poniedziałek, 1 lutego 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek - WOW nie wierzę co tu się wydarzyło, jestem w szoku (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 934

Dziś mamy 1 lutego 2021 rok. Witam Was jak co poniedziałek w "pozytywnie zakręconym" gadżetowym blogu na dobry dzień 😇😈 Luty to taki miesiąc w mojej rodzinie, gdzie ktoś co parę dni świętuje swoje urodziny lub imieniny. Choć miesiąc jest krótki to i tam jest 7 okazji do świętowania - aby tylko moja wątroba to wytrzymała 😂😂😂 Wracając do tematu 👉 co powiecie na 10 nowych przesyłek do prezentacji - w tym paczka kurierska, gdzie sam byłem pozytywnie zaskoczony jej zawartością...

Wczoraj w Polsce, jaki i na całym świecie odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć mamy czasy pandemiczne, jakie mamy to i tak w Siedlcach udało się zebrać aż 142 236,53 zł - kwota ta nie jest jeszcze ostatecznym wynikiem. Sam co roku wspieram orkiestrę 💖 Choć nigdy nie byłem wolontariuszem WOŚP-u, to i jak co roku wrzucam datki do puszki. W Siedlcach nawet Stefan Żeromski przy bibliotece miejskiej jak widać wspiera orkiestrę.


ZIMA NAWIEDZIŁA PONOWNIE:
Zawsze się mówiło co to za zima bez śniegu a tu proszę w końcu doczekaliśmy się białego puchu po raz drugi w tym sezonie. Dlatego też w ostatnich dniach przechodząc przez park miejski postanowiłem dla Was "pstryknąć" kilka ładnych widoczków. Choć minusowa temperatura to przyznajcie sami, że zdjęcia naprawdę fajnie wyszły 😉😊 
 
Zapraszam także do odwiedzenia mojego foto-albumu 
 
 

PS: Wiecie co najbardziej motywuje blogera do dalszej pracy ? Duża ilość nowych komentarzy na blogu - dlatego też liczę na Was 💓💕
 
 
Pierwsza duża SUPER paczka kurierska jest od firmy Hanarol - systemy osłonowe.
Hanarol (Tyrzyn 20, 08-480 Maciejowice) - jest producentem osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego kraju oraz wybrane rynki krajów Unii Europejskiej . Wychodząc naprzeciw trendom w aranżacji wnętrz i oczkowaniom klienta firma ciągle wzbogaca swoją ofertę. Wszystkie produkty oferowane są w bardzo szerokiej gamie kolorów i wzorów. Szczególny nacisk w funkcjonowaniu firmy stawiany jest na zadowolenie i satysfakcję klientów, oferując im fachową obsługę, krótkie terminy realizacji oraz atrakcyjne ceny. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

A w pierwszej dużej i SUPER paczce kurierskiej znalazłem
- wino "Monte Santi" WOW 😮
- zestaw czekoladek,
- kubek termiczny,
- kalendarz na biurko,
- kalendarz książkowy,
- torba papierowa,
- 2 notesy,
- folder produktów z życzeniami powodzenia - DZIĘKUJE 😍
- 2 długopisy,
- otwieracz do butelek,
 
Powiem szczerze, że byłem w szoku, gdy otworzyłem tę paczkę - JEST MEGA 😀 Dziękuje bardzo firmie Hanarol za nią oraz za bardzo miły kontakt - pozdrawiam 😉


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga. 
Dawid Kwiatkowski - polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Wydał sześć solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), 9893 Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016) i 13 grzechów niczyich (2019). Dwie wydane przez niego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i jedną złotą. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award i jednej Telekamery. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną.
 
 
Iga Świątek - polska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej, triumfatorka juniorskich turniejów wielkoszlemowych: Wimbledonu 2018 w grze pojedynczej oraz French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally. Jest finalistką juniorskiego Australian Open 2017 w grze podwójnej w parze z Mają Chwalińską oraz złotą medalistką Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Kają Juvan.
 
W drugiej przesyłce było:
- 2 zdjęcie z autografem od: Dawida Kwiatkowskiego i Igi Świątek,
 

!!! Dziękuje bardzo za tak super przesyłkę - pozdrawiam !!!

Trzecia koperta jest od Poseł na Sejm RP Moniki Rosy.
Monika Rosa - polska polityk i politolog, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji. Z pochodzenia Ślązaczka. Wychowywała się w Gliwicach, skąd pochodzą jej rodzice. Ukończyła politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracowała w Radiu CCM, a w latach 2008–2010 zajmowała stanowisko koordynatorki w dziale HR Opteam Poland w Katowicach. Od 2010 była urzędniczką w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego, pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Obsługi Bieżącej w Gabinecie Prezydenta RP. Zajmowała się m.in. koordynowaniem obchodów 25. rocznicy wyborów z 1989. Współtworzyła czasopismo „Liberté!”, weszła w skład jego redakcji. Działała w Młodym Centrum, następnie w Stowarzyszeniu Projekt: Polska. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu katowickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 20 126 głosów. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymując 13 918 głosów. W Sejmie IX kadencji została członkinią m.in. Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.
 

