poniedziałek, 25 października 2021

Poniedziałkowe - 11 przesyłek/paczek, zostałem selekcjonerem piłkarskim i ogłaszam kadrę na wielki gadżetowy mecz piłki nożnej (w tym wizyta kuriera i pocztex-u) - wpis numer 974

Dziś jest 25 października 2021 rok. Witam wszystkich moich ulubionych fanów, przyjaciół i czytelników bloga "Gadżety na dobry dzień" 👋👊 Tak sobie dziś siedzę, siedzę, myślę, myślę i mam 💥 super pomysł na nowe grupy autografów i na kolejny gadżetowy wpis na mojej stronce - myślę że Wam się spodoba 😉👏 A tak na rozgrzewkę zapraszam Was do zapoznania się z kolejnym streszczeniem mojego mini gadżetowego serialu pod tytułem "Łukasz w krainie gadżetów"...

Choć Łukasz prowadzi bloga "Gadżety na dobry dzień", to w tym tygodniu staje przed trudnym zadaniem. Postanawia zorganizować wielki gadżetowy mecz piłki nożnej. Z tego też powodu musi wybrać zawodników, którzy wybiegną w poniedziałek przed flash-e paparazzi nowego gadżetowego wpis na blogu. Patrząc na listę paczek do opisania postanawia wyłonić jedenaście przesyłkowych kandydatów zgodnie z ilością piłkarzy na boisku. Co z tego wyniknie i czy Łukasz podjął dobre decyzje w kompletowaniu gadżetowej kadry piłkarskiej tego dowiecie się po zapoznaniu się z 974 postem na blogu o tematyce sportowej...

Piłka nożna - gra zespołowa, najpopularniejsza dyscyplina sportowa z około 4 miliardami fanów na całym świecie utrudniających grę przeciwnikowi. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika za pomocą nóg, głowy lub innych części ciała (klatka piersiowa) z wyjątkiem rąk; rozgrywana na trawiastym boisku o wymiarach 45-90 m×90-120 m; w turniejach rangi mistrzostw świata lub poszczególnych kontynentów boiska nie powinny być większe niż 110×75 m i nie mniejsze niż 100×64 m (najczęściej 105×68); o zwycięstwie decyduje większa liczba zdobytych bramek (goli) - wstrzeleń piłki (obwód 68-70 cm, masa 410-450 g) do bramki (szer. 7,32 m, wys. 2,44 m); zasadniczy czas gry 2×45 minut; w meczach, w których musi zostać wyłoniony zwycięzca (m.in. mecze pucharowe), sędzia przedłuża czas gry o dogrywkę trwającą 15 min (jeżeli po tym czasie wynik będzie rozstrzygnięty - tzw. srebrny gol) lub 2×15 min bądź do zdobycia gola przez jedną z drużyn - tzw. złota bramka); gdy dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, o wyniku decydują rzuty karne, strzelane przez 5 wybranych zawodników każdej drużyny (w wypadku remisu strzelane aż do skutku). Najstarsze wzmianki o zabawach i grach przedmiotami przypominającymi dzisiejszą piłkę lub przedstawiające je ryciny i rysunki pochodzą z terenów Chin (220-206 p.n.e.), starożytnej Japonii, Grecji i Rzymu; legiony Juliusza Cezara, które podbiły Brytanię w I w. p.n.e., pozostawiły tam znaną w Rzymie grę, zw. harpastum; miała ona cechy wspólne z dzisiejszą piłkę nożną i rugby. W średniowieczu w różne odmiany gry w piłkę grano m.in. w Anglii, Francji i Włoszech.
 

Do naszej polskiej piłkarskiej kadry należą teraz:
Paulo Sousa (trener), Wojciech Szczęsny (bramkarz), Jan Bednarek (obrońca), Thiago Cionek (obrońca), Kamil Glik (obrońca), Grzegorz Krychowiak (pomocnik), Karol Linetty (pomocnik), Piotr Zieliński (pomocnik), Robert Lewandowski (napastnik), Krzysztof Piątek (napastnik),


Do naszej polskiej piłkarskiej kadry należeli kiedyś:
Jan Tomaszewski (bramkarz), Zbigniew Boniek (pomocnik), Antoni Piechniczek (pomocnik), Włodzimierz Lubański (napastnik), Grzegorz Lato (napastnik), Andrzej Strejlau (napastnik),


PS: Zapraszam Was do strzelanie rzutów karnych w postaci komentowania moich nowych postów na blogu 💪 Ja obiecuje będę bronił bramki i odpisywał na każdy Wasz komentarz 💥


Pierwszym powołanym zawodnikiem jest paczka kurierska od pewnej firmy z branży meblowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z materiału,
- puzzle,
- pendrive 16 GB,
- gruby zestaw karteczek,
- 8 długopisów (w tym trzy z metrówką),
 

Drugim
powołanym zawodnikiem jest paczka pocztex od pewnej polskiej instytucji.
W drugiej paczce pocztex było można znaleźć:
- torba papierowa,
- duża teczka,
- kubek,
- dwa małe notesy,
- trzy ołowki,
- dwa długopisy,
- smyczka,
- list,
 

Trzecim powołanym zawodnikiem jest przesyłka od przyjaciółki bloga Veroniki.
Karol Linetty - jest zawodnikiem Lecha Poznań. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Zazwyczaj ma więcej zadań defensywnych, choć czasami wystawiany był też na "dziesiątce". Urodził się w Żninie, ale karierę rozpoczynał w Sokole Damasławek. Śmiało można jednak powiedzieć, że jest wychowankiem Lecha Poznań, bo to jego młodzieżowych drużyn trafił już w wieku 11 lat. W Ekstraklasie zadebiutował w listopadzie 2012 roku mając 17 lat. Od razu pokazał, że ma niesamowity talent i otrzymywał coraz więcej szans gry od pierwszej minuty. W reprezentacji Polski zadebiutował w styczniu 2014 roku w spotkaniu z Norwegią.
 

Jan Tomaszewski - polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza, reprezentant Polski, trener, polityk, działacz piłkarski i publicysta sportowy. Poseł na Sejm VII kadencji. Uważany za jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Reprezentował barwy Śląska Wrocław, Gwardii Wrocław, Legii Warszawa, ŁKS-u Łódź, Beerschot VAC oraz Hércules CF. W latach 1999-2012 członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Z reprezentacją Polski dwukrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata (1974 - 3. miejsce, 1978) oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu (srebrny medal). Po zakończeniu kariery występuje w meczach pokazowych i charytatywnych.
 
A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcie z autografami od: Karola Linetty i Jana Tomaszewskiego,
 

Czwartym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od przyjaciółki bloga Natalii.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- sześć przypinek PIN (w tym jedna na śrubie) - od 4352 do 4357 w kolekcji !!!
 

Piątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnego nadawcy.
Krzysztof Kiersznowski - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Wystąpił w filmach takich jak Vabank (1981), Wakacje z Madonną (1983), Vabank II, czyli riposta (1984), Kiler (1997), Kiler-ów 2-óch (1999), Cześć Tereska (2001) i Statyści (2006), Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos (2011), a także w serialach: Samo życie, Twarzą w twarz, Barwy szczęścia i Blondynka. Charakterystyczny aktor filmowy i teatralny, absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej szkoły filmowej. Na scenie zadebiutował 26 marca 1977 roku na deskach teatru "Ochota" w Warszawie. W ciągu swojej kariery Kiersznowski kolejno współpracował ze wspomnianym już teatrem "Ochota", później "Studio", następnie "Polskim" w Bydgoszczy i ponownie "Ochota w Warszawie. Bardzo wiele zawdzięcza Juliuszowi Machulskiemu, który pokazał, iż Kiersznowski jest doskonałym aktorem komediowym obsadzając go najpierw w dwóch częściach "Vabanku" a później dwóch częściach "Kilera". Krzysztof Kiersznowski jest jednak artystą wszechstronnym. Doskonale sprawdza się w rolach komediowych, jak i dramatycznych, a nawet sensacyjnych, czego przykładem jest jego kreacja w obrazie "Demony wojny wg Goi" Władysława Pasikowskiego.
 

A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Krzysztofa Kiersznowskiego,
 

!!! Niestety Pan Krzysztof wczoraj zmarł w wieku 70 lat 😟 Będzie nam Pana bardzo brakować - do zobaczenia tam na górze 😢😭 !!!

Szósty powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Starostwa Powiatowego w Kozienicach - powiat w Polsce (w południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kozienice. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Kozienice, gminy wiejskie: Garbatka Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Sieciechów i miasta: Kozienice.
 

