Poniedziałek to też dobry moment na prezentacje jeszcze ciepłych zdjęć z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". W dalszym ciągu będziemy się poruszać w tematyce jesiennej, spadające liście czy też piękne krajobrazy z naszego siedleckiego parku miejskiego "Aleksandria". Jestem ciekawy waszego zdania czy ten Łukasz amator fotograf robi dobrą robotę czy może "panie kiepskie fotki robisz - daj sobie spokój".
1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych - tego dnia w Kościele Katolickim obchodzi się uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.
Niestety przez ostatni rok (1.11.2023-1.11.2024) pożegnaliśmy:
Ś.P. Maciej Damięcki (17.11.2023r.), Ś.P. Zofia Merle (13.12.2023r.), Ś.P. Krzysztof Respondek (22.12.2023r.), Ś.P. Janusz Rewiński (1.06.2024r.), Ś.P. Marzena Kipiel-Sztuka (9.06.2024r.), Ś.P. Jerzy Stuhr (9.07.2024r.), Ś.P. Bogumiła Wander (30.07.2024r.), Ś.P. Felicjan Andrzejczak (18.09.2024r.), Ś.P. Barbara Horawianka (20.09.2024r.), Ś.P. Elżbieta Zającówna (28.10.2024r.).
PIN-owe BUM 💣💥:
Tradycyjnie jak to bywa na blogu "Gadżety na dobry dzień" co sto nowych przypinek PIN prezentuje Wam co nowego piszczy w "przypinkowej rodzince". Łącznie wpinek na tą chwilę (z dzisiejszym postem) mamy 6610 przypinek. Z pewnych źródeł wiem, że jest ich trochę więcej - ale nie wszystkie są jeszcze opisane na blogu. A tak prezentują się dwie ostatnie tablice, które noszą numery 68 i 69.
A tak prezentuje się cała "przypinkowa rodzinka" na jednej fotografii:
PS: A wy coś też kolekcjonujecie ? Dajcie znać w komentarzach i napiszcie jak podoba Wam się mój nowy gadżetowy wpis na blogu - z góry wielkie dzięki 😘😍
Pierwsza SUPER paczka pocztex jest od Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.
Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego (PZHiPBM) - jest jedyną organizacją w Polsce uprawnioną do prowadzenia ksiąg hodowlanych dla czystorasowych zwierząt w 14 rasach bydła mięsnego. Swoją działalnością obejmuje także ocenę wartości użytkowej zwierząt oraz selekcję materiału zarodowego, co pozwala na optymalizację cech genetycznych i podniesienie jakości hodowli. Ważnym aspektem działalności PZHiPBM jest edukacja i propagowanie dobrych praktyk hodowlanych, podnoszących standardy jakości oraz dobrostanu zwierząt - uwzględniając ich naturalne potrzeby i komfort. PZHiPBM angażuje się w inicjatywy wspierające polskich producentów w przestrzeganiu najwyższych norm jakościowych i etycznych, aby polskie mięso wołowe mogło wyróżniać się na rynku krajowym i międzynarodowym. Związek dąży do poprawy konkurencyjności polskiego sektora bydła mięsnego, oferując wsparcie merytoryczne, szkolenia oraz doradztwo dla swoich członków. Współpracuje z ekspertami, instytucjami naukowymi oraz organami regulacyjnymi, by stale podnosić jakość produkcji oraz propagować zasady zrównoważonego rolnictwa. Po więcej informacji na temat Związku zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'u.
A w pierwszej SUPER paczce pocztex znalazłem:
- super zestaw grillowy w etui,
- kubek,
- dwa scyzoryki,
- urządzenie do formowania burgerów,
- worek na buty,
- kwartalnik specjalistyczny,
- książka kucharska,
- opaska odblaskowa,
- super pendrive 30 GB w kształcie krowy (nietypowe pendrive lubię najbardziej),
- dwa długopisy,
- smyczka,
!!! Dziękuje Związkowi za tak SUPER paczkę oraz bardzo miły kontakt - pozdrawiam 😉 !!!
