poniedziałek, 12 października 2020

Poniedziałkowe - 10 paczek/przesyłek, Fala Zbrodni połączona z mocnym uderzeniem gadżetów na dziś (w tym paczka z paczkomatu InPost) - wpis 916

Dziś mamy 12 października 2020 rok. Halo, halo fani bloga "Gadżety na dobry dzień" odbiór - zgłaszam się 👋 Wybaczcie że tak zaczynam w klimatach policyjnych, ale dziś czeka na nas rozwikłanie zagadki 10-ciu gadżetowych kopert razem z oddziałem OPZ-tu z serialu "Fala Zbrodni" 😉 Dlatego zaraz po odprawie i dwóch nowych pozytywach dnia dzisiejszego wsiadamy do auta i ruszamy z piskiem opon na gadżetową akcje 3,2,1 GO... 
 
Fala Zbrodni - polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, oparty na szwedzkim oryginale Brottsvåg na licencji Jarowskij Enterprises AB. Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami. Zdjęcia do serialu realizowane były we Wrocławiu. OPZ - Oddział do zwalczania Przestępczości Zorganizowanej to specjalna eksperymentalna, elitarna jednostka policji kierowana przez Renatę Lemańską, podległą Rajmundowi Sieradzkiemu, której celem jest walka z przestępczością zorganizowaną. W skład jednostki od początku jej istnienia wchodzą policjanci operacyjni: nerwowy i impulsywny Igor „Szajba” Szajbiński, jego spokojniejszy przyjaciel Błażej „Budrys” Kowal, niedostępna Daria „Czarna” Westman i najbardziej doświadczony glina w zespole Adam Kruczkowski oraz nieco mniej aktywni „Tomiak” i „Pantera”, a także analitycy: spokojny Kuba Wiśniewski, spec od komputerów i dowcipny lecz impulsywny analityk Szymon Rafalski specjalizujący się w przesłuchiwaniu. Fabuła serialu koncentruje się na walce z przestępstwem zorganizowanym, w szczególności z rosyjską mafią, ale także na życiu osobistym policjantów.
 

Z obsady aktorskiej serialu "Fala Zbrodni" posiadam autografy od: 
Mirosław Baka (Komisarz Igor Szajbiński "Szajba"), Jan Wieczorkowski (Witek Nawrocki "Młody"),
Bogusław Kudłek (Jonasz Szmidt), Radosław Pazura (Jakub Wiśniewski), Marcin Dorociński (Michał Wagner), Przemysław Sadowski (Błażej Kowal "Budrys") i Sylwia Juszczak (Iza Szablewska).
 
 
PS: Jeżeli Wam się podoba u mnie na blogu to wiecie co macie robić - każdy nowy komentarz od fanów jest zawsze w najwyższej cenie 💓


Pierwsza MEGA paczka InPost (odebrana osobiście z Paczkomatu) pochodzi od przyjaciółki bloga Justyny, od której w ostatnim czasie udało mi się odkupić kilkanaście fajnych okazów do moich kolekcji.
A w pierwszej MEGA paczce Inpost znalazłem:
- 119 przypinek PIN (113 zasila moje zbiory a 6 powędruje na wymianę - wśród nich jest kilka od firm/instytucji, których już nie ma: sklep Nomi, Bank AIG czy Kredyt Bank) - od 3337 do 3456 w kolekcji !!!
 
 
!!! Dziękuje Justyna za możliwość zakupu takiej to bogatego zbioru przypinek do mojej kolekcji

I tym właśnie sposobem moi mili Państwo właśnie w kolekcji przypinek PIN pojawiła się wpinka, która będzie nosiła miano tej o numerze 3400 👏 W związku z tym wydarzeniem w najbliższym poście na blogu przedstawiem wam najnowsze zdjęcia mojej całej przypinkowej kolekcji 😃

Druga koperta jest od Rafała Cieszyńskiego.
Rafał Cieszyński - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz instruktor kulturystyki. W 1997 zadebiutował na ekranie rolą Marcina w telenoweli TVP1 Klan, w której grał do 2000. W kolejnych latach grał w wielu innych serialach, m.in. Maksymiliana Friege’a w serialu Fala zbrodni (2003-2007), diabła w sitcomie Świat według Kiepskich (2004), przyjaciela Pawła w serialu Pierwsza miłość (2004-2005, 2014-2015), członka gangu w serialu Macieja Dejczera Oficer (2005), homoseksualnego Szymona Pawłowskiego w serialu Pensjonat pod Różą (2005). Wystąpił w teledysku do piosenki Natalii Kukulskiej „Cicho ciepło” (2001). Studiował aktorstwo w Lee Strasberg Studio w Los Angeles. Od 2008 odgrywa rolę starszego sierżanta Przemysława Gibalskiego w serialu TVP1 Ojciec Mateusz. Po debiutanckiej małej roli kinowej w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczem (1999), zagrał zakochanego ucznia klasy maturalnej w filmie To my (2000) i pojawił się jako pan młody w Listach miłosnych (2001). We współczesnej filmowej adaptacji Balladyny Słowackiego w reżyserii Dariusza Zawiślaka zagrał postać kochanka Balladyny, wzorowaną na Fon Kostrynie. Pod koniec 2000 zadebiutował na scenie Teatru Zwierciadło w Łodzi w spektaklu Jana Machulskiego Niebezpieczne zabawy. Występował w warszawskich teatrach: Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (2002-2006) i Komedia (2007). Uczestniczył w programach rozrywkowych: Taniec z gwiazdami (2006), Gwiazdy tańczą na lodzie (2008) i Fort Boyard (2009), w którym zwyciężył. Był gościem drugiego odcinka programu dokumentalnego kanału TLC Gwiazdy w karetce (2015). Był również prowadzącym reality show telewizji Puls Bankomat. Wyścig z czasem (2013). Jest instruktorem kulturystyki Polskiej Federacji Trójboju Siłowego i Kulturystyki oraz Amerykańskiej Federacji ISSA.
 
 
W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Rafała Cieszyńskiego,
 

!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Trzecia przesyłka pochodzi od Pani Europoseł Róży Thun.
Róża Thun - polska działaczka organizacji pozarządowych, publicystka; była dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji. Żona Franza Grafa von Thun und Hohenstein, hrabiego, a następnie księcia w tym rodzie.
 

A w trzeciej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem od Pani Europoseł Róży Thun,
 

!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Czwarta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- ładna torba z materiału,
- 8 biuletynów tej instytucji,
- duża pocztówka,
- 23 płyty CD i DVD,
 

Piąta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Złotowie - powiat w północnej Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Złotów. Jest najdalej wysuniętym powiatem na północ w Wielkopolsce oraz pod względem wielkości trzecim w Wielkopolsce i dwudziestym drugim powiatem w Polsce. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Złotów, gminy miejsko-wiejskie: Jastrowie, Krajenka, Okonek, gminy wiejskie: Lipka, Tarnówka, Zakrzewo, Złotów i miasta: Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek.
 

Niewiele jest w naszym kraju regionów tak bogato obdarowanych przez naturę. To właśnie w powiecie złotowskim nie brakuje wspaniałych kompleksów leśnych, urokliwych i czystych jezior i rzek. To prawdziwy raj dla tych, którzy chcą wypoczywać korzystając z uroków przyrody. Nad największymi jeziorami powiatu ulokowane są ośrodki wczasowe. Tam też coraz chętniej stawiają swoje domki wypoczynkowe prywatni właściciele. Jednym z najładniejszych jezior, pięknie położonym, stanowiącym doskonałe łowiska dla wędkarzy jest jezioro Borówno. W położonym niedaleko Złotowa nad tym jeziorem znajduje się miejscowość Kujan w gminie Zakrzewo. Od lat stanowi letnisko tak dla mieszkańców powiatu jak też przybywających tu z całego kraju turystów. Miłośników czynnego spędzania czasu nad wodą zapewne przyciągnie do powiatu złotowskiego możliwość zorganizowania spływów kajakowych rzekami: Gwdą, Rurzycą, Płytnicą i Głomią. Wszystkie spływy zapewniają cały szereg atrakcji i przepiękne widoki dzikiej przyrody.

