poniedziałek, 14 marca 2022

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, bo we mnie jest seks, gorący jak samum, bo we mnie jest seks, któż oprzeć się ma mu? - czyli miłe spotkanie z Kaliną Jędrusik (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 996

Dziś mamy 14 marca 2022r. Witajcie moi drodzy fani bloga "Gadżety na dobry dzień" - jak super, że jesteście razem ze mną 👌💓👏 Spytacie się co dziś mamy na tapecie ? A no mamy kolejne nowe przesyłki i paczki do otwarcia. Wspólnie sprawdzimy: co przygotowała dla nas pewna firma, spotkamy się z gwiazdami, zostaniemy zasypani nowymi przypinkami, wpadniemy do pewnego muzeum, odwiedzimy Krzysztofa muzyka, wybierzemy się na wycieczkę po Polsce i zagranicy a na sam koniec poruszymy tematy producentów okien i drzwi - zapowiada się ciekawie 😉💪😊 Szkoda tylko, że w dalszym ciągu nie za ciekawie dzieje się u naszego sąsiada w Ukrainie 😓😥 Ile jeszcze musi zginąć żołnierzy, cywilów w tym dzieci, aby ten skur... 😡 putin się opamiętał 😩😨😯😭


Bo we mnie jest seks - film w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz, który swoją premierę miał 25 września 2021 roku. Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) - zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym, wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie… Bo we mnie jest seks to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. Na ekranie zobaczymy także inne, barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski), czy twórców Kabaretu Starszych Panów - Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).


Z obsady aktorskiej filmu "Bo we mnie jest seks" posiadam autografy od:
Maria Dębska (Kalina Jędrusik), Leszek Lichota (Stanisław Dygat), Krzysztof Zalewski (piosenkarz Lucek), Bartłomiej Kotschedoff (Ryszard Molski), Borys Szyc (Kazimierz Kutz), Rafał Rutkowski (Jeremi Przybora), Ksawery Szlenkier (Adam), Krzysztof Szczepaniak (Wacek Turski), Magdalena Wróbel (ekspedientka), Karol Dziuba (górnik), Anna Ilczuk (aktorka Barbórka),



Pierwsza duża paczka kurierska pochodzi od firmy Rato Industrial Solutions.
Rato Industrial Solutions - firma na polskim rynku działa od 1997 roku. Należy do wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu i maszyn oferując swoim klientom między innymi: smary, oleje, filtry oddechowe, myjki, smarownice czy uszczelnianie do pomp. Ostatnie lata dla Rato Industrial Solutions to okres wielu zmian i transformacji, wynikających ze zrównoważonego i świadomego rozwoju firmy. Ważnym krokiem na drodze do realizacji zmian stało się opracowanie misji, wizji i wartości, które wyznaczają aktualne cele Rato Industrial Solutions. Po więcej informacji na temat produktów firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej dużej paczce kurierskiej znalazłem:
- kubek,
- torba papierowa,
- duży ręcznik plażowy,
- notes,
- kawa w ziarnkach,
- super scyzoryk i latarka w etui,
- trzy zapachy samochodowe,
- sześć długopisów (dwa eko i dwa z małą poziomicą i śrubokrętem u góry),


!!! Chciałbym bardzo podziękować jednej Pani za paczkę z gadżetami oraz miły kontakt - pozdrawiam 😉 !!!

Druga przesyłka jest od pewnego nadawcy.
Anna Ilczuk - polska aktorka. Zadebiutowała w 1997/1998 roku jako statystka w magazynie śledczym Fajbusiewicza. 1 kwietnia 2000 zadebiutowała w teatrze. W latach 2000-2003 występowała z Grupą Artystyczną Ad Spectatores we Wrocławiu. Od 2004 występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W tym samym roku ukończyła studia we wrocławskiej filii PWST. Wtedy otrzymała również nagrodę im. Małgorzaty Napiórkowskiej „za młodziutki talent” przyznaną przez Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru. W 2004 za rolę Dvori w przedstawieniu Zabawy na podwórku otrzymała nagrodę ministra kultury na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Grand Prix Jury Młodzieżowego na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.


