poniedziałek, 6 lipca 2015

Dziś 6.07.2015r. w upalny dzień choć w Siedlcach zbiera się na burzę, listonosz przyniósł mi 13 paczek aż zrobiłem wielkie oczy. Są mili ludzie którzy przychylają się pozytywnie do mojego hobby.

Pierwszy list od Miasta i Gminy Grabów nad Prosną - Miejsce do obowiązkowego odwiedzenia dlatego że jest położone w obszarze chronionego krajobrazu "Doliny rzeki Prosny", bogata we florę i faunę nad obszarach zalewowych. Lasy, łąki i pola układają się tutaj w malowniczą mozaikę. Podłoże tego obszaru pokryte jest niezwykle bogatymi zbiorowiskami roślinnymi. Zachowało się w tym regionie dużo obiektów wytworzonych przez ludzi. Są to budowle lub ich ruiny, są malownicze i świadczą o bogatej przeszłości tych ziem. Mały ruch, spokój, ustronność i możliwość bliskich kontaktów z żywą przyrodą to wartości, gdzie indziej już bardzo rzadko spotykane.
Rzeka Prosna stanowi dużą atrakcję turystyczną dla amatorów i miłośników spływów kajakowych, miasto też posiada wiele szlaków turystycznych.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w kopercie był:
- list,
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Druga koperta od Urzędu Miasta Świdnica - Świdnica naprawdę może się podobać. Wie o tym każdy, kto zawita do miasta i zatrzyma się choć chwilę przy jego zabytkach. Jest czym się pochwalić: XVII wieczny Kościół Pokoju wpisany jest na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,  nastrojowy Rynek zdobywał już wielokrotnie nagrody za najpiękniejsze iluminacje nocne czy piękna katedra przy placu Jana Pawła II.
Zwiedzając Świdnicę warto skorzystać z Trasy Książęcej Citywalk, która prowadzi przez najciekawsze zakątki naszego pięknego miasta. W zwiedzaniu pomoże nowoczesne wyposażenie trasy – kioski multimedialne umiejscowione w 6 punktach trasy, tablice informacyjne z makietą miasta, audioprzewodniki do samodzielnego zwiedzania (do bezpłatnego wypożyczenia w Informacji Turystycznej w Rynku), a także minimapki i foldery opisujące trasę (wydawane bezpłatnie w Informacji Turystycznej). Spacer Trasą Książęcą pozwala samodzielnie zwiedzić to, co najciekawsze, poświęcając temu wybraną ilość czasu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie było:
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!

Trzecia paczka od Urzędu Gminy Turek - Gmina Turek stanowi odrębną  jednostkę samorządową  w powiecie tureckim. Tereny gminy rozciągają się wokół miasta Turek . Siedzibą władz gminy jest miasto Turek. Obszar Gminy wynosi 109.42 km2  i jest zamieszkiwany przez 8970 osób (stan na dzień 30.06.2014 r.). Użytki rolne stanowią 6325.94 ha ogólnej powierzchni w tym grunty orne 4831.78 ha, sady 30.12 ha. Gmina oferuje również możliwości nabycia w obrocie prywatnym działek pod budownictwo mieszkaniowe.W każdym roku organizowany jest wypoczynek letniego dla uczniów szkół  podstawowych i gimnazjum z terenu gminy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Czwarta paczka od Urzędu Gminy Łubniany - Gmina Łubniany jest jedną  ośmiu gmin sąsiadujących z Opolem, a jej obszar zajmuje  125 km². Jednym z głównych atutów turystyczno – przyrodniczych gminy są lasy wchodzące w strukturę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Okalając gminę Łubniany stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury z dala od ulicznego zgiełku wsi i miasta. Na uwagę przyjezdnych zasługuje kaplica leśna zwana „Studzionką” z XVIII wieku czy też: szlak „Drewnianych zabytków architektury sakralnej”, spływ kajakowy rzeką Mała Panew począwszy od Jeziora Turawskiego, aż do miejscowości Luboszyce.
Przepiękne krajobrazy nad rzeką to idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem wśród otaczającej przyrody. Doskonałe miejsca znajdą tutaj także amatorzy wędkowania i grzybobrania, w które obfitują okoliczne lasy. Zapraszam też do wieży ciśnień znajdująca się przy stacji kolejowej w miejscowości Jełowa oraz do Gospodarstwo Agroturystyczne i Ośrodków Wypoczynkowych na odpoczynek i relaks od zgiełku dużych miast.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- mapka,
- 2 pocztówki,
 
