Kruk. Szepty słychać po zmroku - polski serial kryminalny w reżyserii Macieja Pieprzycy produkcji Canal+. W serialu został wykorzystany wiersz Danuty Wawiłow pt. „Jak tu ciemno”, który był czytany kilkakrotnie w różnych odcinkach. Zdjęcia do serialu nagrywano w Łodzi i Białymstoku. Drugi sezon serialu pt. Kruk. Czorny woron nie śpi wyemitowano latem 2021 r.. Po wielu latach Adam Kruk, inspektor wydziału kryminalnego łódzkiej policji, wraca na Podlasie, do rodzinnego Białegostoku. Tam mierzy się ze sprawą porwania chłopca, a także swoją przeszłością, związaną z pedofilską działalnością w domu dziecka. Serial zawiera wiele elementów fantastycznych takich jak rozmowy z ludźmi, którzy już nie żyją, istnienie postaci, którą widzi tylko główny bohater, która jednak potrafi oddziaływać na otoczenie (np. w jednej ze scen wystraszył dziecko).
Z obsady aktorskiej serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" posiadam autografy od:
Michał Żurawski (komisarz Adam Kruk), Tomasz Włosok (Tomek "Rudy"), Andrzej Zaborski (komendant Stanisław Tylenda), Jerzy Schejbal (Zygmunt Morawski), Mariusz Jakus (policjant Marek Kaponow), Leszek Lichota (komisarz Kołecki), Sebastian Cybulski (Stanisław Morawski), Anna Nehrebecka (Anna Morawska), Tomasz Sapryk (księgowy), Kinga Preis (Krystyna Stefaniuk), Barbara Wypych (policjantka Kasia Wójcik),
MAMY TO:
Tradycyjnie jak u tego Łukasza na blogu bywa, jeżeli pojawi się nowa setka przypinek w kolekcji to przedstawiam Wam nowy raport w stylu "co nowego piszczy u wpinek". Łącznie to aż 5528 tych metalowych znaczków na 56 tablicach - kurcze będzie trzeba się rozejrzeć na nową 57-mą. Aż strach pomyśleć, że kiedy gdy miałem kilka wpinek to przybijałem je na zwykłą pocztówkę, która po krótkim czasie zaczęła się wyginać.
A tak wygląda cała moja kolekcja przypinek PIN na wspólnej grafice 📸:
PS: Jak zawsze sekcja komentarzy należy do WAS 🧛♂️Jeżeli chcecie mnie pochwalić/zganić, macie do mnie jakiś interes, pytanie to pytajcie śmiało 🧙♂️ Okienko komentarzy i mój mail jest zawsze dostępny lukasz.stanczuk24@interia.pl
Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Promatik Sp.z.o.o.
Promatik Sp.z.o.o. - jest firmą operującą w branży budowy maszyn i urządzeń specjalnego przeznaczenia oraz automatyki przemysłowej. Pracownicy naszej firmy posiadają 30-letnie doświadczenie w budowie maszyn i urządzeń (z tego ok. 20-letnie w budowie maszyn dla wymagających aplikacji przemysłu samochodowego). Firma realizuje projekty począwszy od małych pojedynczych stanowisk, przez średnie urządzenia, do największych jakimi są kompletne linie technologiczne. Doświadczenie i know how pozwala na kompleksową obsługę klientów: od koncepcji, projektu, poprzez wykonanie, montaż, uruchomienie i serwis. Mamy olbrzymie doświadczenie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Wykonane zostało już 1585 projektów dla przemysłu samochodowego, agd, metalowego, elektrycznego i pokrewnych. Projektuje w 3D I 2D, Eplan, stosuje również roboty przemysłowe, posiada specjalistyczną wiedzę z branży: automatyki, mechaniki, pneumatyki, hydrauliki, napędów i serwonapędów "Motion". Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- kalendarz książkowy,
- kubek,
- torba,
- dwa ładne otwieracze do butelek,
- długopis,
Druga historyczna paczka InPost pochodzi od przyjaciela bloga Łukasza.
Paszport Polsatu - program lojalnościowy telewizji Polsat, którego charakterystycznym elementem były książeczki imitujące paszporty. Program lojalnościowy Paszport Polsatu został zainicjowany we wrześniu 1996. Wśród prezenterów stacji promujących akcję byli m.in. Tadeusz Drozda, Dorota Kamińska, Marek Markiewicz, Jarosław Sellin, Mariusz Szczygieł. Paszporty Polsatu rozesłano do skrzynek pocztowych w 13 mln gospodarstw domowych. Każdy paszport miał serię oraz indywidualny, sześciocyfrowy numer. Paszporty pozwalały na uczestnictwo w konkursach, festynach oraz imprezach organizowanych przez Polsat. Cotygodniową nagrodę główną wygrywał posiadacz paszportu z wylosowanym numerem. Pomniejsze nagrody otrzymywały osoby mające paszporty ze zgodnymi co najmniej dwiema ostatnimi cyframi wylosowanego numeru. Dodatkowym koniecznym do spełnienia warunkiem wygrania nagród było wpisywanie numerów, które codziennie podawano w poszczególnych programach Polsatu. Miano w ten sposób zachęcić do oglądania stacji. Głównymi nagrodami miały być 3 miliardy złotych (po denominacji 300 tys. zł), samochody osobowe, wycieczki zagraniczne, czy sprzęt RTV i AGD. Program został dwukrotnie powtórzony. Paszport Polsatu oceniany jest jako jedna z pierwszych z tego typu i największa akcja promocyjna i najpopularniejsza marketingowa zabawa w historii polskiej telewizji. Paszport Polsatu z czasem zaczęto określać jako kultowy, co tłumaczy się nostalgią za latami 90. Zyskał także wartość kolekcjonerską. Mimo zastrzeżenia przez Polsat, że książeczka nie posiada wartości handlowej, na aukcjach osiąga ceny od kilkudziesięciu do 300 zł.
