środa, 27 maja 2020

Co wybieracie samochód osobowy czy autobus - czyli coś dla miłośników motoryzacji - wpis numer 885

Dziś jest 27 maja 2020 rok. Witajcie kochani - naprawdę bardzo lubię się z wami spotykać na blogu. Dziś żeńska część fanek "Gadżetów na dobry dzień" będzie trochę zawiedziona, ponieważ ten post będzie w dużej mierze skierowany dla panów. Na pewno jest dużo pań, które interesują się motoryzacją - prawda ? Wspólnie sprawdzimy co tam słychać nowego u niemieckiego i francuskiego producenta samochodów osobowych. Jako bonus przypomnimy sobie o jednym modelu autobusu - polskiej produkcji prosto z Sanoka...

Nie wiem czy kiedyś zastanawialiście się skąd się wzięło określenie samochód. Słowo to utrwaliło się w języku polskim jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to zostało wybrane w drodze konkursu, na słowo określające automobil. Termin samochód pochodzi od słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie poruszający się, czyli z własnym napędem. Spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć o określeniu samojedź.

A oto moje przypinki PIN związane z branżą motoryzacyjną. Trochę ich się tu nazbierało - prawda.


Odpalamy silnik, wrzucamy bieg, gaz do dechy i rozpoczynamy nowy post na blogu.
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Wszystkie osoby odwiedzające bloga są proszeni do pozostawienia nowego komentarza na blogu oraz na pozostałych moich mediach społecznościowych - BRAWO WY


PORSCHE - niemieckie przedsiębiorstwo produkujące obecnie samochody sportowe oraz luksusowe samochody osobowe, założone w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Właścicielem spółki jest koncern Volkswagen AG. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Stuttgart-Zuffenhausen. W 2014 roku Porsche wyprodukowała 203 097 samochodów, z czego największy udział przypadł modelowi Cayenne (prawie 66 tys. pojazdów) oraz Macan (ponad 59 tys.).


W mojej kolekcji markę Porsche reprezentują takie oto modele:
- Cayenne Turbo (czerwony), 911 Carrera (zielony) i RS 1973 959 (srebrny),


AUTOSAN H9 - seria autobusów lokalnych i międzymiastowych klasy midi produkowanych w latach 1973-2002 w Sanockiej Fabryce Autobusów (SFA), a następnie w zakładach Autosan S.A. w Sanoku. Nieliczne egzemplarze produkowano jeszcze do 2006 roku. Autobus zdobył dużą popularność na rodzimym rynku, szczególnie wśród przedsiębiorstw PKS oraz w mniejszym stopniu szkół nauki jazdy oraz przewoźników prywatnych. Wpłynęła na to prosta i trwała konstrukcja odporna na złą jakość polskich dróg, łatwość napraw i serwisu oraz niska cena.


Kto z Was pamięta jak takie autobusy jeździły po naszych ulicach - znam kilka miast gdzie takie limuzyny dalej wożą swoich pasażerów ?


RENAULT - francuski producent samochodów założony w 1899 roku, będący zarazem jedną z najstarszych firm samochodowych. Lider pod względem globalnej sprzedaży aut oraz drugi na świecie producent samochodów. Koncern zatrudnia 130 tys. pracowników na całym świecie, z czego 63 tys. we Francji, jednak jedynie około 20% produkcji realizuje we Francji. Odsetek ten jest nieco wyższy w przypadku silników (29%).


W mojej kolekcji markę Renault reprezentują takie oto modele:
- 4 (biały), 5 (żółty), R8 (żółty z dwoma paskami), Twingo GT (czerwony) i Clio RS (zielony),


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny nowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

poniedziałek, 25 maja 2020

Najważniejsze w tych czasach być dobrze poinformowany - wpis numer 884

Dziś mamy 25 maja 2020 rok. Witajcie kochani jak co poniedziałek w świecie Gadżetów na dobry dzień 😁 Tak na start mam do Was szybkie pytanie - czy oglądacie programy informacyjne w telewizji ? Pytam się dlatego, że dzisiejszy post na blogu będzie związany z tymi właśnie audycjami live 😎 Ja wiem że teraz w telewizji wszystko kręci się wokół dwóch kwestii: koronawirusa i wyborów. Dlatego też osobiście wolę śledzić tylko regionalne portale informacyjne z mojego miasta niż te ogólnopolskie - w Siedlcach mamy też swoją regionalną telewizję czy radio.

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Dziś rano otrzymałem super paczkę od przyjaciela bloga składająca się z dość dużą ilością elementów - szczegóły już wkrótce...

Kiedyś pamiętam jak byłem na wycieczce szkolnej w Polskim Radiu. Fajnie się złożyło gdy podczas oprowadzania po budynku rozgłośni w redakcji dawnego RADIA BIS (potem Czwórka Polskie Radio a obecnie Polskie Radio 24) zostaliśmy jako grupa wpuszczeni do studia gdzie miałoby za chwilę wejście LIVE. Mieliśmy takie zadanie, aby po rozstrzygnięciu konkursu SMS-owego (gdzie słuchaczka wygrała nagrodę) zaprezentować w naszym wykonaniu aplauz dla niej. Prowadzący pod koniec powiedział, że te gromkie owacje pochodzą od grupy uczniów z Siedlec.


PS: Najlepszym news-em dnia od Was dla mnie będzie góra nowych komentarzy na blogu, jak i na pozostałych portalach społecznościowych typu Twitter czy Instagram.


TELEEXPRESS (17:00) - polski program informacyjny nadawany codziennie na żywo, emitowany na antenie TVP1 oraz od 24 sierpnia 2017 roku także w TVP Info, a o godz. 17:30 odtwarzany w TVP Polonia. Producentem programu jest Telewizyjna Agencja Informacyjna. Program można obejrzeć w internecie za pośrednictwem serwisu vod.tvp.pl i oficjalnej strony internetowej programu teleexpress.tvp.pl.


Z ekipy prowadzących Teleexpressu posiadam autografy od:
- Michał Cholewiński, Beata Chmielowska-Olech, Rafał Patyra (wspólne zdjęcie), Beata Chmielowska-Olech (osobne zdjęcie) i Krzysztof Ziemiec,


WYDARZENIA (18:50) - główny program informacyjny telewizji Polsat emitowany od 11 października 2004. Program ten zastąpił Informacje emitowany na antenie Polsatu (w latach 1993-2004) i Dziennik - na antenie TV4 (w latach 2000-2004). Twórcą i pierwszym redaktorem naczelnym Wydarzeń do września 2007 był Tomasz Lis, a kolejnym do września 2012 Jarosław Gugała. Następnie program kierował redaktor naczelny Polsat News - Henryk Sobierajski. Od marca do grudnia 2016 szefową Wydarzeń była Dorota Gawryluk, od stycznia 2017 do marca 2018 Wydarzeniami ponownie kierował Henryk Sobierajski, zaś od marca 2018 ponownie Dorota Gawryluk. Wydania programu dostępne również są w serwisie ipla oraz na stronie Polsatu News (z wyjątkiem Wydarzeń Sport, które emitowane są tylko w telewizji).


Z ekipy prowadzących Wydarzeń posiadam autografy od:
- Dorota Gawryluk (szefowa redakcji) i Jarosław Gugała,


FAKTY (19:00) - polski program informacyjny telewizji TVN nadawany od 3 października 1997 codziennie o godz. 19:00 (do 1 maja 1998 Fakty nadawano o godzinie 19:30) na kanałach TVN i TVN24 BiS oraz w rozdzielczości HDTV (1920x1080 z przeplotem) na kanale TVN HD i TVN24 HD. Program można również oglądać w Internecie od marca 2007 początkowo na portalu internetowym TVN24.pl, następnie za pośrednictwem serwisu Player.pl i razem z prognozą pogody od 15 czerwca 2012 na oficjalnej stronie internetowej programu fakty.tvn24.pl.


Z ekipy prowadzących Faktów posiadam autografy od:
- Grzegorz Kajdanowicz, Piotr Marciniuk, Justyna Pochanke i Anita Werner,


WIADOMOŚCI (19:30) - program informacyjny emitowany na antenie TVP1 i TVP Polonia, od 24 sierpnia 2017 emitowany także na antenie TVP Info, nadawany ze studia „A” Telewizyjnej Agencji Informacyjnej znajdującego się przy pl. Powstańców Warszawy 7 w Warszawie na żywo od 18 listopada 1989. Program informacyjny razem z prognozą pogody jest dostępny w Internecie od 15 stycznia 2007 początkowo pod adresem itvp.pl, a następnie za pośrednictwem serwisu vod.tvp.pl i oficjalnej strony programu wiadomości.tvp.pl. W kwietniu 2020 w związku ze wzrostem oglądalności programu w czasie pandemii koronawirusa jego główne wydanie zostało wydłużone z 30 do 35 minut.


Z ekipy prowadzących Wiadomości posiadam autografy od:
- Michał Adamczyk i Danuta Holecka (szefowa redakcji),


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny nowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

środa, 20 maja 2020

Środowe - 7 kopert/przesyłek, porządkujemy dużą ilość nowych okazów w kolekcjach - wpis numer 883

Dziś jest 20 maja 2020 rok. Witam wszystkich moich przyjaciół, fanów oraz czytelników na blogu - jak miło, że jesteście obecni 😍 Dziś w drugim poście tego tygodnia zajmiemy się sprawami gadżetów. Patrząc na listę przesyłek dziś na tapecie mamy: dwie przesyłki zakupowe, przesyłkę z wymiany, dwie kolejne od przyjaciół bloga i ostatnia z urzędu gminy. Na tą chwilę nie ma co liczyć na paczki od firmy - z wiadomych przyczyn. Choć w czwartym etapie jest otwarcie teatrów czy kin to wysłanie próśb do firm i urzędu jest dopiero w ostatnim etapie znoszenia obostrzeń.

