poniedziałek, 12 lutego 2024

Urodzinowe - 10 przesyłek/paczek, fortuna kołem się toczy 🤗 raz wygrywasz miliony 🤑 a raz je tracisz 😖 (w tym wizyta osobista w siedzibie firmy) - wpis numer 1102

Dziś mamy 12 lutego 2024r. Witam wszystkich bardzo serdecznie w tym szczególnym dniu 💪 Dlaczego szczególnym ? Ponieważ, dziś o godzinie 16:15 naszemu głównemu administratorowi Łukaszowi stuknie 31 lat - jak ten czas zasuwa... Ale jak wiadomo co to poniedziałek bez gadżetowego wpisu na blogu. Dlatego też bierzemy łyka urodzinowego szampana i zaczynamy prezentacje jak zawsze ciekawych przesyłek i paczek 😀😎😍


Koło fortuny - polski teleturniej emitowany na antenie TVP2 w latach 1992-1998, 2007-2009 i od 2017, oparty na amerykańskim formacie Wheel of Fortune. Teleturniej został sprowadzony do Polski przez Wojciecha Pijanowskiego oraz Pawła Hanczakowskiego z firmy Uni Vision na podstawie licencji Sony Pictures Entertainment. Według niektórych źródeł to pierwszy polski teleturniej zrealizowany na zagranicznej licencji (pomimo że w latach 60. rozpoczęto emisję teleturniejów Wielka gra oraz 21 bazujących na pomysłach amerykańskich). Program trzykrotnie nominowano do Telekamer „Tele Tygodnia”: w 2018, 2019 i 2020 roku. W każdym odcinku udział bierze trzech uczestników. Gra polega na losowaniu kwot na tytułowym kole, odpowiednim dobieraniu liter i odgadywaniu haseł, stanowiąc połączenie gry w wisielca i ruletkę. Istotnymi składowymi powodzenia w grze są spostrzegawczość i szczęście. Lokalne wersje formatu „Wheel of Fortune” powstały w kilkudziesięciu krajach; oryginalna, amerykańska wersja przez parę dekad utrzymywała widownię na poziomie pozwalającym na znajdowanie się w zestawieniach najczęściej oglądanych programów dystrybucji lokalnej (syndication).


Patrząc na listę prowadzących "Koło fortuny" i na moją listę autografów wygląda to następująco:
Wojciech Pijanowski (1992-1995), Magdalena Masny (1992-1997), Jerzy Bończak (1995-1997) , Paweł Wawrzecki (1995-1997), Anna Samusionek (1997-1998), Krzysztof Tyniec (2007-2009), Rafał Brzozowski (2017-2019), Izabela Krzan (2017-), Norbi (2019-),


PS: Koniecznie dajcie znać, których prowadzących "Koła fortuny" lubicie/lubiliście najbardziej oraz czego można życzyć w dniu urodzin pozytywnie zakręconemu Łukaszowi na punkcie gadżetów ?


Pierwsza urodzinowa paczka odebrana osobiście należy do firmy z mojego miasta Polimex Mostostal S.A.
Polimex Mostostal - to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych. Firma działa na rynku od 1945 r. Spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 roku. Do grupy Polimex należy także Mostostal Siedlce (od 50 lat na rynku), który należy do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych. Firma specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych, w tym zwłaszcza metodą cynkowania ogniowego. Spółka działa również bardzo aktywnie w obszarze sprzedaży palet do transportu i magazynowania butli gazowych, palet do materiałów budowlanych, różnego rodzaju pojemników, stojaków, ram i innych drobnych konstrukcji. Firma dysponuje powierzchnią produkcyjną o wielkości 83 000 m2. Mostostal Siedlce produkuje wyroby stalowe w oparciu o otrzymaną dokumentację techniczną klienta oraz na podstawie dokumentacji własnej, opracowanej przez konstruktorów Spółki. Dokumentacja wykonywana jest wg norm: PN, DIN, EN, EUROKODY, GOST w języku: polskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia stron internetowych: Polimex Mostostal oraz Mostostal Siedlce.


