poniedziałek, 13 lipca 2020

Poniedziałkowe - 9 przesyłek i paczek, powyborcze popołudnie w świecie gadżetów (w tym jedna kurierska) - wpis numer 898

Dziś mamy 13 lipca 2020 rok. Witam wszystkich czytelników, przyjaciół i fanów bloga 👋 Kurde dopiero teraz zauważyłem zaczynając pisać tego posta, że to już 898 wpisów jest za nami - dasz wiarę 😉😲😍 Pamiętam swoje początki, jak kiedyś wyglądały posty a jak dziś olaboga - ale o tym nie chciałbym się dziś rozpisywać 😬😆😬 Co do naszych gadżetowych spraw to tradycyjnie na dobre rozpoczęcie tygodnia mam dla Was MIX 9 nowych przesyłek (w tym coś od kuriera) 👍

13 lipiec to także Dzień Frytek 💥 Ojczyzną frytek jest Belgia, do której ziemniaki dotarły z Ameryki Południowej tuż po wysypie wielkich odkryć geograficznych. W okolicach XVIII w
ieku mieszkańcy niewielkiego belgijskiego miasteczka Dinant nad rzeką Meuse musieli ratować się przed głodem tym, co mieli w zapasie. Z powodu srogiej zimy zamarzła rzeka, z której dotychczas czerpali pożywienie w postaci małych, smażonych rybek.  W ten sam sposób przygotowano wówczas ziemniaki. Nikt się wtedy nie spodziewał popularności, jaką za sobą poniesie to przypadkowe odkrycie.


WYBÓR RODAKÓW:
Wczoraj wszyscy nasi rodacy w Polsce, jak i za granicą dokonali wyboru nowej Głowy Państwa na kolejne 5 lat. Choć wyniki sondażowe zaraz po zamknięciu lokali wyborczych szły łeb w łeb to ostatecznie ten pojedynek wygrał urzędujący Prezydent Andrzej Duda. Wybaczcie, ale nie zdradzę Wam, w której kratce kandydata ja osobiście postawiłem wczoraj znaczek X, ale mogę śmiało powiedzieć, że do czasu uzyskania praw wyborczych nie opuściłem żadnych wyborów.


Andrzej Sebastian Duda - polski prawnik i polityk, od 6 sierpnia 2015 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Doktor nauk prawnych, w latach 2006-2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2008-2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w latach 2007-2011 członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji (2011-2014), poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014-2015).

(podpis zdobyty osobiście - miałem także okazje dwa razy spotkać Prezydenta na żywo)

NOWY MODEL:
Muszę się Wam przyznać, że w ostatnim czasu trochę zaniedbałem jedne moje zbiory - mowa tu o kolekcji modeli motoryzacyjnych 😞😟😕 Dlatego dzisiaj poza gadżetami chciałbym Wam przedstawić nowe autko 💪 Jest to fura terenowa spod znaku Mercedesa G 63 AMG 6x6. Mały model ładnie się prezentuje, a co dopiero duży ŁAŁ 😀😵😃

PS: W wolnej chwili zachęcam Was bardzo gorąco do aktywnego komentowania moich nowych postów na blogu, Facebooku, Twitterze i Instagramie - BRAWO WY 😎


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Hydro ZNPHS Sp.z.o.o.
Hydro ZNPHS Sp.z.o.o. (ul. Strażacka 60, 43-382 Bielsko-Biała) - firma została założona w 1988 roku. Przedmiotem działalności od początku była produkcja, handel i naprawa elementów hydrauliki siłowej. Lata doświadczeń oraz wymagania Klientów przyczyniły się do stopniowego rozszerzenia działalności. W efekcie HYDRO zakładane przy udziale niewielkiego kapitału oraz bez bazy lokalowej, aktualnie zajmuje ponad 7000 m2 pow. użytkowej i zatrudnia 106 osób. Obecnie HYDRO koncentruje swoją działalność na handlu oraz produkcji komponentów hydrauliki siłowej. Konsekwentna polityka rozwoju doprowadziła do osiągnięcia wysokiego poziomu sprzedaży a zarazem do zdobycia pozycji lidera na polskim rynku. Nawiązane kontakty z cenionymi i znanymi liderami w branży hydraulicznej (IMM, ATOS, MP FILTRI, MTC, COMATROL, GUARNITEC, VIVOIL, CAST, STUCCHI, TRANSFER OIL i wieloma innymi), intensywna i wytrwała praca oraz postęp techniczny przyczyniły się do profesjonalnej, szybkiej i fachowej obsługi Klientów, gwarantując usługi najwyższej jakości. Bardzo dobra znajomość źródeł pochodzenia produktów, bezpośredni dostęp do producentów oraz wieloletnia współpraca z nimi umożliwia HYDRO dostarczanie wysokiej jakości towaru w bardzo konkurencyjnych cenach. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- kubek,
- zestaw karteczek,
- gruby notes,
- list,
- podkładka pod napój,
- 2 smyczki,
- opaska odblaskowa (nie ma jej na zdjęciu),


