poniedziałek, 8 lutego 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, moje urodziny dopiero w piątek a prezentów już jest cała masa oraz fajnie mieć czasami trochę znajomości ;) (w tym wizyta Pocztexu i Kuriera) - wpis numer 935

Dziś jest 8 lutego 2021 rok. Witam wszystkich obecnych na premierze 935-go gadżetowego wpisu na blogu 👋 Dla moich ulubionych przyjaciół, widzów i czytelników przygotowałem kolejną część jak to u mnie bywa przesyłek do otwarcia 👾 Coś ten ostatni tydzień był dla mnie bogaty w paczki kurierskie i pocztexu. Łącznie przez 5-ięć dni odwiedził mnie między innymi: 2x kurier i 4x pocztex 💢 REKORD 💢 - podziękowania i ukłony dla nadawców 💓

WITAMY W HOTELU:
Czasami jak się wie do kogo zadzwonić można dużo załatwić i takim też sposobem na moje urodziny 12 lutego zostaną otwarte między innymi hotele czy kina - NIE oczywiście żartuje sobie, tak daleko to moje kontakty nie sięgają 😂😉😂 Co powiecie dziś na mały piątkowy wypad za miasto, tylko potrzebujemy gdzieś się zakwaterować w hotelu hmm 😏😎 a może w...

HOTEL 52 - polski serial obyczajowy emitowany na antenie telewizji Polsat od 25 lutego 2010 do 28 listopada 2013.Po emisji 6 serii serial został zdjęty z anteny jesienią 2012, jednak 16 kwietnia 2013 telewizja Polsat poinformowała o produkcji siódmej serii, którą wyemitowano jesienią 2013. Główna bohaterka, Natalia Lipska, studentka malarstwa, w nieoczekiwanych okolicznościach zostaje właścicielką tytułowego hotelu. Menedżerką placówki jest Iwona Szwed, była kochanka zmarłego ojca Natalii. Duży wpływ na ich relacje mają przeszłe stosunki między Iwoną a Mariuszem Lipskim, założycielem hotelu. Jednym z pracowników personelu jest Artur Górski, który po konflikcie z rodziną musiał zrezygnować ze studiowania prawa i zacząć samodzielne życie. Poznał Natalię jeszcze przed ich spotkaniem w hotelu, jednak dopiero w nowym otoczeniu ich relacje ulegają rozwinięciu. Stanowisko konsjerża zajmuje Michał Horwat, w przeszłości związany z Iwoną, obecnie mający własną rodzinę. Ich przeszły związek wciąż ma wpływ na ich obecne relacje. Pozostałymi pracownikami hotelu są m.in.: Paweł Sadyba, młody szef kuchni, Kuba Gwiazda, boy hotelowy z dobrymi kontaktami wśród gości, kelnerka Marta, która zamierza kontynuować swoją edukację, Paula, recepcjonistka, oddzielająca swoje życie prywatne od hotelowego, Robert, barman, a także pokojówki, w tym szefowa Lucyna Karolak, która lubi zbierać pieniądze i rządzić podwładnymi, oraz Jola. Wpływ na członków personelu mają także goście i poszczególne ich historie.
 

Z obsady aktorskiej serialu "Hotel 52" posiadam autografy między innymi od:
 
Marek Bukowski (Andrzej Wysocki), Magdalena Cielecka (Iwona Szwed), Filip Bobek (Tomasz Rosiecki), Kamil Kula (Igor Szwed), Weronika Rosati (Maria Jordan), Klaudia Halejcio (Sara Wyrzykowska), Magdalena Lamparska (kelnerka Marta, później recepcjonistka), Krzysztof Kwiatkowski (Artur Górski), Lucyna Malec (Lucyna „Lucy” Karolak), Maciej Musiał (Łukasz Szeląg), Anna Karczmarczyk (Tosia Rutkowska), Sławomir Zapała (Żenia, pomocnik kucharza), Rafał Królikowski (Michał Horwat), Jan Wieczorkowski (Mateusz Bień), Przemysław Sadowski (Błażej Pośpiech), Aleksandra Popławska (Marzena Przybylska), Magdalena Kumorek (recepcjonistka Paula), Olga Bołądź (recepcjonistka Dorota Kruszyńska), Marieta Żukowska (recepcjonistka Kaja Rusiłowicz),
 