A w pierwszej urodzinowej paczce osobiście odebranej znalazłem:
- pluszowa maskotka firmy,
- kubek termiczny,
- kosmetyczna,
- mała i duża apteczka,
- torba papierowa,
- duży notes,
- kalendarz na biurko,
- dwie podkładki pod myszkę komputerową z kalendarzem,
- smyczka,
- długopis,
- balon,
- ołówek stolarski,
- zawieszka na identyfikator,


Chciałbym bardzo podziękować jednemu pracownikowi firmy za możliwość otrzymania gadżetów od kolejnej instytucji/firmy z mojego regionu/miasta. Jak widać misiowa rodzinka cały czas się powiększa🐻.


Druga urodzinowa przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Wojciech Pijanowski - polski prezenter telewizyjny, producent, szaradzista, autor wielu teleturniejów i łamigłówek. Gracz i działacz golfowy. Syn krytyka filmowego Lecha Pijanowskiego i aktorki Marii Broniewskiej (przybranej córki poety Władysława Broniewskiego). W 1975 roku Wojciech Pijanowski wprowadził zmiany do teleturnieju Wielka gra, po których zasady gry znacznie odbiegły od amerykańskiego pierwowzoru i które obowiązywały do końca istnienia tego teleturnieju. W latach 80. razem z Krzysztofem Szewczykiem i Włodzimierzem Zientarskim współtworzył rozrywkowy program telewizyjny Jarmark. W 1992 roku sprowadził do Polski teleturniej Koło Fortuny i podjął się jego prowadzenia, co przyczyniło się do sławy jego i tego formatu telewizyjnego w Polsce. Po trzech latach na antenie i poprowadzeniu pięciuset odcinków „Koła Fortuny” zrezygnował, a na jego miejsce zatrudniono Pawła Wawrzeckiego, a potem Stanisława Mikulskiego. Wojciech Pijanowski pracował w takich stacjach telewizyjnych, m.in. w: TVP, TV4, TV Centrum, TV Puls czy Tele 5. Oprócz pracy nad teleturniejami komentował także golfa dla stacji TV4, prowadził również program „Godzina z Pijanowskim” w TV Centrum. Pod koniec 2004 planował otworzyć własną stację - „TV Fortuna” z ofertą programów rozrywkowych i teleturniejów, jednak do tego nie doszło. Należy do Polskiego Związku Golfa. W latach 2007-2008 był reżyserem i scenarzystą teleturnieju „Najgorszy polski kierowca” emitowanego w TV Puls. Był współtwórcą programu Wideoteka dorosłego człowieka, razem z Marią Szabłowską oraz Krzysztofem Szewczykiem, z którym niegdyś prowadził program Jarmark. W latach 2016-2019 razem z Krzysztofem Szewczykiem prowadził program „Pogodni Panowie" w Radiu Pogoda. W lutym 2024 powrócił na antenę tej stacji, gdzie współprowadzi wraz z Włodzimierzem Zientarskim i Krzysztofem Szewczykiem program „Świnki Trzy" nadawany na antenie Radia Pogoda. W programie tym jego gospodarze rozmawiają na jeden ustalony wcześniej temat. Odpowiadają także na spostrzeżenia i pytania z nim związane, zadawane drogą telefoniczną oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pomysłodawca i promotor literowej gry strategicznej Dictumix, dostępnej na platformach mobilnych.


Magdalena Masny - polska modelka, pierwsza hostessa teleturnieju Koło Fortuny w TVP2. W 1988 ukończyła XVIII LO w Warszawie. Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła studia polonistyczne, które dokończyła na Uniwersytecie Szczecińskim. Edukację uzupełniła w Studium PR. W szkole średniej była fotomodelką, współpracowała z fotografem Markiem Czudowskim. W latach 1992-1998 zajmowała się odsłanianiem liter w teleturnieju Koło Fortuny. W latach 2001-2003 pracowała jako specjalistka do spraw Public Relations, związana z przemysłem odzieżowym. Prowadziła program informacyjny w gdyńskiej telewizji Tele-Top. W TVP3 pracowała jako prezenterka gdańskiej Panoramy. Organizowała imprezy, wesela i catering w restauracji swojej matki. Otworzyła firmę florystyczną. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu z list SdPl w okręgu gdańskim jako reprezentantka Zielonych 2004. Bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Startowała z listy Porozumienia dla Przyszłości w okręgu gdańskim; uzyskała 514 głosów i nie zdobyła mandatu.