 !!! Dziękuje bardzo za paczkę z gadżetami oraz miły kontakt - pozdrawiam !!!

Druga przesyłka jest od Fabryki Sztuk w Tczewie.
Fabryka Sztuk w Tczewie (83-110 Tczew, ul. 30 Stycznia 4) - powstała w 2007 r. jako Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie. Głównym zadaniem jest prowadzenie działalności kulturalnej, w tym propagowanie historii i tradycji Tczewa oraz regionu kociewskiego. Fabryka zaprasza serdecznie do skorzystania z bogatej oferty programowej. Jest to miejsce, które nie tyko można zwiedzić, lecz również wziąć udział w warsztatach artystycznych, dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat Tczewa i Kociewia oraz czynnie uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach. Fabryka Sztuk jest obiektem ogólnodostępnym, niezmiennie otwartym na nowe inicjatywy. To przyjazna placówka kultury, żyjąca instytucja, gdzie można przyjemnie obcować ze sztuką oraz miło i pożytecznie spędzić czas. Zapraszamy. To również dzięki gościom, możemy tak dynamicznie działać i rozwijać się. Liczni zwiedzający są motorem działań. Fabryka Sztuk dla swoich gości jest zawsze otwarta. Po więcej informacji na temat Fabryki Sztuk zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.

W drugiej przesyłce było:
- ładna koszulka L,
- kalendarz na ścianę,
- folder reklamowy,
- mały notes,
- notes z magnesem na lodówkę,
- kolorowe zakreślacze,
- opaska odblaskowa,
- smyczka,
- żeton sklepowy,
- długopis,
- 3 buttony,
- 4 magnesy z otwieraczem do butelek na odwrocie,


!!! Podobnie jak na górze dziękuje za przesyłkę i miły kontakt zwrotny - pozdrawiam !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od Miejskiego Klubu Sportowego "Miedz Legnica".
Klub Sportowy "Miedz Legnica" - został założony 28 lipca 1971 w Legnicy, jako spadkobierca MZKS Legnica. W 1992 roku drużyna zdobyła Puchar Polski oraz zagrała w Pucharze Zdobywców Pucharu, odpadając w meczu z AS Monaco. Od stycznia 2011 działa jako spółka akcyjna pod nazwą MKS Miedź Legnica SA. W 2018 roku awansował po raz pierwszy w swojej historii do Ekstraklasy. To 82. zespół w historii najwyższej polskiej ligi piłkarskiej wg stanu od 1927 roku. W sezonie 2019/2020 drużyna występuje w I lidze po spadku z najwyższej ligi.


A w trzeciej przesyłce było:
- duży plakat,
- wspólna pocztówka z zawodnikami,
- pocztówka z autografami piłkarzy "Miedzi Legnica",
- naklejka,
- list,



!!! Klubowi dziękuje za przesyłkę, życzę sukcesów piłkarskich i pozdrawiam !!!

Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela, z którym to już kolejny raz wymieniliśmy się swoimi wpinkami z kolekcji.
W czwartej przesyłce znalazłem:

- 6 przypinek PIN (5 zasili kolekcję a jeden rodzynek powędruje na wymianę) - od 3147 do 3151 w kolekcji !!!



!!! Dzięki Daniel za naszą kolejną wymianę na 3 razy S: szybko, solidnie, super - pozdrawiam !!!

