poniedziałek, 7 września 2020

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, z piskiem opon nam nowe gadżety dziś wjechały na 3300 % (w tym wizyta Pocztexu) - wpis numer 909

Dziś mamy 7 września 2020 rok. Witam Serdecznie jak co poniedziałek w moim gadżetowym świecie 😁 Tradycyjnie na rozpoczęcie nowego tygodnia mam dla Was 10 nowych przesyłek i paczek do wspólnego otwarcia - to już za chwilę 😮😎😮 Kurcze w ostatnim czasie dość często brakuje mi wolnego czasu na drugi gadżetowy post w tym samym tygodniu - a lista przesyłek coraz dłuuuuuższa się robi 😏😉 Obiecuje że w tym tygodniu w środę, czwartek lub w piątek możecie spodziewać się kolejnego gadżetowego wpisu - obserwujcie fanpage bloga 👌👊👋

Dziś także w sam raz do poduszki czeka mnie kompletowanie listów z prośbami i zdjęciami do podpisu dla gwiazd, które chce wysłać w ciągu najbliższych dni 😲 Celowo na zdjęciu poniżej podałem tylko inicjały gwiazd abyście sami zgadli o jakie gwiazdy mi konkretnie chodzi - podpowiedz: jedna koperta zostanie wysłana do jednej instytucji... (swoje typy proszę podawać w komentarzach pod tym postem).


CO TO ZA TAJEMNICZA MARKA:
Chyba najwyższy pora odkryć karty i sprawdzić co za marka kryje się w garażu numer 8 w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych 😮 Są to autka niemieckiego producenta, produkowane pod tym znaczkiem od 1881 roku - mowa tu o firmie Mercedes-Benz 👍  Pod tą marką są produkowane na przykład: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy (tych ostatnich w moich Siedlcach jeździ aż 11). W kategorii samochodów osobowych, Mercedes-Benz uważany jest za jedną z najstarszych.


A w mojej moto-kolekcji markę Mercedes-Benz reprezentują następujące modele:
E-Class (biały - wersji dla niemieckiej policji), 300S (kremowy), Sprinter (żółty - wersja jako ambulans), V-Class (żółty), A 200 (czerwony), GLK (bordowy), C-Class (zielony), 300 SL (jasno niebieski), CLK-GTR (srebrny - w wersji rajdowej), SLS AMG (szary), Sprinter Travelneg (brązowy) i C83 AMG (czarny),


PS: Jak zawsze będę bardzo wdzięczny za dużą ilość nowych komentarzy od moich drogich widzów, czytelników i przyjaciół bloga 💗


Pierwsza paczka Pocztex jest od dużej polskiej firmy komunikacyjnej.
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- torba z materiału,
- gumowa podstawka pod telefon,
- ładny notes,
- mały scyzoryk,
- mały zestaw biurowy: dziurkacz + zszywacz + taśma klejąca,
- zawieszka na identyfikator,
- podstawka na zapiski na magnesie z wycieralnym mazakiem,
- przypinka PIN - 3287 w kolekcji !!!


Druga SUPER przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Patryka Stolarskiego, od którego w ostatnich dniach udało mi się odkupić kilka fajnych rzeczy.
W drugiej SUPER przesyłce było:
- 9 zdjęć z autografami od: Izabeli Trojanowskiej (muzyka), Dariusza Gnatowskiego (aktor), Agnieszki Holland (reżyser), Macieja Maciejczaka (muzyka), Bogusława Kudłeka (aktor), Bartłomieja Piekarskiego (aktor), Sarsy (muzyka), Krzysztofa Krawczyka (muzyka) i Edyty Geppert (muzyka),


I tym właśnie sposobem przy pomocy Patryka uzupełniła mi się grupa autografów od obsady serialu TV4 "Policjantki i Policjanci" - obecnie to podpisy od:

Wojciech Sukiennik (Krzysztof Zapała), Paweł Monsiel (Szymon Zieliński), Magdalena Szczepanek (Joanna Zatońska), Anna Kukawska (Emilia Drawska-Zapała), Przemysław Puchała (Jacek Nowak), Maryla Morydz (Zuzanna Kowal), Mariusz Węgłowski (Mikołaj Białach), Magdalena Wróbel (Alicja Morawska-Nowak), Agata Jakoniuk (Julia Mazurek), Honorata Witańska (Karolina Rachwał), Magdalena Malcharek (Aleksandra Wysocka), Anna Durka (Zofia Drawska), Bartłomiej Piekarski (Wojciech Niedźwiecki) i Bogusław Kudłek (Juliusz Poniatowski),


!!! Dziękuje Patryk za możliwość zakupu 😉 Jak widzisz ze mną można zawsze szybko się dogadać - do kolejnego zakupu POZDRAWIAM !!!

