poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Poniedziałkowe - 11 paczuszek (2 z 2)

Dalszy ciąg mojego dzisiejszego wpisu (2 z 2) ZAPRASZAM :-)

Siódma przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy Wrześni - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat wrzesiński, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Września. Położone 50 km na wschód od Poznania, nad rzeką Wrześnicą. Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 29 144 mieszkańców. Ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej.

Na terenie miasta znajduje się 14 obiektów zabytkowych które warto odwiedzić:
- historyczny układ urbanistyczny z XIV-XIX w.,
- kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika (farny) z połowy XV w., przebudowywany w 1792 i 1881-87, ul. Kościelna 7,
- kościół Świętego Ducha (neogotycki poewangelicki) z 1894, ul. Kościuszki 27,
- kościół Świętego Krzyża (drewniany) z 1664, ul. Świętokrzyska 18,
- Cmentarz Farny, ul. Gnieźnieńska,
- zespół pałacowy, ul. Opieszyn: pałac z 1870 r. i park, obecnie miejski z XVIII-XIX w.,
- ratusz z 1909-1910, ul. Ratuszowa 1,
- willa starosty z 1913-15, ul.Chopina 9,
- szkoła z połowy XIX w. (budynek Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich), ul. Dzieci Wrzesińskich 2,
- wozownia w zespole koszar z 1910, ul. Kościuszki,
- kamienica z oficynami z 1905, ul. Warszawska 5,
- dom z 1 poł. XIX w., ul. Warszawska 10,
- dom z XIX w., ul. Warszawska 15,
- Wyższa Szkoła Miejska z 1911 (obecnie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, ul. Witkowska 1,

Pomniki przyrody w mieście:
- Dąb szypułkowy „Stefan” przy ul. 3 Maja,
- Głaz narzutowy z granitu w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- Platan wschodni w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich,
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
W przesyłce było:
- informator,
- smyczka,
- długopis,
 
Ósma przesyłka od Starostwa Powiatowego w Kraśniku - Powiat w Polsce (województwo lubelskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kraśnik. Powiat leży w południowo-zachodniej części województwa lubelskiego, na Roztoczu Zachodnim i na Wzniesieniach Urzędowskich.
 
Powiat kraśnicki obejmuje niemal w całości obszar Wzniesień Urzędowskich stanowiących część Wyżyny Lubelskiej, prawobrzeżną część Małopolskiego Przełomu Wisły oraz fragment Kotliny Sandomierskiej. Z racji położenia rzeźba terenu jest bardzo urozmaicona – najwyższe wzniesienie sięga 295,5 m. n.p.m. i znajduje się w jej roztoczańskiej części, w okolicy Słodkowa III (gm. Kraśnik). Niewątpliwym walorem powiatu kraśnickiego są lasy zajmujące ponad 20% powierzchni – dominują lasy mieszane, chociaż nie brak także iglaków. W części lasów wydzielono rezerwaty, na terenie których możemy spotkać wiele pomników przyrody.
 
Zabytkami tego Pięknego Powiatu są:
- Kościół parafialny w WNMP o XV-wiecznym gotyckim rodowodzie, później przebudowany,  z renesansowymi nagrobkami Tęczyńskich wykonywanymi w warsztatach znanych włoskich mistrzów, renesansowym ołtarzem głównym i XVII wiecznymi stallami. Kościół jest częścią Klasztoru Kanoników Regularnych z XV w., rozbudowanego w XVII i XVIII w.
- Dwie Bóżnice z XVII i XIX w. z ocalałą bimą i fragmentami polichromii.
- Barokowy kościół szpitalny św. Ducha z rokokowym wyposażeniem. Tuż obok zachował się drewniany szpital dla ubogich z XVIII w., zwany obecnie dworkiem modrzewiowym.
- Wzgórze zamkowe z zachowanymi fosami, kryjące siedziby dawnych właścicieli miasta.
- Rynek zbudowany w układzie czworobocznym z częściowo zachowaną zabudową sięgającą XIX w.
- Drewniany kościół filialny o konstrukcji zrębowej, ufundowany w 1740 r. przez Jana Tomasza Morsztyna w Annopolu.
- Drewniany kościół parafialny z lat 1730-48 we wsi Dzierzkowice z późnobarokowym
i rokokowym wyposażeniem wnętrza.

- Drewniany kościół w Rzeczycy Księżej, ufundowany przez kanoników regularnych
z Kraśnika sięgający 1742 roku, z bogato zdobionym wnętrzem z połowy XIX w.

