Dziś jest 10 września 2020 rok. Witam Serdecznie wszystkich moich ulubionych widzów, czytelników i przyjaciół bloga - jak miło, że jesteście 😇😍 Tak jak zapowiadałem wcześniej dziś przedstawie Wam drugi gadżetowy wpis w tym tygodniu. Wczoraj miałem w domu małe przemeblowanie, ale to nie stoi na przeszkodzie, aby się z Wami spotkać 😉 Pomimo wykreślania przesyłek z mojej listy tych już zaprezentowanych na blogu list ta co jakiś czas zostaje uzupełniona o nowe pozycje. Choć ostatnio znacznie wyczyściłem listę pozytywów - to nic jutro będzie lepszy dzień 😊
Dziś także w wieku 45 lat zmarł zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu X Factor Gienek Loska 😥 Dobrze pamiętam jego wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" 😥
DO KINA:
Dwa dni temu we wtorek wybrałem się pierwszy raz do kina od wybuchu pandemii koronawirusa. Trochę dziwne wrażenie niż było kiedyś w kinie - maseczki, dezynfekcja, odstępy i inne te zasady oczywiście były. Postanowiłem wybrać się na premierę ostatnich dni filmu Patryka Vegi "Pętla". Opowiada on prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez
agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich
służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów,
duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet. Vega pozyskał do
współpracy nie tylko wszystkich kluczowych uczestników tego procederu,
ale również posiada nagrania z ukrytych kamer. Pętla" została zainspirowana tzw. aferą podkarpacką, czyli tysiącami
kompromitujących nagrań z udziałem biznesmenów i polityków
zarejestrowanych w sieci agencji towarzyskich prowadzonych przez
ukraińską mafię na Podkarpaciu we współpracy z wysoko postawionym
oficerem Centralnego Biura Śledczego. Z aferą łączono również tajemniczą
śmierć boksera Dawida Kosteckiego, który był jednym ze świadków w
sprawie.
Co do mojej recenzji na temat tego filmu w skali od 0 do 10 daje mu 10. Jest w klimacie produkcji, do jakich Patryk Vega przyzwyczaił swoich widzów - trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Na uwagę zasługuje także rola aktorska głównego bohatera Antoniego Królikowskiego oraz Piotra Stramowskiego.
Podobnie
jak to u mnie na blogu bywa przy filmach chciałbym Wam zaprezentować
autografy od: reżysera i odsady aktorskiej wyżej wymienionego filmu - są
to:
Patryk Vega (reżyser), Antoni Królikowski (Daniel Śnieżek), Piotr Stramowski (Dawid "Cygan" Kostecki) i Katarzyna Warnke (Alicja Konarska),
ALE TE LICZY ZA...suwają:
Zgodnie z poniedziałkową obietnicą i "nową setką" przypinek PIN w kolekcji prezentuje Wam dziś dwie moje ostatnie tablice numer 31 i 32 z wpinkami + zaktualizowaną tradycyjną wspólną grafikę. Oczywiście zdjęcia wszystkich tablic z przypinkami możecie także obejrzeć klikając pod ten LINK - ZAPRASZAM 😎
PS: Jak mówi przysłowiem "Bez pracy nie ma kołaczy" to ja powiem "Bez komentarzy nie ma nowego wpisu na blogu" - liczę, że w tej kwestii mnie nie zawiedziecie jak zawsze 😍😘
Pierwsza koperta jest od Karoliny Łozowskiej.
Karolina Łozowska - polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich. Biegi sprinterskie zaczęła trenować w szkole podstawowej. Uczennica 4 LO w Białymstoku. W 2015 została halową wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 200 m z czasem 25,06 s, odpadła w eliminacjach na 200 metrów podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, a także wywalczyła srebro Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 m z czasem 55,74 s. W 2016 została halową mistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 300 m z czasem 39,57 s, a także wicemistrzynią kraju seniorek w sztafecie 4×400 m z czasem 3:39,20. Zdobyła również dwa srebrne medale mistrzostw Europy juniorów młodszych: w biegu na 400 m oraz sztafecie szwedzkiej. W 2017 roku została młodzieżową wicemistrzynią Polski w biegu na 400 m oraz sztafecie 4×400 m. Reprezentantka klubu Podlasie Białystok trenowana przez Jerzego Leszkiewicza.
A w pierwszej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem Karoliny Łozowskiej,
!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Druga koperta pochodzi od Posła na Sejm RP Tomasza Siemoniaka.
Tomasz Siemoniak - polski polityk i ekonomista. W latach 2007-2011 sekretarz stanu w MSWiA, w latach 2011-2015 minister obrony narodowej, członek zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej i następnie wiceprzewodniczący tego ugrupowania, w latach 2014-2015 wiceprezes Rady Ministrów, poseł na Sejm VIII i IX kadencji.
W drugiej kopercie była:
- pocztówka z podpisem Tomasza Siemoniaka wraz z pozdrowieniami z Sejmu - dziękuje i też pozdrawiam 😀
!!! Dziękuje za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Trzecia przesyłka jest od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Polski Komitet Olimpijski (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, 01-531 Warszaw) - ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych z siedzibą w Warszawie, zajmujące się przede wszystkim organizacją udziału reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich, a także upowszechnianiem idei olimpijskiej, promocją sportu oraz reprezentowaniem polskiego sportu w organizacjach międzynarodowych, w tym w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Po więcej informacji na temat Polskiego Komitetu Olimpijskiego zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w trzeciej przesyłce było:
- smyczka,
- 4 rodzaje przypinek PIN (3 zasilają moją kolekcję a 6 pójdzie na wymianę) - od 3301 do 3303 w kolekcji !!!