Aby na moim blogu w tym czasie pojawiały się nowe posty na blogu przygotowałem dla Was (jak widać na zdjęciu poniżej) kilka nowych kolejnych grup autografów związane z różnymi kategoriami. Na razie są one zamazane, ale z biegiem czasu będę je prezentował na blogu. Jeżeli będą się pojawiać jakieś nowe przesyłki z gadżetami to oczywiście będę je pokazywał na mojej stronce.


PORZĄDKÓW CIĄG DALSZY :
W czasie tej kwarantanny podczas odkurzania kolejnych miejsc w domu można natrafić na fajne znaleziska. W jednym z pudełek znalazłem między innymi: zawieszki do telefonu z gum Orbit czy rodzinę misiów z herbaty Saga. Przyznajcie się kto kiedyś zbierał takie skarby ?


I tym właśnie sposobem przechodzimy do prezentacji nowych przesyłek na blogu
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Będzie mi bardzo miło po publikacji nowego posta poczytać Wasze nowe komentarze na blogu - z góry dziękuje 😁


Pierwsza SUPER przesyła zakupowa pochodzi od przyjaciela bloga Konrada.
A w pierwszej SUPER przesyłce znalazłem:
- 7 zdjęć z autografami od: Idy Nowakowskiej (prezenterka), Jerzego Mielewskiego (prezentera), Katarzyny Dowbor (prezenterka), Jana Komasy (reżyser), Tomasza Barańskiego (tancerz), Iwony Pavlović (tancerka) i Francesco Napoli (muzyka),


!!! Dziękuje Konrad za możliwość zakupu kilku autografów - pozdrawiam !!!

Druga przesyłka jest od przyjaciela bloga Marcina.
W drugiej przesyłce było:
- 9 przypinek PIN - od 3002 do 3009 w kolekcji !!!


Wśród powyższych PIN-ów jest mały akcent Siedlecki:


Trzecia SUPER przesyłka z wymiany pochodzi od przyjaciela bloga Cezarego.
A w trzeciej SUPER przesyłce było:
- 8 zdjęć/pocztówek z autografami od: Kamila Balei (prezenter), drużyny piłkarskiej Zagłębia Lubin (sport), Jerzego Janowicza (sport), Jakuba Przygodzińskiego (sport), Jakuba Araka (sport), Piotra Gruszki (sport), Alexa Dujszebajewa (sport) i Dustina Wattera (sport),



!!! Dziękuje Cezary za kolejną naszą wymianę autografów - pozdrawiam !!!

Czwarta SUPER przesyłka zakupowa jest od przyjaciela bloga Jana.
W czwartej SUPER przesyłce znalazłem:
- 3 zdjęcia z autografami: Adriany Kalskiej (aktorka), Małgorzaty Ostrowskiej - Królikowskiej (aktorka) i Karoliny Sawki (aktorka),


!!! Dziękuje Jan za możliwość zakupu trzech autografów - pozdrawiam !!!

Piąta koperta pochodzi od Alicji Majewskiej.
Alicja Majewska - polska piosenkarka popowa. Urodziła się we Wrocławiu, ale wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem miejscowej szkoły i nauczycielem śpiewu. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie oraz Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutowała w 1968 na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 1971–1974 była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1975 zdobyła nagrodę główną na XIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, śpiewając utwór Jerzego Derfla i Ireneusza Iredyńskiego „Bywają takie dni”. W 1980 zdobyła Grand Prix na festiwalu w Rostocku, a w 1985 uhonorowana została na festiwalu w Hawanie. Współpracuje z artystami, takimi jak Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska czy Łucja Prus. Uhonorowana została Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005). 14 czerwca 2015 podczas LII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na koncercie z okazji 90-lecia Polskiego Radia i 40-lecia współpracy artystycznej, wraz z Włodzimierzem Korczem odebrała Honorowy Złoty Mikrofon. W 2019 została jedną z trenerek w pierwszej polskiej edycji programu TVP2 The Voice Senior.


A w piątej kopercie było:
- 2 zdjęcia z autografem od Alicji Majewskiej (w tym na jednej mojej starej pocztówce),


!!! Dziękuje bardzo za dwa autografy oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka jest od przyjaciela bloga Artura.
W szóstej przesyłce był:
- proporczyk mojej miejskiej drużyny piłkarskiej Pogoń Siedlce a na odwrocie z herbem miasta Siedlce,


!!! Dziękuje Artur za przesyłkę - pozdrawiam !!!