Piąta paczka przyszła od Urzędu Gminy Świekatowo - Gmina Świekatowo posiada bardzo stare tradycje osiedleńcze, o których świadczy ponad 60 stanowisk archeologicznych.
Obecne na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego to: kościół pod wezwaniem Św. Marcina w Świekatowie, zespoły folwarczne w Stążkach i Lipienicy, chałupy drewniane w Zalesiu Królewskim, liczne cmentarze ewangelickie.
Na terenie gminy położonych jest 8 jezior, w obrębie których występuje bór wilgotny, bagienny oraz olsy. Dzięki temu gmina stanowi doskonały rejon dla uprawiania wędkarstwa.
Gospodarstwo agroturystyczne są też dobrym atutem Gminy posiada takich pięknych gospodarstw trzy.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- 2 ulotki,
- 2 pocztówki,
 
Szósta paczka od Gminy Główek - Gmina posiada wiele zabytków które warto odwiedzić np.: Ratusz na głogóweckim Rynku, Ołtarz główny w kościele klasztornym, rzeźba Boga Ojca w zwieńczeniu ołtarza kaplicy loretańskiej, Kaplica Loretańska, Ołtarz świętego Antoniego w kościele świętego Franciszka, fresk ze sceną "Cudownego przeniesienia", wnętrze kościoła świętego Bartłomieja - należy do najbardziej ekspresyjnych realizacji baroku na Śląsku, zwieńczenie ołtarza głównego w kościele parafialnych, "Zapowiedz grzechu pierworodnego" z rzeźbami Adama i Ewy, Gotyckie sklepienie prezbiterium w kościele świętego Bartłomieja, Kościół cmentarny świętego Krzyża, Średniowieczna wieża strażniczo - więzienna, Ratusz, Zamek, Głogówecki park krajobrazowy, Eklektyczna kamienica na rynku i Głogówecki deptak.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- 2 informatory,


Siódma paczka od Urzędu Miasta Jelenia Góra - Jelenia Góra to nie tylko miasto o dziewięćsetletniej historii, licznych zabytkach i atrakcjach turystycznych, ale też zachęta do spacerów po najbliższych okolicach i wędrówki po górach. Jelenia Góra to miejsca niezwykłe, magicznych, które tworzą klimat miasta.
Kotlina Jeleniogórska należy do najciekawszych i najstarszych krajobrazów kulturowych Europy. W miejscowościach malowniczo rozrzuconych wśród wzgórz i stawów napotkacie Państwo obronne kościółki, krzyże pokutne, stare chaty sudeckie, średniowieczne warownie i otoczone romantycznymi parkami pałace. Większość szlaków turystycznych prowadzi przez obszary Karkonoskiego Parku Narodowego, Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. O uroku malowniczego położenia Jeleniej Góry nie trzeba przekonywać chyba nikogo, kto choć raz zobaczył panoramę Starego Miasta na tle Karkonoszy. Warto jednak wspomnieć, że miasto może poszczycić się nie tylko pięknymi widokami, ale również długą i niezwykle ciekawą historią. 
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- ulotka z mapkami "Jeleniogórski szlak sztuki",
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Ósma paczka od Urzędu Miasta w Kamieniu Pomorskim - Kamień Pomorski to niezwykle pieknie położony zakątek naszego kraju, który ma wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom historii, jak i amatorom aktywnego wypoczynku - nie tylko na wodzie, z którą poprzez położenie i doskonałą bazę żeglarską tak bardzo jesteśmy związani.
Zapraszam też do odwiedzenia: Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Muzeum Kamieni, Kamieński Dom Kultury, Galeria sztuki „Mundo Bizarro”, Rehabilitacji i wypoczynku w kamieńskim Uzdrowisku i do wypróbowania Szlaków Turystycznych których jest cztery (Czarny, Niebieski, Świętego Jakuba i Gotyk Ceglany).
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- informator,
- ulotka,
- płyta "West Pomerania - Invest in Kamień County",
- 2  naklejki,
 
