poniedziałek, 11 marca 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, burzliwa historia Panny Matyldy w kostiumowym wydaniu (w tym wizyta kuriera i InPostu) - wpis numer 1106

Dziś mamy 11 marca 2024r. Dzień dobry 👋 Witam ✋ Siemanko 👌Jak co poniedziałek odzywam się do Was z nową garścią przesyłek i paczek. Wybrałem chyba ciekawy zestaw: branża spożywcza, coś związane z przyrodą, ciekawe autografy (muzycznie i do śmiechu), zaproszenie na wycieczkę po Polsce a nas sam koniec sprawdzimy co piszczy nowego zagranicy...

Nowy wpis na blogu to także nowe fotki z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Jest to kolejna moja wycieczka nad nasz Zalew Siedlecki. Choć pogoda wczoraj była dość wieczna to chyba temu Łukaszowi wyszły te zdjęcia - jak oceniacie, chcecie takich więcej widoczków ?


Matylda - polski serial z gatunku historyczno/kostiumowego emitowany na antenie TVP 1, swoją premierę telewizyjną miał 28 stycznia 2024r. Akcja serialu toczy się w 1878 r. na Lubelszczyźnie. Siedemnastoletnia Matylda Bilińska uczy się na jednej z lubelskich pensji, ale jej niespokojna i buntownicza natura pragnie czegoś więcej. Właścicielka pensji, Madame Kretoczkin, łapie ją na gorącym uczynku i za mówienie po polsku, czytanie polskiej literatury romantycznej oraz udział w konspiracyjnych zebraniach kobiet, zamierza oddać w ręce policji. W nocy Matylda ucieka z pensji i szuka schronienia w Brzezinie, majątku przyjaciół jej ojca. Matylda jest przekonana, że jej rodzice nie żyją, a Witold Różański jest jej jedynym prawnym opiekunem. Prawda jest inna. Ojciec Matyldy, Tadeusz Biliński, został zesłany na Syberię i pracuje w nieludzkich warunkach w kamieniołomach. Przybycie Matyldy do dworu w Brzezinie nie jest w smak żonie Witolda, Helenie, której uwaga skupiona jest na wydaniu za mąż najstarszej córki.


A z obsady aktorskiej serialu "Matylda" posiadam autografy od:
Mirosław Haniszewski (Maurycy Rubin), Ireneusz Czop (Tadeusz Biliński), Kamil Szeptycki (Robert Boden), Jędrzej Hycnar (Adam Różański), Maurycy Popiel (Piotr Sokołow), Maria Maj (Wilhelma Ważkowa), Urszula Grabowska (Wanda Bilińska),


PS: Jak zawsze czekam na Wasze nowe komentarze 😘 Wszystkie pochwały, nagany, sugestię, pomysły proszę kierować właśnie w to miejsce lub prywatnie na mojego maila: lukasz.stanczuk24@interia.pl


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy z branży spożywczej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- kubek termiczny,
- dwie torby papierowe,
- smyczka,
- breloczek,


Druga wiosenna paczka InPost od przyjaciółki bloga Zofii.
W drugiej wiosennej paczce InPost było można znaleźć:
- zestaw klocków Lego "Małe kwiatki w doniczkach" do złożenia,


A tak ten wiosenny zestaw prezentuje się zaraz po złożeniu. Misiom się kwiatki podobają - a wam która roślinka najbardziej przypadła do gustu (dajcie znać w komentarzach):


Trzecia przesyłka należy do przyjaciół Dariusza i Sylwestra.
Mirosław Haniszewski - polski aktor teatralny i filmowy. W 2005 roku Haniszewski ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Występował na deskach: Teatru Nowego i Teatru im. Stefana Jaracza (oba w Łodzi) oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu. Haniszewski ma na koncie kilka ról w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Billauda w spektaklu Sprawa Dantona (2009). Otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł 2017 w kategorii najlepsza główna rola męska.


