Dziś mamy 12 października 2020 rok. Halo, halo fani bloga "Gadżety na dobry dzień" odbiór - zgłaszam się 👋 Wybaczcie że tak zaczynam w klimatach policyjnych, ale dziś czeka na nas rozwikłanie zagadki 10-ciu gadżetowych kopert razem z oddziałem OPZ-tu z serialu "Fala Zbrodni" 😉 Dlatego zaraz po odprawie i dwóch nowych pozytywach dnia dzisiejszego wsiadamy do auta i ruszamy z piskiem opon na gadżetową akcje 3,2,1 GO...
Fala Zbrodni - polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, oparty na szwedzkim oryginale Brottsvåg na licencji Jarowskij Enterprises AB. Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami. Zdjęcia do serialu realizowane były we Wrocławiu.
OPZ - Oddział do zwalczania Przestępczości Zorganizowanej to specjalna
eksperymentalna, elitarna jednostka policji kierowana przez Renatę
Lemańską, podległą Rajmundowi Sieradzkiemu, której celem jest walka z
przestępczością zorganizowaną. W skład jednostki od początku jej
istnienia wchodzą policjanci operacyjni: nerwowy i impulsywny Igor
„Szajba” Szajbiński, jego spokojniejszy przyjaciel Błażej „Budrys”
Kowal, niedostępna Daria „Czarna” Westman i najbardziej doświadczony
glina w zespole Adam Kruczkowski oraz nieco mniej aktywni „Tomiak” i
„Pantera”, a także analitycy: spokojny Kuba Wiśniewski, spec od
komputerów i dowcipny lecz impulsywny analityk Szymon Rafalski
specjalizujący się w przesłuchiwaniu. Fabuła serialu koncentruje się na
walce z przestępstwem zorganizowanym, w szczególności z rosyjską mafią,
ale także na życiu osobistym policjantów.
Z obsady aktorskiej serialu "Fala Zbrodni" posiadam autografy od:
Mirosław Baka (Komisarz Igor Szajbiński "Szajba"), Jan Wieczorkowski (Witek Nawrocki "Młody"),
Bogusław Kudłek (Jonasz Szmidt), Radosław Pazura (Jakub Wiśniewski), Marcin Dorociński (Michał Wagner), Przemysław Sadowski (Błażej Kowal "Budrys") i Sylwia Juszczak (Iza Szablewska).
PS: Jeżeli Wam się podoba u mnie na blogu to wiecie co macie robić - każdy nowy komentarz od fanów jest zawsze w najwyższej cenie 💓
Pierwsza MEGA paczka InPost (odebrana osobiście z Paczkomatu) pochodzi od przyjaciółki bloga Justyny, od której w ostatnim czasie udało mi się odkupić kilkanaście fajnych okazów do moich kolekcji.
A w pierwszej MEGA paczce Inpost znalazłem:
- 119 przypinek PIN (113 zasila moje zbiory a 6 powędruje na wymianę - wśród nich jest kilka od firm/instytucji, których już nie ma: sklep Nomi, Bank AIG czy Kredyt Bank) - od 3337 do 3456 w kolekcji !!!
!!! Dziękuje Justyna za możliwość zakupu takiej to bogatego zbioru przypinek do mojej kolekcji
I tym właśnie sposobem moi mili Państwo właśnie w kolekcji przypinek PIN pojawiła się wpinka, która będzie nosiła miano tej o numerze 3400 👏 W związku z tym wydarzeniem w najbliższym poście na blogu przedstawiem wam najnowsze zdjęcia mojej całej przypinkowej kolekcji 😃
Druga koperta jest od Rafała Cieszyńskiego.