PRZYPINKOWE BUM 💣💥
Jak dobrze pamiętam tydzień temu coś wam obiecywałem 😗💬 Dlatego dziś chciałbym Państwu przedstawić "nową setkę przypinek PIN" w mojej kolekcji. Tak 👍 to już ponad 3900 wpinek w moich zbiorach 👌 na 37 tablicach - a oto dwie ostatnie... (niektóre przypinki są zamazane, ponieważ nie zostały jeszcze przedstawione na blogu).
 

A tak wygląda w sumie 3909 przypinek PIN razem w specjalnie dedykowanej grafice:
 

PS: Jak mówi stare przysłowie "nowy wpis komentarzami się toczy" 😁 dlatego wiecie co robić - z góry WIELKIE dzięki 😍


Pierwsza paczka pocztex jest od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce pocztex znalazłem:
- kalendarz książkowy,
- kalendarz na ścianę,
- 3 naklejki,
- 2 smyczki,
- 3 długopisy,
 

Druga paczka kurierska pochodzi od firmy z branży medycznej.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- 2 teczki,
- fajna tekturowa teczka (już znalazła nowy użytek),
- 2 kalendarze książkowe,
- 2 notesy,
- pocztówka z pozytywką,
- 6 smyczek,
- 7 długopisów,
- 3 długopisy w formie tubki z kremem (sam się nabrałem na początku że to jakaś maść 😂),
- przypinka PIN z logotypem firmy - 3907 w kolekcji !!!
 

Trzecia
przesyłka jest od przyjaciółki bloga.
Elżbieta Romanowska - polska aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna. W latach 1999-2001 występowała w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie w roli Velmy w West Side Story w reż. Leszka Czarnoty oraz w Musical Show Melodie Broadwayu w reż. Barry’ego Solone. Grała w gdyńskim teatrze muzycznym w Jesus Christ Superstar (reż. Maciej Korwin, 2002) i w Pułapce w Teatrze Juliusza Słowacki w Krakowie (reż. Krzysztof Babicki, 2006). Wzięła udział w spektaklu Opherafolia, który miał premierę na 27 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. We wrocławskim Teatrze Współczesnym zagrała Rowan w Małym kominiarczyku (reż. Jerzy Bielunas, 2005). Do 2015 pracowała w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu. Współpracowała też z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Teatrem Piosenki we Wrocławiu, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zajęła drugie miejsce w piątej, emitowanej przez telewizję Polsat, edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2016), trzecie miejsce w jedenastej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo (2019) i szóste w czwartej edycji programu Jak oni śpiewają (2008). Prowadziła drugi sezon programu Grzeszki na widelcu (2016). W roku 2020 została gospodynią programu rozrywkowego TVP2 Anything Goes. Ale jazda!. W 2016 była nominowana do zdobycia statuetki w kategorii „Nadzieja Plejady” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.
 

Grażyna Szapołowka - polska aktorka teatralna i telewizyjna. W 1977 r. ukończyła PWST w Warszawie. Po maturze przez dwa lata występowała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Grała również w Teatrze Narodowym oraz w telewizji. Na ekranie debiutowała w rolach epizodycznych (od 1974), zdobywając status aktorki pierwszoplanowej. W 1999 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej polskiej aktorki.
 
A w trzeciej przesyłce było:
- 2 zdjęcia z autografem od: Elżbiety Romanowskiej i Grażyny Szapołowskiej,
 

!!! Dziękuje bardzo za tak super przesyłkę !!!
 
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Natalii.
Bartosz Kapustka - polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w polskim klubie Legia Warszawa, reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw Europy 2016. Syn Kazimierza Kapustki, także piłkarza. Dzięki ojcu, zawodnikowi Tarnovii Tarnów, w wieku sześciu lat rozpoczął treningi w tym klubie i został jego wychowankiem. W sierpniu 2012 trafił do Cracovii, a dwa miesiące później został włączony do pierwszej drużyny tego klubu, w której barwach 29 marca 2014 podczas sezonu 2013/14, w wieku 17 lat, zadebiutował w Ekstraklasie, wchodząc jako rezerwowy w meczu przeciwko Widzewowi Łódź. W lutym 2014 przedłużył kontrakt z Cracovią do końca 2016, a we wrześniu 2015 podpisał nową trzyletnią umowę z klubem. 3 sierpnia 2016 Kapustka podpisał pięcioletni kontrakt z ówczesnym mistrzem Anglii, Leicester City. Zadebiutował w tym klubie 7 stycznia 2017 w wygranym 2:1 meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii z Evertonem. Ogółem rozegrał dla tego klubu trzy spotkania w rozgrywkach Pucharu Anglii - przeciwko Evertonowi, Derby County oraz Millwall - a także 19 meczów w drużynie U-23. Ośmiokrotnie znalazł się w kadrze meczowej na spotkania Premier League, jednak nie zadebiutował w tej lidze. 14 lipca 2017 został wypożyczony na rok do niemieckiego klubu SC Freiburg. W nowym zespole zadebiutował 12 sierpnia 2017 w meczu I rundy Pucharu Niemiec przeciwko Germanii Halberstadt. 17 września 2017, wchodząc na boisko na ostatnie 22 minuty spotkania z Bayerem 04 Leverkusen (0:4) zadebiutował w Bundeslidze, natomiast 18 listopada 2017 w meczu z VfL Wolfsburg zdobył swoją jedyną bramkę w tej lidze. 31 sierpnia 2018 został wypożyczony na rok do belgijskiego drugoligowego klubu Oud-Heverlee Leuven. 15 września zadebiutował w ligowym meczu z AFC Tubize, natomiast 30 września, w meczu z Saint-Gilloise, zaliczył premierowe trafienie dla klubu. 29 marca 2019 doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, która wykluczyła go z udziału w mistrzostwach Europy do lat 21. 13 sierpnia 2020 związał się dwuletnią umową z Legią Warszawa. Pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył 29 listopada 2020 roku w zremisowanym 2:2 meczu z Piastem Gliwice. 7 września 2015 zadebiutował w reprezentacji Polski w wygranym 8:1 meczu z Gibraltarem, pojawiając się na boisku jako rezerwowy w 62. minucie, po czym w 73. minucie zdobył swojego debiutanckiego gola. 13 listopada 2015 wystąpił w towarzyskim meczu przeciwko Islandii. Wszedł na boisko w 65. minucie, a chwilę później strzelił swoją drugą bramkę w reprezentacji. Kilka miesięcy później został powołany na mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Zadebiutował w nich 12 czerwca 2016 w wygranym 1:0 meczu z Irlandią Północną, zostając uznanym za jednego z najlepszych na boisku. 4 września 2016 strzelił gola w 9. minucie zremisowanego 2:2 meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 z Kazachstanem.
 

W czwartej przesyłce była:
- pocztówka PZPN-u z autografem Bartosza Kapustki,
 

!!! Dziękuje bardzo Natalia za autograf 😉 !!!
 
Piąta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Pułtusku - powiat w Polsce (w północnej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999, w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Pułtusk.W skład powiatu wchodzą: gmina miejsko-wiejska: Pułtusk, gminy wiejskie: Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory i miasto: Pułtusk.
 