Siódma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Kolbudy - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat gdański. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji trójmiejskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 15 sołectw: Babidół, Bąkowo, Bielkowo, Bielkówko, Buszkowy Górne, Czapielsk, Jankowo Gdańskie, Kolbudy, Kowale, Lisewiec, Lublewo Gdańskie, Łapino, Otomin, Ostróżki, Pręgowo. Siedziba gminy to Kolbudy (do 20 grudnia 1998 jako Kolbudy Górne).


Środowisko gminy Kolbudy kształtują bogactwo przyrody i przyjazny klimat. Atrakcyjna i spokojna lokalizacja oraz bliskość centrum metropolii sprawiają, że Kolbudy stają się już nie tylko miejscem turystycznych odwiedzin, ale celem migracji coraz większej liczby mieszkańców metropolii.

Gmina Obejmuje część malowniczego pojezierza kaszubskiego, a jej największym bogactwem są lasy, które decydują o atrakcjach turystycznych gminy. W kolbudzkich lasach znajdują się liczne rezerwaty, obszary chronionego krajobrazu, wiekowe drzewa i stanowiska lęgowe dzikiego ptactwa. Bardzo popularne są okoliczne ścieżki turystyczne. Do najważniejszych należy tzw. Wielka Pętla, która obejmuje obszar trzech gmin: Kolbud, Przywidza i Trąbek Wielkich. Trasa liczy długość 200 km i zapewnia wiele atrakcji. Oprócz dróg rowerowych i pieszych do dyspozycji są dukty konne, szlaki narciarskie oraz szlaki kajakowe. Herb Gminy wyraża historyczne związki Kolbud z Zakonem Kartuzów sięgające XIV wieku i nieco późniejsze XVI-wieczne z Gdańskiem. Godło herbu natomiast podkreśla wciąż żywe w tym regionie tradycje rzemieślnicze. Ciekawostką gminy jest również Muzeum Staroci w Pręgowie. To prywatne muzeum zawiera niezliczoną ilość wspomnianych staroci. Dawne moździerze, żelazka, młynki do kawy oraz narzędzia tworzą charakter zaadoptowanego na muzeum domu. Odwiedzając Gminę Kolbudy warto zobaczyć też zameczki wodne na rzece Raduni, ruiny cmentarzysk z wczesnej epoki żelaza i osiedle obronne Słowian Pomorskich z IX–X wieku, a także 600-letni kościół w Pręgowie. Interesującymi obiektami są elektrownie wodne w Łapinie, Kolbudach i Bielkowie. Dobrze rozwinięta infrastruktura ułatwia połączenia autobusowe i samochodowe zarówno z Pruszczem Gdańskim jak i z Gdańskiem w ramach usług Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz PKS. Bliska odległość między Gdańskiem a Kolbudami sprawia, że staje się ona bazą noclegową dla mieszkańców metropolii.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- smyczkę,
- ołówek,
- długopis,
- magnes na lodówkę,
- list,
- przypinkę PIN z herbem - 3010 w kolekcji !!!

 
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

poniedziałek, 18 maja 2020

Każdy ma swoje muzyczne ranczo - wpis numer 882

Dziś mamy 18 maja 2020 rok. Witam wszystkich obecnych jak co poniedziałek na blogu "Gadżety na dobry dzień". Zgodnie z waszymi głosami oddanymi kilka dni wcześniej na fanpage'u bloga dziś cały wpis będzie poświęcony autografom. Razem przypomnimy sobie o jednym polskim serialu emitowany w latach 2006-2016 - mowa tu o Ranczu. Jako drugą propozycję mam dla Was kilka chwil z muzyką popularną będącą nurtem muzyki tanecznej - jedni ją kochają a drudzy nienawidzą DISCO POLO.

Na pytanie, jaki stosunek mam do muzyki disco polo odpowiadam: normalny 😀 Nie uważam, żeby to był jakiś gorszy gatunek - wręcz przeciwnie. Jeżeli ludzie lubią się przy tej muzyce bawić to ja nie mam z tym żadnego problemu - przecież co to za zabawa czy wesele bez disco polo.  Osobiście szanuje każdego fana innego gatunku muzyki. Sam należę do takich osób, które nie mają swojego ulubionego gatunku muzycznego. Lubię każdą piosenkę dobrze zrobioną, z fajnym tekstem i muzyką oraz taką, która po przesłuchaniu zostaje w głowie.

100-tna ROCZNICA:
Dziś obchodzimy 100-tną rocznicę urodziny naszego papieża Świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła został wybrany na urząd głowy Kościoła Katolickiego w dniu 16 października 1978 do dnia swojej śmierci 2 kwietnia 2005 rok. W ciągu swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki po całym świecie (w tym 8 do Polski). W dniu 10 czerwca 1999r. podczas wizyty apostolskiej święty Jan Paweł II odwiedził także Siedlce, gdzie sprawował mszę święto na siedleckich błoniach.

