Dziś jest 16 maja 2022r. HALO HALO 😉 mamy poniedziałek i mamy gotowy nowy gadżetowy wpis na blogu 😃 Kilka dni temu na swoim Instagramie zrobiłem ankietę, jakie najbardziej autografy lubicie. Z głosowania wyszło, że te od gwiazd muzycznych - dlatego mówicie macie nową grupę autografów w przebojowych klimatach związaną z ostatnią dużą imprezą muzyczną 💣💥 Wczoraj natomiast czekała na mnie rodzinna impreza. Mowa tu o I Komunii Świętej mojego brata ciotecznego Marcina. Choć musiałem rano wstać o 4-rej aby zdążyć na poranny pociąg to uważam, że było bardzo fajnie (a jak wiadomo moje rodzeństwo chrzestne bardzo lubią tego wujka Łukasza i tylko się pytają, kiedy przyjedzie 😅😆😅). Chciałem dla Was trochę przemycić tortu komunijnego ale niestety poszedł cały. Dlatego niestety mam tylko zdjęcie... 😮😲😶
Konkurs Piosenki Eurowizji - telewizyjne widowisko muzyczne, organizowane od 1956, składające się z prezentacji „na żywo” utworów wykonywanych przez przedstawicieli publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU) oraz następującego po nim głosowania, zwieńczone wręczeniem pamiątkowej statuetki wykonawcy zwycięskiej propozycji i powtórnym występem laureata. Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym z najdłużej trwających programów telewizyjnych na świecie, a także jednym z najchętniej oglądanych niesportowych wydarzeń międzynarodowych na świecie, który corocznie ogląda ok. 100-600 mln widzów. 23 maja 2015 wydarzenie zostało wpisane do księgi rekordów Guinnessa jako „najdłużej transmitowany coroczny konkurs muzyczny w historii”. Konkurs transmitowany jest w większości krajów europejskich, a także w wielu innych państwach świata, takich jak Brazylia, Chiny, Egipt, Filipiny, Hongkong, Indie, Japonia, Jordania, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Meksyk, Nowa Zelandia, Portoryko, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Tajwan, Urugwaj czy Wenezuela, mimo że krajowi nadawcy z tych państw nie biorą udziału w konkursie. Od 2000 konkurs transmitowany jest także przez Internet. Po udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji światową karierę rozpoczęło wielu artystów, w tym m.in. Domenico Modugno, Julio Iglesias, Lulu, ABBA, Céline Dion, Brotherhood of Man, Al Bano i Romina Power, Conchita Wurst, Duncan Laurence czy Måneskin. W 2005 z okazji 50-lecia istnienia konkursu pojawiły się plany zorganizowania Światowego Konkursu Piosenki Eurowizji. Pomysł ostatecznie upadł, a zamiast tego przygotowano koncert Gratulacje: 50 lat Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas którego wybrano najlepszą piosenkę w historii konkursu; został nią przebój „Waterloo” zespołu ABBA.
Z grupy muzycznej naszych reprezentantów na konkurs Eurowizji posiadam autografy od:
Edyta Górniak (1994), Justyna Steczkowska (1995), Kasia Kowalska (1996), Andrzej Piaseczny (2001), Ich Troje (2003), Ivan i Delfin (2005), Magdalena Tul (2011), Cleo (2014), Monika Kuszyńska (2015), Michał Szpak (2016), Kasia Moś (2017), Gromee (2018), Tulia (2019), Rafał Brzozowski (2021), Krystian Ochman (2022),
!!! Dajcie znać w komentarz czy mogą być moje dzisiejsze gadżety oraz którego reprezentanta Polski konkursu Eurowizji wspominacie najlepiej - który miał najlepszy wykon i utwór ? !!!
Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Mielewczyk Sp.z.o.o.
Mielewczyk Sp.z.o.o. - jest to wiodący producentem mięsa drobiowego oraz gotowych produktów drobiowych. Zakłady firmy znajdują się na pięknych terenach polskich Kaszub. Na rynku działa od ponad dwudziestu pięciu lat. Cały czas firma prężnie się rozwija i wprowadza nowatorskie rozwiązania, a liczne technologie, które dysponuje, czyni firmę Mielewczyk liderem na rynku. Po więcej informacji na temat firmy oraz jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z materiału,
- duża szklana butelka,
- zestaw naklejek,
- smyczka,
- notes,
- ołówek,
- długopis
!!! Dziękuje bardzo za paczkę z gadżetami oraz miły kontakt !!!
Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela
Cleo (Joanna Krystyna Klepko) - polska piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody, z wykształcenia architekt krajobrazu. Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004-2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis. W latach 2007-2013 występowała gościnnie m.in. na nagraniach raperskich Onara czy WSRH. Od 2013 współpracuje z Donatanem, z którym wydała album studyjny Hiper/Chimera (2014) i solowe Bastet (2016) oraz superNOVA (2020). Pierwszą płytę promowali m.in. singlem „My Słowianie”, z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal. Poza działalnością muzyczną była uczestniczką lub trenerką w kilku programach rozrywkowych oraz wzięła udział w trzech dużych kampaniach reklamowych.
Monika Kuszyńska - polska piosenkarka i autorka tekstów. W latach 2000-2010 wokalistka zespołu Varius Manx, z którym wydała trzy albumy studyjne: Eta (2001), Eno (2002), Emi (2003) i zdobyła pierwszą nagrodę za utwór „Moje Eldorado” na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Od 2009 artystka solowa, wydała album studyjny pt. Ocalona (2012). W 2015 reprezentowała Polskę z utworem „In the Name of Love” w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Laureatka Superjedynki. Była uczestniczką bądź bohaterką programów i reportaży telewizyjnych. Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Św. Brata Alberta.
W drugiej przesyłce można było znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Cleo i Moniki Kuszyńskiej,
Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Waldemara.
A w trzeciej przesyłce było:
- pięć przypinek PIN z herbami - od 4679 do 4683 w kolekcji !!!
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Jerzy Trela - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, poseł na Sejm PRL IX kadencji. Urodził się i wychował we wsi Leńcze w powiecie wadowickim, w rodzinie kolejarzy. Ukończył naukę w liceum plastycznym w Krakowie, po czym podjął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (ukończone w 1969). Był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. Jest na stałe związany z Krakowem. Występował w tamtejszym Teatrze Rozmaitości, od 1969 do stycznia 2014 w Państwowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Był członkiem podstawowego zespołu Starego Teatru, aktorem wielu przedstawień wyreżyserowanych przez Konrada Swinarskiego. Stworzył wybitne kreacje aktorskie, m.in. w Dziadach, czy Wyzwoleniu. Zespół teatru opuścił na znak protestu przeciw zmianom, jakie wprowadzał nowy dyrektor sceny - Jan Klata. Trela podkreślał, że bezpośrednią przyczyną były dwa performance’y firmowane przez nową dyrekcję, w których wykpiwany był Swinarski. Wraz z Trelą zespół opuściła Anna Polony. W latach 1984-1990 był rektorem krakowskiej PWST. Następnie pełnił funkcję profesora tejże uczelni. Z ramienia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej pełnił mandat posła na Sejm PRL IX kadencji (1985-1989). W latach 1986-1989 był członkiem Narodowej Rady Kultury i Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa. Laureat Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w 1978 oraz dwukrotny laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” za sezon 1990/1991 i 1998/1999. W 1998 podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd. W tym samym roku ukazał się film dokumentalny o Jerzym Treli Jest taki człowiek w reżyserii Andrzeja Maja. Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2015. 11 maja 2022 Rada Miasta Krakowa nadała Jerzemu Treli tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa „w dowód uznania jego szczególnych zasług dla rozwoju życia teatralnego Krakowa i kultury polskiej”. Od ponad 20 lat zmagał się z chorobą nowotworową. W 2017 nastąpił nawrót choroby i przeszedł operację, która nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Pod koniec 2021 stan zdrowia aktora bardzo się pogorszył.
W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Jerzego Treli,
- zdjęcie z autografem Jerzego Treli,
Niestety wczoraj (15 maja) dowiedzieliśmy się, że Pan Jerzy zmarł 😢😭 Żegnaj Mistrzu - wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.