Druga paczka kurierska należy do pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- czapka z daszkiem,
Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Waldemar Malicki - polski pianista i satyryk. Urodził się w Lublinie i tamże uczęszczał do V Liceum Ogólnokształcącego, do klasy o profilu humanistycznym. W 1982 ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wydał 38 płyt i otrzymał 3 nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki. Występował podczas wielu festiwali, m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Wratislavia Cantans, Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie. Jest założycielem kwintetu wykonującego tanga Astora Piazzolli. Był prezesem Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego. Od kwietnia 2008 Członek Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W latach 90. XX w. współtworzył telewizyjny cykl dokumentalny pt. Wszystko jest muzyką, którego był prowadzącym i autorem scenariusza. Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem kieruje projektem Filharmonia Dowcipu, łączącym muzykę orkiestrową (w znacznej mierze klasyczną) z kabaretem. W 2009 nawiązał wraz z Filharmonią współpracę z Zenonem Laskowikiem i jego grupą Kabareciarnia. Zaowocowało to serią wspólnych koncertów oraz emitowanym w TVP2 programem Laskowik & Malicki.
]
Włodzimierz Korcz - polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca przebojów. Komponuje i aranżuje utwory m.in. w stylu poezji śpiewanej i muzyki dziecięcej, ale też komponuje muzykę teatralną i filmową. Tworzy duet artystyczny z Alicją Majewską. Jest absolwentem łódzkiej PWSM, był uczniem Zbigniewa Szymonowicza. W latach 1968-1970 był redaktorem muzycznym Polskiego Radia w Łodzi. W latach 1974-1977 pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku. Był szefem muzycznym cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Współpracował z wieloma kabaretami, m.in.: Pod Egidą, Tey, Olgi Lipińskiej, telewizyjnym Polskim Zoo, Kraj się śmieje. Pisał piosenki i musicale dziecięce dla harcerskiego zespołu Gawęda (z tekstami Wandy Chotomskiej). Współpracował z zespołem solistów operowych Filharmonia Traugutta (spektakle: Sadźmy róże i Pieśni Powstania Warszawskiego). Skomponował pieśni do słów Karola Wojtyły oraz hymn O potężny Jezu Chryste (wyk. Alicja Majewska), a także Pieśń Papieską Zostań z nami (sł. Wojciech Kejne, wyk. Dorota Osińska). Jest twórcą koncertu kolędowego (płyta Kolędy w Teatrze Stu – Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Andrzej Zaucha), granego nieprzerwanie od kilkunastu lat, później z udziałem Zbigniewa Wodeckiego. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską. Po wykonaniu oratorium „Woła Nas Pan” w Rzeszowie w maju 2005 współpracuje ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Chór towarzyszy kompozytorowi oraz (głównie) Alicji Majewskiej podczas koncertów („Idzie kolęda, Polska kolęda”, „Majewska - Korcz Okrągłe 31 Lat”). W 2015 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego żoną jest aktorka Elżbieta Starostecka. Mają dwoje dzieci: syna Kamila (ur. 1971) i córkę Annę (ur. 1982).
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Waldemara Malickiego i Włodzimierza Korcza,
!!! Pana Włodzimierza Korcza miałem okazje nie tak dawno spotkać osobiście podczas koncertu Pani Alicji Majewskiej w Starym Opolu koło Siedlec. To zdjęcie z autografem długo czekało na swoją prezentacje !!!
Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Justyny.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwie przypinki PIN z herbami: Miasta Bytomia i Gminy Wodynie (z gminy szczególnie się cieszę, ponieważ jest to region z mojego powiatu, którego mi brakowało w kolekcji) - 6607 i 6608 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Michał Bajor - polski aktor, piosenkarz i kompozytor. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W trakcie kariery muzycznej współpracował z kompozytorami, takimi jak m.in. Włodzimierz Korcz, Janusz Strobel, Jarosław Kukulski, Jerzy Satanowski, Hadrian Filip Tabęcki, Paweł Stankiewicz, Marcin Nierubiec czy Piotr Rubik. Śpiewa teksty m.in. Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Jako aktor zagrał w filmach reżyserów, takich jak Filip Bajon, Barbara Sass, Edward Żebrowski, Feliks Falk czy Krzysztof Kieślowski. Jest synem aktora-lalkarza i nauczyciela Ryszarda Bajora (1925–2017) oraz jego żony Marii z d. Jędrusik (1937-2022), nauczycielki nauczania początkowego, a także starszym bratem Piotra Bajora, również aktora. Od dzieciństwa związany jest ze środowiskiem scenicznym w Opolu. Pobierał lekcje tańca oraz gry na fortepianie. Zadebiutował na scenie rolą wilka w „Czerwonym Kapturku”. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu[1], a w 1980 ukończył studia aktorskie na PWST w Warszawie. W 1970 zadebiutował jako piosenkarz w eliminacjach do 8. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1973 po wykonaniu utworu „Siemionowna” zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, po czym został zaproszony do udziału w 13. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W latach 1975–1976 grał koncerty z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia. W 1987 nagrał swój pierwszy album studyjny pt. Michał Bajor Live, na którym umieścił covery piosenek m.in. Jacques’a Brela, z którym powiązał swoją dalszą sceniczną karierę. W 2024 na ścianie kamienicy przy ul. Oleskiej w Opolu został odsłonięty mural dedykowany Michałowi Bajorowi, który świętował 50-lecie debiutu scenicznego w opolskim amfiteatrze. W 1975 rozpoczął karierę filmową od występu w filmie Agnieszki Holland Wieczór u Abdona u boku Beaty Tyszkiewicz. Wystąpił w nominowanym do Oscara filmie Istvána Szabó Hanussen (1988). Zagrał Nerona w filmie Jerzego Kawalerowicza Quo vadis (2001). 28 marca 1979 zadebiutował jako aktor teatralny rolą w sztuce Do piachu... Tadeusza Różewicza w Teatrze na Woli w Warszawie. 6 października tego samego roku zagrał w przedstawieniu Equus Petera Shaffera w warszawskim Teatrze Ateneum, z którym współpracował do 1994. W 1993 wystąpił w teatrze Studio Buffo u Janusza Stokłosy i Janusza Józefowicza.
A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Michała Bajora,
- zdjęcie z autografem Michała Bajora,
Szósta przesyłka pochodzi od Archidiecezji Lubelskiej.
Arcybiskup Stanisław Budzik - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk teologicznych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w latach 1998–2004, biskup pomocniczy tarnowski w latach 2004-2011, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w latach 2007-2011, arcybiskup metropolita lubelski od 2011. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w I LO w Tarnowie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie w dniu 29 maja 1977 r. z rąk bpa Jerzego Ablewicza. Pracował jako wikariusz w parafiach Limanowa (1977-1980) i Tarnów-Katedra (1980-1982). W 1982 r. został skierowany na studia specjalistyczne z dogmatyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Innsbrucku, uwieńczone doktoratem obronionym w 1988 r. Po powrocie do diecezji w 1989 r. był przez kilka miesięcy wikariuszem w parafii pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. Powierzone mu zostały ponadto obowiązki dyrektora nowo utworzonej diecezjalnej Caritas, którą kierował do 1990 r. W latach 1990-1995 i 1997-1998 kierował Wydawnictwem Diecezji Tarnowskiej «Biblos», którego był pierwszym dyrektorem, organizując od podstaw jego funkcjonowanie. Od 1989 r. jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, zaś w latach 1997-2004 wykładał na kursie licencjacko-doktorskim w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 1998 r., decyzją Rady Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych. W roku 2002 powierzono mu stanowisko profesora nadzwyczajnego PAT w Krakowie. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek oraz stu kilkudziesięciu artykułów. Pod jego kierownictwem powstało kilka prac doktorskich oraz kilkadziesiąt magisterskich. Przez pewien czas pełnił funkcję rzecznika prasowego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego oraz był członkiem rady programowej Radia «Dobra Nowina». W latach 1998-2004 był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W 1999 r. został mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Katedralnej w Tarnowie, a w 2001 r. wybrany został na jej prepozyta. W dniu 11 czerwca 2001 r. Ojciec Święty Jan Paweł II obdarzył go godnością kapelana Jego Świątobliwości. Papież Jan Paweł II mianował go dnia 24 lutego 2004 r. biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej i biskupem tytularnym Hólar (Islandia). Święcenia biskupie przyjął w dniu 3 kwietnia 2004 r. w bazylice katedralnej w Tarnowie z rąk Wiktora Skworca, Biskupa tarnowskiego. Współkonsekratorami byli Józef Życiński, Arcybiskup Metropolita Lubelski i Józef Kowalczyk, Nuncjusz Apostolski w Polsce. W czerwcu 2007 r. został mianowany Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski. W dniu 26 września 2011 r. został ogłoszony Arcybiskupem Metropolitą Lubelskim. 22 października 2011 r., we wspomnienie bł. Jana Pawła II odbył ingres do archikatedry św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Lublinie.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- dwa obrazki z nadrukami podpisu Księdza Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika,
Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Sulęczyno - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat kartuski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Siedziba gminy to Sulęczyno.
