Dziś też tak wiosennie mam dla Was nowe zdjęcia z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko" - wykonane tak na szybko. Powiem Wam, że z tą pogodą można oszaleć. W piątek na przykład mieliśmy piękną aurę, człowiek już chodził lekko ubrany - tylko w kurtce i koszulce na krótki rękaw. A w sobotę za oknem śnieg zaczął sypać 😬😯😱 NO OSZALEĆ MOŻNA
Szpital św. Anny - polski nowy serial o charakterze medycznym. Obecnie można go oglądać na antenie telewizji TVN od poniedziałku do środy o godzinie 17:55. Pięć kobiet - lekarek z misją, jeden szpital i setki pacjentów oraz ich historie. Każdy odcinek serialu to ciekawe przypadki medyczne, często skomplikowane i zaskakujące. Przyjrzymy się emocjonującej i trudnej pracy na SOR-ze, podnoszącej adrenalinę jeździe w karetce czy dyżurze na kardiologii, gdzie każdego dnia odbywa się walka o bicie ludzkich serc. Bohaterki raz wygrywają tę batalię, innym razem muszą się pogodzić z porażką, ale tylko dzięki przyjaźni są w stanie otrząsnąć się z nadmiaru emocji i wrócić do swojego życia.
A z obsady aktorskiej serialu "Szpital św. Anny" posiadam autografy od:
Jolanta Fraszyńska (dr. Zyta Orłowicz), Joanna Liszowska (dr. Katarzyna Hajduk), Julia Kamińska (dr. Zofia Konecka), Marta Wierzbicka (dr. Daria Bursztyn), Dorota Segda (Krystyna),
PS: Jak zawsze zachęcam Was bardzo gorąco do aktywności w postaci nowych komentarzy pod tym postem i śledzenie innych portali społecznościowych typu: Facebook, Instagram, Tik Tok czy X-a - pozdrawiam 👋👌
Pierwsza paczka InPost jest od pewnej sieci restauracji.
A w pierwszej paczce InPost znalazłem:
- dwa ładne kubki,
- trzy smyczki,
- cztery balony,
- trzy długopisy,
Druga MEGA paczka kurierska należy do pewnej tajemniczej firmy.
W drugiej MEGA kurierskiej paczce było można znaleźć:
- nowy smartfon Samsung Galaxy A05s (w kolorze jasno zielonym),
!!! Co prawda ta firma pisała mi cytat: "Panie Łukaszu wyślemy Panu coś ekstra", ale nie spodziewałem się, że będzie to telefon 😯 Ja już mam swojego Galaxy A55 5G a ten dam na prezent dla siostry !!!
Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciół bloga Sebastiana i Anny.
Adam Giza - polski prezenter telewizyjny i dziennikarz. W 2007 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Jest również absolwentem politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz logopedii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Pierwszą telewizją, z którą współpracował była Telewizja Silesia, gdzie prowadził m.in. poranny program „Radio Silesia na Wizji”. Od 2017 do 2023 roku prezenter TVP. Od lutego 2017 roku do sierpnia 2017 roku był prezenterem prognozy pogody w programie „Dzień dobry, Polsko!” w TVP1. Od sierpnia 2017 roku do marca 2018 roku pełnił rolę gospodarza tego programu, w duecie z Justyną Śliwowską-Mróz. Od marca 2018 do 20 grudnia 2023 wraz z Anną Popek prowadzący program „Wstaje dzień” w TVP Info. Od października 2019 do grudnia 2023 gospodarz programu „O tym się mówi” w TVP Info (obok Karola Gnata). Od marca 2018 do marca 2020 roku prezenter programu „Halo Polonia” w TVP Polonia (obok Agaty Konarskiej, Grzegorza Miśtala, Marty Kielczyk i Adama Krzykowskiego). W 2019 roku prowadził wraz z Martą Manowską „Powitanie Lata z Jedynką” na antenie TVP1. W okresie pandemii COVID-19 od 10 marca 2020 roku prowadzący program „Koronawirus Poradnik” w TVP Info, TVP1 oraz TVP Polonia. Program był jednym z rekordowych pod względem oglądalności programem polskich stacji informacyjnych. Wydanie z 15 marca 2020 roku, w TVP Info oglądało w szczytowym momencie 1 485 372 widzów. Za szereg programów o walce z COVID 19 oraz promowanie postawy prozdrowotnej został nagrodzony 1. nagrodą w plebiscycie „Medyczny Dziennikarz Roku 2020”. Nagrodę przyznało „Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia”. Od kwietnia 2021 do grudnia 2023 pracował również w TVP3, gdzie prowadził program dla uczniów szkół „Szkoła Poradnik”. W 2019 roku ambasador akcji „Prowadzę - jestem trzeźwy” wraz z Rafałem Patyrą oraz Wojciechem Puchałą. Od 1 czerwca do 19 grudnia 2023 roku był prezenterem programu informacyjnego TVP2 „Panorama” oraz dziennikarzem wyłącznie medycznym TVP1 „Wiadomości”. 19 marca 2024 w wyniku sporu wokół mediów publicznych odszedł z Telewizji Polskiej. Od 12 kwietnia 2024 roku autor videobloga medycznego "Na zdrowie", który emituje w swoich mediach społecznościowych, a którego gośćmi są największe tuzy medycyny. Program przyciąga ponad 50 000 widzów. Od 17 września 2024 roku prezenter telewizji wPolsce24 należącej do spółki Fratria sp. z o.o., w której prowadzi serwisy informacyjne i rolnicze.
