poniedziałek, 22 czerwca 2026

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, historia sensacyjna "Oficera" czyli losy Kruszyńskiego 👮‍♂️, Rysia 👮‍♂️ i Wielgosza 👮‍♂️ (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 1226

Dziś jest 22 czerwca 2026r. Witam Panie 👋 Witam Panów 👌Stuknęła godzina na zegarze 14:00 dlatego odpalamy nowy gadżetowy wpis na blogu o numerze 1226. Nie będę ukrywał, że posty robię od końca i zawsze w tym wstępniaku nie wiem co napisać - dlatego od razu lecimy z tematem 3,2,1 START...

Poniedziałek to też premiera moich nowych zdjęć z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Co prawda miały być całkiem inne, ale z racji na wczorajszą imprezę chciałbym Wam (po lewej) pokazać kilka widoczków Dworku Mościbrody k.Siedlec. Bardzo ładne zdjęcia na imprezy typu wesela, urodziny, studniówki itp. Po prawej stronie mamy trochę natury - dajcie znać jak Wam się podobają foteczki...


Oficer - polski serial sensacyjny, emitowany od 17 marca do 23 czerwca 2005, przedstawiający losy warszawskich policjantów ze specjalnej grupy pościgowej oraz niebezpiecznych przestępców. Zdjęcia do serialu Oficer trwały od czerwca do października 2004. Serial był emitowany w czwartki o 20:30 w TVP1. Kontynuacją Oficera są seriale Oficerowie (2006) i Trzeci oficer (2008). Cały cykl liczy łącznie 39 odcinków. Męskie kino akcji z miłością w tle. Główny bohater to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest przebiegły i inteligentny. Serial „Oficer” dostępny jest za darmo online w TVP VOD Akcja rozgrywa się w Warszawie, gdzie Grand, Juby i Zidane – młodzi i wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej bandyci - próbują przejąć kontrolę nad miastem, dotychczas rządzonym przez mafijnego bossa Topora. Tytułowy bohater Tomasz Kruszyński „Kruszon”, wraz z partnerem Rysiem, stają do walki z groźną siatką przestępczą, walcząc o sprawiedliwość i porządek. W życiu „Kruszona” pojawia się Aldona, niezależna kobieta, która nie tylko przyciąga jego uwagę, ale również angażuje się w jego życie osobiste i zawodowe, tworząc relację pełną napięć i emocji. Ich wspólne wysiłki nie tylko przybliżają ich do rozbicia przestępczej machiny, ale również zmuszają do konfrontacji z własnymi słabościami i moralnymi wyborami. To nie tylko historia walki dobra ze złem, ale także głębsza refleksja nad ceną poświęceń i międzyludzkich relacji. Serial oferuje widzom niezapomniane sceny akcji, ale również buduje emocjonalny związek z postaciami, które zmierzają się z życiowymi wyzwaniami i zagrożeniami, nie zawsze oczywistymi na pierwszy rzut oka.


A z obsady aktorskiej serialu "Oficer" posiadam autografy od:
Borys Szyc (podkomisarz Tomasz Kruszyński "Kruszon"), Andrzej Chyra (nadkomisarz Krzysztof Ryś), Magdalena Różczka (komisarz Aldona Ginko), Karolina Gruszka (Malwina Wielgosz), Jan Frycz (wicepremier Marek Ratyński), Krzysztof Globisz (Waldemar Wiśniewski "Topor"), Paweł Małaszyński (Jacek Wielgosz "Grand"), Rafał Cieszyński (Sławomir Halec "Zidane"), Eryk Lubos (Leszek Januchta "Juby"), Tamara Arciuch (nadkomisarz Stella Lewandowska), Marian Dziędziel (inspektor Joachim Kondeja), Jacek Braciak (Jan Perłowski "Perła"), Robert Więckiewicz (Tadeusz Cypowicz "Cypa"), Jan Wieczorkowski (BOR-owik Ratyńskiego), Wojciech Solarz (Junior),


DO MAKA:
W ubiegłym tygodniu gadżeciarz Łukasz skusił się również na zestaw w Mc Donald's z kubkiem piłkarskim - mi wylosował się ten Ronaldinho. Powiem szczerze, że bardziej wolałbym szklanki Coca Coli niż te kubeczki 😏, ale na jednego można się skusić 😉 A Wy jak je oceniacie - może macie któryś ?