Pamiętam jak tego dnia miałem 6 lat i jako małe dziecko przechodziłem różyczkę. Razem z rodzicami oglądałem mszę w telewizji. Aby przybliżyć chwilę z tej wizyty papieża w moim mieście Siedlce prezentuje Wam kilka zdjęć z książki "Święty Jan Paweł II w Siedlcach 1999 - Saint John Paul II in Siedlec.



PS: Jak zawsze moi drodzy widzowie i czytelnicy chciałbym Was bardzo gorąco zachęcić do komentowania moich postów na blogu, Fanpage'u, Twitterze i Instagramie.


Ranczo - polski serial komediowo-obyczajowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka, emitowany w TVP1 od 5 marca 2006 do 24 maja 2009, a potem od 6 marca 2011 do 27 listopada 2016. W TVP Polonia emitowany z napisami angielskimi. Obecnie powtórki serialu emitowane są na kanałach TVP HD, TVP Seriale i TVP 1. Akcja rozgrywa się w fikcyjnej, niewielkiej miejscowości Wilkowyje, położonej w okolicach Radzynia Podlaskiego. Sceny nagrywane były głównie w miejscowości Jeruzal oraz m.in. w Latowiczu i Sokulach (gdzie mieści się serialowy dworek głównej bohaterki, Lucy). Początkowo planowano zakończyć produkcję serialu w 2009 po czterech seriach, jednak w związku z olbrzymią popularnością produkcji powstały kolejne odcinki. Po sukcesie piątej serii, wyemitowanej w 2011, producent Rancza zapowiedział kontynuację serialu. Oglądalność premierowego odcinka szóstej serii wyniosła 7,3 mln widzów. TVP ogłosiła, że powstaną co najmniej kolejne dwie serie, tj. siódma i ósma. W lipcu 2014 rozpoczęły się zdjęcia do dziewiątej serii. W kwietniu 2015 TVP poinformowała, że powstanie 10. seria Rancza. Producentem serialu było Studio A, należące od 2007 do grupy kapitałowej ATM. Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2009, 2015 i 2016 w kategorii Serial, a także Super Telekamerę Roku. W 2014 Ranczo doczekało się spin-offu Ławeczka w Unii. Serial Ławeczka w Unii miał związek z dziesięcioleciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Powstało dziesięć odcinków. Na podstawie serialu wydano także dwie powieści Ranczo (rok wyd. 2014) i Ranczo 2 (rok wyd. 2014), autorstwa Andrzeja Grembowicza (Roberta Bruttera) i Jerzego Niemczuka. W 2007 powstał również film Ranczo Wilkowyje, w którym wystąpili bohaterowie serialu. Na 2020 planowano nakręcenie kolejnego filmu Ranczo. Zemsta wiedźm, jednak projekt anulowano po śmierci odtwórcy roli serialowego Kusego Pawła Królikowskiego w związku z tym, że scenariusz filmu opierał się w znacznej mierze na tej postaci. Scenariusz odcinka 115., wyemitowanego w ramach oczekiwania na zakończenie przedłużonego głosowania w wyborach na Prezydenta RP i pierwotnie planowanego do emisji po zakończeniu ciszy wyborczej, zawierał wybory na wójta Wilkowyj, w których startował Fabian Duda. Serial zawierał między innymi ujęcia samolotu latającego nad wsią z banerem „Głosuj na Dudę”. Po emisji Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała kilka skarg twierdzących, że została złamana cisza wyborcza, bowiem jednym z kandydatów startujących w wyborach był Andrzej Duda - co było zbiegiem okoliczności, gdyż odcinki nagrano jeszcze w 2014 roku, gdy Andrzej Duda nie był kandydatem na prezydenta.


Z obsady serialu "Ranczo" posiadam autografy od:
Cezary Żak (ksiądz proboszcz Piotr Kozioł /wójt gminy Paweł Kozioł), Artur Barciś (Arkadiusz Czerepach), Ś.P. Paweł Królikowski (Jakub "Kusy" Sokołowski), Marta Lipińska (Michałowa), Sylwester Maciejewski (Maciej Solejuk), Piotr Pręgowski (Patryk Pietrek), Franciszek Pieczka (Stanisław Japycz), Bogdan Kalus (Tadeusz Hadziuk), Marta Chodorowska (Klaudia Kozioł), Piotr Ligienza (Fabian Duda), Jacek Kawalec (Tomasz Witebski), Dorota Chotecka (Krystyna Więcławska), Katarzyna Żak (Kazimiera Solejuk), Bartłomiej Kasprzykowski (ksiądz wikary Robert), Magdalena Waligórska - Lisiecka (Wioletka Kotecka), Grażyna Zielińska (babka zielarka - Zofia), Emilia Komarnicka (agentka sztuki - Monika Korczab),


