wtorek, 11 kwietnia 2023

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, wzruszająca 😥 i inspirująca 🤔 historia 📚 oparta na prawdziwych wydarzeniach duchownego "Johnny" 👨‍⚖️ (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1056

Dziś mamy 11 kwietnia 2023r. Witam wszystkich Państwa kolejny już 1056 raz na moim blogu "Gadżety na dobry dzień" 👏 🤝 Święta, święta i po świętach a jak wiadomo gadżetowa maszyna musi działać dalej i dlatego dziś zaprezentujemy 10-ęć nowych przesyłek i paczek. 

11 kwietnia to też Dzień Radia 📻 W Siedlcach z całej gamy stacji radiowych mamy kolejny: I PR, III PR, VOX FM, RMF FM, II PR, Radio Maryja, Radio Eska, Katolickie Radio Podlasie, Radio Dla Ciebie i Radio ZET - chyba wszystkie wymieniłem 😉 Osobiście często sobie słucham radia jak np. tworzę nowy wpis na blogu. A wy kiedy i jakiego słuchacie radia ?


Johnny - polski film biograficzny, który swoją premierę miał 23 września 2022 roku. Reżyserem filmu był Daniel Jaroszek a scenarzystą Maciej Kraszewski. „Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.


Z obsady aktorskiej filmu "Johnny" posiadam autografy od:
Dawid Ogrodnik (ksiądz Jan Kaczkowski), Piotr Trojan (Patryk Galewski), Anna Dymna (Helena Kaczkowska), Maria Pakulnis (Hanna), Witold Dębicki (Józef "Ziuk" Kaczkowski), Jerzy Owsiak (on sam),


ŚWIĄTECZNY MARATON:
Wiadomo, że w czasie świąt trzeba świętować. Czasami warto odejść od stołu i wybrać się trochę na świąteczny spacer - a na pewno wtedy gdy za oknem jest ładna pogoda. Dlatego ja przez te dwa świąteczne dni zrobiłem prawie 20 kilometrów (mam taką fajną aplikację na smartfonie co liczy mi odległość w km, kroki oraz ilość spalonych kalorii). A z racji, że ten Łukasz bloger robi robić zdjęcia przesyłam Wam kilka zdjęć z moich świątecznych wypraw tu i ówdzie...

🌲 🌳 🌴🌱 🌿 ☘️ 🍀 🎍 🍁 🍄 🌾 💐 🌷 🌹 🌺 🌸 🌼 🌻


PS: Jestem ciekawy waszych pomysłów co robią/robiły te dwie żabki na zdjęciu powyżej 😂😂😂 - dajcie znać w okienku komentarzy 🤔


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Timac Agro Polska Sp.z.o.o.
Timac Agro Polska Sp.z.o.o. - jest firmą przemysłową, specjalizującą się w produkcji nawozów granulowanych oraz płynnych, służących do odżywiania roślin. Zajmuje się także problematyką żywienia zwierząt - to drugi filar działalności firmy. Dostarcza na rynek innowacyjne produkty przeznaczone do żywienia zwierząt hodowlanych. Od 60 lat, TIMAC AGRO - spółka zależna Grupy Roullier, nieustannie wprowadza innowacje, aby oferować swoim Klientom rozwiązania, które poprawiają wydajność produkcji rolnej w sposób przyjazny środowisku. Odpowiadając na potrzeby rynku, w zakresie wsparcia polskich producentów rolnych, zespół naszych działających na terenie całego kraju doradców, skutecznie reaguje na potrzeby rolników i doradza im jak zwiększyć wydajność oraz poprawić jakość produkcji rolnej. Produkty Timac Agro są oparte na ekstraktach z alg morskich i innych roślin, pełnią podwójną funkcję: stymulują pobieranie, transport i wykorzystanie składników pokarmowych przez rośliny oraz korzystnie wpływają na zachodzące w nich procesy fizjologiczne. W efekcie intensyfikują ich wzrost i rozwój, zwiększają plonowanie oraz poprawiają jakość. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- katalog produktów,
- duża teczka z notesem,
- ulotka,
- ładne skarpetki,
- pozdrowienia na kartce - TEŻ POZDRAWIAM 😀
- notes z długopisem,
- karteczki samoprzylepne,
- długopis,
- smyczka,


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Dawid Ogrodnik - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Dwukrotny laureat nagrody za główną rolę męską (2017, 2019) i dwukrotny laureat nagrody za drugoplanową rolę męską (2012, 2014) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dwukrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii: najlepsza główna rola męska (2014, 2018). Zdobywca nagrody Paszport „Polityki” w kategorii „Film” (2014) i Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (2018). W 2013 dostał przyznawaną przez władze powiatu wągrowieckiego „Złotą Pieczęć”. 


