Jak co poniedziałek mam też dla Was nowe zdjęcia z mojego cyklu foto "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Mamy tu np. (po lewej stronie): Ratusz Miejski zwany Jacek, kamienicę na ulicy Kochanowskiego, Plac Wolności czy widok na Halę Targową w otoczeniu zieleni, (po prawej stronie): kilka przyrodniczych kadrów za miastem. Jak wam się podobają ? Te pierwsze zdjęcia są nowe a te drugie stare, ale z tego roku.
Vabank - polska komedia kryminalna retro w reżyserii Juliusza Machulskiego z 1981, będąca jego pełnometrażowym debiutem fabularnym. Głównym bohaterem filmu jest kasiarz Henryk Kwinto (Jan Machulski), który po wyjściu z więzienia dąży do organizacji skoku na bank swojego byłego wiarołomnego wspólnika, Gustawa Kramera (Leonard Pietraszak), odpowiedzialnego za śmierć jego przyjaciela. Film odniósł znaczący sukces komercyjny, zdobywając również nagrody festiwalowe (między innymi dla Juliusza Machulskiego za debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych). W 1985 ukazał się sequel filmu pod tytułem Vabank II, czyli riposta. Akcja rozgrywa się w Warszawie w 1934. Po sześciu latach odsiadki kasiarz Henryk Kwinto wychodzi na wolność. Kiedy wraca do swojego mieszkania sprzed osadzenia w zakładzie karnym, dowiaduje się, że jego żona mieszka już z innym mężczyzną. Dawny wspólnik Gustaw Kramer - człowiek, przez którego zdradę Kwinto trafił do więzienia - jest już majętnym dyrektorem banku. Kramer, spotkawszy się z Kwintą, wręcza mu pieniądze mające być rekompensatą za zdradę. Jednocześnie uprzedza go, że jego banku nie da się okraść z racji doskonałego zabezpieczenia, wypowiadając kwestię: „Ucho od śledzia”. Kwinto wybacza dawnemu wspólnikowi, kiedy jednak dowiaduje się, że to Kramer doprowadził do bankructwa i śmierci dawnego przyjaciela Kwinty, Tadeusza Rychlińskiego, decyduje się na dokonanie swojego ostatniego rabunku. Kwinto organizuje brawurowy napad na bank razem z innym swoim przyjacielem, Duńczykiem, który specjalizuje się w blokowaniu systemów bankowych, a także z niedoświadczonymi szopenfeldziarzami Nutą i Moksem, dla których staje się mentorem. Jednocześnie sam napad zostaje tak zaaranżowany, aby podejrzenia padły na samego właściciela banku. Kramer zostaje aresztowany. Część pieniędzy skradzionych podczas rabunku Kwinto zwraca żonie Rychlińskiego za pośrednictwem Moksa. Kiedy policja odwozi Kramera do więzienia, pod bramą stoi Kwinto, który zasłania się gazetą. Delikatnie dotykając ucha, sygnalizuje aresztowanemu swój triumf.
A z obsady aktorskiej filmu "Vabank" posiadam autografy od:
Leonard Pietraszak (Gustaw Kramer), Ewa Szykulska (Marta Rychlińska), Krzysztof Kiersznowski ("Nuta"), Elżbieta Zającówna (Natalia), Ryszard Kotys (bileter Melski), Zdzisław Wardejn (właściciel teatru),
PS: Gorąco zachęca wszystkich Was do ocenienia mojej pracy w postaci nowego gadżetowego wpisu na blogu i zostawienie po sobie komentarza 😉😀 Na wszystkie obiecuje, że odpowiem - z góry wielkie dzięki 😍 Dzięki temu wiem, że ktoś tu jeszcze zagląda 🙋🙅🙆🙇
Pierwsza paczka pocztex jest od pewnej polskiej instytucji.
