wtorek, 29 grudnia 2015

Wtorkowa - 1 mała przesyłka + ZAPOWIEDZ

Dziś 29.12.2015r. około godziny 13:00 zauważyłem listonosza wychodzącego z klatki, po paru chwilach udałem się do skrzynki gdzie znalazłem małą kopertkę z ciekawą zawartością. Po chwili w mojej klatce zawitał też Pocztex ale nie do mnie, któryś z sąsiadów cieszył się z przesyłki. Dziś udało mi się zdobyć jeden pozytyw urzędowy i jedne pozytyw firmowy oraz parę negatywów ale nie poddaje się i walczę dalej.

Dnia 31.12.2015r. (SYLWESTER) po za życzeniami ukaże się wpis podsumowujący cały mój gadżeciarski rok 2015 ze zdjęciami.
Wracając do mojej dzisiejszej kopertki to była od... i zawierała...

Pierwsza i ostatnia przesyłka na dziś od Starostwa Powiatowego w Kłodzku - Powiat w Polsce, województwo dolnośląskie, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kłodzko. Ma on kształt czworokąta, wcinającego się w obszar Czech. Pod względem liczby ludności (ok. 166 tys. osób) zajmuje drugie miejsce wśród powiatów Dolnego Śląska. W skład powiatu wchodzi czternaście gmin: gminy miejskie: Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, gminy miejsko-wiejskie: Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna i gminy wiejskie: Kłodzko, Lewin Kłodzki, Nowa Ruda.

Powiat kłodzki cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów ze względu na swoje liczne atrakcje przyrodnicze w postaci górskiego ukształtowania terenu. Ponadto niewątpliwie do atrakcji turystycznych należą znajdujące się tutaj muzea i skanseny, obiekty zabytkowe takie jak: zamki, pałace, ruiny zamków, zabytki techniki, zabytki militarne, kościoły, kaplice. Dużą popularnością szczególnie wśród gości z zagranicy cieszą się miejscowe uzdrowiska. Ziemia Kłodzka jest także ośrodkiem sportów zimowych. Jest też wiele szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych.

Niezwykle ważną w rozwoju powiatu kłodzkiego odgrywa jego promocja prowadzona zarówno w kraju jak i za granicą. Cesarzowa Maria Teresa uznawała ziemię kłodzką za najpiękniejszy klejnot w swojej koronie, cenniejszy od Niderlandów. Powiat kłodzki jest niewątpliwie jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie i krajobrazowo regionów w Polsce, w związku z tym od początków istnienia powiatu prowadzi się na szeroką skalę kampanię promocyjną. Służyć temu mają wydawane co roku foldery promocyjne, współpraca z gminami wchodzącymi w skład powiatu oraz przyjęcie hasła promocyjnego: Ziemia Kłodzka – Turystyczne Hrabstwo Sudetów.
Istotną rolę w tych działaniach odgrywa podjęta w 2000 roku idea wskrzeszenia hrabstwa kłodzkiego, które jest inspiracją dla wielu cennych inicjatyw, w ramach których odbywają się m.in. liczne imprezy i wydarzenia kulturalne. Hrabstwo jest też doskonałą platformą integracji osób i społeczności działających na rzecz rozwoju ziemi kłodzkiej.

Powiat Kłodzki jest na BOGATO obdarzony w atrakcje turystyczne dla dorosłych i dla dzieci. Wśród nich jest wiele:
- Atrakcji przyrodniczych,
- Muzeów i skansenów,
- Zamków, pałaców oraz pozostałości zamków,
- Zabytków techniki,
- Zabytków militarnych,
- Zabytków skalarnych,
- Zabytków architektonicznych,
- Uzdrowisk,
- Ośrodków sportów zimowych,
- Miejsc aktywnego wypoczynku,

Wymiana wszystkich atrakcji zajęłaby bardzo dużo miejsca na Blogu więc podjąłem decyzje o umieszczeniu linka ATRAKCJE POWIATU KŁODZKIEGO gdzie są wszystkie atrakcje w bardzo dobry sposób są opisane.
SERDECZNIE ZAPRASZMA - Jest warto :-)
A w kopercie było:
- żeton do wózka sklepowego,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

2 komentarze:

  1. A ja gratuluję przesyłki - też do nich niedawno napisałem. Pozdrawiam, Rzeszowiak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mała paczuszka ale fajna i oczywiście 1 PIN więcej

    OdpowiedzUsuń