Trzecia dosłownie ognista przesyłka jest od pewnego nadawcy.
A w trzeciej ognistej przesyłce znalazłem:
- 2 podgrzewacze do rąk,
- 3 ulotki,
- 2 zapachy samochodowe,
- 2 opaski odblaskowe,
- 2 długopisy,


Czwarta SUPER przesyłka pochodzi z wymiany od kolejnego przyjaciela bloga Daniela.
W czwartej SUPER przesyłce było:
- 9 przypinek PIN z herbami - od 3288 do 3297 w kolekcji !!!


!!! Dzięki Daniel za kolejną naszą udaną dla dwóch stron wymianę - do kolejnego razu POZDRAWIAM !!!

Piąta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Łukowie - powiat w Polsce (województwo lubelskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Łuków. W skład powiatu wchodzą: Gminy miejskie: Łuków, Stoczek Łukowski i Gminy wiejskie: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska.


Atrakcje turystyczne:
Głównymi atrakcjami turystycznymi są: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (gm. Krzywda) gdzie się urodził polski noblista, zespół klasztorny O.O. Karmelitów Trzewiczkowych z XVII w. w Woli Gułowskiej oraz rezerwat Jata. Obok tego, niewątpliwą atrakcją obszaru jest Stoczek Łukowski i jego okolice, który słynie w całej Polsce z pierwszej zwycięskiej bitwy Powstania Listopadowego, stoczonej 14 lutego 1831 r. oraz jako miejsce urodzenia Aleksandra Świętochowskiego – znanego polskiego ideologa pozytywizmu.

Szlaki turystyczne:
Przez obszar Ziemi Łukowskiej przebiegają trzy szlaki turystyczne. W mieście Stoczek Łukowski rozpoczyna swój przebieg pieszy i rowerowy szlak turystyczny „Szlak Powstań Narodowych”. Prowadzi ze Stoczka Łukowskiego przez Domanice - Iganie - Mokobody - Liw - Węgrów - do Miedznej. Szlak przebiega przez tereny, które były świadkiem walk w okresie Powstania Listopadowego. Przez środkową część obszaru przebiega niebieski szlak Sienkiewiczowski (Łuków - Okrzeja) związany z miejscem urodzenia i twórczości polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. W skrajnie południowej części obszaru, na terenach gminy Adamów ma swoją trasę zielony szlak im. gen. bryg. Franciszka Kleeberga (Dęblin - Bobrowniki - Ułęż - Sobieszyn - Wola Głuchowska - Charlejów - Białobrzegi - Kock). Szlak przebiega przez obszary związane z walkami SGO “Polesie”, atrakcyjne historycznie i bogate w zabytki. Ponadto przez obszar Ziemi Łukowskiej przebiegają trzy regionalne szlaki dziedzictwa kulturowego, tj.: Szlak Kultury Wsi i Miasteczek, Szlak Wielkich Pisarzy i Szlak Muzealny.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem powiatu - 3298 w kolekcji !!!


!!! W tym miejscu chciałbym podziękować dwóm pracownikom urzędu za pomoc w otrzymaniu przypinki PIN mojego sąsiedniego powiatu - pozdrawiam !!!

Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Oleśnicy - miasto w Polsce, województwo dolnośląskie, w aglomeracji wrocławskiej, siedziba powiatu oleśnickiego, położone na lewym brzegu rzeki Oleśnicy (dopływ Widawy). Pod względem geograficznym Oleśnica leży na Nizinie Śląskiej na wysokości 152 m n.p.m., na Dolnym Śląsku.


