poniedziałek, 15 maja 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, Przemyk 🙍‍♂️ czyli prawdziwy dramat 😬, który rozegrał się w Polsce rękoma milicjantów 😭 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1061

Dziś jest 15 maja 2023r. Witam wszystkich fanów, czytelników oraz przyjaciół spragnionych gadżetowych emocji 😎😍 Jest poniedziałeczek i jak zawsze mamy tu pełno nowych przesyłeczek - trochę mi się chyba ten rym nie udał, ALE TO NIC... Dziś chciałbym Wam przedstawić nową grupę autografów, która przedstawia pewny film opowiadający o zbrodni, od której w piątek minęło równo 40 lat. Historia poety, który zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Umiera w agonii pod dwóch dniach od zajścia.


Żeby nie było śladów - polsko-francusko-czeski dramat filmowy z 2021 roku w reżyserii Jana Pawła Matuszyńskiego, zrealizowany na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów". Sprawa Grzegorza Przemyka. Zdjęcia kręcono w Warszawie, Konstancinie-Jeziornie, Ostrołęce, Jadwisinie i Sosnowcu. Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie. Rozpoczyna się, nadzorowana osobiście przez Ministra Spraw Wewnętrznych, generała Czesława Kiszczaka, operacja „Junior”, której głównym celem jest powstrzymanie Jurka przed ujawnieniem prawdy oraz zrzucenie winy na sanitariuszy, którzy wieźli Przemyka po pobiciu na pogotowie. Armia esbeków zaczyna śledzić Jurka i jego rodziców, inwigilując ich życie prywatne 24 godziny na dobę, zaś media i prokuratura są kierowane i naciskane przez władze, aby do opinii publicznej trafiały tylko „właściwe” komunikaty. Z kolei Barbara Sadowska nie traci nadziei na sprawiedliwość, a przedstawiciele władzy państwowej i specjalna grupa śledczych prowadzą kolejne narady, jak ukręcić łeb sprawie Przemyka…


Z obsady aktorskiej filmu "Żeby nie było śladów" posiadam autografy od:
Tomasz Ziętek (Jurek Popiel), Jacek Braciak (Tadeusz Popiel, ojciec Jurka Popiela), Agnieszka Grochowska (Grażyna Popiel), Robert Więckiewicz (Generał Kiszczak), Tomasz Kot (Kowalczyk), Aleksandra Konieczna (prokurator Wiesława Bardon), Michał Żurawski (pułkownik Kmiecik), Bartłomiej Topa (Zbigniew Łyko), Jerzy Bończak (komendant Beim), Andrzej Nejman (Wieczorek), 
Tomasz Dedek (Generał Jaruzelski), Witold Wieliński (znajomy Barbary), Ksawery Szlenkier (Płatek),


PS: Jak to się mówi: co dwa komentarze to nie jeden 🖐Dlatego też zachęcam Was bardzo gorąco do bogatej aktywności w sekcji komentarzy - z góry dziękuje za wszystkie i obiecuje na każdy odpisze
 😊😉😀😎


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Metal-Technika.
Metal-Technika - zajmuje się produkcją oraz dystrybucją profesjonalnych maszyn stolarskich oraz urządzeń dla przemysłu metalowego - optymalizerek do drewna, wycinarek laserowych i plazmowych. Wyprodukowane przez firmę maszyny są wynikiem najwyższej dbałości o ich jakość oraz implementacji rozwiązań pozwalających na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracy, wydajności oraz prostoty obsługi. Posiadamy ona szeroką ofertę sprzętu. Firma dokłada wszelkich starań aby produkty były na najwyższym poziomie. Wnikliwie obserwuje rynek, tak aby sprostać oczekiwaniom klientów. Maszyny Metal-Technika cechują się wysoką jakością wykonania. Firma istnieje i prężnie rozwija się od ponad 20 lat, co szczególnie podkreśla pozycje i definiuje stabilizację na rynku. Nieustannie kładziony jest nacisk na rozwój. Po więcej informacji o firmie Metal-Technika i jej produktach zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczka kurierskiej znalazłem:
- dwie torby z materiału,
- dwie podkładki pod myszkę komputerową,
- dwa małe notesy,
- dwie podkładki pod napój,
- dwa długopisy,
- cztery ciasteczka (niestety pokruszone w czasie wysyłki),


