poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, 😲 kto by pomyślał 🤔 🤨 co tu się stało na blogu przez te całe "Noce i dnie" - aż strach pomyśleć 😲 (w tym podwójna wizyta kuriera) - wpis numer 999

Dziś jest 4 kwietnia 2022r. Witam Was wszystkich bardzo serdecznie na moim blogu 👊👍👋👌 Co tu się dzieje - normalnie nie mogę w to uwierzyć 😮😲 że za tydzień stuknie nam 1000-czny gadżetowy wpis na blogu. Żeby było bardziej ciekawie to również wielkimi krokami 27 kwietnia zbliżają się także siódme urodziny strony w internetach "Gadżety na dobry dzień" 💢💣💥 Powiem szczerze, że nie myślałem na samym początku tworzenia bloga, że będę Wam zawracał głowę 😉 moimi postami aż tyle razy a wy cały czas odwiedzacie moją stronkę 😍 Przesyłam dla wszystkich pozdrowienia z zasypanych śniegiem Siedlec od jednego bałwana i śnieżnego zająca - prawda że fajnie wyszły ? 


Noce i dnie - polski dramat filmowy z 1975 w reżyserii Jerzego Antczaka, będący adaptacją powieści Noce i dnie (1931-1934) Marii Dąbrowskiej. Noce i dnie są sagą przedstawiającą losy dwóch pokoleń rodziny Niechciców na tle Polski pod zaborami na przełomie XIX i XX wieku. Oprócz wersji kinowej powstał także serial telewizyjny o takim samym tytule, zrealizowany w 1977. Główną oś fabularną filmu stanowi żywot małżeństwa ziemian, Barbary Ostrzeńskiej (Jadwiga Barańska) oraz jej męża Bogumiła Niechcica (Jerzy Bińczycki). Realizacja filmu, trwająca blisko dwóch i pół roku, stanowiła spore wyzwanie dla ówczesnej kinematografii. Ostateczny budżet filmu wyniósł 130 milionów ówczesnych złotych polskich. Zdjęcia do filmu zrealizował operator Stanisław Loth, natomiast za montaż odpowiadała Janina Niedźwiecka. Sentymentalny walc do filmu skomponował Waldemar Kazanecki. Noce i dnie okazały się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym, otrzymując przeważnie pozytywne oceny w Polsce i za granicą. Chwalono grę Barańskiej i Bińczyckiego, brawurowy montaż Niedźwieckiej oraz monumentalny rozmach. Dzieło Antczaka zdobyło szereg nagród i wyróżnień, między innymi Złote Lwy Gdańskie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Srebrnego Niedźwiedzia dla Jadwigi Barańskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Film znalazł się również w ścisłej czołówce dzieł nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Do połowy 1977 Noce i dnie obejrzało w Polsce ponad 21 milionów widzów, a trwająca popularność filmu przełożyła się na honorowe wyróżnienie Diamentowe Lwy, jakie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2015 otrzymali Antczak (za najlepszy film 40-lecia) oraz Barańska (za najlepszą rolę żeńską 40-lecia).


Z obsady aktorskiej serialu "Noce i dnie" posiadam autografy od:
Elżbieta Starostecka (Teresa Kociełło z domu Ostrzeńska), Stanisława Celińska (Agnieszka Śniadowska z domu Niechcic), Jan Englert (Marcin Śniadowski), Kazimierz Mazur (Tomasz Niechcic), Olgierd Łukasiewicz (Janusz Ostrzeński), Andrzej Seweryn (Anzelm Ostrzeński), Karol Strasburger (Józef Toliboski), Beata Tyszkiewicz (rejentowa Stefania Holszańska), Kazimierz Kaczor (oficer rosyjski), Magdalena Zawadzka (Ksawunia Woynarowska),


NO I BUM 💥:
I stało się 💪 tak jak zapowiadałem tydzień wcześniej na 4600-tną przypinkę mam dla was najnowsze zdjęcia ostatnich tablic z PIN-ami. Powiecie: kurcze pewnie ona ma już wszystkie herby w kolekcji jakie są w Polsce. NIE za namową kolegi Daniela udało mi się obliczyć, że na tą chwilę brakuje mi do całości: 53 powiatów, 269 miast + dzielnice Warszawy i 774 gminy (bez miejscowości, które nie posiadają swoich powiatów).