Odwiedzającym powiat złotowski turystom warto polecić spędzenie czasu w kilku urokliwych zajazdach jak choćby w "Tęgoborze" w Grudnej czy też w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym "Zabajka" w Stawnicy. W Drożyskach Małych natomiast przez cały rok czynny jest pensjonat państwa Janczewskich. Nie brakuje także coraz popularniejszych wśród turystów gospodarstw agroturystycznych. Na terenie powiatu złotowskiego działa już 13 takich gospodarstw, najbardziej znane położone są w gminach Lipka i Zakrzewo. Dla miłośników przyrody ciekawą może być wycieczka w okolice Czarciego Stawu, gdzie zobaczyć można rzadko występującą w naszym kraju roślinność stepową. Warto wybrać się też do rezerwatu "Kozie Brody" oraz do Szwajcarii Kiełpińskiej. Na terenie powiatu złotowskiego nie ma zbyt dużo zabytków z dawnych czasów. Godnym polecenia jest barokowy kościół z XVII wieku w centrum Złotowa, szachulcowe kościoły w Wielkim Buczku i Tarnówce. W Krajence natomiast zobaczyć można klasycystyczny pałac Sułkowskich, w którym dzisiaj mieści się publiczne gimnazjum oraz pałac Działyńskich w Złotowie - dzisiaj siedziba Nadleśnictwa Złotów. Neogotyckim pałacem poszczycić się może Radawnica. Działa w nim Uniwersytet Ludowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w piątej przesyłce było:
- folder "Rozmaitości Powiatu Złotowskiego",
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3457 w kolekcji !!!
 

Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą - miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, powiat lipnowski, siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy Dobrzyń nad Wisłą. Położone nad rzeką Wisłą nieco powyżej Włocławka, niedaleko Zbiornika Włocławskiego (zwanego też Jeziorem Włocławskim). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa włocławskiego.
 

Do zabytków w tej miejscowości należą między innymi:* Fragment ruin kościoła św. Krzyża i świętego Szczepana przy ulicy Farnej, wzniesionego w końcu XIII wieku, a zniszczonego w 1656 r. Odbudowany jako kościół murowany i pełniący funkcję kościoła parafialnego. Wewnątrz kościoła znajdowało się sześć drewnianych ołtarzy i jeden murowany poświęcony Matce Boskiej Szkaplerznej. Ołtarz główny był natomiast poświęcony św. Szczepanowi. Poza tym wiadomo o dużym krzyżu w centralnej części kościoła i sześciogłosowych organach. Przy kościele wybudowano murowaną dzwonnicę z dwoma dzwonami. 15 kwietnia 1767 roku kościół spłonął i nie został już odbudowany. W 1805 roku jego ruiny zostały sprzedane budowniczym dworu w Leniach Wielkich.
* Kościół parafialny pofranciszkański Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach w latach 1279-1316, wielokrotnie przebudowywany (ostatnia przebudowa na początku XX w.). Wyposażenie głównie barokowe. Fasada zachodnia w stylu neoromańskim. Ołtarz główny z początku XIX w. klasycystyczny, przeniesiony z Zakroczymia. Na uwagę zwiedzających zasługuje kaplica św. Walentego, krucyfiks barokowy z XVIII wieku i marmurowa płyta nagrobna generała wojsk polskich, Damazego Mioduskiego.
* Trójskrzydłowy klasztor pofranciszkański z końca XVIII wieku, przylegający do kościoła NMP i posiadający z nim wspólny wirydarz.
* Grodzisko zwane „Górą Zamkową”. W tym miejscu istniał gród, w którym od 1228 roku z nadania Konrada Mazowieckiego mieli swoją siedzibę bracia dobrzyńscy, którzy 5 lat później połączyli się z Krzyżakami. W 1235 roku gród wrócił w ręce książąt mazowieckich. W latach 1329 zajęty przez Krzyżaków, którzy zwrócili go Kazimierzowi Wielkiemu po podpisaniu pokoju kaliskiego w 1343 roku. Następnie od 1380 roku był lennem Władysława Opolczyka, który w roku 1392 oddał go w zastaw Krzyżakom. Dzięki wykupowi zastawu w 1404 roku ponownie w rękach polskich. Po wybuchu wielkiej wojny oblężony i spalony przez Krzyżaków w dniu 18 sierpnia 1409 roku.
* Układ urbanistyczny wraz z prostokątnym Rynkiem. 
* Budynki mieszkalne i użyteczności publicznej, głównie z XIX wieku. Najstarszy dom mieszkalny przy ulicy Słowackiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- plan miasta,
- 4 pocztówki,
- podstawka pod napój,
- list, 
- przypinka PIN - 3458 w kolekcji !!!
 