W drugiej historycznej paczce InPost znalazłem:
- oryginalny "Paszport Polsatu" z zabójczą nagrodą 100 miliardów złotych (oczywiście na stare pieniądze 😉😁),
- kolekcjonerska naklejka "Coca Coli",
- dwa buttony,
I tym właśnie sposobem udało mi się zdobyć dwa historyczne gadżety Telewizji Polsat: "Paszport Polsatu" oraz kotka Zonka z programu "Idź na całość" - kto je pamięta (dajcie znać w komentarzach) ? Ciekawy jestem czy da się jeszcze gdzieś ten Paszport Polsatu wykorzystać ? Mam tu na myśli scenę z filmu "Chłopaki nie płaczą" 😜
Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Michał Żurawski - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, radiowy i dubbingowy. Brat aktora Piotra Żurawskiego. W 2002 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Swój debiut na ekranie zaliczył w 2002 roku w serialu Na dobre i na złe. W kolejnych latach grywał przede wszystkim epizodyczne role w telewizji, w takich produkcjach jak: Samo życie, Na Wspólnej, Kryminalni, Egzamin z życia, Fala zbrodni czy Odwróceni. Przez lata pojawiał się na ekranach telewizorów w różnych serialach, grając mniejsze lub większe role. Pierwszym filmem pełnometrażowym z udziałem Żurawskiego było Serce gór z 2004 roku. Jeszcze w tym samym roku zagrał w thrillerze RH+. Jednak na bardziej znane produkcje musiał jeszcze poczekać. W 2009 roku zagrał w filmie Janosik. Prawdziwa historia, a do jego większych ról filmowych można zaliczyć grę w produkcjach: W ciemności, Kac Wawa, Jeziorak, Miasto 44, Karbala i Jestem mordercą. Jedną z głównych ról zagrał w komedii (Nie)znajomi, a film ten cieszył się dużą oglądalnością i pozytywnymi recenzjami. Rok 2020 okazał się bardzo pracowity dla popularnego aktora, który zagrał aż w czterech produkcjach: Szczęścia chodzą parami, Kod genetyczny, Chrzciny i serialu Król. Przez lata swojej działalności w branży filmowej Żurawski dał się poznać jako aktor bardzo wszechstronny i pracowity. Jego dorobek serialowy jest imponujący, a z roku na rok systematycznie się powiększa. Równocześnie Michał rozwija swoją działalność filmową.
Tomasz Włosok - polski aktor. W 2016 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie Macieja Pieprzycy Jestem mordercą. W 2017 partnerował Bogusławowi Lindzie w roli ucznia Władysława Strzemińskiego w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy Powidoki. W pierwszej polskiej produkcji platformy Netflix, serialu 1983, wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland, Kasię Adamik, Agnieszkę Smoczyńską i Olgę Chajdas, opowiadającym alternatywną wersję historii, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła, partneruje Robertowi Więckiewiczowi w roli młodszego inspektora Jakuba Suchoparskiego. Zagrał również w serialach Wojenne dziewczyny, Kruk. Szepty słychać po zmroku, Stulecie Winnych i Nieobecni. Główne filmowe role zagrał w thrillerze psychologicznym Reakcja łańcuchowa Jakuba Pączka, w opartym na prawdziwych wydarzeniach o nielegalnych wyścigach samochodowych filmie akcji Diablo. Wyścig o wszystko w reżyserii Michała Otłowskiego oraz w Smoku Tomasza Bagińskiego - pierwszym z serii krótkometrażowych filmów science fiction pt. Legendy Polskie. Za rolę „Waldena” w filmie Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa został nagrodzony na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a za główną rolę w filmie Piosenki o miłości był nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwa zdjęcia z autografami: Michała Żurawskiego i Tomasza Włosoka,
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Małgorzaty.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- sześć różnych przypinek PIN - od 5520 do 5526 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Sylwestra.
