poniedziałek, 22 listopada 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, "To musi być miłość" czyli połączenie filmu komediowego z nową dawną gadżetów dziś u Łukasza na blogu (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 978

Dziś jest 22 listopada 2021r. Witam wszystkich na moim blogu 👋👊👌 Tradycyjnie: JEST poniedziałek i MACIE nowy gadżetowy wpis specjalnie dla Was 😍😊😉 Dziś zajmiemy się sprawami miłosnymi - i to nie mam tu na myśli nic o czym myślicie +18 HE HE HE 😈 Chciałbym przedstawić Wam poza kolejnym MIX-em nowych przesyłek pewną polską produkcję filmową, która niedawno miała swoją premierę kinową... A tak na rozgrzewkę odpalamy kolejne streszczenie mojego MINI gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"...

Łukasz cały czas tworzy dla swoich fanów, czytelników i przyjaciół nowy ciekawy content na bloga. Niespodziewanie orientuje się, że od powstania strony "Gadżety na dobry dzień" powstało prawie tysiąc postów przez prawie sześć lat - ta wiadomość robi na nim wrażenie. Jest wdzięczny, że dalej chcecie śledzić "gadżetową karierę" pozytywnie zakręconego Łukasza z Siedlec 😜😮😏 W międzyczasie jak co tydzień w domu gadżeciarza pojawiają się nowe duże i małe przesyłki oraz paczki 💣💥 Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt że jest poniedziałek godzina późna na zegarze a Łukasz jest jeszcze w lesie z nowym gadżetowym postem... 😱CO TU SIĘ DZIEJE😱
 
To musi być miłość - polski film komediowy w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera zaplanowana jest 5 listopada 2021 roku. Akcja filmu rozgrywa się pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem. Do Sopotu przyjeżdża najstarsza z rodu (Małgorzata Zajączkowska). Przybywają również jej trzy córki, w które wcielą się Małgorzata Kożuchowska, Ina Sobala i Anna Smołowik mężczyźni ich życia (Tomasz Karolak i Rafał Królikowski), którym w kryzysowej sytuacji pomaga bohater grany przez Jana Englerta. Siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr ?
 

 Z obsady aktorskiej filmu "To musi być miłość" posiadam autografy od:
 Tomasz Karolak (Teodor), Małgorzata Kożuchowska (Roma), Rafał Królikowski (Wiktor Góra), Ina Sobala (Viola Wiej), Jan Englert (Tadeusz), Małgorzata Zajączkowska (Helena Wiej), Maja Szopa (Zuza), Ilona Ostrowska (Maria), Mikołaj Cieślak (producent programu Wiktora), Michał Szpak (on sam),
 

PS: Pamiętajcie, że każdy nowy komentarz to kolejny powód, aby tworzyć dla Was kolejne gadżetowe posty na moim blogu - więc liczę na waszą aktywność w tej kwestii 😃😍😎
 
 
Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży medycznej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z materiału,
- składane lusterko (w sam raz do damskiej torebki 😘)
- zestaw plastrów,
- fajny scyzoryk,
- mały zegarek,
- dwa długopisy,
 

Druga przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Małgorzata Kożuchowska - polska aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, okazjonalnie wokalistka. Uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest najstarszą córką doktora nauk pedagogicznych Leszka Kożuchowskiego i nauczycielki Jadwigi Kożuchowskiej. Ma dwie siostry, Maję i Hannę. Wychowywała się w Toruniu. W 1994 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Po zdobyciu dyplomu dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego, z którym związana była do 2005. Następnie do 2014 była aktorką Teatru Narodowego. Współpracowała też z warszawskimi teatrami: Na Woli, Komedia i IMKA, ponadto z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Popularność przyniosły jej role filmowe i telewizyjne w produkcjach, takich jak Kiler (1997), Kiler-ów 2-óch (1999), M jak miłość (2000-2011), Zróbmy sobie wnuka (2003), Tylko miłość (2007-2009), Rodzinka.pl (2011-2020), Prawo Agaty (2012-2015) czy Druga szansa (2016-2018). Zajmuje się dubbingiem; podkładała głos Glorii w Madagaskar (2005), Madagaskar 2 (2008) i Madagaskar 3 (2012) oraz Białej Królowej w Alicji w Krainie Czarów (2010) i Alicji po drugiej stronie lustra (2016). Prowadziła program TVP1 My, Wy, Oni. Była ambasadorką marek kosmetycznych Kolastyna i Avon, a także wystąpiła w kampaniach reklamowych grupy ubezpieczeniowej Aviva, centrum handlowego Bonarka City Center i firmy biżuteryjnej Tous. W 2006 wydała debiutancki album studyjny pt. W futrze, który nagrała z zespołem Futro. Płyta była dodatkiem do magazynu „Elle” i została wydana pod patronatem Radia PiN. Od października 2007 jest ambasadorką, a od czerwca 2010 także członkinią Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie. Od listopada 2012 publikowała w tygodniku „Sieci”. W latach 2018-2020 była wiceprezesem Związku Artystów Scen Polskich.
 

