poniedziałek, 15 listopada 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, z wizytą u polskiego działacza społeczno/niepodległościowego, żołnierza, polityka, męża stanu i Pierwszego Marszałka Polski (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 977

Dziś mamy 15 listopada 2021r. Dzień dobry, Good morning, Bonjour, Dobré ráno 👋👋 - dlaczego tak oficjalnie się z Wami witam ? Ponieważ dziś poza nowymi gadżetami chciałbym zaprezentować na blogu tak na kilka dni po 103-ej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pewną produkcję filmową nawiązującą do wspomnianej już rocznicy - kto się domyśla, o jaki film chodzi... ? OK nie będę już fanów bloga trzymał w niepewności, odpalamy kolejne streszczenie mojego MINI gadżetowego serialu "Łukasz w krainie gadżetów" i jazda...

W ubiegły czwartek 11 listopada Łukasz wybiera się na Wielką Motoparadę Niepodległości w Siedlcach. Szybko postanawia zrobić z tego wydarzenia video relację 😮, którą możecie obejrzeć tutaj poniżej 👌 W poniedziałek o poranku chłopak denerwuje się przed premierą nowego gadżetowego wpisu na blogu. Jest bardzo ciekawy jak fani zareagują na kolejny MIX przesyłek - w tym na zapowiadaną wcześniej dużą paczkę kurierską 😐 Nieoczekiwanie na skrzynce mailowej "gadżeciarza" wśród kilku maili z odmową Łukasz znajduje dwie miłe odpowiedzi o treści: "Ma Pan bardzo interesujące hobby. Będzie nam miło, gdy nasze gadżety zasilą Pana imponującą kolekcję" oraz "Gadżety prześlemy na wskazany adres. Pozdrawiamy!" - chłopak jest zadowolony z takiego obrotu spraw 😍


Piłsudski - polski fabularny film biograficzny z 2019 w reżyserii Michała Rosy, poświęcony postaci Józefa Piłsudskiego, wyprodukowany przez Studio Filmowe „Kadr”. Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami - żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym - zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg - by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. "Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.
 

 Z obsady aktorskiej filmu "Piłsudski" posiadam autografy od:
Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz),
 


PS: Jak zawsze okienko komentarze jest dla Was - zachęcam do dużej aktywności w tym temacie 😍😘


Pierwsza duża paczka kurierska pochodzi od przyjaciółki bloga.
A w pierwszej dużej paczce kurierskiej znalazłem: 
- dwa duże notesy,
- 19 mniejszych notesów,
- 9 zeszytów,
- zestaw naklejek,
- skrobaczka do okien,
- dwie smyczki,
- 19 opasek odblaskowych,
- notes na lodówkę,
- 47 buttonów,
- organizer na monety,
- cztery opaski,
- 26 opasek silikonowych,
- okulary przeciwsłoneczne,
- 29 odblasków (nie ma ich na zdjęciu),
- 60 breloczków,
- zaślepka na kamerkę internetową,
- sześć żetonów sklepowych,
- mały składany nożyk (w sam raz do otwierania paczek),
- kwadracik antystresowy,
- medalik,
- przypinka PIN - 4374 w kolekcji !!!
 

 
Druga paczka kurierska jest od Grupy Arche (Pałac i Folwark Łochów).
Pałac i Folwark Łochów (ul. Marii Konopnickiej 1 i 10, 07-130 Łochów) - to niezwykły kompleks hotelowy blisko natury z dala od zgiełku miasta i jedynie godzinę drogi od Warszawy! Pałac został odbudowany i odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche w latach 2005 - 2008. Firma istnieje od 1991 roku. Sukcesy odniesione na rynku nieruchomości umożliwiły spełnianie marzeń, takich jak przywracanie dawnej świetności obiektom zabytkowym. Arche buduje mieszkania i hotele w Warszawie (osiedle Woronicza Park, Willa Vogla, Hotel Puławska Residence) i Łodzi (lofty w budynkach po Łódzkiej Wytwórni Papierosów) oraz centra konferencyjno - wypoczynkowe: Pałac Łochów, Janów Podlaski, Drohiczyn Kresowy. Jest również właścicielami Parku Handlowego Arche Dom w Siedlcach. Centrum konferencyjno - wypoczynkowe Pałac Łochów oddaje do dyspozycji gości 200 miejsc noclegowych w pokojach hotelowych oraz apartamentach, sale jadalne i szkoleniowe, które pomieszczą jednocześnie 500 osób. Do zespołu pałacowo-parkowego należą budynki: Pałacu, Kuchni Pałacowej, Wozowni i Oficyny, oraz: Kamienna Grota, zabytkowy drewniany kościółek z I połowy XX w. pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, staw i 13 hektarów terenów zielonych z dostępem do rzeki Liwiec. Po więcej informacji na temat pałacu zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- fajny magnes na lodówkę z wizerunkiem Władysława Grochowskiego prezesa,
- torba papierowa,
- atlas "Łochów - Miasto rozkwitające w objęciach natury",
- folder reklamowy,
- ulotka,
- długopis,
- ołówek,