 
Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Złotoryi - miasto w południowo-zachodniej Polsce, województwo dolnośląskie, siedziba powiatu złotoryjskiego, nad rzeką Kaczawą. W średniowieczu ośrodek wydobycia złota, później bazaltu, a w okolicznych miejscowościach (do połowy XX wieku) miedzi, obecnie - bazaltu. Ponadto przemysł włókienniczy i papierniczy.
 
 
To właśnie udostępniona dla turystów Kopalnia Złota Aurelia jest jedną z największych atrakcji regionu. Sztolnię, stanowiącą podziemną trasę turystyczną, wykuto około 1660 roku w skale diabazowej. Korytarze niosą ze sobą ciekawe tajemnice, legendy i opowieści, które najlepiej usłyszeć zwiedzając to ciekawe miejsce. Również inne obiekty mogą przyciągnąć turystów do Złotoryi. Wśród zabytków warto zobaczyć: Basztę Kowalską, kościół Św. Jadwigi, Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kościół Św. Krzyża, dawny klasztor franciszkanów, XIV-wieczne mury obronne, zespół historycznych domów na Starym Mieście, Ratusz oraz Fontannę Delfinów z XVII wieku. Na pewno warto też odwiedzić Muzeum Złota, które mieści się w zabytkowym budynku wkomponowanym w mury miejskie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 ulotki,
- smyczki,
- magnes na lodówkę,
- 2 pocztówki,
- 2 naklejki,
- długopis,
- pamiątkowa moneta,
- przypinka PIN z herbem - 3459 w kolekcji !!!
 
 
Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Rzeczenica - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat człuchowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. W skład gminy wchodzi 7 sołectw: Breńsk (obejmuje także miejscowości: Przyrzecze, Dzików, Łuszczyn, Gockowo, Zalesie), Brzezie (z miejscowościami Trzmielewo i Jeziernik), Gwieździn (z miejscowością Zbysławiec), Międzybórz (obejmuje także miejscowości: Przeręba, Sporysz, Cierniki, Iwie, Jelnia i Zadębie), Olszanowo (z miejscowościami Garsk i Grodzisko), Pieniężnica (z miejscowością Knieja), Rzeczenica (z miejscowościami Bagnica i Lestnica). Jest to jedna z dwóch gmin województwa pomorskiego (obok wiejskiej gminy Słupsk), która nie posiada herbu. Siedziba gminy to Rzeczenica.
 