A tak wygląda łącznie czterdzieści siedem tablic razem w specjalnej na tą okazję grafice:



Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Ferdinand Bilstein Polska Sp.z.o.o.
Ferdinand Bilstein Polska Sp.z.o.o. - firma jest pionierem na rynku części zamiennych. Jako niezależna grupa, zarządzana przez rodzinę firma o wieloletniej tradycji oferujemy alternatywę do części oryginalnych. Jakość produktów odpowiada rozwiązaniom oryginalnym, a nawet je przewyższa. Wszystko w interesie klientów na całym świecie. Asortyment firmy ponad 44 000 części zamiennych do samochodów osobowych i użytkowych jest stale poszerzany. Dzieje się tak, ponieważ strategią Ferdinand Bilstein jest jak najszybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek wtórny. Pracownicy cały czas obserwują aktualne trendy i kierunki rozwoju, dzięki czemu klienci zawsze są o krok do przodu. Dzięki temu firma jest  numerem 1 na rynku części zamiennych - w przeszłości, dzisiaj i w przyszłości. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- koszulka L,
- czapka z daszkiem,
- dwa długopisy,
- dwie smyczki,


Druga paczka kurierska pochodzi od firmy z branży producentów biżuterii.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- łańcuszek,
- koszulka L,
- torba z materiału,


Trzecia przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Elżbieta Starosteckapolska aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka. Zdobyła uznanie publiczności rolą Stefanii Rudeckiej w filmie Trędowata (1976) Jerzego Hoffmana, adaptacji powieści Trędowata (1909) Heleny Mniszkówny. Jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach. W 1965 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, a dyplom uzyskała sześć lat później, w 1971 roku. Zadebiutowała 30 października 1965 roku na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w sztuce Henryk VI na łowach Wojciecha Bogusławskiego. Aktorka była związana z tym teatrem przez dwa lata i wystąpiła m.in. w komedii Moliera Szelmostwa Skapena oraz O krasnoludkach i o sierotce... Marii Konopnickiej. W 1966 roku została zaangażowana w Teatrze Nowym w Łodzi, z którym współpracowała do 1972 roku. Zagrała m.in. w Ślubach panieńskich, Mężu i żonie Aleksandra Fredry i Prometeuszu Jerzego Andrzejewskiego. W 1972 roku przeszła do Teatru Rozmaitości w Warszawie, gdzie wystąpiła m.in. w komedii Jarosława Iwaszkiewicza Lato w Nohant, Nagim królu Eugeniusza Szwarca, Śnie Felicji Kruszewskiej oraz Cieniu Wojciecha Młynarskiego. W 1980 roku przeniosła się do Teatru Ateneum, z którym związana była do 2008 roku. Ostatni raz pojawiła się na deskach tego teatru w 2003 roku w sztuce Pan inspektor przyszedł Johna Boyntona Priestley. Ponadto wystąpiła w ponad dwudziestu spektaklach Teatru Telewizji. W filmie zadebiutowała w 1964 roku rolą w obrazie Wandy Jakubowskiej Koniec naszego świata. Początkowo grała drugoplanowe lub epizodyczne postacie, m.in. w Lalce Wojciecha Jerzego Hasa czy Piekło i niebo Stanisława Różewicza. Przełomem była rola w filmie Rzeczpospolita babska Hieronima Przybyła. W 1973 roku wystąpiła w serialu telewizyjnym Czarne chmury. W 1975 roku zagrała w filmie Jerzego Antczaka Noce i dnie oraz w serialu, będącym telewizyjną wersją filmu kinowego. Aktorka uważa te dwie role za najważniejsze w swojej karierzep. Rola Stefci Rudeckiej w filmie Trędowata przyniosła jej nagrodę Złotego Grona na Lubuskim Lecie Filmowym. W 1979 roku wystąpiła w komedii kryminalnej Skradziona kolekcja, a trzy lata później w serialu produkcji NRD Hotel Polanów i jego goście, w którym stworzyła dojrzałą rolę kobiety doświadczonej życiem. W latach 80. wycofała się z życia filmowego i przestała zabiegać o role filmowe. Ostatnią rolą filmową był epizod w Przypadku Pekosińskiego w 1993 roku.


A w trzeciej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Elżbiety Starosteckiej,


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Waldemara.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- sześć przypinek PIN z herbami - od 4605 do 4610 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Kazimierz Mazur (senior) - polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W 1974 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosła mu rola Tomaszka Niechcica w filmie i serialu Noce i dnie. Jego pierwszą żoną była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Ich synem jest Kazimierz Mazur, również aktor. Drugą żoną jest kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkają w Komaszycach pod Kielcami. Jest rodzimowiercą. Był współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełni rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.


Kazimierz Mazur (junior) - polski aktor filmowy i teatralny. W 2003 zdał maturę i postanowił studiować politologię, którą porzucił po pierwszym roku nauki. W 2007 ukończył policealną Akademię Filmu i Telewizji na kierunkach „Sztuka operatorska” i „Organizacja produkcji”. Studiuje dziennikarstwo w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa. W lutym 2009 zdał aktorski egzamin eksternistyczny przed komisją ZASP-u w Warszawie. Odkąd skończył 12 lat, brał udział w castingach. Zadebiutował w filmie Pornografia Jana Jakuba Kolskiego, w którym zagrał Karola. Od 2003 wciela się w rolę Kamila Hoffera w serialu TVN Na Wspólnej. Uczestniczył w 13. edycji programu rozrywkowego TVN Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2011) i zwyciężył w 11. edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo (2019). W 2019 zasiadł gościnnie w jury w jednym odcinku 12. edycji Twojej twarzy... w zastępstwie za Kacpra Kuszewskiego. Jest synem aktora Kazimierza Mazura i impresario Beaty Bogdańskiej-Mazur. Jego żoną jest Ewa Mazur. Mają dwoje dzieci, Antoniego (ur. 2012) i Apolonię. Laureat Medalu Młodego Pozytywisty.

A w piątej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami od Kazimierza Mazura seniora i juniora,


Szósta przesyłka pochodzi od Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
W szóstej przesyłce był:
- kalendarz "365 dni z Maryją" na 2022r.,


Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta Kraśnik - miasto w województwie lubelskim, siedziba powiatu kraśnickiego, położone 49 km na południowy zachód od Lublina. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa lubelskiego. Miasto położone początkowo na ziemi sandomierskiej, następnie na ziemi lubelskiej. Kraśnik, będący własnością szlachecką położony był w drugiej połowie XVI wieku w powiecie urzędowskim województwa lubelskiego.