Piąta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Goleniowie - powiat w północno-zachodniej Polsce, województwo zachodniopomorskie, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Goleniów. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, gminy wiejskie: Osina, Przybiernów i miasta: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica.


Powiat Goleniowski należy do wyjątkowo atrakcyjnych turystycznie regionów województwa - głównie za sprawą dużych powierzchni leśnych, które zajmują 35 % ogólnej powierzchni powiatu oraz akwenów stanowiących prawie 7 % jego powierzchni. Krajobraz powiatu jest bardzo urozmaicony, a jego ważnymi elementami, wzbogacającymi turystycznie poszczególne gminy są malownicze jeziora. Największe z nich to: jezioro Dąbie, Nowogardzkie oraz Kościuszki. Jeziora wraz z rzekami stwarzają dogodne warunki do wędkowania i czynnego odpoczynku nad wodą. Wymarzonym miejscem do pieszych i rowerowych wypraw, grzybobrania i polowań jest Puszcza Goleniowska.

Piękno Powiatu Goleniowskiego można podziwiać na licznych szlakach turystycznych, trasach rowerowych jak również płynąc szlakiem kajakowym „Meandry Iny”. Wszyscy amatorzy aktywnego odpoczynku mogą miło spędzić w kompleksie rekreacyjno-sportowym „Fala” w Goleniowie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀


A w piątej przesyłce było:
- gumowy breloczek,
- przypinka PIN z herbem - 3152 w kolekcji !!!



Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Skarżysku - Kamiennym - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Skarżysko-Kamienna. Najmniejszy, a zarazem najsilniej zurbanizowany powiat województwa świętokrzyskiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Skarżysko-Kamienna, gminy miejsko-wiejskie: Suchedniów, gminy wiejskie: Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne i miasta: Skarżysko-Kamienna, Suchedniów.


Na ziemiach Powiatu Skarżyskiego warto zobaczyć:
* Muzeum im. Orła Białego - siedzibą muzeum jest zabytkowy budynek Huty „Rejów” wybudowany w latach 30-tych XIX w. W muzeum obejrzeć można m. in. Wystawę prezentującą eksponaty dotyczące Wojny Obronnej, broń oraz wyposażenie i umundurowanie żołnierzy Wojska Polskiego z okresu kampanii wrześniowej. Największą atrakcją dla zwiedzających jest ekspozycja plenerowa kolekcji ciężkiego sprzętu bojowego i uzbrojenia – działa artyleryjskie, armaty przeciwpancerne i przeciwlotnicze, wyrzutnie rakietowe, czołgi, wozy pancerne i samoloty wojskowe różnego przeznaczenia. Unikatowym w skali kraju eksponatem jest pełnomorski kuter torpedowy ORP „Odważny” pozyskany dla Muzeum w 1987 r. W Muzeum znajduje się ponad 4 tysiące eksponatów militarnych,
* Pozostałości wielkiego pieca hutniczego z XVIII/XIX w. (zachowane fundamenty, mur oporowy, kanał przepustowy - jedyny zachowany gar wielkiego pieca w Staropolskim Okręgu Przemysłowym),
* Neogotycki Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego z 1923 r.,
* Drewniany zabytkowy Kościół pod wezwaniem świętego Józefa z 1928 r. Obok kościoła pomnik upamiętniający wizyty poety L. Staffa,
* Cmentarz rzymskokatolicki z ok. 1885 r.,
* Cmentarz żydowski z przełomu XIX i XX wieku, gdzie mieści się prawie 100 nagrobków, najwcześniejszy pochodzi prawdopodobnie z roku 1915,
* Budynek mieszkalno - administracyjny urzędnika drogowego z końca XIX w. Dróżniczówka - zabytek architektury,
* Drewniany Kościół świętej Zofii w Bliżynie,
* Neogotycki zameczek w Bliżynie (obecnie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury),
* Zabytkowy Dom Kultury w Mostkach z figurką św. Floriana,
* Liczne pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej,
Ogromnym atutem powiatu skarżyskiego jest bogactwo naturalne, przyrodnicze oraz ogromna lesistość terenu. Od lat jest nazywany „zielonymi płucami województwa świętokrzyskiego”. Ponad 60% powierzchni powiatu stanowią lasy. Warto zaznaczyć, iż na powierzchni prawie 30 tys. hektarów, 145 ha stanowią rezerwaty przyrody, ponad 131 ha - parki krajobrazowe, a ponad 16 tys. ha to obszary chronionego krajobrazu. Na domiar tych walorów jest tu także zbiór prawie 40 pomników przyrody ożywionej i nieożywionej. Na terenie powiatu funkcjonuje 5 obiektów noclegowych, które posiadają łącznie 403 miejsca noclegowe (2006 r.). Obecnie w powiecie działa 17 gospodarstw agroturystycznych, prowadzących usługi noclegowo - żywieniowe. Gospodarstwa te oferują turystom dodatkowe atrakcje, takie jak: jazdę konną, naukę malarstwa i rzeźby, kowalstwo artystyczne, czy też próbę swych sił w garncarstwie.
Działalność kulturalna w powiecie opiera się przede wszystkim na pracy miejskich i gminnych domów kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Starostwo Powiatowe patronuje wielu imprezom organizowanym w powiecie, a także jest organizatorem Dożynek Powiatowych i współorganizatorem wielu innych. Kalendarz imprez powiatowych obejmuje m.in. festiwale piosenki, konkursy muzyczne, konkursy recytatorskie i przeglądy teatralne, konkursy fotograficzne i motoryzacyjne, imprezy folklorystyczne, turniej wiedzy pożarniczej, biegi i inne zawody sportowe, rajdy rowerowe. Na stałe wpisały się także imprezy związane z obchodami rocznic, jak i folklorystyczne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W szóstej przesyłce było:
- smyczka,
- przypinka PIN z herbem - 3153 w kolekcji !!!



Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Lęborku - miasto w województwie pomorskim, siedziba powiatu lęborskiego. Lębork uzyskał lokację miejską w 1341 roku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa słupskiego. Lębork leży w pradolinie Redy-Łeby, nad Łebą i jej dopływem Okalicą, na północnym krańcu Puszczy Kaszubskiej, w bliskim sąsiedztwie Jeziora Lubowidzkiego na wschodzie, około 80 km na zachód od Gdańska. Ośrodek przemysłu elektromaszynowego, spożywczego, mineralnego (cegielnia Wienerberger) oraz lekkiego. Warte zobaczenia są mury miejskie wraz z wieżami, kościół pod wezwaniem świętego Jakuba, miejski ratusz, budynek sądu (dawny zamek krzyżacki) oraz muzeum.


Do zabytków tego miasta należy zaliczyć:
- Zamek w Lęborku, ul. Przyzamcze 2 - krzyżacki zamek z XIV wieku, przebudowany, obecnie siedziba sądu,
- Baszta Bluszczowa, ul. Basztowa - zrekonstruowana baszta z XIV wieku, stoi koło kościoła Św. Jakuba, jest własnością prywatną,
- Baszta Kwadratowa, ul. Korczaka - jeden ze średniowiecznych elementów miasta, pozostałość po murach miejskich, również ładnie zrekonstruowany,
- Baszta nr 24, ul. Dendrowskiego - tak zwana baszta oszkolona, pięknie zrewitalizowany element XIV-wiecznych murów,
- Baszta nr 27, ul. Basztowa - XIV-wieczna baszta mieści muzeum, pięknie odnowiona na wzór XIX-wiecznej kamienicy o zabudowie ryglowej,
- Kościół Świętego Jakuba, ul. Basztowa 8 - zabytkowy kościół początkami sięgający XIV wieku, zachował gotycki styl, od 2010 roku sanktuarium Św. Jakuba leżące na Szlaku Świętego Jakuba,
- Galeria Jakubów, ul. Derdowskiego - ciekawa galeria prezentująca różnych słynnych Jakubów,
- Ratusz, ul. Armii Krajowej 14 - okazała budowla z lat 1890-1900, na jej murach widoczny jest pręt chełmiński, wyznaczający długość 4,3266 m.,
- Kościół NMP Królowej Polski, Pl. Kopernika - neogotycki kościół z lat 1866-70 powstał jako ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki,
- Śladami średniowiecza, ul. Basztowa i inne - ścieżka wśród murów miejskich i zabytków,
- Spichlerz Solny, ul. Młynarska 24 - dawny krzyżacki spichlerz,
- Młyn i Dom młynarza, ul. Przyzamcze - dawny krzyżacki młyn,
- Plac Pokoju - dawny Rynek,
- Kamienice,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- duży składany plan miasta,
- przypinka PIN z herbem - 3154 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Dębica - gmina wiejska, leżąca obok miasta Dębica, w województwie podkarpackim, powiat dębicki. Przed 1945 rokiem teren obecnej gminy należał do województwa krakowskiego, po zakończeniu II wojny światowej weszła w skład nowo utworzonego województwa rzeszowskiego. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa tarnowskiego. Siedziba Urzędu Gminy znajduje się na terenie miasta Dębica.