Piąta zakupowa przesyłka jest od Skarbnicy Narodowej Sp.z.o.o.
A w piątej zakupowej przesyłce znalazłem:
- pamiątkowa moneta na 95-tą rocznice utworzenia Hymnu Narodowego,
- pięć ulotek,
- album,
Nie wiem, czy jeszcze się, ale ja swoją pamiątkową monetę zamówiłem ze strony internetowej Skarbnicy Narodowej. Za wspomnianą monetę się nie płaci, trzeba tylko opłacić koszt wysyłki. Będzie ona super wyglądać do pozostałych monet ze Skarbnicy Narodowej 😉😀
Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Opocznie - powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Opoczno.
Do rejestru zabytków Gminy Opoczno wpisane są następujące ważniejsze obiekty - zespół kościelny św. Bartłomieja budowany i przebudowywany w różnych okresach, obejmujący dzwonnicę, kościół oraz plebanię, układ przestrzenny starej części Opoczna, dom „Esterki”, zamek z połowy XIV w., spichlerz z XIX w., czworak murowany z 1870 r., dwór z parkiem podworskim z przełomu XVII i XVIII w., dwór z XVII w. w Zameczku, parki z końca XIX w. w Mroczkowie Gościnnym i Zameczku. W rejestrze zabytków Gminy Drzewica znalazły się następujące obiekty - kościół rzymskokatolicki z połowy XV w., zamek zbudowany w latach 1527 - 1535, brama cmentarna - XIX w., kaplica rzymskokatolicka z I połowy XIX w., dwór na podzamczu z XV w. oraz wiele kapliczek i przydrożnych figur. W Gminie Białaczów zachowały się ciekawe zabytki - kościół parafialny, pierwszy raz wybudowany w XIII w., klasycystyczny ratusz z 1797 roku, zespół pałacowy wybudowany w latach 1797-1800, budynki folwarczne i gorzelnia z przełomu XVIII i XIX wieku, zajazd z początku XIX wieku, domy w rynku z przełomu XVIII i XIX wieku i kościół w Petrykozach. Na terenie Gminy Mniszków znaleźć następujące zabytki - późnobarokowy, murowany Kościół parafialny rzymsko-katolicki pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołajau sytuowany w miejscu gdzie graniczą ze sobą miejscowości Błogie Szlacheckie i Błogie Rządowe oraz park dworski w Mniszkowie z XIX wieku. We wsi Zajączków znajduje się zespół dworski w którego skład wchodzi neobarokowy dwór, murowany spichlerz i park z XIX stulecia. Gmina Paradyż posiada liczne obiekty zabytkowe z których najcenniejszym jest zespół klasztorny OO. Bernardynów. W ołtarzu głównym przechowywany jest łaskami słynący obraz Chrystusa Cierniem Koronowanego. Kolejnym obiektem zabytkowym jest murowana kaplica z 1824 r. zbudowana w stylu klasycystycznym. Obiekt ten znajduje się w Wielkiej Woli. Kościół w Wójcinie rozbudowany został w latach 1825 - 1826. Jednym z najważniejszych obiektów w Gminie Poświętne jest kompleks kościelno - klasztorny, który składa się z kościoła murowanego św. Filipa Nereusza z połowy XVIII wieku w stylu barokowym wraz z zabudowaniami towarzyszącymi - dzwonnicą, murowanym ogrodzeniem z kutą bramą, wieżą zegarową i organistówką. W ołtarzu głównym znajduje się Cudowny Obraz Świętej Rodziny z początków XVI wieku. Znajduje się tu też kościół parafialny św. Józefa z okresu baroku z 1696 r. Pierwszym kościołem sanktuaryjnym był kościół św. Anny, który stoi na „Dziewiczej Górze”. Początki istnienia Gminy Sławno sięgają XIII wieku. Znajdują się tu zabytkowe obiekty architektoniczne. Najbardziej znane są kościoły parafialne pw. św. Geroncjusza z 1852 roku w Sławnie oraz kościół pw. św. Michała Archanioła w Zachorzowie z 1875 r., które są wpisane do rejestru zabytków. Na uwagę zasługuje również zespół dworski w Prymusowej Woli - park, spichrz, stodoła, pochodzące z przełomu XVIII i XIX w. oraz park podworski. Na obszarze Gminy Żarnów zlokalizowano jest około 100 stanowisk i śladów osadniczych ze środkowej i późnej epoki kamienia, a także epoki brązu, żelaza oraz wczesnego i późnego średniowiecza. W okresie wczesnopiastowskim Żarnów był siedzibą książęcej kasztelanii i jednym z najważniejszych grodów w Polsce. Najbardziej cennymi obiektami historycznymi jest grodzisko wczesnośredniowieczne w Żarnowie, kościół pw. Św. Mikołaja w Żarnowie a także zabytkowy XVII-wieczny kościół św. Łukasza w Skórkowicach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W szóstej przesyłce było:
- mapa z folderem turystycznym,
- informator,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 4684 w kolekcji !!!
Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Strykowie - miasto w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Stryków. Był miastem szlacheckim. Stryków położony jest w historycznej ziemi łęczyckiej, na obszarze Wzniesień Łódzkich, nad rzeką Moszczenicą, na północny wschód od Łodzi. W obrębie miasta znajduje się zalew o powierzchni 9 ha.
Atrakcją turystyczno-rekreacyjną miasta jest (zwłaszcza w okresie letnim) zalew o pow. 9 ha wraz z plażą i strzeżonym kąpieliskiem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki). Obok zalewu urządzono duży parking. Na terenie szkoły podstawowej nr 2 znajduje się obiekt sportowy zbudowany w ramach programu Orlik 2012. W jego skład wchodzi boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą, boisko do koszykówki oraz tenisa ziemnego, a także szatnie. Z inicjatywy młodzieży, nad zalewem powstał również skatepark. W Strykowie znajduje się ośrodek zdrowia, posterunek policji, dworzec PKP, postój taxi, hotel, jednostka Państwowej Straży Pożarnej, jednostka OSP, tor motocrossowy, trzy stacje paliw (w tym dwie z gazem, a jedna przy trasie do Łodzi).
Atrakcjami są również:
* Murowane i drewniane domy z czterospadowymi dachami z XVIII i XIX wieku,
* Neobarokowy rzymskokatolicki kościół św. Marcina z XX wieku,
* Fragmenty dawnego kościoła z XVII wieku,
* Neogotycki starokatolicki kościół mariawitów pod wezwaniem św. Anny i św. Marcina z XX wieku,
* Dom parafialny parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów,
* Cmentarz mariawicki z grobami żołnierzy poległych w bitwie nad Bzurą,
* Rezerwaty leśne Struga Dobieszkowska i Grądy nad Moszczenicą,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- pięć pocztówek,
Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Mściwojów - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, powiat jaworski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie legnickim. Siedziba gminy to Mściwojów.
Gmina Mściwojów zapraszam turystów od odwiedzenia:
* Oranżeria w Mściwojowie,
* Renesansowy dwór w Mściwojowie,
* Pawilon na wyspie w Mściwojowie,
* Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Mściwojowie,
* Założenie Pałacowo - Parkowe w Targoszynie,
* Kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi w Targoszynie,
* Zespół Zamkowo - Pałacowy w Luboradzu,
* Kościół pod wezwaniem Zaślubin Najświętszej Marii Panny w Luboradzu,
* Dwór w Drzymałowicach,
* Kościół pod wezwaniem świętego Szczepana w Godziszowej,
* Kościół pod wezwaniem świętej Anny w Marcinowicach,
* Pałac w Snowidzy,
* Kościół pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Snowidzy,
* Wieża dawnego zboru ewangelickiego w Snowidzy,
* Dzwonnica w Zimniku,
* Turystyka przyrodnicza (zbiornik wodny, ścieżki spacerowe, wieża widokowa i inne),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- linijka,
- folder turystyczny,
- dwie pocztówki,
- podstawka pod napój,
- magnes na lodówkę,
Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN - 4685 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- list,
- mapa,
- trzy ulotki,
- magnes na lodówkę,
- dwie naklejki,
- dwie przypinki PIN - 4687 i 4688 w kolekcji !!!
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