Druga przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
Jerzy Bończak - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny. Sporadycznie użycza głosu w dubbingu. W dzieciństwie przeprowadził się wraz z rodzicami z Bieżunia do Warszawy. Absolwent PWST w Warszawie (1971). W latach 1971-1972 występował na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w warszawskich teatrach: Rozmaitości (1972-1982), Nowym (1982-1990), Kwadrat (1990-1999). Od 1976 roku jest w związku małżeńskim z Ewą. Mają dwoje dzieci, Piotra i Annę.


Tomasz Dedek - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. W 1979 zagrał w filmie Godzina „W” jako strzelec „Orzeł”, zyskując tą rolą dużą popularność. W 1981 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku został aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia, męża Alutki w Rodzinie zastępczej. Obecnie występuje w filmach i serialach telewizyjnych. W 2021 wystąpił w teledysku do singla Maty „Szmata”. 4 listopada 2007 przyznał, że w latach 1977-1989 był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Żonaty z Magdaleną Soszyńską. Mają dzieci. W 2019 wyznał, że zdiagnozowano u niego raka prostaty.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Jerzego Bończaka i Tomasza Dedka,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Małgorzaty.
A w trzeciej przesyłce było:
- pięć różnych przypinek PIN - od 5592 do 5596 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od Klaudii Zielińskiej
Klaudia Zielińska - polska wokalistka muzyki disco polo. Kiedyś uczestniczka programu TVN „Projektu Lady”, teraz wschodząca gwiazda disco polo. Po udziale w popularnym programie Klaudia Zielińska na dobre zajęła się rozwijaniem swojej pasji, którą jest muzyka. Jej debiutancki utwór „Przychodzi noc” spotkał się z dość entuzjastycznym przyjęciem, a później było już tylko lepiej. Teraz zaś jest wręcz wybornie. W dniu 7 kwietnia 2023 roku Klaudia Zielińska wypuściła nową piosenkę. „Silniejsza” określana jest przez internautów mianem „hymnu kobiet”, wokalistka śpiewa tam bowiem o sile i determinacji przedstawicielek płci pięknej. Utwór okazał się hitem i przekroczył już 1 milion wyświetleń na YouTube, co jest nie lada wyzwaniem!


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- single CD z autografami Klaudii na pudełku i płycie.


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Bartłomiej Topa - polski aktor filmowy i teatralny, producent filmowy. Absolwent technikum weterynaryjnego. W 1991 ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 27 października 2016 otrzymał Złotego Szczeniaka za najlepszą kreację aktorską na 5. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu. Jest współzałożycielem firmy producenckiej Film IT a także współwłaścicielem firmy Terafood oraz marki Kurkumik. Był ambasadorem Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie długim Herbalife Susz Triathlon. W 2015 został bohaterem kampanii społecznej Stowarzyszenia Happy Evolution Back to the Roots. Jego brat Wojciech jest skrzypkiem, muzykiem zespołu Zakopower. Był mężem malarki Agaty Rogalskiej, z którą miał dwóch synów - Antoniego, oraz zmarłego w wieku siedmiu miesięcy Kajetana. W 2007 związał się z Magdaleną Popławską. Para rozstała się w 2013. Jest związany z Gabrielą Mierzwiak, z którą ma dwie córki bliźniaczki Jagodę i Malinę (ur. 2021). 


Witold Wieliński - polski aktor, znany z ról w serialach telewizyjnych: Fala zbrodni, Pierwsza miłość oraz Rajskie klimaty. W 1991 ukończył studia na PWST w Warszawie. W tym samym roku otrzymał nagrodę (wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi). Na deskach teatralnych zadebiutował w 1992 rolą inspicjenta w sztuce „Czego nie widać” w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w którym występował do 1996.