A w trzeciej kopercie było:
- pocztówka z podpisem Pani Poseł,
 

!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od kolejnego przyjaciela bloga Tomasza.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- 8 przypinek PIN - od 3893 do 3901 w kolekcji !!!
- 6 buttonów,
 

!!! Dziękuje Tomasz za przesyłkę i nowe przypinki do mojej kolekcji !!!

I tym właśnie sposobem moi drodzy widzowie dzisiaj przywitaliśmy 3900-ną przypinkę PIN w mojej kolekcji 😮 WOW 😮
 
Piąta przesyłka jest od pewnej instytucji.
A w piątej przesyłce było:
- naszywka,
- 2 breloczki,
- 6 magnesów na lodówkę,
- 11 naklejek,
 

Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Grodzisku - powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Grodzisk Mazowiecki. Jego wschodnie obrzeża oddalone są zaledwie około 30 km na południowy zachód od Warszawy. W skład powiatu wchodzi sześć gmin o zróżnicowanym charakterze: gminy miejskie: Milanówek, Podkowa Leśna, gminy miejsko-wiejskie: Grodzisk Mazowiecki, gminy wiejskie: Baranów, Jaktorów, Żabia Wola i miasta: Milanówek, Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki.
 

Przyrodę Powiatu Grodziskiego można określić jako typowo mazowiecką. Wynika to z jej położenia geograficznego - w większości powiat jest usytuowany na Równinie Łowicko-Błońskiej. Południowa część powiatu zahacza o Wysoczyznę Rawską, z której wypływają przecinając powiat, rzeczki: Utrata, Mrowna, Pisia Tuczna oraz Pisia Gągolica. Na terenie powiatu znajdują się zbiorniki wodne, obszary chronione, zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Wydmy Międzyborowskie" oraz miasto-ogród - Podkowa Leśna.

Rezerwat „Skulski Las” to rezerwat krajobrazowo-leśny utworzony w 1984 roku. Położony jest na terenie gminy Żabia Wola. Obejmuje swoją częścią uroczysko leśne Skuły–Wschód, znajdujące się na terenie leśnictwa Skuły w Nadleśnictwie Grójec. Wiele obszarów rezerwatu posiada puszczański charakter. Na terenie rezerwatu stwierdzono 4 zespoły leśne: dominujący grąd subkontynentalny, łęg jesionowo-olszowy, a na mniejszych obszarach łęg wiązowo-jesionowy i ols porzeczkowy. W największym powierzchniowo grądzie typowym znajdują się m.in. ok. 170-letnie sosny i dęby z domieszką grabu, buka i lipy drobnolistnej. Obliczono, że flora rezerwatu liczy ok. 400 gatunków. Na szczególną uwagę zasługują rośliny chronione: m.in.: kopytnik zwyczajny, gnieździk leśny, listera jajowata, storczyk Fuchsa, storczyk plamisty, pierwiosnek lekarski.

Rezerwat „Skulskie Dęby” został utworzony w 1996 roku. Obejmuje swym obszarem północno-zachodnią część uroczyska Skuły-Zachód, wchodzącego w skład Nadleśnictwa Grójec. Ochroną objęty jest przede wszystkim ponad 200-letni starodrzew dębowy oraz wilgotne, bagienne zbiorowiska leśne i łąkowo-torfowiskowe. Do najcenniejszych obiektów w rezerwacie należą potężne dęby, w tym dęby szypułkowe. Poza tym występują tu także: olsze czarne, brzozy brodawkowe, topole. Cechą charakterystyczną rezerwatu są zbiorowiska roślin zielonych, wśród których można wymienić: borysz błotny, kosaciec żółty, knieć błotną. Ogółem florę rezerwatu tworzy około 180 gatunków, a wśród nich rośliny chronione: bluszcz pospolity, kopytnik pospolity, kruszczyk szerokolistny, storczyk szerokolistny.

Rezerwat „Parów sójek” umiejscowiony jest w zachodniej części Podkowy Leśnej. Ochroną objęto niewielką dolinkę strumyka, który uchodzi do rzeki Rokitnicy. Parów stanowi przede wszystkim królestwo ptaków (dominują sójki), reprezentowanych przez wiele gatunków.

