BÓL GŁOWY:
Tak się dziś zastanawiałem nad tym, co poza gadżetami ciekawego dla Was dodać na blogu 😏 I właśnie przeglądając sobie moje foto archiwum -> folder różne natrafiłem na zdjęcia grzybków mojego autorstwa (tych jadanych i tych jadalnych, ale tylko raz). Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię zupę grzybową czy sos z kurek MNIAM MNIAM 😊 Nawet w tą sobotę będąc na działce przez przypadek w dużej trawie udało mi się znaleźć dwa duże grzyby jadalne (zero robaczywe - całe czyste).
I tym akcentem działkowo/kulinarnym przechodzimy od prezentacji gadżetowych skarbów i nie tylko na blogu.
3,2,1 ODPALAMY MASZYNĘ
PS: Jak zawsze w tym miejscu i o tej porze zapraszam Was do aktywnego komentowania moich gadżetowych spotkań z Wami tutaj i na innych portalach społecznościowych bloga.
Pierwsza SUPER przesyłka pochodzi od Dariusza Koźwińskiego, od którego w ostatnich dniach udało mi się odkupić kilka fajnych autografów.
A w pierwszej super przesyłce znalazłem:
- 7 zdjęć/pocztówek z autografami: Agnieszki Chylińskiej, Urszuli, Dominiki Gwit, Katarzyny Łaski, Piotra Pręgowskiego, Sebastiana Stankiewicza i Tomasza Zimocha,
Druga koperta jest od Biskupa Antoniego Długosza.
Antoni Długosz - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk teologicznych, biskup pomocniczy częstochowski w latach 1994-2016, od 2016 biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej. Urodzony w 1941 r. w Częstochowie. Doktor habilitowany nauk teologicznych, biskup pomocniczy częstochowski. Niezwykle popularny dzięki występom w cotygodniowym dziecięcym programie telewizyjnym „Ziarno” (TVP). Mówi tam i śpiewa o Panu Bogu, głosząc Dobrą Nowinę w języku radości – najbardziej zrozumiałym dla najmłodszych. Bp Długosz to wszechstronny talent artystyczny, w młodości zamierzał wstąpić do PWST. Po zgłoszeniu się do seminarium nie porzucił swojej pasji artystycznej i ewangelizował za pomocą teatru, śpiewu i tańca. Na księdza został wyświęcony w 1965 r. W latach 80. XX w. założył Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny „Betania”, w którym już ponad 25 lat pomaga się osobom uzależnionym. Jest także diecezjalnym duszpasterzem dzieci specjalnej troski oraz krajowym duszpasterzem młodzieży nieprzystosowanej społecznie. Został wyświęcony na biskupa pomocniczego częstochowskiego w 1993 r., sakrę biskupią przyjmował z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II. W wydawnictwie Biały Kruk ukazały się następujące książki jego autorstwa: „Opowiem Ci o Jezusie”, „Błogosławieni, czyli szczęśliwi”, „Chrześcijanin radosny”, „Droga do Boga”, „Błogosławiony Jan Paweł II. Przyjaciel dzieci”.
W drugiej kopercie były:
- 2 obrazki (w tym jeden z podpisem Księdza Biskupa Antoniego Długosza),
!!! Bóg zapłać za obrazek z podpisem Księdza Biskupa oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
Trzecia koperta pochodzi od Urzędu Gminy Smyków - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat konecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Smyków. W wyborach parlamentarnych w 2007 w gminie Smyków padł rekord poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Za tą partią opowiedziało się 78,9% mieszkańców gminy.
Do listy zabytków Gminy Smyków należy zaliczyć:
- Zespół Kościoła Parafialnego Pod Wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Miedzierzy. W skład zespołu wchodzi: Kościół neoromański murowany, wybudowany został według projektu architekta Jarosława Wojciechowskiego w latach 1907-1913. Zbudowany jest z białego piaskowca, marmuru i pokryty blachą miedzianą. Kościół ten został postawiony obok starego drewnianego (przeniesiony do innej parafii), z którego wykorzystano wyposażenie wnętrza,
- Plebania z 1880 roku, zbudowana z kamienia i cegły palonej,
- Pozostałości Zakładu Górniczo-Metalurgicznego,
- Budynek z 1880 r., w którym mieści się siedziba Urzędu Gminy w Smykowie, zbudowany jest z kamienia i cegły czerwonej - zlokalizowany przy drodze krajowej nr 74 - przy skrzyżowaniu z drogą powiatową Radoszyce - Smyków - Stąporków,
- Kapliczka słupowa Męki Pańskiej z 1840 r. w Stanowiskach,
- Kapliczka murowana z 1927 r. w Strażnicy,
- Kapliczka murowana z XIX w. w Adamowie oraz kuźnia z 1930 r.,
A w trzeciej przesyłce było:
- 2 pocztówki,
- przypinka PIN z herbem 2676 w kolekcji !!!
Czwarta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W czwartej przesyłce znalazłem:
-długopis,
- list,
- przypinka PIN z herbem 2677 w kolekcji !!!
Piąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego zagranicznego regionu świata.
A w piątej i ostatniej na dziś przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem 2678 w kolekcji !!!
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).