- Kościół z drugiej połowy XVIII w. w Urzędowie z barokowym wyposażeniem wnętrza.
- Drewniany kościół parafialny z 1722 w Rzeczycy Ziemiańskiej wraz z zabytkową dzwonnicą.
- Drewniany kościół z XVII wieku w Borowie, gm. Annopol.
- Późnoklasycystyczny  kościół z połowy XIX wieku w Zakrzówku.
- Murowany kościół  z połowy XVII w. w Wilkołazie.
- Murowany kościół z 1628r. w Popkowicach (gm. Urzędów).
- Ewenementem w skali kraju jest  tak zwana „trójkątna” kaplica w Stróży.  Murowana, późnobarokowa (z lat 1766-67) kaplica zbudowana jest na rzucie trójkąta z zaokrąglonymi narożami i kwadratową kruchtą od frontu.
- Z obiektów niesakralnych warto wymienić zespół pałacowy Prażmowskich i Suchodolskich w Gościeradowie wraz z parkiem i zachowanym spichlerzem murowanym z II poł. XVIII w. W obiektach mieści się obecnie Dom Pomocy Społecznej dla osób z upośledzeniem umysłowym  i ośrodek rehabilitacyjny.
- Niemymi świadkami historii są cmentarze i mogiły wojenne, poczynając od powstania styczniowego, wreszcie nagrobki na cmentarzach, w tym klasycystyczne z przełomu XVIII i XIX w.- ciekawe, stylowe przykłady małej architektury. Cmentarze wojenne z I wojny światowej zachowały się we wsi Boby (gm. Urzędów), w gm. Dzierzkowice (tzw. „Wolski Bór”) oraz w Kraśniku w okolicy stacji kolejowej. Na końcu wsi Bęczyn zachowały się dwie zbiorowe mogiły wojenne z I wojny światowej. Na cmentarzu w Blinowie znajduje się mogiła i pomnik powstańca z 1863r. Adama Remiszewskiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- 2 informatory,
- ulotka,
- płyta DVD "Potencjał Gospodarczy Polityka Inwestycyjna Spot Promocyjny",
- 2 pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
Dziewiąta przesyłka od Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków http://www.marr.pl/ i https://www.facebook.com/Malopolska.Agencja.Rozwoju.Regionalnego -
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jest wiodącą, regionalną instytucją, działającą na rzecz rozwoju regionalnego; jednym z najpoważniejszych partnerów instytucji centralnych i samorządu województwa w kształtowaniu polityki innowacyjnego rozwoju regionu. 
MARR specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw, zapewniając kompleksowy know-how i nowoczesne rozwiązania finansowe. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pomaga efektywnie inwestować w Małopolsce.
Aktywnie wspiera eksport, oferując profesjonalne doradztwo i dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów. Oferta Spółki to usługi informacyjne dla przedsiębiorców, doradztwo dla rozpoczynających działalność gospodarczą, dotacje na rozwój małopolskich przedsiębiorstw oraz obsługa produktów finansowych, takich jak  pożyczki czy seed capital.
SERDECZNIE POLECAM Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego w Krakowie.
W grubej i wielkiej przesyłce było:
-  album "Małopolska Przyszłość i Tradycja",
- mała teczka z notesem,
- torba z materiału,
- przypinka,
- długopis,

Dziesiąta przesyłka od Ekspert Kasa https://www.ekspreskasa.pl/ i https://www.facebook.com/ekspreskasapl - Firma Ekspert Kasa należy do Grupy Ferratum która jest największą w Europie firmą oferującą pożyczki za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz internetu. W Polsce oferujemy pożyczki krótkoterminowe w kwocie od 100 zł do 2000 zł na okres 15, 30 lub 60 dni.
Grupa Ferratum oferuje mikropożyczki oraz produkty finansowe zbliżone do mikropożyczek. Nasze produkty dostępne są osobom które ukończyły 21 lat oraz nie posiadają zadłużenia w innych instytucjach finansowych. W 2005 roku Grupa Ferratum była pierwszą firmą, która wprowadziła w Europie mobilne mikropożyczki. Jesteśmy obecni w 19 krajach na całym świecie. Pracuje dla nas ponad 220 specjalistów z różnych dziedzin finansów i bankowości, którzy nieustannie pracują nad rozwojem naszej oferty dla Państwa.
SERDECZNIE POLECAM Firmę Ekspert Kasa bo udziela kredyty chwilówki z: pierwszą pożyczką za 0 zł!, nawet 1500 zł na start, w 10 minut na koncie !, Wystarczy dowód osobisty i telefon komórkowy, bezpieczeństwo zapewnia Ferratum Bank.
UCZCIWA I DOBRA FIRMA UDZIELAJĄCA KREDYTÓW CHWILÓWEK z MIŁYM PERSONELEM który odpowie na wszystkie pytania.
A w przesyłce było:
- kubek z łyżeczką,
- 3 notesiki na lodówkę,

Jedenasta i ostatnia przesyłka na dziś od Fabryki Mebli Forte S.A. http://www.forte.com.pl/pl i https://www.facebook.com/fortesfera?fref=ts - FORTE to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Meble tworzone są z pasją przez polskich i zagranicznych projektantów. Wzornictwo dostosowane jest do zmieniających się trendów rynkowych oraz oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Meble w paczkach to ekonomiczny zakup, prosta dostawa i łatwy montaż. FABRYKI MEBLI „FORTE” S.A. oferują bogaty asortyment mebli do jadalni, salonu, kuchni, sypialni i pokoju młodzieżowego.
W ciągu 23 lat swojej działalności FORTE zaprosiło do grona swoich odbiorców ponad 4 500 firm, prowadząc sprzedaż do ponad 30 krajów na świecie. Meble FORTE reprezentowane są w niemal wszystkich znaczących sieciach handlowych oraz w szeregu dobrych salonów meblowych na terenie całej Europy. Eksport stanowi 82% produkcji FABRYK MEBLI „FORTE” S.A. – firma posiada własne organizacje sprzedaży na najważniejszych rynkach.
SERDECZNIE POLECAM firmę FORTE S.A. ponieważ produkuje dobre, nowoczesne, stylowe i wytrzymałe meble do jadalni, salonu, kuchni, sypialni i pokoju młodzieżowego. Swoje salony meblowe firma ma w całej Polsce.
A w przesyłce znalazłem:
- 2 notesy duży i mały,
- długopis,
 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz