poniedziałek, 20 grudnia 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, przedświąteczny rodzinny wpis napakowany po brzegi gadżetami oraz niespodziankami (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 982

Dziś jest 20 grudnia 2021 rok. Witam Państwa bardzo serdecznie u mnie na blogu 👋✋👊 Pomyślicie sobie że przed świętami jest tak dużo rzeczy do zrobienia a tu ci Łukasz zawraca głowę nowym gadżetowym postem pełny niespodzianek 😂😂 - ale czasami warto zrobić sobie na chwilę przerwę 😊 A ja jak wiecie bardzo lubię tworzyć dla was wpisy szczególnie te z nowymi przesyłami/paczkami. W ostatnich dniach udałem się na spacer wieczorową porą zrobić kilka fajnych zdjęć siedleckich ozdób świątecznych i zmontować razem fajny filmik, który właśnie udostępniłem na swoim kanale Youtube o nazwie "Bożonarodzeniowa wycieczka pod Siedlcach pośród ozdób świątecznych z ostatnich lat". A tak na chwilę przed prezentacją nowych przesyłek i paczek proszę zapoznajcie się z kolejnym nowym streszczeniem mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów" 3,2,1 GO...
 
 
 
Łukasz w tym okresie przedświątecznym ma dużo roboty na głowie. Czekają na mnie jeszcze generalne porządki + zakupy. Muszę jeszcze wyrzucić dywany i wytrzepać śmieci - czy jakoś tak... 😜 Mnie na szczęście gotowanie omija, co nie znaczy, że nie potrafię nic sobie upichcić 😉😁 Jak zawsze w poniedziałek chłopak znajduje chwilkę czasu na spotkaniu z Wami i odpalenie nowego gadżetowego posta. Nowe przesyłki oczekują na swoją prezentacje a ty kurcze masz mało wolnego czasu człowieku 😉 Na przykład w ubiegłym tygodniu Święty Mikołaj z pomocą listonosza i kuriera przyniósł mi dwanaście ciekawych przesyłek i paczek - kurcze naprawdę muszę być grzeczny albo ma gdzieś jakieś znajomości 😂😂😂
 
Święta Bożego Narodzenia - w tradycji chrześcijańskiej - święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem. W Kościele katolickim jest to święto nakazane. W Kościołach, które nadal celebrują liturgię według kalendarza juliańskiego (tzw. Kościoły wschodnie, głównie Cerkiew greckokatolicka i Kościół prawosławny), Boże Narodzenie przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, tzn. obecnie 7 stycznia kalendarza gregoriańskiego.
 

Jak wiadomo Święta Bożego Narodzenia najlepiej spędza się w gronie najbliższej rodziny. Dlatego też przygotowałem dla Was dwa zestawy autografów od rodzin gwiazd:
Damięccy: Maciej, Mateusz, Matylda, Dowbor: Katarzyna, Maciej, Joanna Koroniewska-Dowbor, Englert: Jan, Helena, Beata Ścibakówna, Gąsowscy: Piotr, Jakub, Hanna Śleszyńska, Grabowscy: Andrzej, Katarzyna, Zuzanna, Anna Tomaszewska, Królikowscy: Małgorzata, Antoni, Rafał, Suszyńscy: Zbigniew, Milena, Karol Dziuba, Winiarscy: Maria, Zofia Zborowska, Wiktor Zborowski,
 

Właśnie gadałem ze Świętym Mikołajem 👴 na Skypie i powiedział mi, że jak nie będzie dużej ilość komentarzy na blogu to mogę pożegnać się z nowymi prezentami gadżetowymi a widzowie z gadżetowymi postami na blogu - więc jak będzie pomożecie w kwestii komentarzy 😉 ?
 
 
Pierwsza przedświąteczna paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży elektrycznej.
A w pierwszej przedświątecznej paczce kurierskiej znalazłem:
- pięć kalendarzy potrójnych,
- torba z materiału,
- koszulka L,
- notes,
- długopis,
- opaska USB,
- światełka rowerowe,
- zaślepka na kamerkę internetową,
- zestaw drewnianych sztućców,
 

Druga przedświąteczna paczka pocztex okazała się być zakupowa.
W drugiej przedświątecznej paczce było można znaleźć:
- lampki choinkowe na baterie 50 LED + pilot do sterowania,
- mikołajkowa czapka jako BONUS,
 

Takie lampki choinkowe będą idealnie pasować do mojej małej choineczki - zobaczcie sami 😉 Mam też takie długie 5-metrowe, którymi udekorowałem sobie pokój dookoła ścian przy suficie i jedne oraz drugie lampki można sterować tym samym pilotem.


