poniedziałek, 13 listopada 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, Święty Mikołaj 🎅 zaszalał 😜 zamienia swoje sanie na zabytkową brykę 🚓 (w tym wizyta kuriera i wycieczka do paczkomatu) - wpis numer 1087

Dziś jest 13 listopada 2023r. Witam wszystkich Was na premierze 1087 gadżetowego wpisu na blogu 👋 🤝 Oj gorący ten poniedziałek w kraju (pierwsze posiedzenie nowego sejmu), jak i u mnie na blogu za sprawą ciekawych przesyłek i paczek, nowej grupy autografów oraz relacji foto/video z pewnej imprezy, która odbyła się w moim mieście w ubiegłą sobotę 😯 OK mam dużo pracy, dlatego od razu bierzemy się do rzeczy..


Uwierz w Mikołaja - polska komedia świąteczna, która swoją premierę kinową miała 10 listopada 2023r. Reżyserem produkcji jest Anna Wieczur a za scenariusz odpowiada Ilona Łepkowska. Film jest oparty na podstawie bestsellerowej powieści Magdaleny Witkiewicz. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert - pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat - o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości !


A z obsady aktorskiej i nie tylko filmu "Uwierz w Mikołaja" posiadam autografy od:
Ilona Łepkowska (scenarzystka filmu), Cezary Żak (Adam), Dorota Kolak (Krystyna), Teresa Lipowska (Helena), Aleksandra Grabowska (Agnieszka), Agnieszka Więdłocha (Anna), Mateusz Janicki (Robert), Antoni Pawlicki (Artur), Marta Lipińska (Sabina), Patryk Pniewski, Dorota Stalińska (Jagoda), Ewa Szykulska (Malwina), Krystyna Tkacz (Teresa), Maciej Damięcki (Janek), Bohdan Łazuka (Zenon),


MOTOPARADA:
11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości w godzinach popołudniowych odbyła się w Siedlcach Wielka Motoparada Niepodległości. Podczas wydarzenia można było między innymi: obejrzeć wiele ciekawych samochodów zabytkowych, motocykli czy quadów. Imprezie towarzyszyły również liczne koncerty muzyczne w oprawie laserów. Punktem kulminacyjnym była wielka parada ulicami miasta samochodów przybranymi w narodowe barwy. Organizatorem wydarzenia było między innymi stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej Korba (MTZ Korba) w Siedlcach.

Zapraszam do obejrzenia mojej foto/video relacji z tego wydarzenia. Tutaj publikuje kilka zdjęć - wszystkie znajdziecie pod tym linkiem KLIKNIJ TUTAJ :)


PS: A wy jakim zabytkowym autkiem/motocyklem chcielibyście się przejechać i jak oceniacie mój nowy gadżetowy wpis na blogu? Liczę na górrrrrrrę waszych komentarzy POZDROWIONKA 😎😍😀💪


Pierwsza duża paczka kurierska jest od przyjaciółki bloga Anny.
A w pierwszej dużej paczce kurierskiej znalazłem:
- pluszowa maskotka renifera,
- trzy kubki termiczne,
- cztery czyściki do telefonu,
- pięćdziesiąt sześć różnych smyczek,
- pięć podkładek pod telefon do samochodu,
- dwa pluszowe breloczki,
- cztery opaski odblaskowe,
- lupa,
- magnes na lodówkę,
- etui na dokumenty,
- dwie ściereczki do okularów,
- dwa ołówki gumowe,
- sześć breloczków,
- ozdoba świąteczna,


Druga paczka InPost wyjęta z paczkomatu należy do przyjaciółki bloga Justyny.
W drugiej paczce InPost było można znaleźć:
- pluszowa maskotka Krecika tego z bajki,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Dorota Kolak - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, nauczycielka akademicka; w latach 1980-1982 aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, od 1982 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie w 1980. W latach 1980-1982 była aktorką Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Od 1982 związana jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Pracuje również jako pedagożka. Prowadzi zajęcia z aktorstwa, plastyki ruchu, form i stylów ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2015 habilitowała się w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi w dyscyplinie sztuk teatralnych na podstawie dzieła Spektakl „Słodki ptak młodości” Tennessee Williamsa z rolą Alexandry del Lago w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W 2023 otrzymał tytuł profesorki sztuk filmowych i teatralnych. Grała w stałej obsadzie seriali Radio Romans (1994-1995) i Pensjonat pod Różą (2004-2006). W 2007 zaczęła występować w serialu Barwy szczęścia (od 2007) oraz Przepis na życie. W 1996 otrzymała odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 października 1996 za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2004 otrzymała nagrodę aktorską za tytułową rolę w Matce Witkacego w Teatrze Wybrzeże na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska” oraz wyróżnienie za rolę w przedstawieniu Mąż i żona na VIII Międzynarodowym Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie. 22 grudnia 2008 z rąk podsekretarza stanu w MKiDN Tomasza Merty odebrała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Dwukrotnie zdobyła nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni: w 2009 za udział w filmie Jestem twój i w 2016 za kreację w filmie Zjednoczone stany miłości. W 2019 została laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej za twórczość wywierającą znaczący wpływ na rozkwit sztuki aktorskiej. Dorota Kolak jest żoną aktora Igora Michalskiego i matką aktorki Katarzyny Z. Michalskiej.


Ewa Szykulska - polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Uczyła się w Liceum im. Banacha w Warszawie. W 1971 ukończyła tamtejszą Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Wystąpiła w wideoklipach nagranych przez Skaldów do piosenek „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” (1968) i „Prześliczna wiolonczelistka” (1969). 18 marca 1973 zadebiutowała na deskach teatru, wcielając się w rolę Małgorzaty w sztuce Gulgutiera Marii Czanerle w reż. Józefa Szajny na scenie Teatru Studio w Warszawie. Była związana z teatrami warszawskimi: Teatrem Studio (1973–1979) i Teatrem Syrena (1979-1989). Występowała też w: Teatrze Na Woli w Warszawie (1982), Teatrze Rozmaitości w Warszawie (1987), Starej Prochowni w Warszawie (1991), Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (1995 i 1999), Scenie Na Piętrze w Poznaniu (1995 i 1999), Teatrze Ochoty w Warszawie (2002). W 2007 w Teatrze Wytwórnia odbyła się premiera monodramu Zamarznięta autorstwa i reżyserii Pawła Sali. Popularność zyskała w latach 70. i 80., dzięki rolom w produkcjach filmowych, takich jak: Hydrozagadka, Samochodzik i templariusze, Dziewczyny do wzięcia, Kariera Nikodema Dyzmy, Vabank, Jan Serce. Chwalono ją wówczas za talent, nieprzeciętną urodę oraz charakterystyczny, zachrypnięty tembr głosu. W 1985 otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia, za wybitne kreacje filmowe i teatralne. Jeszcze tego samego roku odznaczono ją Srebrnym Krzyżem Zasługi. Na początku XXI wieku wcielała się m.in. w postać Heleny Bogackiej w sitcomie Lokatorzy oraz jego spin-offie Sąsiedzi. W 2004 za rolę w tych serialach otrzymała statuetkę Kryształowego Granatu (nagrodę dla najlepszej aktorki komediowej) na VIII Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. W 2008 otrzymała nagrodę „Wielki Ukłon” za całokształt twórczości podczas międzynarodowego festiwalu Quest Europe w Zielonej Górze. W 2016 wzięła udział w programie Przygarnij mnie, emitowanym w telewizji TVP2, gdzie adoptowała ze schroniska suczkę Sarę. W lipcu tego samego roku odcisnęła swą dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Pierwszym mężem aktorki był reżyser Janusz Kondratiuk. Następnie była zamężna z inżynierem Zbigniewem Pernejem, który zmarł 25 grudnia 2021. Jest bezdzietna.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Doroty Kolak i Ewy Szykulskiej,


Czwarta przesyłka jest od przyjaciół bloga Mariusza i Jana.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwa wisiorki (w tym krzyżyk),
- sześć buttonów,
- siedemnaście przypinek (sześć typu PIN i jedenaście na igle) - od 5935 do 5951 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Patryk Pniewski - polski aktor telewizyjny i filmowy. W 2016 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - filia we Wrocławiu. W czasie studiów grał w musicalu Joplin w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, który swą premierę miał 22 marca 2014. Rozpoznawalność przyniosły mu role w serialach: Pierwsza miłość i Barwy szczęścia. W 2015 był uczestnikiem czwartej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.


A w piątej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Patryka Pniewskiego,


Szósta przesyłka jest od Adrianny Izydorczyk.
Adrianna Izydorczyk - polska aktorka telewizyjna, teatralna, głosowa oraz lektorka. Absolwentka wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (2019), a obecnie studentka V roku na wydziale aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych - filia we Wrocławiu. Widzom znana między innymi z takich produkcji jak: "Sługa narodu" czy "Akademik".


W szóstej przesyłka były:
- dwie pocztówki z autografem Adrianny Izydorczyk,
- miły list DZIĘKUJE 😘😍💖


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami, miły list oraz wsparcie mojej kolekcji podpisów !!!

Siódma przesyłka należy od Urzędu Gminy Lisewo - gmina wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, powiat chełmiński. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa toruńskiego. Siedzibą gminy jest Lisewo.


Na terenie gminy warto odwiedzić następujące miejsca:
1. Kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Lisewie - obiekt ten jest nie tylko atrakcyjny pod względem architektonicznym, ponieważ pochodzi z końca XIII wieku, ale również znajduje się w nim wiele cennych zabytków m.in. granitowa chrzcielnica z przełomu XIII/XIV, epitafium poświęcone ks. Janowi Kantemu Dąbrowskiemu, cztery lichtarze z XIV wieku, trójramienny świecznik z postacią Matki Bożej z XV wieku, dwa dzwony z XVII wieku, monstrancja z połowy XVIII wieku, czerwony ornat z początku XVIII wieku,
2. Ruiny zamku Krzyżackiego w Lipienku - zamek zbudowany został na półwyspie J. Zamkowego. Przed przybyciem Krzyżaków znajdował się tu niewielki gród z XI w. Krzyżacy odbudowali go, lecz w 1277 r. został ponownie zniszczony. Na jego miejscu powstał na przełomie XIII/XIV wieku murowany, dwuczęściowy zamek, otoczony szerokimi i głębokimi fosami,
3. Dwór z końca XIX wieku w Mgoszczu - obecnie znajduje się Dom Pomocy Społecznej oraz przylegający do niego park z kilkoma pomnikami przyrody,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 5952 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Paradyż - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat opoczyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim. Siedziba gminy to Paradyż.


Najcenniejszym zabytkiem gminy jest zespół klasztorny oo. Bernardynów w Paradyżu z późnobarokowym kościołem pw. Przemienienia Pańskiego. Do ciekawszych zabytków należą również: klasycystyczna kaplica we wsi Wielka Wola oraz parki podworskie w Paradyżu, Wielkiej Woli i Stawowicach. Na cmentarzu parafialnym w Paradyżu znajduje się zbiorowa mogiła partyzantów oddziału AK „Błysk”. Imię tego oddziału nosi Szkoła Podstawowa w Paradyżu oraz Jednostka Strzelecka nr 2036 wchodząca w skład Organizacji Społeczno-Wychowawczej Związku Strzeleckiego STRZELEC. W Wójcinie na cmentarzu parafialnym znajduje się kwatera z okresu I wojny światowej z grobami żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej.

Na terenie przykościelnym i przyklasztornym we wsi Paradyż znajduje się XVIII-wieczny park, nazwany niedawno imieniem Jana Pawła II. Rośnie w nim 131 różnego gatunku drzew. Przeważają głównie kasztanowce, stanowiące aż 66% ogółu drzew, 15% stanowią jesiony, 14% lipy, natomiast pozostałe to akacje, klony oraz sosny. Na szczególną uwagę zasługują 3 lipy drobnolistne o obwodzie pni: 385 cm, 430 cm i kasztanowiec biały o obwodzie pnia 345 cm. Park ten zamieszkują liczne zwierzęta. Tutaj gnieżdżą się wrony, dzięcioły oraz kukułki. Pnie drzew zamieszkują zaś wiewiórki. Zarówno park, jak i kościół objęte są ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,
- przypinka PIN z herbem - 5953 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- list,
- przypinka PIN - 5954 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka należy do kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- mała flaga,
- pocztówka,
- długopis,
- ołówek,
- przypinka PIN - 5955 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