poniedziałek, 9 maja 2022

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, sytuacja gadżetowa robi się dość skomplikowana 😨 dlatego chrzanić to "Teraz albo nigdy!" 😲 (w tym podwójna wizyta kuriera) - wpis numer 1005

Dziś mamy 9 maja 2022r. Witajcie jak co poniedziałek w świecie pozytywnie zakręconego Łukasz z bloga "Gadżety na dobry dzień" 😉😁 No to jak to się mówi "Teraz albo nigdy" otwieramy nowe przesyłki/paczki i od razu ruszamy z prezentacją ich na mojej stronce w internetach 😀😃😉 3,2,1 GO...

Teraz albo nigdy! - polski serial obyczajowy, emitowany w telewizji TVN od 30 marca 2008 do 18 października 2009. Ukazywał życie współczesnych 30-latków w dużym mieście. Serial liczy 44 odcinki, wyemitowane w czterech seriach. Początkowo serial miał nosić nazwę „Last minute”. Serial był realizowany od 8 stycznia 2008 do 3 lipca 2009. Plenerami serialu były: Warszawa, Kraków i Madera (Portugalia). W listopadzie 2008 odbyła się premiera książki Barbary Jasnyk Kaktus w sercu, która przedstawia subiektywny punkt widzenia bohaterki na wydarzenia, które poprzedziły pierwszą serię serialu Teraz albo nigdy!.


Z obsady aktorskiej serialu "Teraz albo nigdy!" posiadam autografy od:
Marta Żmuda Trzebiatowska (Marta Orkisz), Mateusz Damięcki (Andrzej Bosz), Bartłomiej Kasprzykowski (Robert Orkisz), Rafał Królikowski (Michał Winiarski), Katarzyna Maciąg (Basia Jasnyk), Jan Wieczorkowski (Marcin Kreng), Małgorzata Kożuchowska (Katarzyna Marczak), Tamara Arciuch (Iwona Łaniewska), Olga Bołądź (Jola Tarnowska), Jerzy Zelnik (Waldemar Jasnyk), Katarzyna Ankudowicz (Marzenka), Krzysztof Globisz (Janusz Nowak), Beata Tyszkiewicz (Ewa Winiarska), Małgorzata Zajączkowska (Anna Bosz), Magdalena Kumorek (Grażyna Rolewska), Anna Mucha (Olga Rosiak), Aleksandra Szwed (Franka), Małgorzata Foremniak (Edyta),


 PS: Zachęcam Was bardzo gorąco do komentowania moich nowych postów na blogu, jaki i Facebook-u, Twitter-ze i Instagram-ie - z góry wielkie dzięki 😍😊😉


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Jogo Łódzka Spółdzielnia Mleczarska.
Jogo Łódzka Spółdzielnia Mleczarska - firma powstała w 1934 roku. Pierwszy zakład produkcyjny rozpoczął działalność w 1936 w wydzierżawionych pomieszczeniach przy ul. Gdańskiej 126. Ofertę rynkową ŁSM stanowiło wówczas mleko, masło, śmietany i twarogi wytwarzane z ponad 2 milionów litrów skupionego mleka. Obecnie firma liczy ok. 850 czynnych dostawców mleka, którzy oddają około 60 milionów litrów mleka. W ofercie ŁSM znajdują się m.in. mleka o różnej zawartości tłuszczu, śmietany, twarogi, twarożki, serki wiejskieserki homogenizowanedeseryzsiadłe mleko, maślanki (naturalne i owocowe), kefiryjogurty czy lody Bambino. Po więcej informacji na temat Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej kurierskiej paczce znalazłem:
- koszulka,
- kubek termiczny,
- kalendarz potrójny na ścianę,
- trzy długopisy,
- cztery smyczki,


Druga paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów armatury wodnej.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- gruby zestaw karteczek,
- maseczka,
- trzy notesy,
- trzy długopisy,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Katarzyna Maciągpolska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką krakowskiej PWST. Przed podjęciem studiów aktorskich przez dwa lata studiowała na Wydziale Neofilologii w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutowała na trzecim roku studiów w spektaklu Gąska w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Była aktorką Starego Teatru w Krakowie. Jesienią 2018 telewizja Polsat wyemitowała dziesiątą edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem aktorki. Ostatecznie zajęła ostatnie, ósme miejsce. Ma brata Michała.


Krzysztof Globisz - polski aktor teatralny, filmowy, radiowy i telewizyjny, sporadycznie dubbingowy. Wykładowca krakowskiej PWST, w latach 2002-2005 dziekan Wydziału Aktorskiego, w latach 2005-2012 prorektor uczelni. Od 2006 roku Członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Profesor sztuk teatralnych (2005). Zagrał w wielu filmach, serialach i spektaklach teatru telewizji, równie dobrze odnajdując się w rolach dramatycznych i komediowych („Krótki film o zabijaniu” Kieślowskiego, „Danton”, „Pan Tadeusz” Wajdy, „Wszystko co najważniejsze”, „Długi weekend” Glińskiego, „Pornografia”, „Jasminum” Kolskiego), a szeroką publiczność uwiódł w „Aniele w Krakowie” oraz „Zakochanym Aniele” (reż. A. Więcek „Baron”) jako wysłannik z Nieba Giordano.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Katarzyny Maciąg i Krzysztofa Globisza,


Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Przemysława.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- siedem przypinek PIN (w tym dwa to duble) - od 4670 do 4675 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Krystian Ochman - amerykańsko-polski piosenkarz i kompozytor, który w swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Zwycięzca 11. edycji programu The Voice of Poland (2020). Zdobywca Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2021). Reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji (2022). Urodził się w Melrose w stanie Massachusetts, a dorastał nieopodal Waszyngtonu, gdzie jego rodzice wyjechali jeszcze w czasach komunistycznych. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach - jego ojciec grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, a dziadek, Wiesław Ochman, jest śpiewakiem operowym. Początkowo fascynował się sportem, pływał i chciał zostać piłkarzem, a za namową rodziców zaczął uczyć się gry na fortepianie i trąbce. W okresie licealnym podjął naukę śpiewu i wcielił się w rolę księcia w szkolnym przedstawieniu musicalowym Kopciuszek. Podjął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej. W 2020 wziął udział w przesłuchaniach do 11. edycji programu rozrywkowego typu talent show The Voice of Poland. Dołączywszy do drużyny Michała Szpaka, przeszedł pomyślnie przez kolejne etapy konkursu i ostatecznie dotarł do finału, w którym zdobył największe poparcie widzów. Po finale wydał swój debiutancki, autorski singel „Światłocienie”. W kolejnych miesiącach wydał single: „Wielkie tytuły”, „Wspomnienie” i „Ten sam ja”. We wrześniu 2021 otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w którym wykonał utwór „Prometeusz”. 19 listopada wydał debiutancki album, zatytułowany po prostu Ochman, za który był nominowany do zdobycia nagrody w kategorii „Odkrycie Empiku - muzyka” na gali rozdania Bestsellerów Empiku 2021. 19 lutego 2022 z utworem „River” zwyciężył w finale programu Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, zostając reprezentantem Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji odbywającym się w Turynie.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Krystiana Ochmana, 


!!! Wszyscy trzymamy kciuki za Krystiana i życzymy powodzenia oraz jak najwyższego miejsca w konkursie Eurowizji 2022 👊😀👌😉👍 !!!


Szósta przesyłka jest od pewnej instytucji, która swoją siedzibę ma w Polsce.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- dwie mapy,
- folder informacyjny,
- siedem pocztówek ładnie zapakowanych,
- list,
- przypinka PIN - 4676 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec - miasto w Polsce położone w województwie śląskim, w powiecie zawierciańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ogrodzieniec. Miasto położone jest na obrzeżach Zagłębia Dąbrowskiego, w środkowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, na granicy dwóch mezoregionów: Wyżyny Częstochowskiej i Obniżenia Górnej Warty (Wyżyna Woźnicko-Wieluńska).


Do ciekawych miejsc w tej miejscowości należą między innymi:
* Kościół Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu z XVIII w.,
* Ruiny prochowni z XIX w.,
* Zamek Ogrodzieniec,

Zamek Ogrodzieniec to największa warownia Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a także, bez wątpienia, jeden najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się na Górze Janowskiego w środkowej części Wyżyny. Majestatycznym ruinom malowniczości dodają fantazyjne formy skalne, z wykorzystaniem których postawiono mury budowli. Zamek leży w centralnej części Jury i jest łatwo dostępny komunikacyjnie. Obok przebiega czerwono znakowany Szlak Orlich Gniazd.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- mały notes,
- breloczek,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 4677 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy i Miasta Ulanów - miasto w województwie podkarpackim, w powiecie niżańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ulanów, położone u ujścia Tanwi do Sanu. Leży w historycznej ziemi sandomierskiej w Małopolsce, stanowiło część województwa sandomierskiego.


Turystów w tym regionie Polski na pewną zainteresują te miejsca:
* Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Barbary wzniesiony w 1643 r. z fundacji Jana Hilarego Ulińskiego, chorążego halickiego. Jan Uliński był synem Stanisława i Zofii Kostczanki, h. Dąbrowa. Kościół wielokrotnie remontowano w XVIII w. W II poł. XIX w. świątynię gruntownie odnowiono. Wnętrze dekorowane jest figuralną polichromią, prawdopodobnie z XVIII w., odnowioną i uzupełnioną w 1868 r. Zespół kościelny otoczony jest murem, w którego obwodzie od południa wbudowano murową dzwonnicę oraz dwie bramki: od północy i od południa,
* Kościół filialny pw. św. Trójcy (tzw. flisacki, cmentarny) zbudowany prawdopodobnie w 1660 z fundacji Jędrzeja Zamojskiego, wojewody smoleńskiego. Konsekrowany w 1742 i w tym samym czasie rozbudowany. Około połowy XIX w. kościół poddano gruntownemu remontowi. Wnętrze kościoła ozdobione polichromią z elementami iluzjonistycznej architektury pochodzącej zapewne z XVIII w., przemalowanej w II poł. XIX w. W 2002 kościół uległ zniszczeniu na skutek pożaru. Renowacja trwała 3 lata,
* Drewniane domy z XIX wieku,
* Kirkut założony około 1700,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- trzy pocztówki,
- długopis,
- list,


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Miejsce Piastowskie - gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Siedziba gminy to Miejsce Piastowe. Gmina Miejsce Piastowe wchodzi w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego miasta Krosno.


Do ciekawych miejsc w tej gminie należą między innymi:
* Sanktuarium świętego Michała Archanioła i błogosławionego Bronisława Markiewicza,
Kościół parafialny pod wezwaniem Nawiedzenia NMP,
Matka Boża Miejstecka w kościele parafialnym,
Dawna szkoła, budynek Urzędu Gminy,
Dwór i park Trzecieskich,
Anioł Gabryś i inne aniołki,
Miejsteckie domy drewniane,
Muzeum Misyjne Sióstr Michalitek,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 4678 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- mały notes,
- pocztówka,
- zestaw plastrów,
- uszkodzona w czasie wysyłki przypinka PIN (myślę że uda nam się uratować tego pacjenta) - 4679 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