Czwarta przesyłka pochodzi od pewnego polskiego muzeum.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- 6 małych i jedna duża podkładka,
- 2 foldery informacyjne,
- 6 pocztówek,
Piąta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Kartuzach - powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kartuzy. Na terenie powiatu znajdują się: miasta: Kartuzy, Żukowo, gminy miejsko-wiejskie: Kartuzy, Żukowo i gminy wiejskie: Chmielno, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno.
TURYSTYKA I WYPOCZYNEK:
Naturalne, nieskażone środowisko, czyste powietrze, spokój, swoisty mikroklimat leśno - jeziorny, obfitość grzybów i jagód w lasach, brak uciążliwych zakładów produkcyjnych gwarantuje wspaniałe możliwości wypoczynkowe i rekreacyjne na terenie powiatu kartuskiego. W powiecie znaleźć można mnóstwo jezior, stwarzających dogodne warunki do wędkowania i wypoczynku.
Korzystając z bogactwa środowiska naturalnego powiatu, turyści mogą spędzić czas urlopowy w gospodarstwach agroturystycznych, których jest ponad 100 na jego terenie, a także z licznych pensjonatów, moteli i hoteli, rozmieszczonych na całym obszarze. Ponadto powiat posiada bogatą historię, a na jego terenie znajduje się wiele zabytków historycznych. W powiecie kartuskim znajduje się kilkadziesiąt gospodarstw agroturystycznych, zapewniających miejsc noclegowych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w piątej przesyłce było:- mapa turystyczna,
- 3 przypinki PIN z herbem (jedna zasili moją kolekcję a dwie idą na wymianę) - 3304 w kolekcji !!!
Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Kowalewo Pomorskie - miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kowalewo Pomorskie. Położone na Pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim, nad Strugą Młyńską. Miasteczko oddalone ok. 25 km od Torunia, przy drodze krajowej nr 15 i drodze wojewódzkiej nr 554. Miasto królewskie lokowane w 1275 roku położone było w XVI wieku w województwie chełmińskim.
Do zabytków tej miejscowości należą między innymi:
* Relikty zamku krzyżackiego z lat 1280-1290, rozbudowanego w XIV w., będącego od 1466 roku siedzibą polskich starostów. Zamek został uszkodzony podczas drugiej wojny szwedzkiej i zaczął niszczeć. Ruiny zamku zostały rozebrane przez Prusaków w drugiej połowie XIX w., a na miejscu dawnej wieży głównej zbudowano neogotycką wieżę wodną.
* Kościół świętego Mikołaja zbudowany w l. 1286-1300 w stylu gotyckim, przebudowany w XVII-XVIII w., z XVI-wieczną polichromią i wyposażeniem renesansowym, barokowym i rokokowym.
* Fragmenty murów miejskich z XIV w. z okrągłą basztą murowaną z kamienia i cegły.
* Zajazd z 1912 przy pl. Wolności 1, obecnie Urząd Miejski.
* W pobliżu Kowalewa, nad jeziorem Oszczywilk, pozostałość osady (tzw. Górka Szwedzka).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W szóstej przesyłce był:
- list,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem w etui - 3305 w kolekcji !!!
Siódma przesyłka jest od Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.
Gmina Bobowa - gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, powiat gorlicki.
W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Bobowa.
Turystów w Gminie Bobowa powinno zainteresować:
* Kościół parafialny p.w. Wszystkich Świętych - pochodzi z II połowy XIVw., od 1529 kolegiata, a w latach 1561-1593 zamieniony na zbór kalwiński. Pomimo licznych remontów i pożaru w 1889r. kościół zachował swój pierwotny gotycki charakter.
* Kościół filialny pod wezwaniem świętej Zofii - jednonawowy, datowany na II połowę XV wieku z obrazem Św. Zofii w otoczeniu trzech córek w ołtarzu głównym, namalowany na desce temperą. Kościół ten to doskonały przykład gotyckiej architektury sakralnej.
* Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jakowej powstała w 1980 r..
* Parafia pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego w Stróżnej to najmłodsza parafia w okolicy, powstała w 1986 r..
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa w Wilczyskach - drewniany kościół jednonawowy powstał zapewne na początku XVII w., w XVIII wieku dobudowano kaplicę. W ołtarzu głównym znajduje się cenny obraz „Zdjęcie z Krzyża”, powstał prawdopodobnie w XVII w., Z elementów wyposażenia warto też zwrócić uwagę na XV-wieczną chrzcielnicę. Obok kościoła znajdują się dzwonnica z I połowy XIX wieku oraz kaplica datowana na lata 60-te XIX w.
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Mikołaja - datowany jest na przełom XIV i XV wieku. W II połowie XVI wieku zamieniony był na zbór kalwiński. Wielokrotnie przebudowany, gruntowanie w I połowie XIX wieku, zatracił cechy stylowe.
Dużą atrakcją turystyczną jest Galeria Koronki Klockowej przy Centrum
Kultury w Bobowej. Można w niej zobaczyć piękne koronki, zapoznać się ze
sposobem ich wyrabiania oraz nabyć pamiątki bezpośrednio od ich
wytwórców. Na terenie gminy tradycje folklorystyczne kultywuje
wielopokoleniowy Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „Koronka”, który
działa przy Centrum Kultury.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- 2 pocztówki,
- przypinka PIN z herbem - 3306 w kolekcji,
Ósma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy.
W ósmej ostatniej przesyłce znalazłem:
- muzyczny album,
- folder reklamowy,
- dmuchana piłka,
- fajny breloczek w kształcie gitary,
- długopis,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).