Rafał Cieszyński - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz instruktor kulturystyki. W 1997 zadebiutował na ekranie rolą Marcina w telenoweli TVP1 Klan, w której grał do 2000. W kolejnych latach grał w wielu innych serialach, m.in. Maksymiliana Friege’a w serialu Fala zbrodni (2003-2007), diabła w sitcomie Świat według Kiepskich (2004), przyjaciela Pawła w serialu Pierwsza miłość (2004-2005, 2014-2015), członka gangu w serialu Macieja Dejczera Oficer (2005), homoseksualnego Szymona Pawłowskiego w serialu Pensjonat pod Różą (2005). Wystąpił w teledysku do piosenki Natalii Kukulskiej „Cicho ciepło” (2001). Studiował aktorstwo w Lee Strasberg Studio w Los Angeles. Od 2008 odgrywa rolę starszego sierżanta Przemysława Gibalskiego w serialu TVP1 Ojciec Mateusz. Po debiutanckiej małej roli kinowej w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczem (1999), zagrał zakochanego ucznia klasy maturalnej w filmie To my (2000) i pojawił się jako pan młody w Listach miłosnych (2001). We współczesnej filmowej adaptacji Balladyny Słowackiego w reżyserii Dariusza Zawiślaka zagrał postać kochanka Balladyny, wzorowaną na Fon Kostrynie.
Pod koniec 2000 zadebiutował na scenie Teatru Zwierciadło w Łodzi w spektaklu Jana Machulskiego Niebezpieczne zabawy. Występował w warszawskich teatrach: Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (2002-2006) i Komedia (2007). Uczestniczył w programach rozrywkowych: Taniec z gwiazdami (2006), Gwiazdy tańczą na lodzie (2008) i Fort Boyard (2009), w którym zwyciężył. Był gościem drugiego odcinka programu dokumentalnego kanału TLC Gwiazdy w karetce (2015). Był również prowadzącym reality show telewizji Puls Bankomat. Wyścig z czasem (2013). Jest instruktorem kulturystyki Polskiej Federacji Trójboju Siłowego i Kulturystyki oraz Amerykańskiej Federacji ISSA.
W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Rafała Cieszyńskiego,
!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Trzecia przesyłka pochodzi od Pani Europoseł Róży Thun.
Róża Thun - polska działaczka organizacji pozarządowych, publicystka; była dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji. Żona Franza Grafa von Thun und Hohenstein, hrabiego, a następnie księcia w tym rodzie.
A w trzeciej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem od Pani Europoseł Róży Thun,
!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Czwarta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- ładna torba z materiału,
- 8 biuletynów tej instytucji,
- duża pocztówka,
- 23 płyty CD i DVD,
Piąta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Złotowie - powiat w północnej Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Złotów.
Jest najdalej wysuniętym powiatem na północ w Wielkopolsce oraz pod
względem wielkości trzecim w Wielkopolsce i dwudziestym drugim powiatem w
Polsce.
W skład powiatu wchodzą:
gminy miejskie: Złotów, gminy miejsko-wiejskie: Jastrowie, Krajenka, Okonek, gminy wiejskie: Lipka, Tarnówka, Zakrzewo, Złotów i miasta: Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek.
A w piątej przesyłce było:
- folder "Rozmaitości Powiatu Złotowskiego",
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3457 w kolekcji !!!
Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą - miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, powiat lipnowski, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Dobrzyń nad Wisłą. Położone nad rzeką Wisłą nieco powyżej Włocławka, niedaleko Zbiornika Włocławskiego (zwanego też Jeziorem Włocławskim). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa włocławskiego.
Do zabytków w tej miejscowości należą między innymi:* Fragment ruin kościoła św. Krzyża i świętego Szczepana
przy ulicy Farnej, wzniesionego w końcu XIII wieku, a zniszczonego w
1656 r. Odbudowany jako kościół murowany i pełniący funkcję kościoła
parafialnego. Wewnątrz kościoła znajdowało się sześć drewnianych ołtarzy
i jeden murowany poświęcony Matce Boskiej Szkaplerznej. Ołtarz główny
był natomiast poświęcony św. Szczepanowi. Poza tym wiadomo o dużym
krzyżu w centralnej części kościoła i sześciogłosowych organach. Przy
kościele wybudowano murowaną dzwonnicę z dwoma dzwonami. 15 kwietnia 1767 roku kościół spłonął i nie został już odbudowany. W 1805 roku jego ruiny zostały sprzedane budowniczym dworu w Leniach Wielkich.
* Kościół parafialny pofranciszkański Wniebowzięcia NMP
zbudowany w latach w latach 1279-1316, wielokrotnie przebudowywany
(ostatnia przebudowa na początku XX w.). Wyposażenie głównie barokowe.