Rafał Rutkowski - polski aktor filmowy oraz stand-uper. Absolwent PWST w Warszawie (1996). Na swoim koncie ma role w wielu filmach oraz serialach telewizyjnych. Występował jako Anita Werner w Rozmowach w tłoku, satyrycznej części programu Szymon Majewski Show. Pojawiał się również w reklamach sieci marketów Castorama, banku Polbank i koncernu paliwowego PKN Orlen. Od 1996 związany jest z Teatrem Montownia, którego był współzałożycielem. Obecnie jest prowadzącym program "Joke Show" w telewizji Polsat. Od 2021 roku należy do kabaretu PanDemon.

W drugiej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami od: Anny Ilczuk i Rafała Rutkowskiego,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Waldemara.
A w trzeciej przesyłce można było znaleźć:
- 11 przypinek PIN z herbami polskich miejscowości, których ciężko było mi zdobyć - od 4575 do 4585 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od pewnego polskiego muzeum.
W czwartej przesyłce był:
- folder informacyjny,


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Krzysztof Zalewski - polski piosenkarz wykonujący rock i pop, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Po trzyletnim okresie gry na gitarze w lokalnym zespole Loch Ness, w 2002 wziął udział w drugiej edycji wokalnego talent show Idol telewizji Polsat, którą wygrał. W ramach nagrody w 2004 wydał (pod pseudonimem Zalef) swój debiutancki album studyjny, Pistolet. Wykonywał wówczas muzykę z pogranicza heavy metalu i rocka. Po zakończeniu promocji Pistoletu do 2014 pracował jako instrumentalista innych wykonawców: Katarzyny Nosowskiej, Brodki oraz zespołów Nie-bo i Hey, ponadto był członkiem grup Japoto (2010-2012) i Muchy (2012-2014). Od 2013 ponownie nagrywa i występuje solowo, już pod własnym nazwiskiem. Od tego czasu wydał cztery albumy studyjne: Zelig (2013), Złoto (2016), Zalewski śpiewa Niemena (2018) i Zabawa (2020). Ponadto w 2018 i 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje „Początek” oraz „Sobie i Wam”. Laureat siedmiu Fryderyków i Mateusza. Jego nagrania zostały certyfikowane przez Związek Producentów Audio-Video: jedno diamentową płytą, jedno potrójnie platynową, cztery platynową i dwa złotą. Albumy Złoto i Zalewski śpiewa Niemena były notowane w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS. Osiem utworów Zalewskiego dotarło do pierwszej dziesiątki Listy przebojów Programu Trzeciego, z czego cztery do miejsca pierwszego. Zagrał główną rolę w filmie Historia Roja. Prowadził audycję radiową Zalef Zgiełku dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obecnie prowadzi autorską audycję Zelig w Radiu 357.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Krzysztofa Zalewskiego,


Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta w Lidzbarku Warmińskim - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba powiatu lidzbarskiego oraz gminy wiejskiej Lidzbark Warmiński. Miasto od 1350 r. do XIX wieku było stolicą Warmii i dawniej jej największym miastem. Miasto było centrum wiary i kultury w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, często dlatego też nazywano je Perłą Warmii. Przez długi czas było pod panowaniem biskupów warmińskich. Był to też znaczny ośrodek gospodarczy ustępujący swym znaczeniem na Warmii tylko Braniewu. W mieście znajduje się zamek biskupów warmińskich, który za dużą wartość artystyczną i historyczną w skali światowej, uznany został za pomnik historii, dawniej zaliczany do zabytków klasy „0” (według nieaktualnej od 1973 r. klasyfikacji zabytków).


