poniedziałek, 5 lutego 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek, paczek, była już 🧖‍♀️ szamana..., z klubu disco... 💃 no to najwyższa pora na "Dziewczynę influencera" 🤳 (w tym wizyta pocztex-u i kuriera) - wpis numer 1101

Dziś jest 5 luty 2024r. Witam 👌 witam i dobre humory Was pytam 😁 ? Bo jak tu się nie cieszyć z kolejnego gadżetowego poniedziałku, nowych przesyłek i paczek oraz co najważniejsze spotkania z Wami. Ostatni tydzień to także kilka miłych odpowiedz na moje prośby o treściach: "dziękujemy za wiadomość, dziś zostanie do Pana nadany list", "wyślemy do Pana przesyłkę pocztą", czy "razem z koleżanką szykujemy dla Pana przesyłkę" 😍😍 Żeby też nie było aż tak słodko to też dostaje odpowiedzi typu: "nie jesteśmy zainteresowani", czy "na tą chwilę nic nie mamy z gadżetów" i przeważnie tych drugich jest więcej 😕😔

A już za tydzień balanga na blogu - czyli 31 urodziny naszego głównego administratora Łukasza 😛

W weekend natomiast po raz kolejny postanowiłem wybrać się do kina. Po "Baby Boom, czyli Kogel Mogel 5" teraz przyszła kolej na film "Dziewczyna influencera" - ale o tym za chwil kilka... Poniedziałek to też nowe fotki z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Są to kolejne zimowe kadry z naszego "siedleckiego morza" czyli siedleckiego zalewu. Chcecie więcej takich - dajcie znać...


Dziewczyna influencera - polski film z gatunku dramatu obyczajowego, który swoją premierę kinową miał 29 stycznia 2024r. Za reżyserię i scenariusz filmu odpowiada Szymon Gonera. Film opowiada o Zosi (Karina Rezner), używającej w sieci pseudonimu Just Sophie, jest raczej instagramowym "szaraczkiem" pozostającym w cieniu swojego chłopaka, "wykręcającego" niezłe zasięgi gamera i youtubera, "Komfiego" (Kamil Wodka). Jednym zdjęciem dziewczyna zyskuje jednak na popularności, a niedługo potem - za sprawą zdrady partnera - staje się nawet obiektem zainteresowania plotkarskich serwisów. Nie na takiej rozpoznawalności zależało Zosi. Gdy spotyka popularną influencerkę Violę (Olga Kalicka), postanawia razem z nią ruszyć w tournée po europejskich kurortach, a przy okazji odreagować bolesne rozstanie i wypracować swoją markę w sieci. Dziewczęta podróżują od Izraela, przez Włochy, Ibizę, aż po Grecję. Pomieszkują w luksusowych rezydencjach, bawią się na ekskluzywnych imprezach, opalają na malowniczych plażach. Wszystko oczywiście skrzętnie rejestrują telefonem, a nagrania i zdjęcia publikują w social mediach. Viola, dzięki spontanicznej i naturalnej Zosi, może w ten sposób odświeżyć swój content, natomiast Zosia, dzięki zasięgom Violi, staje się już zauważalnym graczem na rynku influencerów. Wkrótce jednak przyjaźń obu dziewczyn zostanie wystawiona na próbę, a na przepuszczone przez filtry sielankowe życie padnie cień oziębłej i mało fotogenicznej rzeczywistości.


A z obsady aktorskiej filmu "Dziewczyna influencera" posiadam autografy od:
Olga Kalicka (Viola), Kamil Wodka (Konfi), Mateusz Banasiuk, Joanna Koroniewska (Paula), Rafał Królikowski, Magdalena Czerwińska, Patryk Szwichtenberg, Adrianna Izydorczyk, Dominika Kachlik, Karolina Szymczak, Stanisław Banasiuk, Wojciech Gola,


Jeżeli chodzi o moją opinię tej produkcji to w skali od 0 do 10 otrzymuje od 6 - ale oczywiście o gustach się nie rozmawia.