Dziewiąta paczka od Urzędu Miasta Blachownia - Zapraszam do odwiedzenia miasta i do przetestowania wielu tras rowerowych:
TRASA NIEBIESKA - Dookoła Blachowni,
TRASA ZIELONA - Malickie Łąki,
TRASA ŻÓŁTA - Kolejowe Mosty,
TRASA CZERWONA - Na Śląsk,
TRASA BRĄZOWA - Do Rezerwatu Rododendronów i Pałacu w Kochcicach,
SERDECZNIE POLECAM :-)
 
 
 
Dziesiąta paczka od Miasta i Gminy Skępe - Gmina Skępe posiada walory przyrodniczo-geograficzne oraz zabytki historyczne. Znajdują się tu przyrodniczo-leśne, rezerwaty, liczne jeziora, założenia parkowe, lasy, łąki oraz grodziska, zabytki kultu religijnego, ślady dawnego budownictwa i obiekty godne obejrzenia.
Miasto jest niewielkie ale posiada swój urok. Natomiast okolice Skępego mogą być godne polecenia dla ludzi zmęczonych zgiełkiem wielkich miast. Przebywanie wśród drzew czy nad jeziorem jest doskonałym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Rozległe tereny rekreacyjne, z których słynie nasza gmina, stanowią wartość samą w sobie i są naturalnym bogactwem.
Turysta znajdzie u nas nie tylko wypoczynek, ciszę i spokój, ale także ciekawe, atrakcyjne i malownicze widoki krajobrazowe oraz ścieżki spacerowe. Można odbywać długie spacery i wycieczki nizinne, teren spełnia warunki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i motorowej. Najbardziej poszukiwanym miejscem wypoczynku i wędrówek turystycznych są lasy. Nad jeziorami, które są dobrym miejscem dla miłośników sportów wodnych i wędkarstwa, można także organizować wypoczynek i rekreację. W gminie Skępe istnieje dobrze zorganizowana sieć usług gastronomicznych i noclegowych.
Skępe posiadają dogodne warunki do aktywnego spędzania czasu.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- 2 ulotki,
 
Jedenasta paczka od Urzędu Miasta Trzemeszno - Trzemeszno poleca turyście zobaczyć: Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, Cmentarz parafialny, Alumnat, Zespół poszpitalny św. Łazarza, Wieża ciśnień, Browar i lodownia, Pałac w Kruchowie, Kościół w Kamieńcu, Kuźnia w Wydartowie i Kościół w Dusznie.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce znalazłem:
- długopis,
- smyczka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Dwunasta paczka od Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń - Serdecznie polecam firmę Pana Tomasz Łysonia i zapraszam na stronę lyson.com.pl oraz do sklepu on - line.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- 2 smyczki,
- 2 małe metrówki,
- opaska odblaskowa,
 
Trzynasta i ostatnia paczka na dziś to list od Pani Beaty Kozidrak - zdjęcie z autografem zespołu BAJM (chyba nie musze nikomu zespołu przestawiać bo jest dobrze znany, największe przeboje to: Ta sama chwila, Nie ma wody na pustyni, Biała Armia i wiele innych).


U mnie dziś 13 przesyłek a u was ile ? zaprasza do komentowania.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz