Dziś mamy 15 lipca 2024r. Halo 🖐 Halo 👋 Witajcie 🙌 Dzień dobry mówię do wszystkich, którzy jak co poniedziałek odwiedzili postanowili odwiedzić bloga "Gadżety na dobry dzień" ✍️ Na dzisiejsze nasze spotkanie przygotowałem: grupę autografów z pewnego muzycznego festiwalu, który już w ten weekend, relacja z mojego wyjazdu z ekipą a nas sam koniec stały punkt programu, czyli ciekawe paczki oraz przesyłki od bardzo miłych nadawców 💓 Z góry przepraszam osoby, które lubią moje nowe zdjęcia z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Nowe fotki będą już za tydzień 💪 No to co bierzemy się od razu do pracy... a poczekajcie chwilkę, kurier do drzwi puka 😮
Festiwal Disco Ostróda - po kilku latach przerwy, Ostróda znowu staje się stolicą muzyki disco! Kolorowe światła, pulsujące rytmy i ekscytujące dźwięki - to wszystko i jeszcze więcej już w lipcu! Jesteście gotowi na najbardziej roztańczoną imprezę roku? To właśnie dzięki Wam stworzymy coś nowego, świeżego i zupełnie odmiennego! Przygotujcie się na brzmienia, które poruszą Wasze dusze, refreny, które zapamiętacie na lata, i taniec do samego rana! To będzie prawdziwy festiwalowy szał, pełen niespodzianek i unikalnych doznań! Festiwal będzie trwał dwa dni 19-20 sierpnia - stadion miejski OCSiR w Ostródzie, ul. 3 Maja 19. W piątek 19 lipca zagrająmiędzy innymi: Dance 2 Disco, Woners, Albik. Laviola, Fantastic Boys, Bartii, Bedi, Megi, Minimal, Clubbersi, Bartosz Jagielski, Spontan, Roxa ok, Niunio, Luka Rosi, Menelaos, Junior, Power Play, Miły Pan, Focus, Blondi, Skolim, Mejk, Łobuzy, Topky, Discoboys, Defis i After Party A w sobotę 20 lipca zagrają: Pudzian Band, Etna, Jagoda, Brylant, Joker, Red Queen, Mega Jump, Long & Junior, Quest, Impus, Iness, Fanatic, Diadem, Marcin Siegieńczuk, Marcus P, Freaky-Boys, Intense, D-Bomb, Raider, Justyna Lubas, Dr Swag, Camasutra, Klaudia Zielińska, Effect, Bayera, Piękni i Młodzi Dawid Narożny czy AGBE. Gwiazdą zagraniczną festiwalu będzie Shanguy!
Patrząc na moją kolekcję autografów i na listę gwiazd muzycznych Festiwalu Disco Ostróda 2024 wygląda ta grupa następująco:
Skolim, Camasutra, After Party, Defis, Discoboys, Bayera, Arek Braxton, Eratox, Focus, Topky, Piękni i Młodzi Dawid Narożny, Mejk, Diadem, Kordian, Long & Junior, D-Bomb, Blondi, Freaky Boys, Etna, Pudzian Band, Iness, Raider, Joker, Jagoda, Klaudia Zielińska, Impuls, Fanatic, Marcus P, Woners, Megi,
WYCIECZKA:
W ostatni weekend czerwca wspólnie z moją ekipą wybraliśmy się na wycieczkę. Mam tu na myśli Skansen Bojowego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie, na którym odbywał się IX Piknik Militarny. W drodze powrotnej postanowiliśmy wstąpiliśmy jeszcze po drodze na chwilę na Zamek w Czersku. A oto kilka zdjęć mojego autorstwa, jakie wykonałem w czasie naszej wycieczki.
PS: A wy gdzie byliście na wycieczce/wyprawie już w te wakacje - a może macie coś w planach ? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tym postem 😉😊 Ja jeszcze mam w głowie trzy wydarzenia, na których w te wakacje chciałbym być - ale na tą chwilę cisza 🤭
Pierwsza paczka kurierska jest od firmy SAS Sp. z.o.o.