PS: Gorąca prośba do Was o aktywne komentowania moich nowych gadżetowych postów na blogu i innych portalach społecznościowych - z góry wielkie dzięki 💥


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży transportowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z mariału,
- kubek,
- skarpetki,
- notes,
- notes z karteczkami samoprzylepnymi,
- paski do zaznaczania,
- pendrive 8 GB,
- smyczka,
- zapach samochodowy,
- długopis,
- żeton sklepowy,


Druga paczka kurierska należy do pewnego nadawcy.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- model Bburago Ferrari F50 w skali 1/24 z otwieranymi drzwiami i komorą silnika,


Jak widać kolekcja motoryzacyjna rozrasta się o nowe cudeńka - zobaczcie sami jak teraz się prezentuje: 



Trzecia przesyłka a właściwie to moja relacja ze wczorajszego wydarzenia.
Norbi (Norbert Dudziuk) - polski piosenkarz oraz prezenter telewizyjny i radiowy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie skrzypiec. Studiował wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku i wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, ale nie ukończył żadnego z tych kierunków. Na początku kariery grał na uroczystościach ślubnych i pogrzebowych. Był członkiem olsztyńskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, z którym koncertował po Europie. Występował jako muzyk wspomagający w olsztyńskiej orkiestrze oraz dorabiał jako DJ i handlarz (m.in. w sklepie na dworcu PKP w Olsztynie), a także jako pracownik winnicy niedaleko Carcassonne. W marcu 1997 podpisał kontrakt z wytwórnią PolyGram Polska. Dwa miesiące później wydał swój debiutancki singiel „Kobiety są gorące”, który stał się ogólnopolskim przebojem, docierając do pierwszego miejsca m.in. na liście przebojów Radia Zet i RMF FM. Utworem promował swój debiutancki album studyjny pt. Samertajm, za który w kwietniu 1998 otrzymał Fryderyka za album roku - dance & techno, a także był nominowany do tej nagrody muzycznej za fonograficzny debiut roku. W tym samym roku wydał album pt. Norbi 2, a pochodzący z płyty singiel „Rozkołysz mnie” stał się radiowym przebojem. Po wydaniu trzeciego krążka, Norbi 2.0.0.0., odczuł spadek radiowej popularności i kryzys twórczy. Wystąpił w teledysku do remiksu piosenki „Kobiety są gorące”, który w 2007 stworzył zespół Wet Fingers. W lipcu 2011 uczestniczył w nagraniu utworu „Mazurski cud”, który powstał w ramach akcji „Mazury Cud Natury” promującej region Mazur. W styczniu 2013 zaśpiewał gościnnie w utworze „Wiem, że ciebie chcę” grupy Coolers. W maju 2020 włączył się do akcji #Hot16Challenge.


Tatiana Okupnik - polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. W latach 1998-2005 wokalistka zespołu Blue Café, z którym wydała dwa albumy studyjne: Fanaberia (2002) i Demi-sec (2003) oraz wylansowała przeboje: „You May Be in Love”, „Do nieba, do piekła”, a z utworem „Love Song” reprezentowała Polskę w 49. Konkursie Piosenki Eurowizji (2004). Od 2005 artystka solowa, wydała trzy płyty: On My Own (2007), Spider Web (2011) i Blizna (2014). Była członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Była jurorką, prowadzącą bądź uczestniczką kilku telewizyjnych programów rozrywkowych oraz wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii reklamowej dla jednej dużej firmy.

A w trzeciej przesyłce było:
- dwie pocztówki z autografami Norbiego i Tatiany Okupnik osobiście otrzymane,


!!! Autografy udało mi się otrzymać w czasie wczorajszego festiwalu "Na boczku" w Mościbrodach, gdzie Norbi i Tatiana Okupnik występowali !!!