Powiat Kozienicki ma bogatą historię i kulturę, ciekawe tradycje oraz wspaniałe walory krajobrazowo-przyrodnicze, które zapewnia Puszcza Kozienicka i Stromiecka. Sąsiedztwo aglomeracji warszawskiej, korzystne położenie komunikacyjne i infrastruktura, stwarzają dobre warunki dla inwestorów i turystów. Obszar powiatu kozienickiego bogaty jest w unikalne walory przyrodnicze. Najważniejszym z nich jest Kozienicki Park Krajobrazowy, którego 7010 ha część powierzchni znajduje się w granicach powiatu kozienickiego. W celu ochrony przed zniszczeniem oraz stworzenia warunków dla rozwoju turystyki i wypoczynku wokół parku utworzono otulinę.. Najcenniejsze elementy przyrody znajdują się na terenie rezerwatów, chronią one przed zniszczeniem i wyginięciem rzadkie okazy fauny i flory. Uzupełnieniem wielkoobszarowych form ochrony przyrody są użytki ekologiczne, przeważnie o charakterze śródleśnych bagien lub łąk oraz pomniki przyrody żywej. 
 
W systemie europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 na terenie powiatu oraz w jego sąsiedztwie są obszary o wysokich wartościach przyrodniczych, Puszcza Kozienicka oraz Dolina Środkowej Wisły. Kozienicki Park Krajobrazowy z urozmaiconym krajobrazem, kompleksami leśnymi i wodami, licznymi zespołami przyrodniczo - krajobrazowymi zapewnia znakomite warunki do rozwoju turystyki i rekreacji. Możliwości dla rozwoju turystyki i wypoczynku stwarza także bezcenna przyrodniczo dolina Wisły i Pilicy, i tereny przyległe do rzeki Radomki przepływającej przez gminy Głowaczów, Kozienice i Magnuszew. Na terenie powiatu kozienickiego można korzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych oraz licznych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych. Niezwykle urozmaicony region o bogatej historii i tradycji zaprasza miłośników jeździectwa do Stadniny Koni, która rozpoczęła działalność w 1924 roku, jako jedna z trzech stadnin państwowych w Polsce.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- notes,
- składana mapa,
- wizytownik,
- żeton sklepowy,
- przypinka PIN z herbem - 4358 w kolekcji !!!
 

Siódmym
powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu - miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim nad Pełcznicą. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i Sudetach Środkowych w pasmie Gór Wałbrzyskich. Historycznie na Dolnym Śląsku. Siedziba powiatu wałbrzyskiego i główne miasto aglomeracji wałbrzyskiej. Dawna siedziba władz województwa wałbrzyskiego.
 

Na terenach miasta Wałbrzycha warto odwiedzić między innymi:
* Zamek Książ - jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., otoczony głęboką kotliną porośniętą lasem.
* Stado Ogierów Książ - to kompleks obiektów, które powstały po przeprowadzonej przed I wojną światową przebudowie wcześniejszych (z pierwszej połowy XIX w.) zabudowań folwarku gospodarczego. Szczególnie interesujące są: powozownia oraz kryta ujeżdżalnia o pow. 800 m² zbudowana w całości z drewna modrzewiowego, którą zalicza się do najpiękniejszych w Europie.
* Palmiarnia - najstarsza w Polsce, zbudowana w latach 1911-1914 roku przez Jana Henryka XV Hochberga właściciela Zamku Książ i Pszczyny, który w ten oryginalny sposób trwale obdarował kwiatami swoją piękną angielską żonę Marię Teresę of Pleas zwaną „Daisy” czyli „Stokrotka”.
* Wałbrzyski rynek - to miejsce, gdzie w przeszłości odbywały się cotygodniowe targi.
W pierwszej połowie XVIII wieku pośrodku placu rynkowego stała drewniana budowla ratusza, a dookoła znajdowały się budki handlowe i kamienice z podcieniami.
* Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia - to otwarty 9 listopada 2014 roku nowoczesny, zrewitalizowany kompleks obiektów powstały na bazie dawnej, wałbrzyskiej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Zakończenie eksploatacji wałbrzyskich pokładów węgla dało początek procesowi poszukiwania nowej treści dla postindustrialnej przestrzeni, stanowiącej niegdyś serce robotniczego Wałbrzycha.
* Pałac Albertich - został zbudowany w latach 1801-1803 na planie litery U w stylu klasycystycznym według projektu L.Niederräckera (ucznia C.G Langhansa) jako pałacyk zamożnego mieszczanina. Jest obiektem trzy skrzydłowym z otwartym dziedzińcem obramowanym dwoma skrzydłami bocznymi,
* Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej - zbudowany w 1305 r., gruntownie przebudowany w stylu barokowym ok. 1720 r. - dawny kościół grzebalny. Według legendy jest to miejsce dające początek leśnej osadzie, z której powstał Wałbrzych. 
* Neogotycki katolicki kościół pod wezwaniem Aniołów Stróżów - zbudowany w latach 1899-1904 na miejscu renesansowego kościółka z 1438 r.,
* Klasycystyczny kościół ewangelicki - zbudowany w latach 1785-88 wg projektu architekta J.G. Langhansa, twórcy berlińskiej Bramy Brandenbuskiej,
* Dawny pałac rodu Czettritz'ów - zbudowany w latach 1604-1628, obecnie siedziba Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder turystyczny,
- przypinka PIN z herbem - 4359 w kolekcji !!!
 