SAS Sp.z.o.o. - firma powstała w 1994 roku i jest ogólnopolskim dystrybutorem produktów i akcesoriów do mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz. Pod tymi pojęciami znajdują się m. in: płyty laminowane, płyty mdf, płyty akrylowe, fronty meblowe, blaty laminowane, blaty drewniane, blaty z tworzyw mineralnych, laminaty HPL, laminaty kompaktowe, płyty mineralno-akrylowe, sklejki, okucia do mebli, systemy szuflad, obrzeża i listwy meblowe, cokoły, kleje przemysłowe, profile aluminiowe oraz inne akcesoria do produkcji mebli. Najlepsze produkty, innowacyjne rozwiązania, najwyższa jakość - to cechy producentów, z którymi współpracuje SAS, m.in: Egger, Blum, Rehau, DuPont™ Corian®, Formica, Kronospan, Kaindl, Zobal, Finsa, Garnica Plywood, Nomet i wielu innych. Lista dostawców jest bardzo długa. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
- koszulka XL,
- czekoladki,
- duży i mały notes,
- dwie krówki,
- dwa długopisy,
Druga paczka kurierska należy do dużej naprawdę dużej firmy.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- kubek,
- notes,
- czapka z daszkiem,
- okulary przeciwsłoneczne,
- kredki,
- pięć krówek,
- button,
- pocztówka z pozdrowieniami - DZIĘKUJE😉😀
- oraz dużo różowego wypełnienia paczki,
Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciół bloga Sebastiana i Roberta.
Katarzyna Wilk - polska piosenkarka. W 2010 magazyn „Machina” umieścił ją na liście „50 najlepszych polskich wokalistek”. W latach 1989-1995 kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lubinie w klasie gitary. W latach 2002-2004 uczyła się w Policealnym Studium Piosenkarskim (Wydz. Aktor Scen Muzycznych). W latach 1997-2000 występowała z żeńskim sekstetem, koncertując na całym świecie i śpiewając gospel. Brała udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. XX wieku. Do 2003 śpiewała w chórze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest laureatką kilku nagród, m.in. Grand Prix „Stare po nowemu” w 2001 i 2003, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu im. Anny Jantar w 2004. Rok później wzięła gościnny udział w nagraniu płyty z Grupą Trzymającą Władzę. W 2005 razem z zespołem Kto To zajęła drugie miejsce w konkursie „Debiutów” na Festiwalu w Opolu (utwór „Gdy minie sen”), a także wraz z Mezem zdobyła „Srebrną Premierę” dzięki utworowi „Ważne”. Współpracowała z Kayah, zaśpiewała chórki podczas koncertu Kayah MTV Unplugged w 2006. Od 2006 śpiewa w Orkiestrze Adama Sztaby (m.in. w „Tańcu z Gwiazdami”). W 2007 zaśpiewała dwa utwory na płycie zespołu Kangaroz „Oddychaj”. W 2008 rozpoczęła karierę solową. Pierwszym singlem z solowej płyty jest utwór „Pierwszy raz”. Teledysk do tej piosenki miał premierę w lipcu 2008. Drugim singlem promującym płytę Unisono był utwór „Idealni”. Trzecim singlem jest „Do kiedy jestem” z 2009, z którym 22 sierpnia Wilk zwyciężyła w polskim finale 46. Sopot Festival i tym samym zakwalifikowała się do etapu międzynarodowego, w którym zajęła trzecie miejsce. 23 września 2009 do rozgłośni radiowych trafił jej kolejny singiel, „Będzie dobrze”. 23 kwietnia 2010 wystąpiła podczas Eska Music Awards 2010, gdzie wspólnie z Katherine wykonała dwa utwory: „Pierwszy raz” (Kasia Wilk) i „Ayo Technology” (Katerine). W 2011 piosenka wykonywana przez nią wraz z jedenastoma innymi artystami - „Muzyki moc” - otrzymała nagrodę Viva Comet 2011 w kategorii Najlepsze na VIVA-TV.pl. Na 48. KFPP w Opolu z piosenką „Escape” zajęła trzecie miejsce w konkursie Superpremier, za co otrzymała „Brązową Premierę”. 25 listopada 2011 wydała swój drugi album studyjny pt. Drugi raz, który ukazał się nakładem Universal Music Polska. W 2012 z piosenką „Po prostu” wystąpiła podczas koncertu Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012. W 2014 brała udział w programie TVP2 Superstarcie; zajęła 10. miejsce. 6 maja 2016 zaprezentowała singiel „Światłocień”, którym zapowiedziała swój trzeci album studyjny. 4 czerwca wystąpiła podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jesienią 2022 brała udział w siedemnastej edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo, którą wygrała. W 2024 wróciła z nowymi singlami „Milczę (tu i teraz)” oraz „Bez dram” zapowiadające kolejny album studyjny artystki.
Grzegorz Wilk - polski piosenkarz, aktor, kompozytor i autor tekstów. Z wykształcenia jest nauczycielem techniki i informatyki oraz socjologiem. Ponadto ukończył specjalizację francuską na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Posiada również kwalifikacje i uprawnienia dziennikarza radiowego oraz technika dentystycznego. W 1997 został laureatem programu Szansa na sukces, w którym wykonał piosenkę „On nie jest cham” z repertuaru zespołu Piersi. W 2002 zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. W latach 2004–2008 był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, w którym odgrywał główne role m.in. w spektaklach: Scat, Galeria i Gorączka, My Fair Lady i Bo ma duszę nasz dom. W latach 2006–2008 był wokalistą w programie TVN Szymon Majewski Show. Od 2005 do 2019 był solistą w programie TVP1 Jaka to melodia?. Współpracował z artystami, takimi jak: Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Leszek Możdżer, Marek Bałata, Robert Janowski, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz, Doniu. Od 2007 występuje jako solista w oratoriach Piotra Rubika, z którym koncertował w Polsce, Słowacji, USA i Kanadzie. Był współtwórcą, wokalistą i autorem tekstów zespołu Electrolit. Od 2013 występuje w edycjach Koncertu Niepodległości organizowanych w Muzeum Powstania Warszawskiego. W lutym 2014 wydał debiutancki, solowy album studyjny pt. Wolf - floW. W 2015 zajął trzecie miejsce w trzeciej edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Od 2015 nagrywa. Do 2020 śpiewał w zespole Romuald Lipko Band wraz z Felicjanem Andrzejczakiem i Izabelą Trojanowską. W latach 2017-2018 nagrał Kolędy i Pastorałki przez cały rock, antologię polskiej kolędy i pastorałki w aranżacji Jakuba Mitoraja. W 2019 wystąpił również w Oratorium o Gdańsku do muzyki Marcina Nierubca „Wschód Zachodu”. Z zespołem rockowym NaVi nagrał płytę, która ukazała się w grudniu 2020.
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami Katarzyny i Grzegorza Wilków,
- dwa zdjęcia z autografami Katarzyny i Grzegorza Wilków,
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Karola, z którym to osobiście wymieniamy się przypinkami PIN.
W czwartej osobistej przesyłce było można znaleźć:
- trzy przypinki PIN z herbami - 6377, 6378 i 6379 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka należy od przyjaciela bloga Daniela.
Tadeusz Wożniak - polski muzyk, kompozytor oraz wokalista. Od 1967 występował jako solista, śpiewał najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniował sobie na gitarze. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70. Również w 1967 debiutował jako kompozytor; pisał muzykę teatralną i filmową oraz tworzył spektakle muzyczne i musicale. Jego dorobek to muzyka do kilkuset piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów dokumentalnych i animowanych. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT. Zadebiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy podczas I Radiowej Giełdy Piosenki. Występował m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, poza tym śpiewał z grupą Czterech, z którą dokonał pierwszych nagrań dla Programu III Polskiego Radia. W 1967 zadebiutował jako kompozytor, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Po zwycięstwie z utworem „Hej, Hanno” na Telewizyjnej Giełdzie Piosenki w 1967 otrzymał zaproszenie do udziału w 6. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1972 za wykonanie utworu „Zegarmistrz światła” otrzymał nagrodę główną na 10. KFPP w Opolu. Wylansował także piosenki: „Smak i zapach pomarańczy” czy „To będzie syn”. Muzyka Woźniaka, choć stanowiła integralną część wielu sztuk teatralnych, była też niezależnie nagradzana na festiwalach sztuk teatralnych. Otrzymał nagrodę za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego, Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w reż. A.M. Marczewskiego. W 2005 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Był autorem muzyki i wykonawcą piosenki „Pośrodku świata” wykorzystanej w czołówce serialu Plebania. Wystąpił również w kilku odcinkach tego serialu. Skomponował także muzykę do „Pana Tadeusza”, filmu Ryszarda Ordyńskiego z 1928, wydaną przez Filmotekę Narodową w 2014. W 2013 nagrał piosenkę „Mamela” dedykowaną swojemu synowi Filipowi. 14 stycznia 2014 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne. Medal wręczył Maciej Klimczak, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W 2021 przekazał swoje archiwum Bibliotece Narodowej. Na zbiór złożyły się m.in. dokumenty osobiste, rękopisy, fotografie, nagrania, nagrody, dyplomy. Był mężem pianistki i piosenkarki Jolanty Majchrzak-Woźniak, z którą od 1989 ściśle współpracował przy swoich pracach teatralnych i filmowych, sesjach nagraniowych, koncertach i programach telewizyjnych. Mieli syna Filipa, obarczonego zespołem Downa, poza nim miał dwóch synów z poprzedniego związku: Piotra i Mateusza, a także był ojczymem dla Mariusza, syna żony z jej poprzedniego związku.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Tadeusza Wożniaka,
!!! Niestety tydzień temu 8 lipca 2024r. Pan Tadeusz odszedł do nas 😭 Osobiście byłem w 2018 roku na koncercie Pana Tadeusza w ramach Dni Siedlec - szkoda, że wtedy nie udało się spotkać 😔 Został mi tylko nagrany filmik z występu Pana Tadeusza 😥 !!!
Szósta przesyłka jest od Jacka Gwiazdy.
Jacek Gwiazda - pochodzi z miejscowości Działyń. Uczył się w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Zachodniej. Jego początki związane z muzyką rozpoczęły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce, gdzie jako dziecko uczęszczał do klasy trąbki i fortepianu. Pierwszy raz na scenie pojawił się w 2012 r. Wystąpił w programie Disco Star w telewizji Polo TV. Trafił do ćwierćfinału. Muzyczną karierę rozpoczął w zespole Stereo. Nagrał płytę „Stereotypy”, którą wydała wytwórnia Lemon Records. W 2013 r. zespół wygrał konkurs ‘Młode Pokolenie’ w Kobylnicy, dzięki czemu wystąpił na żywo w telewizji Polo TV. Jego solowa kariera rozpoczęła się w 2017 roku utworem ‘Jestem milionerem’, dzięki któremu zyskał duży rozgłos. Ma na koncie utwory takie jak ‘Gdy mówiłem kocham’, ‘Mówią, że zwariowałem’, ‘Dziwna Kaśka’, ‘Tylko Ty’, ‘W kolorze Twoich ust’. Jacek Gwiazda wraz z zespołem - gitarzystą Pawłem i perkusistą Danielem prezentował się na największych festiwalowych scenach takich jak: OFMT Ostróda, Polo TV Hit Festiwal w Szczecinku, Disco pod Żaglami w Mrągowie, Gala Walentynkowa w Gdyńskiej Arenie, jak również w klubach grających muzykę Disco Polo, m.in. Discoplex A4, Explosion Club Warszawa, Club Taboo, Club Samba Przytuły, a także na licznych imprezach juwenaliowych i miejskich. Prezentujemy najnowszy kawałek Jacka Gwiazdy “Puste słowa”.
W szóstej przesyłce była:
- płyta CD z autografem od Jacka Gwiazdy,
Siódma przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Ostrołęce - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ostrołęka. Obejmuje w większości terytorium byłego województwa ostrołęckiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Myszyniec, gminy wiejskie: Baranowo, Czarnia, Czerwin, Goworowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Olszewo-Borki, Rzekuń, Troszyn i miasta: Myszyniec.
W granicach powiatu ostrołęckiego znajduje się znaczna część Równiny Kurpiowskiej, fragment Międzyrzecza Łomżyńskiego i Doliny Dolnej Narwi. Powiat położony jest na obszarze Zielonych Płuc Polski, na którym nie ma uciążliwego przemysłu, a teren charakteryzuje się dużym zalesieniem. Lasy, będące pozostałością dawnej puszczy, zajmują 1/3 obszaru powiatu ostrołęckiego. Wskutek wyrębu drzew, puszcza nie tworzy już zwartych połaci. Jednocześnie od ponad 150 lat prowadzone jest systematyczne zalesienie. Północną część powiatu pokrywa Puszcza Zielona. Dziś puszcza zajmuje obszar 500 km2. Występują tu bory mieszane, sosnowo-świerkowe oraz sosnowe. Domieszkę stanowią dęby, graby, brzozy i osiki. Stosunkowo liczny jest jałowiec pospolity, jarzębina i leszczyna. Na terenach podmokłych dominuje las olszowo-brzozowy.