A w piątej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Bartłomieja Topy i Witolda Wielińskiego,


Szósta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- naszywka,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
- dwie karty ICE,
- przypinka z logotypem tej instytucji - 5597 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu - miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu olkuskiego i gminy Olkusz. Jest położony w historycznym regionie małopolskiej ziemi krakowskiej na wschodnich rubieżach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nad rzeką Babą, przy drodze krajowej nr 94 i przy drogach wojewódzkich: nr 783 i nr 791. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.


Walory turystyczne i wypoczynkowe miasta i gminy Olkusz podnosi atrakcyjne sąsiedztwo Ojcowskiego Parku Narodowego. Ten najmniejszy z polskich parków narodowych na pewno zaliczyć można do najciekawszych. Tu zobaczyć można przepiękną i słynącą z rzadkich roślin Dolinę Prądnika, zwiedzić Grotę króla Łokietka, a na zamku- perle polskiego renesansu, w Pieskowej Skale obejrzeć ekspozycje z zasobów Państwowych Zbiorów Sztuki na Wawelu.

Równie niezapomnianych wrażeń dostarczyć mogą wizyty w nieodległych od miasta zabytkowych zespołach klasztornych w istniejącym od XIII w, sióstr Norbertanek w Imbramowicach w gminie Trzyciąż, czy też wybudowanym w XVII wieku klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej, gdzie w kościele św. Eliasza podziwiać można cudowny obraz Matki Boskiej Szkaplerznej, jak też resztki arkadowego- diabelskiego mostu. Nie będzie również stratą czasu odwiedzenie Sławkowa, miasta ponoć starszego niż Kraków, gdzie znajdują się m.in. ruiny zamku biskupów krakowskich, który w zamierzeniu miał stać się warownią równą... Wawelowi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,
- sześć pocztówek,
- małe kredeczki,
- pamiątkowa moneta,
- button,
- trzy zakładki do ksiażki,
- pięć kalendarzyków,


A tak prezentuje się pamiątkowa moneta z bliska - 4 Trojaki Olkuskie:


Ósma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Rogożnie - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, powiat obornicki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim. Siedziba gminy to miasto Rogoźno.


Głównym atutem miejsca jest jego atrakcyjność pod względem turystycznym. Poza długą historią i uroczymi zabytkami oraz bogatym w pamiątki lokalnej historii Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie, oferujemy wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Niezwykle popularne są spływy kajakowe rzeką Wełną zapewniające niezapomniane wrażenia, przepiękne widoki i możliwość poznania rezerwatów przyrody „Wełna” oraz „Promenada”. Położony nad Wełną młyn w Jaraczu Młynie mieści oryginalne zbiory Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego. Gospodarze młyna w Rudzie oferują znakomity chleb wypiekany na podstawie staropolskiej receptury w tradycyjnym piecu chlebowym, a także organizują spływy kajakowe.

Nie można zapomnieć o lasach „Buczyny”, które są wręcz wymarzonym miejscem do wycieczek pieszych, rowerowych i konnych. Dla tych z kolei, którzy preferują wypoczynek oparty głównie na zwiedzaniu zabytków, nie zabraknie atrakcji - liczne kościoły w tym jeden z najcenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Wielkopolsce barokowy Kościół Podwyższenia Krzyża Św. w Wełnie z 1727 roku. Późnogotycki Kościół św. Wita w Rogoźnie  z 1526 roku czy wzniesiony w latach 1780-1802 w stylu barokowo-klasycystycznym na planie koła, Kościół NMP Królowej Świata w Parkowie to pozycje obowiązkowe na mapie gminy. Jeżeli dodamy do tego zwiedzanie dawnego Ratusza przy zrewitalizowanym placu Karola Marcinkowskiego oraz przekroczenie 17.południka długości geograficznej wschodniej, na którym leży Rogoźno, może okazać się, że ta urocza miejscowość to doskonały pomysł nie tylko na weekendowy wypad.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- ulotka,
- list z podpisem Pana Burmistrza Romana Szuberskiego,
- przypinka PIN z herbem - 5598 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- przypinka PIN na igle - 5599 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego dziś pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- krawat,
- wizytówka,
- spinki do mankietu,
- trzy takie same przypinki PIN (dwa tu duble a jedna zasila moje zbiory) - 5600 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