Piotr Trojanpolski aktor, scenarzysta i reżyser. Laureat Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020) oraz dwukrotny zdobywca nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za pierwszoplanową rolę męską w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020) oraz za rolę Patryka Galewskiego w filmie Johnny (2022).Urodził się i dorastał w Tarnowskich Górach, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego I stopnia w klasie gitara klasyczna i fortepian. O aktorstwie myślał „od zawsze”. Jako uczeń Salezjańskiego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach związał się z teatrem „Za lustrem”, działającym przy Tarnogórskim Centrum Kultury. Brał udział w konkursach przez wszystkie lata nauki w gimnazjum i liceum, a podczas wakacji jeździł na warsztaty teatralne. Po maturze zdawał egzaminy wstępne do szkół aktorskich w Krakowie i w Warszawie, ale się nie dostał. W 2004 zdobył tytuł Talentu Roku Województwa Śląskiego - w konkursie organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, a także Grand Prix Tyskich Spotkań Teatralnych, zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Malta i otrzymał nagrodę na FECIE (Festiwalu Ewentualnych Talentów Aktorskich we Wrocławiu). W 2009 ukończył PWSFTviT w Łodzi na wydziale aktorskim, a w 2010 otrzymał dyplom.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana,


Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Karola.
A w trzeciej przesyłce były:
- trzy przypinki PIN - 5529, 5530 i 5531 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Witold Dębicki - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie. Po szkole związał się z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Współpracował również z teatrami: Ziemi Mazowieckiej w Warszawie, Rozmaitości w Warszawie, Komedia w Warszawie, Powszechnym w Warszawie, Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Sceną na Piętrze w Poznaniu, Polskim w Poznaniu, Wybrzeże w Gdańsku, im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Bajka w Warszawie, Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Zagrał wiele ról w Teatrze Telewizji. Szeroka publiczność mgła podziwiać jego talent w znakomitym serialu fabularnym „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, gdzie zagrał Władysława Frankowskiego. Znany również z serialu „Ekstradycja” w którym zagrał Stefana Sawkę, przełożonego Halskiego.


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Witolda Dębickiego,


Piąta przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Krystyna Danilecka-Wojewódzka - Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka, przedsiębiorczyni i wieloletnia działaczka samorządowa. Posiada wysokie kompetencje merytoryczne i cenne predyspozycje osobowościowe, a także bogate doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzkim i instytucjonalnym. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, następnie piastowała funkcję wicedyrektorki, a od 1997 objęła stanowisko dyrektorki, które zajmowała do 2006 roku. Od lat związana z samorządem lokalnym, niegdyś jako pracownica Wydziału Kultury Urzędu Wojewódzkiego i rzeczniczka prasowa Prezydenta Słupska, później jako Radna Rady Miejskiej w Słupsku. W trakcie sprawowania mandatu w Radzie Miejskiej  pełniła m.in. funkcję wiceprzewodniczącej oraz przewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji. W roku 2005 odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. W latach 2014-2018 pełniła funkcję Zastępczyni Prezydenta Miasta Słupska, odpowiadając za oświatę, kulturę, sport, pomoc społeczną i politykę mieszkaniową.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- miły list z podpisem Pani Prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej,


!!! Pani Prezydent dziękuje bardzo za list z Pani podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji autografów - pozdrawiam !!!

Szósta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było:
- list,
- pocztówka,
- torba z materiału,
- podkładka pod napój,
- balon,
- smyczka,
- zakładka na magnesie,
- zakładka do książki,
- button,
- długopis,


Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Kleszczewo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat poznański. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Kleszczewo.


Gmina może się również poszczycić zabytkami architektonicznymi, warto wspomnieć chociażby kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach, w którym to odnajdziemy słynącą z łask figurę Matki Boskiej. Świątynia należy do najstarszych ceglanych kościołów w Wielkopolsce. Gminę Kleszczewo cechuje dbałość o środowisko naturalne. Bardzo duże nakłady zostały poniesione w ostatnich latach szczególnie na ochronę powietrza, jak również oczyszczanie ścieków i usuwanie odpadów stałych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- mały długopis,
- przypinka PIN z herbem - 5532 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Malbork - gmina wiejska w Polsce położona w województwie pomorskim, powiat malborski. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa elbląskiego. Siedzibą gminy jest miasto Malbork.


Do atrakcji w gminie Malbork należy zaliczyć:
* Kościół pod wezwaniem świętego Andrzeja Apostoła w Lasowicach Wielkich z początku XIX wieku,
* Kościół z początku XIX wieku w miejscowości Szawałd,
* Cmentarz mennonicki w Stogach, który pochodzi z XVII wieku,
* Żuławskie domy podcieniowe oraz zagrody holenderskie w miejscowościach Kościeleczki, Stogi oraz Lasowice Wielkie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 5533 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- dwie przypinki PIN (jedna to dubel) - 5534 w kolekcji !!!
- przypina PIN na magnesie,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- wizytówka,
- przypinka PIN z herbem - 5535 w kolekcji,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