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Radosława.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- dwie przypinki PIN - 7578 i 7579 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka należy do przyjaciela bloga Konrada.
Marta Surnik - to polska dziennikarka newsowa i kulturalna, prezenterka telewizyjna oraz konferansjerka, której zawodowe losy od ponad dekady nierozerwalnie łączą się z Telewizją Polską. Szeroka publiczność zna ją przede wszystkim jako gospodynię uwielbianego cyklu showbiznesowego „Czerwony dywan” w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP 2. To właśnie tam Marta Surnik każdego dnia trzyma rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń kulturalnych, premier filmowych oraz nowinek z życia osób publicznych. Jej autorskie analizy i sprawozdania charakteryzują się rzetelnością, dystansem oraz brakiem taniej sensacji, co wyróżnia ją na tle innych reporterów zajmujących się tą tematyką. Droga na medialny szczyt nie była jednak dziełem przypadku, ale efektem wieloletniej, ciężkiej pracy u podstaw. Zanim Marta Surnik stała się jedną z kluczowych twarzy porannego pasma TVP 2, przez długi czas doskonaliła swój warsztat jako reporterka realizująca materiały dla platformy TVP VOD. To tam uczyła się dynamicznego montażu, sztuki zadawania celnych pytań pod presją czasu oraz elastyczności, która jest kluczowa w pracy reporterskiej. Przełomowym etapem w jej karierze było powierzenie jej roli osoby odsłaniającej tajemnice kulis w gigantycznych formatach rozrywkowych Telewizji Polskiej. Widzowie doskonale pamiętają jej relacje zza kulis muzycznego show „The Voice of Poland” oraz tanecznego programu „You Can Dance - Nowa Generacja”. Marta potrafiła rozładować stres uczestników, wydobyć z nich szczere emocje i pokazać magię telewizji od kuchni, co szybko zostało dostrzeżone przez dyrekcję stacji. Obecny status Marty Surnik w mediach publicznych jest niezwykle silny. Nie ogranicza się ona wyłącznie do krótkich wejść antenowych. Regularnie powierza się jej współprowadzenie całych wydań „Pytania na śniadanie”, gdzie tworzy zgrane duety z innymi prezenterami. Jej pozycja umocniła się jeszcze bardziej, gdy zaangażowano ją jako jedną z głównych twarzy wielkich projektów plenerowych, takich jak prestiżowa letnia trasa koncertowa „Lata z Radiem i Telewizją Polską”. Prowadzenie koncertów przed wielotysięczną publicznością zgromadzoną na stadionach i przed telewizorami potwierdziło jej wszechstronność, nienaganną dykcję oraz niesamowitą odporność na stres podczas transmisji na żywo.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Marty Surnik,


!!! Marta rok temu prowadziła koncert "Lata z Radiem i Telewizją Polską" w Mrozach 2025 na którym byłem !!!


Szósta przesyłka jest od przyjaciela bloga Sebastiana.
Chris Cugowskipolsko-angielski aktor i piosenkarz. Krzysztof Cugowski Junior jest owocem drugiego małżeństwa Krzysztofa Cugowskiego, ale znany również pod pseudonimem jako Chris Cugowski. 23-latek studiował aktorstwo w Londynie, a obecnie rozwija międzynarodową karierę. Niedawno udało mu się zdobyć angaż do popularnego serialu Netflixa "Bridgertonowie". W grudniu Chris Cugowski pochwalił się swoim sukcesem na Instagramie i załączył zdjęcia z planu. Muzyka jest nieodłączną częścią jego życia. Gra na pięciu instrumentach: gitarze, basie, pianinie, perkusji i ukulele". Wystąpił także w kilku spektaklach, m.in. "POSH", "Margaret of Anjou" oraz musicalu "All Shook Up" z piosenkami Elvisa Presleya.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Chrisa Cugowskiego,


!!! I tym właśnie sposobem kochani w swojej kolekcji autografów posiadam podpisy od całej muzycznej rodziny Cugowskich: Krzysztofa, Piotra, Wojciecha i Chrisa, czyli Krzysztofa Juniora !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Wadowicach - miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba władz powiatu wadowickiego i gminy miejsko-wiejskiej Wadowice. Położone jest w zachodniej części na Pogórzu Śląskim, południowej w Beskidzie Małym, nad rzeką Skawą. Przez miasto przebiegają: droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 52 i linia kolejowa nr 117.