A w pierwszej paczce pocztex znalazłem:
- dziesięć notesów,
- pięć zestawów naklejek,
- dziesięć długopisów,
- sześć zestawów kulek magnetycznych,
Druga przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Aleksandra Kisio - polska aktorka. Urodziła się w Szczecinie, jest córką Marka Kisio i Izabeli Kisio-Skorupy. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wystąpiła w ponad 50 produkcjach filmowych i telewizyjnych, grając przede wszystkim epizodyczne i drugoplanowe role. Jedną z najbardziej znaczących ról zagrała w serialu Prosto w serce (2010-2011), gdzie wcielała się w Gośkę, przyjaciółkę głównej bohaterki Moniki (Anna Mucha). W 2011 uczestniczyła w 13. edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. W 2012 prowadziła program Salon ostatniej szansy w TLC. W 2014 wystąpiła w telewizyjnym spocie reklamowym Banku Zachodniego WBK. Ze względu na liczne doniesienia medialne dotyczące jej relacji z matką wycofała się z show-biznesu.
Joanna Sydor - polska aktorka. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. W 1995 wystąpiła gościnnie w wideoklipie zespołu Cemetery of Scream pt. „Anxiety”. W 1998 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a w 2014 również na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1998-2005 była aktorką Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała rolą Teresy Makowskiej-Jakubczyk w serialu TVP2 M jak miłość (2003-2006, 2017-2019).
W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Aleksandry Kisio i Joanny Sydor,
Trzecia przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
A w trzeciej przesyłce były:
- dwie przypinki PIN: serduszko Platformy Obywatelskiej (w wersji zielonej) oraz błyskawica Strajku Kobiet - 6538 i 6539 w kolekcji !!!
- dwie przypinki PIN: serduszko Platformy Obywatelskiej (w wersji zielonej) oraz błyskawica Strajku Kobiet - 6538 i 6539 w kolekcji !!!
W swojej kolekcji posiadam także serduszko Platformy w wersji czerwono białej - a tak prezentują się oba na jednym zdjęciu:
Czwarta przesyłka należy od przyjaciółki bloga Julii.
Julia Żugaj - polska influencerka i piosenkarka. Kiedy miała cztery lata, znalazła się w składzie dziecięcego zespołu Wesołe nutki. W 2018 rozpoczęła aktywność w mediach społecznościowych, tworząc treści na aplikację Musical.ly. Wraz ze swoją siostrą, Sonią, tworzyła głównie filmiki o tańcu i lifestyle’u; w ciągu trzech miesięcy ich profil uzyskał 100 tys. obserwatorów, a do lutego 2023 - ponad 3 mln. Od maja 2022 regularnie publikuje treści na swoim kanale YouTube. W 2018 nawiązała współpracę ze Spotlight Agency zajmującą się influencer marketingiem. W latach 2020-2022 była członkinią internetowego projektu Team X, który przyniósł jej szerszą rozpoznawalność i z którym opublikowała swoje pierwsze utwory. 14 października 2022 nakładem Unity Records wydała minialbum pt. Miłostki, z którym dotarła do pierwszego miejsca listy sprzedaży OLiS. 11 stycznia 2023 za sprzedaż epki uzyskała status złotej płyty. 8 listopada 2023 wydała swoją debiutancką powieść pt. Tak miało być, którą napisała z Przemkiem Corso. 1 grudnia 2023 wydała minialbum pt. Świąteczne harmonie i w tym samym miesiącu rozpoczęła koncerty w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Jesienią 2024 będzie uczestniczyła w 15. edycji programu Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwa zdjęcia z autografami Julki Żugaj (oryginalny i nadruk),
- dwa zdjęcia z autografami Julki Żugaj (oryginalny i nadruk),
- dwie świąteczne przypinki PIN - 6540 i 6541 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka a właściwie osobiście zdobyta od zespołu Baciary.
Zespół Baciary - powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie". Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces.
A w piątej a właściwie osobistej zdobytej przesyłce była:
- pocztówka z autografami wszystkich członków zespołu Baciary,
Autografy udało mi się otrzymać osobiście po wczorajszym koncercie w miejscowości Stok Lacki. Naprawdę super muzyka, atmosfera i humor na scenie gwarantowany podczas koncertu zespołu Baciary - polecam wszystkim.
Szósta przesyła pochodzi od pewnej polskiej stacji telewizyjnej.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- długopis,
- dwie takie same przypinki PIN z logo stacji (jedna wędruje na wymianę a druga zasila kolekcję) - 6542 w kolekcji !!!
Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta Mrągowo - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu mrągowskiego oraz wiejskiej gminy Mrągowo. Miasto jest znane głównie z organizowanego od 1982 r. dorocznego Pikniku Country. Mrągowo jest również popularnym ośrodkiem turystycznym i wypoczynkowym.
Do zabytków miasta Mrągowo należą między innymi:
* Ratusz - znajduje się w centralnym punkcie miasta. Został zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Jest otoczony licznymi kamieniczkami, które oddają klimat dawnej architektury,
* Strażnica Bośniacka - znajduje się obok ratusza. Pochodzi z XVIII wieku. Obecnie w strażnicy znajduje się izba pamięci poświęcona niemieckiemu pisarzowi Ernestowi Wichertowi,
* Stara Chata - obecnie restauracja. Mieści się w jednym z najstarszych budynków miasta, zbudowanym z niewypalanych cegieł. Przez ponad sto lat budynek zajmowali Żydzi, prowadząc w nim dwa zakłady szewskie i zakład krawiecki konfekcji ciężkiej,
* Zabytkowe kamienice - centrum Mrągowa składa się głównie z kamieniczek, położonych przy brukowanych ulicach, co bardzo dobrze odzwierciedla klimat dawnego mazurskiego miasteczka,
* Apteka „Pod Orłem” - jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych budynków w mieście z początku XIX w. W 1819 założona została tu pierwsza w Mrągowie apteka, i istnieje do dziś. Na zewnętrznej ścianie budynku znajduje się figura orła,
* Cerkiew prawosławna - budynek zbudowany w 1895 roku jako bożnica żydowska, która podczas Nocy Kryształowej została zdewastowana. Obecnie mieści się tu kościół prawosławny pw. Przemienienia Pańskiego. W 2000 roku odnowiono wnętrze budynku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce była:
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 6543 w kolekcji !!!
!!! W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować jednej osobie pracującej w urzędzie za pomoc w uzyskaniu przypinki PIN z herbem - pozdrawiam 😉😎 !!!
Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Cekcyn - gmina wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, powiat tucholski. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa bydgoskiego. Gmina posiada liczne walory turystyczne m.in. duża liczba jezior (27). Położona w otulinie Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Najcenniejsza atrakcję stanowi jeden z największych i najstarszych w Europie Rezerwat Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego, utworzony prawnie w 1956 r. w Wierzchlesie, niemniej ochroną objęty już od 1827 r. Siedziba gminy znajduje się w Cekcynie.
Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Wśród przeważającej w drzewostanie sosny występują dęby, graby, osiki, brzozy, cisy a w bogatym podszyciu obfitość grzybów i jagód. W Borach Tucholskich zachowały się również fragmenty pierwotnej puszczy, stanowiska reliktowych roślin, rzadkich już w Polsce gatunków ptaków i zwierząt (orzeł bielik, głuszec, żuraw, czapla siwa, wydra). W celu ochrony zabytków i pomników przyrody na terenie Borów utworzono rezerwaty, które swym zasięgiem obejmują zarówno fragmenty puszczy, jak i pojedyncze okazy drzew i głazów, roślinność, ptactwo i zwierzynę.
Do najciekawszych atrakcji regionu, godnych polecenia każdemu podróżnikowi zaliczyć można:
* Akwedukt w Fojutowie,
* Kamienne Kręgi w Odrach ,
* Grodzisko Raciąż,
* Tucholska Starówka,
* Muzeum Borów Tucholskich,
* Muzeum Indian Północnoamerykańskich w Wymysłowie,
* Kompleks edukacyjny w Woziwodzie,
* Wioska Górnicza w Pile,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- przewodnik rowerowy,
- zestaw pocztówek,
- widokówka,
- notes,
- linijka z paskami do zaznaczania,
- smyczka,
- dwa breloczki,
- kubek,
- długopis,
- notes na lodówkę,
- bidon,
Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- dwa medale/oznaki,
- list,
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnej pewnej polskiej instytucji.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