!!! Chciałbym bardzo podziękować pewnemu pracownikowi urzędu za pomoc w uzyskaniu przypinki z herbem miasta do mojej kolekcji oraz miły kontakt !!!

Ósmym
powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Gminy Ochotnica Dolna - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat nowotarski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Ochotnica Dolna. 
 

Spośród grupy obiektów architektury sakralnej najcenniejszym zabytkiem jest Kościół Parafialny Znalezienia Krzyża Świętego z 1816 r. w Ochotnicy Dolnej. Na uwagę zasługują także najcenniejsze, zabytkowe kaplice, tj. kaplica z 1770r. znajdująca się w pobliżu kościoła oraz przydrożna kapliczka z początku XVIII w. położona u ujścia Potoku Skrodne (oś. Kapłony). Na terenie Ochotnicy można zobaczyć także liczne zabytki architektury świeckiej. Należą do nich niektóre domy i budynki. Architekturę wsi urozmaicają również zabytkowe spichlerzyki, piwnice i studnie, z których część powstała jeszcze pod koniec XIXw.

Atrakcyjność turystyczną gminy Ochotnica Dolna podnoszą duże powierzchnie lasów, a zwłaszcza silne zróżnicowanie gatunkowe ich biocenoz. Tutejsze lasy są również idealnym terenem dla miłośników grzybobrań, którzy tłumnie zjeżdżają tu podczas jesiennych weekendów. Ochotnica może bowiem zaoferować całą gamę jadalnych gatunków grzybów, począwszy od najbardziej cenionych i poszukiwanych borowików szlachetnych, poprzez: podgrzybki, kozaki, kanie, maślaki, kurki, po opieńki miodowe i inne rzadziej spotykane gatunki.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- informator turystyczny z mapą,
 

Dziewiątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od Urzędu Gminy Smętowo Graniczne - kociewska gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat starogardzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 12 sołectw: Bobrowiec, Frąca, Kamionka, Kopytkowo, Kościelna Jania, Lalkowy, Leśna Jania, Luchowo, Rynkówka, Smętowo Graniczne, Smętówko, Stara Jania. Siedziba gminy to Smętowo Graniczne.
 

Co warto zobaczyć w tej gminie ?
* Centrum Kultury Kociewskiej Lalkowy - powstało w wyniku przebudowy dawnej kuźni.
Na wyremontowanym terenie znajdują się eksponaty stanowiące zabytki kultury regionu Kociewia, głównie stare maszyny, obrazy i urządzenia. Większa część eksponatów znajdujących się w centrum pochodzi od mieszkańców, którzy wyrazili chęć przekazania pamiątek rodzinnych na potrzeby wyposażenia miejscowego „muzeum”. W sezonie wiosenno - letnim na terenie centrum odbywa się wiele imprez plenerowych, głównie o charakterze regionalnym,
* Centrum Historyczno - Edukacyjne we Frący - obiekt poświęcony działaniom kształtującym wiedzę historyczną. Jedno z pomieszczeń centrum przeznaczono na salę historyczno - wystawową, w której zgromadzono eksponaty, dokumenty i książki dotyczące historii Gminy Smętowo Graniczne. Obiekt otacza wspaniała roślinność, a na terenie parku znajdują się 3 stawy,
* Pałac w Rynkówce - w obecnym kształcie pochodzi z końca XIX wieku, a wzniesiony został w miejscu dawnego, XIV-wiecznego zamku obronnego. Dzisiejsza budowla zawiera w sobie relikty dawnego zamku, takie jak gotyckie piwnice, oraz część parteru, zachował się również układ fos. Okolice obiektu porasta piękny starodrzew z licznymi pomnikami przyrody (kasztanowce, lipy drobnolistne, sosna wejmutka, graby, buki, platany),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- mapa,
- przypinka PIN z herbem - 4360 w kolekcji !!!
 

Dziesiątym powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- przypinka PIN - 4361 w kolekcji !!!
 

Jedenastym
i ostatnim powołanym zawodnikiem jest przesyłka od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w jedenastej i ostatnie przesyłce znalazłem:
- wachlarz,
- notes,
- etui na dokumenty,
- breloczek gumowy,
- odblask (nie ma go na zdjęciu), 
- sześć balonów,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).