Ślub doskonały - polska komedia, która swoją premierę kinową miała 13 stycznia 2023r. Za reżyserię produkcji odpowiada Nick Moran a za scenariusz Nick Moran, Wojciech Pałys. Ten ślub nie zapowiadał się najlepiej już od samego początku. Panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mamusia (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza prawdziwa lawina zdarzeń. Pan młody budzi się w apartamencie dla nowożeńców z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim, u boku nieznajomej kobiety. Do drzwi rozlega się pukanie, trzeba działać szybko i ukryć kochankę w łazience. Całe szczęście to tylko drużba (Piotr Głowacki). Niestety chwilę później do tego samego pomieszczenia wpada przyszła panna młoda wraz ze swoją mamusią. Jeżeli obaj panowie chcą wyjść cało z opresji - muszą szybko wymyślić alternatywną wersję wydarzeń. To jednak tylko pogarsza sprawę, bo z każdego kolejnego kłamstwa wpadają w następne. Wkrótce okaże się, że tu każdy ma coś do ukrycia. Ten dzień zaczyna niebezpiecznie zapowiadać się jak największa katastrofa w życiu przyszłej teściowej, teścia, świadka, wedding planerki i wszystkich dookoła. Tarapaty, jakie ich czekają i wykaraskanie się z nich wydawać się będą niemożliwą woltą. A nawet jeśli im się uda, będzie to tylko sekunda ciszy przed burzą i preludium do tego, co jeszcze ich czeka. Jedno wydaje się pewne: o tym ślubie jeszcze długo będzie się mówić. Tylko pytanie… czy tak, jak chciała mamusia?
Z obsady aktorskiej filmu "Ślub doskonały" posiadam autografy od:
Aleksandra Adamska (panna młoda), Ewa Kasprzyk (mamuśka), Adam Woronowicz (pan młody), Piotr Głowacki (świadek), Magdalena Lamparska (pokojówka), Aleksandra Popławska (wedding planerka), Sandra Staniszewska-Herbich (kochanka), Krzysztof Stelmaszyk (tatuś), Paweł Deląg (właściciel), Andrzej Grabowski (ksiądz), Tomasz Oświeciński (kierowca TIR-a), Krzysztof Czeczot (barman), Zbigniew Suszyński (rockman), Krzysztof Szczepaniak (projektant/drag queen), Laura Breszka (recepcjonistka), Filip Chajzer (dziennikarz), Radosław Liszewski (on sam),
PS: To jak idzie na weselach ? Gorzka wódka, gorzka wódka, trzeba ją osłodzić. Bloger gadżetowy wpis opublikuje, skomentować posta przez czytelników nie zaszkodzi 😂 - także tak z góry dziękuje za nowe komentarze 😎
Pierwsza duża paczka kurierska jest od firmy Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o.
Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o. - w Dusznikach-Zdroju (również ZEM DC Motors) to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem produkująca silniki elektryczne małej mocy (12-24V), mechanizmy oraz zespoły napędowe, a także świadcząca usługi CNC (toczenie i frezowanie) i galwaniczne (nakładanie powłoki ochronnej stali cynkiem słabokwaśnym). Silniki naszej produkcji są dostarczane do różnych gałęzi przemysłu, zarówno w Polsce, jak i Europie. Wytwarzamy najwyższej jakości mechanizmy i silniki stosowane w branży automotive (jako napęd wycieraczek, napęd regulowania szyb, silniki dmuchaw i wentylatorów), branży meblarskiej (jako napęd w stelażach ergonomicznych biurek o regulowanej wysokości, meblach komfortowych i fotelach sterowanych elektrycznie) czy w sektorze medycznym (jako napęd siłowników liniowych w łóżkach medycznych). Powstała w 2002 roku spółka ZEM jest firmą rodzinną z wieloletnią tradycją i doświadczoną załogą, nastawioną na równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem wyrobów zamieszczonym na stronie internetowej: www.zem.com.pl, gdzie znajdą Państwo również więcej informacji o historii naszego zakładu. Zapraszamy także do odwiedzenia naszych social mediów, gdzie publikujemy szereg ciekawostek historycznych o ZEM oraz relacjonujemy bieżącą działalność firmy. ZEM to nie tylko praca - wspólnie spędzamy też czas na wycieczkach po górach w ramach naszej grupy turystycznej „raZEM na szlaku”. Nasza dewiza brzmi: raZEM napędzamy przyszłość! Po więcej informacji na temat produktów firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w pierwszej dużej paczce znalazłem:
* koszulka L, torba z materiału, kalendarz potrójny, duża podkładka z notesem, dwa albumy o historii firmy, torba papierowa, duży segregator, notes, apteczka samochodowa, smyczka, karta przeżycia, scyzoryk z kompasem, naszywka, folder turystyczny, dwie ulotki, siedem naklejek, pendrive 30 GB, dwa ładne długopisy, ozdoba na choinkę, cztery magnesy na lodówkę, dwa buttony i firmowa przypinka (PIN) na igle - 5353 w kolekcji !!!
Druga przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Sandra Staniszewska-Herbich - polska aktorka teatralna i filmowa. W 2014 roku ukończyła studia aktorskie w Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Na scenie teatralnej zadebiutowała w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze w spektaklu Pilot morski w tarapatach, gdzie jako dziesięciolatka wcieliła się w postać Anny-Marii, córki Strindberga. Laureatka nagrody aktorskiej za rolę Sanny w spektaklu „Pływalnia” w reż. Krystian Lupy na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Aleksandra Wożniak - polska aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, psycholog. Z wykształcenia jest filologiem języka niemieckiego, biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Zrezygnowała z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na rzecz filologii języka niemieckiego. Na ekranie debiutowała w wieku 17 lat, w Teatrze Telewizji pt. „Moje Drzewko Pomarańczowe” w reż. Doroty Kędzierzawskiej. Następnie zagrała w adaptacji filmowej opowiadania Tadeusza Borowskiego Pożegnanie z Marią (1993) oraz telewizyjnym dramacie demaskującym kulisy życia w koszarach, Samowolka (1993). Zagrała w filmie psychologicznym Dzień wielkiej ryby (1996) oraz w adaptacjach powieści Sposób na Alcybiadesa Edmunda Niziurskiego - „Sposób na Alcybiadesa” (serial, 1997) i Spona (film, 1998). Za rolę w filmie fabularnym Gerwazego Reguły Droga do raju otrzymała nominację do Złotych Kaczek 2010. Popularność zdobyła rolą starszej sierżant Kasi w sitcomie 13 posterunek (1997-1998, 2000), a także rolami serialowymi: Agaty Gabriel w Złotopolskich (2005-2007), Jagny w Plebanii (2010-2011) i Moniki Pruskiej w Linii życia (2011). Wystąpiła także w serialach Spółka rodzinna (1994), As (2002), Król przedmieścia (2002) i Kryminalni (2006), a także sitcomach Szpital na perypetiach (2002-2003), Daleko od noszy (2003) i Faceci do wzięcia (2006). W 2014 dołączyła do obsady serialu Barwy szczęścia. W maju 2020 powiadomiła opinię publiczną o zakończeniu kariery aktorskiej.
W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Sandry Staniszewskiej-Herbich i Aleksandry Wożniak,
Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Roberta.
A w trzeciej przesyłce była:
- przypinka (PIN) związana z moimi miastem "25-lecie Samorządu Siedleckiego" w etui - 5354 w kolekcji !!!
W kolekcji przypinek PIN moje miasto Siedlce reprezentują kolejno wpinki z: herbem miasta, 25 lecia Samorządu Siedleckiego, 18 Dywizji w Siedlcach i naszej drużyny piłkarskiej Pogoni Siedlce.
Czwarta przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
Cezary Kulesza - polski piłkarz, przedsiębiorca, agent muzyczny i działacz sportowy. W latach 2010-2021 prezes zarządu Jagiellonii Białystok, w latach 2016-2021 wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa profesjonalnego, od 2021 prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Członek rady nadzorczej Ekstraklasy S.A.
Szymon Marciniak - polski sędzia piłkarski. Od 2011 arbiter międzynarodowy, od 20 lipca 2015 sędzia klasy UEFA Elite i najwyżej oceniany polski arbiter. Regularnie prowadzi mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, zagraniczne spotkania ligowe oraz mecze międzypaństwowe. Sędzia główny podczas Superpucharu Europy UEFA 2018 pomiędzy Realem Madryt a Atletico Madryt oraz Mistrzostw Europy 2016, Mistrzostw Świata 2018 oraz Mistrzostw Świata 2022, w tym finału turnieju pomiędzy Argentyną a Francją. Najlepszy sędzia 2022 roku na świecie według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwie pocztówki z podpisami Cezarego Kuleszy i Szymona Marciniaka,
Piąta przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Aleksandra Dulkiewicz - polska samorządowiec i prawniczka. W latach 2017-2019 zastępczyni prezydenta Gdańska, w 2019 pełniąca funkcję prezydenta Gdańska, od 2019 prezydent Gdańska. Swoją karierę polityczną zaczęła od zdobywania szlifów u boku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jako jego asystentka (2006). Uczestniczyła w przygotowaniach Gdańska do UEFA EURO 2012™ (2008-2009). Brała udział w powstaniu Europejskiego Centrum Solidarności (2009-2014). Przygotowywała projekty doradcze i inwestycyjne oraz pracowała nad pozyskaniem inwestorów w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego InvestGDA (2009-2014). Dwukrotnie została wybrana do Rady Miasta Gdańska z list Platformy Obywatelskiej, pełniła funkcje wiceprzewodniczącej Komisji Samorządu i Ładu Publicznego, działała w Komisji Rewitalizacji i Komisji ds. Jarmarku (2010, 2014). Była szefową klubu radnych PO (2014). W marcu 2017 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powierzył jej stanowisko swojego zastępcy ds. polityki gospodarczej. Podczas wyborów samorządowych w 2018 r. była szefową sztabu wyborczego Pawła Adamowicza, startującego z poparcia powołanego przez siebie stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”. Zawiesiła wówczas członkostwo w PO. Uzyskała reelekcję do Rady Miasta Gdańska. Ponownie objęła stanowisko zastępcy prezydenta. Po tym, jak nożownik 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odebrał życie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, przyjęła obowiązki pełniącej funkcję prezydenta Miasta Gdańska. W przedterminowych wyborach została wybrana Prezydentem Miasta Gdańska. Pełni funkcję Prezesa Zarządu Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz jest członkiem Zarządu Fundacji Unii Metropolii Polskich.