 
Zabytkami Gminy które warto odwiedzić są:
- Kościół w Brzeziu pod wezwaniem świętego Wawrzyńca wzniesiony w 1812 roku,
- Kościół w Pieniężnicy pod wezwaniem świętego Marcina wzniesiony został w latach 1814 - 1817
- Kościół w Międzyborzu pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Pańskiego wzniesiony w 1897 roku,
- Kościół w Rzeczenicy pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa wzniesiony w latach 1873-76,
- Kościół w Gwieździnie pod wezwaniem świętego Marcina został zbudowany w latach1688-1690,
- Kościół w Olszanowie pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu wzniesiony został około 1600 roku,
- Kompleks dworsko-parkowy w Gockowie:
Wspaniałym dowodem świetności Gockowa jest mieszczący się w miejscowości kompleks dworski z I połowy XIX wieku. W jego otoczeniu powstał park, który został zaprojektowany na przełomie XVIII/XIX wieku. Zapleczem gospodarczym pałacu był zespół folwarczny wybudowany na przełomie XIX/XX wieku. W jego skład wchodziły m.in. kuźnia, chlewnia, warchlarnia, obora, magazyn, garaże, kurnik z gołębnikiem, budynki gospodarcze. Dworek w Gockowie wraz z otoczeniem jest jednym z najciekawszych zabytków na terenie gminy Rzeczenica i jedynym niezwiązanym z architekturą sakralną.

Walory naturalne gminy z pewnością urzekną każdego. To niezwykle atrakcyjny obszar, cichy i spokojny o pięknych krajobrazach oraz czystym powietrzu. Wymarzone miejsce dla amatorów wypoczynku na łonie natury i miłośników przyrody: wędkarzy, grzybiarzy, kajakarzy i rowerzystów.
Na terenie Gminy Rzeczenica i w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka zbiorników wodnych. Do największych należą graniczące z terenem gminy jeziora: Bielsko, Szczytno (powierzchnia - 645,2 ha) oraz Krępsko (powierzchnia 377,3 ha). Na terenie gminy znajdują się także mniejsze zbiorniki wodne, do których należą: jezioro Olszanowskie Duże oraz jezioro Orzechowo. Pomniki przyrody w gminie Rzeczenica - to dwa pojedyncze drzewa: cis pospolity koło Leśnictwa Cisowo i dąb szypułkowy w Międzyborzu oraz dwa głazy narzutowe: w Grodzisku i Olszanowie. Rezerwaty przyrody, które zdecydowanie trzeba zobaczyć to „Bocheńskie Błoto”, „Międzybórz” oraz „Cisy w Czarnem”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce znalazłem:
- pluszowa maskotka bociana,
- button,
- folder reklamowy,
- długopis,
- pamiątkowa moneta,

 
Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Rychtal - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat kępiński, najdalej na południe wysunięta gmina województwa. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Rychtal.
 

W gminie Rychtal warto obejrzeć i zobaczyć:
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Nepomucena w Wielkim Buczku powstał w 1802 r. Został ufundowany przez biskupa wrocławskiego Jana Maurycego Strachwitza.
* Kościół pod wezwaniem świętego Rocha - kościół, znajdujący się w Proszowie, powstały w 1251 r. Obecny zbudowany został w 1711 r., a odnowiony w 1920 i 1981 r.
* Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Rychtalu - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Rychtal, w gminie Rychtal, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcinica. Mieści się przy ulicy Kościelnej, w pobliżu Rynku od strony północno - wschodniej.
* Dwór w Drożkach,
* Dwór w Wielkim Buczku,
* Kościół Nawiedzenia NMP,
* Kościół świętego Jana Nepomucena,
* Pałac Biskupów Wrocławskich,
* Spichlerz dworski,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- pocztówka,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od dużego polskiego parku rozrywki.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- malowanka,
- mapa parku rozrywki,
- ulotka,
- płyta CD z piosenkami,
- notes,
- naklejka,
- gumowy breloczek,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).