W Kraśniku warto zobaczyć między innymi:
- Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i klasztor kanoników regularnych. Tworzą go następujące budowle: Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna, Klasztor – budowla barokowa z fragmentami gotyckimi i renesansowymi, Dzwonnica – wzniesiona przed 1682 r. Na niej dzwony z 1758 i 1845 r., Klasycystyczna kaplica św. Jacka, zbudowana w końcu XVIII wieku,  Mur otaczający klasztor wzniesiony w pierwszej połowie XVII wieku,
- Barokowy kościół św. Ducha z lat 1758-1761: Zachowany przy nim drewniany budynek szpitala dla ubogich (tzw. Dworek Modrzewiowy)
- Wielka Synagoga i Mała Synagoga z 1654 r. i XIX wieku: obie Synagogi mają zachowane bimy i fragmenty polichromii
- Nowy cmentarz żydowski (W Kraśniku istniały jeszcze dwa inne kirkuty - najstarszy i stary),
- Wzgórze zamkowe z pozostałościami murowanego zamku zbudowanego na przełomie XIV i XV wieku. Następnie przebudowano go w 2 połowie XV wieku, gdy powstał dwór na kopcu. Po raz pierwszy zamek wzmiankowano w 1589 roku. Inwentarz z 1612 roku opisuje, że zamek na planie czworoboku składał się z dworu otoczonego parkanem, stajni, wieży i bramy, do której wjeżdżało się przez most nad przekopem. Wokół zamku stały budynki gospodarcze: kuchnie, wozownie, stajnie, piekarnia oraz browar przy którym były dwie sadzawki, ogród warzywny i pastewnik, przez który płynęła rzeka z młynem o dwóch kołach. Inwentarze wspominają w obrębie zabudowań zamkowych o starym zamczysku oddzielonym od zamku przekopem. Stał tu na nim drewniany kościółek będący pod opieką proboszcza i klasztoru.
- Ślady dawnych obwarowań miejskich - widoczne są na ul. Podwalnej.
- Cmentarz - przy ulicach Tadeusza Kościuszki i Cmentarnej z zachowanymi nagrobkami z XIX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- przewodnik po mieście,
- mapa,
- folder turystyczny,
- dwie pocztówki,
- smyczka,
- gumowy ołówek,
- dwa eko-długopisy,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 4611 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy Nekla - miasto w województwie wielkopolskim, powiat wrzesiński, położone przy drodze krajowej nr 92 z Poznania do Wrześni. Prawa miejskie ponownie od 2000. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nekla. W latach 1975-1998 wieś administracyjnie należała do województwa poznańskiego. Przez miasto przepływa Moskawa, niewielka rzeka dorzecza Warty.


Do zabytków miasta Nekla należą:
- Zespół kościoła parafialnego z 1899-1901, ul. Poznańska: kościół parafialny św. Andrzeja Apostoła, kaplica-kostnica, cmentarz przykościelny, ogrodzenie (murowano-metalowe),
- Zespół dworski z połowy XIX w.: dwór, park,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 4612 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Widawa - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat łaski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Widawa.


Do miejsc które warto odwiedzić w Gminie Widawa należą:
* Zespół dawnego klasztoru Bernardynów, na który składają się: barokowy kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz klasztor fundacji Wężyków (właścicieli Widawy w XV * XVII stuleciu), wzniesiony w 1638 r. i przebudowany w XVIII stuleciu,
* Istniejące na terenie klasztoru niewielkie Muzeum Parafialne,
* Kościół pod wezwaniem świętego Marcina z 1446 r., przebudowany w 1617 r. i odbudowany po pożarze w 1846 r.,
* Neogotycką kaplicę z 1893 r. oraz mogiłę powstańców styczniowych 1863 r. na miejscowym cmentarzu parafialnym,
* Relikty dawnej zabudowy miejskiej Widawy, w tym kilka zabytkowych domów mieszczańskich z XIX i XX stulecia,
* Murowany kościół w Brzykowie wzniesiony w latach 1860-72, w jego wnętrzu zachowało się ciekawe wyposażenie z XVII i XVIII stulecia,
* Zabytkowe młyny wodne zlokalizowane m.in. w Woli Kleszczowej, Zborowie i Chrząstawie,

Przeważająca część gminy Widawa, w tym stolica gminy leży w granicach Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, utworzonego w 1989 roku. Przedmiotem ochrony na terenie tego Parku są doliny Warty, Widawki i ich dopływów, w tym rzeki Grabi, płynącej właśnie na terenie gminy. W granicach gminy istnieje niewielki (1.54 ha) rezerwat florystyczny "Winnica" utworzony w celu ochrony muraw i zarośli kserotermicznych w obrębie skarpy z odkrywką margla. Występujące tu ciepłolubne rośliny, związane z podłożem wapiennym stanowią jedyne w środkowej Polsce stanowisko muraw kserotermicznych o wyglądzie stepu kwietnego. Główną rzeką gminy jest Widawka, do której w okolicach wsi Grabno uchodzi Grabia - jedna najczystszych rzek centralnej Polski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- dwie pocztówki,
- smyczka,
- dwie takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 4613 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- proporczyk,
- folder turystyczny,
- magnes na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 4614 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