poniedziałek, 18 grudnia 2023

Przedświąteczne - 10 przesyłek/paczek, kolejne święta przynoszą kolejne trudne wyzwanie 🤪Czy uda się "Poskromić złośnicę" po raz drugi ? 🤔 (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 1092

Dziś mamy 18 grudnia 2023r. W to poniedziałkowe popołudnie wita się z Wami pozytywnie zwariowany Łukasz na punkcie gadżetów 😜 Jak zawsze przed świętami jest dużo roboty w domu 🏠 ale przecież nie mogłem o Was dziś zapomnieć i nie przedstawić nowego gadżetowego wpis na blogu 🎆 Co do kolejnych moich blogowych publikacji to ustaliłem sobie właśnie taki harmonogram: 24 grudnia na blogu pojawią się życzenia świąteczne, 27 grudnia wleci nowy gadżetowy wpis (wyjątkowo w środę), 31 grudnia dodam podsumowanie roku 2023r. zobaczcie jak wyglądał ten rok pod względem gadżetowym a 2 stycznia zapodamy noworoczne spotkanie z gadżetami - możemy się tak umówić ? 🖐 dajcie i mi trochę poświętować... 🙏


Poskromienie złośnicy 2 - polska komedia romantyczna, która swoją premierę będzie miała 20 grudnia 2023 roku na platformie Netflix. Reżyserem produkcji jest Filip Zylber a za scenariusz odpowiada Hanna Węsierska. Poskromienie złośnicy 2 jest to druga część filmu, która pierwsza miała swoją premierę 13 kwietnia 2022r. Polskie Tatry są tak piękne, że nie warto z nich ruszać… nawet na chwilę. Po wydarzeniach z pierwszej części, życie Kasi (Magdaleny Lamparskiej) i Patryka (Mikołaja Roznerskiego) przypomina piękną, góralską bajkę. Wszystko jednak zaczyna się sypać, gdy Kasia udaje się na krótki wyjazd do Ameryki. Jej wyjazd z Zakopanego wywołuje lawinę wydarzeń, która poddaje ich związek ostatecznej próbie.


A z obsady aktorskiej filmu "Poskromienie złośnicy 2" posiadam autografy od:
Magdalena Lamparska (Kaśka), Mikołaj Roznerski (Patryk Nawrot), Piotr Cyrwus (Wacuś), Tomasz Sapryk (Jędruś), Dorota Stalińska (Maryla),


ŚWIĄTECZNIE SIĘ ZROBIŁO ☃️🎄:
Choć śnieg jak zwykle pojawił się na początku grudnia a teraz znikł - to i tak czuć ten świąteczny czas. W domu przygotowania (gotowanie, sprzątanie), w sklepach (tłumy, ludzie wykupują po pełne koszyki zakupów) a na mieście zwłaszcza po zmroku zrobiło się bardzo ładnie. Mowa tu o tegorocznych ozdobach świątecznych w moich Siedlcach. Można je obejrzeć między innymi na: placu Sikorskiego, placu Kościuszki, skwerze Niepodległości, przy Bibliotece Miejskiej, przy głównym skrzyżowaniu, przy naszej galerii Handlowej, przy pomniku Jana Pawła II oraz dwie nowe w Parku Miejskim "Aleksandria". Dajcie znać w komentarzach jak oceniacie moją foto relację po przedświątecznym spacerze po Siedlcach. A czy wasze miasta/miejscowości też mają takie ozdoby ? Jeżeli tak to jakie ? 

PS: Zdjęcie z dedykacją dla Natalii - przyjaciółki bloga 💐



PS: Zróbcie dla mnie mały prezencik w postaci góry nowych komentarzy pod ostatnim przed świętami gadżetowym wpisem na blogu 🎄 Obiecuje, że na wszystkie świątecznie odpowiem ☃️


Pierwsza przedświąteczna paczka kurierska jest od firmy Sieńko i Syn Autoryzowany Dealer Volkswagena.
Sieńko i Syn - to autoryzowany dealer marki Volkswagen w Białymstoku, której można zaufać. Salon mieści się przy ulicy Władysława Wysockiego 65. Tutaj: kupisz nowy samochód Volkswagen osobowy i dostawczy, zostawisz swoje auto w rozliczeniu- prowadzimy wykup pojazdów, kupisz oryginalne części i akcesoria do Twojego Volkswagena, wykonasz przegląd w autoryzowanym serwisie, zlikwidujesz szkodę w naszym Centrum napraw powypadkowych, ubezpieczysz swoje auto na korzystnych warunkach czy też wykonasz kompleksowe usługi detailingowe. Po więcej informacji na temat salonu zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej przedświątecznej paczce kurierskiej znalazłem:
- kubek,
- notes,
- smyczka,
- długopis,
- osiem krówek,


Druga przedświąteczna paczka kurierska okazała się być zakupami od pewnego sklepu internetowego.
W drugiej przedświątecznej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- model R.M.S. Titanica do złożenia z klocków Cobi,


Co do modelu po złożeniu robi on wrażenie. Jeżeli uważacie, że jest mały to się mylicie. Model ma 64 centymetry długości - będzie super pasował na regale. A jak Wam się podoba ?


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Sława Przybylska (właściwie Stanisława Przybylska-Krzyżanowska) - polska piosenkarka. Jest córką Józefa i Marianny Przybylskich. Po II wojnie światowej wychowywała się w Domu Młodzieży w Krzeszowicach. Jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, studiowała handel zagraniczny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej. Udzielała się artystycznie już w czasie studiów, debiutowała na szerszej scenie pod koniec lat pięćdziesiątych XX w.: w 1956 w Studenckim Teatrze Satyryków STS, a potem śpiewała w klubie studenckim „Stodoła”. W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia. Rozgłos zdobyła w 1958 piosenką Pamiętasz, była jesień, podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania. W 1960 wystąpiła w filmach Zezowate szczęście, śpiewając piosenkę Kriegsgefangenenpost, oraz Niewinni czarodzieje. Wykonuje także piosenki w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz jidysz - m.in. Miasteczko Bełz. Jej wykonanie piosenki Minuty nadziei znajduje się w zbiorach Muzeum Holokaustu w USA. 27 kwietnia 2007 otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Międzyrzec Podlaski. W 2016 tytuł Honorowego Obywatela przyznała jej także Rada Miasta Krzeszowice. Została odznaczona przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2011 otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Ponadto jest laureatką Diamentowego Mikrofonu (2015), a w 2012, z okazji 80. urodzin i 55-lecia pracy artystycznej, została wyróżniona medalem „Pro Masovia”. W 2023 artystka nadal koncertuje, ponadto wydała album pt. Pamiętasz była jesień poszerzony o nowe utwory.


Małgorzata Magda Umer-Przeradzka - polska piosenkarka, wykonawczyni poezji śpiewanej, autorka recitali, dziennikarka, reżyserka, scenarzystka i aktorka. Członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej. Urodziła się jako Małgorzata Umer, w rodzinie Edwarda, oficera Informacji Wojskowej (1926-1987), i Stanisławy z domu Gol (1929-2012). Jej stryjem był Adam Humer. Ukończyła XIV Liceum Ogólnokształcące im. Klementa Gottwalda w Warszawie (1967) i studia na Wydziale Filologii Polskiej i Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutowała pod koniec lat 60. w kabaretach studenckich, występując m.in. w klubie „Stodoła”. W 1969 po pomyślnym występie na Zimowej Giełdzie Piosenki z utworem „Jeśli myślisz, że ja cię nie kocham, to się mylisz” została dopuszczona do udziału w konkursie „Debiutów” na 7. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym otrzymała wyróżnienie za wykonanie kompozycji „Jedź na urlop, Romeo”. Miesiąc później z piosenką „Jestem cała w twoich rękach…” zwyciężyła na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej. W 1970 z utworem „Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie…” wygrała podczas kolejnej edycji FAMY, a w następnym roku piosenka zapewniła jej nagrodę na 9. KFPP w Opolu. W 1972 wystąpiła na 11. KFPP w Opolu z utworem „O niebieskim pachnącym groszku”, który początkowo miała wykonać w duecie z Andrzejem Nardellim, jednak ten zmarł tuż przed finałem festiwalu. Współtworzyła scenariusz koncertu „Polska poezja śpiewana”, który odbył się w ramach 12. i 13. KFPP w Opolu. W 1977 wystąpiła z utworem „Widzisz, mały” w koncercie „Nastroje, nas troje” na 15. KFPP w Opolu. W 1984 zaśpiewała piosenki „Szpetni czterdziestoletni” i „Kiedy mnie już nie będzie” podczas Kabaretonu w ramach 21. KFPP w Opolu. W 1997 wyreżyserowała koncert „Zielono mi”, przygotowany w hołdzie Agnieszce Osieckiej w ramach 34. KFPP w Opolu. W 2000 za „wybitne zasługi w działalności w ruchu studenckim, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej” została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 28 kwietnia 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Dzień później w Teatrze „Polonia” w Warszawie odbył się recital Umer z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. W 2015 zrealizowała i poprowadziła koncert „Scenki i obscenki, czyli Jeremiego Przybory piosenki” w ramach 52. KFPP w Opolu, gdzie dodatkowo otrzymała Grand Prix za „całokształt opolski”.

