poniedziałek, 18 maja 2020

Każdy ma swoje muzyczne ranczo - wpis numer 882

Dziś mamy 18 maja 2020 rok. Witam wszystkich obecnych jak co poniedziałek na blogu "Gadżety na dobry dzień". Zgodnie z waszymi głosami oddanymi kilka dni wcześniej na fanpage'u bloga dziś cały wpis będzie poświęcony autografom. Razem przypomnimy sobie o jednym polskim serialu emitowany w latach 2006-2016 - mowa tu o Ranczu. Jako drugą propozycję mam dla Was kilka chwil z muzyką popularną będącą nurtem muzyki tanecznej - jedni ją kochają a drudzy nienawidzą DISCO POLO.

Na pytanie, jaki stosunek mam do muzyki disco polo odpowiadam: normalny 😀 Nie uważam, żeby to był jakiś gorszy gatunek - wręcz przeciwnie. Jeżeli ludzie lubią się przy tej muzyce bawić to ja nie mam z tym żadnego problemu - przecież co to za zabawa czy wesele bez disco polo.  Osobiście szanuje każdego fana innego gatunku muzyki. Sam należę do takich osób, które nie mają swojego ulubionego gatunku muzycznego. Lubię każdą piosenkę dobrze zrobioną, z fajnym tekstem i muzyką oraz taką, która po przesłuchaniu zostaje w głowie.

100-tna ROCZNICA:
Dziś obchodzimy 100-tną rocznicę urodziny naszego papieża Świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła został wybrany na urząd głowy Kościoła Katolickiego w dniu 16 października 1978 do dnia swojej śmierci 2 kwietnia 2005 rok. W ciągu swojego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki po całym świecie (w tym 8 do Polski). W dniu 10 czerwca 1999r. podczas wizyty apostolskiej święty Jan Paweł II odwiedził także Siedlce, gdzie sprawował mszę święto na siedleckich błoniach.

Pamiętam jak tego dnia miałem 6 lat i jako małe dziecko przechodziłem różyczkę. Razem z rodzicami oglądałem mszę w telewizji. Aby przybliżyć chwilę z tej wizyty papieża w moim mieście Siedlce prezentuje Wam kilka zdjęć z książki "Święty Jan Paweł II w Siedlcach 1999 - Saint John Paul II in Siedlec.



PS: Jak zawsze moi drodzy widzowie i czytelnicy chciałbym Was bardzo gorąco zachęcić do komentowania moich postów na blogu, Fanpage'u, Twitterze i Instagramie.


Ranczo - polski serial komediowo-obyczajowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka, emitowany w TVP1 od 5 marca 2006 do 24 maja 2009, a potem od 6 marca 2011 do 27 listopada 2016. W TVP Polonia emitowany z napisami angielskimi. Obecnie powtórki serialu emitowane są na kanałach TVP HD, TVP Seriale i TVP 1. Akcja rozgrywa się w fikcyjnej, niewielkiej miejscowości Wilkowyje, położonej w okolicach Radzynia Podlaskiego. Sceny nagrywane były głównie w miejscowości Jeruzal oraz m.in. w Latowiczu i Sokulach (gdzie mieści się serialowy dworek głównej bohaterki, Lucy). Początkowo planowano zakończyć produkcję serialu w 2009 po czterech seriach, jednak w związku z olbrzymią popularnością produkcji powstały kolejne odcinki. Po sukcesie piątej serii, wyemitowanej w 2011, producent Rancza zapowiedział kontynuację serialu. Oglądalność premierowego odcinka szóstej serii wyniosła 7,3 mln widzów. TVP ogłosiła, że powstaną co najmniej kolejne dwie serie, tj. siódma i ósma. W lipcu 2014 rozpoczęły się zdjęcia do dziewiątej serii. W kwietniu 2015 TVP poinformowała, że powstanie 10. seria Rancza. Producentem serialu było Studio A, należące od 2007 do grupy kapitałowej ATM. Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2009, 2015 i 2016 w kategorii Serial, a także Super Telekamerę Roku. W 2014 Ranczo doczekało się spin-offu Ławeczka w Unii. Serial Ławeczka w Unii miał związek z dziesięcioleciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Powstało dziesięć odcinków. Na podstawie serialu wydano także dwie powieści Ranczo (rok wyd. 2014) i Ranczo 2 (rok wyd. 2014), autorstwa Andrzeja Grembowicza (Roberta Bruttera) i Jerzego Niemczuka. W 2007 powstał również film Ranczo Wilkowyje, w którym wystąpili bohaterowie serialu. Na 2020 planowano nakręcenie kolejnego filmu Ranczo. Zemsta wiedźm, jednak projekt anulowano po śmierci odtwórcy roli serialowego Kusego Pawła Królikowskiego w związku z tym, że scenariusz filmu opierał się w znacznej mierze na tej postaci. Scenariusz odcinka 115., wyemitowanego w ramach oczekiwania na zakończenie przedłużonego głosowania w wyborach na Prezydenta RP i pierwotnie planowanego do emisji po zakończeniu ciszy wyborczej, zawierał wybory na wójta Wilkowyj, w których startował Fabian Duda. Serial zawierał między innymi ujęcia samolotu latającego nad wsią z banerem „Głosuj na Dudę”. Po emisji Państwowa Komisja Wyborcza otrzymała kilka skarg twierdzących, że została złamana cisza wyborcza, bowiem jednym z kandydatów startujących w wyborach był Andrzej Duda - co było zbiegiem okoliczności, gdyż odcinki nagrano jeszcze w 2014 roku, gdy Andrzej Duda nie był kandydatem na prezydenta.