Ziemia powiatu pułtuskiego jest niezwykle malownicza i różnorodna. Jej bogata historia i wyjątkowa kultura od lat urzeka zarówno samych mieszkańców, jak i turystów. Znaleźć tu można nie tylko wspaniałe zabytkowe obiekty, które opowiadają historię, lecz także doskonałe miejsce na odpoczynek dla osób szukających wytchnienia od codziennych zmagań i kochających bliskość natury. Znajdujący się na jej terenie kompleks leśny Puszczy Białej zachęca do spacerów, a żywa do dziś kultura kurpiowska magnetyzuje swoimi kolorami, strojami i potrawami.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w piątej przesyłce znalazłem:
- książka "Wspomnienia i nie tylko (1941-1960)",
- 2 foldery reklamowe,
- zestaw karteczek,
- smyczka,
- 2 długopisy,
- ołówek,
 

Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski - miasto w województwie lubelskim, siedziba powiatu tomaszowskiego oraz gminy wiejskiej Tomaszów Lubelski. Leży na Roztoczu Środkowym, nad Sołokiją. W mieście funkcjonuje przemysł środków transportu, spożywczy (przetwórstwo owoców i warzyw). Węzeł dróg wojewódzkich nr 850 oraz nr 853, a także drogi krajowej nr 17. Miasto jest bazą wypadową na Roztocze. Tomaszów Lubelski leży na historycznej Rusi Czerwonej, w dawnej ziemi bełskiej, stanowiącej wcześniej księstwo bełskie. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1621 roku. W XVI wieku położone było na terenie województwa bełskiego.
 

Na terenach tego regionu turysta powinien odwiedzić właśnie te miejsca: 
* Kościół parafialny pod wezwaniem Zwiastowania NMP - drewniany kościół parafialny z 1627 roku, przebudowany w 1727 r., w ołtarzu umieszczony jest obraz Matki Bożej Szkaplerznej; obok kościoła zabytkowa drewniana dzwonnica zrębowa z XVIII w. oraz cmentarz kościelny (ul. Królewska 1), 
* Cerkiew prawosławna pod wezwaniem świętego Mikołaja z 1889 roku (Rynek 13),
* Grobowiec rodziny Bujalskich i Bohlenów z przełomu XIX/XX wieku, na cmentarzu parafialnym,
* Willa z 1934 roku, obecnie stacja Sanepid (ul. Lwowska 51),
* Budynek Wydziału Powiatowego Sejmiku Tomaszowskiego - budynek z 1925 roku, obecnie Urząd Stanu Cywilnego i Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Obywatelskich (ul. Lwowska 53),
* Dom Związku Ziemian, budynek z 1930 roku, obecnie sąd rejonowy (ul. Lwowska 55),
* „Herbaciarnia” - dom drewniany z 1895 roku na Rynku,
* Szkoła, obecnie II Liceum Ogólnokształcące, budynek wybudowany w latach 1923-1925 (ul. Żwirki i Wigury 3), 
* Synagoga w Tomaszowie Lubelskim, 
* Synagoga przy ul. Bożniczej, 
* Budynek Państwowej Szkoły Muzycznej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było:
- przewodnik turystyczny,
- folder reklamowy,
- 2 przypinki z herbem (jedna zasila kolekcję a druga powędruje na wymianę) - 3908 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Urzędu Gminy Damnica - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat słupski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. W skład gminy wchodzi 18 sołectw: Bięcino, Bobrowniki, Budy, Damnica, Damno, Dąbrówka, Domaradz, Karżniczka, Łebień, Łojewo, Mianowice, Sąborze, Stara Dąbrowa, Strzyżyno, Świecichowo, Świtały, Wielogłowy, Zagórzyca. Miejscowości niesołeckie w gminie: Dębniczka, Domanice, Głodowo, Jeziorka, Łężyca, Mrówczyno, Paprzyce, Skibin, Słomczyno, Wiatrowo, Wiszno, Zagórzyczki. Siedziba gminy to Damnica.
 