Trzecia przedświąteczna przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Maciej Damięcki - polski aktor filmowy i teatralny. W 1966 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 1966-1984 i 1985-1996 aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1973 został tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL. Współpraca ta trwała do września 1989. Pochodzi ze znanej rodziny aktorskiej, wywodzącej się z drobnej szlachty herbu Dąbrowa. Syn aktorów Ireny Górskiej-Damięckiej i Dobiesława Damięckiego, młodszy brat aktora Damiana Damięckiego (często uznawano ich za bliźniaków), ojciec aktorów Mateusza Damięckiego i Matyldy Damięckiej, stryj aktora Grzegorza Damięckiego. Był mężem aktorki Anity Dymszówny, córki aktora Adolfa Dymszy. Po rozwodzie ożenił się z Joanną, z którą ma dwoje dzieci: Mateusza i Matyldę.
 

Anna Tomaszewska - polska aktorka. Absolwentka krakowskiej PWST (1973). Od 1980 w Teatrze Słowackiego w Krakowie. W latach 1985-2009 zagrała w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji. Laureatka Ludwika - nagroda za rolę drugoplanową - Elżbiety Jepanczyn w przedstawieniu „Idiota” według Fiodora Dostojewskiego, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W marcu 2012 została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Anna Tomaszewska była żoną aktora Andrzeja Grabowskiego, z którym ma dwie córki: Zuzannę Grabowską i Katarzynę Grabowską. Para rozwiodła się w 2008. Obecnie jest związana z satyrykiem Krzysztofem Piaseckim.
 

Maria Winiarska - polska aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Przed kamerami zadebiutowała w 1974 roku rolą w serialu „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”. Razem z siostrą, Barbarą Winiarską tworzyły jeden z najpopularniejszych duetów artystycznych - Siostry Winiarskie - i często pojawiały się razem na scenie, w filmach oraz serialach. Maria Winiarska ma na swoim koncie wiele charakterystycznych ról filmowych i serialowych, w produkcjach takich jak: „Prosto w serce”, „Siedlisko”, „Fitness club”, „Miłość z listy przebojów”, „Miś”, „Moja wojna, moja miłość”, „Kryminalni”, czy „Hela w opałach”. Wielokrotnie użyczała swojego głosu w dubbingu. Prywatnie jest żoną aktora, Wiktora Zborowskiego oraz mamą Zofii Zborowskiej i Hanny Zborowskiej- Neves.
 

A w trzeciej przedświątecznej przesyłce były:
- trzy zdjęcia z autografami od: Macieja Damięckiego Anny Tomaszewskiej i Marii Winiarskiej,
 
 
I tym właśnie sposobem moi drodzy Państwo udało mi się zebrać komplet podpisów od kolejnych aktorskich rodzin takich jak: Damięckich, Grabowskich/Tomaszewskich i Winiarskich/Zborowskich.

Czwarta przedświąteczna przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela, z którym to kilka tygodni temu wymieniliśmy się swoimi okazami w kolekcji.
W czwartej przedświątecznej przesyłce było:
- 9 przypinek PIN z herbami - od 4428 do 4436 w kolekcji !!!
 

!!! Daniel to kolejna osoba, którą udało mi się poznać dzięki mojej stronie. Wspólnie zbieramy przypinki i jak widać wymieniamy się nawzajem swoimi okazami tak jak teraz - pozdrawiam 😉😊 !!!
 
Piąta przedświąteczna przesyłka jest od pewnego tajemniczego nadawcy.
Macaulay Culkin - amerykański aktor i muzyk, który zdobył międzynarodową sławę dzięki roli Kevina McCallistera w filmach Kevin sam w domu oraz Kevin sam w Nowym Jorku. Swoją karierę rozpoczął bardzo wcześnie, bo mając zaledwie pięć lat występował na scenie Filharmonii Nowojorskiej w spektaklu Bach Babies. Karierę aktorską rozpoczął trzy lata później w filmie Rocket Gibraltar, ale dopiero po występie w filmach Pogrzeb wikinga i Zobaczymy się jutro został zauważony przez krytyków filmowych, otrzymując pozytywne recenzje. W 1989 roku zagrał w filmie Wujaszek Buck i już wtedy uzyskał status wschodzącej gwiazdy kina. Rok później został wybrany od odtworzenia tytułowej roli w komedii Kevin sam w domu, co okazało się przełomem w życiu i karierze młodej gwiazdy. Rola odważnego chłopca, który dzięki swojemu sprytowi i pomysłowości walczy ze złodziejami chcącymi obrabować jego dom przyniosła mu międzynarodową sławę i rozpoznawalność. Culkin szybko stał się idolem dzieci i nastolatków na całym świecie. Sam film odniósł miażdżący sukces i jest uznawany za jeden z najbardziej kultowych filmów świątecznych. Obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie okresu świątecznego bez emisji Kevina samego w domu w telewizji. Dwa lata później pracował na planie filmu Moja dziewczyna i drugiej części świątecznych przygód Kevina w kontynuacji Kevin sam w Nowym Jorku. Następne filmy Macaulay Culkina przynosiły tak samo jemu, jak i producentom, coraz większe zyski, co spowodowało, że był pierwszą gwiazdą dziecięcą, która zarobiła tak duże pieniądze w Hollywood. W wieku 13 lat Culkin zagrał psychopatę w filmie Synalek. Kreacja ta, całkiem inna niż grane do tej pory, pozwoliła mu odrobinę odciąć się od łatki aktora jednej roli. W 1994 roku zagrał w trzech filmach: Potyczkach z tatą, Richie milionerze i Władcy ksiąg. W latach 1994–2003 nie wystąpił w żadnym filmie. Do branży powrócił w filmie Party monster, który nie odbił się dużym echem, w którym zagrał narkomana i mordercę. Następną jego produkcją był film Wszyscy święci! z 2004 roku. W kolejnych latach nie pojawiał się zbyt często w filmach. W 2007 roku zagrał w filmie Sex and Breakfast. Ostatnim filmem z udziałem gwiazdora był Changeland w 2019 roku. W międzyczasie próbował swoich sił poza ekranem. Jest autorem opublikowanej w 2006 roku autobiograficznej książki Junior. Był również wokalistą grupy The Pizza Underground. W 2018 wystąpił w świątecznej reklamie Google Assistant, ponownie wcielając się w Kevina McCallistera.
 

A w piątej przedświątecznej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem od Macaulay Culkin czyli wszystkich dobrze znanego jako Kevin McCallister,
 

!!! Bo jak wiadomo co to za Święta Bożego Narodzenia bez tego urwisa, który został sam w domu na antenie telewizji Polsat 😄 Przyznać się kto będzie oglądał w tym roku ten film - JA TAK ?
 
Szósta przedświąteczna przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim - powiat w Polsce, w północnej części województwa mazowieckiego, nad rzeką Orzyc. Utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Maków Mazowiecki. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Maków Mazowiecki, gminy miejsko-wiejskie: Różan, gminy wiejskie: Czerwonka, Karniewo, Krasnosielc, Młynarze, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Sypniewo, Szelków i miasta: Maków Mazowiecki, Różan.
 
 
Powiat Makowski jest położony na obszarze funkcjonalnym "Zielonych Płuc Polski". Stąd nasza dbałość o ochronę środowiska w gminach i profilaktykę ekologiczną w szkołach powiatu. Jesteśmy jednym z najczystszych regionów Mazowsza, docenianym ze względu na walory turystyczne, a także nieprzeciętne wartości krajobrazowe. Urocze mazowieckie zakątki przyciągają ludzi kochających nienaruszoną cywilizacją przyrodę i nieskażone środowisko. Piękne lasy, które pokrywają blisko trzecią część terenu powiatu, stanowią świetne tereny łowieckie pełne zwierzyny, bogactwo zaś runa leśnego przyciąga amatorów grzybobrania i jagód. Na szczególną uwagę zasługują meandry rzek i jeziora pochodzenia rzecznego i polodowcowego. To raj dla wędkarzy, a także sposób na aktywny wypoczynek podczas spływów kajakowych i wędrówek nadnarwiańską skarpą. Wytchnienie na makowskiej ziemi mogą uatrakcyjnić Państwu zabytkowe obiekty, liczne pomniki przyrody, wiekowe kaplice i kościoły, architektura starego miasta w Makowie Mazowieckim, Różanie czy Krasnosielcu. Warto wybrać się też na Górę Krzyżewską - najwyższe wzniesienie Pólnocnego Mazowsza, znajdujące się w Krzyżewie Borowym.Spośród wielu atrakcji powiatu makowskiego należy wymienić: coroczny Mazowiecki Przegląd Wiejskich Zespołów Kabaretowych "STOPA", który odbywa się w Karniewie, Międzynarodowy Konkurs Poetycki "O wstęgę Orzyca" organizowany przez Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim, Wystawa Maszyn Rolniczych połączona ze "Świętem Mleka" w Płoniawach, "Święto kapusty" w Drążdzewie, czy wreszcie uroczystości jubileuszowe i dni poszczególnych gmin. Wspomnieć przy tym należy, że właśnie u nas rozwija się coraz popularniejszy w Polsce sport zaprzęgowy (psie zaprzęgi).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przedświątecznej przesyłce było:
- list
- breloczek,
- odblask (nie ma na zdjęciu),
- przypinka PIN z herbem - 4437 w kolekcji !!!
 

