poniedziałek, 14 grudnia 2020

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, kto by pomyślał, że akurat to dziś się stanie (w tym wizyta Pocztexu i Kuriera) - wpis numer 925

Dziś jest 14 grudnia 2020 rok. Witajcie moi mili na 925-tym gadżetowym wpisie na blogu 😍 Dziś trochę będzie na przyspieszonych obrotach, ponieważ najpierw była awaria serwerów Google i (strony matki bloga czyli Blogger), a potem musiałem na kilkanaście minut wyjść z domu - ale jak powiedziałem że w poniedziałek będzie nowy post to tak ma być i żadna awaria tego nie zmieni 💥💥💥
 
Przez weekend postanowiłem trochę udekorować (na świątecznie) biuro bloga "Gadżety na dobry dzień" - i są tego efekty. Choinka ubrana już stoi, świeczki wiszą na ścianie a porządki są w trakcie robienia - jak oceniacie moją pracę ?
 

NOWY SPRZĘT:
W ubiegłym tygodniu postanowiłem sprawić sobie taki spóźniony mikołajowy prezent świąteczny. Mowa tu o nowym smartfonie od mojego operatora. Z telefonu Redmi Note 7 przeniosłem się do Oppo A72. Przez te kilka dni mojego użytkowania muszę przyznać, że podoba mi się ten model - aparat spoko, wszystko to, co potrzebne ma oraz ładnie się prezentuje 👍👌
 

 
 PS: Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba mój nowy wpis - jestem ciekawy waszych relacji 😍😎
 
 
Pierwsza przesyłka kurierska jest od przyjaciela bloga Daniela.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- 14 przypinek PIN (8 zasila moją kolekcję a 6 wędruje na wymianę) - od 3665 do 3672 w kolekcji !!!
 

!!! Dzięki Daniel za tak fajne przypinki PIN w mojej kolekcji 😉 Wpinki z logo Coca Coli miałem już w swoich zborach, ale z Pepsi jeszcze nie !!!

Druga paczka odebrana z paczkomatu Inpost-u pochodzi od przyjaciela bloga Jacka.
W drugiej grubej paczce Inpost było można znaleźć:
- 9 naszywek,
- 4 breloczki,
- 2 figurki,
- 2 medaliki,
- 1 moneta,
- 9 guzików wojskowych,
- 4 krzyżyki,
- 4 wisiorki,
- 1 button,
- 3 duże orzełki,
- 15 przypinek PIN,
- 16 przypinek PIN na igle,
- 17 przypinek PIN na śrubie - od 3673 do 3721 w kolekcji !!!
 
 
!!! Dziękuje Jacek za super uzupełnienie mojej kolekcji 💪 I tym właśnie sposobem cichym krokiem w kolekcji przypinek PIN pojawiła się wpinka, która będzie nosić miano 3700 😲 - dlatego też już za tydzień przedstawie Wam najświeższe zdjęcia tej kolekcji !!!

Trzecia koperta jest od Marka Barbasiewicza.
Marek Barbasiewicz - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1987 zdał egzamin przed ministerialną komisją i otrzymał uprawnienia artysty malarza. Grywał amantów, ojców rodziny i twarde charaktery. Powszechnie znany jest z takich produkcji jak: Lubię nietoperze (1985), Na kłopoty… Bednarski (1986), Magnat (1986), Zabij mnie glino (1987), Żegnaj, Rockefeller (1992), Psy II (1994), Miodowe lata (1998-2003), Na dobre i na złe (2000-2005), Fala zbrodni (2006-2007), Och, Karol 2 (2011) czy Prawo Agaty (2012-2015).
 

A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Marka Barbasiewicza,
 

!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od Pani Europoseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej.
Jadwiga Wiśniewska - polska polityk, pedagog, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji, posłanka do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Pracowała jako nauczyciel, a od 2003 jako dyrektor szkoły podstawowej w Gniazdowie. Od 2002 zasiadała w radzie powiatu myszkowskiego. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości została wybrana na posła V kadencji w okręgu częstochowskim. W Sejmie była wiceprzewodniczącą Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz wiceprzewodniczącą Grupy Polsko-Słowackiej. Podczas prac nad projektem zmiany Konstytucji w 2007 była pierwszą przewodniczącą Komisji Nadzwyczajnej. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 20 814 głosów. W 2011 kandydowała w wyborach parlamentarnych z 1. miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 28 w Częstochowie i uzyskała mandat poselski. Oddano na nią 34 491 głosów (15,36% głosów oddanych w okręgu). Została wiceprezesem okręgu częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości i członkinią rady politycznej tej partii. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z listy PiS uzyskała mandat eurodeputowanej VIII kadencji. Została członkinią Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, a także zastępcą w Komisji Kultury i Edukacji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, uzyskując trzeci najlepszy wynik w kraju (409 373 głosy).
 

W czwartej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem Pani Europoseł,
- gruby notes,
 

!!! Na ręce Pani Europoseł chciałbym złożyć podziękowania za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Karola, z którym to już kilka razy wymienialiśmy się swoimi okazami w kolekcji.
A w piątej przesyłce było:
- 6 przypinek PIN z herbami - od 3722 do 3727 w kolekcji !!!
 

!!! Karol dzięki za naszą kolejną udaną wymianę - czekam na kolejne 😀 !!!

Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Ostródzie - powiat w Polsce (województwo warmińsko-mazurskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ostróda. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Ostróda, gminy miejsko-wiejskie: Miłakowo, Miłomłyn, Morąg, gminy wiejskie: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Ostróda i miasta: Miłakowo, Miłomłyn, Morąg, Ostróda.
 

Wyjątkowa uroda terenu powiatu to wypadkowa naturalnych uwarunkowań środowiska przyrodniczego, położenia geograficznego oraz wyjątkowo bogatego dziedzictwa kulturowego. Skupienie silnych walorów w wydzielonej przestrzeni stanowi o atrakcyjności, na którą składają się w szczególności: Kanał Ostróda-Elbląg i pola historycznej bitwy pod Grunwaldem. Atutami przyciągającymi corocznie tysiące turystów z kraju i zagranicy są ponadto: znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna, najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych, pełnowymiarowy tor kajakowy, kilkadziesiąt oznakowanych szlaków turystycznych, amfiteatr, stadion oraz obszerna i różnorodna baza noclegowa a także bogata oferta wydarzeń kulturalno-sportowych. To podstawowe warunki uprawiania turystyki i rozwoju gospodarczego w sektorze turystycznym.
 
Amatorzy aktywnego wypoczynku mają tu do wyboru kilkadziesiąt malowniczych, oznakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności, przebiegających wśród lasów i jezior, w pobliżu okazałych zabytków. Szczególnie godne polecenia są ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich i rezerwacie Sosny Taborskiej. Piękne rynnowe jeziora oraz malownicze trasy wodne, np.: szlak Kanału Ostródzko-Elbląskiego, Rzeki Drwęcy, czy Rzeki Wel, są wymarzonym miejscem dla miłośników wypoczynku na kajaku, motorówce czy pod żaglami. Uroki krajobrazu podziwiać można także z końskiego grzbietu na kilku trasach konnych, wykorzystywanych zarówno zimą jak i latem. Fani białego szaleństwa z powodzeniem mogą uprawiać tutaj narciarstwo biegowe i zjazdowe., np. na Wzgórzach Dylewskich. „Pętla Grunwaldzka” i szlak „Wokół Kanału Elbląskiego” to dwa profesjonalnie przygotowane szlaki samochodowe pozwalające na niemal gruntowne poznanie całego powiatu i sąsiednich okolic.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- 2 foldery reklamowe,
- smyczka,
- mapa powiatu,
- zapach samochodowy,
- długopis,
- 2 magnesy na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 3728 w kolekcji !!!
 
 
Siódma przesyłka jest od Centrum Turystycznego Grodziska Wielkopolskiego.
Grodzisk Wielkopolski - miasto w województwie wielkopolskim, nad Letnicą (zw. też Rowem Grodziskim), w powiecie grodziskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Grodzisk Wielkopolski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa poznańskiego. Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1303 roku położone było w XVI wieku w województwie poznańskim.
 

Do zabytków Gorzowa Wielkopolskiego należą między innymi:
* Kościół farny, manierystyczny pod wezwaniem świętej Jadwigi z XV w., ul. Kościelna 5, 
* Kościół pobernardyński, barokowy pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP z 1662 r. Wewnątrz nagrobek ostatniego z rodu Opalińskich Wojciecha, z roku 1775, 
* Kościół pod wezwaniem świętego Ducha, drewniany z 1663 r. ul. Rakoniewicka 16 (daw. przedmieście Wyczółkowo), 
* Kościół poewangelicki, neogotycki pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1905 r., pl. Powstań Wielkopolskich, 
* Organistówka z 1685 r., ul. Kościelna 4,
* Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim z ok. 1835 r., ul. Stary Rynek 1, 
* Zabytkowa studnia błogosławionego Bernarda w obudowie z XIX w., ul. Stary Rynek, 
* Starostwo Powiatowe, neogotyckie z 1905 r. ul. Żwirki i Wigury 1, 
* Sąd Rejonowy, 
* Kamieniczka konstrukcji ryglowej błędnie zw. „pruskim murem” z XVIII w., ul. Szeroka 17,
* Eklektyczna willa Andrzejewskich z 1896, ul. Kolejowa 5,
* Kamienica Theodora Grunberga z 1861 r., ul. św. Bernarda 1, 
* Dom Rzemiosła z 1891 roku ul. Szeroka 1, 
* Muzeum Ziemi Grodziskiej (dawny Dwór Heyderów w parku miejskim), ul. 27 Stycznia 7, 
* Stadion Dyskobolii z zabytkową trybuną główną z 1925 r., ul. Powst. Chocieszyńskich 52,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem w etui - 3729 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje za przypinkę PIN oraz miły kontakt - pozdrawiam !!!

Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Trzemeszno - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedziba gminy to Trzemeszno.
 

Turyści odwiedzając Gminę Trzemeszno powinni odwiedzić następujące miejsca:
* Bazylika pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - najstarszym zabytkiem Trzemeszna jest kościół poklasztorny, obecnie późnobarokowa bazylika pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z zachowanymi elementami zabudowy romańskiej i gotyckiej. Powstanie jej sięga początków założenia klasztoru kanoników regularnych. Bowiem za sprawą księcia Bolesława Krzywoustego sprowadzeni kanonicy wybudowali kościół romański i zabudowania klasztorne,
* Alumant - w pobliżu kościoła usytuowany jest późnobarokowy gmach, tzw. Alumnat czyli ufundowane przez opata Michała Kosmowskiego Collegium Tremesnensis. Dnia 22 lutego 1773 r. na posiedzeniu kapituły klasztornej Zakonu Kanoników Regularnych Świętego Augustyna Kongregacji Laterańskiej Najświętszego Zbawiciela w Trzemesznie przedłożył on projekt ufundowania szkoły średniej. Według zamysłu Kolegium było sześcioklasową szkołą otwartą dla synów rodzin szlacheckich, mieszczan i zdolnych dzieci chłopskich. Wstępujący do Kolegium wpłacali jednorazowo 50 florenów, byli zobowiązani posiadać własne łóżko i bieliznę. Pokrywali także koszty utrzymania i noclegów. Dla niezamożnych synów chłopskich, a rokujących pójście do stanu duchownego, opat Kosmowski utworzył alumnat. Alumni otrzymywali bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, ubiór, obuwie i szkolne przybory. Byli także zobowiązani do wykonywania obowiązków i posług religijnych. Docelowo przygotowano 12 takich miejsc,
* Kompleks poszpitalny świętego Łazarza - zespół Szpitalny św. Łazarza wzniesiony został z fundacji opata Michała Kosmowskiego w latach 1787-1791. Stanowi kompleks budynków obejmujących kaplicę połączoną po bokach z pomieszczeniami mieszkalno-gospodarczymi oraz dwa oddzielne budynki kwadratowe usytuowane symetrycznie po bokach dziedzińca. Przeznaczone zostały, ten zlokalizowany po lewej na szpital dla ubogich, sierociniec oraz przytułek; po prawej na szkołę elementarną,
* Zespół Browar i Lodownie (obiekt w remoncie) - Kompleks zabytkowy browar i lodownia obejmuje zabudowania oddalone od siebie kilkaset metrów. Browar wybudowano przy Jeziorze Trzemeszeńskim, dawniej Klasztornym. Lodownię zaś zlokalizowano przy alei, u zbiegu dróg prowadzących do browaru, do miasta oraz w kierunku na dworzec kolejowy,
* Wieża Ciśnień (obiekt użytkowy nieudostępniony) - jest obiektem użytkowym wybudowanym na wzniesieniu górującym nad miastem, stąd z daleka widocznym. Zaprojektowana w 1905 roku ma wysokość 41 metrów. Wykonana z czerwonej cegły konstrukcja wieży stanowi budowlę, pod której szczytem zamontowano zbiornik wody o pojemności 193 m³ zasilający sieć wodociągu miejskiego. W 1906 roku została oddana do eksploatacji,
* Izba Pamięci Jana Kilińskiego w Trzemesznie - kultywuje pamięć bohaterskiego szewca rodem z Trzemeszna Jana Kilińskiego i tradycje szewskie tak niegdyś powszechne w mieście. Założona została przez Henryka Bisikiewicza, mistrza szewskiego i przedstawiciela rodu szewców w trzecim pokoleniu. Jan Kiliński urodził się i dorastał w mieście rzemieślniczym. Tu wyuczył się podstaw zawodu szewca. Wybór fachu szewca był działaniem ówcześnie naturalnym, bowiem cech szewski dominował w mieście a Trzemeszno nosiło miano miasta szewców. Gdy kilkunastoletni chłopiec wyjechał z Trzemeszna to terminował pod okiem brata Baltazara w Poznaniu, już wtedy mistrza szewskiego, po czym wyjechał do Warszawy zostając mistrzem szewskim,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- mapa,
- książka "Życie i zasługi Karola Marcinkowskiego",
- folder reklamowy,
- zakładka do książki,
- długopis,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy związanej z finansami.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce można było znaleźć:
- 2 maseczki,
- 2 żele antybakteryjne,
- jo-jo,
- ulotka,
- notes,
- długopis,
- 4 etui na kartę kredytową,
 

!!! Kolejna przesyłka w sam raz na te "covidowe czasy" !!!

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).