 
!!! Dziękuje bardzo za paczkę oraz miły kontakt - pozdrawiam 😉 !!!

Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Eliza Rycembel - polska aktorka. Laureatka Orła oraz nagrody 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Boże Ciało. Eliza Rycembel od szóstego roku życia uczyła się baletu w Studiu taneczno-aktorskim Hanny Kamińskiej przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej. Występowała między innymi w Teatrze na Woli i w Sali Kongresowej. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2019). 
 

Tomasz Schuchardt - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W 2005 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. W 2009 roku ukończył studia na PWST w Krakowie. W 2010 roku podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrał nagrodę za główną rolę męską w filmie Chrzest Marcina Wrony. Nagrodę otrzymał ex aequo wraz z Wojciechem Zielińskim. Również w 2010 roku otrzymał nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski, za rolę Jakuba w spektaklu „Bramy raju” Jerzego Andrzejewskiego, w reż. Małgorzaty Bogajewskiej granym na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2012 otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską za rolę w filmie Jesteś Bogiem na 37. Gdynia Film Festival. W grudniu 2015 nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie Mur.
 
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami od: Elizy Rycembel i Tomasza Schuchardta,
 

Czwarta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej partii politycznej.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwa foldery "550-lecie Polskiego Parlamentaryzmu",
- notes,
- dwie smyczki,
- dwie opaski odblaskowe,
- notes na lodówkę,
- dwie zakładki na magnesie,
- długopis,
- zestaw zakreślaczy,
- ołówek,
- mała metalowa zakładka,
- button,
- cztery sejmowe magnesy na lodówkę,
- trzy przypinki PIN - 4375, 4376 i 4377 w kolekcji !!!
 

!!! Chciałbym podziękować za przesyłkę jednemu przedstawicielowi tej partii oraz za miły kontakt 😉 !!!

Piąta przesyłka jest od pewnego nadawcy.
Andrea Bocelli - włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Jest najlepiej sprzedającym się śpiewakiem na świecie i jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych.
 

A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Andrea Bocelli,
 

Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Chrzanowie - powiat w Polsce w województwie małopolskim, odtworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chrzanów. Powiat chrzanowski powstał po raz pierwszy w latach 1853/1854 jako jeden z dwóch powiatów Wielkiego Księstwa Krakowskiego w Królestwie Galicji. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia, gminy wiejskie: Babice i  miasta: Alwernia, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia.
 

Ziemia chrzanowska rozciągająca się na pograniczu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskieji Śląskiej, pomiędzy Krakowem i Katowicami, posiada liczne walory przyrodnicze i krajobrazowe.
Jej tereny są doskonałe do uprawiania różnego rodzaju turystyki aktywnej. Wyznaczone szlaki rowerowe, piesze i tematyczne, pozwalają na poprowadzenie przyjemnych wycieczek. Doskonale nadają się zarówno dla osób, które lubią spokojne, krajoznawcze spacery, jak i dla tych, którzy wolą wyzwania i długie trasy. Sieć szlaków rowerowych, pieszych oraz ścieżek tematycznych została poprowadzona w ten sposób, by dotrzeć do jak największej ilości ciekawych zakątków - zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- mapa powiatu,
- folder turystyczny,
- przypinka PIN z herbem - 4378 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Ośrodka Kultury w Byczynie.
Miasto Byczyn - gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, powiat kluczborski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie opolskim. Siedziba gminy to Byczyna. W skład gminy wchodzi miasto Byczyna i 22 wsie sołeckie.
 