Do zabytków miasta Oleśnica należą między innymi:
* Zamek książęcy - (inne nazwy zamek książąt oleśnickich, zamek oleśnicki lub po prostu zamek w Oleśnicy) jest najcenniejszym zabytkiem architektonicznym Oleśnicy, jednym z największych i najlepiej zachowanych zamków na Dolnym Śląsku. Jednocześnie najmniej znanym. W swojej historii istniał w postaci średniowiecznego grodu, zamku gotyckiego, renesansowej rezydencji książęcej, podlegającej wielokrotnym modernizacjom.
* Katolicki kościół barokowy pod wezwaniem świętej Trójcy jest najmłodszym zabytkiem sakralnym w Oleśnicy - jego powstanie, w mieście protestanckim, przy sprzeciwie księcia oleśnickiego, było możliwe dzięki zaangażowaniu księdza L. J. Pientaga, ofiarności niewielkiej rzeszy katolików (ok. 100 osób) i wsparciu cesarza Karola VI Habsburga. Budowa kościoła trwała w latach 1738-1744, a prace wykończeniowe kontynuowano przez kilkanaście lat.
* Ratusz - był to budynek raczej dwupiętrowy, w stylu gotyckim, z przyległą kwadratową wieżą od wschodu. Nie leżał w osi symetrii rynku, gdyż powstał na miejscu wcześniejszej budowli - domu kupieckiego. W 1535 r. ratusz ulega uszkodzeniu i wtedy podwyższono wieżę o oktogonalną nadbudowę. W ratuszu urzędował burmistrz oraz odbywały się zebrania Rady Miejskiej i posiedzenia ławy.
* Dom wdów - naprzeciw kościoła NP Marii i św. Jerzego, u zbiegu ulic Matejki i Kościelnej, stoi budynek wybudowany w 1683 r. Pochodzi z fundacji księcia Sylwiusza Fryderyka Wirtemberga.
Był to konwent wdów po kaznodziejach i nauczycielach, które książęta otaczali opieką. Zamieszkiwało w nim bezpłatnie 8 wdów, którym zapewniano także opał. Budynek ten, jednopiętrowy z wysokim dachem, był wówczas jednym z wyższych w tym rejonie miasta. Z czasem dach dwuspadowy zamieniono na mansardowy.
* Brama Wrocławska i mury obronne - w akcie lokacji Oleśnicy z 1255 r. poleca się obwałować miasto. Powstające wały miały konstrukcję drewnianą, obsypaną ziemią. Po objęciu rządów w księstwie przez Konrada I, obok już istniejących wałów, rozpoczęto wznosić mury ceglane o wysokości ok. 7-8 m, zwieńczone blankami i posiadające pomosty bojowe. W nich ostatecznie powstały cztery wieże bramne (Wrocławska, Trzebnicka, Sycowska i Namysłowska).
* Bazylika Mniejsza pod wezwaniem świętego Jana Apostoła w Oleśnicy - jest jedną z najstarszych świątyń śląskich. Prawdopodobnie istniała w formie kaplicy już w XII wieku jako budowla drewniana. Po raz pierwszy kościół był wzmiankowany w 1230 r. Po zamieszkaniu książąt w zamku, sąsiadujący z nim kościół parafialny stał się „zamkowym”, czyli świątynią książąt oleśnickich, przy udziale których był rozbudowany. W XV w. w czasach Piastów oleśnickich stał się murowaną trójnawową bazyliką i w takim ogólnym kształcie (po rozbudowach) dotrwał do obecnych czasów.
* Cerkiew prawosławna pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Bogarodzicy - kościół pod wezwaniem N. P. Marii i św. Jerzego jest jednym z ciekawszych zabytków budownictwa kościelnego w Polsce. W początkach swego istnienia, aż do 1505 roku, były to dwa oddzielne gotyckie kościoły klasztorne, stojące jeden obok drugiego.
* Kościół Zielonoświątkowy - najpierw był on synagogą wybudowaną przez Żydów prawdopodobnie w XIV wieku i po raz pierwszy wzmiankowaną w 1417 r. Była to orientowana świątynia w stylu gotyckim, dwunawowa, o dwóch filarach podtrzymujących sześć pól sklepiennych. Podobno wzorowana była na synagodze z Pragi, na co wskazuje duże podobieństwo obu budowli.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- plan miasta,
- folder reklamowy,
- 2 duże pocztówki,
- 3 ulotki,
- 2 naklejki,
- 2 przypinki PIN z herbem i reklamowa - 3299 i 3300 w kolekcji !!!