Sebastian Cybulski - polski aktor filmowy, teatralny, dubbingowy i telewizyjny, producent teatralny oraz pedagog. W dzieciństwie należał do zespołu Fasolki. Występował również w dziecięcym programie telewizyjnym Tik-Tak. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie. W latach 2001-2003 uczył się w Prywatnej Szkole Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Jednocześnie rozpoczął studia na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechnice Warszawskiej, które przerwał w 2002, by rozpocząć naukę na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Po ukończeniu studiów w 2007 podjął Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W teatrze debiutował w 2002 rolą Krzyśka w sztuce Radosława Figury Gry Adama w Teatrze Stara ProchOFFnia w Warszawie. Współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami, takimi jak Scena Prezentacje (od 2007), Kwadrat (od 2008), Konsekwentny (od 2011), Teatr Polonia/Och-Teatr (od 2012), WARSawy (od 2013), Komedia (od 2014), Kamienica (od 2015) i Klub Komediowy w Warszawie (od 2017), jak również z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrem Old Timers Garage w Katowicach (od 2013) i Teatrem Śląskim w Katowicach (od 2015). Ponadto współpracował ze stołecznymi teatrami, takimi jak Teatr TrzyRzecze (2016-2017), Capitol (2014-2015), Druga Strefa (2008-2014) czy Powszechnym (2008-2010), a także z Teatrem Polskim w Poznaniu (2008-2015). W 2020 roku zagrał Ernesta Thorna, wielkiego magika w ukraińskim filmie Viddana (pol. Oddana albo Zniewolona: Felix Austria), mającym premierę w styczniu 2020. Od 2015 roku rozpoczął edukowanie w dziedznie aktorstwa: współpracuje jako wykładowca z Szkołą Aktorską Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ w Warszawie oraz od 2019 roku z Warszawskim Studium Aktorskim w Warszawie.
A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Sebastiana Cybulskiego,
- zdjęcie z autografem Sebastiana Cybulskiego,
Szósta przesyłka pochodzi od biura poselskiego Posła na Sejm RP Dariusza Jońskiego.
Dariusz Joński - poseł RP pochodzący z Łodzi. Z zawodu ekonomista, z doświadczenia parlamentarnego poseł VII kadencji. Ukończył Politechnika Łódzka, Wydział Organizacji i Zarządzania, ekonomista - magister (2003)Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji, prawa finansowego i gospodarczego (2004) - studia podyplomowe. Wybrany w okręgu 11 Sieradz z listy Koalicja Obywatelska, w wyborach uzyskał 11999 głosów. Obecnie należy do Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- pocztówka z podpisem posła RP Dariusza Jońskiego,
- zestaw zakreślaczy,
- zakładka na magnesie,
- sejmowy magnes na lodówkę,
!!! Panie Pośle dziękuje bardzo za pozytywną odpowiedz na moją prośbę oraz wsparcie mojej kolekcji autografów !!!
Siódma przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Lublińcu - powiat w Polsce w województwie śląskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lubliniec. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Lubliniec, gminy miejsko-wiejskie: Woźniki, gminy wiejskie: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i miasta: Lubliniec oraz Woźniki.
Na obszarze powiatu znajduje się kilkanaście dworków, pałaców i zespołów zamkowo-pałacowych: w Dralinach, Kochanowicach, Kochcicach, Koszęcinie, Lublińcu, Łagiewnikach Wielkich, Panoszowie, Sierakowie Śląskim, Wędzinie i Wierzbiu.
Na trasie Szlaku architektury drewnianej znajdują się następujące obiekty:
* Wolno stojąca dzwonnica drewniana z XVII w. przy murowanym kościele św. Józefa z 1331 w Sadowie,
* Kościół Matki Boskiej Różańcowej z 1611 w Boronowie, pierwszy na Śląsku kościół zbudowany na planie krzyża greckiego,
* Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1576 w Gwoździanach,
* Kościół świętej Anny z 1653 w Lublińcu,
* Kościół świętego Jana Chrzciciela z około 1670 w Bruśku,
* Kościół Świętej Trójcy z 1724 w Koszęcinie,
* Kościół świętego Marcina z 1751 w Cieszowej,
* Kościół cmentarny świętego Walentego z 1696 w Woźnikach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 5527 w kolekcji !!!
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 5527 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Białogard - miasto w Polsce, w województwie zachodniopomorskim, siedziba powiatu białogardzkiego oraz gminy wiejskiej Białogard. Dziewiąty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności). Białogard jest ośrodkiem handlowym i ma magazyn zbożowy.
Na terenie miasta warto odwiedzić między innymi:
* Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny (XIV w.),
* Brama Wysoka (Połczyńska) (XIV w.),
* Mury obronne (XIV w.),
* Stary Ratusz (XIX w.),
* Kościół pod wezwaniem świętego Jerzego (XIV w.),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- ładna koszulka XL,
- drewniana linijka,
- ołówek,
- długopis,
Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - 5528 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- kalendarz potrójny,
- solidna skrobaczka do okien,
- dwa notesy,
- smyczka,
- trzy zapachy samochodowe,
- dwa długopisy,
- dwa ołówki,
- sześć krówek,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