Byczyna, miasto położone w północno - wschodniej części Opolszczyzny, należy do najstarszych i najatrakcyjniejszych miast na Śląsku. Słynie z bogatej historii i licznych zabytków. Wydarzeniem, które wpisało, na zawsze, miasto w karty historii Polski była bitwa pod Byczyną. Rozegrała się ona 24 stycznia 1588 roku pomiędzy wojskami hetmana Jana Zamoyskiego, a wojskami arcyksięcia Maksymiliana Habsburga. Zwycięstwo w bitwie wojsk hetmana Zamoyskiego pozwoliło na osadzenie na tronie Polski króla Zygmunta III Wazy.  
 
Do dziś Byczyna posiada swoisty urok dawnego miasta. Zabudowa pozwala poczuć ducha dawnych czasów, a liczne atrakcje, nie tylko te spod znaku zabytków, przyciągają całe rzesze turystów mogących znaleźć tutaj spokój i pozwalają odpocząć. To właśnie bogata historia Byczyny i liczne zabytki w gminie predestynuje miasto i pozostałe miejscowości do tego, aby stworzyć atrakcyjny produkt turystyczny związany z historią, tradycją i zabytkami. Produkt ten funkcjonuje w Byczynie pod pojęciem gminy tematycznej „Rycerska Byczyna”. Od wielu lat organizowane są w gminie liczne wydarzenia kulturalne (m.in. Międzynarodowe Festyny Rycerskie, obchody Europejskich Dni Dziedzictwa) mające na celu wyeksponowanie bogatego dziedzictwa kulturowego Byczyny. Serdecznie zapraszamy do „Rycerskiej Byczyny”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀  
 
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder turystyczny,
- cztery buttony,
- siedem ulotek,
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych - miasto w województwie podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne. Wieś prawa wołoskiego Vstryki, własność starostwa przemyskiego położona była na przełomie XVI i XVII wieku w ziemi sanockiej województwa ruskiego. Ustrzyki Dolne uzyskały lokację miejską po 1727 roku, zdegradowane w 1945 roku, ponowne nadanie praw miejskich w 1952 roku. W latach 1944-1951 miasto należało do ZSRR (wróciło do Polski w ramach umowy o zmianie granic podpisanej między RP a ZSRR 15 lutego 1951 r.). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa krośnieńskiego. Leży na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej. 
 

Do zabytków tej miejscowości należą między innymi: 
* Barokowe Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu z 1740 r. oraz cmentarz rzymskokatolicki z końca XIX wieku,
* Neogotycki kościół rzymskokatolicki Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z lat 1909-1911 wraz z ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem z II połowy XVII wieku, 
* Murowana dawna cerkiew na Strwiążyku (obecnie przy ulicy Strwiążyk) z 1831 r.,
* Murowana cerkiew greckokatolicka Zaśnięcia Matki Bożej z 1874 r. Dzwony z tej cerkwi w 1939 r. w obawie przed sekwestrem wojennym zostały zakopane, a po 1951 r. wykopane i zarekwirowane przez władze PRL,
* Budynek dawnej synagogi z około 1870 r. oraz zabytkowy cmentarz żydowski (założony w XVIII wieku),
* Stacja kolejowa z 1872 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce było:
- dwie przypinki PIN z herbem i logotypem - 4379 i 4380 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Gminy Radków - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, powiat kłodzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wałbrzyskim. Siedziba gminy to miasto Radków.
 

Atrakcjami turystycznymi Gminy Radków są:
* Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Gór Stołowych i ich najatrakcyjniejsze i najbardziej odwiedzane miejsce,
* Błędne Skały - rezerwat krajobrazowy o powierzchni 21,14 ha na wys. 852 m. z siecią regularnych, szeroko rozwartych szczelin skalnych o głebokości 6-8 m; tworzą one labirynt skalny, "skalne miasto" z wąskimi uliczkami,
* Radkowskie Skały,
* Skalne Grzyby,
* Fort Karola,
* Bazylika Wambierzycka,
* Kalwaria Wambierzycka - jedna z największych w Europie, obejmuje ok. 150 kaplic i stacji,
* Ruchoma Szopka,
* Szosa Stu Zakrętów - prowadzi z Radkowa do Kudowy-Zdroju przez Karłów, w obszarze Gór Stołowych,
* Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- przewodnik turystyczny,
- mapa,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- magazyn,
- dwa foldery turystyczne,
- dwie mapy,
- dwie ulotki,
- list,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).