 !!! I tym właśnie sposobem moi drodzy Państwo dobiliśmy do kolejnej okrągłej setki w mojej kolekcji przypinek PIN - obecnie to już 3300, ale licznik dalej tyka tik,tak,tik,tak... !!!


A już w kolejnym gadżetowym poście przedstawiem Wam najnowsze zdjęcia mojej kolekcji przypinek PIN - dajcie mi znać jakbym zapomniał 😉

Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Chełm - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat chełmski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie chełmskim. Siedziba władz gminy to Pokrówka. W Depułtyczach Królewskich znajduje się lądowisko Chełm-Depułtycze Królewskie.


Na tej stronie ładnie opisane znajdziecie wszystkie najbardziej ciekawe i atrakcyjne miejsca turystyczne w Gminy Chełm -> LINK


SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- 2 długopisy,
- przypinka PIN z herbem - 3301 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Gródek - gmina wiejska w Polsce położona w województwie podlaskim, powiat białostocki. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa białostockiego. Siedziba gminy to Gródek.


Gmina Gródek zaprasza turystów do odwiedzenia następujących miejsc:
* Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gródku,
* Cmentarz żydowski w Gródku,
* Cerkiew świętej Anny w Królowym Moście,
* Cerkiew świętego Jana Teologa w Mostowlanach,
* Cerkiew św. Kosmy i Damiana w Mostowlanach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:- folder reklamowy,
- mapa,
- ulotka,
- pocztówka,


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Wejherowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat wejherowski. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji trójmiejskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 16 sołectw: Bieszkowice, Bolszewo, Gniewowo, Gościcino, Gowino, Góra, Kąpino, Kniewo, Łężyce, Nowy Dwór Wejherowski, Orle, Reszki, Sopieszyno, Ustarbowo, Warszkowo, Zbychowo. Siedziba gminy to Wejherowo, które jednak nie należy do gminy.


Gmina Wejherowo to piękny zakątek północnych Kaszub, leżący na ważnym szlaku komunikacyjnym łączącym Gdańsk ze Szczecinem. Usytuowana jest w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów w linii prostej od brzegów Morza Bałtyckiego. Gmina powstała w czerwcu 1934 r. z połączenia wójtostw w Bolszewie, Gniewowie, Łężycach, Wejherowie - Zamku oraz kilku niezależnych obszarów dworskich. Obecnie terytorium tej samodzielnej jednostki samorządowej stanowią, otaczające miasto Wejherowo, tereny wiejskie. W szesnastu sołectwach gminy zamieszkuje ponad 23 tys. mieszkańców. Na malownicze pejzaże w sporej części składają się rezerwaty przyrody i obszary chronionego krajobrazu. Ponad połowę powierzchni Gminy zajmują lasy i grunty leśne, a także liczne jeziora. Przez tutejsze tereny przepływa ponadto kilka rzek i potoków. Dzięki temu, Gmina jest terenem atrakcyjnym dla turystów i ludzi aktywnie wypoczywających.

Ponad 50% powierzchni Gminy znajduje się w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie Gminy Wejherowo znajdują się piękne jeziora o czystej wodzie - Zawiat, Bieszkowice, Borowo, Orle, Wyspowo oraz Ustarbowo. W okresie letnim najchętniej odwiedzanym przez turystów jest jezioro Zawiat. Gmina Wejherowo zadbała o zorganizowanie tam strzeżonego miejsca przeznaczonego do kąpieli. Na gości pragnących połączyć piękno natury ze sportem i rekreacją czeka 18. dołkowe pole golfowe w Pętkowicach. W Kniewie znajduje się natomiast ferma strusi afrykańskich. Poza obcowaniem z tymi egzotycznymi ptakami i możliwością skosztowania przyrządzonych z nich przysmaków, na miejscu można również skorzystać z uroków wędkowania i grzybobrania. Dla chętnych organizowane są przejażdżki bryczką, a zimą kuligi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce była:
- pocztówka z pozdrowieniami - dziękuje i też pozdrawiam 😍
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 3302 w kolekcji !!!


!!! Chciałbym także bardzo podziękować jednej Pani pracującej w urzędzie za pomoc i przesłanie przypinki oraz miły kontakt - pozdrawiam 😍 !!!

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży stolarki okiennej
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- worek na buty,
- notes,
- smyczka,
- zakładka na magnesie,
- ładny długopis,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).