PS: Kurde... temu Łukaszowi na tych gadżetach się powodzi - chodzi co tydzień do kina... A wy, na jakim filmie ostatnio byliście w kinie ? Dajcie znać w komentarz i proszę o info jak dzisiejszy gadżetowy wpis na blogu się prezentuje 😍


Pierwsza paczka pocztex jest od pewnej polskiej instytucji.
A w pierwszej paczce pocztex znalazłem:
- notes,
- smyczka,
- pendrive 4 GB,
- dwa długopisy,
- list,


Druga paczka kurierska należy od pewnego salonu samochodowego.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- bardzo ładny i duży plakat,
- długopis,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Magdalena Czerwińska - polska aktorka filmowa i teatralna, pracująca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz krakowskiej PWST. W okresie licealnym Magdalena Czerwińska grała m.in. z Joanną Koroniewską, Alicją Rapsiewicz i Piotrem Głowackim w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy, później w Studio P. Ze związku z Grzegorzem Pressem ma syna Kosmę (ur. 2008).


Dominika Kachlik - polska aktorka filmowa, teatralna, dubbingowa. Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. W roku 2018 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Karierę aktorską rozpoczęła w 2015 roku grając epizody w serialach Przyjaciółki, Krew z krwi 2 oraz Aż po sufit. W roku 2019 zagrała epizod w serialu M jak miłość, a rok później dołączyła do stałej obsady w roli Franki. W 2020 roku aktorka wygrała międzynarodowy casting na główną rolę żeńską w hollywoodzkim filmie Hong Kong Love Story w reżyserii Keoni Waxmana. Współpracowała z Teatrem Collegium Nobilium warszawskiej Akademii Teatralnej, Teatrem Miejskim w Lesznie oraz Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera. Gościnnie występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie (premiery 2016 oraz 2020) oraz warszawskim Teatrze Capitol w musicalu #Kopciuszek w tytułowej roli. Jest laureatką Nagrody Opus Film dla aktorki „którą chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym” za role w spektaklach Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oraz ICOIDI w reżyserii Mai Kleczewskiej na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zagrała główną bohaterkę w zwiastunie książki Trzecia Magdaleny Stachuli. Film wyreżyserował Borys Lankosz. W 2021 wystąpiła w oficjalnym trailerze do gry Total War: WARHAMMER III wcielając się w postać Katariny - Królowej Lodu, carycy Kislevu.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Magdaleny Czerwińskiej i Dominiki Kachlik,


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Andrzeja.
W czwartej przesyłce znalazłam:
- cztery o różnej tematyce przypinki PIN - od 6167 do 6170 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Stanisław Banasiuk - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, także recytator. Absolwent PWST w Warszawie (1975). Znany z licznych ról teatralnych oraz serialowych, ostatnio głównie z roli Andrzeja Kuczyńskiego, ojca Kingi, w telenoweli Klan. W roku 1975 został zatrudniony na stanowisku aktora w Teatrze Polskim we Wrocławiu i tam zadebiutował 6 stycznia 1976 roku. Miejsce pracy zmienił w roku 1979, przechodząc do Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego, gdzie pracował do 1983 roku. Następnie przeniósł się do stolicy, tam z kolei, w latach 1983-1989, był aktorem Teatru Narodowego. Współpracował też z teatrami: POSK w Londynie (1989, 1991) oraz warszawskimi - Północnym (1993), Adekwatnym (1994, 1998, 2002, 2003), Komedia (1996-1998) oraz Atlantis (2004-2006).


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Stanisława Banasiuka,


A Stanisław Banasiuk to prywatnie jak pewnie wiecie tata aktora Mateusza Banasiuka. A tak wyglądają ich autografy na wspólnym zdjęciu.


Szósta przesyłka pochodzi od Posła na Sejm RP Krzysztofa Szczuckiego.
Krzysztof Szczuckipolski prawnik, urzędnik państwowy i polityk, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2020-2023 prezes Rządowego Centrum Legislacji, poseł na Sejm X kadencji, w 2023 minister edukacji i nauki w trzecim rządzie Mateusza Morawieckiego. Urodził się i zdał maturę w Elblągu. Potem rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 2010 r. z wyróżnieniem. W latach 2009-2011, a więc jeszcze podczas studiów, był ekspertem do spraw legislacji w Biurze Analiz Sejmowych. Następnie przez rok uczył w wiedzy o społeczeństwie w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, jednocześnie będąc nauczycielem akademickim. W 2014 r. został doktorem habilitowanym nauk prawnych. Pracę doktorską pt. "Wykładnia prokonstytucyjna dóbr chronionych w polskim prawie karnym" pisał pod kierunkiem Michała Królikowskiego, który w latach 2006-2011 był dyrektorem Biura Analiz Sejmowych, a od 2011 do 2014 r. wiceministrem sprawiedliwości. Krzysztof Szczucki od 2015 do 2016 r. pracował w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2017 do 2020 r. był związany z Kancelarią Prezydenta RP. Od 2020 r. jest prezesem Rządowego Centrum Legislacji, które zapewnia obsługę prawną rządowi. RCL nie tylko tworzy akty prawne, ale też monitoruje wszystkie projekty powstające w ministerstwach i urzędach.