Z obsady serialu "Ranczo" posiadam autografy od:
Cezary Żak (ksiądz proboszcz Piotr Kozioł /wójt gminy Paweł Kozioł), Artur Barciś (Arkadiusz Czerepach), Ś.P. Paweł Królikowski (Jakub "Kusy" Sokołowski), Marta Lipińska (Michałowa), Sylwester Maciejewski (Maciej Solejuk), Piotr Pręgowski (Patryk Pietrek), Franciszek Pieczka (Stanisław Japycz), Bogdan Kalus (Tadeusz Hadziuk), Marta Chodorowska (Klaudia Kozioł), Piotr Ligienza (Fabian Duda), Jacek Kawalec (Tomasz Witebski), Dorota Chotecka (Krystyna Więcławska), Katarzyna Żak (Kazimiera Solejuk), Bartłomiej Kasprzykowski (ksiądz wikary Robert), Magdalena Waligórska - Lisiecka (Wioletka Kotecka), Grażyna Zielińska (babka zielarka - Zofia), Emilia Komarnicka (agentka sztuki - Monika Korczab),


Disco Polo - gatunek muzyki popularnej będący nurtem muzyki tanecznej, powstałym w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa albo także pod nazwą muzyka podwórkowa. Nurt ten, będący rodzajem muzycznego folkloru miejskiego, cieszył się dużą popularnością w latach 90. XX wieku, przy czym apogeum przypadło na lata 1995-1997. Potem nastąpił stopniowy spadek popularności tego gatunku muzyki, co doprowadziło do ostatecznego - jak wówczas sądzono - upadku na początku XXI wieku. Renesans popularności disco polo nastąpił zimą 2007 roku. Słownik języka polskiego wydawnictwa PWN definiuje ten gatunek muzyczny jako polską odmianę muzyki dyskotekowej, o prostych melodiach i często rubasznych tekstach. Warstwę muzyczną klasycznych utworów disco polo charakteryzują najprostsze schematy harmoniczne, prosta melodia, która często nawiązuje do tradycji ludowej muzyki wiejskiej, równomierny rytm połączony z synkopowanymi samplami perkusji i towarzyszące im delikatne dźwięki syntezatora lub keyboardu. Ścieżką wokalną piosenek tworzonych wyłącznie w języku polskim są najczęściej melodramatyczne teksty o nieszczęśliwej miłości lub teksty o charakterze rubasznym, a także często teksty o charakterze żartobliwym i wakacyjnym.


Wśród wielu zespołów i wokalistek/wokalistów muzyki disco polo udało mi się zdobyć podpisy od:
4Ever, After Party, Akcent, Alibi, Andre, Baflo, Basta, Bayer Full, Bostton, Boys, Boys Band, Arek Braxton (osobiście), Camasutra, Casandra, Classic, Claudii, Clubbersi (osobiście), Coolers, Czadoman, Czadowa Mamuśka, Defis, DiDżej Mietek, Eratox, Etna, Exaited, Exelent, Fanatic, Fan Max (osobiście), Faster, Focus, Freestyle, Gentleman's, Gesek, Imperium, Impuls, Jagoda, Joker, Lajk, LaMaro, Kasia Lesing (osobiście), Long & Junior, Looks, Marioo, Masters, MeGustar, Elwira Brodzik (Mejk), Mikayla, Milano, M-Power, Moment, Nastja, Nemi, Never, Nokaut (osobiście), Magdalena Narożna (Piękni i Młodzi), Playboys, Pozytywnie albo wcale, Pudzian Band (osobiście), Sensation, ShanteL, Shazza, Skolim (osobiście), Solaris, Star Dance, SzuGirls, Taktyka (osobiście), Top Girls, Top One, Voyager Music, Weekend, Yankiel Music, Yaroo, Zajefajni,

To właśnie zdjęcie z autografem na dużej płycie udało mi się wygrać w programie TVP 1 "Świat się kręci", którą prowadzącą była Agata Młynarska.


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny nowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).