Disco Polo - gatunek muzyki popularnej będący nurtem muzyki tanecznej, powstałym w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa albo także pod nazwą muzyka podwórkowa. Nurt ten, będący rodzajem muzycznego folkloru miejskiego, cieszył się dużą popularnością w latach 90. XX wieku, przy czym apogeum przypadło na lata 1995-1997. Potem nastąpił stopniowy spadek popularności tego gatunku muzyki, co doprowadziło do ostatecznego - jak wówczas sądzono - upadku na początku XXI wieku. Renesans popularności disco polo nastąpił zimą 2007 roku. Słownik języka polskiego wydawnictwa PWN definiuje ten gatunek muzyczny jako polską odmianę muzyki dyskotekowej, o prostych melodiach i często rubasznych tekstach. Warstwę muzyczną klasycznych utworów disco polo charakteryzują najprostsze schematy harmoniczne, prosta melodia, która często nawiązuje do tradycji ludowej muzyki wiejskiej, równomierny rytm połączony z synkopowanymi samplami perkusji i towarzyszące im delikatne dźwięki syntezatora lub keyboardu. Ścieżką wokalną piosenek tworzonych wyłącznie w języku polskim są najczęściej melodramatyczne teksty o nieszczęśliwej miłości lub teksty o charakterze rubasznym, a także często teksty o charakterze żartobliwym i wakacyjnym.


Wśród wielu zespołów i wokalistek/wokalistów muzyki disco polo udało mi się zdobyć podpisy od:
4Ever, After Party, Akcent, Alibi, Andre, Baflo, Basta, Bayer Full, Bostton, Boys, Boys Band, Arek Braxton (osobiście), Camasutra, Casandra, Classic, Claudii, Clubbersi (osobiście), Coolers, Czadoman, Czadowa Mamuśka, Defis, DiDżej Mietek, Eratox, Etna, Exaited, Exelent, Fanatic, Fan Max (osobiście), Faster, Focus, Freestyle, Gentleman's, Gesek, Imperium, Impuls, Jagoda, Joker, Lajk, LaMaro, Kasia Lesing (osobiście), Long & Junior, Looks, Marioo, Masters, MeGustar, Elwira Brodzik (Mejk), Mikayla, Milano, M-Power, Moment, Nastja, Nemi, Never, Nokaut (osobiście), Magdalena Narożna (Piękni i Młodzi), Playboys, Pozytywnie albo wcale, Pudzian Band (osobiście), Sensation, ShanteL, Shazza, Skolim (osobiście), Solaris, Star Dance, SzuGirls, Taktyka (osobiście), Top Girls, Top One, Voyager Music, Weekend, Yankiel Music, Yaroo, Zajefajni,

To właśnie zdjęcie z autografem na dużej płycie udało mi się wygrać w programie TVP 1 "Świat się kręci", którą prowadzącą była Agata Młynarska.


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny nowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

środa, 13 maja 2020

Środowe - 7 kopert/przesyłek, Trzy tysiące to już mega duża liczba - wpis numer 881

Dziś jest 13 maja 2020 rok. Witam wszystkich moich drogich czytelników, widzów, przyjaciół i fanów bloga. Po poniedziałkowym poście z autografami dziś poruszymy te tematy związane z gadżetami. Trochę martwię się o stan przesyłki, jaka została do mnie nadana kilka dni temu - polecona priorytetowa, wysłana w ubiegły piątek po godzinie 13-stej z Warszawy (Warszawa - Siedlce około 100 kilometrów odległości) - trochę słabo będzie jak ona zaginie !!!

3000 TYSIĄCE:
Pomimo tego trudnego czasu dla nas wszystkich moja kolekcja przypinek PIN nie stoi w miejscu. Właśnie dziś w tym poście poniżej przedstawie Wam wpinkę o numerze 3000 !!! Jak wiecie zawsze "nową setkę" pokazuje Wam w osobnym sobotnim wpisie na blogu. Teraz z racji braku czasu w piątek i sobotę nowe PIN-y przedstawiam Wam dziś. Oto moja ostatnia 30 tablica oraz tradycyjna grafika z całą moją kolekcją. Oczywiście te i pozostałe zdjęcia moich PIN-owych zbiorów znajdziecie na tej karcie LINK (niektóre wpinki zostały celowo zasłonięte, ponieważ jeszcze nie było ich prezentacji na blogu).


Tradycyjne przedstawiam moje zbiory w specjalnej wspólnej grafice:


Chyba przyszedł najwyższy czas na otwarcie dzisiejszych kopert i przesyłek
3,2,1 RUSZAMY...