Robert El Gendy - to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, który zyskał popularność dzięki swojemu profesjonalizmowi i charyzmatycznej osobowości. Urodził się 21 grudnia 1978 roku i od wielu lat jest związany z mediami, w szczególności z Telewizją Polską (TVP). Jego kariery zawodowej nie można rozpatrywać bez wspomnienia o programie „Pytanie na Śniadanie”, gdzie pełni rolę prowadzącego. Dzięki swojemu naturalnemu urokowi i zdolności do nawiązywania kontaktu z widzami, szybko stał się jednym z ulubionych prezenterów w Polsce. Oprócz pracy w telewizji, Robert El Gendy jest także aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z fanami fragmentami swojego życia zawodowego i prywatnego. Jego zaangażowanie i profesjonalizm przyciągają uwagę zarówno widzów, jak i współpracowników. Robert jest również znany z udziału w różnych projektach charytatywnych, co dodatkowo podkreśla jego społeczną odpowiedzialność i zaangażowanie. Jego rozpoznawalność i popularność nie ograniczają się jedynie do telewizji. Dzięki swojej otwartości i autentyczności, Robert El Gendy zdobył sympatię szerokiego grona odbiorców, co czyni go postacią godną uwagi zarówno na ekranie, jak i poza nim.
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Adama Gizy i Roberta El Gendy,
- dwa zdjęcia z autografami: Adama Gizy i Roberta El Gendy,
Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Anny.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dziesięć przypinek PIN z filmu "Iniemamocni" - od 6835 do 6844 w kolekcji !!!
!!! Fajnie się składa, bo jak dobrze pamiętam to na tym filmie kiedyś byłem na wycieczce szkolnej w warszawskim kinie !!!
Zespół Zbóje - to jeden z bardziej znanych zespołów na Podhalu w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu, która jest niewyczerpaną kopalnią pomysłów. Zespół wykreował ciekawy styl będący połączeniem różnych gatunków muzyki Owa kapela góralska powstała latem 2004 roku. Wszyscy muzycy wywodzą się z domów o głębokich tradycjach góralskich, lecz śmiało podejmują wyzwania obecnie panującym w modzie, gdyż mogą się poszczycić wieloletnim doświadczeniem. Zespół „Zbóje” z powodzeniem koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami m. in. Niemcy, Francja, Szwajcaria, Włochy, Bułgaria, a każdy z poszczególnych muzyków współpracuje z różnymi zespołami, nie tylko folkowym. Zespół wydał 2 płyty studyjne, na których znalazły się utwory góralskie w różnych nowoczesnych aranżacjach. Na Podhalu zdobyły ogromną popularność wśród lokalnej społeczności. Wiele utworów stało się hitami w podhalańskim radiu. Zespół wydał również płytę składankę zatytułowaną "Wesołe posiady" jest to zbiór utworów kilku zespołów, która jest częścią kolekcji płyt z muzyką góralską.
A w piątej przesyłce było można znaleźć:
- pocztówkę z autografami członków zespołu "Zbóje",
Szósta przesyłka jest od Archidiecezji Warszawskiej.
Adrian Józef Galbas - polski duchowny rzymskokatolicki, pallotyn, doktor nauk teologicznych w zakresie teologii duchowości, prowincjał księży pallotynów w Poznaniu w latach 2011-2019, biskup pomocniczy ełcki w latach 2020-2021, arcybiskup koadiutor katowicki w latach 2021-2023, arcybiskup metropolita katowicki w latach 2023-2024, administrator apostolski sede vacante diecezji sosnowieckiej w latach 2023-2024, arcybiskup metropolita warszawski od 2024, ordynariusz wiernych Kościołów wschodnich w Polsce niemających ordynariusza własnego Kościoła sui iuris od 2025.
W szóstej przesyłce była:
- pocztówka z podpisem Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Adriana Józefa Galbasa,
Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Wyśmierzyce - miasto w województwie mazowieckim, powiat białobrzeski, położone w Dolinie Białobrzeskiej na prawym brzegu Pilicy. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Wyśmierzyce oraz parafii rzymskokatolickiej św. Teresy z Ávili. Wyśmierzyce leżą na terenie historycznego Zapilicza należącego do Mazowsza. Miasto zostało założone w 1338 roku. Było miastem duchownym.