A w piątej przesyłce było:
- duża pocztówka z podpisem Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz,
!!! Pani Prezydent dziękuje bardzo za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Szósta przesyłka pochodzi od Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- kalendarz z Maryją na 2023 rok,
Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Przeciszów - gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bielskim. Siedziba gminy to Przeciszów. Gmina położona jest w zachodniej części województwa małopolskiego na terenie Kotliny Oświęcimskiej na wysokości ok. 220-290 m n.p.m., a jej północną granicę stanowi koryto Wisły.
Najbardziej urozmaicony obszar pod względem rzeźby i krajobrazu występuje w części środkowej i południowej gminy. Obszar ten charakteryzuje się wyrównanymi, szerokimi garbami oraz pojedynczymi wzgórzami, które są rozcięte siecią wąskich, głębokich i nieckowatych dolin deluwialnych.
Na terenie terenie gminy stwierdzono podczas badań florystycznych występowanie 9 gatunków roślin objętych ochroną ścisłą. Najliczniej reprezentowanym jest grzybieńczyk wodny. Pozostałe to: barwinek pospolity, bluszcz pospolity, kruszczyk szerokolistny, orzech wodny-kotewka, salwinia pływająca, skrzyp olbrzymi, storczyk szerokolistny i wawrzynek wilcze łyko. Z punktu widzenia walorów przyrodniczych na terenie gminy na uwagę zasługuje: Zadrzewienie cmentarza w Przeciszowie złożone z układu alejowego i szpalerowego, żywotnika zachodniego. Niektóre egzemplarze są dorosłe i posiadają charakter semipomnikowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 5355 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Rychtal - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie kępińskim, najdalej na południe wysunięta gmina województwa. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Rychtal.
Do przyrodniczych atrakcji gminy należy między innymi:
Rezerwat przyrody Studnica - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Rychtal o powierzchni: 5,78 ha. Został utworzony 14 września 1962 roku celem ochrony i zachowania fragmentu lasu mieszanego z udziałem świerka. Drzewa świerkowe osiągają wysokość 40 m i średnicę ponad 100 cm. W rezerwacie znajdują się także stare okazy świerka, sosny, dębu, grabu, brzozy. Występuje też jodła, buk, modrzew i osika. Świerk odnawia się w rezerwacie samosiewem. Rośliny objęte ochroną ścisłą: widłak jałowcowaty (Lycopodium annotinum) oraz ochroną częściową: kruszyna pospolita (Frangula alnus), porzeczka czarna (Ribes nigrum), kalina koralowa (Viburnum opulus).
W runie występuje: przetacznik leśny, jastrzębiec, porzeczka czarna, zachyłka trójkątna i zachyłka oszczepowata, czartawa drobna, przytulia wiosenna, borówka czarna i widłak jałowcowaty. W pobliskich lasach żyje wiele zwierząt między innymi: sarny, daniele, jelenie, dziki, zające, lisy, kuny leśne i domowe, żbiki, jeże, wiewiórki, borsuki oraz kuropatwy. Rozmieszczenie tych zwierząt jest nierównomierne. Ważnym działem leśnictwa jest łowiectwo. Czynnikami, które wyznaczają potencjał hodowlanej zwierzyny grubej w lasach, jest zasobność pokarmowa siedlisk leśnych oraz możliwość osłony i swobodnego poruszania się w dużych i zwartych kompleksach leśnych. Stawy i otaczające je mokradła w Wielkim Buczku stanowią ostoję dla ptactwa wodnego: kaczka cyranka, cyraneczka, łyska, kaczka krzyżówka.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- dwie pocztówki,
- eko-długopis,
- list,
Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- dwie takie same przypinki PIN (jedna leci do kolekcji a druga wędruje do kolegów na wymianę) - 5356 w kolekcji !!!
- dwie takie same przypinki PIN (jedna leci do kolekcji a druga wędruje do kolegów na wymianę) - 5356 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży piwowarskiej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 95 etykietek piwny,
- 37 różnych piwnych kapselków,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