Gmina Damnica - to raj dla wędkarzy. W tutejszych rzekach i strumieniach znajdziemy tołpygę, amura, lipienia i pstrąga. Na grzyby należy wybrać się do poddamnickich lasów. We wrześniu i październiku na tutejszych poboczach parkują samochody z najróżniejszymi rejestracjami. W weekendy zjeżdżają tu na grzyby rodziny z całego województwa. W samej Damnicy warto odwiedzić dawny pałacyk, obecnie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W jednej z sal zobaczymy 12 - metrową palmę konopną, sprowadzoną przed wielu laty z Palestyny. To ze względu na tę palmę, już w końcu XX wieku, dyrekcja Ośrodka musiała wymienić szklaną kopułę stanowiącą dach. Drzewo tak się rozrosło, że nie było już dla niego miejsca. Starą kopułę można oglądać w przypałacowym ogrodzie. Gmina Damnica słynie z malowniczych dworków. Niektóre są zamieszkane, inne czekają na swoich właścicieli. Wśród nich na pewno warto zobaczyć zespółpałacowo- folwarczny w Łojewie. Na uwagę zasługuje fakt, iż to właśnie w gminie Damnica znajduje się obszar objęty programem ochrony środowiska „Natura 2000”. Jest to naturalne siedlisko rzadkich gatunków ptaków. Damnica jest gospodarzem wielu lokalnych imprez: Dni Damnicy, Święta Plonów, Powiatowego Święta Ziemniaka, podczas których aktywni mieszkańcy mogą prezentować swoje umiejętności artystyczne. Coraz częściej na uroczystości zapraszani są znani sportowcy, a także popularni polscy artyści. W gminie prężnie funkcjonują kluby sportowe, zaś ze szczególnych sukcesów słyną damniccy pięściarze. Są tu organizowane mecze, pikniki i festyny dla dzieci i dorosłych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców całego Pomorza Środkowego. Wyjeżdżając z Damnicy powinno się odwiedzić położone niedaleko Damno. Wieś Damno to miejsce, gdzie można zobaczyć kilka ciekawych obiektów historycznych. Należą do nich przede wszystkim neogotycki kościół parafialny z 1878 r., klasycystyczny budynek dawnego dworu Artura von Livoniusa z XIX wieku, a także budynek oberży pochodzący z początków XX wieku, oraz datowane na wiek X fragmenty grodziska łużyckiego. Będąc w Damnie warto także odwiedzić gospodarstwo agroturystyczna „Damno Młyn”. Mieści się w jednym z nielicznych młynów zachowanych na terenie powiatu słupskiego. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku dla kajakarzy, wędkarzy, rowerzystów czy miłośników nordic walkingu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- kalendarz na biurko,
- 2 balony,
- 3 odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
- przypinka PIN z herbem - 3909 w kolekcji !!!
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Santok - gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat gorzowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedzibą gminy jest Santok. Na terenie gminy funkcjonuje lądowisko Lipki Wielkie.
 

W Gminie Santok watro zobaczyć między innymi: 
* Kościół filialny pod wezwaniem świętego Józefa, neogotycki z 1858 r., na wyposażeniu późnogotycki krucyfiks z XVI w.,
* Dzwonnica wiejska, szachulcowa, z 1764 r.,
* Wieża widokowa z 1936 roku, w miejscu gródka pomorskiego z XI w. i zameczku rycerskiego z XV w., 
* Grodzisko z X-XIII w., średniowieczne, pierścieniowate,
* Domy szachulcowe, najstarszy z 1825 r.,
* Resztki umocnień południowej części odcinka Wału Pomorskiego (Die Pommernstellung) - Linii Noteci (Netzestellung) zachowały się na terenie Santoka,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce było:
- 2 takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasila moją kolekcję a druga skazana jest na wymianę) - 3909 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Gminy Zakrzewo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat złotowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim. Siedziba gminy to Zakrzewo.

 
Turystów w tej części naszego kraju powinny zainteresować następujące miejsca: 
* Kościół pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Zakrzewie,
* Dom Polski - Zakrzewski Domu Kultury w Zakrzewie,
* Kościół pod wezwaniem świętego Marcina w Starej Wiśniewce wraz z dzwonnicą i starodrzewiem na cmentarzu,
* Kościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Głomsku,
* Kościół ewangelicki w Drożyskach Wielkich wraz  z terenem przykościelnym,
* Nieruchomość nr 22, ob. 28 w Starej Wiśniewce,
* Park dworski w Kujanie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀 
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- kalendarz potrójny na 2021 rok,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży budowlanej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 2 długopisy,
- 4 smyczki,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).