Wadowice leżą nad rzeką Skawą, w kotlinie między Pogórzem Wielickim a Beskidem Małym. Pierwsze wzmianki o osadzie odnotowano w 1254 roku, ale założenie wsi przypisuje się księciu Władysławowi I Oświęcimskiemu w 1315 roku. Początkowo niewielka miejscowość zaczęła się rozwijać po wcieleniu jej do Imperium Habsburgów pod koniec XVIII wieku. Podczas rządów księcia oświęcimskiego Kazimierza, w 1430 wielki pożar doszczętnie strawił Wadowice. Aby szybko odbudować miasto, książę Kazimierz przywilejem z 10 listopada 1430 roku nadał Wadowicom prawo chełmińskie. W latach 1780-1785 wybudowano galicyjski trakt handlowo-pocztowy łączący Lwów z Wiedniem, w 1888 roku uruchomiono linię kolejową z Kalwarii Zebrzydowskiej do Bielska-Białej. W 1918 roku miasto wróciło do odrodzonej Polski.

W mieście przy ulicy Kościelnej, w kamienicy Żyda Chaima Bałamuta, 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i dwa dni później został ochrzczony w pobliskim kościele, obecnie Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Papież podczas wizyty w Wadowicach w 1979 roku modlił się przy kościelnej chrzcielnicy, a w 1999 roku ukoronował tutejszy cudowny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 2006 roku miasto odwiedził następca naszego papieża, Benedykt XVI, odprawił  nabożeństwo i spotkał się z mieszkańcami. W Wadowicach jest jeszcze wiele innych miejsc związanych z Karolem Wojtyłą, w tym: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, gmachy szkół, Budynek Sokoła, gdzie przychodził na kółko teatralne, cukiernia, do której chadzał na kremówki, i wiele innych. Szlak Karola Wojtyły ma 4,5 kilometra długości i prowadzi przez 14 obiektów oznakowanych tablicami.

Szlak Galicyjskie Wadowice pokazuje historię miasta w czasie zaborów. Ma około 5 km długości i prowadzi do 13 miejsc (w tym: Klasztor Karmelitów Bosych, Rynek, budynki Rady Powiatowej i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, koszary, dworzec, szkoły i szpital wojskowy). W wyniku rozbiorów Wadowice znajdowały się pod panowaniem austriackim. Na przełomie XVIII i XIX wieku miasto stało się ważnym punktem komunikacyjnym i strategicznym, w 1819 roku przeniesiono tu cyrkuł, garnizon wojskowy, sąd i gimnazjum. Czasy galicyjskie to również wzrost aktywności społecznej mieszkańców.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- cztery pocztówki,
- przypinka PIN z herbem - 7580 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Kroczyce - gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, powiat zawierciański. Siedziba gminy to Kroczyce.


Ciekawymi atrakcjami Gminy Kroczyce są:
* Parafia Świętego Jacka i Świętej Marii Magdaleny w Kroczycach,
* Góra Zborów,
* Rezerwat przyrody Góra Zborów,
* Pomnik Batalionów Chłopskich,
* Jaskinia Głęboka,
* Rynek w Kroczycach,
* Kościół świętego Kajetana,
* Kościół Matki Bożej Częstochowskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- pocztówka,
- magnes na lodówkę,


Dziewiąta (podwójna) przesyłka jest od pewnych zagranicznych regionów świata.
A w dziewiątej (podwójnym) przesyłce znalazłem:
- PIERWSZA PRZESYŁKA: miły list i przypinka PIN z herbem - 7581 w kolekcji !!!
- DRUGA PRZESYŁKA: naklejka z herbem, list, przypinka PIN z herbem - 7582 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- trzy maskotki Labubu,


!!! Jak widać rodzinka Labubu się rozrasta o nowych osobników tego gatunku 😂😃😂 !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

poniedziałek, 15 czerwca 2026

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, spotkanie z "Młodymi wilkami" 🐺 czyli produkcja sensacyjna z 1996 roku 📽️ (w tym podwójna wizyta kuriera) - wpis numer 1225

Dziś mamy 15 czerwca 2026r. Witajcie, cześć 👋👋 z tej strony melduje się Wasz ulubiony w tych internetach bloger od gadżetów 😉😁 No... trochę na dziś rzeczy się nazbierało. Nowe zdjęcia, grupa autografów, relacja z imprezy motoryzacyjnej i na koniec to, co lubicie najbardziej, czyli przesyłki i paczki 😉😋 Jak widać, gdzie się nie obrócisz to można wszędzie otrzymać jakiś gadżet. Mam tu na myśli np. koszulkę, którą zakupiłem sobie na Mrowisku 2026 (mam takie z 2022 i 2024), breloczek rower na rajdzie rowerowym czy breloczek frytki podczas zakupów w sklepie Ż... (za reklamę nie zapłacili to nie ma co nazwy podawać) 😂😂😂


Również w tym poniedziałkowym dniu zapraszam wszystkich do obejrzenia nowych zdjęć mojego autorstwa z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Grupa po lewej przedstawia walkę ciepłej masy powietrza ☀️ z frontem burzowym 🌩️ Po prawej stronie mamy wycieczkę po naszym Parku Miejskim "Aleksandria". Oceń proszę nowe zdjęcia czy są na 👍 czy 👎


Młode wilki - polski film sensacyjny w reżyserii Jarosława Żamojdy z 1996. Pierwotnie miał nosić tytuł Przemytnicy. W 1997 został nakręcony jego prequel o tytule Młode wilki 1/2. Rok 1994. Film opowiada o 19-latkach szukających szczęścia i wielkich pieniędzy. Młodzi ludzie kończą liceum. „Cichy”, „Biedrona”, „Cobra” i „Skorpion” pracują dla „Czarnego” (szefa gangu). Pragną szybkich pieniędzy. Życie młodych ludzi kręci się wokół samochodów, kobiet, narkotyków, przemytu i pieniędzy. Do ostatniej roboty dla „Czarnego” potrzebują kogoś nowego, wybór pada na „Prymusa”, Roberta Ratackiego. Chłopak poznaje Cleo, córkę Chmielewskiego, byłego szefa „Czarnego”. Między „Prymusem” a Cleo niebawem znajomość przeradza się w miłość. Tymczasem Chmielewski, najbogatszy człowiek w Szczecinie, rezygnuje z nielegalnych interesów i układów z „Czarnym”. Gang „Czarnego” decyduje, że dalej będą sobie radzić sami. Niespodziewanie pojawiają się problemy. Radioaktywny towar trzeba przewieźć przez „zieloną granicę”. Do akcji wkraczają ludzie prokuratora Wielewskiego, po kolei likwidują członków grupy „Czarnego”, a pieniądze przejmuje sam Wielewski. Ginie „Czarny”, „Cobra” i „Cichy” - jedynie „Prymusowi” udaje się uciec (przeżywa też „Skorpion” który nie bierze udziału w przemycie). W kilka dni później „Prymus” spotyka się z Cleo, która została przypadkowo postrzelona przez ojca. Dziewczyna, przed powrotem do USA, wręcza Robertowi kopertę z pieniędzmi, którą kazał przekazać mu „Cichy”. Jest w niej także wspólne zdjęcie ludzi „Czarnego” z ostatnich wakacji.


A z obsady aktorskiej filmu "Młode wilki" posiadam autografy od:
Piotr Szwedes (Robert "Prymus" Ratacki), Jarosław Jakimowicz (Cichowski "Cichy"), Ś.P. Edward Linde-Lubaszenko (ojciec Roberta), Paweł Deląg (Biedrona), Małgorzata Kożuchowska (sekretarka Marzena), Dariusz Kordek (Casanova), Zbigniew Suszyński (Scorpion), Ś.P. Jan Nowicki (Jerzy Chmielewski), Michał Milowicz (policjant strzegący prokuratora), Robert Wabich (celnik w pociągu), Anna Gornostaj (pani Krystyna, kasjerka w banku), Ś.P. Krystyna Kołodziejczyk (pasażerka w pociągu do Niemiec), Joanna Żółkowska (Matka Cichego), Ewa Wiśniewska (żona dyrektora banku), Małgorzata Niemirska (żona Kucharskiego), Bartłomiej Świderski (Wopista), Grażyna Torbicka (dziennikarka przeprowadzająca wywiad z prokuratorem), Andrzej Niemirski (napastnik w banku), Agnieszka Suchora (dziewczyna Rudego),


