twarzą promującą portal Sport Interia.
 

W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Wilfredo Leona,
 

Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Zdzisława.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- 25 przypinek PIN z herbami - od 4323 do 4347 w kolekcji !!!
 

!!! Takie przesyłki to ja lubię 😍 Wśród tych wpinek jest wiele herbów miejscowości od których otrzymałem informacje że przypinek ten urząd nie posiada !!!
 
Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Łobzie - miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, powiat łobeski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Łobez, położone nad rzeką Regą na Wysoczyźnie Łobeskiej. Z woli rodu Borcke Łobez (Labes) został miastem w roku 1275.
 

Na terenach tej miejscowości warto odwiedzić między innymi:  
* Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie,
* Dom mieszkalny o konstrukcji ryglowej z XVIII/XIX w., ul. Niepodległości 7,
* Poczta, ul. Rapackiego 12 z oryginalną przedwojenną skrzynka pocztową na fasadzie,
* Zespół budynków stadniny koni (Świętoborzec),
* Park przy stadninie koni (Świętoborzec),
* Zespół dwóch willi, ul. Niepodległości 66a-68, otoczenie, 
* Wzgórze Rolanda, teren, pomnik ku czci poległych,
* Ciekawa architektonicznie przedwojenna ulica Przechodnia, Armii Krajowej i inne,
* Liczne zabytki przemysłowe - zajezdnia, wieża ciśnień i nastawnie kolejowa, kominy fabryczne tunele i mosty,
* Resztki łobeskich murów obronnych z XIV-XV w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce znalazłem:
- dwa rodzaje przypinek PIN z herbem (kolorowa i jednolita) po dwie sztuki każdej - 4348 i 4349 w kolekcji !!!
 

Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Strzyżowie - miasto w województwie podkarpackim, powiat strzyżowski, na Pogórzu Strzyżowskim, nad Wisłokiem, 30 km od Rzeszowa. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Strzyżów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa rzeszowskiego. Strzyżów stanowi część dawnej ziemi sandomierskiej historycznej Małopolski; przed rozbiorami miasto było położone w powiecie pilzneńskim w województwie sandomierskim.
 

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- przewodni turystyczny,
- mały notes,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
- przypinka PIN z herbem - 4350 w kolekcji !!!
 

Ósma
przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Chmielno - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat kartuski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Według ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, istnieje możliwość używania przed organami gminy, obok języka urzędowego, języka kaszubskiego jako języka pomocniczego. Siedzibą gminy jest wieś Chmielno. Gmina liczy 10 wsi obrębowych, z których wszystkie są jednocześnie sołectwami: Chmielno, Przewóz, Zawory, Cieszenie, Miechucino, Reskowo, Borzestowska Huta, Borzestowo, Garcz, Kożyczkowo.
 

W Gminie Chmielno warto odwiedzić następujące miejsca:
* Checz Pomorańców w Łączyńskiej Hucie - Chata Studenckiego Klubu „Pomorania” działającego przy Zarządzie Głównym Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego,
* Stacja kolejowa w Miechucinie - rzadki zespół zabytkowy z budynkiem dworca kolejowego i wieżą ciśnień o rozmieszczeniu przestrzennym nie zmienionym od początku ubiegłego stulecia. Od dnia 23 czerwca 2000 roku dworzec jest nieczynny, ponieważ linię kolejową Kartuzy- Lębork zlikwidowano,
* Młyn w Chmielonku - położony przy drodze do wsi Zawory na Raduni. Zbudowany w 1738 roku, zniekształcony podczas wielokrotnej przebudowy. Od 1972 roku przystosowany do pracy za pomocą energii elektrycznej. Młyn wodny działał tu od XIII wieku i zbudowany został przez cystersów z Oliwy. Obecnie jest własnością gminy Chmielno,
* Przystań Żeglarska,
* Galeria Kaszubski Róg - przedstawia wyroby sztuki ludowej Kaszub wykonane z rogów i poroża. Swą tematyką obejmuje przedmioty związane z morzem, przedmioty z tradycją Kaszub jaką jest zażywanie tabaki. Prezentowane są różnego rodzaju tabakierki oraz różne przedmioty codziennego użytku. Wszystkie eksponaty zostały wykonane przez braci Kazimierza i Rudolfa Kręckich z Chmielna przez okres 50-ciu lat. Przy Galerii znajduje się sklepik gdzie można nabyć przedmioty sztuki ludowej z rogu i poroża, ceramikę, rzeźby, literaturę i inne. Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00, w sobotę od 10:00 do 16:00 oraz w sezonie letnim w niedzielę od 12:00 do 16:00.
* Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby - to miejsce z mnóstwem atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć warsztatowych, gdzie na gości czekają rybackie gry, zabawy ruchowe, kalambury, rebusy i konkursy. To miejsce, w którym w sali multimedialnej /interaktywnej prowadzone są zajęcia edukacyjne m.in. z zakresu ekologii i ochrony przyrody, a także tematyczne warsztaty plastyczne oraz projekcje filmów przyrodniczych w 3D,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce znalazłem:
- list,
- smyczka,
- przypinka PIN z herbem - 4351 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- naszywka z herbem,
- przypinka PIN - 4352 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia na dziś pochodzi od firmy Panek S.A.
Panek S.A. - sieć wypożyczalni samochodów utworzona w 2000 roku przez Macieja Panka. Firma dysponuje flotą ponad 2000 samochodów w ponad 60 punktach wynajmu w całej Polsce, posiada też przedstawicielstwa na wszystkich polskich lotniskach oraz na Litwie. Spółka obsługuje rocznie ok. 40 000 klientów. Firma od lipca 2017 roku, oferuje pod nazwą Panek CarSharing bezobsługowy wynajem samochodów typu car-sharing, który jest największą tego typu usługą w Polsce i dziewiątą co do wielkości w Europie.
 