A w trzeciej przedświątecznej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Sławy Przybylskiej i Magdaleny Umer,


Czwarta SUPER przedświąteczna przesyłka należy do przyjaciela bloga Tomasza.
W czwartej SUPER przedświątecznej przesyłce znalazłem:
- zestaw: medal, przypinka na śrubie, 32 przypinki PIN (25 to dubel) i 22 przypinek na igle (jeden to dubel), razem kolekcję zasili 32 przypinki - od 6057 do 6088 w kolekcji !!!


Piąta przedświąteczna przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Patryk Szwichtenberg - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, muzyk i kompozytor. W 2017 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem WARSawy i gdyńskim Teatrem Muzycznym oraz z Muzeum Powstania Warszawskiego. Od 2018 jest członkiem zespołu artystycznego Teatru Bagatela. Widzom dobrze znany z roli Jana Winnego z serialu TVP "Stulecie Winnych".


A w piątej przedświątecznej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Patryka Szwichtenberga,


Szósta przedświąteczna przesyłka jest od przyjaciela bloga Macieja.
Waldemar Pawlak - polski polityk i rolnik, prezes Rady Ministrów w 1992 oraz w latach 1993-1995. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, prezes tej partii w latach 1991-1997 i 2005-2012. Poseł na Sejm X, I, II, III, IV, V, VI i VII kadencji (1989-2015), senator XI kadencji (od 2023), w latach 2007-2012 wicepremier i minister gospodarki w rządach Donalda Tuska. Kandydat na urząd prezydenta RP w 1995 i w 2010, od 1992 prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.


W szóstej przedświątecznej przesyłce było:
- stara (znaleziona gdzieś) z 1996 roku pocztówka świąteczna z życzeniami i podpisem Waldemara Pawlaka,


Siódma przedświąteczna przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Ostaszewo - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat nowodworski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim. Siedziba gminy to Ostaszewo.


Największą wartością gminy jest jej krajobraz kulturowy, związany z żuławskim systemem polderów, zieleń śródpolna, charakterystyczna flora i fauna oraz historyczna zabudowa wiejska i sakralna. Na przestrzeni wieków przenikały się tu różne kultury: pruska, pomorska, holenderska, ukraińska, mennonicka, niemiecka i polska. Każda pozostawiła po sobie ślad, widoczny do dziś. Charakterystyczne dla regionu domy podcieniowe można spotkać w prawie każdej wsi. Prawdziwym unikatem jest jedyny na Żuławach drewniany kościół w Palczewie z 1712 r. Dużą atrakcją są ruiny kościoła gotyckiego z XIV w. w Ostaszewie. Bogatą historię mają również inne budowle, jak np.: XIX-wieczny kościół parafialny w Ostaszewie oraz kościół z drewnianą wieżą w Jezierniku. Bardzo cenny jest XIX-wieczny holenderski wiatrak w Palczewie.

Bliskość Wisły i brak uciążliwych dla środowiska podmiotów dodatkowo zachęca do wypoczynku. Dolina Wisły została uznana w ramach sieci ekologicznej ECONET POLSKA za międzynarodowy korytarz ekologiczny. Na odcinku od Włocławka do Przegaliny stanowi Obszar Specjalnej Ochrony sieci NATURA 2000 pn. „Dolina Dolnej Wisły". W obrębie Gminy Ostaszewo podlega ochronie również jako część Środkowożuławskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przedświątecznej przesyłce znalazłem:
- żeton sklepowy z serii "Moja mała Ojczyzna",
- pocztówka,
- ulotka,


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Skrwilno - gmina wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, powiat rypiński. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa włocławskiego. Siedzibą gminy jest Skrwilno.


Do zabytków tej gminy należą między innymi:
* Zespół pałacowy w Okalewie, obejmujący: pałac z przełomu XVIII/XIX w.; park z początku XIX w.,
* Zespół kościelny parafii pod wezwaniem św. Anny w Skrwilnie, obejmujący: kościół z 1852 roku; dzwonnicę (kaplicę); ogrodzenie z bramą,
* Park dworski z drugiej połowy XIX w. w Skrwilnie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przedświątecznej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6089 w kolekcji !!!


Dziewiąta przedświąteczna przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przedświątecznej przesyłce było:
- wizytówka,
- przypinka PIN z herbem - 6090 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przedświąteczna przesyłka okazała się być kolejnymi moimi zakupami z jednego sklepu internetowego.
W dziesiątej i ostatniej przedświątecznej przesyłce znalazłem:
- lampki choinkowe 300 LED z pilotem do sterowania,


Poprzednie moje takie lamki miały już kilka lat i niektóre LED-y zaczęły się przepalać. Co śmieszne nie przepalały się pojedynczo tylko całymi kolorami. Dlatego też postanowiłem tym zafundować emeryturę i kupić nowe.


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