Siódma
przedświąteczna przesyłka jest od Urzędu Gminy i Miasta Jastrowie -
miasto w województwie wielkopolskim, powiat złotowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jastrowie. Wieś królewska należała do starostwa ujskiego, pod koniec XVI wieku leżała w powiecie poznańskim województwa poznańskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa pilskiego.
 

Do zabytków tej miejscowości należą między innymi:
* Kościół św. Michała Archanioła - powstał w 1913 w stylu neobarokowym. Mieści się przy ul.Kieniewicza. We wnętrzach na uwagę zasługują ołtarz główny z 1753, kamienna chrzcielnica z 1800 oraz dwie drewniane figurki św. Jana Nepomucena i św. Kazimierza. W dramacie Leona Kruczkowskiego Pierwszy dzień wolności z wieży tegoż kościoła strzelała Inga, jedna z głównych bohaterek,
* Kościół NMP Królowej Polski - powstał on w 1882 i nosi cechy budowli romańskiej. Początkowo był on ewangelicki, a od 1947 jest kościołem katolickim, 
* Ratusz (Kamienny Dom) - powstał na przeł. XVI w. i XVII w. jako siedziba ekonomii królewskiej. Na fasadzie znajduje się kamienny herb miasta i data nadania praw miejskich 1603. Obecnie jest to siedziba Biblioteki Publicznej,
* Ratusz (siedziba Urzędu Miasta i Gminy) - budynek z początku XX w. z zegarem i zdobieniami,
* Dom, w którym w lutym 1945 przebywał Leon Kruczkowski. Na budynku widnieje tablica pamiątkowa,
* Pomnik żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego poległych w walkach o Jastrowie,
* Liczne domy kalenicowe, szachulcowe z XVIII i XIX w.,
* W pobliżu miasta nad Gwdą atrakcją jest zwalony most pozostałość po nieistniejącej już dziś linii kolejowej Złotów - Jastrowie. Most został wysadzony w czasie walk o Jastrowie w 1945,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przedświątecznej przesyłce było można znaleźć:
- notes na lodówkę,
- dwa zapachy samochodowe,
- smyczka,
- dwa długopisy,
- ołówek,
- przypinka PIN z herbem - 4438 w kolekcji !!!
 

Ósma
przedświąteczna przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Przeworska - miasto w Polsce w województwie podkarpackim, siedziba powiatu przeworskiego, na Podgórzu Rzeszowskim, nad Mleczką, przy trasie międzynarodowej E40, dawna siedziba magnaterii polskiej. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1394 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim. W latach 1975-1998 w województwie przemyskim. Jest członkiem Związku Miast Polskich. Patronem miasta jest Święty Antoni z Padwy.
 

Turystów w tej miejscowości na pewno zainteresują właśnie te miejsca:
* Bazylika pod wezwaniem Ducha Świętego,
* Klasztor i kościół oo. Bernardynów,
* Klasztor i kościółek ss. Miłosierdzia,
* Muzeum Zespół Pałacowo-Parkowy,
* Ratusz miejski,
* Pastewnik,
* Kopiec tatarski,
* Mury obronne,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przedświątecznej przesyłce były:
- dwie przypinki z herbami w różnych wykonaniach (jedna zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 4439 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przedświąteczna przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- ulotka,
- list,
- przypinka PIN - 4440 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta
i ostatnia na dziś przedświąteczna przesyłka pochodzi od kolejnego pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej przedświątecznej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN - 4441 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).