W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- trzy maseczki,
- długopis,
- dwie smyczki,
- gumowy breloczek,
 

!!! Chciałbym podziękować firmie Panek S.A. za przesyłkę oraz bardzo miły kontakt !!!

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

poniedziałek, 11 października 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, POSTANOWIŁEM wchodzę do polityki i zakładam nową partię o nazwie: Polska Partia Przyjaciół Kolekcjonerów - liczę na Państwa głosy !!! (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 972

Dziś jest 11 października 2021 rok. Witam 😉 co poniedziałek na moim blogu - jak miło, że wpadliście sprawdzić co nowego gadżetowego piszczy u pozytywnie zakręconego Łukasza 👊👋👌 Tak sobie dzisiaj siedzę rano przy herbatce i zastanawiam się co tu dla Was zaprezentować na blogu 😵 - i w końcu mam 💣💥 Choć za oknami robi się coraz zimniej to i tak u mnie w głowie kipi od nowych pomysłów na tematy gadżetowych posty 😱 Wczoraj na przykład przygotowałem kolejne sześć tajemniczych grup z autografami - szczegóły już wkrótce... A tak na chwilę przed otwarciem nowych przesyłek i paczek zapraszam Was do zapoznania się z kolejnym streszczeniem mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"...

Łukasz w ostatnim czasie coraz bardziej myśli o rozpoczęciu swojej kariery politycznej. Zastanawia się, czy może by nie zasilić szeregów któryś z istniejących partii politycznych. W ostateczności zastanawia się nad utworzeniem nowe ugrupowanie - była kiedyś Polska Partia Przyjaciół Piwa to teraz czas Polską Partię Przyjaciół Kolekcjonerów (zrzeszających osoby, które kolekcjonują różne ciekawe rzeczy: autografy, przypinki, modele motoryzacyjne i wiele innych przedmiotów). Niestety chłopak dochodzi do wniosku, że świat polityki to nie jego bajka. Sto razy lepiej czuje się na blogu "Gadżety na dobry dzień" w otoczeniu gadżetów i swoich drogich czytelników, przyjaciół i fanów 😍 Nadchodzi poniedziałek, dzień nowego gadżetowego wpisu na blogu. Godzina późna na zegarze a ja w proszku... sytuacja robi się nieciekawa... 😧

Polityk - osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu pojmuje się jako dążenie do realizacji idei Dobra (Platon), lub rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne (Arystoteles) a przyporządkowanie działania temu celowi ostateczne. Arystoteles opisywał politykę jako jedną z trzech sfer działalności człowieka. Obok etyki i ekonomii odpowiadać miały kolejno na pytania: „Jak być dobrym człowiekiem?”, „Jak być dobrym gospodarzem?”, „Jak być dobrym obywatelem?”. Współczesne pojmowanie polityki jako sztuki zdobywania władzy i rządzenia państwem, wprowadził Niccolo Machiavelli w swoim dziele pt. „Książę”, według którego, polityk dąży do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy. Praca polityka polega na zdobywaniu i umacnianiu wpływów, rządzeniu w sposób charakterystyczny dla powierzonych mu stanowisk. Wspólnym mianownikiem jest rozwiązywanie problemów społecznych, realizowanie wcześniej ustalonego programu, rozporządzanie finansami i dobrami materialnymi oraz prowadzenie dialogu z elektoratem jak i innymi politykami.
 

A oto autografy/podpisy od naszych posłów, senatorów, europosłów z różnych partii politycznych:
 
 
PS: Jeżeli podoba Wam się u mnie na blogu i chcecie więcej takich i innych postów na mojej stronie dajcie znać o tym w sekcji komentarzy - obiecuje odpisać na każdy 😍


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Pimar Pokrycia Dachowe Małeccy Sp.J.
Pimar - od wielu lat działa na rynku usług dekarskich. Jest firmą wielopokoleniową, w której doświadczenia są przekazywane z ojca na syna. Od 1 marca 2000 roku funkcjonuje jako hurtownia dachów z siedzibą w Poznaniu. Dzięki bogatej wiedzy popartej praktyką zdobytą w pierwszym zakładzie usługowym o dachach firma wie niemal wszystko. Dlatego nie tylko sprowadza najlepsze materiały. Doradza również Klientom, jak je dobrać do dachu o konkretnej konstrukcji i w określonej lokalizacji. Pimar polecam im rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających projektów. Zgodnie z sugestiami Klienta wskazuje odpowiednie dodatki, takie jak rynny, opierzenia oraz inne elementy niezbędne do prawidłowego wykonania, a w przyszłości do bezproblemowego użytkowania dachu. Hurtownia dekarska w Poznaniu zaopatruje we wszystkie typy pokryć dachowych, od dachówek i gontów bitumicznych po więźby dachowe. Prowadzi też sprzedaż papy, okien dachowych oraz drewna budowlanego. Hurtownia dachów PIMAR aktywnie poszerza swoją ofertę, aby móc sprostać standardom dzisiejszego rynku. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.

 
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- duża teczka,
- torba z materiału,
- koszulka M (niestety nie mój rozmiar),
- metrówka i ołówek stolarski,
- 12 krówek,
- gruby zestaw karteczek,
 

Druga paczka pocztex pochodzi od pewnej firmy
W drugiej paczce pocztex było można znaleźć:
- fajny młotek (pierwszy w kolekcji),
 

!!! Może to jakiś znak z góry, abym tym młotkiem wybił sobie z głowy tę całą politykę 😂😂 !!!
 
Trzecia przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Hanna Suchocka - polska polityk, prawnik i nauczyciel akademicki, w latach 1992-1993 prezes Rady Ministrów. Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedna z założycieli i liderów Unii Demokratycznej, a następnie Unii Wolności, w latach 1997-2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2001-2013 ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim. W latach 1980-1985 i 1989-1991 posłanka na Sejm PRL VIII kadencji i na Sejm kontraktowy oraz w latach 1991-2001 na Sejm I, II i III kadencji, w latach 2015-2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej. Dama Orderu Orła Białego.
 

Donald Tusk - polski historyk i polityk. Współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1990) oraz Platformy Obywatelskiej (2001), przewodniczący KLD (1991-1994) oraz PO (w latach 2003-2014 i jako pełniący obowiązki od 2021). W latach 2007-2014 prezes Rady Ministrów. W latach 2014-2019 przewodniczący Rady Europejskiej, od 2019 przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Poseł na Sejm I, IV, V, VI i VII kadencji (1991-1993, 2001-2014), w latach 1997-2001 senator i wicemarszałek Senatu IV kadencji, w latach 2001-2005 wicemarszałek Sejmu IV kadencji, w latach 2007-2009 przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej; jest osobą, która najdłużej sprawowała urząd premiera w III RP. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2005r.
 
A w trzeciej przesyłce było:
- dwa zdjęcia z podpisami od: Hanny Suchockiej i Donalda Tuska,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- folder informacyjny,
- dwa długopisy,
- button,
- 5 przypinek PIN - od 4316 do 4320 w kolekcji !!!
 

Piąta
przesyłka jest od Wicemarszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Michała Kamińskiego.
Michał Kamiński - polski polityk. Poseł na Sejm III, IV i VIII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji, w latach 2007-2009 rzecznik prasowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, senator X kadencji, wicemarszałek Senatu X kadencji.
 

A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem Wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego,
- duża teczka,
- list,
 

!!! Dziękuje Panie Senatorze za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

I tym właśnie sposobem moi drodzy Państwo udało mi się zebrać komplet podpisów od: Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i dwóch Wicemarszałków Michała Kamińskiego i Bogdana Borusewicza z ramienia Platformy Obywatelskiej.

 
Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Staszowie - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Staszów. Powiat istniał także w latach 1809-1844 oraz 1954-1975. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Oleśnica, Osiek, Połaniec, Staszów, Szydłów, gminy wiejskie: Bogoria, Łubnice, Rytwiany i miasta: Oleśnica, Osiek, Połaniec, Staszów, Szydłów.
 

Turystów w tym regionie Polski zapraszam od odwiedzenia następujący miejsc:
* Dworek szlachecki w Ruszczy z przełomu XVIII/XIX w.,
* Klasztor pokamedulski "Pustelnia Złotego Lasu" w Rytwianach z XVII w., 
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Bartłomieja w Staszowie z XV w.,
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Marcina w Połańcu z XVIII w.,
* Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Trójcy w Bogorii z XVIII w., 
* Kościół parafialny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Niekrasowie z XVII w.,
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Stanisława w Osieku z XVII/XVIII w.,
* Pałacyk w Wiązownicy (odnawiany),
* Pałacyk w Sichowie (odbudowany z ruin),
* Pałac w Grabkach Dużych,
* Pałac w Kurozwękach,
* Pałac w Łubnicach (szczątki fundamentów),
* Pałac w Wiśniowej, 
* Ratusz w Staszowie z XVIII w.,
* Zamek (szczątki) i Pałac (odrestaurowany) w Rytwianach, 
* Zamek w Szydłowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- folder turystyczny,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 4321 w kolekcji !!!
 

Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Głównie - miasto w północnej części województwa łódzkiego, powiat zgierski. Prywatne miasto szlacheckie położone było w drugiej połowie XVI wieku w powiecie rawskim ziemi rawskiej województwa rawskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do ówczesnego województwa łódzkiego. Było miastem szlacheckim.
 

Kiedy spytacie się mnie co warto odwiedzić na terenie tego miasta - odpowiadam:
* Układ urbanistyczny centrum miasta (prawnie chroniony), powstały w XIX wieku jako regulacja średniowiecznego układu lokacyjnego miasta, 
* Kamieniczki na pl. Wolności z przełomu XIX i XX wieku,
* Karczma Ostatni Grosz - drewniana, wybudowana w 1740 roku przy ul. Łowickiej karczma, później przebudowana. Prawdopodobnie najstarszy zachowany budynek w Głownie, 
* Zespół dworsko-parkowy "Zabrzeźnia" - dworek wybudował w 1840 roku Wincenty Matuszewski herbu Topór. Później należał m.in. do Stanisława Michalskiego herbu Łodzia oraz hrabiny Aleksandry Komorowskiej. Obecnie siedziba Rady Miejskiej i Urzędu Stanu Cywilnego,
* Pałacyk Jabłońskich, zbudowany w latach 1905-1906 przez Władysława Jabłońskiego przy ul. Łowickiej. Obecnie siedziba Muzeum Regionalnego w Głownie, 
* Dworzec kolejowy wzniesiony w 1903 roku na trasie Kolei Warszawsko-Kaliskiej, 
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła - zbudowany w latach 1922-1930, jako odbudowa po, całkowicie zniszczonym w trakcie I wojny światowej, poprzednim kościele. Zaprojektowany przez Wiesława Lisowkiego w formie rotundy. W jego wnętrzu freski (najstarsze z okresu II wojny światowej),
* Cmentarz parafialny, należący do parafii pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła, położony przy ul. Henryka Rynkowskiego (daw. Cmentarna) i Łowickiej. Najstarsze nagrobki z II połowy XIX wieku,
* Kościół parafialny w Głownie-Osinach pod wezwaniem świętej Barbary, wzniesiony w latach 1928-1930,
* Zakłady Norblin, bracia Buch i Werner w dzielnicy Osiny - zespół budynków fabrycznych wzniesionych ok. 1924 roku w miejscu odlewni metali kolorowych. Później Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne nr 3. Obecnie tereny zakładu zajmuje wiele mniejszych firm,
* Szkoła Podstawowa nr 1 wzniesiona w 1930 roku, w stylu modernistycznym. Później rozbudowana. Powstała na terenie podarowanym miastu przez hrabinę Aleksandrę Komorowską. Projekt wykonał ówczesny kierownik szkoły: inżynier Henryk Rynkowski, 
* Młyn na Pile - młyn przy ul. Łódzkiej, przy zalewie na rzece Mrożycy. Młyn istnieje od XIX wieku, wciąż działa,
* Drewniane wille z przełomu XIX i XX wieku, 
* Dąb Wolności - pomnik przyrody, prawem chroniony. Dąb posadzony 11 listopada 1928 na Placu Wolności, w dziesiątą rocznicę Odzyskania Niepodległości,
* Grodzisko w widłach rzeki Mrogi i Mrożycy,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było:
- plan miasta,
- folder turystyczny,
- trzy pocztówki,
- magnes na lodówkę,
- długopis,
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Kraśnik - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat kraśnicki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Siedziba gminy to Kraśnik.
 

Gmina Kraśnik zaprasza swoich turystów od odwiedzenia następujących miejsc:
* Mogiła wojenna z I wojny światowej (Stróża),
* Mogiły z II wojny światowej (Stróża),
* Kapliczka z wizerunkiem matki Boskiej na desce (Stróża - Kolonia),
* Cmentarz wojenny z II wojny światowej (Karpiówka),
* Pomnik ku czci pomordowanych 1939-1944 (Słodków Trzeci),
* Kapliczka (Słodków Trzeci),
* Kapliczka (Suchynia),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce był:
- button,
 

Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Ludwin - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat łęczyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Stanowi część aglomeracji lubelskiej Stanowi część aglomeracji lubelskiej zgodnie z koncepcją P. Swianiewicza i U. Klimskiej. Siedziba gminy to Ludwin. 
 

Gmina Ludwin od dawna ma ugruntowaną pozycję na turystycznej mapie Lubelszczyzny. Z każdym rokiem gmina gości coraz większą ilość turystów i wczasowiczów. W gminie Ludwin mieszczą się liczne ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe, gospodarstwa agroturystyczne. Podczas wypoczynku w Gminie Ludwin można skorzystać z przysmaków domowej kuchni oraz zapoznać się z bogactwem „poleskiej” kultury ludowej. O uroku regionu decydują równiny z dużą ilością bagien, torfowisk, jezior oraz sporą ilością lasów. Na terenie gminy Ludwin można się zetknąć z bardzo bogatą zarówno fauną jak florą. Występuje tu dosyć dużo roślin będących pod ochrona takich jak brzoza niska, wierzba lapońska, rosiczka pośrednia, pełnik europejski i wiele innych. Niezmiernie bogaty jest także świat zwierząt. Dominują tu ptaki błotne i wodne jakie jak: gęś gęgawa, żurawie, brodziec krwawodzioby, kuliki wielkie. Występują również ptaki drapieżne. Wśród nich najbardziej popularne są: bielik, kobczyk oraz błotniak zbożowy. Pośród ssaków dominującymi gatunkami są sarny, dziki, jelenie, wydry i łosie.
 
Do najpiękniejszych akwenów wodnych - pod względem turystycznym należą jeziora Piaseczno o powierzchni ok. 85 i głębokości 39 m, J.Łukcze, J. Rogóźno, J. Bikcze, J. Krzczeń, J. Zagłębocze, J. Brzeziczno, J. Dratów. Większość jezior jest pochodzenia krasowego. Jezioro Rogoźno oraz J. Dratów są ulubionym miejscem do wędkowania dla pasjonatów tego sportu. Jeziora Piaseczno, Łukcze, Zagłębocze są odwiedzane głównie przez miłośników kąpieli i sportów wodnych. Na terenie gminy znajduje się kilka obiektów zabytkowych. W miejscowości Dratów istnieje zabytkowa cerkiew i cmentarz prawosławny. W Kaniwoli znajduje się zespół dworsko-parkowy z pięknym drzewo-stanem” -w parku. Natomiast w Ludwinie do zabytków należy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz. 
Turystyka na terenie gminy zlokalizowana jest wyłącznie na terenach rekreacyjnych wokół jezior. Obszary te zaliczane są do drugiej kategorii atrakcyjności. Jeziora przyciągają mieszkańców województwa Lubelskiego, nie brakuje tu turystów z innych regionów Polski, a nawet świata. W sezonie letnim na terenie gminy wypoczywa średnio około 20 000 osób. Istnieją tu ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe a także gospodarstwa agroturystyczne. Duża część turystów wypoczywa indywidualnie we własnych domkach letniskowych położonych nad jeziorami.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- ulotka,
- zakładka do książki z tabliczką mnożenia,
- przypinka PIN z herbem - 4322 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia na dziś przesyła pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- pocztówka z pozdrowieniami - też pozdrawiam 😉
- dwie przypinki PIN (jedna uszkodzona w czasie wysyłki - mam nadzieje że uda się wyleczyć tego pacjenta) - 4323 i 4324 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).