Wspaniałe warunki klimatyczne zwłaszcza południowej części gminy, lasy z całym bogactwem runa leśnego, pagórkowaty, poprzecinany licznymi potokami i wąwozami krajobraz, 7 parków krajobrazowych obejmujących kilkusetletni starodrzew, zabytki i miejsca pamięci narodowej, infrastruktura sportowo-rekreacyjna oraz dogodne połączenia komunikacyjne to tylko niektóre walory turystyczne gminy Dębica. Największe skupienie zabytków znajduje się w miejscowości Zawada, zwaną z tego względu prawdziwą perłą ziemi dębickiej. Na szczególną uwagę zasługują: Sanktuarium Matki Boskiej Zawadzkiej z łaskami słynącym obrazem - miejsce licznych pielgrzymek wiernych, majątek ziemski Raczyńskich, XVIII. wieczna karczma do dziś zachęcająca gości do wstąpienia.
Straszną pamiątką po latach okupacji jest „Wzgórze Śmierci” w Pustkowie - obóz zagłady 15 tys. więźniów: Żydów, Rosjan i Polaków oraz polana Kałużówka w Braciejowej, gdzie znajduje się pomnik żołnierzy AK poległych w czasie akcji „Burza” w 1944 roku. Miłośnikom historii polecamy również zabytkowy kościół z XVII w. znajdujący się na cmentarzu w Pustyni, kapliczkę cmentarną w Brzeźnicy oraz liczne przydrożne kapliczki i figurki, a miłośnikom archeologii Zamczysko-Okop w Braciejowej, pozostałość grodu z XIII w.
Turystom odwiedzającym naszą gminę polecamy również: cztery oznakowane piesze szlaki turystyczne, niedawno oznakowany szlak rowerowy prowadzący z Latoszyna terenami górzystymi gminy do miejscowości Zawada, kąpielisko w Kozłowie dysponujące rowerami wodnymi i kajakami, basen kąpielowy w Pustkowie, a w sezonie zimowym wyciąg orczykowy w Stobiernej. Tym, którzy na dłużej chcieliby zagościć w naszej gminie polecamy ofertę kilkunastu gospodarstw agroturystycznych, bazę noclegową i sportową LKS w Pustyni oraz Szkoły Podstawowe w Zawadzie i Pustkowie jako obiekty kolonijne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było:
- 3 foldery reklamowe,
- 2 ulotki,


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być kopertą testową od firmy Coloray.pl
Coloray - firma swojej ofercie posiadamy fototapety, naklejki, obrazy oraz maty magnetyczne, dostępne w wariantach ponad 40 milionów wzorów. Gwarantuje, że produkty drukowane są na najlepszych materiałach renomowanych producentów, w 100% bezpiecznie dla środowiska. Firma nie uznaje kompromisów w kwestii jakości. W 2016 roku rozpoczęła piękną przygodę współpracy z artystami z całego świata - ilustratorami, grafikami i fotografami. Tworzą COLORAY starają się łączyć miłość do projektowania graficznego i fotografii z doświadczeniem jakie posiada w temacie personalizacji wnętrz - to pozwala nam na obsługę zleceń na najwyższym poziomie. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w jedenastej przesyłce było:
- 7 próbek produktów firmy,
- duży magnes na lodówkę,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).