Rezerwat im. Bolesława Hryniewickiego (w latach 1919-1960 prof. Uniwersytetu Warszawskiego i dyrektor Ogrodu Botanicznego w Warszawie). Rezerwat położony jest na obszarze Lasu Młochowskiego w zachodnim skraju uroczyska leśnego „Zaborów”, wchodzących terytorialnie w obszar miasta ogrodu Podkowy Leśnej. Porasta go jeden z najstarszych na Mazowszu dębowo-sosnowych drzewostanów o cechach zbiorowiska naturalnego. Ok. 80% jego powierzchni zajmuje drzewostan o charakterze świetlistej dąbrowy. Rezerwat porastają także różnorodne krzewy. Gniazdują tu ptaki leśne, np. kukułki, drozdy, dzięcioły, dudki, i występują lisy, wiewiórki, nietoperze.

Rezerwat „Zaborów” im. Witolda Tyrkowskiego, położony jest na obszarze Lasu Młochowskiego i terytorialnie przynależy do obszaru miasta ogrodu Podkowy Leśnej. Powstał w 1984 roku. Jest zamknięty dla ruchu turystycznego. W rezerwacie chroniony jest las grądowy, w którym gniazduje 26 gatunków ptaków, w tym dzięcioł średni, dzięcioł czarny, dzięcioł duży, kowalik, sikora modra, bogatka czarnogłowa.

Zespół przyrodniczo - krajobrazowy „Wydmy Międzyborowskie”. Osobliwością na terenie powiatu jest zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Wydmy Międzyborowskie” w gminie Jaktorów. Obszar rozciąga się na powierzchni nieco ponad 30 ha. Na tym terenie znajdują się wydmy, które są pozostałością zlodowacenia środkowopolskiego. Specyficzny, pofałdowany teren oraz roślinność (mieszana – sosny, brzozy, dęby oraz typowa dla terenów podmokłych - przy oczku wodnym, u podnóża wydm) tworzą dobroczynny mikroklimat. Obecnie przez wydmy jest poprowadzona ścieżka dydaktyczna. Również na terenie Jaktorowa znajduje się pomnik starego tura, który padł w 1627 roku.

Na terenie powiatu (w południowej części gminy Grodzisk Mazowiecki) znajduje się także zdecydowana część Warszawskiego Obszaru Chronionego. Na tym terenie zachowało się w bardzo dobrym stanie wiele parków z imponującymi okazami drzew, m.in. na terenie Chlebni, Kłudzienka, Kozerek, Kraśniczej Woli, Starego Kłudna, Zabłotni.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było:
- mapa powiatu,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3902 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Koziegłowy - miasto w województwie śląskim, powiat myszkowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Koziegłowy. Do 1954 r. siedziba dwóch gmin: Koziegłowy i gminy Rudnik Wielki. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa częstochowskiego. W dawnym okresie przynależało do księstwa siewierskiego, a także do Małopolski.
 

Miasto Koziegłowy zaprasza turystów do zwiedzenia:
* Kościół świętej Marii Magdaleny z gotyckim prezbiterium z XV wieku i barokową nawą z 1679 roku: kaplica św. Stanisława (kaplica grobowa Kaweckich) ufundowana w XVII wieku przez starostę Stanisława Kaweckiego, rzeźby gotyckie Matki Boskiej i Jana Chrzciciela, obraz Matki Boskiej z 1694 r., nagrobek starosty Aleksandra Denisa z 1616 r., nagrobek starosty Stanisława Kaweckiego z 1673 r., malowidła gotyckie z około 1470 roku, 
* Kościół świętego Ducha (szpitalny) z drugiej połowy XVII w stylu barokowym, fundacji Kaweckich: przytułek z 2 poł. XVII, XIX, 
* Plebania z 1802,
* Kamienica z pierwszej połówy XIX wieku, Rynek 4, 
* Kaplica mariawitów z początku XX wieku, należąca do parafii w Gniazdowie, 
* Ruiny zamku - ziemne pozostałości po zamku rodu Lisów z XIV w.,
* Układ urbanistyczny w ramach historycznego założenia miejskiego, 
SERDECZNIE ZAPRASZAM😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- 2 mapy,
- 2 przypinki PIN z herbami - 3903 i 3904 w kolekcji !!!
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Wojcieszów - miasto w województwie dolnośląskim, powiat złotoryjski, położone nad rzeką Kaczawą, w Górach Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Lokalny ośrodek usługowo-turystyczny. Zakłady wapiennicze, przemysł drzewny i spożywczy. W Wojcieszowie znajdują się trzy kościoły, dwie stacje kolejowe (zamknięte dla ruchu pasażerskiego), szkoła podstawowa i gimnazjum, dom kultury, biblioteka miejska, ruiny zamku, ruiny szubienicy, 5 pałaców oraz zespół dworski. Przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 328 i nieczynna linia kolejowa Legnica - Złotoryja - Marciszów - Kamienna Góra.
 