W drugiej przesyłce urodzinowej było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Wojciecha Pijanowskiego i Magdaleny Masny,


Trzecia urodzinowa przesyłka pochodzi od kolejnego przyjaciela bloga Daniela.
A w trzeciej urodzinowej przesyłce było:
- sześć przypinek PIN z herbami - od 6172 do 6177 w kolekcji !!!


Czwarta urodzinowa przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Anna Samusionek - polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Będąc nastolatką, przez dwa lata tańczyła w zespole tańca nowoczesnego „Parodox”. W latach 90. występowała w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na ekranie zadebiutowała w 1996 epizodyczną rolą w drugiej serii serialu Ekstradycja. W 1997 premierę miał film Darmozjad polski, w którym zagrała jedną z głównych ról. W tym samym roku była hostessą w teleturnieju TVP Koło Fortuny w zastępstwie Magdy Masny z powodu urlopu macierzyńskiego dotychczasowej hostessy. Za rolę Zosi w filmie została nagrodzona Złotym Lwem w kategorii „Najlepsza drugoplanowa rola kobieca”. W 2007 uczestniczyła w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. W kwietniu 2008 wspólnie z Markiem Szambelanem założyła fundację „Razem Lepiej”, w której pełniła funkcję wiceprezesa zarządu. Od 2009 gra w serialu TVN Na Wspólnej, w którym wciela się w postać Ilony Zdybickiej. Ma młodszego o 22 lata brata, Michała. Jej pierwszym mężem był Paweł Burczyk, a drugim - przedsiębiorca Krzysztof Zuber, z którym toczyła sądowy spór o prawa do opieki nad córką, Angeliką (ur. 4 października 2002). Była również w nieformalnym związku z adwokatem Jerzym Czarkwianim. Jest adwentystką dnia siódmego.


W czwartej urodzinowej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Anny Samusionek,


Piąta urodzinowa przesyłka jest od Kancelarii Prezydenta Słowacji.
Zuzana Čaputová - słowacka polityk, działaczka społeczna i prawniczka, w latach 2018-2019 wiceprzewodnicząca partii Postępowa Słowacja. Od 2019 prezydent Słowacji, będąca pierwszą kobietą w historii Słowacji pełniącą tę funkcję. Przed objęciem urzędu prezydenta pracowała jako prawniczka, praktykowała w zawodzie adwokata. Współtworzyła i była wiceprzewodniczącą liberalnego ugrupowania Postępowa Słowacja. Działała także w sektorze pozarządowym, współpracując ze stowarzyszeniem obywatelskim VIA IURIS, zajmującym się wzmacnianiem praworządności i promowaniem sprawiedliwości. W 2016 jako prawniczka obywatelskiej inicjatywy, której celem było zamknięcie składowiska odpadów w Pezinoku, otrzymała Nagrodę Goldmanów. Problemem tego wysypiska zajmowała się kilkanaście lat. W 2017 ogłosiła odejście z zespołu VIA IURIS, planując dalszą działalność zawodową przy kwestiach związanych z ochroną środowiska.


A w piątej urodzinowej przesyłce była:
- pocztówka z podpisem Pani Prezydent Słowacji Zuzanny Čaputovej,


!!! Pani Prezydent chciałbym podziękować za pozytywną odpowiedz na moją prośbę o Pani podpis - dołączam go do mojej kolekcji 😀 !!!

Szósta urodzinowa przesyłka pochodzi od Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.
Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego (PZŁF) - ogólnokrajowy związek sportowy (stowarzyszenie), działający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem polskiego łyżwiarstwa figurowego i synchronicznego (we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych) w kraju i za granicą. PZŁF zrzesza zawodników, trenerów i działaczy dyscypliny. Powstał w 1921 roku jako Polski Związek Łyżwiarski, zrzeszający zarówno łyżwiarzy figurowych, jak i panczenistów. Prezesem został Aleksander Bobkowski. Organizacja początkowo miała swoją siedzibę we Lwowie, ale już w 1922 przeniosła się do Warszawy. Była w kontakcie z Międzynarodową Unią Łyżwiarską, gdyż jej członkiem od roku 1898 było Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie. W 1957 roku wydzieliły się z niej dwa związki: Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Pierwszym prezesem PZŁF został Zbigniew Iwasiewicz.


W szóstej urodzinowej przesyłce znalazłem:
- smyczka,
- dwie przypinki PIN - 6178 i 6179 w kolekcji !!!


Siódma urodzinowa przesyłka należy do Urzędu Miejskiego Barcin - miasto w Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim, powiat żniński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Barcin, nad Notecią, 35 km od Bydgoszczy. Barcin uzyskał lokację miejską przed 1479 rokiem. Prywatne miasto szlacheckie, położone było w pierwszej połowie XVII wieku w powiecie kcyńskim województwa kaliskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego.


Turystę w Barcinie powinny zainteresować następujące miejsca:
* Kościół pod wezwaniem Jakuba z 1901 r zbudowany według projektu arch. Przyłuskiego z Inowrocławia. Neoromański z cennymi 17-głosowymi organami firmy Józef Bach - Rychtal pow. Kępno Wlkp. (1926 r.) Orientowany. Murowany. Jednonawowy, z wydzielonym prezbiterium i wieżą od zachodu. Parafia założona w XII w.,
* Zachowany klasycystyczny dwór z XIX w.,
* Góra świętego Wojciecha,
* Zabytkowe kapliczki cmentarne z XIX w.,
* Cmentarz żydowski przy ul. Podgórnej,
* Pozostałości przedwojennego cmentarza ewangelickiego przy ul. Żnińskiej,
* Budynek synagogi (bożnicy) przy ul. 4 stycznia (obecnie Przedszkole Miejskie),
* Szkoła Podstawowa nr 1 w Barcinie,
* Domy z 1928 przy ul. Żninskiej nr 13, 15, 17,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej urodzinowej przesyłce było można znaleźć:
- trzy ulotki,
- dwie takie same przypinki (PIN) z herbami (jedna zasila kolekcję a druga wędruję do swoich kolegów na wymianę) - 6180 w kolekcji !!!


Ósma urodzinowa przesyłka jest od Urzędu Gminy Stężyca - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat rycki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Jest najdalej na zachód wysuniętą gminą województwa lubelskiego. Siedziba gminy to Stężyca.


Obecnie wieś nad Wisła w powiecie ryckim z siedzibą najbardziej na zachód wysuniętej gminy województwa lubelskiego. Nie ma pewności kiedy i przez kogo założona, ale już w XIII wieku istniał tu gród obronny, osada targowa, bród przez rzekę oraz przystań dla spławu drewna i statków przewożących towary. Wzmiankowana jest też parafia pod wezwaniem św. Marcina. W średniowieczu Stężyca była położona przy ówczesnym ujściu Wieprza do płynącej od strony Sieciechowa Wisły, na prawym ich brzegu. Taka lokalizacja przy głównych szlakach drogowych i wodnych sprawiła, iż w XIV wieku miejscowość ta Stała się ważnym ogniwem handlowo-transportowym. Bez Wątpienia przyczynił się do tego zbudowany tu most na Wiśle, który przez Radom uzyskał połączenie z dalekosiężnymi traktami wschodnimi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej urodzinowej przesyłce były:
- dwie pocztówki,


Dziewiąta urodzinowa przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej urodzinowej przesyłce było można znaleźć:
- naklejka z herbem,
- list,
- przypinka PIN - 6181 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś urodzinowa przesyłka jest od kolejnego dziś pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej na dziś urodzinowej przesyłce znalazłem:
- list,
- przypinka PIN na igle - 6182 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