W runie rosną: konwalia majowa, poziomka, borówka czarna i brusznica, wrzos oraz wiele gatunków traw, kwiatów leśnych, mchów i paproci. Szczególny charakter równinnemu kurpiowskiemu krajobrazowi nadają wydmy. Piętrzą się na wąskich pasach ziemi między rzekami: Turoślą, Szkwą, Rozogą, Omulwią i Orzycem. Wydmy powstały z osadów pochodzących z rzek, które wypływały spod lodowca zalegającego obecne tereny północnej Polski. Przez powiat przepływa rzeka Narew, kiedyś ważny szlak komunikacyjny. Dziś trasa wodna z Warszawy na Mazury uczęszczana jest przez żeglarzy i kajakarzy. Z jezior mazurskich wypływają: Omulew, Rozoga i Szkwa. Płyną równolegle do siebie przez Puszczę Kurpiowską i zasilają wody Narwi. Poza rzekami i strumieniami istnieje tu wiele małych zbiorników wód stojących: starorzeczy i bagien, zwanych lokalnie "pulwami", "chruścielami" lub "bielami". Największe i najbardziej znane jest Bagno Karaska w gminie Kadzidło. Z kilku istniejących niegdyś jezior pozostało śródleśne Jezioro Gogol w gminie Goworowo i przekształcające się w torfowisko Jezioro Serafin (dawniej zwane Krusko) w gminie Łyse.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- potrójny kalendarz,
- składana mapa,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka PIN z nowym herbem - 6380 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka należy do Urzędu Miasta w Myszyńcu - miasto w Polsce, w województwie mazowieckim, powiat ostrołęcki. Leży nad Rozogą. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Myszyniec. Miasto leży na Mazowszu, w historycznej ziemi łomżyńskiej. Myszyniec uzyskał lokację miejską około 1798 roku, zdegradowany został 1 czerwca 1869 roku, ponowne nadanie praw miejskich w 1993 roku. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do woj. ostrołęckiego. Myszyniec przez wielu uznawany jest za stolicę Kurpi.
Najważniejszym zabytkiem Myszyńca jest kościół parafialny. Akt erekcyjny parafii podpisano w 1651 roku i na przestrzeni lat na miejscu dzisiejszej świątyni stały kościoły drewniane. Ostatni z nich pochodził z roku 1723 i przetrwał aż do momentu budowy aktualnego kościoła. Neogotycki kościół pw. Trójcy Przenajświętszej powstał w latach 1909-1922 i został konsekrowany w maju 1926 roku. Pod koniec XX wieku, w latach 1995-2000 kościół został odnowiony, a jego dach pokryto blachą. Kościół wyraźnie góruje nad resztą okolicy - wysokość jego wież to 50 metrów. Do sklepienia świątynia liczy 18 metrów, a jej długość i szerokość to odpowiednio 61 i 30 metrów. Wnętrze kościoła zdobią polichromię z ludowymi, kurpiowskimi motywami. Inne zabytki Myszyńca to także bardzo dobrze zachowana grupa drewnianych domów, których budowa datowana jest na XIX wiek.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było:
- cztery foldery turystyczne,
- mapa,
- sześć pocztówek,
Celowo dodałem dwa herby, ponieważ miasto Myszyniec w ostatnim czasie zmieniło swój herb. Ten nowy obowiązuje od początku 2023 roku a gadżety posiadają jeszcze jego starą wersję 😀
Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- list,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 6381 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być moimi zakupami z jednego ze sklepów internetowych.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce była:
- nowa ładowarka do smartfonu Samsung,
Ja to mam szczęście. Jak zamówiłem nową ładowarkę siostrze to zaraz odezwała się do mnie moja ciotka, żeby jej też zamówić - bo ma już słabą 😬
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