Odwiedzając miasto Wyśmierzyce nie zapominajcie aby odwiedzić:
* Wyśmierzyce najmniejsze miasto w Polsce ( ok. 1000 mieszkańców) o bardzo bogatej ponad 650-letniej historii. Posiada zabytkowy układ urbanistyczny z kwadratowym rynkiem oraz charakterystyczną małomiasteczkową drewnianą zabudową z XIX i XX w.,
* Wyśmierzyce - Kościół parafialny z drugiej połowy XIX w. oraz nagrobki z XVIII - XX w. na cmentarzu przykościelnym i parafialnym,
* Kostrzyn - drewniany kościół i dzwonnica z początku XX w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- folder przyrodniczy,
- ulotka,
- pocztówka,
- długopis,
- trzy magnesy na lodówkę,
- list z podpisem Pani Burmistrz Małgorzaty Zajączkowskiej,
- przypinka PIN z herbem - 6845 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Zapolice - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat zduńskowolski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Zapolice.
Turystów lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury zapraszamy do odwiedzenia gminy Zapolice. Przez najciekawsze miejsca gminy Zapolice prowadzą następujące szlaki turystyczne: Pieszy szlak turystyczny "Wokół Zduńskiej Woli" Przebieg szlaku: Zduńska Wola - Paprotnia - Zapolice - Strońsko - Beleń - Poręby. Szlak ten ma swój początek w mieście Zduńskiej Woli, a następnie biegnie przez jego okolice leżące na południe od miasta. O jego atrakcyjności decyduje charakterystyczny dla dolin rzek Warty i Widawki krajobraz chroniony w formie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Pieszy „Szlak walk nad Wartą 1939 r.” Przebieg szlaku: Warta - Glinno - Pierzchnia Góra - Mnichów - Podłężyce - Strońsko - Pstrokonie - Strumiany - Burzenin. Szlak biegnie doliną Warty przez miejscowości związane między innymi z 10 Dywizją Piechoty Strzelców Kaniowskich, wchodzącą w skład Armii „Łódź” i jej walkami o utrzymanie pozycji obronnych na linii Warty, na odcinku od Glinna do Pstrokoń, we wrześniu 1939 r. Na szlaku można obejrzeć m.in. schrony bojowe, bunkry, oraz resztki umocnień przeciwczołgowych, cmentarze wojenne, a także ciekawe zabytki architektury oraz krajobrazy charakterystyczne dla dolin rzecznych Warty i Widawki. Szlak rowery wokół gminy Zapolice Przebieg szlaku: Holendry - Paprotnia - Marżynek - Ptaszkowice - Jelno - Branica - Kalinowa - Rembieszów - Woźniki - Pstrokonie - Strońsko - Beleń. Szlak rowerowy pozwala połączyć przyjemną jazdę rowerem z możliwością zapoznania się z zabytkami całej gminy Zapolice, jak i z poznaniem jej pięknego przyrodniczego charakteru. Wojewódzki szlak konny im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” Powstający na terenie województwa łódzkiego szlak jest najdłuższą w Europie trasą, przeznaczoną do uprawiania turystyki konnej. Jego długość wynosi 1817 km. Na terenie gminy Zapolice trasa szlaku konnego przebiega przez miejscowości Wygiełzów, Młodawin Górny, Marżynek, Paprotnia, Świerzyny, Beleń, Zapolice, Strońsko, Pstrokonie, Woźniki, Rembieszów i Jeziorko. Turystyka w siodle to aktywna forma wypoczynku i rekreacji na łonie natury zapewniająca niezapomnianych wrażeń. Jej unikalny charakter polega na możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych podróżując na końskim grzbiecie. Pozwala także na spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną podczas wspólnych rajdów i wycieczek. Spływ kajakowy rzeką Wartą Od 2011 r. organizowane są spływy kajakowe rzeką Wartą, mające swój początek w gminie Zapolice. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rdzennych mieszkańców gminy, jak i przybyłych amatorów wodnych sportów. Bezpośrednie obcowanie z naturą, wspólne rodzinne uprawianie sportów powoduje iż spływ kajakowy pozostawi po sobie niepowtarzalne wrażenia i niezapomniane wspomnienia.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6846 w kolekcji !!!
- przypinka PIN z herbem - 6846 w kolekcji !!!
Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- smyczka,
- długopis,
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być moimi zakupami z jednego sklepu internetowego.
W dziesiątej ostatniej zakupowej przesyłce znalazłem:
- kostka USB z czterema wejściami,
Kupiłem nową kostkę, ponieważ przy telewizorze mam lampki LED oraz zegarek na USB. Teraz mogę podłączyć do jednej kostki 2x USB i jeszcze mogę zaprosić jakieś inne dwa urządzenia. Trochę tych kostek różnego rodzaju mam u siebie.
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