W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z podpisem Pana Posła Krzysztofa Szczuckiego,
- sejmowy lizak,


!!! Panie Pośle chciałbym bardzo serdecznie podziękować za przesłanie Pana zdjęcie z podpisem do mojej kolekcji. I tak jak mówiłem już wiele razy na blogu ja szanuje wszystkich. Mam tu na myśli, że nie ma u mnie czegoś takiego, że tej partii lub innej nie popiera to nawet jakbym za darmo otrzymał podpis jakieś polityka to go nie  przyjmę do mojej kolekcji - ludzie ogarnijcie się, bo niektórym ta polityka i nienawiść jednych do drugich już mózgi wyprała (i tu nie mam na myśli tylko jednej strony - ale wszystkie partie) !!!

Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta Racibórz - miasto w Polsce, w województwie śląskim; siedziba władz powiatu raciborskiego. Racibórz jest obok Opola jedną z historycznych stolic Górnego Śląska, gdzie rezydowali książęta opolsko-raciborscy. Do dzisiaj zachowało się wiele cennych zabytków, m.in. kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego, zwana perłą gotyku śląskiego. Miasto jako pierwsze w Polsce i Europie otrzymało certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001.


Wyróżnikiem Raciborza jest także wyjątkowe położenie geograficzno-krajobrazowe. Miasto jest zlokalizowane w samym sercu Europy, w południowo - zachodniej części Polski, w mniej więcej równej odległości od kluczowych z gospodarczego punktu widzenia ośrodków europejskich takich jak: Warszawa, Praga, Wiedeń (znajdujących się w promieniu średnio 350 km) oraz Berlin i Budapeszt oddalonych o ok. 500km.

Racibórz jest częścią województwa śląskiego. Południowe granice powiatu raciborskiego stanowią jednocześnie granicę polsko-czeską - na terenach administracyjnych powiatu znajduje się przejście graniczne w oddalonej od Raciborza o 7 km miejscowości Pietraszyn.

Miasto leży w dolinie górnej Odry, przyciągając malowniczością krajobrazu lasów i rezerwatów, przecinanych korytem drugiej najdłuższej rzeki w Polsce. Dzięki dobrze rozwiniętej bazie noclegowo-gastronomicznej stanowi także doskonały punkt wypadowy dla wycieczek po Kotlinie Raciborsko-Oświęcimskiej i jej okolicach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6171 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego Gminy Rakoniewice - miasto w województwie wielkopolskim, powiat grodziski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rakoniewice.


Co ciekawego zobaczyć w tym rejonie Polski ? Służę pomocą:
* Historyczny układ urbanistyczny miasta, w tym domy podcieniowe z XVIII-XIX wieku,
* Kościół konstrukcji szkieletowej z 1763 roku, przekształcony w Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa,
* Kościół św. Marcina i św. Stanisława Biskupa w Rakoniewicach z 1797 roku,
* Eklektyczny pałac z XIX wieku wraz z parkiem i zabudowaniami gospodarczymi,
* Liczne domy od z 1. poł. XVIII wieku do 1900 roku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- folder przyrodniczy,
- mapa,
- dwie ulotki,
- siedem pocztówek,
- smyczka,
- dwa długopisy,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- dwie takie same przypinki PIN z herbem - (jedna zasila kolekcję a druga wędruje do kolegów na wymianę) - 6172 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia przesyłka okazała się być moimi zakupami.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- składana metalowa półka na dokumenty itp. rzeczy,


Miałem kiedyś na "swoje papierki" takie segregatory tekturowe. Niestety z biegiem czasu zaczęły one się rwać - dlatego szukałem czegoś nowego. Na OLX-ie udało mi się znaleźć taki fajny zestawik i do tego za małe pieniądze - jak Wam się podoba ?

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