W tym rejonie Polski turystów powinny zainteresować następujące miejsca:
* Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Matki Bożej, pierwotnie wzniesiony w XIII w., przebudowywany w XVI w., XVIII w. i w 1913 r.; gotyckie, renesansowe i barokowe nagrobki, otoczony murem, obok plebania z XVIII w.,
* Kościół ewangelicki, obecnie rzym.-kat. pomocniczy pod wezwaniem błogosławionego Piotra Jerzego Frassati, z l. 1742-45, 1754 r., z wieżą z 1912 r., 
* Pałac Niemitz, przy ul. Chrobrego 167, z 1816 r., przebudowany w l. 1863-64 r., neogotycki, z ogrodem i zabudowaniami gospodarczymi, 
* Zespół dworski, przy ul. Chrobrego 98, z przełomu XIX i XX w., z zabudowaniami gospodarczymi,
* Ruiny zamku z XIV w., zniszczonego w czasie wojen husyckich,
* Ruiny szubienicy,
* Piece do wypalania wapna z XVIII/XIX wieku,
* kościół Matki Bożej Królowej Polski z lat 80. XX w.,
* Wojcieszów Dolny:
- zespół pałacowy, ul. Bolesława Chrobrego 251:pałac, XVI/XVII, przebudowany w latach 1858-1860, park krajobrazowy, z XIX w.,
- zespół pałacowy „Lestgut”, ul. Chrobrego 11 (ul. Miedziana 1): pałac, z 1870 r., zabudowania gospodarcze, park krajobrazowy, z drugiej połowy XIX w., 
* Wojcieszów Górny: 
- zespół pałacowy, ul. Bolesława Chrobrego 48, z 1596 r., XVII w., przebudowany w 1880 r. i 1930 r., XIX/XX w.: pałac, park, 
- zespół pałacowy, ul. Targowa 4, z XVIII/XIX w.: pałac, park,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było: 
-2 mapy,
- ulotka,
- przypinka PIN z herbem - 3905 w kolekcji !!!
 
 
Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Główczyce - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat słupski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. Siedziba gminy to Główczyce.
 

Spytacie się mnie co warto zobaczyć na terenach tej gminy - służę pomocą: 
* Cecenowo - kościół z 1867-1868 roku oraz klasycystyczno-eklektyczny pałac z XVII-XIX wieku, z parkiem o powierzchni około 6 ha z końca XVII wieku, 
* Izbica - kościół, założenie parkowe z XIX wieku o powierzchni 1,9 ha, zachowane zabytkowe budownictwo wiejskie, 
* Skórzyno - klasycystyczny pałac z XIX wieku wraz z parkiem leśnym o powierzchni 2 ha z XIX wieku, 
* Stowięcino - kościół z XV wieku, przebudowany w XVIII wieku z wieżą kościelną gotycko-renesansowo-barokową, 
* Szczypkowice - pałac z XIX wieku, 
* Wolinia - pałac z połowy XIX wieku z parkiem i ogrodem w miejscu dawnego grodziska, 
* Wykosowo - późnoklasycystyczny pałac z połowy XIX wieku, 
* Żelkowo - kościół i park podworski z drugiej połowy XIX w. o powierzchni około 12 ha ze stawem, 
* Żoruchowo - klasycystyczny pałac z 1833 roku z parkiem leśnym o powierzchni około 4 ha, 
 
* Słowiński Park Narodowy: 
- Bagna Izbickie, rezerwat położony w okolicy Izbicy, wielkość: 281,18 ha, walory przyrodnicze: zespoły roślinne cechujące środowisko wilgotne; wrzosiec bagienny, woskownica europejska, rosiczka okrągłolistna, przygiełka biała, turzyca bagienna, modrzewnica, bażyna czarna, bagno zwyczajne 
- Rezerwat przyrody Bielice, 
- Rezerwat przyrody Bory Torfowe, 
- Rezerwat przyrody Ciemińskie Błota, 
- Rezerwat przyrody Gackie i Żarnowskie Lęgi, rezerwat położony w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego, obszar lęgowy kaczek, mew i ptaków drapieżnych,
- Rezerwat przyrody Olszyna, 
- Rezerwat przyrody Torfowisko Pobłockie, wielkość: 112,31 ha, walory przyrodnicze: obszar retencji wodnej, występują tu: woskownica europejska, wrzosiec bagienny, modrzewnica, rosiczka okrągłolistna, bagno zwyczajne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- folder turystyczny z mapą,
- przypinka PIN z herbem - 3906 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży przemysłowej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- nasionka "ogórecznika lekarskiego",
- książka "Są pszczoły - jest życie",
- kalendarzyk na biurko,
- ulotka,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

6 komentarzy:

  1. Wartburg 353 1:34 Welly
    biały, żółty, czerwony i zielony do wyboru.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Super przesyłki :) Winko idealne na nadchodzące walentynki ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :)
      Niestety winko do walentynek nie przetrwało - zostało już wcześniej przetestowane - hahahaha ;)

      Usuń