Fasada zachodnia w stylu neoromańskim. Ołtarz główny z początku XIX w.
klasycystyczny, przeniesiony z Zakroczymia.
Na uwagę zwiedzających zasługuje kaplica św. Walentego, krucyfiks
barokowy z XVIII wieku i marmurowa płyta nagrobna generała wojsk
polskich, Damazego Mioduskiego.
* Trójskrzydłowy klasztor pofranciszkański z końca XVIII wieku, przylegający do kościoła NMP i posiadający z nim wspólny wirydarz.
* Grodzisko zwane „Górą Zamkową”. W tym miejscu istniał gród, w którym od 1228 roku z nadania Konrada Mazowieckiego mieli swoją siedzibę bracia dobrzyńscy,
którzy 5 lat później połączyli się z Krzyżakami. W 1235 roku gród
wrócił w ręce książąt mazowieckich. W latach 1329 zajęty przez
Krzyżaków, którzy zwrócili go Kazimierzowi Wielkiemu po podpisaniu pokoju kaliskiego w 1343 roku. Następnie od 1380 roku był lennem Władysława Opolczyka, który w roku 1392 oddał go w zastaw Krzyżakom. Dzięki wykupowi zastawu w 1404 roku ponownie w rękach polskich. Po wybuchu wielkiej wojny oblężony i spalony przez Krzyżaków w dniu 18 sierpnia 1409 roku.
* Układ urbanistyczny wraz z prostokątnym Rynkiem.
* Budynki mieszkalne i użyteczności publicznej, głównie z XIX wieku. Najstarszy dom mieszkalny przy ulicy Słowackiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- plan miasta,
- 4 pocztówki,
- podstawka pod napój,
- list,
- przypinka PIN - 3458 w kolekcji !!!
Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Złotoryi - miasto w południowo-zachodniej Polsce, województwo dolnośląskie, siedziba powiatu złotoryjskiego, nad rzeką Kaczawą.
W średniowieczu ośrodek wydobycia złota, później bazaltu, a w okolicznych miejscowościach (do połowy XX wieku) miedzi, obecnie - bazaltu. Ponadto przemysł włókienniczy i papierniczy.
To właśnie udostępniona dla turystów Kopalnia Złota
Aurelia jest jedną z największych atrakcji regionu. Sztolnię,
stanowiącą podziemną trasę turystyczną, wykuto około 1660 roku w skale
diabazowej. Korytarze niosą ze sobą ciekawe tajemnice, legendy i
opowieści, które najlepiej usłyszeć zwiedzając to ciekawe miejsce. Również inne obiekty mogą przyciągnąć turystów do Złotoryi. Wśród zabytków warto zobaczyć: Basztę Kowalską,
kościół Św. Jadwigi, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
kościół Św. Krzyża, dawny klasztor franciszkanów, XIV-wieczne mury
obronne, zespół historycznych domów na Starym Mieście, Ratusz oraz Fontannę Delfinów z XVII wieku. Na pewno warto też odwiedzić Muzeum Złota, które mieści się w zabytkowym budynku wkomponowanym w mury miejskie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 ulotki,
- smyczki,
- magnes na lodówkę,
- 2 pocztówki,
- 2 naklejki,
- długopis,
- pamiątkowa moneta,
- przypinka PIN z herbem - 3459 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Rzeczenica - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat człuchowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. W skład gminy wchodzi 7 sołectw: Breńsk (obejmuje także miejscowości: Przyrzecze, Dzików, Łuszczyn, Gockowo, Zalesie), Brzezie (z miejscowościami Trzmielewo i Jeziernik), Gwieździn (z miejscowością Zbysławiec), Międzybórz (obejmuje także miejscowości: Przeręba, Sporysz, Cierniki, Iwie, Jelnia i Zadębie), Olszanowo (z miejscowościami Garsk i Grodzisko), Pieniężnica (z miejscowością Knieja), Rzeczenica (z miejscowościami Bagnica i Lestnica).
Jest to jedna z dwóch gmin województwa pomorskiego (obok wiejskiej gminy Słupsk), która nie posiada herbu.
Siedziba gminy to Rzeczenica.
Zabytkami Gminy które warto odwiedzić są:
- Kościół w Brzeziu pod wezwaniem świętego Wawrzyńca wzniesiony w 1812 roku,
- Kościół w Pieniężnicy pod wezwaniem świętego Marcina wzniesiony został w latach 1814 - 1817
- Kościół w Międzyborzu pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Pańskiego wzniesiony w 1897 roku,
- Kościół w Rzeczenicy pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa wzniesiony w latach 1873-76,
- Kościół w Gwieździnie pod wezwaniem świętego Marcina został zbudowany w latach1688-1690,
- Kościół w Olszanowie pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu wzniesiony został około 1600 roku,
- Kompleks dworsko-parkowy w Gockowie:
Wspaniałym
dowodem świetności Gockowa jest mieszczący się w miejscowości kompleks
dworski z I połowy XIX wieku. W jego otoczeniu powstał park, który
został zaprojektowany na przełomie XVIII/XIX wieku. Zapleczem
gospodarczym pałacu był zespół folwarczny wybudowany na przełomie XIX/XX
wieku. W jego skład wchodziły m.in. kuźnia, chlewnia, warchlarnia,
obora, magazyn, garaże, kurnik z gołębnikiem, budynki gospodarcze. Dworek
w Gockowie wraz z otoczeniem jest jednym z najciekawszych zabytków na
terenie gminy Rzeczenica i jedynym niezwiązanym z architekturą sakralną.
Walory
naturalne gminy z pewnością urzekną każdego. To niezwykle atrakcyjny
obszar, cichy i spokojny o pięknych krajobrazach oraz czystym powietrzu.
Wymarzone miejsce dla amatorów wypoczynku na łonie natury i miłośników
przyrody: wędkarzy, grzybiarzy, kajakarzy i rowerzystów.
Na
terenie Gminy Rzeczenica i w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się
kilka zbiorników wodnych. Do największych należą graniczące z terenem
gminy jeziora: Bielsko, Szczytno (powierzchnia - 645,2 ha) oraz Krępsko
(powierzchnia 377,3 ha). Na terenie gminy znajdują się także mniejsze
zbiorniki wodne, do których należą: jezioro Olszanowskie Duże oraz
jezioro Orzechowo. Pomniki przyrody w gminie Rzeczenica - to dwa
pojedyncze drzewa: cis pospolity koło Leśnictwa Cisowo i dąb szypułkowy
w Międzyborzu oraz dwa głazy narzutowe: w Grodzisku i Olszanowie.
Rezerwaty przyrody, które zdecydowanie trzeba zobaczyć to „Bocheńskie
Błoto”, „Międzybórz” oraz „Cisy w Czarnem”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce znalazłem:
- pluszowa maskotka bociana,
- button,
- folder reklamowy,
- długopis,
- pamiątkowa moneta,
Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Rychtal - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat kępiński, najdalej na południe wysunięta gmina województwa. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim.
Siedziba gminy to Rychtal.
W gminie Rychtal warto obejrzeć i zobaczyć:
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Nepomucena w Wielkim Buczku powstał w
1802 r. Został ufundowany przez biskupa wrocławskiego Jana Maurycego
Strachwitza.
* Kościół pod wezwaniem świętego Rocha - kościół, znajdujący się w Proszowie, powstały w
1251 r. Obecny zbudowany został w 1711 r., a odnowiony w 1920 i 1981
r.
* Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Rychtalu -
rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Rychtal, w gminie
Rychtal, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do
dekanatu Trzcinica. Mieści się przy ulicy Kościelnej, w pobliżu Rynku od
strony północno - wschodniej.
* Dwór w Drożkach,
* Dwór w Wielkim Buczku,
* Kościół Nawiedzenia NMP,
* Kościół świętego Jana Nepomucena,
* Pałac Biskupów Wrocławskich,
* Spichlerz dworski,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- pocztówka,
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest
od dużego polskiego parku rozrywki. W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- malowanka,
- mapa parku rozrywki,
- ulotka,
- płyta CD z piosenkami,
- notes,
- naklejka,
- gumowy breloczek,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).