Na terenach tego miasta warto odwiedzić między innymi:
* Zamek Biskupów Warmińskich wraz z przedzamczem, bastionem i basztą - jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce. Jest najlepiej zachowaną budowlą na ziemiach byłego państwa zakonnego, choć nigdy bezpośrednio nie znalazł się we władaniu Krzyżaków. Bryłę zamku w narożu północno-wschodnim zdobi wieża wysoka - stołp, a w pozostałych narożach wieżyczki na konsolach.
* Kolegiata św. Piotra i Pawła wraz z klasztorem i wikarówką - w 1315 roku na miejscu aktualnego kościoła stała drewniana bazylika, przypominająca tę z Fromborka. W końcu XIV w. dobudowano wieżę o drewnianym zakończeniu i przyległe do niej kaplice. Jest budowlą późnogotycką, murowaną, orientowaną.
* Dawny kościół ewangelicki - najwybitniejszy przykład architektury protestanckiej na Warmii, wybudowany w latach 1818-1823 ze środków Fryderyka Wilhelma III. Projekt budowli wykonano w Wyższej Deputacji Budowlanej (Oberbaudeputation) w Berlinie. 
* Kościół Podwyższenia Krzyża - barokowy kościółek odwrotnie orientowany postawiony jako wotum dziękczynne za kres epidemii dżumy. Biskup Załuski chciał stworzyć sanktuarium dla drewnianego krzyża, który stał na miejscu aktualnego kościoła. Początkowo znajdowała się tu jedynie kaplica. Kamień węgielny poświęcono w roku 1709, ale chorągiewka na szczycie pochodzi z roku 1789, wtedy prawdopodobnie za biskupa Krasickiego ukończono tę barokową świątynię projektu Ernesta Mazura.
* Przedbramie Bramy Wysokiej - jeden z zachowanych elementów murów obronnych Lidzbarka. Jest to przedbramie przed nieistniejącą Wysoką Bramą, poprzedzone niegdyś barbakanem (usuniętym w r. 1868). Jest to najbardziej monumentalny zabytek tego typu na Warmii; przypomina Bramę Holsztyńską w Lubece. Ta gotycka budowla powstała w latach 1466-1478 r. Górną część przemurowano około 1850 roku.
* Mury obronne i układ urbanistyczny - zaraz po połowie XIV w. zaczęto otaczać miasto murami z basztami i bramami. Od wschodu, południa i częściowo od zachodu świetną naturalną ochroną była Łyna. Mury tu też były osłonowe, słabsze. Od północy powstały masywne mury z licznymi basztami i sucha fosą.
* Oranżeria Krasickiego - tzw. oranżeria, barokowo-klasycystyczny pawilon ogrodowy, wzniesiony w latach 1711-1724 dla biskupa Teodora Potockiego, rozbudowany ok. 1770 roku dla biskupa Ignacego Krasickiego. Przebudowa objęła dobudowę skrajnych pomieszczeń, wykonanie owalnych okien sali głównej i ujednolicenie elewacji zewnętrznej. Obiekt nabrał w ten sposób cech barokowego klasycyzmu stanisławowskiego.
* Ratusz - neogotycki XIX-wieczny. Trwają prace projektowe nad odbudową średniowiecznego - spalonego, najokazalszego na Warmii ratusza.
* Budynek dawnego młyna,
* Kaplica przy ul. Bema,
* Kaplica świętej Katarzyny przy ul. Bartoszyckiej,
* Kolejowa wieża ciśnień,
* Most drogowy przy ul. Kopernika,
* Zabytkowe domy przy ulicach: Wysokiej Bramy, Kajki, Mickiewicza, Kopernika, Lipowej, Wyszyńskiego, Placu Konstytucji 3 maja, Ratuszowej, Hożej, Kasprowicza, Placu Wolności 3.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- otwieracz do butelek,
- ulotka,
- przypinka PIN z herbem - 4586 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta w Trzebini - miasto w województwie małopolskim, powiat chrzanowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Trzebinia.