Maria Maj - polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. W latach 1972-1979 występowała w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, w latach 1979-1981 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, w latach 1981-1983 w Teatrze Polskim w Poznaniu, w latach 1983-1988 w Teatrze Nowym w Poznaniu. W latach 1988-1993 należała do zespołu Janusza Wiśniewskiego. Od 1996 jest aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Mirosława Haniszewskiego i Marii Maj,


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciół Małgorzaty i Edyty.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- sześć różnych przypinek PIN (jedna z nich to dubel) - od 6216 do 6220 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Piękni i Młodzi - polski zespół muzyczny grający w stylach takich jak disco polo, dance i euro disco. Założony w 2010 roku przez Magdalenę i Dawida Narożnych wraz z Danielem Wilczewskim. Na początku działalności znali się pod nazwą Technology z Magdaleną Wolińską i Dawidem Narożnym w składzie. W 2012 roku, po dołączeniu Daniela Wilczewskiego, zmienili nazwę na Piękni i Młodzi. Pierwsze kroki muzyczne stawiali grając na weselach. Ich przełomem była piosenka "Niewiara", do której w 2013 roku opublikowali teledysk. Klip zdobył wielkie uznanie w serwisie YouTube, a sama piosenka została uznana za hit 2013 roku przez radio Disco Polo Party oraz telewizję TV.Disco. W tym samym roku odnieśli kolejny sukces z piosenką "Kocham się w tobie". W 2014 roku dotarli do finału siódmej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka emitowanego na Polsacie. Po udziale w tym programie, wydali debiutancki album "Niewiara". Kolejny hit "Ona jest taka cudowna" zdobył podobne uznanie jak ich poprzednie piosenki. Rok 2015 przyniósł im kolejne osiągnięcia, z Magdaleną Narożną na okładce lipcowego wydania magazynu „CKM”. Wystąpili także na festiwalu II Łódź Disco Fest. W 2016 roku próbowali swoich sił w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Na serca dnie", ale ostatecznie nie zakwalifikowali się. W 2019 roku Magdalena i Dawid Narożni poinformowali o swoim rozwodzie, ale zapewnili, że nie wpłynie to na działalność zespołu. Na początek 2020 roku Dawid Narożny opuścił zespół, a jego miejsce zajął Daniel Biczak. W 2021 roku Magdalena Narożna wzięła udział w programie Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo".


A w piątej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografami członków zespołu "Piękni i Młodzi": Magdy, Daniela i Daniela,


Szósta przesyłka należy do przyjaciela bloga Mateusza.
Kabaret Nowaki - tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.


W szóstej przesyłce były:
- trzy zdjęcia z autografami członków Kabaretu Nowaki: Adrianny Borek, Kamila Piróga i Tomasza Marciniaka,


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie - miasto w województwie wielkopolskim, w Kaliskiem, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Nerem, siedziba powiatu pleszewskiego i gminy Pleszew. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel. Pleszew jest pierwszym w Polsce miastem 15-minutowym, w którym wszystko, co jest niezbędne do życia, znajduje się w zasięgu maksymalnie kwadransa drogi pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.


Co warto zobaczyć w Pleszewie ? Służę pomocą:
Pośrodku rynku klasycystyczny ratusz z 1835 r., a obok odsłonięty w 1983 r. pomnik 700-lecia miasta zaprojektowany przez Wiesława Oźmina. Do wschodniej strony rynku przylega plac Kościelny, przy którym odnajdujemy kościół pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela istniejący co najmniej od XIV w. Świątynia kilkakrotnie przebudowana zatraciła pierwotne cechy stylowe. Na elewacji domu modlitwy dwie tablice z 1925 r. poświęcone ofiarom I wojny światowej (1914-1918), wojny polsko-bolszewickiej (1919-1921) i powstańcom wielkopolskim dłuta Władysława Marcinkowskiego. Przy ulicy Kopernika możemy zobaczyć XVII-wieczny drewniany kościół świętego Floriana (pierwotnie murowana kaplica), odnowiony po zniszczeniu w 1745 r. Na uwagę zasługuje cenne wyposażenie wnętrza z XV i XVI w. Przy ulicy Poznańskiej 34 w dawnym zajeździe pocztowym z 1820-1830 mieści się obecnie Muzeum Regionalne. Działa tu również Muzeum Piekarstwa, gdzie zwiedzający mogą samodzielnie upiec oryginalne bułeczki. Przy ulicy Kaliskiej krzyż z podwójnymi ramionami poświęcony ofiarom epidemii cholery z 1831 r. W ciekawy sposób można poznać historię miasta biorąc udział w bezpłatnych grach terenowych z serii Wielkopolskie Qeusty - Śladami historii Pleszewa i Śladami 70. pleszewskiego Pułku Piechoty oraz po ładnie zrewitalizowanej okolicy dawnego dworca kolejowego Pleszew Miasto Spacer po pleszewskiej stacji kultury.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,
- przypinka PIN z herbem - 6221 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy w Osięcinach - gmina wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, powiat radziejowski. Przed rokiem 1975 gmina administracyjnie należała do województwa bydgoskiego, w latach 1975-1998 - do województwa włocławskiego.