Ilona Ostrowska - polska aktorka filmowa i teatralna. Jest córką marynarza i gospodyni domowej. Na początku lat 90. występowała w awangardowym Teatrze „Performer” w Zamościu. W 1993 ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Wysokiem na Lubelszczyźnie, wcześniej uczęszczała do II Liceum im. Marii Konopnickiej w Zamościu. W 1998 ukończyła filię wrocławską krakowskiej PWST. Pracowała we Wrocławiu w Teatrze Polskim i Teatrze K2. Od 2002 do 2011 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Największą popularność wśród telewidzów przyniosła jej rola Lucy, Amerykanki polskiego pochodzenia w serialu TVP1 Ranczo. Wiosną 2018 brała udział w trzecim sezonie programu TVN Agent - Gwiazdy, w którym wcieliła się w rolę tytułowego agenta.
 
W drugiej przesyłce było:
- dwa zdjęcia z autografami od: Małgorzaty Kożuchowskiej i Ilony Ostrowskiej,
 

Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Tomasza.
A w trzeciej przesyłce było można znaleźć:
- pamiątkowa moneta "Brama Żuraw w Gdańsku",
- ulotka,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
Maja Szopa - polska aktorka teatralna i filmowa.W 2020 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. We wrześniu 2018 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu za rolę w filmie Stranniki terpienija, w reżyserii Vladimira Alenikova. Obecnie Maję można zobaczyć między innymi w filmie "To musi być miłość" (Zuza) czy w serialu "Wojenne dziewczyny" (jako Karolina Węierska "Nitka").
 
 
W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Mai Szopy,
 

Piąta przesyłka jest od pewnego polskiego muzeum.
A w piątej przesyłce było można znaleźć:
- ulotka,
- pocztówka,
- jedenaście zakładek do książki,
- dwa magnesy na lodówkę,
- smyczka,
- button,
- ołówek,
- długopis,
 

Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Busko-Zdrój - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Busko-Zdrój. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Busko-Zdrój, Nowy Korczyn, Pacanów, Stopnica, Wiślica, gminy wiejskie: Gnojno, Solec-Zdrój, Tuczępy i miasta: Busko-Zdrój, Nowy Korczyn, Pacanów, Stopnica, Wiślica.
 

Powiat Buski leży w malowniczej Niecce Nidziańskiej, pomiędzy Górami Świętokrzyskimi i Wyżyną Krakowsko-Częstochowską. Są to tereny równinne, lekko pofałdowane. Niezwykłej malowniczości przydają im wyżłobione w lessach płytkie wąwozy i jary, rozległe łąki, doliny rzeczne, liczne zagajniki i stawy. Do Wisły, stanowiącej wschodnią granicę powiatu, zmierzają wszystkie rzeki regionu, w tym przede wszystkim Nida, stanowiąca główną oś całej południowej części województwa. Duże fragmenty powiatu wchodzą w skład dwóch obszarów zaliczonych do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 - „Dolina Nidy” i „Ostoja Nidziańska” oraz dwóch parków krajobrazowych - Nadnidziańskiego i Szanieckiego. Utworzono tu wiele pomników przyrody i rezerwatów, w których można podziwiać zjawiska krasu gipsowego, florę i faunę słonolubną.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- składana mapa,
- mały notes,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem w etui - 4380 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Chełmie - miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Leży 42 km od granicy z Białorusią i 27 km od granicy z Ukrainą w pobliżu przejścia granicznego w Dorohusku. Leży nad rzeką Uherką, lewym dopływem Bugu, jest trzecim co do liczby ludności miastem w województwie.
 

Najstarsze zabytki Chełma znajdują się na wzniesieniu Górki Chełmskiej - są to pozostałości grodu książęcego oraz pounicki zespół katedralny z XVIII wieku. Pasjonaci architektury i sztuki zainteresują się barokowym kościołem pod wezwaniem Rozesłania św. Apostołów, będącym dziełem słynnego architekta Pawła Fontany, cerkwią pod wezwaniem świętego Jana Teologa, modernistycznym osiedlem „Dyrekcja” oraz bogatymi zbiorami Muzeum Ziemi Chełmskiej. Muzeum posiada około 20 tysięcy unikalnych eksponatów związanych z historią Chełma oraz sztuką. Prezentacją zajmują się poszczególne wyspecjalizowane działy: Archeologii, Historii, Etnografii, Przyrody, Edukacji, Sztuki Ziemi Chełmskiej, Sztuki współczesnej i Galerii 72, Starej fotografii, Archiwum i Biblioteka. Na pragnących relaksu czeka Chełmski Park Wodny - miejsce, w którym oprócz atrakcji wodnych znajduje się rozbudowane saunarium, korty do squasha, kręgielnie oraz wiele innych usług.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- trzy pocztówki,
- linijka,
- magnes na lodówkę,
- dwa ładne magnesy,
 

!!! Chciałbym podziękować za przesyłkę oraz bardzo miły kontakt jednemu pracownikowi urzędu - pozdrawiam 😉 !!!
 
Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Kazimierza Wielka - miasto powiatowe w województwie świętokrzyskim, do 1998 kieleckim, w powiecie kazimierskim, siedziba gminy Kazimierza Wielka, nad Nidzicą. Jest najmniejszym miastem powiatowym w województwie świętokrzyskim oraz 4. najmniejszym miastem powiatowym w Polsce. W 1595 roku miejscowość położona w powiecie proszowskim województwa krakowskiego była własnością kasztelana małogoskiego Sebastiana Lubomirskiego.
 

Na terenach tej miejscowości warto odwiedzić między innymi: 
* Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego z 1633, przebudowany w latach 1894-1895. Na ołtarzu głównym z początku XIX w. znajduje się obraz Ukrzyżowania autorstwa Franciszka Smuglewicza. Obok kościoła ulokowana była drewniana dzwonnica z XIX w., przebudowana w latach 2002-2004,
* Zespół pałacowy z XIX w., w skład którego wchodzą: pałacyk z drugiej połowy XIX w., budynek zarządu cukrowni pochodzący również z połowy XIX w., 
* Wieża mieszkalna z 1888 nazywana basztą lub okrąglakiem. Znajdowały się w niej mieszkania praktykantów cukrowni. Obecnie mieści się tu Muzeum Ziemi Kazimierskiej, 
* Park dworski z XVIII w., przebudowany w II połowie XIX w. i w 1950 r. oraz piwnice dworu z XVIII w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce były:
- dwie takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 4381 w kolekcji,
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Miasta w Sejnach - miasto powiatowe w północno-wschodniej części województwa podlaskiego, powiat sejneński. Położone na Pojezierzu Wschodniosuwalskim, nad Marychą (lewy dopływ Czarnej Hańczy). Prywatne miasto duchowne położone było w końcu XVIII wieku w powiecie grodzieńskim w województwie trockim.
 

Na liście turysty odwiedzających Sejny powinny się znaleźć między innymi:  
* Część miasta, XVI/XVII, XIX w.,
* Zespół klasztorny dominikanów: Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 1610-19, klasztor, 1619-1706, pocz. XIX, XX w., ogrodzenie z bramami, XVII w.,
* Kościół poewangelicki, obecnie kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, połowy XIX w., 
* Kaplica świętej Agaty - kaplica postawiona na placu św. Agaty przed bazyliką, zbudowana około 1789 r. z fundacji parafian. Na jej postawienie wpływ miały liczne pożary nawiedzające miasto. W kaplicy znajduje się obraz św. Agaty z połowy XVIII w. Fresk na sklepieniu wyobrażający „Kuszenie Chrystusa” namalował w latach 50. XX wieku Stanisław Kaźmierczyk. Na dachu stoi figura świętej Agaty wykonana w drewnie lipowym w 1828. Kute ogrodzenie budowli w 1904 jest dziełem miejscowych rzemieślników, 
* Synagoga zbudowana na miejscu Starej Synagogi, 
* Biała Synagoga z lat 1860-1870,
* Cmentarz rzymskokatolicki „stary”, pierwszej połowa XIX w., ul. Głowackiego: kaplica rodziny Wolmerów, 1830, ogrodzenie z bramami, XIX w., 
* Ratusz miejski z 1846, 
* Poczta, ul. Piłsudskiego 35, koniec XIX w.,
* Dawny pałac biskupi, obecnie dom mieszkalny, ul. Piłsudskiego 28, 1841,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- album "Miasteczko nad Marychą - Sejny 450 lat",
- list,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży budowlanej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- metrówka drewniana,
- smyczka,
- breloczek,
- mała metrówka,
- zapalniczka,
- dwa długopisy,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).