Turystów w tym rejonie Polski na pewno zainteresują:
* Dwór Zieleniewskich w Trzebini, ul. Piłsudskiego 47 a - początki murowanego pałacu sięgają XIV wieku, obecny wygląd zyskał około XVII wieku, a dopiero w 1920 roku nabyli go w złym stanie Zieleniewscy, którzy przeprowadzili kapitalny remont budynku. Piękny dziś pałac nosi znamiona staropolskich dworów, obecnie mieści się w nim Trzebnickie Centrum Kultury, w którym odbywają się koncerty i wystawy. W dworze Zieleniewskich są też miejsca noclegowe, kawiarnia i restauracja,
* Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, ul. B. Głowackiego (32/ 753-54-33) - kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z II połowy XX wieku słynie z cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej, sprowadzonej z Fatimy w 1962 roku. Przy świątyni znajduje się klasztor Salwatorianów,
* Pałac w Młoszowej, ul. Florkiewicza, Trzebinia - pałac w Młoszowej powstał w 1862 roku za sprawą Juliusza Florkiewicza. Wiąże się z tym ciekawa historia, a mianowicie dobra miłoszowskie zakupił już jego ojciec, ale dopiero Juliusz postanowił przebudować stary klasycystyczny dwór. Ciekawostka polega na tym, że chciał przekonać wszystkich, że już wcześniej istniej tu dawny zamek, zniszczony przez Szwedów, a on jedynie go odbudowuje, na podstawie wymyślonego inwentarza. 11 stycznia 1862 roku poświęcono „odbudowany" zamek i udostępniono go dla zwiedzających. Detale architektury i kamienna tablica upamiętniająca wymyślone przez właściciela wydarzenia miały stać się autentyczną historią nieistniejącego wcześniej zamku. Zbudowany przez niego zamek miał cechy budowli starożytnej i licznie przyciągał gości, którzy zachwycali się budowlą i pozastawiali pamiątkowe wpisy z pobytu. Do dzisiaj niewiele zachowało się elementów z tamtego okresu, jest to neogotycki pałac, wszak nadal niezwykle ciekawy, z przylegającą kaplicą. Otacza go mur z basztą i Bastionem Belwederskim oraz zabytkowy park. Obecnie pałac jest własnością Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pałac w Młoszowej leży na Szlaku Renesansu w Małopolsce,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- metalowy magnes na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 4587 w kolekcji,


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Ruda-Huta - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie chełmskim. Siedziba gminy to Ruda-Huta.


Gmina Ruda-Huta zaprasza turystów od odwiedzenia następujący miejsc:
Kościół rzymskokatolicki w Rudzie-Hucie pod wezwaniem świętego Stanisława BM i Niepokalanego Serca NMP - parafię utworzono w 1923 r. W kościele znajdują się m.in. Ołtarz Pamięci 1939 - 1944 oraz boczny ołtarz barkowy z II połowy XVIII w. Na placu przykościelnym stoi murowana dzwonnica, wybudowana na jubileusz 1000-lecia chrztu Polski. Parafia posiada kaplicę w Rudce orz Gotówce. We wsi Żalin znajduje się kaplica należąca do parafii rzymskokatolickiej w Świerżach.
Kościół polskokatolicki na granicy Zarudni i Rudy-Huty pod wezwaniem świętego Mikołaja - wybudowany został w II połowie XIX wieku przez ówczesnych kolonistów niemieckich, służył wyznawcom jako kościół ewangelicko-augsburski. W 1947 r. został odsprzedany notarialnie wyznawcom kościoła polskokatolickiego. Wpisany jest do rejestru zabytków,
Kościół Chrześcijan Baptystów w Rudce - wybudowany został w II połowie XX w. z funduszy członków Kościoła z całego świata. Budowę tę poparła Konferencja Zjednoczenie Kościoła Baptystów w Filadelfii. Zbór tutejszy powstał w latach 20-tych XX w. Wcześniej jednak członkowie Kościoła posiadali drewniany, parterowy budynek,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- dwie torby z materiału,
- ładny drewniany magnes na lodówkę,
- grudniowy numer przeglądu wydarzeń,
- przewodnik turystyczny "Spacer z Bolkiem",
- trzy ulotki,
- list,


Dziesiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN na igle - 4588 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest do firmy Petecki Sp.z.o.o.
PETECKI - polski producent stolarki otworowej wykonanej z PVC i Aluminium. Firma została założona w roku 1995 przez Ignacego Peteckiego. To jeden z największych rodzimych producentów, który oferuje swe produkty na rynku polskim, w krajach Unii Europejskiej, a także poza kontynentem. W skład Grupy wchodzą trzy podmioty: Petecki Enterprises sp. z o.o., Petecki sp. z o.o. oraz Petecki Investment sp. z o.o., do których należą cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni hal przekraczającej 26 000 m². Firma zatrudnia ponad 700 wykwalifikowanych pracowników. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Łodzi, Łasku, Gostyninie oraz w Chrapczewie. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- duża teczka,
- notes,
- papierowa torba,
- długopis,
- smyczka,
- zasłonka na kamerkę internetową,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