Gmina Osięciny położona jest na obszarze historycznej Ziemi Kujawskiej, stanowiącej kolebkę polskiej państwowości. Jest to rejon, gdzie osadnictwo datuje się od wielu stuleci, a jego najstarsze ślady sięgają okresu sprzed 5000-7000 lat. Fakt ten zadecydował, że środowisko przyrodnicze było intensywnie wykorzystywane dla celów gospodarczych. Silna antropopresja, trwająca zwłaszcza przez okres ostatnich pięciu wieków, doprowadziła do głębokich zmian ilościowych i jakościowych środowiska. Praktycznej likwidacji uległy lasy. Przeprowadzone na szeroką skale prace melioracyjne doprowadziły do zaniku zdecydowanej większości wód powierzchniowych. Aktualnie pozostały nieliczne naturalne zbiorniki o silnie obniżonym zwierciadle wody, często całkowicie porośnięte roślinnością wodną.

Wyraźne akcenty przyrodniczo-krajobrazowe tworzą zespoły roślinności przyzagrodowej. Rozproszona zabudowa wiejska wraz z towarzyszącą jej obudową przyrodniczą tworzą charakterystyczny krajobraz rolniczy o często antropgenicznej strukturze. Do niewątpliwych walorów przyrodniczych gminy Osięciny zaliczyć można również lasy. Tworzą one trzy niewielkie kompleksy położone w rejonach wsi: Osięciny, Samszyce i Borucin. Ogółem zajmują powierzchnię ca 613 ha., co stanowi 5% obszaru gminy. Obejmują siedliska grądowe oraz lasu mieszanego. Obecny skład gatunkowy jest antropogenicznie przebudowany. Stosunkowo znaczny jest udział sosny i brzozy. Dęby oraz inne gatunki liściaste charakterystyczne dla wspomnianych siedlisk stanowią jedynie domieszkę. Szczególny walor lasów polega na ich funkcji przyrodniczej. Dotyczy to w szczególności ich roli jako regulatora stosunków wodnych. Wprawdzie stosunkowo nieduża powierzchnia lasów powoduje, że nie mają one decydującego wpływu na ogólny bilans wodny gminy. Jednak w przypadku zlewni cząstkowych, w obrębie których znajdują się kompleksy leśne, ich znaczenie dla stosunków wodnych jest oczywiste.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem w etui - 6222 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego region świata.
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- dwie przypinki PIN - 6223 i 6224 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- folder przyrodniczy,
- list,
- mała przypinka PIN - 6225 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

10 komentarzy:

  1. Gratulacje, pozdrawiam serdecznie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za kolejne ujęcia podmiejskiej natury, super że udało się uchwycić wiewiórczaka, który w łapkach coś dzierży - pewnie dostał ten kąsek od Łukasza 😉. Widać że już przyroda szykuje się do pełnego rozpowicia, i dobrze - korzystajmy na tym wszyscy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiewiórka w łapkach ma orzecha, którego znalazłam sobie w lasku sama.

      Usuń
  3. Nigdy nie byłam w Siedlcach, ale po Twoich zdjęciach widzę, że piękne miejsce :) Zwłaszcza te tereny nad wodą wyglądają urzekająco :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Gratuluję wspaniałych, autografowych zdobyczy! Miałam kiedyś okazję poznać Pana Mirosława Haniszewskiego. Wręczał mi nagrodę za udział w quizie filmowym. Bardzo miły człowiek. :)

    OdpowiedzUsuń