PS: Chętnie zapoznam się z Waszymi nowymi komentarzami tutaj na blogu, jak i na pozostałych moich portalach społecznościowych typu: Facebook, Twitter czy Instagram.


Pierwsza SUPER przesyłka zakupowa pochodzi od przyjaciela bloga Kamila.
A w pierwszej SUPER przesyłce znalazłem:- 8 zdjęć z autografem od: Kayah (muzyka), Alicji Majewskiej (muzyka), Małgorzaty Foremniak (aktorka), Olafa Lubaszenki (aktor), Arkadiusza Jakubiaka (aktor), Julii Pietruchy (aktorka), Marzena Kiepel - Sztuki (aktorka) i Mariusza Pudzianowskiego (sport),


!!! Dzięki Kamila za możliwość zakupu od Ciebie kilku autografów !!!

Druga koperta jest od Michała Bartoszuka.
Michał Bartoszuk - to młody, utalentowany wokalista i autor piosenek. Swoja przygodę z muzyką zaczął już jako 8 latek, kiedy to wstąpił do zespołu „Artes Liberales”, w którym dzięki Wandzie Stopie poznawał zasady techniki wokalnej oraz uczył się gry na bębenku, flecie i keyboardzie.


W drugiej kopercie było:
- pocztówka z autografem,
- znaczek,
- 9 naklejek,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia SUPER przesyłka z wymiany pochodzi od przyjaciela bloga Janusza.
A w trzeciej SUPER przesyłce było:
- 7 przypinek PIN (w tym jedna na nóżce) - od 2986 do 2992 w kolekcji !!!
- 3 buttony,


!!! Dziękuje Janusz za możliwość wymiany - mam nadzieje że nie będzie ona ostatnia !!!
 
Czwarta SUPER przesyłka z wymiany pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- 7 przypinek PIN (w tym 3 na śrubie) - od 2993 do 2999 w kolekcji !!!
- 4 buttony,


!!! Dziękuje Daniel za naszą kolejną już wymianę !!!

Piąta przesyłka jest od Urzędu Miasta Kędzierzyn Koźle - miasto polskie, w województwie opolskim oraz siedziba powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, położone w południowo-wschodniej części Niziny Śląskiej, w Kotlinie Raciborskiej (Niecka Kozielska) na Górnym Śląsku, nad Odrą przy wylocie Kanału Gliwickiego i ujścia Kłodnicy. Powstało w 1975 z połączenia czterech osobnych organizmów administracyjnych: Kędzierzyna, Koźla, Sławięcic i Kłodnicy. W Koźlu znajduje się jeden z największych portów rzecznych w Polsce. W Kędzierzynie-Koźlu znajdują się jedne z największych w Polsce zakładów chemicznych - Zakłady Azotowe Kędzierzyn, a także holding „Blachownia”. Jest to drugie co do wielkości miasto województwa opolskiego pod względem liczby ludności i obszaru.


Do zabytków tego miasta należą między innymi:
* Koźle:
- Stare Miasto w Koźlu,
- Kościół parafialny św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej (ul. Złotnicza) w Koźlu z wieżą gotycko-renesansową. Datowany na początek XV wieku,
- Kościół poklasztorny pw. Wniebowzięcia NMP (ul. Czerwińskiego) w Koźlu. Obok kościoła znajdują budynki dawnego klasztoru franciszkanów z 1753 r.,
- Zespół Zamkowy (ul. Kraszewskiego) w Koźlu: wzniesiony na przełomie XIII-XIV wieku na niewielkim wzgórzu. Zachował się mur oporowy z fragmentami półkolistej bastei. Zrekonstruowano Basztę zamkową, trwają prace na terenie przedzamcza,
- Fragmenty dawnych umocnień twierdzy kozielskiej (ul. Konopnickiej, Żeromskiego, Piramowicza, Skarbowa, Planty, Zamkowa, Garncarska, Targowa) wzniesionej w XVIII-XIX wieku. Zachowały się fragmenty fortyfikacji na lewym brzegu Odry (pięć narożników obwodu wału głównego, fragmenty wewnętrznego obwodu walki oraz przedwał z kilkoma hangarami prochowymi; przedstok z fosą przekształcono w planty miejskie) i rozproszone umocnienia na brzegu prawym (Fort Fryderyka Wilhelma, Wieża Montalemberta, ul. Portowa),
- Gmachy na ul. Łukasiewicza - Poczta, Bank PKO, Caritas,
- Zespół wodociągów miejskich (ul. Filtrowa 14): wieża ciśnień, budynek pompowni, budynek biurowy,
- Śluza "Koźle" (ul. Łukasiewicza) w Koźlu odremontowana po powodzi 1997 r.,
- Dawny szpital (ul. Piramowicza),
- Kamienice ul. Piastowskiej,
* Koźle-Port:
- Wieża wodociągowa w Koźlu-Porcie,
- Zespół portowy (ul. Żeglarska) w Koźlu-Porcie posiada trzy baseny z zachowanymi urządzeniami przeładunkowymi (wywrotnice wagonowe). * Kłodnica:
- Zabytkowy Kanał Kłodnicki łączący Koźle z Gliwicami (wybudowany w latach 1792-1812). Jest to jedyny kanał ze śluzami komorowymi zachowany w Europie. W granicach miasta zachowało się 5 śluz,
- Kaplica pańszczyźniana (ul. Wyspiańskiego) w Kłodnicy, * Kędzierzyn:
- Cmentarz wojenny Armii Radzieckiej (ul. J.Pawła II) w Kędzierzynie,
- Kościół ewangelicko-augsburski (ul. Głowackiego 17) w Kędzierzynie,
- Kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja (ul. Judyma) w Kędzierzynie,
- Wodociągowa wieża ciśnień (ul. Towarowa) w Kędzierzynie,
- Syfon w Lenartowicach (ul. Nowowiejska), gdzie rzeka Kłodnica przepływa pod Kanałem Gliwickim, * Sławięcice:
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Katarzyny (ul. Staszica) w Sławięcicach,
- Pozostałości zespołu parkowo-pałacowego (jeden z największych parków Opolszczyzny) w Sławięcicach. Na terenie parku zachował się późnoklasycystyczny dom ogrodnika, barokowy pawilon ogrodowy tzw. "Belweder" oraz główne wejście do pałacu,
- Teren byłego obozu pracy Sławięcice (na placu apelowym znajduje się budynek krematorium oraz pomnik ku czci pomordowanym, w otaczającym lesie – liczne pozostałości wież strzelniczych, bram wjazdowych),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce było:
- odblaskowy piórnik,
- 10 zakładek do książki,
- zakładka na magnes,
- 4 gumowe breloczki,
- przypinka PIN z herbem w etui - PIN NUMER 3000 !!!!

 
!!! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować dwóm Paniom z urzędu za przesyłkę i wpinkę do mojej kolekcji 😊 !!!

Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Radzymin - miasto polskie w województwie mazowieckim, powiat wołomiński, położone około 10 km od Wołomina i około 17 km od granic Warszawy, 25 km od jej centrum. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Radzymin. Miasto wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa warszawskiego. Przywilej lokacyjny nadał Radzyminowi książę Bolesław IV warszawski w 1440. Udokumentowane prawa miejskie otrzymał Radzymin w 1475. 13-18 sierpnia 1920 w rejonie Radzymina miały miejsce decydujące walki Bitwy Warszawskiej. W mieście znajduje się cmentarz żołnierzy polskich poległych w tej bitwie.


Turystów w tym mieście na pewno zainteresuje:
- Klasycystyczny kościół z lat 1779-1780 wraz z wolno stojącą dzwonnicą według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera, przebudowany i powiększony w latach 1897-1919 według projektu Konstantego Wojciechowskiego, obecnie kolegiata; w kościele zachowały się XVIII w. obrazy i rzeźby; obok kościoła znajduje się plebania z drugiej połowy XVIII w.,
- Cmentarz (tzw. stary cmentarz), 1779–XX w.,
- Cmentarz (tzw. nowy cmentarz), 1912, 1930-32, na cmentarzu są pochowani żołnierze uczestniczący w walkach o Radzymin w 1920, 1939 i 1944: kaplica, 1927, brama, dom przycmentarny (dozorcy),
- Pozostałości parku typu krajobrazowego z XVIII w. wraz z dawnym domem administratora parku (tzw. „dworek”),
- Dawne starostwo, 1830,
- Szkoła późnoklasycystyczna z lat 1834-1844 według projektu Antonia Corazziego; obecnie siedziba Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida, w latach 1844-1994 placówka kształcenia nauczycieli szkolnictwa poziomu podstawowego,
- Dom, ul. Konstytucji 3 Maja 4, początku XX w.,- Budynek dawnej szkoły elementarnej i przytułku dla ubogich z 1779 (tzw. „przy świętym Janie”), który znajduje się obok kościoła. Obecnie siedziba m.in. Towarzystwa Przyjaciół Radzymina. Przed budynkiem znajduje się barokowa figura św. Jana Nepomucena z drugiej połowy XVIII w.,
- Dawny szpital wojskowy neoklasycystyczny z 1843 według projektu Henryka Marconiego, obecnie siedziba niektórych instytucji samorządu miejskiego i powiatowego,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3001 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w siódmej i ostatniej na dziś przesyłce znalazłem:
- 2 takie same przypinki PIN (jedna zasili moje zbiory a druga powędruje na wymianę) - 3002 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).