MROWISKO:
Wczoraj (14 czerwca 2026r.) w Siedlcach odbył się XVII Zlot Pojazdów Zabytkowych czyli Mrowisko 2026. Ryk silników, błyszczące karoserie i pojazdy, które od lat budzą zachwyt fanów motoryzacji. Na uczestników czekały klasyczne samochody, motocykle czy rowery z różnych dekad. W programie znalazły się prezentacje zabytkowych pojazdów, wspólny przejazd uczestników oraz możliwość spotkania właścicieli i kolekcjonerów motoryzacyjnych perełek.

Zapraszam do obejrzenia mojej foto relacji 




PS: A Wy którą z tych autek chcielibyście się przejechać ? Koniecznie dajcie znać w komentarzach i czy podoba się Wam mój nowy gadżetowy wpis - pozdrowionka 😀😉😘😍😎


Pierwsza SUPER paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży budowlanej.
A w pierwszej SUPER paczce kurierskiej znalazłem:
- magazyny: Forbes Polska i Elle,
- dwie świece zapachowe,
- masełko do dłoni,
- kojący balsam,
- pięć dużych toreb z materiału,
- szesnaście długopisów,


Druga SUPER paczka kurierska należy do pewnego nadawcy.
W drugiej SUPER paczce kurierskiej było można znaleźć:
- klocki Lego z serii Lego Creator "Piękny koń",


!!! A tak prezentuje się ten piękny konik po złożeniu 😍 No trochę tych skarbów z serii Lego Creator jak widać posiadam. Jeszcze chyba ze zwierząt jest żyrafa i lew (nawet tego drugiego ostatnio w Empiku widziałem !!!


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Sebastiana i Patryka.
Szymon Czerwiński - polski kucharz, youtuber i osobowość medialna. Ukończył ekonomię oraz logistykę na Politechnice Warszawskiej. Uczęszczał do szkoły kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu, odbył kursy w paryskim Hotelu Ritz. Finalista piątej edycji programu kulinarnego TVN MasterChef Polska. Twórca konceptów kulinarnych, które odnoszą sukcesy w rodzimym świecie gastronomicznym. Pojawia się w porannym programie Dzień dobry TVN, gdzie regularnie gotuje przed kamerą (wydania cotygodniowe). Współpracował z Radiem Zet, Pytaniem na śniadanie oraz Super Expressem. Stworzył pierwszy w Polsce program na żywo w internecie: Balkon 2 na 2 od kuchni. Zapraszał do niego gwiazdy, które na żywo gotowały z nim w jego mieszkaniu. Autor trzech książek o tematyce kulinarnej, ich tytuły to: Sprytne gotowanie, Rodzinne święta Szymona oraz Sweet! Słodkie i sprytne. Właściciel i twórca marki Polska Kiełbasa. Organizuje strefy kulinarne i eventy, jest mówcą na wydarzeniach kulinarnych.


Daria Ładocha - prezenterka telewizyjna, dziennikarka kulinarna, autorka książek, trener kuchni tajskiej. Absolwentka wydziału dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim, dyplomowany coach zdrowia na Collegium Civitas oraz praktyk neurolingwistyki. Mama dwójki wspaniałych córek z którymi uwielbia podróżować w poszukiwaniu ulotnych chwil. Pasjonatka życia o niepohamowanym apetycie :) Od lat związana z telewizją TVN oraz przestrzenią wirtualną, w której publikuje przepisy na swoich blogach kulinarnych. Zwyciężczyni drugiej edycji programu Agent Gwiazdy. Doświadczenie w komunikacji medialnej zdobywała współpracując z agencjami Pattern i White, Dawidem Wolińskim oraz wydawnictwem Adam & Eve. Współtworzyła agencję reklamową 4DB Brand Design oraz była redaktorem naczelnym nieistniejącego już Warszawskiego Poradnika Ślubnego.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Sebastiana Czerwińskiego i Darii Ładochy,


Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Kamila.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- czternaście różnych przypinek PIN (trzy z nich wędrują do kolegów na wymianę) - od 7563 do 7573 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Agaty.
Rowan Atkinson - popularny brytyjski aktor i komik znany przede wszystkim za postać Jasia Fasoli, urodził się 6 stycznia 1955 roku. Studiował elektrotechnikę na Uniwersytecie Newcastle, a edukację kontynuował w Queen's College w Oxfordzie. Tam poznał m.in. Richarda Curtisa i Howarda Goodalla; występując z nimi na Fringe Festival w Edynburgu został zauważony przez krytyków. W 1979 r. Atkinson zaistniał w telewizji, grając w popularnym serialu komediowym stacji BBC - "Not the Nine O'Clock News". W 1983 roku razem z Curtisem stworzyli scenariusz do cyklu seriali komediowych "Czarna żmija", przedstawiających losy rodu Blackadderów na tle historii Wielkiej Brytanii po Wojnie Dwóch Róż. Do 1989 powstały 4 seriale z tej serii, a każdy obejmował inny okres brytyjskiej historii. Rowan Atkinson wcielał się oczywiście w główne role - księcia Edmunda "Czarną Żmiję" i jego potomków. Jednak widzowie na całym świecie pokochali go za rolę Jasia Fasoli, zdziecinniałego, małomównego oryginała, śpiącego z pluszowym misiem, popadającego w przeróżne perypetie. Postać Jasia Fasoli, wymyślona przez Atkinsona i Curtisa, pojawiła się na telewizyjnych ekranach 1 stycznia 1990 roku. Serial (po angielsku - "Mr. Bean") osiągnął oszałamiający sukces, bijąc rekordy oglądalności, a z Atkinsona robiąc milionera, którego głównym i jakże kosztownym hobby są samochody. Rowan Atkinson znany jest również z ról inspektora Fowlera (serial "Cienka Niebieska Linia"), "Johnny'ego Englisha" czy ojca Geralda (film "Cztery wesela i pogrzeb"), podkładał też głos Zazu w filmie animowanym "Król lew", jednak chyba na zawsze kojarzony będzie z Jasiem Fasolą.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Rowana Atkinsona czyli Jasia Fasoli oraz pluszową maskotkę jego misia "Mr. Bean",


Szósta przesyłka okazała się być nagrodą z konkursu od zespołu Mirage & Yoko.
Mirage & Yoko - polska grupa muzyczna wykonująca disco polo, założona w Bielsku Podlaskim w 1990 roku przez Janusza Konoplę. Zespół ma w swoim dorobku także płyty nagrane w języku ukraińskim, rosyjskim i białoruskim. Zespół ma na koncie 18 albumów i liczne wielkie przeboje takie jak: „Jesteś szalona”, „Wiosna”, „Ta dziewczyna i ja”, „Kochać nie boli”, „Mamy lato”, „Wszystko dla Ciebie”, „Kokoszka”, „Zapomnisz miła mnie”, „Ale fajnie”, „Moje życie”, „Ty jesteś inna”, „Jesteś dla mnie Bogiem”, „Moje serce zakochane”, „Kilka niedługich dni” i wiele innych. W 2021 singiel „To proste tak” uzyskał status dwukrotnie platynowej płyty.


W szóstej przesyłce była:
- najnowsza płyta zespołu Mirage & Yoko "Dla Ciebie" z autografem,


Siódma przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Białobrzegach - powiat w Polsce (południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Białobrzegi. Jest powiatem o najmniejszym budżecie w województwie (dochody i wydatki w 2013 r.). Powiat białobrzeski graniczy z czterema powiatami województwa mazowieckiego: grójeckim, kozienickim, radomskim i przysuskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Białobrzegi i Wyśmierzyce, gminy wiejskie: Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec i miasta: Białobrzegi i Wyśmierzyce.


Region charakteryzuje się dużymi walorami turystycznymi, do których należy zaliczyć nieskażoną przyrodę, czyste powietrze, wody i lasy z cennymi drzewostanami. Te najcenniejsze chronione są w rezerwatach przyrody: „Majdan”, „Starodrzew Dobieszyński” oraz „Sokół”. Niewątpliwy urok ziemi białobrzeskiej wynika z zachowanego niemal w niezmienionym kształcie krajobrazu nieuregulowanej rzeki Pilicy. W lipcu 2003 roku został otwarta obwodnica Białobrzegów. Na zawansowanym etapie jest projektowanie budowy dodatkowej nitki drogi krajowej nr 7 na odcinkach Grójec - Białobrzegi - Radom. Na skutek tej inwestycji trasa nr 7 na odcinku Warszawa - Białobrzegi stanie się drogą ekspresową. Odwiedzając powiat białobrzeski warto zobaczyć zabytki architektury takie jak: Sanktuarium Matki Boskiej w Starej Błotnicy z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkim, drewniane XVII - wieczne kościółki w Jasionnej, Bukównie i Kaszowie. Niedaleko Białobrzegów w Suchej znajduje się zabytkowy park na który składają się dwa pałace i okazały starodrzew. Warto również zobaczyć żelbetonowy most na rzece Pilicy, który jest wizytówką miasta.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- składana mapa.
- list,
- przypinka PIN z herbem - 7574 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy od Urzędu Miasta Świecie - miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, powiat świecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Świecie. Świecie uzyskało lokację miejską w 1338 roku.


Do obiektów zabytkowych tej miejscowości należą:
- Zamek krzyżacki z lat ok. 1335-1350, gotycki, na planie kwadratu, pierwotnie z czterema narożnymi basztami, wzorowany prawdopodobnie na zamkach nadreńskich,
- Mury obronne (XIV w.), zachowane w znacznym stopniu. W historii oprócz swej imiennej roli, spełniały też funkcje przeciwpowodziowe,
- Kościół farny (Stara Fara) to kościół łączący w sobie szereg stylów architektonicznych, od gotyku po barok. Jest tak dlatego, że jego budowę rozpoczęto dopiero w 1400 roku i trwała ona przez około 100 lat. W 1990 utworzono parafię. Kościół ten został wykorzystany podczas kręcenia niektórych scen serialu „Czterej pancerni i pies”,
- Klasztor pobernardyński z kościołem Niepokalanego Poczęcia NMP. Jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Zbudowany w latach 1692-1720 niewielki rokokowy kościół, o wyposażeniu z okresu panowania Stanisława Augusta,
- Ratusz - budynek w północnej pierzei rynku, zbudowany z jasnej cegły w 1879 roku, w stylu wiktoriańskim. Uwagę przyciąga wysoka, zegarowa wieża, górująca nad placem. Cały obiekt jest blankowany, przypomina zatem obronny zameczek,
- Kamienice mieszczańskie - zbudowane głównie w okresie od 1860 do 1900 roku. Można wśród nich znaleźć wiele interesujących gmachów. Reprezentują wszystkie style architektoniczne XIX wieku. Niektóre z nich cechuje wysoki kunszt, zawdzięczany wielkim sumom pieniędzy, które cesarz Wilhelm I przeznaczył na budynki dzielnicy „Nowy Świat” podczas przenosin miasta,
- Kościół świętego Andrzeja Boboli - potężna bryła neogotyckiej świątyni, zbudowana pierwotnie dla luteran w latach 1891-1894. W panoramie miasta dominuje jego dwuhełmowa wieża, wysoka na 46 metrów, najwyższy tego typu obiekt w Świeciu,
- Młyny w dzielnicy Przechowo oraz nadwdecki spichlerz z XVIII w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- przewodnik turystyczny,
- pocztówka,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 7575 w kolekcji !!!


Dziewiąta (podwójna) przesyłka jest od pewnych zagranicznych regionów świata.
A w dziewiątej (podwójnym) przesyłce znalazłem:
- PIERWSZA PRZESYŁKA: przypinka PIN z herbem - 7576 w kolekcji !!!
- DRUGA PRZESYŁKA: folder przyrodniczy, cztery naklejki, list i przypinka PIN w kształcie serca - 7577 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Skarbnicy Narodowej.
W dziesiątej przesyłce było:
- moneta pamiątkowa "250 lat Stanów Zjednoczonych Ameryki",
- album na monety,
- ulotka,


!!! Monetę pamiątkową można zamówić za darmo na stronie internetowej Skarbnicy - trzeba tylko opłacić koszt wysyłki jej. A moneta z bliska prezentuje się tak + jej koledzy !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