Obszar gminy jest jednym z najwyżej położonych terenów w województwie pomorskim. Na północ od Mściszewic jest miejsce wyniesione na wysokość 244,6 m. n. p. m., podobne wzniesienie znajduje się w okolicach Bukowej Góry. Najniżej położone tereny (135 m n. p. m.) są tam, gdzie rzeka Słupia przekracza granicę gminy Sulęczyno i Parchowo. Zestawienie tych cyfr wskazuje jak bardzo jest tutaj urozmaicony teren, który tak jak na przykład w miejscowości Amalka, gdzie znajduje się wyciąg narciarski, na zimowe korzystanie z uroków regionu.
Dodatkowego uroku tak atrakcyjnie krajobrazowo położonej gminie nadają jeziora. Jest ich na terenie gminy ponad 40, największe to jezioro Mausz, Gowidlińskie oraz Węgorzyno. Wody zajmują prawie 10% powierzchni gminy. Jeżeli dodamy, iż prawie 37% obszaru zajmują lasy (4 800 ha) to będziemy mieli pełen obraz uroku tej słabo zaludnionej - ok. 36 mieszkańców na km2 przy średniej w powiecie ponad 90 - gminy.
Niewątpliwą atrakcją są wybudowane w 2004 roku ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna pn. „Brzegiem jeziora Węgorzyno” oraz „Rynna Sulęczyńska”. Trasy te z kilkunastoma przestankami dają znakomitą okazję, by odpoczywając na ustawionyc tu ławkach podziwiać przepiękne krajobrazy sulęczyńskiej ziemi. Zaś dla lubiących aktywne spędzić czas zostały oznakowane trasy Nordic Walking tj. pierwsza - dookoła Sulęczyna ok. 5,6 km, druga - przez Ostrowite ok. 11,4 km i trzecia - przez Bukową Górę ok. 9,5 km rozpoczynające się przy ośrodku Leśny Dwór. Obszary chronione, tak jak wspomniane wcześniej Mechowiska Sulęczyńskie, to również „Dolina Słupi” oraz „Jeziora Chośnickie”, które pozwalają delektować się wspaniałą przyrodą Gminy Sulęczyno.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- folder przyrodniczny,
- dwie mapy,
- przypinka PIN z herbem - 6609 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Wymiarki - gmina wiejska w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim. Siedziba gminy to Wymiarki.
Do zabytków tej gminy należą między innymi:
* Kościół p.w. św. Anny w Lutynce z XI wieku, przebudowany w XIV wieku,
* Kościół parafialny p.w. św. Michała w Witoszynie Dolnym z początku XIV wieku, przebudowany w XVI w. We wnętrzu zachowany późnogotycki tryptyk,
* Kościół parafialny p.w. św. Michała w Witoszynie Dolnym z początku XIV wieku, przebudowany w XVI w. We wnętrzu zachowany późnogotycki tryptyk,
Gmina leży na północy Wzniesienia Żarskiego, na południu otoczona jest Borami Dolnośląskimi. Wzniesienia stanowią morenę czołową powstałą w okresie zlodowacenia środkowo-polskiego. Jej pagórki dochodzą do wysokości 200 m n.p.m.(mowa o Cygańskich Górach). Bory Dolnośląskie porastają płaską powierzchnię, nieznacznie pochyloną ku południowi i wschodowi. Powierzchnia gminy wynosi 6 309 ha, w tym lasy zajmują 64% powierzchni gminy, i właśnie rozległy obszar o randze ponadregionalnej, jaki stanowią Bory Dolnośląskie, stawia gminę Wymiarki wśród stosunkowo interesujących przyrodniczo gmin pasa przygranicznego. Obszar Borów Dolnośląskich, który wchodzi w skład lasów występujących na terenie gminy Wymiarki należy do największych w Europie Środkowej zwartych kompleksów leśnych. Na terenie tym zachowały się nieliczne fragmenty unikalnych zespołów roślinnych. Świat zwierząt reprezentowany jest m.in. przez jelenia, sarnę, dzika, lisa, jenota oraz przez typowe gatunki zaliczane do fauny Polski. Na szczególną uwagę zasługuje gryzoń popielica gatunek objęty ochroną. Tereny te są miejscem migracji łosia oraz wilka. Świat ornifauny, czyli ptaków, jest bardzo bogaty. Wyróżnikiem są głuszec i cietrzew, poza tym bielik, bocian czarny, kania rdzawa, krzyżodziób świerkowy. Flora reprezentowana jest przez wiele gatunków roślin naczyniowych m.in. przez gatunki chronione, takie jak rosiczka okrągłolistna, bagno zwyczajne, borówka bagienna, długosz królewski, pióropusznik strusi oraz podrzeń żebrowiec. Przeważający skład drzewostanu zdominowany jest przez bór mieszany z przewaga sosny zwyczajnej, w dolinach cieków i zagłębieniach terenowych zachowały się fragmenty boru bagiennego oraz olsu typowego. Na obszarze leśnym występują pojedyncze egzemplarze drzew z gatunków „przywleczonych”, takie jak kasztan jadalny, sosna wejmutka oraz sosna smołowa. Gady reprezentowane są przez 6 gatunków w tym dwa gatunki jaszczurek, na uznanie zasługuje wąż gniewosz plamisty - gatunek rzadki i zagrożony. Tereny zbiorników wodnych hodowlanych i poeksploatacyjnych są ostoją wielu gatunków płazów. Gatunek płaza traszka zwyczajna, która zasiedla wody potoków na terenie gminy jest wskaźnikiem czystości wód.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było:
- dwie pocztówki,
- button z herbem,
Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce była:
- ulotka,
- przypinka PIN z herbem - 6610 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka to moje zakupy z jednego sklepu w moim mieście na literę P.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- trzy pudełka tekturowe,
Osobiście w domu mam takich pudełek dużo (w różnych rozmiarach) na "gadżetowe skarby". Super też sprawują się takie plastikowe szufladki (takie jak te na zdjęciu poniżej). Może je kupić przeważnie przed rozpoczęciem roku szkolnego w sklepach z owadem w nazwie. Można z nich utworzyć wieżyczkę. Wystarczy tylko zdjąć górę i da się je połączyć ze sobą. Super w tych szufladkach mieszczą się na przykład długopisy.
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍
Gratulacje ;D
OdpowiedzUsuńDziękuje ;D
UsuńWitam gadżetowego kolegę i gratuluję solidnej dawki super gadżetów. I od razu moja odpowiedź na kokieteryjne zapytanie we wstępie postu: NIE-NIE- NIE! Nie odpuszczaj sobie robienia zdjęć, kontynuuj i udostępniaj je jak najczęściej. Myślę że nie jestem jedyną osobą cieszącą się Twoją aktywnością. Tak trzymaj! 👍👍👍👍👍
OdpowiedzUsuńOK - jak koleżanka prosi to koleżanka nowe fotki będzie miała ;)
UsuńGratulacje i zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2024/11/1311-paulina-chrusciel.html
OdpowiedzUsuńDziękuje za nowy komentarz i ciepło pozdrawiam ;)
Usuń